Jump to content

ZTE Axon 7


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, έχει. Το πρόβλημα παρουσιάστηκε και στο δικό μου τηλέφωνο. Πήγαινε στις ρυθμίσεις της συσκευής, στη συνέχεια στις εφαρμογές, επίλεξε το playstore και απεγκατέστησε την τελευταία έκδοσή του. Θα δεις ότι αναβαθμίζει κανονικά. Δυστυχώς στο τέλος αναβαθμίζεται και η ίδια η εφαρμογή του playstore, οπότε όταν χρειαστεί να αναβαθμίσεις εφαρμογές κάποια άλλη στιγμή πρέπει να επαναλάβεις τη διαδικασία.

Αλλιώς υπομονή μέχρι την έκδοση 7.1.1...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν έχω αντιμετωπίσει θέμα με τις ενημερώσεις στο play store ούτε με την official 7 ούτε με την beta 7.1.1.

Γενικά δεν θυμάμαι σε καμία συσκευή μου να μου εχει τύχει τέτοιο θέμα.

 

Το μόνο bug που έχω το ZTE Locker δεν δουλευει καν ούτε με την official 7 ούτε με την beta 7.1.1.

Δεν ανανεώνει ποτε τις εικόνες ούτε αυτόματα ούτε χειροκίνητα.

Ούτε καν με αφήνει να διαγράψω τις υπάρχουσες 21 εικόνες για να το αναγκάσω να προβεί σε ανανέωση.

 

Δεν ξέρω τι έχει παύει αλλά έχω δοκιμασει όλες τις πιθανές λύσεις και τίποτα.

 

Αυτές έχω συνέχεια.

 

4a207db674d735b530567f0b900db133.jpg

 

86001ac4bfc3825385347322ae5bf97c.jpg

 

28b3302048f48277dfca660092c6e37f.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχει. Το πρόβλημα παρουσιάστηκε και στο δικό μου τηλέφωνο. Πήγαινε στις ρυθμίσεις της συσκευής, στη συνέχεια στις εφαρμογές, επίλεξε το playstore και απεγκατέστησε την τελευταία έκδοσή του. Θα δεις ότι αναβαθμίζει κανονικά. Δυστυχώς στο τέλος αναβαθμίζεται και η ίδια η εφαρμογή του playstore, οπότε όταν χρειαστεί να αναβαθμίσεις εφαρμογές κάποια άλλη στιγμή πρέπει να επαναλάβεις τη διαδικασία.

Αλλιώς υπομονή μέχρι την έκδοση 7.1.1...

Ναι, αυτο ακριβως εκανα, 3-4 αλλα που δοκιμασα, καθαρισμα cache κλπ, δεν επαιξαν. Βρηκαμε μπελα μεχρι την 7.1.1...

Ευχαριστω για την επιβεβαιωση.

 

Το μόνο bug που έχω το ZTE Locker δεν δουλευει καν ούτε με την official 7 ούτε με την beta 7.1.1.

Δεν ανανεώνει ποτε τις εικόνες ούτε αυτόματα ούτε χειροκίνητα.

Ούτε καν με αφήνει να διαγράψω τις υπάρχουσες 21 εικόνες για να το αναγκάσω να προβεί σε ανανέωση.

Δεν ξέρω τι έχει παύει αλλά έχω δοκιμασει όλες τις πιθανές λύσεις και τίποτα.

Αυτές έχω συνέχεια.Sent from my iPad using Tapatalk

Και σε μενα κολλημενο στις 21 ειναι. Αλλες εικονες αλλα παλι 21, το λεω μπας και εχει σημασια.

Δεν το ψαχνω αυτο, οτι γινει στην πορεια.

 

Με sms προεκυψε αλλο θεμα, ετυχε 1, ετυχε 2, τωρα βλεπω και με την 7αρα μου ετυχε 3η φορα.

Σε φασεις που δεν ειναι καλο το σημα, δειχνει οτι στελνει το sms, και μετα απο 3-4 ημερες μου δειχνει οτι δεν πηγε τελικα, και γω νομιζα οτι ο παραληπτης ελαβε το μηνυμα, ενω μετα ειναι αχρηστο.

Οκ, δεν κοιταω τις επιβεβαιωσεις καθε φορα, αλλα ειναι πολυ σπαστικο.

Μηπως να βαλω αλλη εφαρμογη messaging?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκε η επίσημη 7.1.1 για την συσκευή.

Μόλις μου ήρθε σε εμένα.

 

ee43df9b838dbef9b7b3985949a84c16.jpg

 

0907c03f250209663bb55f839b4889de.jpg

 

Όσοι έχουν την B11 γύρω στα 2.5gb OTA.

Όσοι έχουν πέρασε την 7 manual θα βγει γύρω στα 500MB το αρχείο αναβάθμισης μέσω OTA πάντα.

 

 

 

ΥΓ: nek4d: Εγώ χρησιμοποιώ τελευταία textra SMS

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.textra&hl=el

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκε η επίσημη 7.1.1 για την συσκευή.

Μόλις μου ήρθε σε εμένα.

Όσοι έχουν την B11 γύρω στα 2.5gb OTA.

Όσοι έχουν πέρασε την 7 manual θα βγει γύρω στα 500MB το αρχείο αναβάθμισης μέσω OTA πάντα.

ΥΓ: nek4d: Εγώ χρησιμοποιώ τελευταία textra SMS

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.textra&hl=el

Sent from my iPad using Tapatalk

Super νεα!

Οτι πρεπει το timing με το playstore bug, για να δουμε αν διορθωνεται και το sms bug αγαπητε geogokussj4, ειδαλλως δοκιμαζω την προτεινομενη σου φιλτατε alextrela :-)

Τελικα, κρατησαν την υποσχεση τους, μεχρι τελος Μαρτη ειχαν πει ;)

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με την αναβάθμιση στην official 7.1.1 πάνω από 6.0.1 άρχισα αντιμετωπίζω και εγώ το ίδιο θέμα με το play store:wacko:

Άμεσα hard reset μπας και λυθεί.

 

Υπόψη ότι με την official 7 και την beta 7.1.1 που τα δοκίμασα επι μια εβδομάδα το καθένα δεν το είχα συναντήσει αυτό το θέμα:blink:

 

Ίσως δοκιμάσω manual εγκατάσταση play store τελευταία έκδοση.

http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-store/google-play-store-7-6-08-release/

 

EDIT: Με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμισρεων(hard reset) λύθηκε το θέμα,φαίνεται να δουλευει άψογα το play store.

 

Άρα όσοι αναβαθμίσετε συνίσταται hard reset να δέσει η 7.1.1 ως καθαρή εγκατάσταση.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παρομοιως.

Για την ακριβεια, μετα την 7 που ειχα θεμα με το playstore, η αναβαθμιση στην 7.1.1 φανηκε να το ελυσε, για 1-2 μερες ομως, χτες ξαναφανηκε το προβλημα, δυστυχως.

Και σιχαινομαι να ξαναστηνω το κινητο, οκ με backup/restore γλυτωνω χρονο, αλλα εχω καμποσες εφαρμογες που πρεπει να ξαναστηθουν ετσι και αλλιως απο την αρχη.

Θα περιμενω λιγες μερες και βλεπουμε...Αν μπορεις alextrela, πεσμας αν ειναι οκ μετα απο λιγες μερες, μετα το hard reset.

 

Και μερικα θεματα σχετικα με αυτο το προβλημα:

 

https://forum.xda-developers.com/axon-7/help/play-store-waiting-network-t3562621

 

 

 

To 1ο link ειναι το καλυτερο, το 2ο απλα επιβεβαιωνει, το 3ο αναφερει καποιος οτι το παρουσιαζει οταν εχεις καρτα sd, ειμαι με sd, εσεις εδω?

Θα την βγαλω σημερα να δω τι γινεται.

Στο 1ο λεει καποιος "Factory reset does not resolve the issue "...καηκαμε αν ειναι ετσι και μεχρι να βρεθει λυση.

 

edit:

Επισης στο 1ο εχει ακομη μερικα λινκς, οποιος δει καπου λυση οριστικη, ας το αναφερει και εδω.

 

Reddit

 

ZTE support forums

https://community.zteusa.com/thread/15221

 

Android Central

https://forums.androidcentral.com/axon-7/783872-problem-playstore-t-mobile.html

 

I've tried all steps outlined here

https://support.google.com/googleplay/troubleshooter/6241347?hl=en#ts=6241336%2C6241346%2C6241382%2C624 1389%2C6241402%2C6241400

 

Για να μην κακολογουμε την zte, πολλοι αναφερουν οτι το προβλημα οφειλεται πιθανοτατα στην πλευρα της google και οτι αγγιζει πολλα κινητα (οχι μονο το δικο μας). Επισης εχουν ανοιξει σχετικη επικοινωνια κατ'ευθειαν zte και google, πιστευω ειναι θεμα χρονου να βρεθει οριστικη λυση.

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη μέρα σήμερα μετά το hard reset και στήσιμο συσκευής as new με την 7.1.1 και δουλευει άψογα.

 

Θα το παρακολουθώ πάντως.

 

Όπως κατάλαβα από συσκευή σε συσκευή διαφέρει σε κάποιους βοήθησε το hard reset σε άλλους όχι,άλλοι πάλι αναφέρουν ότι από πάνω αναβάθμιση δεν είχαν θέμα και όταν προέβησαν σε καθαρή εγκατάσταση τους το εμφάνισε.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!

Ήρθε και σε εμένα η 7.1.1.

Θα την περάσω με βαριά καρδιά ομως,,������

Όλα τα προβλήματα που είχα στην 6.0.1 (σύνδεση Bluetooth και εταιρικά email), δεν υπάρχουν πια με την 7.0

Επίσης το playstore και το Zte locker δουλεύουν εξαιρετικά.

Edited by freedom1975
iMac 27 - MacBook Pro - iPad Pro 12.9 - Iphone 11 pro max
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!

Ήρθε και σε εμένα η 7.1.1.

Θα την περάσω με βαριά καρδιά ομως,,������

Όλα τα προβλήματα που είχα στην 6.0.1 (σύνδεση Bluetooth και εταιρικά email), δεν υπάρχουν πια με την 7.0

Επίσης το playstore και το Zte locker δουλεύουν εξαιρετικά.

 

Εφόσον όλα δουλευουν ρολόι καλύτερα να κάτσεις εκεί που είσαι έως βγει διορθωτικό update από Google/ZTE(που δεν θα αργήσει πιστεύω,εντός του μήνα εικάζω)

 

Αλλιώς ρισκάρεις εκτός αν έχεις όρεξη για hard reset και επαναφορες σε προηγούμενες έκδοσεις :p

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τα προβλήματα είναι πολλά. Σε κάποιες συσκευές, οπως και στη δική μου, υπάρχει πρόβλημα με την ένδειξη του wifi. Το κλεινεις καποιες φορές και παραμενει ενεργοποιημένη χωρις να δουλεύει το wifi.

Οι ρυθμισεις του dolby δε λειτουργούν. Δεν αλλάζει κάτι στον ήχο οταν περνάς από τη μια στην άλλη.

Επιστρέφω στο Android 6 μεχρι να λυθούν τα προβλήματα.

 

Gesendet von meinem ZTE A2017G mit Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παραμένω με την 7.1.1 διότι αν εξαιρέσουμε το ZTE Locker(που το έχω αντικαταστήσει ολοκληρωτικά με το 500firepaper ταυτόχρονα σε home και lock screen με διαρκει ανενεωση image background) σε όλα τα υπόλοιπα δουλευει υποδειγματικά.

https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.firepaper.fivehundredpx&hl=el

Βέβαια παρατήρησα ότι η αυτόματη προσαρμογή φωτεινότητας ειναι μισό κλικ πιο αργό στην προσαρμογή στο περιβάλλον σε σχέση με την αστραπιαία απόκριση στην 6.0.1( και στην 7 εξίσου ήταν ψιλό αργό)

 

Ούτε WiFi issue ούτε με Dolby Atmos που δουλευει άψογα.

Τριτη μέρα και κανένα θέμα με το play store,βέβαια θα το παρακολουθώ.

 

Η μπαταρία το ίδιο πολύ καλή όπως η 6.0.1(B10) αλλά πλέον τα γραφικά είναι πιο όμορφα και η συσκευή είναι πιο smooth με πιο αστραπιαία απόκριση.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Απο amazon.de ξέρει κάποιος τι σημαίνει αυτή η κατάσταση του κινητού? Έχει μεγάλες ποσότητες μεταχειρισμένων.

 

kleine Kratzer auf den Seitenflächen des Artikels (kleiner als 0,6cm x 0,6cm). Der Artikel wird in der Originalverpackung geliefert. Die Verpackung ist möglicherweise beschädigt. Amazon-Kundenservice und Rücknahmegarantie (bis zu 30 Tagen) bei jedem Kauf

 

Το 'artikels' που λέει εννοεί την ¨πλάκα¨, δηλαδή το κινητό ή την το κουτί? μάλλον εννοεί μικρό γδάρσιμο στο πλάι του κινητού?

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω πάρει εως τώρα μεταχειρισμενο από amazon.

Θα το προτιμούσα πάντως χέρι με χέρι από ιδιώτη έτσι ώστε να το δω live σε μεταχειρισμενα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω πάρει εως τώρα μεταχειρισμενο από amazon.

Θα το προτιμούσα πάντως χέρι με χέρι από ιδιώτη έτσι ώστε να το δω live σε μεταχειρισμενα.

 

Δεν πρέπει νάχει άτομο το axon 7 σε απόσταση 100 χιλιομέτρων απο εδώ που μένω.:rolleyes:

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Γράφει ότι έχει μικρά γδαρσίματα στις άκρες. Το στέλνουν στην αυθεντικη συσκευασια, η οποία ομως ενδέχεται να έχει φθορές. Δίνουν τη δυνατότητα επιστροφής εντος 30 ημερών.

 

Gesendet von meinem ZTE A2017G mit Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει νάχει άτομο το axon 7 σε απόσταση 100 χιλιομέτρων απο εδώ που μένω.:rolleyes:

Κοίτα παρτο τότε και αν είναι μαπα κομμάτι το γυρνάς πίσω.

Εχει το amazon ευέλικτη πολιτική επιστροφών άλλωστε και για τα μεταχειρισμενα;)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει νάχει άτομο το axon 7 σε απόσταση 100 χιλιομέτρων απο εδώ που μένω.:rolleyes:

Αν θελεις το axon 7 special edition 6gb ram 3d touch οθονη και ξυλινα ηχεια, στειλε μου πμ.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Θα το πάρω σήμερα μάλλον. έχει και like new 346 Με τα μεταφορικά. Έχει πολυ στοκ, δεν ξέρω αν είναι λόγο εποχής που τα δίνουν μέσα για samsung s8 και lg g6.

 

Αν θελεις το axon 7 special edition 6gb ram 3d touch οθονη και ξυλινα ηχεια, στειλε μου πμ.

 

Δεν μπορώ να δώσω παραπάνω απ'την τιμή του amazon και με τα μεταφορικά Κύπρο. Δεν σε συμφέρει ούτε εσένα.

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα δυστυχώς απόκτημα το περιβόητο play store issue.:worry::(

Πρέπει η ZTE/Google άμεσα να το λύσουν.

 

Έβαλα και την τελευταία έκδοση χειροκίνητα και τίποτα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα δυστυχώς απόκτημα το περιβόητο play store issue.:worry::(

Πρέπει η ZTE/Google άμεσα να το λύσουν.

 

Έβαλα και την τελευταία έκδοση χειροκίνητα και τίποτα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Αυτό δεν είπανε οτι λύνετε με hard reset?

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είπανε οτι λύνετε με hard reset?

Οχι, εχει αναφερθει σε πολλους και μετα απο reset, το λενε στα θεματα που ειχα ποσταρει, κυριως στο xda, γι'αυτο ειπαμε να περιμενουμε λιγες μερες, γιατι και με αλλους τροπους φαινεται να δουλευει και μετα απο 2-3 μερες, ξαναεμφανιζεται.

Μερικοι εντοπιζουν το προβλημα στο οτι η συσκευη αναφερεται στο playstore σαν αγνωστη...και το μπαλακι πηγαινοερχεται σε google και zte με μεγαλυτερη βαρυτητα στην google γιατι εχει φανει και σε αλλες συσκευες, προσφατως και σε xiaomi.

 

Λυση προς το παρον, δεν υπαρχει, μοναχα η προσωρινη του downgrade του playstore, ειτε καθε φορα που θελει ο χρηστης, ειτε με ρουτ "μονιμα"...

Δηλαδη, δεν ειναι λυση.

Αναμονη...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα σήμερα Ελληνικό από Κωτσόβολο. Έχει Android 6 και δεν μου βγάζει αναβάθμιση για το 7. Εσάς πως αναβαθμίστηκε στην 7;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα σήμερα Ελληνικό από Κωτσόβολο. Έχει Android 6 και δεν μου βγάζει αναβάθμιση για το 7. Εσάς πως αναβαθμίστηκε στην 7;

 

 

Αν διαβάσεις 4-5 τελευταίες σελίδες θα καταλάβεις.

Στην 7 για να πας μόνο manual από οποιαδήποτε έκδοση της 6.0.1.

Από εδώ κατέβασμα την βάζεις micro sd και αναβαθμίσεις στην 7.

http://www.ztemobile.de/support/downloads/?product_id=2100#

Αλλιώς στην 7.1.1 μόνο αν έχεις την B11 από την 6.0.1 η την 7 ήδη περασμένη όπου θα σου την βγάλει OTA(Over the air)

 

Αλλά κυκλοφορούν πληροφορίες ότι η ZTE ίσως αποσύρει προσωρινά την διάθεση της 7.1.1 έως λυθούν τα θέματα που έχουν προκύψει με τα διαφορα bug.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Axon 7 (A2017)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...