Jump to content

ZTE Axon 7


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλό απόγευμα παιδιά. Απο χθες είμαι και γω ευτυχίσμενος κάτοχος της συσκευής. Εκπληκτική οθόνη και ήχος!! Έχω μόνο ενα Θέμα. Επειδή είναι η κινέζικη έκδοση και έβαλαν play store κτλ. δεν πέρνει αναβάθμιση απο το αντίστοιχο app. Αυτό που θέλω να μάθω είναι τη διαδικασία να τα περνάμε χειροκίνητα και ας μην έχω την Ευρωπαϊκή έκδοση λογισμικού.

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλό απόγευμα παιδιά. Απο χθες είμαι και γω ευτυχίσμενος κάτοχος της συσκευής. Εκπληκτική οθόνη και ήχος!! Έχω μόνο ενα Θέμα. Επειδή είναι η κινέζικη έκδοση και έβαλαν play store κτλ. δεν πέρνει αναβάθμιση απο το αντίστοιχο app. Αυτό που θέλω να μάθω είναι τη διαδικασία να τα περνάμε χειροκίνητα και ας μην έχω την Ευρωπαϊκή έκδοση λογισμικού.

 

http://www.myzte.cn/resource.php?mod=category

Εαν φορας την official rom

Κατεβαζεις απο εδω την b13 την βαζεις στο κινητο και σου βγαζει το update και το κανεις. Εχει και Ελληνικα.

Υπαρχει περιπτωση μ3τα το update να σου ζητησει να βαλει google password. Αν στο κανει πρεπει να μπεις στο recovery (με κλ3ιστο το κινητο πατας volume up και power) και απο εκει κανεις factory reset και εισαι κομπλε. Για το playstore κατεβαζεις την εφαρμογη google installer v2 την κανεις εγκατασταση και εισαι κομπλε.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Την έφερε τη συσκευή και το you.gr σε newsletter που έλαβα για όσους θέλουν αγορά απο Ελλάδα.

http://www.you.gr/telephony-networking/kinita-tilefona-axesouar/smartphones?zphones_intememdrop=34&ref_a=12041314&ref_b=287532&utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=smartphones_23-12-2016&utm_term=287532_12041314

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

http://www.myzte.cn/resource.php?mod=category

Εαν φορας την official rom

Κατεβαζεις απο εδω την b13 την βαζεις στο κινητο και σου βγαζει το update και το κανεις. Εχει και Ελληνικα.

Υπαρχει περιπτωση μ3τα το update να σου ζητησει να βαλει google password. Αν στο κανει πρεπει να μπεις στο recovery (με κλ3ιστο το κινητο πατας volume up και power) και απο εκει κανεις factory reset και εισαι κομπλε. Για το playstore κατεβαζεις την εφαρμογη google installer v2 την κανεις εγκατασταση και εισαι κομπλε.

 

Σε ευχαριστώ πολύ φιλε. Κατατοπιστικότατος, Καλα Χριστούγεννα να φτάσουμε!

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα και νέο χρωματακι skin από dbrand μιας και ειχε δωρεάν shipping προσφορά την παραμονή Χριστούγεννων.

Έχει και από εχθές νέα προσφορά για 2 ημέρες 30% έκπτωση.

https://dbrand.com/shop/zte-axon-7-skins

Αυτή τη φορά σε bamboo.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

http://www.myzte.cn/resource.php?mod=category

Εαν φορας την official rom

Κατεβαζεις απο εδω την b13 την βαζεις στο κινητο και σου βγαζει το update και το κανεις. Εχει και Ελληνικα.

Υπαρχει περιπτωση μ3τα το update να σου ζητησει να βαλει google password. Αν στο κανει πρεπει να μπεις στο recovery (με κλ3ιστο το κινητο πατας volume up και power) και απο εκει κανεις factory reset και εισαι κομπλε. Για το playstore κατεβαζεις την εφαρμογη google installer v2 την κανεις εγκατασταση και εισαι κομπλε.

 

Φίλε καλησπέρα. Πηγα να κατεβάσω την αναβαθμιση αλλά μου ζητησε λογαριασμό και για να ανοιξω λογαριασμο πρεπει να εχω κινεζικο αριθμό τηλεφωνου. Οτι και να προσπαθησα δεν πετυχε. Καμια συμβουλη?

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε καλησπέρα. Πηγα να κατεβάσω την αναβαθμιση αλλά μου ζητησε λογαριασμό και για να ανοιξω λογαριασμο πρεπει να εχω κινεζικο αριθμό τηλεφωνου. Οτι και να προσπαθησα δεν πετυχε. Καμια συμβουλη?

 

Οταν πατας για να εγγραφεις πανω δεξια εχει 2 κουτακια. Το ενα λεει phone number και το αλλο διπλα του λεει mail registration. Εκει πατας.

 

 

http://Http://pan.baidu.com/s/1mhH1Ix6

 

Extract the password

E8fa

Edited by aloialone

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

aloialone μετα το το p780 συναντιομαστε παλι εδω. :p

Θελω να κατεβω σε footprint απο το Z2 PRO (K920), το οποιο δυστυχως κολλησε στην ΚΚ και ερχει αρχισει να μην βγαζει η μπαταρια πλεον την ημερα.

Ειμαι λοιπον μεταξυ του ΟP3t & Axon 7. Mε οσα διαβασα εδω μεσα τα πλεονεκτηματα εναντι του ΟP3t ειναι ο ηχος και η οθονη, ενω αντιθετα υστερει σε μπαταρια, καμερα ισως και software.

Σε ενα teardown που βρηκα στο νετ, ειδα οτι η μπαταρια ειναι στην πραγματικοτητα 3140mAh αντι για 3250. Τι SOT εχετε τωρα που εχουν περασει και μερικοι μηνες συνυπαρξης με το κινητο?

Σε επιπεδο software, ειναι τοσο χαλι η υλοποιηση της ZTE? Τρωει πολυ χωρο σε επιπεδo μνημης και χωρητικοτητας?

Τελος σε επιπεδο καμερας η κατασταση απο οτι καταλαβα ειναι κυριως στις νυχτερινες ληψεις. Με ρυθμισεις ISO, ταχυτητα κλειστρου & σταθερο χερι μπορει να παραγει καλο αποτελεσμα?

Link to comment
Share on other sites

Μικρος που ειναι ο κοσμος των κινητων ε; Εγω εχω την prenium εκδοση με τα ξυλινα ηχεια το 3d touch και τα 6 γιγα ραμ. Το κινητο ειναι σφαίρα και η μπαταρια αψογη. Δεν εχω δουλεψει 1+3Τ να συγκρινω αλλα το ZTE παει σφαιρα. Ιανουαριο θα παρει και android 7. Γενικα επειδη αλλαζω συχνα συσκευές, ειναι οτι καλυτερο εχω πιασει.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

aloialone μετα το το p780 συναντιομαστε παλι εδω. :p

 

Θελω να κατεβω σε footprint απο το Z2 PRO (K920), το οποιο δυστυχως κολλησε στην ΚΚ και ερχει αρχισει να μην βγαζει η μπαταρια πλεον την ημερα.

 

Ειμαι λοιπον μεταξυ του ΟP3t & Axon 7. Mε οσα διαβασα εδω μεσα τα πλεονεκτηματα εναντι του ΟP3t ειναι ο ηχος και η οθονη, ενω αντιθετα υστερει σε μπαταρια, καμερα ισως και software.

 

Σε ενα teardown που βρηκα στο νετ, ειδα οτι η μπαταρια ειναι στην πραγματικοτητα 3140mAh αντι για 3250. Τι SOT εχετε τωρα που εχουν περασει και μερικοι μηνες συνυπαρξης με το κινητο?

 

Σε επιπεδο software, ειναι τοσο χαλι η υλοποιηση της ZTE? Τρωει πολυ χωρο σε επιπεδo μνημης και χωρητικοτητας?

 

Τελος σε επιπεδο καμερας η κατασταση απο οτι καταλαβα ειναι κυριως στις νυχτερινες ληψεις. Με ρυθμισεις ISO, ταχυτητα κλειστρου & σταθερο χερι μπορει να παραγει καλο αποτελεσμα?

 

 

Θα σου καταθέσω την δικιά μου εμπειρία 4 σερί μήνες ως βασικό smartphone που το έχω.

 

Κατά αρχας να τονίζω ότι η πρώτη κινεζική πρόταση που έχω αγοράσει και δοκιμάσει.

Έως τώρα όλα αυτά τα χρόνια με Sony,Samsung,HTC,LG ήμουν(τελευταία 5 έτη) που εναλλάσσονται στις προτιμήσεις μου.

Πιο παλιά και Nokia.

 

Για εμένα είναι η πρώτη κινεζική εταιρία που μου έκανε κλικ με την παρών πρόταση.

Από άποψη specs,ντιζάιν,και ότι είναι στην ουσία η ναυαρχίδα πρόταση που η ZTE πλασάρει και υποστηρίζει τόσο ζεστά σε worldwide επίπεδο όσο ποτε έως σήμερα.

 

Όλες ολες άλλες προτάσεις όλο κάπου είχαν deal breaker που με απέτρεπαν κυρίως ντιζάιν αλλά και έκλειψη επίσημης παρουσίας στην Ευρώπη μαζί με υποστήριξη σε service στην Ελλάδα.

 

Και φυσικά με ευρωπαϊκή rom out of the box με πλήρη υποστήριξη όλες τις μπάντες LTE

 

Στην Ευρώπη η ZTE παρέχει 3 έτη VIP service και αναλαμβάνει εδώ Ελλάδα η Procordia.

 

Σημαντικό αν έχω θέμα να το στείλω εδώ και όχι εξωτερικό για αντιμετώπιση.

 

Από άποψη συνολικής απόδοσης δηλώνω πολύ ευχαριστημένος.

 

Οθόνη είναι TOP(φωτεινότητα,πλούτο χρωμάτων,πιστότητα χρωμάτων)

Άψογα δουλευει η αυτόματη προσαρμογή εξίσου.

 

Ντιζάιν εξίσου μιας και ξεχωρίζει και δίνει έναν διαφορετικό τόνο.

Δεν έχει το χιλιοφορεμενο ντιζάιν που βλέπουμε με το κιλό από πολλούς άλλους κινέζους μεταξύ αυτών και του oneplus.

 

Ούτε έχει την αντιαισθητική καμπουρα(καρούμπαλο) στην κάμερα όπως το oneplus και το s6 Edge που ειχα που ουδέποτε συμπάθησα και μου άρεσε όχι μόνο εμφανισιακά αλλά και συνεχή φόβο όταν ακουμπούσα την συσκευη σε σκληρή επιφάνεια.

 

Δεν θέλω να έχω το άγχος μην πάθει το παραμικρό μιας και θήκη ουδέποτε βάζω παρά μόνο skin.

 

Επίσης η USB C υποστηρίζει version 3.0 που σημαίνει πιο γρήγορη μεταφορά αρχείων από και προς κινητό σε αντίθεση με 2.0 του oneplus.

 

Η υπάρξει micro sd επίσης στα θετικά της συσκευής με όλα τα πλεονεκτήματα που προσφέρει μιας και φοράω μια 64 Samsung Pro με υψηλές ταχύτητες ανάγνωσης/εγγραφής και μου έχει λύσει τα χέρια πολλές φορές.

 

Μπαταρία 4 μήνες σταθερή αξία και απολυτα ομαλή.

Δεν θα σε προδώσει ποτε ακόμα και με βαριά χρήση.

Μέρα θα στην βγάλει.

 

Με μέτρια χρήση βγάζω και 2 ημέρες.

 

Sot βγάζω γύρω στις 5ωρες περίπου με χρήση 70/30 WiFi/3G είτε εντός μιας ημέρας άμα κάνω μπόλικη χρήση είτε ανα 2.5 ώρες σε 2 ημέρες χρήση.

 

Έχω ένα 12ωρο την ημέρα συνεχή σύνδεση με Bluetooth stereo headset όπως και smartwatch(ZenWatch 3 εδώ και κανα μήνα) όπου κάνω πραγματοποιώ κλήσεις η μουσική και βεβαίως Notification.

 

Συγχρονίζω συνέχεια με push notification 2 email account και η χρήση περιλαμβάνει εκτός από μουσική,browsing,κλήσεις Watchapp,κατανάλωση περιεχομένου διαφόρων εφαρμογών YouTube αθλητικά,ειδήσεις,τεχνολογια κλπ.

 

Παιχνίδια δεν παίζω καθολυ και GPS αραιά και που.

 

Battery drain ουδέποτε είχα και έχω την νύχτα χάνω 1-3% την νύχτα σε φυσιολογικά επίπεδα σε αναμονή.

 

Τα Notification δουλεύουν άψογα παντού,ούτε καθυστέρηση ούτε τίποτα.

Είναι κάτι που φοβόμουν μιας και έχουν αναφερθεί τέτοιο φαινόμενο με τους κινέζους.

 

Για την ήχο και τα ηχεία απλά TOP δεν έχω να προσθέσω κάτι παραπάνω.

Θα εισπράξεις την μέγιστη multimedia εμπειρία χρήσης συνδυαζόμενα με την εξαιρετική 2K OLED οθόνη του.

 

Σε επίπεδο software στην αρχή είχαμε κάποια bug όπως πχ το double tap to wake δεν έπιανε με την μια πχ 1 στις 3 προσπάθειες.

 

Με το τελευταίο update του Δεκεμβρίου βελτιώθηκε σημαντικά.

 

Δεν είχαμε dynamic lock screen όπως η US version πλέον προστέθηκε(από τα αγαπημένα μου feature μακράς που δεν το είχε σε κανένα άλλο κινητό έως τώρα)

 

Το μόνο που παραμένει ολίγων ενοχλητικό είναι το bell notification όπου για να δεις ειδοποιήσεις στην lock screen πρέπει να πατήσεις το καμπανάκι για να τα δεις,αν και με το τελευταίο update παρατήρησα ότι πλέον τα βλέπεις κανονικά χωρίς περαιτέρω κίνηση εκ μέρους σου.

 

Στην Αμερική έχει γίνει εντελώς προαιρετικό το bell notification όπου ο χρήστης μπορεί να το απενεργοποιήσει εντελώς και πιστεύω με την Nougat θα το δώσει και στην Ευρώπη.

 

Προσωπικά δεν με ενοχλεί διότι πλέον μπορώ να βλέπω τις ειδοποιήσεις στην lock screen αλλά και να τις κρύβω πατώντας το bell όποτε θέλω και να έχω σε full screen το συνεχώς ανανεωμένο wallpaper background με τις υπέροχες και διαφορετικές κάθε φορά εικόνες που ανανεώνονται αυτόματα.

 

Έχει ρύθμιση να βάζεις και δικά σου wallpaper η να αποθηκεύεις αυτά που σου δίνει η ZTE.

 

Επίσης στα θετικά τα διαφορά gestures που έχει ενστωμστωσει για αρκετές λειτουργίες πχ να ανάβεις το φακό με ένα τίναγμα του κινητού,να ανοίγεις κάμερα με double tap power button και άλλες λειτουργίες πολύ ωραίες πχ με triple finger και βγάζεις screenshots.

 

Ένα tip να απενεργοποιήσεις οτιδήποτε power save mode είτε σε επίπεδο πχ επεξεργαστή είτε εφαρμογών που out of the box είναι On κάκιστα θα έλεγα από την ZTE.

 

Μηδενικό όφελος παρέχουν αντίθετα περισσότερα προβλήματα δημιουργούν πχ θέματα με Notification.

 

WiFi,BTδίκτυο κινητής Wind σε υψηλά επίπεδα απόδοσης χωρίς ίχνος αποσυνδέσεις κλπ.

 

Κάμερα όπως είπες μετά άψογη με μπόλικη λεπτομέρεια,χωρίς θόρυβο,ωραία χρώματα τη νύχτα θες manual να παίξεις με τιμές ISO η κλειστού και αν έχεις και σταθερό χέρι να πετύχεις ικανοποιητική αποτελέσματα αλλιώς σε αυτόματο μέτριες επιεικος.

 

Γενικά σε επίπεδο software τα περίμενα χειρότερα αν κρίνω από άλλες υλοποιήσεις και μπορεί να μην έχει το επίπεδο ελευθερίας και πληρότητας που παρέχουν Xiaomi η Oneplus με ξεκλειδωματα και custom rom και να παίξεις γενικά αλλά αυτά ουδέποτε μου χρειάστηκαν.

 

Βρίσκω λύσεις για παραμετροποίηση και customization μέσω store η και αποφυγή διαφημίσεων(χρησιμοποιώ το Adguard πάνω από εξάμηνο και δουλεύει άψογα,αποτελεσματικά με ελάχιστη έως μηδενική επίπτωση σε μπαταρία) και όχι μόνο σε Android αλλά και iOS και Windows(iPad+ surface)

 

Προσωπικά το Mifavor 4.0 έφυγε day one μιας και δεν μου αρέσει η έλλειψη app drawer αλλά και λόγο ότι έχω συνηθίσει με Nova Prime η 3D next launcher να έχω πλούτο σε customization και πολύ παραπάνω επιλογές σε gestures.

 

Το ίδιο έκανα σε όλα τα κινητα μου έως τώρα μιας και κανένα εργοστασιακό υλοποίηση Android με καλύπτει στα θέλω μου.

 

Επίσης έχω αντικαταστήσει τους μαμισιους dialer,SMS,music/video players,browser με πολύ καλύτερους third party app όχι μόνο εδώ στο ZTE αλλά σε όλα τα κινητα μου στο παρελθόν.

 

Σε γενικές γραμμές αρκετά ευχαριστημένος από την συνολική απόδοση της συσκευής σε καθημερινή βάση.

 

Πολύ ομαλή και σταθερή συμπεριφορά χωρίς κάποιο bug που να προκαλεί πονοκέφαλο και 3 αναβαθμίσεις που έχω λάβει δεν προκάλεσε πχ μια μείωση αυτονομίας που έχω συναντήσει σε άλλες συσκευές με πρόσφατη το S7 edge.

 

Επίσης να τονίσω ότι δεν φορτίσω με τη εργοστασιακό φορτιστή αλλά με έναν Sony 1.5A όπως κάνω με όλα τα κινητα μου μιας και η πολύ γρήγορη φόρτιση έχω συνολικά αρνητική γνώμη για την μακροπρόθεσμη απόδοση της μπαταρίας και η αλήθεια είναι ουδέποτε μου χρειάστηκε.

 

Στα μειον θα έλεγα η έλλειψη σε themes όπως πχ σε Samsung που έχω δεκάδες επιλογές μέσω από το store να κατεβάσω ενώ σε ZTE έχω μόνο 5 επιλογές και τέλος.

 

Αλλά το dynamic lock screen με αποζημιώνει μιας και δεν το έχω συναντήσει σε άλλες συσκευές.

 

Επίσης δεύτερο μειον θα ήθελα τα button κάτω να είναι φωτιζομενα μιας και ήθελε στην αρχή μια προσαρμογή αρκετών ημερών για να τα συνηθίσεις ιδιαίτερα τη νύχτα.

 

Ελπίζω στο διάδοχο να προσθέσει backlight στα button.

 

Αυτή η εμπειρία μου με αρκετές λεπτομερείες θα έλεγα διότι παίζουν σημασία και αυτά στην εμπειρία χρήσης.

 

Ένα είναι σίγουρο ότι θα το κρατήσω στάνταρ έως Μάιο-Ιούνιο και θα έχω ψηλά στην λίστα τον διάδοχο Axon 8 όποτε βγει.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οταν πατας για να εγγραφεις πανω δεξια εχει 2 κουτακια. Το ενα λεει phone number και το αλλο διπλα του λεει mail registration. Εκει πατας.

 

 

http://Http://pan.baidu.com/s/1mhH1Ix6

 

Extract the password

E8fa

Σε ευχαριστώ. Τελικά το έκανα αλλά ήταν απελπιστικά αργό το κατέβασμα και έτσι πήγα απο εναλλακτική πηγή. Το κάκο λογο κωδικού ήθελε reset αλλά τι να κανουμε....:happy:

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες, κυριως για το κομματι της μπαταριας το οποιο και με απασχολει ιδιαιτερα. 5 ωρες SOT ειναι αρκετα καλα και θελω να πιστευω πως με τη χρηση που θα του κανω δεν θα εχω θεμα. Δυστυχως ομως κατω απο 480 ευρω δεν το βρισκω απο Ευρωπη για να παω στην "καλη" εκδοση. Χρηματα που δεν θα εδινα για κανενα κινητο, οποτε θα παω στην λυση της Ασιατικης επιλογης (4/128GB) με περιπου 350 ευρω. Απο οτι καταλαβαινω χανω την 800αρα μπαντα το οποιο δεν με πολυκαιει και φυσικα την εγγυηση.
Link to comment
Share on other sites

τις επόμενες μέρες θα προβώ και εγώ στην αγορά(δεύτερη φορά του συγκεκριμένου κινητού) που κατ΄εμέ είναι το καλύτερο value for money για το 2016.Σκέφτομαι την αγορά από το ιταλικό ή το γερμανικό amazon μιας και έχει πέσει λιγάκι η τιμή.Τι προτείνετε εσείς και κυρίως ο φίλος alextrela ο οποίος είναι ο πιο σχολαστικός χρήστης στο συγκεκριμένο topic.
Link to comment
Share on other sites

Από το γερμανικό amazon το πήρα εγώ και μου στοίχισε 445 τελική με μεταφορικά διότι είχα έκπτωση 40 ευρώ λόγο προ παραγγελία.

 

Από εκεί προτείνω αγορά.

 

Η ιταλικό όπου πιο φθηνά και ισπανικό δείτε.

 

https://www.amazon.es/ZTE-Axon-Smartphone-Snapdragon-almacenamiento/dp/B01I092IPC/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1482944919&sr=8-2&keywords=Axon+7

 

430 από ισπανικό με μεταφορικά.

Αξίζει πολυ για ευρωπαϊκή συσκευή με 3 έτη εγγύηση.

 

Και γερμανικό τόσο βγαίνει όσο ισπανικό περίπου.

Τρίτο στη λίστα με πωλητή το ίδιο το amazon de.

https://www.amazon.de/gp/offer-listing/B01I092IPC/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Εντωμεταξυ το πρόβλημα με τα SMS παραμένει.

Το 1 το στέλνει σαν Α και το δ σαν κάτι τουρκικό.

Δοκίμασα και άλλα applications αλλά παραμένει.

Θα περιμένω το nougat και.μετα θα κάνω format

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Εντωμεταξυ το πρόβλημα με τα SMS παραμένει.

Το 1 το στέλνει σαν Α και το δ σαν κάτι τουρκικό.

Δοκίμασα και άλλα applications αλλά παραμένει.

Θα περιμένω το nougat και.μετα θα κάνω format

 

Δοκιμασε με το πληκτρολογιο που εχει η ζτε μεσα στο κινητο. Το touchpal

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Μπα, το ίδιο γίνεται με όλα τα πληκτρολόγια και εφαρμογές sms. Τα μηνύματα τα στέλνω σε εμένα να φανταστείτε. Το ίδιο φυσικά γίνεται και όταν ο παραλήπτης είναι άλλος.

Έχω cosmote, Λέτε να είναι θεμα παρόχου;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά! Το έχει αγοράσει κανείς από Play 246 ή You? αν ναι από εγγύηση όλα οκ? κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Και καθυστερημένα το φέρανε οι δικές μας αλυσίδες τεχνολογίας και πιο ακριβό από ότι απ έξω.

Σε αγορά μετρητής δεν αξίζει από εδώ μόνο με δόσεις εφόσον κάποιος έτσι μπορεί να το αγοράσει.

 

Αλλιώς κανένα λόγο για αγορά δίνοντας 40-50 ευρώ πάνω.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ στην τελική ευθεία για Android N και Daydream support.

ZTE Axon 7 draws closer to Android N, Daydream

http://www.phonearena.com/news/ZTE-Axon-7-Android-Nougat-update-coming-soon-with-Google-Daydream-support_id89650

 

Μέσα στο Γενάρη είχαν πει,μάλλον τέλη του μηνός στην καλύτερη το κόβω.

 

Είδωμεν.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, χρονια πολλα, καλη χρονια σ' ολους!!!

Μ' ενδιαφερει η αγορα του Axon 7, απο Ελλαδα. Υπαρχει καποιος, που να το εχει, απο Πατρα, ωστε να μπορεσω να το δω απο κοντα??:)

Link to comment
Share on other sites

Από προχθές κάτοχος για ακόμη μια φορά του κινητού.Αγορασμένο από το γερμανικό amazon.Το πήρα σε χρώμα γκρί που κατά την γνώμη μου αποτελεί την ιδανική επιλογή σε σχέση με το χρυσό.Πραγματικά στο συγκεκριμένο χρώμα η συσκευή είναι πανέμορφη.Τώρα για το κινητό αυτό καθε αυτό τι να πούμε.Πάνω κάτω έχουν ειπωθεί εκτενώς στο νήμα από τους προηγούμενους αλλά θα επιχειρήσω να πώ και την δική μου άποψη.Κατ'εμέ και μπορεί να φανεί υπερβολή για κάποιους αποτελεί την καλύτερη κινέζικη συσκευή του 2016 πλήν του huawei mate 9.Ti να μου πούνε τα ξερά specs και οι αριθμοί της xiaomi και των υπολοίπων?ένα κινητό δεν είναι μόνο αριθμοί.Ε λοιπόν το κινητό σαν ποιότητα είναι το καλύτερο all around .Απίστευτη ποιότητα κατασκευής,φοβερή οθόνη (από τις καλύτερες της αγοράς),ο καλύτερος ήχος της αγοράς σε συνδυασμό με τα καλύτερα εξωτερικά ηχεία για το 2016(μην ξεχάσουμε την τριετή ευρωπαϊκή εγγύηση με 6 μήνες για θραύση οθόνης).Μοναδικό μείον θα μπορούσε να πεί κανείς την κάμερα σε low light αλλά και πάλι είναι ασυγκρίτως καλύτερη από τις κινεζιές της xiaomi(βλέπε mi5s,mi5s plus ).Για κάποιους που θα ισχυριστούν ότι το one plus 3t είναι καλύτερο θα τους πώ ότι δεν είναι.Αν η zte το έβγαζε τώρα σίγουρα θα είχε στην βασική έκδοση 6gbram και ακόμη μεγαλύτερη μπαταρία(που είναι και τα μοναδικά στα οποία υπερτερεί το one plus 3t το οποίο είναι και πολύ νεώτερο).Μην ξεχνάμε ότι η zte το ανακοίνωσε στις 26 Μαϊου.Οπότε για την εποχή έδωσε ό,τι καλύτερο σε ποσότητα και ποιότητα.Πραγματικά είναι κρίμα τέτοιο διαμάντι σε τέτοια τιμή να μην έχει απήχηση και σκουπίδια σαν τα xiaomi(και τα φθηνά της και τα ακριβά της) να πουλάνε σαν τρελά.Ελπίζω η zte στο axon 8 να δείξει κάτι ανάλογο και ακόμη καλύτερο και σίγουρα θα είναι και πάλι στις πρώτες επιλογές μου.Προχωρήστε άφοβα όσοι το σκέφτεστε για αγορά.
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω την full εκδοση με τα 6 ραμ τα ξυλινα ηχεια και το 3d touch στην οθονη. Απλα απιστευτο κινητο, τι να λεμε.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Μου το εφερε φιλος απο Hong Kong το πηρα 540. Πολυ καλη τιμη για ολα αυτα που δινει. Γενικα αλλαζω συχνα κινητα. Εχει κανονικα Ελληνικα κανονικα updates OTA κανονικα Playstore.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Axon 7 (A2017)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...