Jump to content

Cubot GT99


KostasChristakis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως ξέρει κανένας αν είναι συμβατη καποια μπαταρία απο άλλο μοντέλο της cubot για το συγκεκριμένο ?

ΖΤΕ v967s

ONDA V975M rozak v 2.0.1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 872
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Παιδιά σκέφτηκα να δώσω νέο αέρα στο τηλεφωνακι μας και δοκίμασα 2 Rom :

http://www.needrom.com/download/cubot-gt99-3/

Και

http://www.needrom.com/download/samsung-lava-s4-cherry-mobile-apollocubot-gt99/

 

Η πρώτη είναι MIUI* αλλά έχει lag το τηλέφωνο και την εβγάλα.

Η δεύτερη από samsung s4 πάει παρα πολυ καλά, είναι ελαφριά , έχει exposed, viper και άλλα πολλά. Το σημαντικότερο είναι ότι έχω αύξηση στην μπαταρία 20 με 30% περίπου. Μέχρι στιγμής την έχω 2 μέρες δουλεύουν όλα...... Το μόνο που άλλαξα έβαλα nova launcher διότι είχε θέμα το touchwiz της samsung με τα εικονίδια (μετά από reboot χάνονταν μερικα).

Edited by vabiris
Link to comment
Share on other sites

Antutu εντυπωσιακό σκορ

15219

http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/11/23/a23609525471b3aaa9b0256988bba595.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδες για αλλη μια φορα θελω να ρωτησω κατι. Οταν μιλατε skype με το cubotακι σας χωρις ακουστικα, ο αλλος σας ακουει? Εμενα μου λενε οτι ακουγονται δυνατα παρασιτα περισσοτερο απο οτι η φωνη μου. Τι φαση? Θα αναγκαζομαι ν μιλαω μονο με ακουστικααα!!!

:)

Nothing is true, everything is permitted

- Altaïr Ibn-La'Ahad -

Link to comment
Share on other sites

Παιδες για αλλη μια φορα θελω να ρωτησω κατι. Οταν μιλατε skype με το cubotακι σας χωρις ακουστικα, ο αλλος σας ακουει? Εμενα μου λενε οτι ακουγονται δυνατα παρασιτα περισσοτερο απο οτι η φωνη μου. Τι φαση? Θα αναγκαζομαι ν μιλαω μονο με ακουστικααα!!!

:)

Το τηλ δν το χω πια, αλλά αποτι θυμαμαι σε ανοικτη ακρόαση ειχε θεμα με το μικρόφωνο δεν μακουγαν καλα. Ποια ρομ εχεις? Εχεις πειραξει την ένταση μικροφωνου όπως λεει το 1ο post?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Αυτην που λεει το πρωτο ποστ εχω βαλει και εχω πειραξει την ενταση ναι...αλλα το θεμα ειναι οτι και πριν το ρουταρω και κανω ολα τα σχετικα ειχε θεμα το σκαιπ...οποτε μαλλον δν λυνεται...κριμα...εδω το thl w100 ναι πουμε παει της αδερφης μου :Ρ

 

Νταξει αυτο το κινητο ειναι τοσο ηλιθιο πραγματικα...μου εχει βγαλει τοοοοσα προβληματα!!!!! Κολαει στο ακυρο βγαζω την μπαταρια και ολα καλα μετα. Αμ δε. Σημερα αποφασισε να τα παιξει. Κολαει οταν βγαινει to logo και τιποτα. Παω σε recovery να κανω wipe cache τιποτα κολαει μετα την πρωτη εντολη που δινει ...Οτι και να κανω στο recovery κολαει στην πρωτη εντολη! Και λεει cant open cache/recovery/log kai cache/recoverylast-log η κατι με λαστ τεσπα....... Τι εγινε παλι.....:cry:

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

Nothing is true, everything is permitted

- Altaïr Ibn-La'Ahad -

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μολις αντικατέστησα το touch screen σε cubot gt99(λευκο) ηταν μαυρο κανονηκα,και το touch δεν λειτουργει(δεν ειναι καλιμπραρισμένο).Το κινητο τρεχει custom rom.Ξερετε εαν εχει να κανει το οτι ειναι απο το λευκο gt99 το touch screen?

Σας ευχαριστω.

Φίλε μου να σε ρωτήσω κατάφερες να καλιμπραρεις την οθόνη? Ένας φίλος μου μετά απο αλλαγή touch screen εχει το ιδιο πρόβλημα.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
ενα χρονο το εχω και γενικα ηταν καλο αλλα τωρα δεν μου ανοιγει την πισω την μεγαλη φωτογραφικη μηχανη , εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων εκανα επανεκινησεις εβγαλα εβαλα την μπαταρια την καρτα μνημης , τιποτα , καποιος εδω ρωτησε για το ιδιο προβλημα και δεν του απαντησε κανεις , για πεταμα ειναι τελικα; εχει και ενα προβλημα με το σκαιπ στον ηχο οταν εχεις ανοιχτη ακροαση και δημιουργειται μαλλον επειδη το μικροφωνο ειναι πολυ κοντα με το ηχειο.
Link to comment
Share on other sites

ενα χρονο το εχω και γενικα ηταν καλο αλλα τωρα δεν μου ανοιγει την πισω την μεγαλη φωτογραφικη μηχανη , εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων εκανα επανεκινησεις εβγαλα εβαλα την μπαταρια την καρτα μνημης , τιποτα , καποιος εδω ρωτησε για το ιδιο προβλημα και δεν του απαντησε κανεις , για πεταμα ειναι τελικα; εχει και ενα προβλημα με το σκαιπ στον ηχο οταν εχεις ανοιχτη ακροαση και δημιουργειται μαλλον επειδη το μικροφωνο ειναι πολυ κοντα με το ηχειο.

Δοκίμασες άλλο πρόγραμμα κάμερας?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω , εχει και αλλο προγραμμα καμερας το κινητο; παταω απλως το εικονιδιο , εχει καποια εφαρμογη για καμερα να κατεβασω απο το γκουγκλ πλει μηπως δουλεψει απο εκει;
Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό είναι πώς θέλει κούμπωμα το flex cable της κάμερας, αλλιώς τα φτυσε η κάμερα.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά έκαψε module 2G/3G. Τέλος ως κινητό. Το δίνεις για παιχνιδομηχανή σε ανηψάκι...

 

Αν υποθέσουμε ότι έχεις ήδη κάνει εργοστασιακή επαναφορά / φλασάρισμα χωρίς αποτέλεσμα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 9 months later...

Πηρα πριν δυομιση χρονια περιπου, επειτα απο προτροπη φιλου και εγω το cubot gt99. Τα προβληματα εξαρχης, ηταν πολλα. Μια με τα Ελληνικα, μια με το σημα, μια με το GPS, και χειροτερο απο ολα το πολυ προβληματικο ROM του. Περσυ περιπου, ενας καλος ανθρωπος κυκλοφορησε την ROM GT99 L UI οπου ελυσε πολλα απο αυτα τα προβληματα, και φαινομενικα ειχα -επιτελους- μια σταθερη συσκευη.

Αμ δε. Αποφασισε απο το πουθενα να βραχυκυκλωσει το USB και δεν φορτιζει ουτε συνδεεται με τον υπολογιστη. Τελικα η cubot εκανε πολυ καλη δουλεια σε οσους ηθελαν να τους σπασει τα νευρα. Εξυπακουεται πως δεν καναπλησιαζω καμια κυκλοφορια τους μετα απο τοση ταλαιπωρια και χαμενες ωρες.

So much for the laws of physics!
Link to comment
Share on other sites

Πηρα πριν δυομιση χρονια περιπου, επειτα απο προτροπη φιλου και εγω το cubot gt99. Τα προβληματα εξαρχης, ηταν πολλα. Μια με τα Ελληνικα, μια με το σημα, μια με το GPS, και χειροτερο απο ολα το πολυ προβληματικο ROM του. Περσυ περιπου, ενας καλος ανθρωπος κυκλοφορησε την ROM GT99 L UI οπου ελυσε πολλα απο αυτα τα προβληματα, και φαινομενικα ειχα -επιτελους- μια σταθερη συσκευη.

Αμ δε. Αποφασισε απο το πουθενα να βραχυκυκλωσει το USB και δεν φορτιζει ουτε συνδεεται με τον υπολογιστη. Τελικα η cubot εκανε πολυ καλη δουλεια σε οσους ηθελαν να τους σπασει τα νευρα. Εξυπακουεται πως δεν καναπλησιαζω καμια κυκλοφορια τους μετα απο τοση ταλαιπωρια και χαμενες ωρες.

 

Έχω πάρει 3 cubot χωρίς προβλήματα.

Από την άλλη έχω αλλάξει 3 φορές usb port σε 3 διαφορετικά samsung.

Note και S.

Όλα είναι θέμα τύχης.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια παιδες!!! Βρηκα το παλιο κινητο της αδερφης μου και δεν δουλευε. Ειχε νερο.... Πολυ νερο.... Το καθαρισα , καταφερε να ανοιξει....Τα καθαρισα ολα και δουλευουν τζι τζι... μμμμ... εκτος απο τις SIM. Τις διαβαζει κανονικα αλλα δεν εχει σημα καθολου!!! Τι παιζει? Μου ειπαν οτι μαλλον καπως κλειδωσε και δεν με αφινει. Δεν πιανουν και καθολου τα κουμπια volume οποτε δεν εχω δυνατοτητα να προσπαθησω για reset. Εχετε καμια ιδεα για το τι γενικα μπορει να φταιει ή τι να κανω για να το φτιαξω? Υπαρχει καποιο pin AC εσωτερικα για να κανω κυκλωμα στο ηλεκτρονικο κυκλωμα και να κανει reset απο εκει?

Πες τε ιδεες... Κριμα ειναι μετα απο τοσο καθαρισμα να μειενει ετσι!!!! :P

Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνεις χειροκίνητη αναζήτηση δικτύου πιάνει δίκτυα? Απλά δεν μπαίνει σε αυτά?

Οταν λες "τις διαβάζει κανονικα" τι εννοείς?

Όταν κάνει εκκίνηση σου βγάζει μηνύματα sim card not found?

Link to comment
Share on other sites

Οταν εκκινει μου ζηταει το pin της καρτας. Το βαζω κανονικα και μετα οταν μπει δεν εχει δυκτυο.Βγαζει ενα κοκκινο "X" πανω απο τις γραμμες του σηματος. Δεν βρισκει κανενα.
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στη χειροκίνητη αναζήτηση δικτύου.

Εαν βρίσκει δίκτυα αλλά δεν μπαίνει σε αυτά,τοτε πρέπει να δεις αν ο αριθμός IMEI του τηλεφώνου υπάρχει.

Ιδανικά θα πρέπει να είναι ίδιος με αυτόν στο κουτάκι της συσκευής.

Μπορείς εύκολα να το διαπιστώσεις, εάν όπως είσαι με το Χ επάνω, πας να κανεις κλήση έναν αριθμό.

Εαν σου δίνει μνμ μη εγγεγραμμένο στο δίκτυο είναι αυτό που σου λέω και πρέπει να τσεκάρεις το ΙΜΕΙ της συσκευής

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Cubot GΤ99

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...