Jump to content

Sony Xperia X


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γτ υπήρχει?!!

 

Εάν πας Ρυθμίσεις>Οθόνη κλειδώματος και ασφάλεια>Smart lock έχει μια ρύθμιση αξιόπιστο πρόσωπο που περιγράφει πως ξεκλειδώνει το τηλέφωνο απλώς κοιτώντας το.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 515
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εάν πας Ρυθμίσεις>Οθόνη κλειδώματος και ασφάλεια>Smart lock έχει μια ρύθμιση αξιόπιστο πρόσωπο που περιγράφει πως ξεκλειδώνει το τηλέφωνο απλώς κοιτώντας το.

 

Κοίτα τι μαθαίνει κανείς!! Ναι τώρα το χρησιμοποιειω φαίνεται καλό σε χώρους μες φως γτ σε χώρους με χαμηλός φως ακόμα δεν δοκίμασα! Απλά όταν το βάλεις όταν και πάς να ανοίξεις την συσκευή σου δεν είναι σαν το s8 που σου βγάζει ένα πλαίσιο πάνω για να ξέρεις που είναι η κάμερα στα sony απλώς κοιτάς το κινητό και κάπου στο κέντρο κάτω θα δείξει ότι ξεκλείδωθηκε και μπορείς να ανοίξεις την συσκευή χωρίς να βάλεις μοτίβο! Άμα δεν κοιτάξεις και πάς να σύρεις για να ανοίξεις θα πρέπει κανονικά να βάλεις μοτίβο! Επίσης και το δαχτυλικο αποτύπωμα δουλεύει κανονικά α και κάτι άλλο είναι πολύ γρήγορη αναγνώριση πρωσοπου!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κατά λάθος το βρήκα, παίζοντας με τα μενου. Στα specs δεν αναφέρεται πουθενά πως υποστηρίζει τέτοια δυνατότητα και μου έκανε εντύπωση.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κατά λάθος το βρήκα, παίζοντας με τα μενου. Στα specs δεν αναφέρεται πουθενά πως υποστηρίζει τέτοια δυνατότητα και μου έκανε εντύπωση.

 

Και αμα δεν κάνω λάθος αυτή η λειτουργία προϋπήρχε και σε προηγούμενα μόδελα της Sony πριν βγουν καν τα s8 και iPhone 8 με αναγνώριση πρωσοπου!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει σίγουρα και στη σειρά z 5 και ίσως και πιο πίσω...

 

Στάλθηκε από το E5823 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ύστερα από μια μέρα που το δούλεψα αυτη την αναγνώριση πρωσοπου μπορώ να πω πως λειτουργεί και σε χαμηλο φωτισμό ακόμα και σε καθόλου φωτισμό άμα δυναμοσεις την φωτεινότητα παλι σε αναγνώριζει!
Link to comment
Share on other sites

Ύστερα από μια μέρα που το δούλεψα αυτη την αναγνώριση πρωσοπου μπορώ να πω πως λειτουργεί και σε χαμηλο φωτισμό ακόμα και σε καθόλου φωτισμό άμα δυναμοσεις την φωτεινότητα παλι σε αναγνώριζει!

 

Το μόνο αρνητικό που εντόπισα είναι ότι όταν ανοίγεις το κινητό και αυτο δεν σε ανιχνεύει σε λίγα δευτερόλεπτα στην "κλειδωνη" την ανίχνευση πρωσοπου και μετά ανοίγει το κινητό μόνο με δάχτυλικο αποτύπωμα ή μοτίβο/pin

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Η κάμερα έχει manual mode με ρύθμιση ταχύτητας κλείστρου;
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα τι μαθαίνει κανείς!! Ναι τώρα το χρησιμοποιειω φαίνεται καλό σε χώρους μες φως γτ σε χώρους με χαμηλός φως ακόμα δεν δοκίμασα! Απλά όταν το βάλεις όταν και πάς να ανοίξεις την συσκευή σου δεν είναι σαν το s8 που σου βγάζει ένα πλαίσιο πάνω για να ξέρεις που είναι η κάμερα στα sony απλώς κοιτάς το κινητό και κάπου στο κέντρο κάτω θα δείξει ότι ξεκλείδωθηκε και μπορείς να ανοίξεις την συσκευή χωρίς να βάλεις μοτίβο! Άμα δεν κοιτάξεις και πάς να σύρεις για να ανοίξεις θα πρέπει κανονικά να βάλεις μοτίβο! Επίσης και το δαχτυλικο αποτύπωμα δουλεύει κανονικά α και κάτι άλλο είναι πολύ γρήγορη αναγνώριση πρωσοπου!

 

 

Ακόμα και στο Xperia M2 που έχω του 2014 έχει αναγνώριση προσώπου!

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα ένα tempered glass της nillkin και δεν καλύπτει καν όλη την οθόνη

 

πηγαινε στα media και βαλε τις ζελατινες που εχει εκει, καθεται σχεδον σε ολη την οθονη και δεν κανει halo effect.

 

τις ZAGG εννοω

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ ενεργοποίησα το στάμινα.Παρατήρησα ότι δεν έκλεινε το wifi ή τα δεδομένα όταν έσβηνε η οθόνη.Συν ότι κατά την διάρκεια του βραδιού έπεσε η μπαταρία 5% από το 64% στο 59%.Δηλαδή σε διάστημα 7 ωρών περίπου έπεσε 5% η μπαταρία με ενεργοποιημένο στάμινα.Σε ένα Ε4 που είχα τα δεδομένα έκλειναν επιτόπου με το που έσβηνε η οθόνη και η μπαταρία άδειαζε πολύ αργά.
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Το ultra stamina από την άλλη φαίνεται πως λειτουργεί σωστά,αφού σε 6 ώρες έπεσε η μπαταρία 1% μόνο.Έχει παρατηρήσει κανείς αυτό με το στάμινα που αναφέρω παραπάνω?
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

To ξέρετε ότι βγήκε Sailfish OS για το Xperia X ; (jolla, κάτι από το Meego)[/QUOT

 

Κάτι έχω ακουστά αλλά δεν ξέρω πως γίνεται να το αποκτήσεις αυτί το OS

Link to comment
Share on other sites

κάνεις Unlock το bootloader (χάνεις εγγύηση) και σκας και 49 εουροζ στη jolla

 

https://jolla.com/sailfishx/

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

κάνεις Unlock το bootloader (χάνεις εγγύηση) και σκας και 49 εουροζ στη jolla

 

https://jolla.com/sailfishx/

 

Το θέμα είναι αξίζει να το κάνεις ή όχι το έχεις δοκιμάσει?

Link to comment
Share on other sites

Επίσης και εγώ πήρα την ενημέρωση λογισμικού σήμερα το πρωί και ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει κάποιο μέρος που βλέπουμε τις βελτιώσεις, το changelog, είτε στο κινητό είτε σε κάποια σελίδα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης και εγώ πήρα την ενημέρωση λογισμικού σήμερα το πρωί και ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει κάποιο μέρος που βλέπουμε τις βελτιώσεις, το changelog, είτε στο κινητό είτε σε κάποια σελίδα.

 

Τι ενημέρωση την 8?

Link to comment
Share on other sites

Τι ενημέρωση την 8?

 

όχι, ενημέρωση ασφαλείας ήταν. Αλλά καλή ερώτηση για το πότε θα έρθει η 8.

 

 

Link to comment
Share on other sites

παντως συνεπεστατη η σονυ, με το που μπηκε ο μηνας παρε ενημερωση. Αξιζει ενα μπραβο. Στη δε HTC....
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα η ενημέρωση ασφαλείας. Τυπική η Sony! Έχει τσεκάρει κανείς αυτά που ανέφερα με το stamina στην προηγούμενη σελίδα? Αν κλείνουν δηλαδή τα δεδομένα-wifi του κινητού όταν το ενεργοποιείς και πόσο μπαταρία καταναλώνει σε κατάσταση αναμονής? Το ξαναδοκίμασα και μου έφαγε σε αναμονή 8% σε ένα δεκάωρο με ανοιχτό 4G.Λέτε να φταίει ότι δεν έχει "ανοίξει" ακόμα η μπαταρία που είναι καινούργιο ή επειδή δεν έχω καλό σήμα στο σπίτι?Ή έτσι κάνει γενικά το stamina στο Χ?
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα η ενημέρωση ασφαλείας. Τυπική η Sony! Έχει τσεκάρει κανείς αυτά που ανέφερα με το stamina στην προηγούμενη σελίδα? Αν κλείνουν δηλαδή τα δεδομένα-wifi του κινητού όταν το ενεργοποιείς και πόσο μπαταρία καταναλώνει σε κατάσταση αναμονής? Το ξαναδοκίμασα και μου έφαγε σε αναμονή 8% σε ένα δεκάωρο με ανοιχτό 4G.Λέτε να φταίει ότι δεν έχει "ανοίξει" ακόμα η μπαταρία που είναι καινούργιο ή επειδή δεν έχω καλό σήμα στο σπίτι?Ή έτσι κάνει γενικά το stamina στο Χ?

 

Δύστηχως δεν μπορώ να σου απαντήσω δεν χρησιμοποιείω ποτέ stamina στα καινούργια sony γιατι έχω παρατηρήσει πευτουν τα frame!

Link to comment
Share on other sites

 

εχει κανεις την συγκεκριμενη? η τρυπα που εχει για το φλας μηπως εμποδιζει το φως να διοχετευετε ποιο σωστα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...