Jump to content

Sony Xperia X


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως βλέπω μηδενική κίνηση για αυτό το κινητό. ..:X:X:X

 

με τιμή στο 500ρίκο λογικό είναι .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 515
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

Η Διαφορα με το Ζ5 ειναι μηδαμινη σχεδον και δε βλεπω να αξιζει το κοπο!!

Περιμενουμε το Xperia X1 λοιπον

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Η Διαφορα με το Ζ5 ειναι μηδαμινη σχεδον και δε βλεπω να αξιζει το κοπο!!

Περιμενουμε το Xperia X1 λοιπον

 

Λες σχεδόν 10 χρόνια μετά η Sony να επαναφέρει το X1 με Android αυτή την φορά; Τώρα για το αν αξίζει, είναι σχετικό.

I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Λες σχεδόν 10 χρόνια μετά η Sony να επαναφέρει το X1 με Android αυτή την φορά; Τώρα για το αν αξίζει, είναι σχετικό.

Ναι εχεις δικιο.....Τελος παντων οπως θα λεγεται το επομενο Χ.

Το είδα και απο κοντα να πω την αληθεια μου...Ειναι ενα πολυ καλο κινητο δε το συζηταμε αλλα οχι τοσο καλυτερο απο το Ζ5 οσο τα λεφτα που ζητανε γι'αυτο!!

Δε ξερω περιμενω την επομενη γενια Χ να δουμε... Ελπιζω σε κατι πιο εντυπωσιακο και ενδιαφερων απο πλευρας sony!!

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για το ύφος αλλά νοιώθω την ανάγκη να το εκφράσω έτσι, πρόκειται για εταιρία..ούφο, τι μυαλό κουβαλάνε αυτοί οι άνθρωποι εκεί μέσα δεν μπορώ να καταλάβω, ενώ εχουν τα καλύτερα σπεκς και είναι γρήγορα και αποτελεσματικά, ειναι ταυτόχρονα και βαρετά, ενώ είναι κορυφή στις κάμερες σαν φίρμα, στα κινητά υπολείπονται σε αποτέλεσμα φωτογραφικό, όσα χρόνια τα θυμάμαι, εκεί εμμονή με το ίδιο βαρετό σχήμα, το τερμάτισαν με τους συνδιασμους x, z, c, m, 1,2, 188,κλπ, και τώρα πάλι απ' την αρχή τα x, και αν δεις ένα από αυτά νομίζεις ότι τα έχεις δει όλα, τόσα χρόνια τηλεφωνίας σε ένα και μόνο σχέδιο κινητού( εξαίρεση ίσως τα compact και ειδικά το z3c)

Γνωρίζει κανεις να μου πει, πουλάνε καθόλου αυτά τα τηλέφωνα πλέον, ποιοι τα αγοράζουν, δεδομένου ότι δεν είναι και φθηνά και ούτε ανταγωνιστικά ειδικά απέναντι στα διαβολεμένα πλέον κινέζικα μοντέλα

Edited by kast1727
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Ειχα το Ζ1 για 1.5 χρόνο και απτά Χριστούγεννα έχω το Ζ5. Το σχέδιο μου αρέσει παρά πολυ,είναι πολυ γρήγορο,δεν κολλάει ποτέ και πουθενά και από οταν έβγαλα το ********* το facebook από μέσα η μπαταρία μου βγάζει 2 μέρες άνετα μόνο με wifi. είναι ανθεκτικά και αδιάβροχα κινητά (τεσταρισμενο πολλές φορές όχι μόνο με νερό λόγω δουλειάς) και γενικά δεν έχω κανένα παράπονο. Για το σχέδιο που λέτε όλοι,τα Samsung με εξαίρεση τις εκδόσεις edge,δεν είναι όλα ίδια οταν τα κοιτάς από μπροστά?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα στη συγκεκριμενη συσκευη ειναι η τιμολόγηση για την κατηγορία του που παίζει(midrange)

Με 500-600 απλα δεν εχει καμία τύχη και κανεις δεν ασχολείται.

 

Στα 300 ευρω θα είχε πολυ περισσότερη τύχη,αλλα το να πέσει σε αυτη τη τιμη μετα 8-9 μήνες απλα θα εχει ξεχαστεί σαν συσκευη επίσης και θα εχει περάσει απαρατήρητη.

 

Άρα μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα.

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εδω συζητάμε για τη συσκευη του τίτλου και μόνο και όχι για την Apple και το iOS, ως εκ τούτου οι σχετικές συζητήσεις πήγαν στον κάδο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το έχω εδώ και δύο μέρες σε lime gold το κινητακι φυσαει έχω πάθει πλάκα με τη οθόνη του πρώτη φορά σε σονυ νέας σειράς έχω δει τέτοια οθόνη απίστευτη απεικόνιση το λευκό είναι λευκό, πολύ καλά ηχεία, ωραίο κράτημα στο χέρι και πανάλαφρο και η κάμερα πολύ καλή ιδίως την ημέρα σε σχέση με το p9 που είχα πριν για νύχτα μια δοκιμή που έκανα σε πλήρη σκοτάδι ήταν καλή όχι κάτι το ιδιαίτερο θα ξαναδοκιμάσω. ...Πάντως είμαι πολύ ενθουσιασμενος
Link to comment
Share on other sites

Το έχω εδώ και δύο μέρες σε lime gold το κινητακι φυσαει έχω πάθει πλάκα με τη οθόνη του πρώτη φορά σε σονυ νέας σειράς έχω δει τέτοια οθόνη απίστευτη απεικόνιση το λευκό είναι λευκό, πολύ καλά ηχεία, ωραίο κράτημα στο χέρι και πανάλαφρο και η κάμερα πολύ καλή ιδίως την ημέρα σε σχέση με το p9 που είχα πριν για νύχτα μια δοκιμή που έκανα σε πλήρη σκοτάδι ήταν καλή όχι κάτι το ιδιαίτερο θα ξαναδοκιμάσω. ...Πάντως είμαι πολύ ενθουσιασμενος

Δουλεψε το κι αλλο και περιμένουμε εντυπωσεις! Απο ταχυτητα μπαταρια καμερα ;)

Link to comment
Share on other sites

Γενικά με αρκετή χρήση από τις 7.00 το πρωί το βράδυ κατά τις 1 είναι στο 15% (χρήση Facebook, Internet, youtube και κλήσεις γύρω στις 3-5 την ημέρα )κάμερα για έξω πολύ καλή στο αυτόματο και βράδυ στο απόλυτο σκοτάδι βγάζει καλά με χειροκίνητες ρυθμίσεις ακόμα καλύτερες εκεί που με προβλημάτισε είναι σε εσωτερικό χώρο με φως δεν βγάζει καλά όσο και αν το δουλεψα πάσχει άλλες φορές έχει πολύ φως άλλοτε χάνουν στην εστίαση. Τέλος εκείνο που με την σπάει είναι το δακτυλικο αποτύπωμα δεν έχει καλή απόκριση και με θήκη γίνεται πιο δύσκολο και ακόμα εν μείον τελικά το ηχείο δεν είναι πολύ δυνατό και καμμια φορά δεν ακούω τις κλήσεις το ίδιο και στην αναπαραγωγή μουσικής
Link to comment
Share on other sites

Ενα φρεσκοτατο full αναλυτικο review για την συσκευη.

Sony Xperia X Smartphone Review

http://www.notebookcheck.net/Sony-Xperia-X-Smartphone-Review.170397.0.html

 

Πάνω κατω αυτά που λέγαμε.

Αν τιμολογιακά έπαιζε σε πιο προσιτή τιμη για την κατηγορία του θα ηταν μια εξαιρετική πρόταση.

 

Pro

 

+

elegant chassis

+

fingerprint sensor

+

20 GB free storage space

+

Android 6.0

+

WiFi 802.11ac and LTE

+

high voice quality

+

good camera

+

bright display

+

high system performance

+

good battery life

 

Cons

 

-

expensive

-

no 4K video recordings

-

throttling under full load

-

poor micro SD transfer rates

-

non-removable battery

-

quick-charge power adapter only for a surcharge

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το είδα, παίζει να έχει την καλύτερη LCD που έχω δει ποτέ.

Είδα την τιμή, έστριψα και πήρα Ζ3.

 

Τα λέμε σε έξι μήνες.

:)

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το είδα, παίζει να έχει την καλύτερη LCD που έχω δει ποτέ.

Είδα την τιμή, έστριψα και πήρα Ζ3.

 

Τα λέμε σε έξι μήνες.

:)

 

Όταν βγήκε και έκανε 600 να το καταλάβω..

Ότι τώρα που κάνει 400;

πήρες το ζ3 που κάνει 300?

Ότι δεν έχει διαφορά με το χ που να αξίζει 100 ευρώ.. Οκ...........

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει να δίνει λεφτά ναυαρχίδας για ένα midranger σε τιμή ναυαρχίδας.

Το Ζ3 σε καμία περίπτωση δεν αξίζει τόσα, αλλά είχε πράγματα που εκτιμώ και διατίθεμαι να πληρώσω παραπάνω.

Αυτό που λείπει δηλαδή από το Χ και να τα σκάσεις για πάρτη του.

 

Σε κάλυψα τώρα.... ή Οκ.............. ?

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επεξεργαστή που δεν ζεσταίνεται και δε ρουφάει πολύ μπαταρία.

Έχω περάσει και από 617 και απο 801 και απο 810 και ο 801 είναι με διαφορά ο καλύτερος.

Έπειτα υλοποίηση συσκευής. Πχ το Ζ3 δεν έχει τον εντελώς λάθος σχεδιασμό πλήκτρων έντασης του Χ ή ζητήματα του Ζ5 όπως το χειλάκι που κάνει το πίσω τζάμι του Ζ5 και με χαλάει στο κράτημα.

Το πιο σημαντικό βέβαια, αυτονομία.

Επίσης μια περίεργη χρωματική επιλογή και πολλές ρομ από πίσω για να παίξει κανείς.

Τέλος 33% φθηνότερη τιμή.

 

Αν ήταν στα ίδια λεφτά θα έπαιρνα το Χ ξέροντας εξαρχής ότι χάνω σε αυτονομία και επεξεργαστή γιατί είναι πιο όμορφη συσκευή αλλά με ψυχρή λογική και με την τσέπη να πληρώνει και τα 100 ευρώ να φαίνονται ως διαφορά, δεν. Αν ήταν να μπορέσω να δώσω 400 ευρώ γιατί να μην πάρω το Ζ5 με τον επεξεργαστή τέρας δηλαδή ;

 

Κάποια πράγματα είναι υποκειμενικά: πόσο μας αρέσει.

Κάποια πράγματα είναι αντικειμενικά: Τι μου δίνει στα λεφτά του.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Καλησπερα παιδια. Σκεφτομαι να παρω το xperia x και θελω λιγο τις εμπειριες σας. Ποια ειναι τα μεγαλυτερα bugs ή προβληματα που εχει εμφανισει το κινητο; Τι sot σας βγαζει; Ο bootloader κλειδωμενος; Και παμε στο χαρακτηριστικο που με κανε να το κοιταξω... πως τα παει στη καμερα σε σχεση με τον ανταγωνισμο (πχ g5 se, honor 8).
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Παιδιά, μου έπεσε και έσπασε το γυαλί της οθόνης. Όχι η οθόνη. Ξέρουμε πόσο κοστίζει η αλλαγή;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μου έπεσε και έσπασε το γυαλί της οθόνης. Όχι η οθόνη. Ξέρουμε πόσο κοστίζει η αλλαγή;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πάρε TS Solutions και Omnitech να σου πούνε μια τιμή.

 

(S7 edge & Tapatalk)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...