Jump to content

Sony Xperia X


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άλλαξε ο τίτλος παιδιά. Όντως για mid range φαίνεται καλό τουμπανάκι.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 515
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στέκει να λέμε "mid range" οταν ξεκινάει απ'τα 600+ ευρώ;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στέκει να λέμε "mid range" οταν ξεκινάει απ'τα 600+ ευρώ;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φυσικα και δεν στέκει! Εγ πιστεύω ειναι high end με mid range επεξεργαστή

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κανένα τηλέφωνο που να ειναι full metal. Αν βγει και εχει χαμηλό SAR θα το παρω αύριο. Επίσης εγώ όπως και οι περισσότεροι άνθρωποι δεν χρησιμοποιούν bluetooth οταν ομιλούν και το SAR πεζει για μας σημαντικό ρόλο. Προσωπικά προτιμώ το πλαστικο πλαισιο και ενιαία μεταλλική πλάτη παρα τις πλαστικές γραμμές που έχουν Apple, HTC και που τώρα βάζει και η Samsung στο C5 και C7.

Δεν είναι αισθητικά ωραίες οι πλαστικές γραμμές ανάμεσα στο μέταλλο ενώ αντίθετα το πλαστικό πλαίσιο αν ταιριάζει με το σύνολο δε φαίνεται καθόλου αντιαισθητικό. Και σου λεω για μετα σημαντικότερο ειναι το SAR παρα αν ειναι πλαστικό ή μεταλλικό ή γυάλινο. Φιλικά.

 

Το m8 που ειναι full metal εχει πολυ χαμηλό SAR.

http://www.gsmarena.com/htc_one_(m8)-6074.php

 

Όσο για τις πλαστικές γραμμές ουδέποτε με ενοχλούσαν για την κεραια,αλλα το πλαστικό περίβλημα περιμετρικά ναι και παρα πολυ μάλιστα.

 

Και στα επίσημα επίπεδα τιμολόγησης πλαστικούρα δεν διανοείται.

 

Τόσο καιρό η Sony χαρακτηρίζονταν για τη ιδιαιτερα premium κατασκευή και feeling,μάλιστα ουδείς παράπονα εκανε για το SAR των συσκευών της,και επειδή υιοθετεί το πλαστικό δεν σημαίνει οτι μπράβο θα της πούμε απο πάνω.

 

Ειναι ξεκάθαρα υποβάθμιση.

 

 

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Στέκει να λέμε "mid range" οταν ξεκινάει απ'τα 600+ ευρώ;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φυσικα και δεν στέκει! Εγ πιστεύω ειναι high end με mid range επεξεργαστή

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φυσικά και είναι mid range παιδιά. Μην κοιτάτε πόσο τιμολογεί η κάθε εταιρία.

Οταν τα high end των άλλων κατασκευαστών δίνουν snap 820, 4GB RAM, 2Κ οθόνες και λοιπά, αυτό θα μπορούσε να θεωρηθεί high end αν έβγαινε πέρσι ή πρόπερσι.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το m8 που ειναι full metal εχει πολυ χαμηλό SAR.

http://www.gsmarena.com/htc_one_(m8)-6074.php

 

Όσο για τις πλαστικές γραμμές ουδέποτε με ενοχλούσαν για την κεραια,αλλα το πλαστικό περίβλημα περιμετρικά ναι και παρα πολυ μάλιστα.

 

Και στα επίσημα επίπεδα τιμολόγησης πλαστικούρα δεν διανοείται.

 

Τόσο καιρό η Sony χαρακτηρίζονταν για τη ιδιαιτερα premium κατασκευή και feeling,μάλιστα ουδείς παράπονα εκανε για το SAR των συσκευών της,και επειδή υιοθετεί το πλαστικό δεν σημαίνει οτι μπράβο θα της πούμε απο πάνω.

 

Ειναι ξεκάθαρα υποβάθμιση.

 

 

Alex ok το πες μαι το πες δυο Ok. Εσένα σε ενοχλεί το περιμετρικό τον άλλο οι γραμμές μέσα στην πλάτη. Μην το ζαλίζουμε.

 

Και για να λέμε και του στραβού το δίκιο, premium σύμφωνα με το σκεπτικό αυτό δεν είναι μια συσκευή με γυαλί στο πίσω μέρος και μέταλλο να έχει μόνο περιμετρικά.

 

Και σε ορισμένες περιπτωσεις υπήρχαν υπόννοιες ότι δεν ήταν γυάλινο το back cover αλλά πλαστικό....

Link to comment
Share on other sites

Το m8 που ειναι full metal εχει πολυ χαμηλό SAR.

http://www.gsmarena.com/htc_one_(m8)-6074.php

 

Όσο για τις πλαστικές γραμμές ουδέποτε με ενοχλούσαν για την κεραια,αλλα το πλαστικό περίβλημα περιμετρικά ναι και παρα πολυ μάλιστα.

 

Και στα επίσημα επίπεδα τιμολόγησης πλαστικούρα δεν διανοείται.

 

Τόσο καιρό η Sony χαρακτηρίζονταν για τη ιδιαιτερα premium κατασκευή και feeling,μάλιστα ουδείς παράπονα εκανε για το SAR των συσκευών της,και επειδή υιοθετεί το πλαστικό δεν σημαίνει οτι μπράβο θα της πούμε απο πάνω.

 

 

 

Ειναι ξεκάθαρα υποβάθμιση.

 

 

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

 

Μπορεί εσένα να μη σε ενοχλούν οι πλαστικές γραμμές αλλα έμενα δεν μου αρέσει να τις βλέπω. Το μεταλλικό πλαίσιο μπορεί να δίνει premium αίσθηση αλλα απο την άλλη γλιστράει εύκολα στο χερι. Εξάλλου οταν ολοι παίρνουν μεταλλικό τηλέφωνο και μετα το βάζουν σε πλαστικές θήκες τοτε ακυρώνουν οτι αυτο αντιπροσωπεύει. Το Χ ούτε θήκη δεν χρειάζεται ετσι που είναι κατασκευασμένο. Τέλος πάντων οι γνώμες είναι υποκειμενικές και δεν δεν χρειάζεται να συνεχίσω άλλο αυτο το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Alex ok το πες μαι το πες δυο Ok. Εσένα σε ενοχλεί το περιμετρικό τον άλλο οι γραμμές μέσα στην πλάτη. Μην το ζαλίζουμε.

 

 

Και για να λέμε και του στραβού το δίκιο, premium σύμφωνα με το σκεπτικό αυτό δεν είναι μια συσκευή με γυαλί στο πίσω μέρος και μέταλλο να έχει μόνο περιμετρικά.

 

 

 

Και σε ορισμένες περιπτωσεις υπήρχαν υπόννοιες ότι δεν ήταν γυάλινο το back cover αλλά πλαστικό....

 

Καλά εννοείται premium υλικά και feeling δεν ειναι μόνο το γυαλί και το αλουμίνιο.

 

Υπάρχουν και πιο premium υλικα με πολλα πλεονεκτήματα έναντι του γυαλιού η του αλουμινίου,που μάλιστα η Sony τα είχε τιμήσει σε αλλα τμήματα της.

 

Εμενα αν με ρώταγες ούτε γυαλί ούτε αλουμίνιο θέλω :p

 

Απλα το γυαλί και αλουμίνιο ειναι μάλλον τα πιο φθηνά για premium κατηγορία για την παραγωγική διαδικασία και αυτά που υπάρχουν σε μεγάλη αυθονια στη φύση.

 

Τα αλλα (μαγνήσιο,τιτάνιο,ανθρακόνημα) στοιχίζουν ακριβότερα και απαιτούν ανασχεδιασμό της παραγωγικής διαδικασίας που δεν το βλέπω να το εφαρμόζει κάποια εταιρία.

 

 

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η τιμη ειναι για κραξιμο, δεν το συζηταμε. ΑΛΛΑ κοιτωντας 2-3 vs στο youtube με G5, iphone 6s kai Galaxy S7 επαθα πλακα απο την ταχυτητα που εχει. Δεν ξερω ποσο καλος ειναι ο 650, προφανως ειναι κατωτερος απο τον 820 που εχει το G5. Αλλα μιλαμε οτι παει σφαιρα. Και μιλαω για αυτα τα vs που συγκρινουν τις ιδιες εφαρμογες/παιχνιδια την ιδια ακριβως στιγμη. Πρεπει η SOny να εχει κανει πολυ καλη δουλεια με την υλοποιηση hardware/software

 

 

Στα 400-450 θα ειναι ιδανικη επιλογη πιστευω

Link to comment
Share on other sites

Στέκει να λέμε "mid range" οταν ξεκινάει απ'τα 600+ ευρώ;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στέκει.

οταν μιλάμε για midge range χαρακτηριστικά.

η διαφορά είναι ότι η τιμολόγηση του είναι εντελώς ανώμαλη.

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήδη έχω το Ζ5 οπότε δεν υπάρχει λόγος για αναβάθμιση σε αλο κινητό αντίθετα με μια φίλη μου που έχει z1 compact αυτό θα της είναι η ημέρα με την νύχτα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήδη έχω το Ζ5 οπότε δεν υπάρχει λόγος για αναβάθμιση σε αλο κινητό αντίθετα με μια φίλη μου που έχει z1 compact αυτό θα της είναι η ημέρα με την νύχτα

 

Ε ναι, εισαι κομπλε ,κι εγω θα το αλλαξω μονο με κατι πολυ καλυτερο του X οταν και εφοσον κυκλοφορησει....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι, εισαι κομπλε ,κι εγω θα το αλλαξω μονο με κατι πολυ καλυτερο του X οταν και εφοσον κυκλοφορησει....

 

εγω θα επερνα το x performance αν ειχα ακομα το xperia Z που Ευτυχώς που βρεθηκε αγοραστης και το πηρε στα 160 ευρω για να μην καθεται στο κουτι του και ετσι τσιπησα το Ζ5 σε 2 χρονια πρωτα ο θεος θα το αλαξω και το Ζ5 με το τοτε xperia η οτι αλο θα λεγεται η sony

Link to comment
Share on other sites

Αφήνει πολλές υποσχέσεις το xperia χ για εμάς που περιμένουμε το performance. Μέσα στον Ιούλιο θα κυκλοφορήσει το performance?
Link to comment
Share on other sites

Αφήνει πολλές υποσχέσεις το xperia χ για εμάς που περιμένουμε το performance. Μέσα στον Ιούλιο θα κυκλοφορήσει το performance?

 

 

Ναι εντός του Ιουλίου.

Αλλα ας δούμε σε ποιες χώρες θα κυκλοφορήσει πρώτα εξίσου διότι υπάρχει ομιχλώδες τοπίο όσον αφορα την Ευρώπη.

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια τον Ιούλιο αν έρθει θα είναι απαγορευτική η τιμή του. Πιστεύω ότι γύρω στον Σεπτέμβριο θα έχει πλησιάσει η τιμή του τις άλλες ναυαρχίδες, οπότε τότε θα είναι μια πολύ καλή επιλογή
Link to comment
Share on other sites

Τελικα στη Sony αξιζει ενα μπραβο για το premium mid range Sony X.

Το Χ ειναι καλυτερο και στα παιχνιδια απο το Samsung S7 (

)

Και ηδη υπαρχουν βιντεος που δειχνει οτι ειναι πιο γρηγορο απο ολα τα flagships (LG G5, LG V10, HTC 10, S7).

Z2, Z3 τα εκανε πολυ καλα, Ζ3+, Ζ5 ζοριστηκε με τον 810 επεξεργαστη, και στο Χ φαινεται οτι τα παει περιφημα.

Link to comment
Share on other sites

Ανεβάζει τις προσδοκίες για το Performance!

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Που σε αυτό έκαναν τη βλακεία και έχουν απενεργοποιμένο το ραδιόφωνο που χρησιμοποιώ καθημερινά. Διαφορετικά με αυτά που διαβάζω για το X, θα χτυπούσα το performance. Τώρα προσανατολίζομαι στο Z5

 

Στάλθηκε από το D5503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Που σε αυτό έκαναν τη βλακεία και έχουν απενεργοποιμένο το ραδιόφωνο που χρησιμοποιώ καθημερινά. Διαφορετικά με αυτά που διαβάζω για το X, θα χτυπούσα το performance. Τώρα προσανατολίζομαι στο Z5

 

Στάλθηκε από το D5503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εγω ξενέρωσα αλλά ευτυχώς υπάρχουν ακόμα φορητά ακουστικά με ενσωματωμένο ραδιόφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εγω δεν αντεξα.. το πηρα... Σημερα το παρέλαβα.. Και μπορω να πω οτι το κινητακι φυσαει...

 

Απο εμφανιση απλα πανεμορφο και πραγματικα το νιωθεις πολυ ωραια στο χερι.

καμερα δεν προλαβα να δοκιμασω παρα πολυ.. αλλα σε συγκριση με το Ζ2 που ειχα.. ιδιεταιρα η μπροστινη καμερα ειναι πολυ καλυτερη...

 

επισης τα χρωματα στην οθονη ειναι αρκεταζωντανα και ωραια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...