Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα εχω δει ολα με αυτο το τηλ, ακομα και αφου το ανοιξα και αποσυνδεσα την μπαταρια δεν λεει να παρει μπρος..Λετε να ειναι θεμα hardware τελικα??? Υπαρχει τιποτα αλλο που θα μπορουσα να κανω;;;Μεχρι στιγμης εχω δοκιμασει με flashone κατι αλλα που βρηκα στο ιντερνετ με συνδυασμους πληκτρων και η εσχατη λυση με αποσυνδεση μπαταριας αλλα παλι τιποτα.Καμια αλλη ιδεα;;;

 

Έκανες όλα αυτά λοιπόν...... τεσπά...αν το βάλεις στο φορτιστή..και με καλώδιο και φορτιστή ελεγμένο... ζεσταίνεται μετά από πολύ ώρα? Αν ναι σημαίνει ότι φορτίζεις.. άρα ίσως και να πάρει μπροστά...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έκανες όλα αυτά λοιπόν...... τεσπά...αν το βάλεις στο φορτιστή..και με καλώδιο και φορτιστή ελεγμένο... ζεσταίνεται μετά από πολύ ώρα? Αν ναι σημαίνει ότι φορτίζεις.. άρα ίσως και να πάρει μπροστά...

 

Πρεπει να φορτιζει καθως οταν παταω να ανοιξει ακουγεται η δονηση αλλα μεχρι εκει ενω οταν ειναι αποφορτισμενο το μονο που κανει ειναι να τρεμοπαιζει το κοκκινο λαμπακι γι 2 δευτερα..Το εχω αφησει και ενα 24ωρο να φορτιζει αλλα παλι τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να φορτιζει καθως οταν παταω να ανοιξει ακουγεται η δονηση αλλα μεχρι εκει ενω οταν ειναι αποφορτισμενο το μονο που κανει ειναι να τρεμοπαιζει το κοκκινο λαμπακι γι 2 δευτερα..Το εχω αφησει και ενα 24ωρο να φορτιζει αλλα παλι τιποτα.

 

Έχεις δοκιμάσει και άλλα καλώδια; έχω τρία - τέσσερα και φορτίζει μόνο με το ένα από αυτά, ενώ τα άλλα καλώδια φορτιζουν το Α5 και το S9+

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να φορτιζει καθως οταν παταω να ανοιξει ακουγεται η δονηση αλλα μεχρι εκει ενω οταν ειναι αποφορτισμενο το μονο που κανει ειναι να τρεμοπαιζει το κοκκινο λαμπακι γι 2 δευτερα..Το εχω αφησει και ενα 24ωρο να φορτιζει αλλα παλι τιποτα.

 

Πάτα χωρίς να βλέπεις τα πλήκτρα για να μπει fastboot.. Σύνδεσε το με PC αν το βλέπει τσέκα4ε οθόνη..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το xana battery στην aex pie δεν ξέρω τι λέει σε όσους το έχουν αλλά εγώ λίγες ώρες που το έχω και είναι εμφανης η αίσθηση του αμυδρου κολλήματος. Πάμε γι άλλο. Το συνδιαστικο cbg ήταν καλό όσο το χρησιμοποίησα και πιθανόν να ξαναγυρίσω σε αυτό.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πάτα χωρίς να βλέπεις τα πλήκτρα για να μπει fastboot.. Σύνδεσε το με PC αν το βλέπει τσέκα4ε οθόνη..[/quote

Αν θυμαμαι καλα το pc το εβλεπε σαν qloader και κατι αριθμους οταν προσπαθουσα να το κανω με το flashone αλλα μονο σε fastboot χωρις να εχω μπει fastboot δεν το εβλεπε καθολου.Δεν εχω μαζι μου υπολογιστη ουτε για 2 εβδομαδες ακομα.Οταν αδειαζει απο μπαταρια και το συνδεω με τον φορτιστη ειναι αναμενο το κοκκινο λαμπακι οταν εχει μπαταρια και το συνδεσω δεν αναβει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Για να ξεκολησω την οθονη για αλλαγη της καμερας επειρεαζει το tempered glass που εχω; πρεπει να το βγαλω για να ζεσταθει σωστα;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Για να ξεκολησω την οθονη για αλλαγη της καμερας επειρεαζει το tempered glass που εχω; πρεπει να το βγαλω για να ζεσταθει σωστα;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω το εβγαλα μιας και ηθελε ουτως η αλλως αλλαγη αλλα δεν νομιζω να εχεις θεμακαι με αυτο.Το δυσκολο ειναι να καταφερεις να κανεις την αρχη στο ξεκολλημα, εμενα αυτο με ζορισε με το που καταφερα και εβαλα το εργαλειο απο κατω το πηγα σιγα σιγα γυρω γυρω και βγηκε ανετα.Αν εχεις βεντουζακι για την οθονη αφου την ζεστανεις πηγαινε το στην ακρη τραβα λιγο να ανασηκωθει το βαζεις απο κατω και ολα τα αλλα ειναι ευκολα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, λέω να ασχοληθώ με αλλαγή ρομ μετά από καιρό. Ποιά λέτε να βάλω για να έχω βέλτιστη κάμερα και μπαταρία? Υπάρχει κάτι έξτρα? Υπάρχει κανένα πρόγραμμα για να κρατήσω μπακ απ και επαναφορά τις ρυθμίσεις και τα προγράμματα, να μην τα κάνω από την αρχή? Ευχαριστώ

 

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? Η κάμερα μου είναι σκ....α για κάποιον λόγο και θα φύγω για ταξίδι, οπότε θέλω να κάνω ένα upgrade για να το διορθώσω

Link to comment
Share on other sites

Ok σ ευχαριστώ πολυ για τα tips

Εγω το εβγαλα μιας και ηθελε ουτως η αλλως αλλαγη αλλα δεν νομιζω να εχεις θεμακαι με αυτο.Το δυσκολο ειναι να καταφερεις να κανεις την αρχη στο ξεκολλημα, εμενα αυτο με ζορισε με το που καταφερα και εβαλα το εργαλειο απο κατω το πηγα σιγα σιγα γυρω γυρω και βγηκε ανετα.Αν εχεις βεντουζακι για την οθονη αφου την ζεστανεις πηγαινε το στην ακρη τραβα λιγο να ανασηκωθει το βαζεις απο κατω και ολα τα αλλα ειναι ευκολα.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? Η κάμερα μου είναι σκ....α για κάποιον λόγο και θα φύγω για ταξίδι, οπότε θέλω να κάνω ένα upgrade για να το διορθώσω
Πεσμας και ποια ρομ έχεις τωρα.

Μπαταρία με αρκετά καλή κάμερα πας στην 30s v16, αν θέλεις και GCam πας στην aex pie του CrisBal.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

## 12.12.2018-le_x2 -MIUI-10-GLOBAL-8.12.06--TEST-3-- Ported le_x2 ##

 

 

*Changelog*

- Rom is Multilanguage

- Several changes inside System to work on our phone

- More Translations inside

- AutoUpdater included

- More themes included

- Gapps and all Google services included

- Including all latest framework patches

- Includes all latest changes and MIUI10 updates

- Security authenicator certification included

- Needs MiuiAccount to recognize system preferences

- BS 6.1.1-r4

- Extra settings included

- Spectrum profiles, Battery fix,App settings,FocusFix,Fast Charge

- Themes, sounds,Handset,BT,WiFi,Data,VoLTE working.

- More....

 

 

Rom Link

https://drive.google.com/file/d/1sfG_QTpXE_JAJUyVVhNqYI72RQJ2Sbmr/view?usp=sharing

 

 

INSTALLATION

Make system,data,dalvik and cache and vendor wipe..reboot to recovery and flash rom.

 

 

Bugs

AutoLux, maybe more..

 

NOTICE

Is a test rom!!

Don't post bugs

DO NOT ASK FOR UPDATE OR ETA.

Don't ask for bug fixes

I will not answer...

 

 

Compatible TWRP

https://drive.google.com/file/d/1_WKOuKNNLqrFYWwUYlxRHFRDgb0BysUv/view?usp=sharing

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, με την 30s v16 δεν λαμβάνει το κινητό ειδοποιήσεις από Viber, WhatsApp k gmail, όταν είναι με κλειστή την οθόνη...

Καμμία λύση; Κατά τα άλλα πολύ καλη η ROM!!

 

Στάλθηκε από το ZUK Z2121 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πεσμας και ποια ρομ έχεις τωρα.

Μπαταρία με αρκετά καλή κάμερα πας στην 30s v16, αν θέλεις και GCam πας στην aex pie του CrisBal.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχω την 5.0.9 26s. Μπορείς να μου πεις ποιά από όλες της αρχικής είναι γιατί έχει πολλά λινκς? Τρόπος για να κάνω μπακ απ και μετά επαναφορά τις ρυθμίσεις,λογαριασμούς κλπ υπάρχει?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, με την 30s v16 δεν λαμβάνει το κινητό ειδοποιήσεις από Viber, WhatsApp k gmail, όταν είναι με κλειστή την οθόνη...

Καμμία λύση; Κατά τα άλλα πολύ καλη η ROM!!

 

Στάλθηκε από το ZUK Z2121 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δώσε δικαιώματα.. κλείδωσε τες διαχείριση αυτόματη έναρξη.. ειδικές ρυθμίσεις.. έναρξη ειδοποιήσεις κλπ κλπ κλπ..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, με την 30s v16 δεν λαμβάνει το κινητό ειδοποιήσεις από Viber, WhatsApp k gmail, όταν είναι με κλειστή την οθόνη...

Καμμία λύση; Κατά τα άλλα πολύ καλη η ROM!!

 

Στάλθηκε από το ZUK Z2121 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εγώ με την ίδια rom έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα!Ακολούθησα κατά γράμμα τις οδηγίες του chrisbal αλλά τελικά τίποτα!Εγκατεστησα δεύτερη φορά την ίδια rom , αλλά όταν το κινητό μένει κλειστό αρκετή ώρα δεν λαμβάνω καμμία ειδοποίηση ειδικά σε gmail και messenger!Αν κάποιος έχει την ίδια rom και λαμβάνει ειδοποιήσεις με κλειστή οθόνη αρκετή ώρα ας μας πει τι πρέπει να κάνουμε!

Κατά τα άλλα είναι μια εξαιρετική rom με τρομερή διαχείριση μπαταρίας!

Letv 1 pro x800 us

Letv le max 2

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 5.0.9 26s. Μπορείς να μου πεις ποιά από όλες της αρχικής είναι γιατί έχει πολλά λινκς? Τρόπος για να κάνω μπακ απ και μετά επαναφορά τις ρυθμίσεις,λογαριασμούς κλπ υπάρχει?

ευχαριστώ

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7719185#post7719185

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7622661#post7622661%22

 

είναι ρουταρισμένη η ρομ που έχεις?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Sorry που σε έβαλα σε κόπο, αλλά δεν έχω καλό ίντερνετ και ήθελα να είμαι σίγουρος για το τι θα κατεβάσω.

Νομίζω όχι δεν είναι, πάει και 1.5 χρόνο από τότε που το έκανα. Πώς το βλέπω αυτό?

Edited by malthampoukos
Link to comment
Share on other sites

Με 821 εκδοση απο banggood ξεκλείδωτο bootloader και περασμενους driver στο pc, ριχνω την aoespextended-v6. 0_le_x2-20181125-UNOFFICIAL χυμα. Την μετονομαζω update. zip. Παω volume up και start button και οταν παω να κανω update system μου βγαζει μηνυμα: Failed to update!

APK is not found

 

 

Τι κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Με 821 εκδοση απο banggood ξεκλείδωτο bootloader και περασμενους driver στο pc, ριχνω την aoespextended-v6. 0_le_x2-20181125-UNOFFICIAL χυμα. Την μετονομαζω update. zip. Παω volume up και start button και οταν παω να κανω update system μου βγαζει μηνυμα: Failed to update!

APK is not found

 

 

Τι κανω λαθος?

 

Τα πάντα. Πρέπει πρώτα να βάλεις custom recovery. Υπάρχουν οδηγίες για τα πάντα στην πρώτη σελίδα.

 

Sorry που σε έβαλα σε κόπο, αλλά δεν έχω καλό ίντερνετ και ήθελα να είμαι σίγουρος για το τι θα κατεβάσω.

Νομίζω όχι δεν είναι, πάει και 1.5 χρόνο από τότε που το έκανα. Πώς το βλέπω αυτό?

 

Κατέβασε το root checker από το playstore και δες αν είσαι root ή όχι.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

ειμαι στο twrp ......εκανα back up

 

οταν προσπαθω να περασω τη aoespextended-v6. 0_le_x2-20181125-UNOFFICIA μετονομασμενη σε update.zip δεν προχωραει η διαδικασια και λεει/γραφει no digest file found. verifying zip signature.

 

οταν παω να κανω reboot η οτιδηποτε αλλο δινει εντολη No OS installed. Are you sure you want to reboot?

 

ρωταω γιατι εδω δεν πρεπει να κανω λαθος και καθοτι αρχαριος.....χρειαζομαι βοηθεια.

 

ευχαριστω

Edited by zampas
Link to comment
Share on other sites

ειμαι στο twrp ......εκανα back up

 

οταν προσπαθω να περασω τη aoespextended-v6. 0_le_x2-20181125-UNOFFICIA μετονομασμενη σε update.zip δεν προχωραει η διαδικασια και λεει/γραφει no digest file found. verifying zip signature.

 

οταν παω να κανω reboot η οτιδηποτε αλλο δινει εντολη No OS installed. Are you sure you want to reboot?

 

ρωταω γιατι εδω δεν πρεπει να κανω λαθος και καθοτι αρχαριος.....χρειαζομαι βοηθεια.

 

ευχαριστω

Δεν χρειαζεται να μετονομασεις την rom. Πρωτα περασε το twrp 3.2.3 και κανε reboot to recovery. Αφου μπεις στο σωστο twrp κανε format data (θα διαγραφουν ολα απο το κινητο) και στη συνεχεια κανε το κινητο treble συμφωνα με τις οδηγιες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7719185#post7719185. Κανε τα απαραιτητα wipe στο advance wipe (εκτος vendor) και περασε - φλασαρε τη ρομ. Οτι χρειαστεις εδω ειμαστε ολοι να σε καθοδηγησουμε.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα περασε το twrp 3.2.3 και κανε reboot to recovery.

 

εχω περασει την 3.2.1-1.

 

πρεπει να βγει αυτη και να δοκιμασω την 3.2.3. ?

μπρω τωρα που ειμαι No OS installed?

 

φοβαμαι να κανω καποιες ενεργειες πλεον μιας και ......δεν ξερω αν εχω σβησει κτι που δεν πρεπει.

 

Ευχραριστω

Edited by zampas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...