Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Μην αγχώνεσαι και να τα πατήσεις όλα για αρχή να κάνεις φουλ μπακαπ τα πάντα.

Μετά στην εγκατάσταση να τικάρεις στο Wipe advance wipe τα system data cache Dalvik cache

Και να κάνεις εγκατάσταση.

Από ρομ η 19s reloaded είναι η 19s indian αλλά δεν είχα βάλει παντού ελληνικά γιατί βιαζόμαστε να έχουμε ρομ! :lol:

Η 21s Remixed είναι ουσιαστικά η 19s Indian με φουλ Ελληνικά και όλα τα έξτρα της 21s χωρίς ρουτ όσο δλδ ποιο μαμά γίνεται. Είναι πολύ καλύτερη από την 16s Multi που φοράνε όλα τα χ829 που έρχονται γιατί έχει βελτιωθεί πολύ σε μπαταρία και απόκριση. Η άποψη μου είναι ότι είναι μακράν η καλύτερη ρομ που βγήκε μέχρι την τελευταία 23s Official ή όποια έχει πολύ καλή διαχείριση και μπαταρία. Υπάρχουν και άλλες ρομ βέβαια εκεί έξω αλλά όλες με τα προβλήματα τους εκτός από την tele_23 όπου πλησιάζει σε Pure eui όσο το δυνατόν γίνεται. Μην σε παραπλανει αν βλέπεις νέα security patches Kernel κλπ. Ότι υπάρχει εκεί έξω είναι fake! Καλή λύση θα είναι και η RR ΑΛΛΆ και η Lineage OS που υστερεί λίγο μόνο σε μπαταρία και ίσως κάποια μικρά αλλά Bug. Αν θες λοιπόν μαμά ρομ με Ελληνικά πας με την 21s Remixed. :) ή στην επίσης πάρα πολύ καλή 20s Stable.

Ότι άλλο θες μας λες....

 

Ξέχασα να σου αναφέρω ότι απ'την πρώτη μέρα που το πήρα το χ829 πέρασα twrp κι έκανα backup την κινεζορομ 16s :p RR και lineage os δεν θα τις βάλω γιατί μ'αρέσει το eui.Οπότε πάω έστω και για μια δοκιμή :p στη 21s remixed by crisbal.Οσο για την εγκατάσταση ακολουθώ τα βήματα στον οδηγό της πρώτης σελίδας για την συγκεκριμένη ρομ.

Και κάτι άλλο να ρωτήσω...το'χουν όλα τα μοντέλα x820,x822 και x829 να μην είναι τόσο ευαίσθητα στο πάτημα τα capasitive buttons?

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μου πει κάποιος αν αυτή η lineage που λέτε είναι σταθερή αν δουλεύει το δακτυλικό,η κάμερα,και αν αξίζει μία δοκιμή...Αν ναι οποίος μπορεί ας μου δώσει ένα link για να την δοκιμάσω..Ευχαριστώ πολυ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μην αγχώνεσαι και να τα πατήσεις όλα για αρχή να κάνεις φουλ μπακαπ τα πάντα.

Μετά στην εγκατάσταση να τικάρεις στο Wipe advance wipe τα system data cache Dalvik cache

Και να κάνεις εγκατάσταση.

Από ρομ η 19s reloaded είναι η 19s indian αλλά δεν είχα βάλει παντού ελληνικά γιατί βιαζόμαστε να έχουμε ρομ! :lol:

Η 21s Remixed είναι ουσιαστικά η 19s Indian με φουλ Ελληνικά και όλα τα έξτρα της 21s χωρίς ρουτ όσο δλδ ποιο μαμά γίνεται. Είναι πολύ καλύτερη από την 16s Multi που φοράνε όλα τα χ829 που έρχονται γιατί έχει βελτιωθεί πολύ σε μπαταρία και απόκριση. Η άποψη μου είναι ότι είναι μακράν η καλύτερη ρομ που βγήκε μέχρι την τελευταία 23s Official ή όποια έχει πολύ καλή διαχείριση και μπαταρία. Υπάρχουν και άλλες ρομ βέβαια εκεί έξω αλλά όλες με τα προβλήματα τους εκτός από την tele_23 όπου πλησιάζει σε Pure eui όσο το δυνατόν γίνεται. Μην σε παραπλανει αν βλέπεις νέα security patches Kernel κλπ. Ότι υπάρχει εκεί έξω είναι fake! Καλή λύση θα είναι και η RR ΑΛΛΆ και η Lineage OS που υστερεί λίγο μόνο σε μπαταρία και ίσως κάποια μικρά αλλά Bug. Αν θες λοιπόν μαμά ρομ με Ελληνικά πας με την 21s Remixed. :) ή στην επίσης πάρα πολύ καλή 20s Stable.

Ότι άλλο θες μας λες....

 

Λέγοντας 20s Stable εννοείς αυτή στο Post #4161? Πιο πλήρης και χωρίς προβλήματα ποια είναι η Remixed 21s ή η 20s stable? Ρουτάρονται και οι δύο?

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λέγοντας 20s Stable εννοείς αυτή στο Post #4161? Πιο πλήρης και χωρίς προβλήματα ποια είναι η Remixed 21s ή η 20s stable? Ρουτάρονται και οι δύο?

 

Όλες ρουταρονται. Αλλά είπες θες unrooted Stable για αυτό. Με την λογική αυτή βάλε 23s Κοίτα στην αρχική σελίδα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θέλω να μου πει κάποιος αν αυτή η lineage που λέτε είναι σταθερή αν δουλεύει το δακτυλικό,η κάμερα,και αν αξίζει μία δοκιμή...Αν ναι οποίος μπορεί ας μου δώσει ένα link για να την δοκιμάσω..Ευχαριστώ πολυ

 

Δουλεύουν και τα δύο. Έχει μικρό sot και κάποια άλλα θέματα σε Video κάποιες φορές. Δοκίμασε καλή είναι.. ;)

Δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7160392#post7160392 και εδώ για τα υπόλοιπα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7160445#post7160445όλα

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέχασα να σου αναφέρω ότι απ'την πρώτη μέρα που το πήρα το χ829 πέρασα twrp κι έκανα backup την κινεζορομ 16s :p RR και lineage os δεν θα τις βάλω γιατί μ'αρέσει το eui.Οπότε πάω έστω και για μια δοκιμή :p στη 21s remixed by crisbal.Οσο για την εγκατάσταση ακολουθώ τα βήματα στον οδηγό της πρώτης σελίδας για την συγκεκριμένη ρομ.

Και κάτι άλλο να ρωτήσω...το'χουν όλα τα μοντέλα x820,x822 και x829 να μην είναι τόσο ευαίσθητα στο πάτημα τα capasitive buttons?

 

Όχι έχει να κάνει με το τι tempered glass φοράς μάλλον! ;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όλες ρουταρονται. Αλλά είπες θες unrooted Stable για αυτό. Με την λογική αυτή βάλε 23s Κοίτα στην αρχική σελίδα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δουλεύουν και τα δύο. Έχει μικρό sot και κάποια άλλα θέματα σε Video κάποιες φορές. Δοκίμασε καλή είναι.. ;)

Δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7160392#post7160392 και εδώ για τα υπόλοιπα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7160445#post7160445όλα

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όχι έχει να κάνει με το τι tempered glass φοράς μάλλον! ;)

Το'χω παρατηρήσει και χωρίς tempered glass...όχι ότι δεν πιάνουν απλά πρέπει να βρίσκεις να τα πατάς ακριβώς στο κέντρο.Μιας που αναφερθήκαμε σε tempered glass(γιατί το πρώτο το'σπασα καταλάθος :p ) Εχεις να μου προτείνεις κάποιο καλό όπως λες?Αν ναι δώσε μου λινκ...

Link to comment
Share on other sites

Το'χω παρατηρήσει και χωρίς tempered glass...όχι ότι δεν πιάνουν απλά πρέπει να βρίσκεις να τα πατάς ακριβώς στο κέντρο.Μιας που αναφερθήκαμε σε tempered glass(γιατί το πρώτο το'σπασα καταλάθος :p ) Εχεις να μου προτείνεις κάποιο καλό όπως λες?Αν ναι δώσε μου λινκ...

 

Ebay MOFI! ;) αν βρεις βέβαια και Nilkin ακόμα καλύτερα.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τα συγχαρητήρια μου σε CrisBal και tassos_ger έβαλα την tele καταπληκτική rom, ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει έως τώρα, πραγματικά αψεγάδιαστη!
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Όλες ρουταρονται. Αλλά είπες θες unrooted Stable για αυτό. Με την λογική αυτή βάλε 23s Κοίτα στην αρχική σελίδα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δουλεύουν και τα δύο. Έχει μικρό sot και κάποια άλλα θέματα σε Video κάποιες φορές. Δοκίμασε καλή είναι.. ;)

Δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7160392#post7160392 και εδώ για τα υπόλοιπα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7160445#post7160445όλα

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όχι έχει να κάνει με το τι tempered glass φοράς μάλλον! ;)

Οπότε για να μην το κουράζουμε βαζουμε είτε Cn 23s είτε Tele 23s. Για την Tele πρέπει να βάλω την 32 που έχει στην πρώτη σελίδα και μετα να κάνω τα ΟΤΑ updates για να φτάσω στην 41?

 

lg g3 d855 Zoe Xceed

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λίγα λόγια για τη rom

 

Η MIUI8 v.6 7.4.24 είναι αποτέλεσμα miui-patch-rom, από sources: miui.eu - miui.gr και έχει σαν βάση την τελευταία CN 23s ενώ σχεδόν όλες οι ρυθμίσεις είναι από την τελευταία Gemini-Mi5 rom. H rom απευθύνεται σε xiaomi - advance users και πρέπει να διαβάσετε τις οδηγίες μέχρι το τέλος πριν ξεκινήσετε την εγκατάσταση! Η rom περιλαμβάνει ενσωματωμένο SU root άρα είναι pre-rooted και δίνει σχεδόν απευθείας δικαιώματα στις άδειες root.

Καλό θα είναι να φτιάξετε ένα λογαριασμό miui. https://account.xiaomi.com/pass/register από πριν να τον έχετε, όταν θα σας ζητηθεί στην πρώτη έναρξη. Επίσης να θυμάστε ότι αν μπείτε με λογαριασμό και ενεργοποιήσετε το Mi voice & Find my phone , στέλνει μήνυμα το σύστημα για ενεργοποίηση με κόστος 0,50€. Εγώ τα απενεργοποιώ στο πρώτο setup.

Eχει προεγκατεστημένα τα Google Apps (GAPPS) στις τελευταίες εκδόσεις τους . Φυσικά σε όλες τις εφαρμογές έχει Ελληνικό μενού αλλά και άλλες 86 γλώσσες.

 

ΣΗΜΑΝΤΙΚΌ! Κοιτάξτε στο Νο 16 για το 1ο UPDATE! !

 

Όπως πάντα η συμβουλή μου: Όταν φοράμε μία rom που είμαστε ευχαριστημένοι δεν την αλλάζουμε!

 

ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

Με custom TWRP recover

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1.Έχουμε εγκατεστημένη μία rom, με την οποία ήρθε το κινητό, official ή όχι Αν έχετε Indian Stock ή mokee δείτε τα 6b & 6c.. Έχουμε μπαταρία πάνω από 80% και φυσικά έχουμε TWRP.

 

2.Βάζουμε την rom χύμα στο κινητό (όχι σε φάκελο) ή σε USB/OTG

 

4. Απενεργοποιούμε το τηλέφωνό μας μέσα από το σύστημα ή πατώντας συνέχεια το δεξί κουμπί (on/off).

 

5.Στο κινητό μας πατάμε ταυτόχρονα για λίγη ώρα τα κουμπιά volume up (+)& on/off μέχρι να γράψει LeEco Recovery και μετά τα αφήνουμε.

 

6.Μπαίνουμε στο TWRP recovery και αν έχετε την προηγούμενη 19s ή την 20GRs , 20s, 566D, 22s, 23s την δική μου, ή και άλλη stock, πατάτε το Wipe> advance wipe και επιλέγετε (System, Data, Cache & ART/DALVIC cache ). Κάνουμε slide δεξιά για να γίνει. Έτσι θα σβηστεί το σύστημα EUI, αλλά οι φακέλοι, φωτογραφίες, έγγραφα κλπ θα μείνουν στη θέση τους. Αν θέλετε να κάνετε καθαρή εγκατάσταση, επιλέξτε και InternalStorage....

 

6b. Μόνο από Ιndian stock Aν είστε με Indian ήδη full wipe & Internal Storage και μετά την ρομ στο κινητό μέσω TWRP και φλασάρισμα.

 

6c.b Αν είστε με άλλη rom πχ CM, Miui, Mokee κλπ, Advance wipe και τα επιλέγετε όλα ΕΚΤΟΣ Internal Storage.

 

7.Γυρνάμε στην αρχική πατάμε INSTALL και βρίσκουμε την rom την επιλέγουμε και κάνουμε slide δεξιά για να γίνει η εγκατάσταση. Μην βιαστείτε, αφήστε να ολοκληρωθεί η εγκατάσταση μέχρι να βγάλει rom installed. Μόλις τελειώσει η εγκατάσταση θα κάνει μόνο του reboot to system. Δεν κάνετε τίποτα.

 

8. H εγκατάσταση στο TWRP διαρκεί 2 λεπτά και στην 1η έναρξη στο λογότυπο LeEco-ΜIUI8 άλλα 1 και 30 λεπτά ενώ μετά θα δείτε το λογότυπο Miui.

 

9. Στην πρώτη εκκίνηση θα αργήσει το κινητό να ξεκινήσει περίπου (Miui logo) σε σύνολο 4λεπτά & 18 δευτερόλεπτα.

 

10. Μόλις μπείτε στο σύστημα θα δείτε ότι έχει προεπιλεγμένη γλώσσα τα Ελληνικά, και κάνετε Log in miui.com κλπ . Αφού μπεί επιφάνεια Launcer, και αφού τελειώσετε τις ρυθμίσεις σας, πηγαίνετε στις Ρυθμίσεις - πληροφορίες τηλεφώνου - πατήστε 7 φορές συνεχόμενα στο Miui αριθμός έκδοσης - (έτσι γίνεστε προγραμματιστές) και ενεργοποιήστε το usb debugin. Δεν χρειάζεται να τικάρετε πια τα (3 μαζεμένα είναι) Κλίμακα κίνησης παραθύρου, Κλίμακα κίνησης μετάβασης, Κλίμακα διάρκειας Animator, τα έχω προεπιλέξει παντού σαν νούμερα 0,5, για να πηγαίνει πιο σφαίρα από ποτέ (ισχύει για όλες τις Android συσκευές)!

 

11. Έχω ενσωματωμένα τα Google Apps στις τελευταίες εκδόσεις μαζί με auto updater και απλά πάτε στις ρυθμίσεις>λογαριασμούς και κάνετε το log-in στο Google Account σας.

 

12. Όποιος θέλει να βάλει xposed το ενσωμάτωσα στην ρομ και απλά τρέχετε το apk επίλεγοντας το miui xposed v87-sdk23-arm64-MIUI-edition κάνετε install root rights, reboot και είστε έτοιμοι.

 

13. Όπως όλες οι custom rom’s έτσι και αυτή, επειδή είναι αποτέλεσμα διαφόρων port-patched rom, κάποια πράγματα όπως καμιά φορά το security center χτυπάει (σε μένα 7 μέρες περίπου δεν έκανε κάτι).Αλλάζεττε απλά σε Avast security και είστε οκ.

 

14. Χρήση APN >> πάμε settings=>sim cards & mobile networks διαλέγουμε κάρτα sim=>access point names=>χαμηλά το + (new APN). Δείτε στα site των παρόχων για τις κατάλληλες ρυθμίσεις Internet /mms. Επίσης και αν πρέπει να ενεργοποιήσετε το roaming.

Screen mirroring παίζει κανονικά. ΒΤ μετάδοση ήχου σε HiFi radio επίσης.Ενσωμάτωσα φυσικά και το ΑΤΚ profile

 

15. ΣΗΜΑΝΤΙΚΌ! ΝΑ ΤΟ ΦΛΑΣΑΡΕΤΕ ΌΛΟΙ. PATCH FIX για LeEco ρυθμίσεις, ειδοποιήσεις, επιδόσεις κλπ. Δουλεύει από τα Settings και πρόσθετα στοιχεία από συντόμευση στην επιφάνεια εργασίας όπου μέσα θα βρείτε μέσα πολλές πρόσθετες ρυθμίσεις για : Extra tab Leeco Settings for apks brightness, freezing apps, system settings , color settings, manual carrier network picker, performance settings, reboot settings, battery calibration settings, app energy notifications settings, spam block, system Apps uninstaller, Permission apk settings, Apk freezer settings, Battery management settings, and the video EUI settings, κλπ. κατεβάζετε αυτο>> https://mega.nz/#!gUkwnTIa!PTkUZc5jp7DDwFeHuNoOUWxaYfxX9a0oXVxNBcI3V7g φλασάρετε κανονικά από TWRP χωρίς wipe πριν και μετά, επανεκκινέιτε πηγαίνετε στις ρυθμίσεις μέσα από τα Settings Leeco ρυθμίσεις βρίσκετε την καρτέλα με τις ρυθμίσεις ανάλυσης και DPI πατάτε δίνετε root δικαιώματα και αλλάζετε ανάλυση και dpi έως και 4k! Υπάρχει και έξτρα καρτέλα συστημα με πολλές άλλες επιλογές. Από εκεί να κάνετε και στην καρτέλα οθόνη να κάνετε τις αλλαγές στο DPI & Resolution κλπ.

 

15.Είστε έτοιμοι!.

 

16. 1ο Update 7.4.24 v.2>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7182661#post7182661

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-Τροποποιήσεις στο boot.img (kernel) για patch miui.prop, και ενσωμάτωση init.d, αλλαγές σε default.prop κλπ.

-Δεν υπάρχουν πια miui-China εφαρμογες.

όλα είναι EU .

-Βελτίωση των εφαρμογών για καλύτερη απόκριση.

-Προεπιλεγμένο Location EU-Greece.

-Ενεργοποίηση ήχων σε προσθήκη-αφαίρεση φορτιστή κλπ. Προσθήκη νέων ήχων στα alarms, notifications, sms, e-mails κλπ.

-Προσθήκη προεπιλεγμένου πληκτρολογίου του Google keyboard..

-Προσθήκη όσων πρέπει tweaks στο build.prop για μπαταρία, από 90% στο 40% περίπου 5ώρες sot με καλύτερη απόκριση CPU-GPU, γρήγορο σήμα κινητής, άμεση κλήση, προεπιλογή 800άρας 4G-Lte ως default, GPS config σεταρισμένο για Ελληνικούς δορυφόρους με κλείδωμα στα 10δευτερ. , default location Greece κλπ!

- Προσθήκη του stock Remote Control Leui & Camera στα Ελληνικά!

-Ενσωμάτωση πολλών εφαρμογών για root χρήστες από τους XDA , AddAway για μπλοκάρισμα όλων των διαφημίσεων στο INTERNET, root-FileManager ,για να αλλάζετε ότι θέλετε στους φακέλους του συστήματος, πρόγραμμα QuickBoot, NumberFixer GooglePlayer&VideoPlayer και FlashPlayer!.

Εννοείτε ότι όποιο δεν θέλετε, μπορείτε να το απεγκαταστήσετε κανονικά σαν εφαρμογή χρήστη.

- Χειροκινητη αναζητηση δικτύου από τις LeEco ρυθμίσεις apk.

- Έχει ενσωματωμένο DOLBY ATMOS με εμφάνιση της σουίτας για ρυθμίσεις και το V4A προεγκατεστημένα.

-Έχει επίσης και το V4A το μόνο που θα κάνετε είναι να του βάλετε τα πρόσθετα libs (Kernel & Profiles)και δουλεύει κανονικά με τέλειο ήχο. https://mega.nz/#!FUcllRoJ!6y_67rJLdG0J7j0r03n5e_wSJg5Qq6VpRYBro3nxW-4

- Έχει και την τελευταία κάμερα της EUI αλλά και της Miui8 που έχει πολλά φίλτρα και βελτιώσεις.

- Επιλογή χρήσης ακουστικών CDLA ένω έβαλα πάρα πολλές ν'εες ρυθμισεις στα leeco settings και για χειροκίντη αναζ δικτύων.

-Προσθήκη δυνατότητας adb,mtp, shell χωρίς περιορισμούς, με αλλαγή στον kernel

-Νέα camera 23s , προ-ρυθμισμένο Location Greece, DNS Google, TimeZones κλπ.

-Η rom είναι πλέον σταθερή για καθημερινή χρήση, εκτός την απενεργοποίηση 1-1 καρτών και τα CDLA δεν δουλεύουν.

- Εννοείτε κάνουμε πρώτα full backup για παν ενδεχόμενο. Oτι κάνετε, ξέρετε ότι το κάνετε με δική σας ευθύνη. Δεν είναι επίσημη rom αλλά patch-rom.:)

 

FAST CHANGELOG

 

Miui.gr-Gemini/Mi5 port rom

Kernel supporting init.d

Build.prop tweaks και scripts

Ram optimization scripts

Battery optimization scripts

New 6way Power menu

Gps.conf tweaks

SPN-APN new scripts

New 23s kernel & Security patches

Sysctl tweaks

Some Smiui tweaked binaries

Sqlite optimizer

Apps zipalign at boot

Disabled HW acceleration

EU DNS Servers and Google ping

 

Download Link

 

https://mega.nz/#!YIt2GAZB!pSBArY22TX29u3PE7yzcQCH41MFZXyDdoj-JjeYXLVY

 

ScreenShots

Screenshot_2017-04-22-20-24-00-668_com.miui.home.png Screenshot_2017-04-22-18-12-21-817_com.android.t.png Screenshot_2017-04-22-20-21-34-535_com.miui.home.png Screenshot_2017-04-22-20-31-36-281_de.robv.andro.png Screenshot_2017-04-22-20-32-38-739_eu.chainfire.png 10164894.png

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Chris το firmware έχει να κάνει και με το bluetooth?Δεν έχω βρει λύση ακόμα.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Chris το firmware έχει να κάνει και με το bluetooth?Δεν έχω βρει λύση ακόμα.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι. Μάλλον είναι ασυμβατότητα συσκευών λόγω νέων configurations. Τι να σου πω δεν ξέρω την μάρκα για έλεγχο συμβατότητας. Αν είναι BT 4.1 ή 4.2 compatible.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, όσοι προπαραγγείλατε το Χ820 6/64 (που έβαινε περίπου 200 ευρώ) από banggood είναι εύκολο να τσεκάρετε τι ημερομηνία αναμενόμενης αποστολής σας λέει; π.χ. σε μένα λέει Expected Shipping Date:2017-05-20 04:40:04
LeEco Le Max 2 CrisBal_Rom GreekEdition - LeMax2-Miui8 v.6 7.4.24
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, όσοι προπαραγγείλατε το Χ820 6/64 (που έβαινε περίπου 200 ευρώ) από banggood είναι εύκολο να τσεκάρετε τι ημερομηνία αναμενόμενης αποστολής σας λέει; π.χ. σε μένα λέει Expected Shipping Date:2017-05-20 04:40:04

 

Expected Shipping Date:2017-05-18 11:38:18 λεει εμενα...

 

Τι φαση?!?:wacko:

 

ΥΓ: Απ οτι παρατηρησα λεει ακριβως ενα μηνα μετα απο τοτε που το παρηγγειλα. Ας ελπισουμε οτι απο αυριο που θεωρητικα θα ειναι σε στοκ να αρχισουν να στελνουν...

Link to comment
Share on other sites

Aυτο το μπλε θεματακι με τα συγκεκριμενα icons της νεας miui ειναι θαυμασια στο ματι. Υπαρχει περιπτωση να μπορεσουμε να τα βαλουμε σε κανα zipaki για εγκατασταση στην tele Cris????

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Expected Shipping Date:2017-05-18 11:38:18 λεει εμενα...

 

Τι φαση?!?:wacko:

 

ΥΓ: Απ οτι παρατηρησα λεει ακριβως ενα μηνα μετα απο τοτε που το παρηγγειλα. Ας ελπισουμε οτι απο αυριο που θεωρητικα θα ειναι σε στοκ να αρχισουν να στελνουν...

 

20/05/17 λεει στο δικο μου.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα πρόσφατα την telegram X820 5.9.23s.40 (πριν ειχα την 5.8 16s)

και από τότε έχω δυο θέματα

1ον στο Gmail δεν μου εμφανίζει τα ανεπιθύμητα ενώ έρχονται οι ειδοποιήσεις μέσα ο φάκελος είναι κενός

και 2ον το twitter αργή υπερβολικά να φορτώσει. Το κάνω απεγκατάσταση/εγκατάσταση δουλεύει για μια μέρα καλά μετά τα ίδια

Έχει κανείς ιδέα ???

Link to comment
Share on other sites

Cris ξέρεις αν μπορώ να κάνω το κινητό μου να ξεκλειδώνει άμεσα από το fingerprint (829/6/128)?το προηγούμενο 822/4/32 άνοιγε άμεσα με το fingerprint. Edited by ellinas333
Link to comment
Share on other sites

Οπότε για να μην το κουράζουμε βαζουμε είτε Cn 23s είτε Tele 23s. Για την Tele πρέπει να βάλω την 32 που έχει στην πρώτη σελίδα και μετα να κάνω τα ΟΤΑ updates για να φτάσω στην 41?

 

lg g3 d855 Zoe Xceed

 

μπορεί ν απαντήσει ενας φίλος με ενδιαφέρει και μενα εχω την 20s και λεω να παω για τη tele.....

mi8
Link to comment
Share on other sites

Cris ξέρεις αν μπορώ να κάνω το κινητό μου να ξεκλειδώνει άμεσα από το fingerprint (829/6/128)?το προηγούμενο 822/4/32 άνοιγε άμεσα με το fingerprint.

 

Κανονικά όλα ξεκλειδώνουν έτσι. Τώρα αν στην πορεία είσαι από τους τυχερούς τι να σου πώ...:happy:

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έβαλα πρόσφατα την telegram X820 5.9.23s.40 (πριν ειχα την 5.8 16s)

και από τότε έχω δυο θέματα

1ον στο Gmail δεν μου εμφανίζει τα ανεπιθύμητα ενώ έρχονται οι ειδοποιήσεις μέσα ο φάκελος είναι κενός

και 2ον το twitter αργή υπερβολικά να φορτώσει. Το κάνω απεγκατάσταση/εγκατάσταση δουλεύει για μια μέρα καλά μετά τα ίδια

Έχει κανείς ιδέα ???

1. Δεν έχει σχέση με τη ρομ αν ο φάκελος είναι άδειος στο apk..

2. Μήπως θέλει προστσία εφαρμογής και autostart? Πώς την έβαλες? Dirty? Clean?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια καλημερα!μια official με ελληνικα ποια ειναι; με στοκ recovery.....

 

Δυστυχώς καμία προς το παρόν. :(

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς καμία προς το παρόν. :(

Σκεφτόμουν σήμερα το εξής. Δεν έχει σε καμια ρομ η εταιρία split screen έτσι;

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...