Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειχα παρει 3 απο αυτες τις οθονες..

Μια χρυσο και δυο γκρι. Τη χρυση την περασα στο τηλ της γυναικας.. Μια χαρα και οπως ειπες, αισθητη η διαφορα της φωτεινοτητας και των χρωματων..

 

Σημερα περασα τη δευτερη στο Android_11

(αυτη που ειχα ειχε 3 μαυρα στιγματα + κιτρινιλες)

Ολα καλα και ωραια, φωτεινοτατη! υπολογιζω

περιπου + 20%.

 

Αυτο που αλλαξε ειναι οτι δεν αναβουν τα κουμπια της συσκευης. Μου βγαζει αυτη την εικονα

https://postimg.cc/5YHSmqKT

 

Απεγκαταστησα το capacitive buttons, καθαρισα τις μνημες το ξαναπερασα, αλλα συνεχιζει να μην αναβει

 

Με την προηγουμενη οθονη ανάβανε τα κουμπια

Μπορεις να σκευφθεις κατι..?

 

Αν έχεις την 20.10 έκδοση ανάβουν αν όχι δεν θυμάμαι

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

 

Έχω ένα Χ820 με AOSP Extended V6.6 και GCam 5.3.015. Με ενδιαφέρει κυρίως η απροβλημάτιστη λειτουργία και η καλή ποιότητα φωτογραφίας. Στο πρώτο μάλλον δεν έχω μεγάλα παράπονα, αλλά στο δεύτερο τα αποτελέσματα είναι συχνά απογοητευτικά. Θα πάρω κάτι καλύτερο με κάποια άλλη ROM/camera ή πρέπει να αλλάξω τηλέφωνο για να δω βελτίωση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

 

Έχω ένα Χ820 με AOSP Extended V6.6 και GCam 5.3.015. Με ενδιαφέρει κυρίως η απροβλημάτιστη λειτουργία και η καλή ποιότητα φωτογραφίας. Στο πρώτο μάλλον δεν έχω μεγάλα παράπονα, αλλά στο δεύτερο τα αποτελέσματα είναι συχνά απογοητευτικά. Θα πάρω κάτι καλύτερο με κάποια άλλη ROM/camera ή πρέπει να αλλάξω τηλέφωνο για να δω βελτίωση;

 

Οτι τηλ και να παρης, καλυτερη ρομ απο αυτη δεν θα βρεις!

Σελιδα 1729.

Le Max 2 & New Official RR-OS 8.6.2 Andoid 10 build for LeEco LeMax2 (x2) is available

by CrisBalGreece

Καλοπροαιρετα...καλο θα ηταν να διαβασης και λιγο..:)

Καμερα δοκιμασε αυτη: MGC_7.4.104_Parrot043-v4

Edited by vasillis2

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Να δοκιμάσω την Parrot V4 (ή και κάποια από τις νεότερες εκδόσεις) στην AOSP 6 ή υπάρχει θέμα συμβατότητας;

Edited by MaxH
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Να δοκιμάσω την Parrot V4 (ή και κάποια από τις νεότερες εκδόσεις) στην AOSP 6 ή υπάρχει θέμα συμβατότητας;

 

Νομιζω οι ποιο πολλες πρεπει να παιζουν..

Δοκιμαζεις και κρατας αυτη που σ αρεσει..

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Πώς τις εγκαθιστώ; Μου βγάζουν το μήνυμα "Αποτυχία ανάλυσης πακέτου".

 

Δεν ειχα τετοιο θεμα..? Εισαι ρουτ η οχι? Θαλεγα..

Στησε πρωτα το τηλ. κανονικα-- Πριν να την εγκαταστησης ανοιξε και δωσε δικαιωματα σ ολες τις εφαρμογες

Αφου στησεις τη ρομ

Δοκιμασε παλι-- αν οχι-- βαλε Magkisk 7.5.1 & 2.4 (Μην κανεις update to Magisk)

Ξαναδοκιμασε

Αν περασει οκ. Αν δεν θελεις το ροοτ κανε μετα απεγκατασταση

Με ποιον Launser εισαι?

Αν παλι τιποτα, κοιτα εδω: https://t.me/CBG_LeMax2/

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Πήρα την απόφαση να βάλω την Official RR-OS 8.6.2, μετά τη σύσταση του Βασίλη ότι είναι η καλύτερη.

Είδα ότι βγήκε και GCam mod 8.

Edited by MaxH
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Μετα από 2 μήνες απουσίας και αφού τώρα ξανα είδα την απάντηση σου κρις (σε ευχαριστω κιολας)

παρατήρησα οτι δεν κανει update πια η RR και ειδα οτι βγαλατε μια ρομ android 11 οποτε σκεφτομαι να την βαλω εφόσον στην 10 δεν κανει update (αξιζει?)

Και σχετικά με αυτό που ειχα ρωτησει πριν 2 μηνες ,συνεχιζω να εχω θεμα με την καμερα. Με το φοκους συγκεκριμένα δεν μπορει να τραβηξει καθαρα σε μεγαλη εως μεσαια αποσταση και σε πολυ κοντα , μονο σε περιπου 30 εκατοστα αποσταση τραβάει καπως καλα το αντικείμενο (και ακουγονται οι φακοι που τρεμοπαιζουν προσπαθώντας να κανουν φοκους )

δεν εχω βρει καποιο τροπο ακομα πως να το φτιαξω η οχι ,αν ξερει καποιος με σωζει γιατι μετα θα πρεπει αν παω σε αντικατασταση η να το δωσω εξω να το δουνε (παντως να επισημανο οτι οταν ειχα την derp παρολα τα πεσιματα που ειχε φαει η καμερα λειτουργουσε αψογα απο τοτε πριν 2 μηνες και που εκανα αλαγη στην RR η καμερα για καποιο λογω τα επαιξε χωρις να εχει φαει πεσιμο )

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Μετα από 2 μήνες απουσίας και αφού τώρα ξανα είδα την απάντηση σου κρις (σε ευχαριστω κιολας)

παρατήρησα οτι δεν κανει update πια η RR και ειδα οτι βγαλατε μια ρομ android 11 οποτε σκεφτομαι να την βαλω εφόσον στην 10 δεν κανει update (αξιζει?)

Και σχετικά με αυτό που ειχα ρωτησει πριν 2 μηνες ,συνεχιζω να εχω θεμα με την καμερα. Με το φοκους συγκεκριμένα δεν μπορει να τραβηξει καθαρα σε μεγαλη εως μεσαια αποσταση και σε πολυ κοντα , μονο σε περιπου 30 εκατοστα αποσταση τραβάει καπως καλα το αντικείμενο (και ακουγονται οι φακοι που τρεμοπαιζουν προσπαθώντας να κανουν φοκους )

δεν εχω βρει καποιο τροπο ακομα πως να το φτιαξω η οχι ,αν ξερει καποιος με σωζει γιατι μετα θα πρεπει αν παω σε αντικατασταση η να το δωσω εξω να το δουνε (παντως να επισημανο οτι οταν ειχα την derp παρολα τα πεσιματα που ειχε φαει η καμερα λειτουργουσε αψογα απο τοτε πριν 2 μηνες και που εκανα αλαγη στην RR η καμερα για καποιο λογω τα επαιξε χωρις να εχει φαει πεσιμο )

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Το αντιμετώπισα και εγώ το ίδιο πρόβλημα και εντέλει το έλυσα με αλλαγή της κάμερας.

Link to comment
Share on other sites

Το αντιμετώπισα και εγώ το ίδιο πρόβλημα και εντέλει το έλυσα με αλλαγή της κάμερας.

 

Όταν εννοείς αλλαγή κάμερας?σε ειδικό το άνοιξε όλο και την αντικατέστησε?

Link to comment
Share on other sites

Όταν εννοείς αλλαγή κάμερας?σε ειδικό το άνοιξε όλο και την αντικατέστησε?

Όχι βρε, εγώ την άλλαξα μαζί με τον αισθητήρα του δακτυλικού παρακολουθοντας βίντεο στο YouTube.

Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε, εγώ την άλλαξα μαζί με τον αισθητήρα του δακτυλικού παρακολουθοντας βίντεο στο YouTube.

 

Ωραία σε ευχαριστώ

Εκτός από το ότι αγόρασες την κάμερα (κάπου στα 17 από αλιεξπρες από ότι είδα) ,πήρες και κόλλα για την οθόνη για να την ξανακολλησεις σωστά?

Και πώς την θερμανες για να την ξεκολλήσεις στην αρχή ,έχεις ειδικό θερμαντικό ή με κάνα πιστολάκι που έχω διαβάσει από μερικούς ότι το κανουν

Link to comment
Share on other sites

Ωραία σε ευχαριστώ

Εκτός από το ότι αγόρασες την κάμερα (κάπου στα 17 από αλιεξπρες από ότι είδα) ,πήρες και κόλλα για την οθόνη για να την ξανακολλησεις σωστά?

Και πώς την θερμανες για να την ξεκολλήσεις στην αρχή ,έχεις ειδικό θερμαντικό ή με κάνα πιστολάκι που έχω διαβάσει από μερικούς ότι το κανουν

 

1η σελιδα..

Αγορά/αλλαγή οθόνης (by CrisBal)

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

New Android 11 - R Test Official Alpha build for LeEco LeMax2 (x2) is available

by CrisBalGreece

 

Build date: 14 November 2020

File size: 1.43G

Version: GAPPS

 

▫️G-drive download

https://drive.google.com/file/d/1mnKp4gAJ-zex1wjStMPUNIANHrPW--aN/view?usp=sharing

 

*Index Link

https://butters.td0.workers.dev/0://DerpFest-11-Official-Alpha-x2-20201114.zip

 

▫️ Support

https://t.me/CBG_LeMax2

 

▫️ Bugs

Screen Cast, maybe more..

 

Test if giving reboots and report

Working here 6 hours without..

 

#x2 #StayDerped

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ωραία σε ευχαριστώ

Εκτός από το ότι αγόρασες την κάμερα (κάπου στα 17 από αλιεξπρες από ότι είδα) ,πήρες και κόλλα για την οθόνη για να την ξανακολλησεις σωστά?

Και πώς την θερμανες για να την ξεκολλήσεις στην αρχή ,έχεις ειδικό θερμαντικό ή με κάνα πιστολάκι που έχω διαβάσει από μερικούς ότι το κανουν

 

Αγορασα την κόλλα για την οθόνη από το ebay και ναι, έχω πάρει απο το lidl ενα θερμαντικό. Με πιστολάκι των μαλλιών πιθανόν θα χρειαστεί περισσότερη ώρα. Εκεί που πρέπει να δώσεις μεγάλη προσοχή είναι να βάλεις φαρδύ σε πλάτος και λεπτό σε υψος εργαλείο για να ξεκολλήσει σιγά σιγά η οθόνη.

 

Στα δικά μου τώρα, δεν έχω βρει βίντεο για την αλλαγή της μπαταρίας, όσοι την έχετε αλλάξει έχετε βρει μεγάλες διάφορες απο του le2 και του le 3 pro?

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα την κόλλα για την οθόνη από το ebay και ναι, έχω πάρει απο το lidl ενα θερμαντικό. Με πιστολάκι των μαλλιών πιθανόν θα χρειαστεί περισσότερη ώρα. Εκεί που πρέπει να δώσεις μεγάλη προσοχή είναι να βάλεις φαρδύ σε πλάτος και λεπτό σε υψος εργαλείο για να ξεκολλήσει σιγά σιγά η οθόνη.

 

Στα δικά μου τώρα, δεν έχω βρει βίντεο για την αλλαγή της μπαταρίας, όσοι την έχετε αλλάξει έχετε βρει μεγάλες διάφορες απο του le2 και του le 3 pro?

 

Τον ίδιο πράγμα σχεδόν είναι.

Λύσε όλες τις βίδες του προστατευτικού και μετά σιγά σιγά ξεκόλλησε την μπαταρία με προσοχή αφού έχεις βγάλει πρώτα την καλωδιοταινία της μητρικής και της μπαταρίας

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

New Android 11 - R Test Official Alpha build for LeEco LeMax2 (x2) is available

by CrisBalGreece

 

Build date: 16 November 2020

File size: 1.43G

Version: GAPPS

 

▫️G-drive download

https://drive.google.com/file/d/1KWC3DXpH_q8YACBbzGy_ZbmQ5TJcvoTG/view?usp=sharing

 

▫️ Support

https://t.me/CBG_LeMax2

 

▫️ Bugs

Screen Cast, hotspot maybe more..

 

▫️ Changelog

-Whatsap fixes

-Ful lGreek 100% translations

 

#x2 #StayDerped

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Vasili και mic ευχαριστώ για την πληροφορία σχετικά με την όλη διαδικασία του ανοίγματος του κινητού...Όταν βρω τον διαθέσιμο χρόνο και εξοπλισμό θα προβώ στην αλλαγή που πρέπει

Σχετικά με την καινούργια rom την R-test αξίζει η μετάβαση από android 10 RR?

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω και εγω στην rom της υπογραφης μου το προβλημα με το focus της καμερας με αποτελεσμα να μη μπορω να βγαλω μια φωτο καθαρη. Συνεχως βγαζει μηνυμα οτι ο φακος ισως χρειαζεται καθαρισμα ενω το εχω κανει αρκετες φορες. Δε το ειχε παλαιοτερα αλλα δε θυμαμαι και ποτε παρουσιαστηκε συγκεκριμενα. Παρηγγειλα την πισω καμερα απο τον οδηγο της αρχικης σελιδας και μαζι με την καινουργια μπαταρια που ηδη εχω θα προβω σε αντικατασταση. Ελπιζω να αποκατασταθει και να συνεχισω να το εχω διαφορετικα θα αλλαξω κινητο. Δε ξερω μηπως φταιει το προστατευτικο τζαμακι που εχω κολλησει στην πισω καμερα για προστασια αλλα δν νομιζω. Αν εγκαταστησω την rr λετε να διορθωθει η θα παραμεινει;

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Βγαλε το τζαμακι πρωτα.

 

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Aυτο προσπαθω να κανω αλλα δε ξερω με ποιον τροπο αφου δε βγαινει ευκολα και φοβαμαι μη κανω καποια ζημια. Μηπως θελει ζεσταμα η γνωριζεται αλλο τροπο;

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Aυτο προσπαθω να κανω αλλα δε ξερω με ποιον τροπο αφου δε βγαινει ευκολα και φοβαμαι μη κανω καποια ζημια. Μηπως θελει ζεσταμα η γνωριζεται αλλο τροπο;

Τα καταφερα αλλα τα ιδια κανει σε πιο μικρο βαθμο. Οταν ερθει η πισω καμερα θα την αντικαταστησω.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...