Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, εχω το δικο σου twrp και, ολα οσα γραφεις ταχω κανει..

Ετσι επειδη, ενω ελεγε οτι εγινε

Παρακληση στον αρχηγο, αν γνωριζει, Η υποψιαζεται κατι, για την ερωτηση, να ειχαμε μια απαντηση

Ευχαριστω

 

Δεν νομίζω... μάλλον κάτι με το root και όχι με το xposed.. Κάνουμε ΟΤΑ με xposed χρόνια..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Update στην arrow.

Δουλεύει Κανονικά σε f2fs!

Έχει μια υπέροχη γραμματοσειρά noto Serif

Που δίνει μια άλλη αίσθηση στη ρομ.

 

Δοκίμασα και την ROS 3 αλλά απογοήτευση.

Ούτε χρώματα,ούτε σχήματα ούτε αρχικό Google backup (πέρασα πολλές τις εφαρμογές χειροκίνητα)

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

[Forwarded from Le Max 2 Roms (Zhenxiang Chen)]

RevengeOS 3.0 BETA for Le Max 2 21/09

Finally stable enough as your daily driver but you may still encounter some bugs, so please report them with logs.

 

VOLTE WORKS !!!!!!!!!!!!!!

 

Bugs:

- Apps that use google location service may not work correctly

 

How to install it:

Android 10 requires system as root so you'll also need a new TWRP and also experimental Gapps and Magisk , so

 

- Flash the new TWRP

- Reboot to recovery again

- Flash the ROM

- Flash the Gapps

- Flash Magisk

- Enjoy !

 

ROM download : https://www.pling.com/p/1324307/

Gapps download: https://t.me/bitgapps_official

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

[Forwarded from Le Max 2 Roms (Zhenxiang Chen)]

RevengeOS 3.0 BETA for Le Max 2 21/09

Finally stable enough as your daily driver but you may still encounter some bugs, so please report them with logs.

 

VOLTE WORKS !!!!!!!!!!!!!!

 

Bugs:

- Apps that use google location service may not work correctly

 

How to install it:

Android 10 requires system as root so you'll also need a new TWRP and also experimental Gapps and Magisk , so

 

- Flash the new TWRP

- Reboot to recovery again

- Flash the ROM

- Flash the Gapps

- Flash Magisk

- Enjoy !

 

ROM download : https://www.pling.com/p/1324307/

Gapps download: https://t.me/bitgapps_official

 

Μια που την έβαλα και μια που την έβγαλα Σωκράτη...

Απογοητεύτηκα.

Πολύ μονότονη ρομ, χωρίς να μπορείς να αλλάξεις λίγο περιβάλλον.

Κουράστηκα να τη σεταρω, μιας και δεν έκανε επαναφορά Google backup. (Ανοίγει απευθείας στο λειτουργικό)

 

Να πούμε ότι δουλεύει κανονικά και αυτή σε f2fs

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Οπότε Φώτη όποιος θέλει android 10 πάει σ' αυτή που λες!!!:)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Οπότε Φώτη όποιος θέλει android 10 πάει σ' αυτή που λες!!!:)

 

...μέχρι να βγει η επόμενη!

Όλη την εβδομάδα,θα την περάσουμε με φορμάτ! Χαχα!

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω... μάλλον κάτι με το root και όχι με το xposed.. Κάνουμε ΟΤΑ με xposed χρόνια..

 

Ευχαριστω για την απαντηση...

Στην επομενη ενημερωση, (αν κανεις βεβαια), θα προσεξω πολυ.. (ναχω μπακαπ)

Βασικα πιστευω οτι εχεις δικαιο, γιατι...ενταξει, δεν παιζει σε καθε ενημερωση, να ξαναπερναμε Xposed kai modules..

 

(ισως να φταινε και καποια απο τα mondules..?)

Ειδωμεν..

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι root..

Όπως είσαι με το 3.2.3-0 πηγαίνεις στα Τools treblize και κάνεις ότι λέει.. μετά αρχική να δεις ότι τικαρεται το vendor αν όχι πας στα Wipe το επιλέγεις και κάνεις φορμάτ η Wipe από εκεί και είσαι έτοιμος για φλάσαρισμα

Τσέκαρε ότι είσαι Treble πατώντας μέσα στα Wipe μετά το vendor advance wipe να δεις ότι το έχει αναγνωρίσει με μέγεθος 600mb

 

Cris, το δοκίμασα αλλά δεν κατάφερα να γίνει mount το vendor, οπότε και δεν έγινε install και η rom. Προφανώς, κάτι δεν καταλαβαίνω να κάνω από αυτά που μου λέτε. Ευχαριστώ πάντως.

LeEco LeTV Le Max 2 x829 (6/128) - ROM: DerpFest-10-Community-x2-20200319 ROOTED
Link to comment
Share on other sites

Cris, το δοκίμασα αλλά δεν κατάφερα να γίνει mount το vendor, οπότε και δεν έγινε install και η rom. Προφανώς, κάτι δεν καταλαβαίνω να κάνω από αυτά που μου λέτε. Ευχαριστώ πάντως.

Δοκίμασε να κάνεις φορμάτ το vendor μονο

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

ενταξει ρε παιδια, εσεις εχετε ξεφυγει εδω περα.

μπηκα να δω τι παιζει, μια που το κινητο μου ακομα φοραει την 02/03/2017 LeMax2_CN-23s_CrisBalGreece

(Κρις.. δεν εχω λογια ρε συ. η ρομ σου ειναι κομματι της ζωης μου κι ακομα βλεπω οτι δεν δεχεσαι donations και νευριαζω)

εχω και την TWRP που γραφει CRISBAL_GR 3.0.2-1

φανταζομαι οτι εχω μεινει πολυ πισω.

ηρθε η ωρα να παω σε νεα ρομ, μια που η 6.01 μου δημιουργει προβλημα σε καποιες εφαρμογες.

το προβλημα ειναι οτι το κινητο μου ετσι οπως εχει διαμορφωθει ειναι η μιση μου ζωη, και δεν επιδεχεται πειραματων.

ουτε τρεμπλ ξερω τι ειναι (ξερω δηλαδη, ειναι αυτο που πηραμε το 2015 στον τελικο του Βερολινου, αλλα μαλλον δεν μιλατε γι αυτο)

ουτε ολα αυτα τα ακαταλαβίστικα που λετε. :D

 

το μονο που θελω να σας ζητησω ειναι να μου προτεινετε υπευθυνα μια νεα αλλά το ιδιο σταθερη ρομ με την 23s του Κρις, καθως κι εναν οδηγο ωστε βημα βημα αν χρειαστει να γινω τρεμπλ και να την βαλω.

στην πρωτη σελιδα ρε παιδια γινεται χαμος!

χωρις καθοδηγηση δεν βγαινει ακρη.

να σημειωσω οτι ειμαι ρουταρισμενος με το τελευταιο magisk. ευτυχως αυτο αναβαθμιζεται μονο του και δεν θελει γνωσεις ΝΑΣΑ για να τα καταφερεις.

ευχαριστω ρε παιδες εκ των προτερων.

 

υ.γ. και μια τελευταια ερωτηση.

αν γινω τρεμπλ και αλλαξουν τα partitions κτλ, θα αναγνωριζει η νεα TWRP το παλιο backup που θα παρω πριν αρχισω ολα αυτα; ή τζαμπα θα το παρω;

Edited by DarK_HumOuR
Link to comment
Share on other sites

Cris, το δοκίμασα αλλά δεν κατάφερα να γίνει mount το vendor, οπότε και δεν έγινε install και η rom. Προφανώς, κάτι δεν καταλαβαίνω να κάνω από αυτά που μου λέτε. Ευχαριστώ πάντως.

 

Αν έχεις θέμα βάλε το τελευταίο επίσημο 3.3.1-0 τίκαρε το vendor κάντο Wipe kai μετά δοκίμασε να φλασαρεις με αυτό. Αν δεν σου παίζει βάλε πάλι το δικό μου 3.2.3-0 και θα μπει σίγουρα

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

ενταξει ρε παιδια, εσεις εχετε ξεφυγει εδω περα.

μπηκα να δω τι παιζει, μια που το κινητο μου ακομα φοραει την 02/03/2017 LeMax2_CN-23s_CrisBalGreece

(Κρις.. δεν εχω λογια ρε συ. η ρομ σου ειναι κομματι της ζωης μου κι ακομα βλεπω οτι δεν δεχεσαι donations και νευριαζω)

εχω και την TWRP που γραφει CRISBAL_GR 3.0.2-1

φανταζομαι οτι εχω μεινει πολυ πισω.

ηρθε η ωρα να παω σε νεα ρομ, μια που η 6.01 μου δημιουργει προβλημα σε καποιες εφαρμογες.

το προβλημα ειναι οτι το κινητο μου ετσι οπως εχει διαμορφωθει ειναι η μιση μου ζωη, και δεν επιδεχεται πειραματων.

ουτε τρεμπλ ξερω τι ειναι (ξερω δηλαδη, ειναι αυτο που πηραμε το 2015 στον τελικο του Βερολινου, αλλα μαλλον δεν μιλατε γι αυτο)

ουτε ολα αυτα τα ακαταλαβίστικα που λετε. :D

 

το μονο που θελω να σας ζητησω ειναι να μου προτεινετε υπευθυνα μια νεα αλλά το ιδιο σταθερη ρομ με την 23s του Κρις, καθως κι εναν οδηγο ωστε βημα βημα αν χρειαστει να γινω τρεμπλ και να την βαλω.

στην πρωτη σελιδα ρε παιδια γινεται χαμος!

χωρις καθοδηγηση δεν βγαινει ακρη.

να σημειωσω οτι ειμαι ρουταρισμενος με το τελευταιο magisk. ευτυχως αυτο αναβαθμιζεται μονο του και δεν θελει γνωσεις ΝΑΣΑ για να τα καταφερεις.

ευχαριστω ρε παιδες εκ των προτερων.

 

υ.γ. και μια τελευταια ερωτηση.

αν γινω τρεμπλ και αλλαξουν τα partitions κτλ, θα αναγνωριζει η νεα TWRP το παλιο backup που θα παρω πριν αρχισω ολα αυτα; ή τζαμπα θα το παρω;

Καλημέρα..

Κάτι που δουλεύει δεν το πειράζουμε είναι τό κλασικό Moto που λέω πάντα..

Μπορείς να κάνεις κανένα καθαρισμό cache and dalvik και να φεύγουν τα άχρηστα που και πού καθώς και από τον διαχειριστή τηλεφώνου.

Anyway..αν πας για αναβάθμιση πάρε ένα μπακαπ όπως είσαι και αν χρειαστεί γυρνάς στο ίδιο TWRP και το περνάς.

Αν πας σε νέα Pie που εκεί θα πας το κάνεις treblize και προχωράς.

Αρχική σελίδα οδηγίες πώς το κάνεις. Απλά βάζεις ένα επίσημο 3.3.1-0 και φλάσαρεις μια Ρομ και γίνεται μόνο του. Από θέμα Ρομ δεν μπορώ να προτείνω εγώ γιατί μόνο τα παιδιά που τις έχουν επάνω καιρό μπορούν να πουν με σιγουριά ποια είναι σταθερή σε βάθος χρόνου...

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

ενταξει ρε παιδια, εσεις εχετε ξεφυγει εδω περα.

μπηκα να δω τι παιζει, μια που το κινητο μου ακομα φοραει την 02/03/2017 LeMax2_CN-23s_CrisBalGreece

(Κρις.. δεν εχω λογια ρε συ. η ρομ σου ειναι κομματι της ζωης μου κι ακομα βλεπω οτι δεν δεχεσαι donations και νευριαζω)

εχω και την TWRP που γραφει CRISBAL_GR 3.0.2-1

φανταζομαι οτι εχω μεινει πολυ πισω.

ηρθε η ωρα να παω σε νεα ρομ, μια που η 6.01 μου δημιουργει προβλημα σε καποιες εφαρμογες.

το προβλημα ειναι οτι το κινητο μου ετσι οπως εχει διαμορφωθει ειναι η μιση μου ζωη, και δεν επιδεχεται πειραματων.

ουτε τρεμπλ ξερω τι ειναι (ξερω δηλαδη, ειναι αυτο που πηραμε το 2015 στον τελικο του Βερολινου, αλλα μαλλον δεν μιλατε γι αυτο)

ουτε ολα αυτα τα ακαταλαβίστικα που λετε. :D

 

το μονο που θελω να σας ζητησω ειναι να μου προτεινετε υπευθυνα μια νεα αλλά το ιδιο σταθερη ρομ με την 23s του Κρις, καθως κι εναν οδηγο ωστε βημα βημα αν χρειαστει να γινω τρεμπλ και να την βαλω.

στην πρωτη σελιδα ρε παιδια γινεται χαμος!

χωρις καθοδηγηση δεν βγαινει ακρη.

να σημειωσω οτι ειμαι ρουταρισμενος με το τελευταιο magisk. ευτυχως αυτο αναβαθμιζεται μονο του και δεν θελει γνωσεις ΝΑΣΑ για να τα καταφερεις.

ευχαριστω ρε παιδες εκ των προτερων.

 

υ.γ. και μια τελευταια ερωτηση.

αν γινω τρεμπλ και αλλαξουν τα partitions κτλ, θα αναγνωριζει η νεα TWRP το παλιο backup που θα παρω πριν αρχισω ολα αυτα; ή τζαμπα θα το παρω;

 

Αν θες να βάλεις νέα ρομ,

Σε android 9 pie βάλε την AOSiP.

Αν θες android 10 Q βαλε την Αrrow.

Τώρα το 10 είναι σχετικά πολύ φρέσκο,αλλά η καλή μέρα από το πρωί φαίνεται.

Εννοείται και στις δύο πρέπει να κάνεις υποχρεωτικά treble όπως σου εξηγεί ο boss παραπάνω και προαιρετικά μπορείς να κάνεις τα αρχεία data και cache σε f2fs, ώστε το κινητό να είναι αστραπιαίο σε απόκριση.

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις θέμα βάλε το τελευταίο επίσημο 3.3.1-0 τίκαρε το vendor κάντο Wipe kai μετά δοκίμασε να φλασαρεις με αυτό. Αν δεν σου παίζει βάλε πάλι το δικό μου 3.2.3-0 και θα μπει σίγουρα

 

Cris, προφανώς κάτι ξεχνούσα να τικάρω στα wipes. Το ξανάκανα από την αρχή και έγινε.

Την κράτησα όμως μισή μέρα μόνο και ξαναγύρισα στην προηγούμενη miui. Κι αυτό γιατί δεν μου επέτρεπε να αλλάξω τον default launcher και δεν επέτρεπε να τρέξει το true phone.

Είχα κάνει και root.

Σας ευχαριστώ πολύ για τις οδηγίες σας.

Ίσως κάποια στιγμή αποφασίσω να αφήσω την miui και πάω σε κάποια άλλη.

LeEco LeTV Le Max 2 x829 (6/128) - ROM: DerpFest-10-Community-x2-20200319 ROOTED
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση.... το κινητο μου εδω και μηνες κανει κατι τερματισμους μονο του στα καλα καθουμενα και με το που το κανει γινεται μπλε το φωτακι της φορτισης.... αλλα δεν με ενοχλουσε τοσο. Εχει ομως καμια βδομαδα πριν που μου το εκανε αυτο το πραγμα καμια 4 φορες. γινεται και σε αλλους? εχω την Aex7dab9d940cb450bb497ffccd5eaefb2e.jpg

 

Στάλθηκε από το LEX829 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση.... το κινητο μου εδω και μηνες κανει κατι τερματισμους μονο του στα καλα καθουμενα και με το που το κανει γινεται μπλε το φωτακι της φορτισης.... αλλα δεν με ενοχλουσε τοσο. Εχει ομως καμια βδομαδα πριν που μου το εκανε αυτο το πραγμα καμια 4 φορες. γινεται και σε αλλους? εχω την Aex7dab9d940cb450bb497ffccd5eaefb2e.jpg

 

Στάλθηκε από το LEX829 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η ΑΕΧ είναι μια πάρα πολύ καλή ρομ αλλά σε βάθος χρόνου, διαλύεται... Καλύτερα να βάλεις μια άλλη.

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Από τις pie και έχω δοκιμάσει όλες από το xda η καλύτερη - σταθερότερη σε βάθος χρόνου μέχρι στιγμής είναι η aosip.

Σε καμιά δεκαριά μέρες θα έχουμε και follow up και από τις Q.

Link to comment
Share on other sites

Από τις pie και έχω δοκιμάσει όλες από το xda η καλύτερη - σταθερότερη σε βάθος χρόνου μέχρι στιγμής είναι η aosip.

Σε καμιά δεκαριά μέρες θα έχουμε και follow up και από τις Q.

 

ηδη υπαρχει Q και ειναι μπομπα!

κλικ

 

δυο λογια για την μπαταρια, μιας και την εχω 3-4 μερες τη ρομ.

στην πρωτη και δευτερη μερα, νομιζα οτι ειχε θεμα το κινητο και δεν εδειχνε σωστα το ποσοστο της μπαταριας.

μετα επαθα ΠΛΑΚΑ.

την εχουν κανει να πεφτει σε κατασταση αναμονης 5-6 ωρες 1%. ΝΑΙ ΝΑΙ δεν υπερβαλω!

μου θυμιζει την pixel του Μαιου που μεναμε ολοι μλκς!

δεν την εχω εξαντλησει κατω απο το 25-30% τη μπαταρια, που μεχρι τοτε ειχα 3 ωρες sot και μιαμιση μερα εκτος φορτιστή.

απο την Κυριακη που το σεταρα και το φορτισα, το εχω φορτισει δυο φορες.

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

ηδη υπαρχει Q και ειναι μπομπα!

κλικ

 

δυο λογια για την μπαταρια, μιας και την εχω 3-4 μερες τη ρομ.

στην πρωτη και δευτερη μερα, νομιζα οτι ειχε θεμα το κινητο και δεν εδειχνε σωστα το ποσοστο της μπαταριας.

μετα επαθα ΠΛΑΚΑ.

την εχουν κανει να πεφτει σε κατασταση αναμονης 5-6 ωρες 1%. ΝΑΙ ΝΑΙ δεν υπερβαλω!

μου θυμιζει την pixel του Μαιου που μεναμε ολοι μλκς!

δεν την εχω εξαντλησει κατω απο το 25-30% τη μπαταρια, που μεχρι τοτε ειχα 3 ωρες sot και μιαμιση μερα εκτος φορτιστή.

απο την Κυριακη που το σεταρα και το φορτισα, το εχω φορτισει δυο φορες.

Φώτη καλησπέρα , είμαι με την τελευταία revengeos και έχω τα αρχεία σε f2fs . θέλω να δοκιμάσω την arrow με android 10. Όποτε βρεις χρόνο γράψε την διαδικασία εγκατάστασης,τι wipe έκανες κτλ

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Letv 1 pro x800 us

Letv le max 2

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να βάλεις νέα ρομ,

Σε android 9 pie βάλε την AOSiP.

Αν θες android 10 Q βαλε την Αrrow.

Τώρα το 10 είναι σχετικά πολύ φρέσκο,αλλά η καλή μέρα από το πρωί φαίνεται.

Εννοείται και στις δύο πρέπει να κάνεις υποχρεωτικά treble όπως σου εξηγεί ο boss παραπάνω και προαιρετικά μπορείς να κάνεις τα αρχεία data και cache σε f2fs, ώστε το κινητό να είναι αστραπιαίο σε απόκριση.

'

 

σας ευχαριστω παιδια!

 

Φωτη; θα πρήξω εσενα ρε! :D ας αφησουμε τον μπος!

 

σε παρακαλω, μπορεις να μου παραθεσεις τα tutorials με την σειρα που πρεπει να τα ακολουθησω, ωστε απ αυτην που ειμαι να παω στην καινουρια Q που ειναι μπομπα οπως λες;

Θελω να ειμαι το ιδιο οπως τωρα, δηλαδη ρουταρισμενος με ματζισκ, με καλο gps και καλυτερη καμερα απ την μανισια που εχω, και να τρεχουν ολα. δεν με νοιαζουν τα δαχτυλικα αποτυπώματα η face unlock κτλ. δεν πειραζει κανεις το κινητο μου. να κραταει η μπαταρια πιο πολυ θελω, και να ειναι φρεσκια η εκδοση αντροιντ, γιατι στην 6 εχω θεμα με καποια νεα apps.

 

παραδειγμα:

1) κανε ΠΡΩΤΑ αυτο για να γινεις τρεμπλ (λινκ με το tutorial)

2) μετα κανε αυτο για να κανεις τα αρχεια σου f2fs (μπορει να τα λεω και με λαθος σειρα. δεν ξερω) - (λινκ με το tutorial)

3) κανε αυτο για να βαλεις την Q ρομ. (λινκ με το tutorial)

4) κανε αυτο για να βαλεις το magisk, κτλ. (λινκ με το tutorial)

 

σορρυ ρε παιδια που σας πρήζω, αλλα η εμπειρια μου λεει πως αν κανω κατι σε λαθος σειρα, πραγματα συμβαινουν, και μετα ερχομαι εδω και κανω 10 ποστ και σας πρήζω παραπανω για να το λυσω.

μακαρι να υπηρχε καποιος στην θεσσαλονικη να με βοηθουσε, να τα εκανε αυτος για μενα (με το αζημιωτο φυσικα) και θα το προτιμουσα χιλιες φορες!

εχω κουραστει με το troubleshooting και ειλικρινα δεν θελω να ξαναμπλεξω!

αλλα αυτο με την καλη μπαταρια που εχει η Q που λες, πραγματικα μ ενδιαφερει, γιατι η δικη μου με το ζορι κραταει μια μερα.

Edited by DarK_HumOuR
Link to comment
Share on other sites

Φώτη καλησπέρα , είμαι με την τελευταία revengeos και έχω τα αρχεία σε f2fs . θέλω να δοκιμάσω την arrow με android 10. Όποτε βρεις χρόνο γράψε την διαδικασία εγκατάστασης,τι wipe έκανες κτλ

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είναι απλή η διαδικασία!

Βάλε τελευταίο official twrp,

Wipe: system,cache,data,cache&davlik.

Install rom & gapps και έτοιμος.

Από το λινκ να κατεβάσεις την 21/9 και ΟΧΙ την 25/9. Μου κάνει κάτι νούμερα που θέλω να την ψάξω περαιτέρω για να πω με ασφάλεια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

'

 

σας ευχαριστω παιδια!

 

Φωτη; θα πρήξω εσενα ρε! :D ας αφησουμε τον μπος!

 

σε παρακαλω, μπορεις να μου παραθεσεις τα tutorials με την σειρα που πρεπει να τα ακολουθησω, ωστε απ αυτην που ειμαι να παω στην καινουρια Q που ειναι μπομπα οπως λες;

Θελω να ειμαι το ιδιο οπως τωρα, δηλαδη ρουταρισμενος με ματζισκ, με καλο gps και καλυτερη καμερα απ την μανισια που εχω, και να τρεχουν ολα. δεν με νοιαζουν τα δαχτυλικα αποτυπώματα η face unlock κτλ. δεν πειραζει κανεις το κινητο μου. να κραταει η μπαταρια πιο πολυ θελω, και να ειναι φρεσκια η εκδοση αντροιντ, γιατι στην 6 εχω θεμα με καποια νεα apps.

 

παραδειγμα:

1) κανε ΠΡΩΤΑ αυτο για να γινεις τρεμπλ (λινκ με το tutorial)

2) μετα κανε αυτο για να κανεις τα αρχεια σου f2fs (μπορει να τα λεω και με λαθος σειρα. δεν ξερω) - (λινκ με το tutorial)

3) κανε αυτο για να βαλεις την Q ρομ. (λινκ με το tutorial)

4) κανε αυτο για να βαλεις το magisk, κτλ. (λινκ με το tutorial)

 

σορρυ ρε παιδια που σας πρήζω, αλλα η εμπειρια μου λεει πως αν κανω κατι σε λαθος σειρα, πραγματα συμβαινουν, και μετα ερχομαι εδω και κανω 10 ποστ και σας πρήζω παραπανω για να το λυσω.

μακαρι να υπηρχε καποιος στην θεσσαλονικη να με βοηθουσε, να τα εκανε αυτος για μενα (με το αζημιωτο φυσικα) και θα το προτιμουσα χιλιες φορες!

εχω κουραστει με το troubleshooting και ειλικρινα δεν θελω να ξαναμπλεξω!

αλλα αυτο με την καλη μπαταρια που εχει η Q που λες, πραγματικα μ ενδιαφερει, γιατι η δικη μου με το ζορι κραταει μια μερα.

 

Το βραδάκι που θα έχω χρονο, θα σου φτιάξω αναλυτικό οδηγό. ;)

Τώρα είμαι δουλειά....

 

Όσο για το αζημιωτο, εδώ μέσα το ξεχνάς. Όλοι είμαστε υποχρεωμένοι στον Cris! Ότι μάθαμε, από εκείνον τον μάθαμε και δωρεάν.

Αν ήσουν Αθήνα, σίγουρα θα στο έφτιαχνα.

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Είναι απλή η διαδικασία!

Βάλε τελευταίο official twrp,

Wipe: system,cache,data,cache&davlik.

Install rom & gapps και έτοιμος.

Από το λινκ να κατεβάσεις την 21/9 και ΟΧΙ την 25/9. Μου κάνει κάτι νούμερα που θέλω να την ψάξω περαιτέρω για να πω με ασφάλεια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το βραδάκι που θα έχω χρονο, θα σου φτιάξω αναλυτικό οδηγό. ;)

Τώρα είμαι δουλειά....

 

Όσο για το αζημιωτο, εδώ μέσα το ξεχνάς. Όλοι είμαστε υποχρεωμένοι στον Cris! Ότι μάθαμε, από εκείνον τον μάθαμε και δωρεάν.

Αν ήσουν Αθήνα, σίγουρα θα στο έφτιαχνα.

 

Τι να πω βρε παιδιά, είστε συγκινητικοί...! Νομίζω ότι μεγαλύτερο κέρδος κι από την κτήση αυτού του θαυμάσιου τηλεφώνου, είναι η διαπίστωση ότι υπάρχουν ακόμη εκεί έξω άνθρωποι όπως εσείς, που αγαπούν να προσφέρουν βοήθεια και αλληλεγγύη στους άλλους, θυσιάζοντας αρκετό από τον προσωπικό τους χρόνο. Να είστε όλοι καλά..! Θα χαιρόμουν να γνωριζόμασταν και δια ζώσης κάποια στιγμή, σίγουρα θα είχαμε κι άλλα κοινά να μοιραστούμε εκτός από μια συσκευή κινητού...

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Η ΑΕΧ είναι μια πάρα πολύ καλή ρομ αλλά σε βάθος χρόνου, διαλύεται... Καλύτερα να βάλεις μια άλλη.
Σε ευχαριστώ φωτη....κατι εχω καταλάβει εδω και αρκετο καιρο που χάνονται οι επαφες μονες τους

 

Στάλθηκε από το LEX829 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1) πριν ξεκινησουμε να κανουμε το οτιδηποτε, πρεπει να εχεις ΣΙΓΟΥΡΑ ενα ανταπτορα usb-otg γιατι αν κατι δεν κανεις καλα με τους drivers και δεν βλεπει ο υπολογιστης την internal απο twrp, την κατσαμε τη βαρκα.

 

2) κανεις ΤΑ ΠΑΝΤΑ BACKUP!!!

Γιατι θα διαγραφουν ΟΛΑ.

 

3) περνας σε ενα φλασακι modem 466D & firmware 30s

 

κανεις ινσταλλ πρωτα το firmware και επανεκκινηση στο twrp, περνας και το μοντεμ και ξανα επανεκκινηση στο twrp.

παει το πρωτο βημα.

 

 

4) κανεις τρεμπλ συμφωνα με το αναλυτικοτατο ποστ του cris απο εδω.

 

αφου εχεις περασει το twrp 3.2.3-0 Pie Oreo and Tools by C.B.G. και κανεις τη διαδικασια του vendor

βεβαιωσου οτι ΚΑΝΕΙ wipe το vendor, αν δεν στο κανει, κατι εχεις κανει λαθος και ξανακανε το βημα 4 απο την αρχη.

 

5) εχουμε πλεον τρεμπλ και το vendor κανει ΚΑΝΟΝΙΚΑ wipe οπως και τα υπολοιπα παρτισιον παμε στο παρακατω βημα.

διαδικασια f2fs

βαζεις το τελευταιο official twrp 3.3.1-0

πας wipe / advance wipe τα κανεις ΟΛΑ wipe ΕΚΤΟΣ το usb-otg

επειτα τικαρεις τα data και πατας "repair or change file system" μετα ξανα "change file system" και επιλεγεις f2fs.

αφου το κανει και σου γραψει done!

κανεις την ιδια ακριβως διαδικασια αλλα αυτη τη φορα αντι για τα data, τικαρεις την cache.

μολις τα κανεις και τα δυο f2fs επανεκκινηση στο twrp.

 

6)

σεταρισμα arrow Q

κατεβαζεις την rom arrow 21/9/19 OXI την 25/9 γιατι κανει θεματα απο ΕΔΩ οπως και τα gapps.

παμε wipe/ advance wipe και ενα wipe τα παντα εκτος το usb-otg.

παμε install και βαζουμε την rom και καπακι τα gapps.

επανεκκινηση στο συστημα.

 

 

7)

magisk.

αφου ανοιξει το στις γλωσσες, επιλεγεις ελληνικα και στην επομενη σελιδα που ειναι το ιντερνετ ΔΕΝ συνδεεσε.

κλεινεις το κινητο και μπαινεις twrp, πας ιντσταλλ και κανεις το magisk, μετα ενα wipe cache&davlik και επανεκκινηση στο συστημα.

download magisk

 

ΕΤΟΙΜΟΣ!

 

καμερα περασε αυτη εδω. που τα σπαει!

 

Kατεβασε πρωτα ΟΛΑ τα αρχεια που σου εχω παραθεσει και μετα ξεκινας.

ο,τι χρειαστεις, μας λες!

Edited by CrisBal

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

1) πριν ξεκινησουμε να κανουμε το οτιδηποτε, πρεπει να εχεις ΣΙΓΟΥΡΑ ενα ανταπτορα usb-otg γιατι αν κατι δεν κανεις καλα με τους drivers και δεν βλεπει ο υπολογιστης την internal απο twrp, την κατσαμε τη βαρκα.

 

2) κανεις ΤΑ ΠΑΝΤΑ BACKUP!!!

Γιατι θα διαγραφουν ΟΛΑ.

 

3) περνας σε ενα φλασακι modem 466D & firmware 30s

 

κανεις ινσταλλ πρωτα το firmware και επανεκκινηση στο twrp, περνας και το μοντεμ και ξανα επανεκκινηση στο twrp.

παει το πρωτο βημα.

 

 

4) κανεις τρεμπλ συμφωνα με το αναλυτικοτατο ποστ του cris απο εδω.

 

αφου εχεις περασει το twrp 3.2.3-0 Pie Oreo and Tools by C.B.G. και κανεις τη διαδικασια του vendor

βεβαιωσου οτι ΚΑΝΕΙ wipe το vendor, αν δεν στο κανει, κατι εχεις κανει λαθος και ξανακανε το βημα 4 απο την αρχη.

 

5) εχουμε πλεον τρεμπλ και το vendor κανει ΚΑΝΟΝΙΚΑ wipe οπως και τα υπολοιπα παρτισιον παμε στο παρακατω βημα.

διαδικασια f2fs

βαζεις το τελευταιο official twrp 3.3.1-0

πας wipe / advance wipe τα κανεις ΟΛΑ wipe ΕΚΤΟΣ το usb-otg

επειτα τικαρεις τα data και πατας "repair or change file system" μετα ξανα "change file system" και επιλεγεις f2fs.

αφου το κανει και σου γραψει done!

κανεις την ιδια ακριβως διαδικασια αλλα αυτη τη φορα αντι για τα data, τικαρεις την cache.

μολις τα κανεις και τα δυο f2fs επανεκκινηση στο twrp.

 

6)

σεταρισμα arrow Q

κατεβαζεις την rom arrow 21/9/19 OXI την 25/9 γιατι κανει θεματα απο ΕΔΩ οπως και τα gapps.

παμε wipe/ advance wipe και ενα wipe τα παντα εκτος το usb-otg.

παμε install και βαζουμε την rom και καπακι τα gapps.

επανεκκινηση στο συστημα.

 

 

7)

magisk.

αφου ανοιξει το στις γλωσσες, επιλεγεις ελληνικα και στην επομενη σελιδα που ειναι το ιντερνετ ΔΕΝ συνδεεσε.

κλεινεις το κινητο και μπαινεις twrp, πας ιντσταλλ και κανεις το magisk, μετα ενα wipe cache&davlik και επανεκκινηση στο συστημα.

download magisk

 

ΕΤΟΙΜΟΣ!

 

καμερα περασε αυτη εδω. που τα σπαει!

 

Kατεβασε πρωτα ΟΛΑ τα αρχεια που σου εχω παραθεσει και μετα ξεκινας.

ο,τι χρειαστεις, μας λες!

Φώτη respect:up:

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...