Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χλωμο το βλεπω επειδη το εσωσα με copy pasteι.Ευχαριστω για την βοηθεια και εσενα και ολα τα αλλα παιδια!!!!!Δεν είχα σωσει efs στο back up γι'αυτό λογικά δεν μπορώ να κάνω restore imei.ΑΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ.ΚΑΝΤΕ back up efs .Οι Ρομ αλλάζουν εύκολα οι imei είναι θέμα.Λοιπον τελευταία προσπάθεια πριν βάλω στο κινητο στο τζάκι και του βάλω και σεμενακι από πανω.Εχω ενα back up leeco cool1 κινητό.Αν σωσω efs από το leeco cool1 και τα κάνω load στο x820 θα τα δεχτει?Η θα μπλοκαρουν κσι τα δυο;Το cool1 το έχω σαν Μπακ απ'.Δλφ αν δουλέψει το x820 δεν θα το χρησιμοποιήσω το cool1

 

Αν ανοιξεις τον φακελο twrp στα μπακαπ που εχεις, στον τελαυταιο φακελο που ειναι ολα τα αρχεια,

εκει φαινετε αν εχεις μεσα αρχεια efs.!! (οταν εκανες μπακαπ, δεν τα τικαρισες ολα?)

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Αν ανοιξεις τον φακελο twrp στα μπακαπ που εχεις, στον τελαυταιο φακελο που ειναι ολα τα αρχεια,

εκει φαινετε αν εχεις μεσα αρχεια efs.!! (οταν εκανες μπακαπ, δεν τα τικαρισες ολα?)

 

Όχι μόνο data system boot έκανα save σε όλα τα back up μου

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.SOS.προσπαθησα να περασω το τελευταιο TWPR αλλα κατι εκανα λαθος και εσβησα τα παντα.παω τωρα να κανω restore απο ενα φλασακι και μου γραφει ERROR 7 ΚΑΙ ΜΟΥΝΤ.μπορει καποιος να βοηθησει?
Ποιο Twrp έχεις, ποια ρομ κάνεις restore, με ποιο Twrp πήρες το backup? Δώσε λεπτομέρειες αλλιώς πως να σε βοηθήσουμε?

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ τοωελυσα το πρόβλημα με ενα factory reset.Απλα τώρα δεν μου πιστοποιεί το google play.

 

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ τοωελυσα το πρόβλημα με ενα factory reset.Απλα τώρα δεν μου πιστοποιεί το google play.

 

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάνε μια εκκαθάριση δεδομένων στο playstore και ξαναδοκίμασε.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα πολλές φορες δεν κανει κάτι.

 

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πρωτα κανε αποσυνδεση απο το λογαριασμο στο gmail και μετα εκκαθαριση δεδομενων-cache στο play store. Eπανεκκινηση και δοκιμαζεις ξανα.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Γεια παιδια!!!!εχει μπρικαρει το κινητο φιλου μου.μπαινω σε edl και παω να περασω με flash one qfil...Ομως παιρνω error qfil flashed failed.φταει το qfil η κατι αλλο?thanks Edited by takis19821982
Link to comment
Share on other sites

Γεια παιδια!!!!εχει μπρικαρει το κινητο φιλου μου.μπαινω σε edl και παω να περασω με flash one qfil...Ομως παιρνω error qfil flashed failed.φταει το qfil η κατι αλλο?thanks

Aκολουθησες σωστα ολες τις οδηγιες στη πρωτη σελιδα και ειδικα εδω https://www.androidbrick.com/leeco-letv-x820-max-2-qdloader-9008-unbrick-twrpguide/

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Aκολουθησες σωστα ολες τις οδηγιες στη πρωτη σελιδα και ειδικα εδω https://www.androidbrick.com/leeco-letv-x820-max-2-qdloader-9008-unbrick-twrpguide/

 

Ναι καριβως οτι λεει κανω.γβαζει qfil flashed error κανω reboot παλι σε edl χωρις να κανω ξανα unzip και παλι παιρνω error

qfil flashed failed please reenter in flash mode.εχω αλλαξει θυρα usb 3 usb 2 εχω κατεβασει μεχρι και αλλα qfil που αποτι βλεπω ειναι ιδια αλλα δεν εχω αποτελσεμα..υπαρχει αλλος τροπος?

Edited by takis19821982
Link to comment
Share on other sites

Έχε το το όψιν ότι η διαδρομή των φακέλων δεν πρέπει να έχει κενά και περίεργους χαρακτήρες. Φτιάξε την διαδρομή όσο πιο απλά γίνεται.

 

Στάλθηκε από το MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Έχε το το όψιν ότι η διαδρομή των φακέλων δεν πρέπει να έχει κενά και περίεργους χαρακτήρες. Φτιάξε την διαδρομή όσο πιο απλά γίνεται.

 

Στάλθηκε από το MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Ναι desktopωτο εβαλα αλλιώς δεν φορτωνε.Κανει unzip αλλά δεν κάνει φλας.αλλος τροπος υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

Ναι desktopωτο εβαλα αλλιώς δεν φορτωνε.Κανει unzip αλλά δεν κάνει φλας.αλλος τροπος υπάρχει;

 

Δοκιμασε: https://www.androidbrick.com/leeco-letv-x820-max-2-qdloader-9008-unbrick-twrpguide/

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Ναι desktopωτο εβαλα αλλιώς δεν φορτωνε.Κανει unzip αλλά δεν κάνει φλας.αλλος τροπος υπάρχει;

 

Μετα το unzip, τι ακριβως σου βγαζει? Και τι κινηση κανεις εσυ μετα? Μπορεις να ανεβασεις εικονα?

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Μετα το unzip, τι ακριβως σου βγαζει? Και τι κινηση κανεις εσυ μετα? Μπορεις να ανεβασεις εικονα?

 

ΑΥτο που λεει και στο ποστ.Qflash failed please renter into flash mode

f you get an error like this, just put your phone into EDL mode again pressing both volume buttons and power button (hear the USB unplug and plugged sound), then click flash button again, choose “not to unzip” the rom file this time because it’s already done

το κανω αλλα και παλι δεν γινεται τπτ

πως ανεβαζω screenshot ρε παιδια στο forum?!!!!!!!:lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχεις περασμένους qualcomm drivers;

 

Στάλθηκε από το MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

ΑΥτο που λεει και στο ποστ.Qflash failed please renter into flash mode

f you get an error like this, just put your phone into EDL mode again pressing both volume buttons and power button (hear the USB unplug and plugged sound), then click flash button again, choose “not to unzip” the rom file this time because it’s already done

το κανω αλλα και παλι δεν γινεται τπτ

πως ανεβαζω screenshot ρε παιδια στο forum?!!!!!!!:lol::lol::lol::lol::lol:

 

https://postimg.cc/rzncwCtY

 

Και να το πω λιγο ποιο ..χωριατικα..

Αν σου βγαζει αυτη την εικονα,,,

https://postimg.cc/94yhfchN

και εσυ πατας το οκ...

ξανακαντο, και.. ΜΗΝ πατησεις το οκ,,, αλλα πατα το χ (πανω δεξια)

Edited by vasillis2

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

https://postimg.cc/rzncwCtY

 

Και να το πω λιγο ποιο ..χωριατικα..

Αν σου βγαζει αυτη την εικονα,,,

https://postimg.cc/94yhfchN

και εσυ πατας το οκ...

ξανακαντο, και.. ΜΗΝ πατησεις το οκ,,, αλλα πατα το χ (πανω δεξια)

 

 

Εκανα qfil μηπως επιστρεψει η ιmei ενος φιλου που εχει χαθει αλλα δεν εγινε κατι.μαλλον παει το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Εκανα qfil μηπως επιστρεψει η ιmei ενος φιλου που εχει χαθει αλλα δεν εγινε κατι.μαλλον παει το κινητο

Φτιαχνεται το κινητο απλα θελει ψαξιμο. Το ειχα παθει παλαιοτερα σε αλλο κινητο και μονο με μια συγκεκριμενη ρομ επεστρεψαν.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Φτιαχνεται το κινητο απλα θελει ψαξιμο. Το ειχα παθει παλαιοτερα σε αλλο κινητο και μονο με μια συγκεκριμενη ρομ επεστρεψαν.

 

Τα mediatek φτιάχνονται σχετικα εύκολα.Με ένα φίλο μου takis19821982 έχουμε δοκιμάσει σχεδόν τα παντα.και εχουμε περασει ολες τις ρομ.Δεν μπορούμε να βρούμε τρόπο και έχουμε δοκιμάσει ότι υπάρχει σε sites.Παει για απόσυρση το κινητό .

Edited by loukiosmegas
Link to comment
Share on other sites

Τα mediatek φτιάχνονται σχετικα εύκολα.Με ένα φίλο μου takis19821982 έχουμε δοκιμάσει σχεδόν τα παντα.και εχουμε περασει ολες τις ρομ.Δεν μπορούμε να βρούμε τρόπο και έχουμε δοκιμάσει ότι υπάρχει σε sites.Παει για απόσυρση το κινητό .

 

το ιμει αμα χαθει οντως ειναι μπελας..ολα ομως φτιαχνουν αρκει να εχεις υπομονη..θα σου προτεινω τα παρακατω και μας λες

 

1)περασε μια ρομ για την οποια εχεις μπακαπ με καθαρη εγκατασταση και μετα προσπαθησε να κανεις ριστορ τικαροντας μονο τα data (ιιιισως φτιαξει ετσι)

 

2)αν εχεις ατομο δικο σου με το ιδιο κινητο κανε ολικο ριστορ δικο του μπακαπ..θα εχετε το ιδιο ιμει αλλα θα δουλευουν και τα δυο απροβληματιστα...το εχω δοκιμασει σε παλαιοτερο κινητο

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

το ιμει αμα χαθει οντως ειναι μπελας..ολα ομως φτιαχνουν αρκει να εχεις υπομονη..θα σου προτεινω τα παρακατω και μας λες

 

1)περασε μια ρομ για την οποια εχεις μπακαπ με καθαρη εγκατασταση και μετα προσπαθησε να κανεις ριστορ τικαροντας μονο τα data (ιιιισως φτιαξει ετσι)

 

2)αν εχεις ατομο δικο σου με το ιδιο κινητο κανε ολικο ριστορ δικο του μπακαπ..θα εχετε το ιδιο ιμει αλλα θα δουλευουν και τα δυο απροβληματιστα...το εχω δοκιμασει σε παλαιοτερο κινητο

 

το πρωτο το εχω δοκιμασει.δεν εγινε κατι...δεν εχω ατομο με το ιδιο κινητο..αλλα αν του κανω restore και εχουμε το ιδιο imei θα δουλευουν σιγουρα?ΓΤ διαβαζω διαφορα...μην του χαλασω το κινητο..ευχαριστω!!!!!!!!!

Edited by loukiosmegas
Link to comment
Share on other sites

το πρωτο το εχω δοκιμασει.δεν εγινε κατι...δεν εχω ατομο με το ιδιο κινητο..αλλα αν του κανω restore και εχουμε το ιδιο imeo θα δουλευουν σιγουρα?ΓΤ διαβαζω διαφορα...μην του χαλασω το κινητο..ευχαριστω!!!!!!!!!

 

εγω το εχω δοκιμασει συγκεκριμενα σε coolpad f1 παλαιοτερα και δουλευαν μια χαρα..και στο κατω κατω αν εχεις θεμα ξανακανε wipe να ξανασβησει..νομιζω αν εβρισκες ακρη με ολικο ριστορ θα ελυνες γρηγορα το προβλημα σου..κυκλοφορουν στο youtube διαφορα εργαλεια επιδιορθωσης ιμει για τα letv..τα εχεις δοκιμασει ολα;;

 

ΥΓ ο cris ρε παιδια δεν ειχε πει οτι θα επιστρεψει τελη Μαΐου;;;ξερει κανεις;;ειναι καλα το παλικαρι;;

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...