Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια oreo έχεις παρεπιπτόντως?
DU και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Gcam την 1.7 του arnova για φωτο. Βιντεο τραβαω με αλλη συσκευη. Το zuk z2 pro. Panorama με την hd camera και slow motion δεν εχω βρει καποια να δουλευει μεχρι τωρα, ισως να κανω και λαθος, γιατι και για slow motion εχω το zuk.
Βρε boys.....σας το έχω πει πάρα πολλές φορές...Μπορεί να έχουμε όλοι το ίδιο κινητό αλλά δυστυχώς ίδιο δεν είναι!! Μετά τα οικονομικά προβλήματα η LeEco έδωσε σε β' εργοστάσια παραγωγής κινητών στην Κίνα την συναρμολόγηση με φτήνα υλικά μπας και σωθεί και γι αυτό υπάρχουν όλα τα προβλήματα...Άλλο κινητό δεν εστιάζει,άλλο θολώνει,άλλο τραβάει μόνο του φωτογραφίες,άλλο σταματάει το fingerprint,άλλο χαλάει το wifi..κλπ.

Εγώ προσωπικά είμαι από τους τυχερούς γιατί τα αγόρασα νωρίς και δεν έχω κανένα πρόβλημα κι ας φλασάρω 10 ρομ τη μέρα όλα δουλεύουν όπως την 1η μέρα άψογα...Βέβαια αγορά 230 το 4/32...τεσ.πα..

Σίγουρα όλοι θα πρέπει να κάνετε την κίνηση να πάτε σε OREO κι ας έχει μικροθεματάκια...Νέα security patches και ποιο ασφαλές τηλέφωνο με τρομερές επιλογές..Για την μαμά ρομ ότι μπορουμε θα κάνουμε καθαρίζοντας την από κινεζιές και βλέπουμε...;)

Cris, εκτιμω ιδιαιτερα την προσπαθεια σου και δεν σου κρυβω οτι ηταν ενας απο τους λογους που αγορασα την συσκευη. Ομως δεν μπορω να παραβλεψω την εξελιξη και να γυρισω πισω. Νομιζω οτι ο συμβιβασμος στην διαρκεια της μπαταριας αξιζει και με το παραπανω την διαφορα στην εμπειρια χρησης της oreo.
Ποια oreo και ποια GCam έχεις βάλεις? Για βίντεο χρησιμοποιείς την GCam ή κάποια άλλη εφαρμογή?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

DU x2, νομιζω οτι για τις δικες μου αναγκες ειναι η καλυτερη.

Gcam διαφορες παιζουν καλα, η 1.7 του arnova και η allinone to BSG, αλλα ισως πρεπει να πειραματιστειτε λιγο λογω διαφορετικου hardware?

 

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Crisball όπως σου έγραψα και στο xda, η leita πολύ ωραία. Ευχαριστώ και για τους κόπους σου.

Είμαι στην 6.3b5 όλα οκ με τις ρυθμίσεις για το lag βέβαια.

Καταρχάς περιλαμβάνει η leita modem και firmware δικό της; Αν όχι ποιο προτείνεις αν μπορώ να αλλάξω να βάλω;

Και ένα τελευταίο κάθε φορά που bootαρει το Κιν δεν με βάζει στον launcher αλλά στη σελίδα στις ρυθμίσεις για τις SIM. Δεν με ενοχλεί,απλά από απορία,είναι νορμάλ;

 

Να πω ότι με leita 145κ στο antutu.

Let Max2 + LeIta eui.
Link to comment
Share on other sites

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δίνει κανείς το le max 2 του 6/64? Aν ναι, ας μου στείλει πμ
Με 220€ εχεις το 6/128 απο ιταλια καινουργιο στο σπιτι σου σε 2-3 μερες.

 

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

LOS OREO 8.1 15.06.2018 le_x2

 

 

CHANGELOG

Νew unofficial build is up! June security patches, new autobrightness based on EUI ROM 30s (thanks to ChrisBalGreece for extracting it), updated IPACM (IP management stuff by Qualcomm), includes my audio tweaks in device tree (namely x2 for microphone and noise cancelling).

 

HOW TO INSTALL LINEAGEOS

 

- Make sure your phone is running firmware from at least 20S

 

- Download the LineageOS zip(s). (see Downloads)

 

- Copy the LineageOS zip to internal sdcard.

 

- Unlock bootloader and install TWRP 3.2.0 or higher.

 

- Boot into TWRP.

 

- Perform a backup of your current ROM. (Optional)

 

- RECOMMENDED: Do a factory reset! No support if you didn't!

 

- Flash LineageOS.

 

- Optional: Install the Google Apps addon package. (see Downloads)

 

- Reboot

 

Link

Google Drive 15.06.2018 build.

https://drive.google.com/open?id=1Fa-icWihAwcF0dzkbuSU3p5IKig9b6H_

 

Androidfilehost

https://androidfilehost.com/?fid=890278863836293160

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Απο ποιο μαγαζι;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απο το efox 220€ και απο το coolicool 230€.

 

https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-leeco-letv-le-max-2-6gb-128gb

 

 

 

Sent from my Z2 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια oreo και ποια GCam έχεις βάλεις? Για βίντεο χρησιμοποιείς την GCam ή κάποια άλλη εφαρμογή?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

GUZGUN σ ευχαριστω για τις θερμοκρασιες..ομολογω οτι ειχα αγχωθει..επειδη σε βλεπω οτι ψαχνεσαι συνεχως για oreo..δοκιμασε απο εδω https://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/rom-resurrectionremix-v6-0-0-t3765252 οποια εκδοση θελεις..εγω μολις βγει νεα εκδοση τη φλασαρω αμεσως.εχω την τελευταια τωρα...απο τουλαχιστον 4 εκδοσεις πισω και μεχρι την τελευταια δεν ειχα κανενα προβλημα.δουλευουν ολα απροβληματιστα..και το ir και ο φακος στη κουρτινα και το hdr+ στη gcam και οι βιντεοκλησεις και ειναι τερμα παραμετροποιησιμη..φαντασου εχω ξηλωσει το gravity που ημουν φαν τοσα χρονια..τωρα επειδη ειναι παντα σε ταχεια φορτιση,αναγκαστικα χρησιμοποιω μικροτερο φορτιστη και ολα οκ..

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

GUZGUN σ ευχαριστω για τις θερμοκρασιες..ομολογω οτι ειχα αγχωθει..επειδη σε βλεπω οτι ψαχνεσαι συνεχως για oreo..δοκιμασε απο εδω https://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/rom-resurrectionremix-v6-0-0-t3765252 οποια εκδοση θελεις..εγω μολις βγει νεα εκδοση τη φλασαρω αμεσως.εχω την τελευταια τωρα...απο τουλαχιστον 4 εκδοσεις πισω και μεχρι την τελευταια δεν ειχα κανενα προβλημα.δουλευουν ολα απροβληματιστα..και το ir και ο φακος στη κουρτινα και το hdr+ στη gcam και οι βιντεοκλησεις και ειναι τερμα παραμετροποιησιμη..φαντασου εχω ξηλωσει το gravity που ημουν φαν τοσα χρονια..τωρα επειδη ειναι παντα σε ταχεια φορτιση,αναγκαστικα χρησιμοποιω μικροτερο φορτιστη και ολα οκ..

 

ευχαριστώ για την πρόταση σου αλλά δεν βλέπω να έχει πολύ κίνηση στο thread. Βίντεο έχεις δοκιμάσει καμιά εφαρμογή να βγάζει καλό και όχι σκοτεινό?

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την πρόταση σου αλλά δεν βλέπω να έχει πολύ κίνηση στο thread. Βίντεο έχεις δοκιμάσει καμιά εφαρμογή να βγάζει καλό και όχι σκοτεινό?

 

Βιντεο τραβαω επισης με τη gcam χωρις προβλημα φωτεινοτητας..ετσι κι αλλιως αν θελεις περισσοτερη ρυθμιζεται και την ωρα που τραβας βιντεο...εχουν βγει πολλες ορεο απλα εκατσα εδω απ την αρχη επειδη τοτε ηταν η μοναδικη που μου εκανε απροβληματιστα βιντεοκλησεις...σε ολες τις αλλες μολις η μπροστα καμερα εβλεπε φωτεινη πηγη παγωνε...τωρα με τοσες νεοτερες ορεο δε ξερω τι παιζει...αν δοκιμασει καποιος καμια αλλη ας μας πει αν δουλευουν ολα..

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Έχει παραγγείλει κάποιος τζαμακι με σωστές τρύπες σε σελφι κάμερα ? Πήρα 5 τζαμακια από ένα κατάστημα από aliexpress αλλά δεν έχει σωστές τρύπες!

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

btw...κι άλλο report για το Kryo profile στην MIUI9 ... by user:TonyStark

 

Kryo is the best.. smooth but with battery ok.. work like a charm.. 2/2 X2 getting 6.5h and 5.5h sot with MiBand2/Y2Plus always connected.. 4G, dual sim for both active, gps, auto brightness, Whatsapp-Facebook-Messenger-Telegram always active and on background.. as Cris said SOT depends by X2 itself, mine one got more than other.. everyone must try different rom and config till know what is the best, but remind always that a 3000mah battery can't do miracles.. if you play games for example the drain cost too much and after 2.5h the phone is at 10%.. so I don't play games but everywhere I go I have with me a powestation QC3 in my pocket or in the car

Χρησιμοποιει καποιο akt profile και ποιο γιατι εβαλα και εγω το kryo profile και akt performance burn και ειχε απιστευτο battery drain.

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Έχει παραγγείλει κάποιος τζαμακι με σωστές τρύπες σε σελφι κάμερα ? Πήρα 5 τζαμακια από ένα κατάστημα από aliexpress αλλά δεν έχει σωστές τρύπες!

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτο απο Mofi.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Crisball όπως σου έγραψα και στο xda, η leita πολύ ωραία. Ευχαριστώ και για τους κόπους σου.

Είμαι στην 6.3b5 όλα οκ με τις ρυθμίσεις για το lag βέβαια.

Καταρχάς περιλαμβάνει η leita modem και firmware δικό της; Αν όχι ποιο προτείνεις αν μπορώ να αλλάξω να βάλω;

Και ένα τελευταίο κάθε φορά που bootαρει το Κιν δεν με βάζει στον launcher αλλά στη σελίδα στις ρυθμίσεις για τις SIM. Δεν με ενοχλεί,απλά από απορία,είναι νορμάλ;

 

Να πω ότι με leita 145κ στο antutu.

 

Όχι δεν είναι... άλλο TWRP? Μη σωστή εγκατάσταση? Δεν ξέρω...Αν βρεις χρόνο κάνε μία καθαρή με το δικό μου TWRP και βλέπεις...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Βιντεο τραβαω επισης με τη gcam χωρις προβλημα φωτεινοτητας..ετσι κι αλλιως αν θελεις περισσοτερη ρυθμιζεται και την ωρα που τραβας βιντεο...εχουν βγει πολλες ορεο απλα εκατσα εδω απ την αρχη επειδη τοτε ηταν η μοναδικη που μου εκανε απροβληματιστα βιντεοκλησεις...σε ολες τις αλλες μολις η μπροστα καμερα εβλεπε φωτεινη πηγη παγωνε...τωρα με τοσες νεοτερες ορεο δε ξερω τι παιζει...αν δοκιμασει καποιος καμια αλλη ας μας πει αν δουλευουν ολα..

 

οκ σ'ευχαριστώ πολύ. θα αρχίσω να παίζω σιγά σιγά με τις oreo μόλις βρω χρόνο.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με το δικό σου TWRP είμαι crisbal. Δεν αντιμετωπίζω άλλα θέματα. Για το modem-firmware όταν έχεις χρόνο πεσμου αν περιλαμβάνει το leita η είναι καλό να περάσω κάποιο. Σ'ευχαριστω
Let Max2 + LeIta eui.
Link to comment
Share on other sites

LOS OREO 8.1 15.06.2018 le_x2

 

 

CHANGELOG

Νew unofficial build is up! June security patches, new autobrightness based on EUI ROM 30s (thanks to ChrisBalGreece for extracting it), updated IPACM (IP management stuff by Qualcomm), includes my audio tweaks in device tree (namely x2 for microphone and noise cancelling).

 

HOW TO INSTALL LINEAGEOS

 

- Make sure your phone is running firmware from at least 20S

 

- Download the LineageOS zip(s). (see Downloads)

 

- Copy the LineageOS zip to internal sdcard.

 

- Unlock bootloader and install TWRP 3.2.0 or higher.

 

- Boot into TWRP.

 

- Perform a backup of your current ROM. (Optional)

 

- RECOMMENDED: Do a factory reset! No support if you didn't!

 

- Flash LineageOS.

 

- Optional: Install the Google Apps addon package. (see Downloads)

 

- Reboot

 

Link

Google Drive 15.06.2018 build.

https://drive.google.com/open?id=1Fa-icWihAwcF0dzkbuSU3p5IKig9b6H_

 

Androidfilehost

https://androidfilehost.com/?fid=890278863836293160

 

για μας που εχουμε παλαιοτερη εκδοση στη Lineage 15.1 κανουμε καθαρη εγκατασταση, η την περναμε απο πανω???

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

για μας που εχουμε παλαιοτερη εκδοση στη Lineage 15.1 κανουμε καθαρη εγκατασταση, η την περναμε απο πανω???

 

Λογικά όπως γράφει και στο xda το περνάς από πάνω.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λογικά όπως γράφει και στο xda το περνάς από πάνω.

 

MHΝ το περασει ΚΑΝΕΙΣ απο πανω! :!:

το εκανα και δεν μου ανοιγε με τιποτα, ολα τα εκανα wape και install απο την αρχη! :cry:

παντως ειναι ΦΟΒΕΡΗ ρομ παιδια... δεν την αλλαζω με καμια! :happy::rolleyes:

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

ποιες οι διαφορές μεταξυ αυτης και της official 06-12, f2fs παντως εχει και η τελευταια official

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

MHΝ το περασει ΚΑΝΕΙΣ απο πανω! :!:

το εκανα και δεν μου ανοιγε με τιποτα, ολα τα εκανα wape και install απο την αρχη! :cry:

παντως ειναι ΦΟΒΕΡΗ ρομ παιδια... δεν την αλλαζω με καμια! :happy::rolleyes:

 

 

ποιες οι διαφορές μεταξυ αυτης και της official 06-12, f2fs παντως εχει και η τελευταια official

Link to comment
Share on other sites

MHΝ το περασει ΚΑΝΕΙΣ απο πανω! :!:

το εκανα και δεν μου ανοιγε με τιποτα, ολα τα εκανα wape και install απο την αρχη! :cry:

παντως ειναι ΦΟΒΕΡΗ ρομ παιδια... δεν την αλλαζω με καμια! :happy::rolleyes:

 

εγω που το περασα απο πανω με μονο wipe cache και dalvik μια χαρα μου ανοιξε...

LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

Στην lineage αν έχουμε πρόβλημα εστιάσης περνάμε κανά focus fix?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...