Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καμιά βοηθεια εδω?? δε μπορεί να κανει wipe και φλας τίποτα... καμια πατατα θα εχω κανει αλλα ειμαι στρατο και δεν εχω pc ευκαιρο για να πειραξω πολλα πράγματα....

 

https://prnt.sc/jblvsb

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά φαίνεται αρκεί να πιάνουν πάρα πολύ τα χέρια σου και να μην κάνεις καμιά ζημιά.

 

Ευκολα μου γα ελεγες πριν..χχααχαχα πιανουν ναι,ελπιζω ν μν εχει πολυ ρισκο!

Link to comment
Share on other sites

##-MIUI9 Nougat Stable-CN-9.5.2.0-V8## - 04.30.2018

 

#Features#

Including all updates and changes based on latest MIUI9 stable rom

Ported rom with latest stable 9.5.2.0 Gemini Mi5

Multilanguage modded OS with other rom Stuff inside

Prebuilt Gapps

Magisk manager 5.7.0 on board and Magisk zip latest stable 16.0.

Safety Net pass by default

Certified on Google by default

Fast charge switch on board

More settings inside

Some improvements

Gemini MIUI camera

EUI6 Nougat Stock Camera focused

Compass working

Sound blobs from latest MIUI9

Some adjustments inside kernel image for better performance

Several new features inside.

 

#Corrections regarding 9.5.1.0#

Locked screen after first boot (fixed)

Noise when playing sounds (fixed)

Sound slider at loudspeaker open call (fixed)

Reduce the sound with the buttons during the open listening (fixed)

Dual applications working (fixed)

Lock applications (fixed)

Application lock with fingerprint (fixed)

Search Google from the Home screen

Wifi signal quality (fixed)

Νew MIUI 9 Global file manager

Latest stable Gemini camera

More cleaning inside system files

 

#Bugs#

Slider at auto-brightnes

 

-Installation-

Make factory reset from another version of EUI and make installation...

From another rom Nougat, OREO make clean installation.

After installation wait few min to boot and show up the sim pin...

 

TIPS

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/14966-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B5%CE%BD%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%AF%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%94%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CF%89%CE%BC%CE%AC%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%95%CE%B9%CE%B4%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%AE%CF%83%CE%B5%CF%89%CE%BD-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-MIUI-8/

 

(Download Link)

https://drive.google.com/uc?id=1wNFw-dEYzRNVaZUGLY0Bnwnii9zJTE2p&export=download

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Cris μπαίνει πάνω από την 9.5.1 dirty ή θέλει clean flash?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Cris μπαίνει πάνω από την 9.5.1 dirty ή θέλει clean flash?

 

Δοκίμασε με τα 2 cache και βλέπεις..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ομάδα!!!

Προσπαθώ να περάσω την τελευταία miui αλλά κολλάει στο τελευταίο σημείο που λέει restart in 5 seconds και δεν κάνει ποτέ restart. Τι να φταίει? Έχω κάνει όλα τα wipe εκτός από το internal data.

Link to comment
Share on other sites

-Installation-

Make factory reset from another version of EUI and make installation...

From another rom Nougat, OREO make clean installation.

After installation wait few min to boot and show up the sim pin...

 

(Download Link)

https://drive.google.com/uc?id=11zAzo0koAi6avmVT5ccaMbLBL5c3r_yq&export=download

 

Ειμαι με την Nougat 7.1.2 G+RR+Gapps remixed

και λεω να δοκιμασω την τελευταια

MIUI9-Nougat-Stable-9.5.2.0

Επειδη εχω χασει πολλα επισοδια παιζει κατι με αυτον τον λογαριασμο MIUI?

Δεν εχω ξαναπερασει MIUI..

Καποια βοηθεια?

Ευχαριστω..

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ομάδα!!!

Προσπαθώ να περάσω την τελευταία miui αλλά κολλάει στο τελευταίο σημείο που λέει restart in 5 seconds και δεν κάνει ποτέ restart. Τι να φταίει? Έχω κάνει όλα τα wipe εκτός από το internal data.

 

Καλό μήνα ομάδα,

Τελικά μετά από τη γνωστή μέθοδο καθόδου των τροπαρίων της Κασσιανής :lol::lol::lol::lol: το κινητό ξεκίνησε να δουλεύει και μέχρι τώρα πάει καλά!!!! Άκυρος ο συναγερμός :):):):)

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά με την γρήγορη φόρτιση της συσκευής. Παρατηρώ ότι η 28s v12 του Χρήστου είναι ίσως η μοναδική που λειτουργεί σωστά το qc3.0 πρότυπο αλλά όχι με τον μαμά φορτιστή. Μετρώντας τα volt και ampere με αυτό το εργαλείο https://www.banggood.com/KEWEISI-4V-20V-0-3A-USB-Charger-Power-Detector-Battery-Capacity-Tester-Voltage-Current-Meter-p-984613.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN διαπιστώνω ότι ο μαμά φορτιστής ουσιαστικά λειτουργεί ως qc2.0 πρότυπο αφού για να φορτίσει γρήγορα δίνει 8.99v και 1.7-1.8Α μόνιμα μέχρι το σημείο που φορτίζει γρήγορα το κινητό (περίπου μέχρι το 70-75% και μετά πέφτει σταδιακά) με αποτέλεσμα και το κινητό να ζεσταίνεται περισσότερο. Με άλλον φορτιστή που υποστηρίζει qc3.0 ή με κάποιο καλό qc3.0 powerbank παρατηρώ ότι λειτουργεί σωστά το qc3.0 (το οποίο ως πρότυπο έχει μεταβαλλόμενα volts και ampere για καλύτερη φόρτιση) αφού αντί να δώσει 8.99v 1.8A όλη την ώρα κρατάει χαμηλά τα volts πχ 6.3v και φτάνει μέχρι 3A με αποτέλεσμα η συσκευή να φορτίζει το ίδιο γρήγορα αλλά με μικρότερη υπερθέρμανση της μπαταρίας και προφανώς αυτό συμβάλλει και στην μακροζωϊα της μπαταρίας και του κινητού ίσως.

Στις υπόλοιπες ρομ (δεν έχω δοκιμάσει τις τελευταίες oreo) η φόρτιση με οποιονδήποτε φορτιστή qc3.0 λειτουργεί ως qc2.0 δηλαδή δινει όλη την ώρα 8.99v και 2A.

 

 

Μπορείς σε παρακαλώ να μας πεις με μαμά φορτιστή και χωρίς να είναι ενεργοποιημένη η γρήγορη φόρτιση με τη volts και ampere φορτίζει η 28s v12 ?

LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

To έβαλα τώρα δοκιμαστικά με 58% μπαταρία και είτε με ενεργοποιημένη τη γρήγορη φόρτιση,είτε χωρίς πάλι με 8.99v/1.25Α περίπου φορτίζει. Αυτό που αλλάζει και κάνει στην eui rom την διαφορά σε σχέση με τις άλλες (έχοντας υπόψιν ότι δεν δοκίμασα τις τελευταίες oreo) ειναι ότι στην eui η γρήγορη φόρτιση εξαρτάται και απο το "φορτίο" που έχει εκεινη την ώρα η συσκευή να επιτελέσει. Με το κινητό στην αναμονή δίνει το full της φόρτισης, ενω αν αρχίσεις να το χρησιμοποιείς τότε κρατάει τα volts στα 8.9 αλλά ρίχνει τα ampere με αποτέλεσμα να αυξάνεται ο χρόνος φόρτισης. Με άλλον qc3.0 φορτιστή η eui rom πάλι κάνει το ίδιο αλλά χαμηλώνει συνδυαστικά τα volts και ampere.

Με άλλες ρομ (πχ θυμάμαι τελευταία την aicp oreo μέσα φλεβάρη και την rr nougat που έχω ως 2η με το multiboot) ακόμη και αν χρησιμοποιείς το κινητό συνεχίζει να δίνει full volts και ampere με αποτέλεσμα φυσικά το κινητό να υπερθερμαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

οκ σε ευχαριστώ . Tο είχα καταλάβει γιατί ζεσταινόταν αλλά ήθελα να μου το επιβεβαιώσεις :lol:

κανονικά δεν θα έπρεπε να έβγαζε 5V με 2A όταν θα είναι κλειστή η γρήγορη φόρτιση?

Μπορεί να γίνει αυτό?

 

Το πρόβλημα μου είναι όταν το φορτίζω με απλό φορτιστή και όχι με το μαμά , δεν δουλεύει κανονικά το touch στην οθόνη όταν φορτίζει και έχω δοκιμάσει 3 απλούς φορτιστές. Το έχει προσέξει κανείς άλλως αυτό ?

Edited by louis_1
LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω αν γίνεται κάτι αλλά ναι αυτο που λες με την οθόνη που κάνει ότι ναναι κατά την φόρτιση με κάποιους φορτιστές το έχω παρατηρήσει και εγώ.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οκ σε ευχαριστώ . Tο είχα καταλάβει γιατί ζεσταινόταν αλλά ήθελα να μου το επιβεβαιώσεις :lol:

κανονικά δεν θα έπρεπε να έβγαζε 5V με 2A όταν θα είναι κλειστή η γρήγορη φόρτιση?

Μπορεί να γίνει αυτό?

 

Το πρόβλημα μου είναι όταν το φορτίζω με απλό φορτιστή και όχι με το μαμά , δεν δουλεύει κανονικά το touch στην οθόνη όταν φορτίζει και έχω δοκιμάσει 3 απλούς φορτιστές. Το έχει προσέξει κανείς άλλως αυτό ?

 

Και έλεγα πως μόνο εγώ το έχω το πρόβλημα. Η αλήθεια είναι πως αν ο φορτιστής είναι απλός και όχι QC3.0 ή τουλάχιστον ο μαμίσιος το touch δεν δουλεύει σωστά. Δοκίμασα και από iphone όπου πάλι το touch δεν δούλευε 100% σωστά. Επίσης πολλές φορές δημιουργεί πρόβλημα και στο πόσο γρήγορα αποκρίνεται το τηλέφωνο. Πατάς κάτι και αποκρίνεται μετά από 5-6 δευτερόλεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω θεματάκι με της ειδοποιήσεις απο viber messager. Αρκετές φορές δεν έρχονται εαν δεν μπω στην εφαρμογή ακόμα και lock που της έχω ώστε να μένουν ανοιχτές. Είμαι με την 28s-12a. Εάν υπάρχει κάτι να κάνω γιατί είναι αρκετά εκνευριστικό.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω θεματάκι με της ειδοποιήσεις απο viber messager. Αρκετές φορές δεν έρχονται εαν δεν μπω στην εφαρμογή ακόμα και lock που της έχω ώστε να μένουν ανοιχτές. Είμαι με την 28s-12a. Εάν υπάρχει κάτι να κάνω γιατί είναι αρκετά εκνευριστικό.

Ευχαριστώ

 

Αναζήτηση βάζουμε λέξη viber και σε μισό λεπτό έχουμε την απάντηση. post #17663 by Crisbal.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αναζήτηση βάζουμε λέξη viber και σε μισό λεπτό έχουμε την απάντηση. post #17663 by Crisbal.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να περάσω την aicp_x2_o-13.1-WEEKLY-20180501 και το τηλέφωνο μένει στο λογότυπο και προσπαθεί να ανοίξει, μπαίνω στο twrp του Χρήστου και μου γραφει Decrypt data και μου ζητα pass, μέσα στην μνημη δεν βλέπω τίποτα, πέρα από όλα τα αλλά δεν έχω και επικοινωνία με το pc αυτά έχουν τα πειράματα. Καμια ιδεα? αν και νομιζω οτι εχει να κανει με το twrp, αλλα δεν βλεπω φως.

 

Edit:καταφερα να περασω το flash boot boot.img μεσα απο το fastboot εχω ομως θεμα με το twrp, δεν βλεπω τιποτα μεσα στο τηλεφωνο

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

-Installation-

Make factory reset from another version of EUI and make installation...

From another rom Nougat, OREO make clean installation.

After installation wait few min to boot and show up the sim pin...

 

(Download Link)

https://drive.google.com/uc?id=11zAzo0koAi6avmVT5ccaMbLBL5c3r_yq&export=download

 

Ειμαι με την Nougat 7.1.2 G+RR+Gapps remixed

και λεω να δοκιμασω την τελευταια

MIUI9-Nougat-Stable-9.5.2.0

Επειδη εχω χασει πολλα επισοδια παιζει κατι με αυτον τον λογαριασμο MIUI?

Δεν εχω ξαναπερασει MIUI..

Καποια βοηθεια?

Ευχαριστω..

 

Αν δεν έχεις MIUI θα κάνεις εγγραφή με ένα email και ένα κωδικό. Σώστα κάπου να τα έχεις. Αν δεν θέλεις κάνε παράλειψη στο setup και είσαι κομπλέ.αΑπο κει και πέρα κάνε όλα τα wipe internal και είσαι οκ..

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να περάσω την aicp_x2_o-13.1-WEEKLY-20180501 και το τηλέφωνο μένει στο λογότυπο και προσπαθεί να ανοίξει, μπαίνω στο twrp του Χρήστου και μου γραφει Decrypt data και μου ζητα pass, μέσα στην μνημη δεν βλέπω τίποτα, πέρα από όλα τα αλλά δεν έχω και επικοινωνία με το pc αυτά έχουν τα πειράματα. Καμια ιδεα? αν και νομιζω οτι εχει να κανει με το twrp, αλλα δεν βλεπω φως.

 

Edit:καταφερα να περασω το flash boot boot.img μεσα απο το fastboot εχω ομως θεμα με το twrp, δεν βλεπω τιποτα μεσα στο τηλεφωνο

Πέρνα τον τελευταίο TWRP και θα φτιάξει.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πέρνα τον τελευταίο TWRP και θα φτιάξει.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μέσα από το TWRP πάντως δεν μπορεί να περάσει, δεν το βλέπει καν, μου φαίνεται θα είναι η τελευταία μου Rom.. Αλλά θα το παλέψω λίγο ακόμη

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Cris έτοιμη η 9.5.2? την κατεβάζουμε?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Hello!!!

Τσέκαρε το μήνυμα #18653 είναι ήδη επάνω. Μόλις βγήκε και Update V8a.

 

Την έβαλες dirty πάνω από 9.5.1?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους έχουν την MIUI9 9.5.2.0 ,μην κάνετε το update V8a.. έχει θέμα στον frameworkκαι δεν δουλεύουν οι κάμερες. Θα το φτιάξω αύριο... Αν παρόλα αυτά το κάνατε φλασαρεις τη Ρομ από πάνω όπως είναι χωρίς wipe..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους έχουν την MIUI9 9.5.2.0 ,μην κάνετε το update V8a.. έχει θέμα στον frameworkκαι δεν δουλεύουν οι κάμερες. Θα το φτιάξω αύριο... Αν παρόλα αυτά το κάνατε φλασαρεις τη Ρομ από πάνω όπως είναι χωρίς wipe..

 

Αμ γι'αυτό με έβγαζε άσχημο στις φωτογραφίες ενώ εγώ είμαι ένας κούκλος :lol::lol::lol::lol: όντως chris τις κολλάει τελείως τις κάμερες.

 

@GUZGUN δοκίμασα με dirty και έφαγα άκυρο δυστυχώς. Οπότε με τα κλασσικά wipes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...