Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Cris με το v12a update στην 28s δεν μου δουλεύει το wifi.. Πώς διορθώνεται φίλε??

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν θα έπρεπε να γίνει αλλά αν έγινε βάλε τον μαμά κερνελ με το ζιπ πίσω.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. έχω βαλει την miui 8.3.8 και αντιμετωπίζω πρόβλημα με τα sms. Αργεί παρά πολύ να τα στείλει και αντίστοιχα δεν λαμβάνει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ! Θα ήθελα να κάνω μια πρόταση με συγχωρείτε αρχικά αν έχει ξανά ειπωθεί κάτι τέτοιο ! Αν είναι εφικτό να γίνει χωρίς να ξέρω βέβαια σε κάποιο νέο update στην λειτουργία προστασίας ματιών να έχει ρύθμιση να ανοιγοκλείνει μόνο του με προγραμματισμένη ώρα ! Θα ήταν πολύ χρήσιμο πιστεύω! Και παλι ζητώ συγγνώμη αν έχει ειπωθεί η αν δεν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο δεν γνωρίζω ! :)
Link to comment
Share on other sites

Cris με τον διαχειριστή εξοικονόμησης ενέργειας είχες κάνει καμιά ρύθμιση και έπιασες τόσο μεγάλο SOT ή απλώς το ενεργοποίησες και τέλος? Εγώ που το έχω ενεργοποιήσει και με 20% περίπου φωτεινότητα και μερικές εφαρμογές να μην τις κλείνει δεν έχω δει καμιά διαφορά ως τώρα που έχω φτάσει στο 55%. Έχει κανένα άλλο μαγικό?

Με αυτές τις ρυθμίσεις....

I have on board Official 28s kernel with some modifications with power saver EUI always on without vibration only WiFi on...1 sim on board and lower brightness. I'm just testing how can be reached with super manager battery saver on. I repeat..No data no games...only Chrome browsing, few calls, and Telegram..nothing else.. SOT at 1%=13hrs 4min

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ! Θα ήθελα να κάνω μια πρόταση με συγχωρείτε αρχικά αν έχει ξανά ειπωθεί κάτι τέτοιο ! Αν είναι εφικτό να γίνει χωρίς να ξέρω βέβαια σε κάποιο νέο update στην λειτουργία προστασίας ματιών να έχει ρύθμιση να ανοιγοκλείνει μόνο του με προγραμματισμένη ώρα ! Θα ήταν πολύ χρήσιμο πιστεύω! Και παλι ζητώ συγγνώμη αν έχει ειπωθεί η αν δεν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο δεν γνωρίζω ! :)

όχι δεν γίνεται άλλωστε ένα κουμπάκι είναι που το πατάς όποτε θέλεις...;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν γίνεται άλλωστε ένα κουμπάκι είναι που το πατάς όποτε θέλεις...;)

Κατανοητό ! Κάτι ακόμα που παρατήρησα πρόσφατα !! Με την v12a έχω πρόβλημα στις λήψεις !! Όταν κατεβάζω κάτι από οποιοδήποτε σάιτ δεν Μ εμφανίζει την λήψη πάνω στην γραμμή ειδοποιήσεων αλλά ούτε και στην εφαρμογή λήψεις !! Μόνο αν μπω στις λήψεις του chrome μου τις διχνει!! Υπάρχει τρόπος να διορθωθεί ??? Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Κατανοητό ! Κάτι ακόμα που παρατήρησα πρόσφατα !! Με την v12a έχω πρόβλημα στις λήψεις !! Όταν κατεβάζω κάτι από οποιοδήποτε σάιτ δεν Μ εμφανίζει την λήψη πάνω στην γραμμή ειδοποιήσεων αλλά ούτε και στην εφαρμογή λήψεις !! Μόνο αν μπω στις λήψεις του chrome μου τις διχνει!! Υπάρχει τρόπος να διορθωθεί ??? Ευχαριστώ :)

Ναι αν βάλεις πίσω τον κινεζο browser και κανα δυό ακόμα κινεζομαμά εφαρμογές..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν βάλεις πίσω τον κινεζο browser και κανα δυό ακόμα κινεζομαμά εφαρμογές..;)

Που μπορώ να τις βρω ? Και βασικα ποιες χρειάζομαι ??

Link to comment
Share on other sites

Google camera εχουμε αλλά για MM χωρίς πολλές παραμέτρους και portrait mode...

 

Η απόδοση σε χαμηλό φωτισμό είναι κοντά με αυτή σε Oreo - Nougat;

Έχει συγκρίνει κανείς;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

SOS

Λοιπον εχω θεμα . Ειχα συνδεμενα τα ακουστικα με τον ανταπτορα και εκει που κατεβασα την φωνη κολλησε στο κατεβασμα εβγαλα τα ακουστικα και βγηκα απο την εφαρμογη σταματατησε αλλα τωρα δεν δουλεθει το puwer down και το power button ειμαι με το fingerpritn μονο αλλιως τιποτα. Εκαψε τα πληκτρα? δεν ξερω πως να το κανω επανεκκινηση μπας και φτιαξει. Αν ξερει καποιος ας πει.

Link to comment
Share on other sites

Έχει συγκρίνει κανείς;
Η Google cam της mm παίζει να είναι και χειρότερη της στοκ 28ς. Και καμιά σχέση με την GCam της oreo.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με αυτές τις ρυθμίσεις....

I have on board Official 28s kernel with some modifications with power saver EUI always on without vibration only WiFi on...1 sim on board and lower brightness. I'm just testing how can be reached with super manager battery saver on. I repeat..No data no games...only Chrome browsing, few calls, and Telegram..nothing else.. SOT at 1%=13hrs 4min

Πολύ δύσκολο. Εγώ απλώς το ενεργοποίησα και άφησα όλα τα άλλα όπως ήταν, με φωτεινότητα γύρω στο 25%, μην μας βγουν και τα μάτια. Το sot μου μπορώ να πω ότι είναι πολύ λίγο καλύτερο από πριν αλλά η συνολική διάρκεια μπαταρίας από το 100-17% είναι 2 ημέρες και 20 ώρες. Καλη φάση αν δεν κάνεις τρελά πράγματα. Δεν μου παρουσιάστηκε κανένα κόλλημα, κοινώς κανένα λειτουργικό θέμα.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να έχω αγγλικά όλα τα μενού και τα settings (πχ ημερομηνία, θερμοκρασία κτλ) να είναι ελληνικά;

Έχω την CN-28S PURE_EUI_V6 29.03.2018.

Link to comment
Share on other sites

Γ@μ* το φελεκι μου δηλαδη. Εκει που εχω φτιαχτει με την κινηταρα και δεν το περιμενα , μου σκαει αυτο το προβλημα και τα καταστρεφει ολα. Εψαξα και εχω δει οτι εχει τυχη σε πολλους αυτο και στα ιδια κουμπια vol. down και power on ετσι πιστευω οτι ειναι θεμα soft και δεν νομοιζω να ειναι hard. Οσο το δουλευει το fingerprint και δεν κλησει απο μπαταρια θα το ψαξω να το βρω. Ισως να φταινε τα ακουστικα γιατι ενος φιλου μου του μπιρκαρε Xiaomi οταν το εβαλε να φορτησει με δικο του καλωδιο. Και το κακο ειναι οτι γυρισα στην μαμα rom πριν 2 μερες για να δω λιγο την μπαταρια και τωρα δεν μπορω να την αλλαξω . Παρολο που μου ετυχε αυτο λεω πως ειναι κινηταρα και αξιζει με το παραπανω.
Link to comment
Share on other sites

#-MIUI9 Nougat 7.1.2-Stable-CN-9.5.1.0-V7## - 04.16.2018

 

 

Features

Including all updates and changes from V6 to V6e

Ported rom with Gemini Mi5

Multilanguage modded OS with other rom Stuff inside(vk)

Prebuilt Gapps

Magisk manager 5.6.4 on board and Magisk zip latest 16.0.

Safety Net pass by default

Certified on Google by defaultif you root it before first boot

Fast charge switch on board

More settings inside

Some improvements

Gemini MIUI camera

EUI6 Nougat Stock Camera focused

Compass working

Sound blobs from latest Nougat RR OS

Some adjustments inside kernel image for better performance

Several new features inside settings,radio selection,pulse selection,user selection,Ram info

and many others

 

Bugs

IR not working, slider at auto-brightnes

 

Installation

Make factory reset from another version of EUIand install..

!NOTICE! If you are on MIUI unbind from your account before and after that, make the new installation

or go dirty...

From another rom NOugat,OREO make clean installation.

After installation wait few min to boot and show up the sim pin...

 

Download Link

https://drive.google.com/uc?id=1zA1xzwDkcv9YgEH4GACya3ImMEPBCEgu&export=download

 

 

ALL V6 to V7 Updates are here

https://www.magentacloud.de/share/0twp.-va8o

 

Καλή Ανάσταση σε όλους μας....:D

#-MIUI9 Nougat 7.1.2-Stable-CN-9.5.1.0-## V6- 04.07.2018

 

Features

Ported rom with Gemini Mi5

Multilanguage modded OS with other rom Stuff inside(vk)

Prebuilt Gapps

Magisk manager 5.6.4 on board and Magisk zip stable latest 16.0.

Safety Net pass by default

Certified on Google by default

Fast charge switch on board

More settings inside

Some improvements

Gemini MIUI camera

EUI6 Nougat Stock Camera focused

Compass working

OTA updates on board

Some adjustments inside kernel image for better performance (no more lags)

 

Bugs

None..I haven't...

 

Installation

Make factory reset from another version and install..

!NOTICE! If you are on MIUI unbind from your account before and after that, make the new installation.

From another rom clean installation.

After installation wait few min to boot and show up the sim pin...

 

Download Link

https://drive.google.com/uc?id=1ucWNn3jB0o6pMlErzxP_Tw-7qGrjsqvK&export=download

 

IMPORTAND

If you have make the OTA V6a-08.04.2018 NOT the newer 09.04.2018, flash this zip to revert back to initial rom libs and resolve the overheating and sensors issues. Without any wipe through TWRP...Or flash back the rom dirty...

https://drive.google.com/file/d/1LZOMLcwwr73GbncnhiXrbvzWNUQvvW3Z/view

After that you can make again, the newer OTA V6a 09.04.2018

 

 

##-MIUI9 Nougat Stable-EU-9.2.1.0-## - 04.01.2018

 

Features

Ported rom with Gemini Mi5

Multilanguage modded with Hellenic xiaomi-miui.gr Comunity.

Prebuilt Gapps

Unrooted- Magisk manager 5.6.4 on board and you can root it before with Magisk zip latest 16.3.

Safety Net pass by default

Certified on Google by defaul tif you root it before first boot

If you root it after first boot-(clean data and cache at PlayStore apk after Magisk root to show it up)-

Fast charge switch on board

More settings inside

Some improvements

Gemini MIUI camera

EUI6 Nougat Stock Camera focused

IR control (only wifi)

Compass working

Some adjustments inside kernel image for better performance

 

Bugs

Stock sound recorder(noticed after compile)

Some lags only at the begining .After Gservices updates all running good.

 

Installation

Make factory reset from another version and install.Wait to sim pin show up.

If you are on MIUI log in to your account after make installation.

From another rom clean installation.From same rom FR or from V3 dirty.

 

Download Link

https://drive.google.com/uc?id=1olA2r5w4mB6tAD9ZFQ3vCMQRCqxH-8Gr&export=download

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ασταμάτητος!!!! Ευχαριστούμε όπως και να χει. Έχουμε ατελείωτο παιχνίδι.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχει διορθωθει σε καποιο βαθμο στην νεα MIUI9 Nougat Stable-9.2.1.0-## - 04.01.2018 οσον αφορα την καταναλωση της μπαταριας; Απο oreo ποια προτεινεται να δοκιμασω τη τελευταια του Infrag;

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την MIUI9-Nougat-Stable-9.2.1.0 .Πριν είχα την v12a με την οποια ειχα προβλημα με το focus της κάμερας αν και είχα αλλάξει τον κερνελ όπως είχε προτείνει ο crisbal. Ειπα να αλλαξω ρομ και να δοκιμασω την σημερινη miui(MIUI9-Nougat-Stable-9.2.1.0) αλλα παλι διαπιστωσα οτι το προβλημα συνεχιζει . Μηπως ειναι hardware το προβλημα ή υπαρχει κατι μου μπορει να γινει για να διορθωθει???
Poco F2 PRO
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την MIUI9-Nougat-Stable-9.2.1.0 .Πριν είχα την v12a με την οποια ειχα προβλημα με το focus της κάμερας αν και είχα αλλάξει τον κερνελ όπως είχε προτείνει ο crisbal. Ειπα να αλλαξω ρομ και να δοκιμασω την σημερινη miui(MIUI9-Nougat-Stable-9.2.1.0) αλλα παλι διαπιστωσα οτι το προβλημα συνεχιζει . Μηπως ειναι hardware το προβλημα ή υπαρχει κατι μου μπορει να γινει για να διορθωθει???

 

Είναι γνωστό hardware πρόβλημα. Θα πρέπει να πας με OREO που αν έχει drivers για τον φτηνό sensor που φοράνε τα τελευταία κομμάτια που ξεπουλήθηκαν από την LeEco..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εχει διορθωθει σε καποιο βαθμο στην νεα MIUI9 Nougat Stable-9.2.1.0-## - 04.01.2018 οσον αφορα την καταναλωση της μπαταριας; Απο oreo ποια προτεινεται να δοκιμασω τη τελευταια του Infrag;

 

Δεν ξέρω πάντως από 80 σε 55 έχω 1.30 sot. Έχει κατανάλωση αρκετή...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό hardware πρόβλημα. Θα πρέπει να πας με OREO που αν έχει drivers για τον φτηνό sensor που φοράνε τα τελευταία κομμάτια που ξεπουλήθηκαν από την LeEco..

 

επειδη δεν καταλαβα ...

Θα πρεπει να αλλαξω sensor που ειναι δυσκολο να βρεθει? και να βαλω oreo που ισως εχει drivers? δυσκολα μου φαινεται να γινουν ολα αυτα ...αρα καθομαι ως εχει δουλευω πιο πολυ την μπροστα καμερα και ψαχνω σιγα σιγα για αλλο κινητο...

ευχαριστω για την απαντηση.

Poco F2 PRO
Link to comment
Share on other sites

Στα oreo υπάρχουν οδηγοί για περισσότερους αισθητήρες, αυτό εννοεί, αλλά εάν παρόλα αυτά δεν φτιάξει (όπως το δικό μου λόγω πτώσης) τότε να είσαι προετοιμασμένος για αλλαγή κάμερας που κοστίζει περίπου 20 €.

Σκέφτομαι να μπω στην διαδικασία να παραγγείλω αισθητήρες δακτυλικού και κάμερας να τους αλλάξω καί αν το διαλύσω να βρω αφορμή για να παραγγείλω το mi mix2 ή το essential.

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο ενοχλητικό στην EUI 28s που η ένταση ειδοποίησης , ήχου κλήσης και ξυπνητηριου είναι συνδεδεμένα και αναγκαστικά αν θέλεις δυνατό ήχο κλήσης να χτυπάνε και αυτά δυνατά. Αλλάζει αυτό κάπως?
Link to comment
Share on other sites

Η νεα MIUI του Cris ειναι ΠΟΛΥ καλη!!!προσπαθω να βαλω Gcamera αλλα δεν ανοιγει ..κρασσαρουν οσες δοκιμασα(εχω φυσικα φλασσαρει πριν το zip για το ΑΡΙ....:(
Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν καταλαβα ...

Θα πρεπει να αλλαξω sensor που ειναι δυσκολο να βρεθει? και να βαλω oreo που ισως εχει drivers? δυσκολα μου φαινεται να γινουν ολα αυτα ...αρα καθομαι ως εχει δουλευω πιο πολυ την μπροστα καμερα και ψαχνω σιγα σιγα για αλλο κινητο...

ευχαριστω για την απαντηση.

Δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα από αλλαγές. Απλά βάλε μια OREO με τους driver's για όλα τα hardware ενσωματωμένα στον κερνελ..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Στα oreo υπάρχουν οδηγοί για περισσότερους αισθητήρες, αυτό εννοεί, αλλά εάν παρόλα αυτά δεν φτιάξει (όπως το δικό μου λόγω πτώσης) τότε να είσαι προετοιμασμένος για αλλαγή κάμερας που κοστίζει περίπου 20 €.

Σκέφτομαι να μπω στην διαδικασία να παραγγείλω αισθητήρες δακτυλικού και κάμερας να τους αλλάξω καί αν το διαλύσω να βρω αφορμή για να παραγγείλω το mi mix2 ή το essential.

 

Καλημέρα. Αν το κάνεις τραβά και video να το έχουμε....:lol:;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...