Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανοίγεις την V12 σέρνεις έξω με WinRAR 7zip το boot.img το ρίχνεις χύμα στο κινητό install επιλογή κάτω δεξιά image σέρνεις τέλος.

 

Κάνω κάτι περιττές ερωτήσεις ώρες ώρες. Χαράς το κουράγιο σου.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Still is not build a ficus fix kernel??

Yes there is...All OREO builds have focus fix for camera sensor with focus issue.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, στο google drive μου θα βρείτε google camera hdr+ για EUI MM Δουλεύει στην 28s.Δοκιμαστε... https://drive.google.com/file/d/1hT2zyLY8-rpS758SSr__ZNOswhfOC4GW/view?usp=drivesdk
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, στο google drive μου θα βρείτε google camera hdr+ για EUI MM Δουλεύει στην 28s.Δοκιμαστε... https://drive.google.com/file/d/1hT2zyLY8-rpS758SSr__ZNOswhfOC4GW/view?usp=drivesdk

 

ok ευχαριστούμε. Κατέβηκε και θα δοκιμαστεί.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

το χ820???

 

Είχα το χ820 4/32, και τα έφτυσε, και τώρα πήρα το 6/128

https://en.efox-shop.com/versandkostenfrei-aus-de-leeco-letv-le-max-2-x820-ultrasonic-touch-id-6gb-ram-128gb-rom-qualcomm-sna-g-309094

από το kimovil το βρήκα το Link και έχει και δωρεαν μεταφορικά και δώρο θήκη που καλύπτει και την κάμερα και tempered

LeEco Le Max 2 x820 6/128
Link to comment
Share on other sites

Είχα το χ820 4/32, και τα έφτυσε, και τώρα πήρα το 6/128

 

Καλημέρα...όταν λες τα έφτυσε??:lol::lol::lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, στο google drive μου θα βρείτε google camera hdr+ για EUI MM Δουλεύει στην 28s.Δοκιμαστε... https://drive.google.com/file/d/1hT2zyLY8-rpS758SSr__ZNOswhfOC4GW/view?usp=drivesdk

Eυχαριστούμε, αν και νομίζω ότι εικονικά δουλεύει και βγάζει πολύ θόρυβο και αρκετή πρασινίλα αλλά όπως και να έχει είναι ένα βήμα προς το καλύτερο.;)

Να είσαι καλά που το μοιράζεσαι με όλους μας...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...όταν λες τα έφτυσε??:lol::lol::lol:

 

Καλημέρα Χρήστο! Τίποτα, μετά από εκείνο το θέμα που έβγαζε συνέχεια ότι ο phone manager σταμάτησε κλπ, και δεν έπαιρνε τηλέφωνα και γενικότερα δεν έπαιζε καθόλου ήχο και απλά κρασάριζε, ε απλά μια μέρα σταμάτησε γενικότερα να ανάβει :Ρ καμία ανταπόκριση, τίποτα! προσπάθησα να φλασάρω ξανά με qfil, κάνει το φλασάρισμα, αλλά και πάλι το τηλέφωνο δεν ανάβει μετά :ρ ε και μπούχτησα, χρειαζόμουν τηλέφωνο άμεσα, παρ' όλα αυτά ακόμα κοιτάω μπας και μπορέσω να επαναφέρω το τέρας στη ζωή :Ρ χαχαχαχα

LeEco Le Max 2 x820 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ποιος θα τσεκαρει αν στην V12 ήρθε το MEGA update V12a με τον καινούργιο kernel και patches?:p:lol:

Και πείτε μου και για το γρήγορο αποτύπωμα....

 

χρειαζεται να κανουμε κανενα wipe πριν ή μετα την εγκατασταση σε περιπτωση που γινει κανονικα το ota update?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Τόσα καλά λόγια μαζεμένα για την 28s v12... Με δελεάσατε! Κυρίως η καλή διαχείριση της μπαταρίας που αναφέρατε. Πόσες ώρες SOT βγάζει;

Ήθελα να σας ρωτήσω, πριν μπω στη διαδικασία να τη βάλω 2 πράγματα:

1. Αν έχει δυνατότητα ρύθμισης των χρωμάτων της οθόνης (βελτίωση χρωμάτων κόκκινο - πράσινο - μπλε), είτε ρυθμίσεις θερμοκρασίας χρώματος (2500Κ - 10000Κ).

2. Αν υποστηρίζει πολλαπλά χρώματα στο LED της συσκευής (π.χ κυανό, βιολετί κτλ)

Σας ευχαριστώ

 

Καλημέρα! Μπορεί κάποιος να μου δώσει λίγο φως στα παραπάνω ερωτήματα;

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

χρειαζεται να κανουμε κανενα wipe πριν ή μετα την εγκατασταση σε περιπτωση που γινει κανονικα το ota update?

 

Όχι τίποτα δεν χρειάζεται.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Aκριβώς. Το μόνο που χρειάζεται είναι να ξανακάνουμε install το xposed framework εφόσον το χρησιμοποιούμε. Η ρομ είναι άψογη. Το μόνο που με χαλάει κάπως είναι η αργή φόρτιση, καθώς συνήθισα στην γρήγορη της oreo. Σε μισή ώρα και με το κινητό στην αναμονή, πήγε απο το 20% στο 49% κάτι που το θεωρώ προσωπικά αργό απο την στιγμή που το κινητό μπορεί να δώσει και παραπάνω.

Κατά τα άλλα κανένα θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστούμε, αν και νομίζω ότι εικονικά δουλεύει και βγάζει πολύ θόρυβο και αρκετή πρασινίλα αλλά όπως και να έχει είναι ένα βήμα προς το καλύτερο.;)

Να είσαι καλά που το μοιράζεσαι με όλους μας...

Ψαχνω, δοκιμαζω κ μοιράζομαι οσο μπορω. Με την miui 9 k την eui 6 εχουμε τπτ νεο??

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι η V12a καταναλώνει περισσότερη μπαταρία.. Μπορεί να κάνω και λάθος αλλά έτσι νομίζω... Θα δούμε στην πορεία.. Ευχαριστούμε Chris για άλλη μια φορά..

 

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι η V12a καταναλώνει περισσότερη μπαταρία.. Μπορεί να κάνω και λάθος αλλά έτσι νομίζω... Θα δούμε στην πορεία.. Ευχαριστούμε Chris για άλλη μια φορά..

 

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και εγώ αυτό νομίζω καταρχήν. Και στην αναμονή τρώει λίγο παραπάνω. Εκει που χτες με τον παλιό kernel είχα 2% σε 10 ώρες αναμονή σήμερα είχα 6%. Ένα βέβαια ακόμα νωρίς για οτιδήποτε, θα δούμε τις επόμενες μέρες. Και σε τελική όποιον δεν τον αρέσει βάζει τον παλιό. Απλά πράγματα.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!! Στην V12a στη καμερα κανει θορυβο πρωτη φορα η καμερα και δε μπορεί να κανει focus! Το κάνει σε καποιον αλλο?
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό νομίζω καταρχήν. Και στην αναμονή τρώει λίγο παραπάνω. Εκει που χτες με τον παλιό kernel είχα 2% σε 10 ώρες αναμονή σήμερα είχα 6%. Ένα βέβαια ακόμα νωρίς για οτιδήποτε, θα δούμε τις επόμενες μέρες. Και σε τελική όποιον δεν τον αρέσει βάζει τον παλιό. Απλά πράγματα.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

στην αναμονη οντως τρωει περισσοτερο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!! Στην V12a στη καμερα κανει θορυβο πρωτη φορα η καμερα και δε μπορεί να κανει focus! Το κάνει σε καποιον αλλο?

 

και σε μενα .ξαναγυρισα με dirty instalation στην v12 και λυθηκε το θεμα με το focus

Poco F2 PRO
Link to comment
Share on other sites

και σε μενα .ξαναγυρισα με dirty instalation στην v12 και λυθηκε το θεμα με το focus

 

Εχει ενα fix ο CrisBal στην αναρτηση για την 28s αλλα δε ξερω αν το διορθωνει! Οταν το δει θα μας πει!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,:)

για όποιον έχει προβλήματα με τον νέο κέρνελ στην V12a-28s, φλασάρουμε τον stock EUI πίσω με αυτό το ζιπ, χωρίς κανένα wipe πριν και μετά.

Stock EUI 28s kernel flash back zip if you have issues (camera,signal etc) on V12a-28s with new kernel. Flash it without any wipe before and after.

https://mega.nz/#!wa4gTKqK!g1SzHQObddBmQL04nAsboYrFfw3Pt7nFeyTHG7vBnN4

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,:)

για όποιον έχει προβλήματα με τον νέο κέρνελ στην V12a-28s, φλασάρουμε τον stock EUI πίσω με αυτό το ζιπ, χωρίς κανένα wipe πριν και μετά.

Stock EUI 28s kernel flash back zip if you have issues (camera,signal etc) on V12a-28s with new kernel. Flash it without any wipe before and after.

https://mega.nz/#!wa4gTKqK!g1SzHQObddBmQL04nAsboYrFfw3Pt7nFeyTHG7vBnN4

 

Δούλεψε για μένα.... Eκανα ξανά το update se v12a φλασαρα το ζιπ και η κάμερες δουλεύουν πάλι κανονικά,it worked for me

Ευχαριστώ @CrisBal

Edited by slouts
Poco F2 PRO
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...