Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι υπάρχει τρόπος.. Να κάτσω να τα μεταφράσω και να τα ανεβάσω στο επίσημο μεταφραστικό κέντρο της AICP...:lol:

 

Επόμενη λύση, μας δίνεις τον τρόπο και τα μεταφράζουμε εμείς

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλο!.. :lol:

 

Ενωουσα μεσω καποιων προγραμματων

π.χ. xposed-AllTrans :ρ :D

 

Ναι γίνεται μέσω του αυτόματου μεταφραστή εφαρμογών..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Επόμενη λύση, μας δίνεις τον τρόπο και τα μεταφράζουμε εμείς

 

Εδώ μπες και μετάφρασε ότι βλέπεις στα Αγγλικά...;)

https://crowdin.com/project/aicp/el#

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με τα δεδομένα γενικά. Έβαλα και την RR μετά από aicp oreo και πάλι δεν ενεργοποιούνται. Τι μπορεί να φτάιει; ότι rom και να βάλω δεν ενεργοποιούνται :(
Link to comment
Share on other sites

Εδώ μπες και μετάφρασε ότι βλέπεις στα Αγγλικά...;)

https://crowdin.com/project/aicp/el#

Θέλει έγκριση και 2 με 3 μέρες, είμαι εγγεγραμμένος, και συνεισφέρω στην miui
Link to comment
Share on other sites

Δε δουλεύει ο φακός στη νέα έκδοση και με καθαρη εγκατάσταση.Το γραφει ως bug και οτι προέκυψε μετα τις διορθώσεις που έκανε για την καμερα και οτι το fix είναι σχετικα εύκολο να το κάνει. Με αλλη εφαρμογή φακου απο το play παίζει

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με τα δεδομένα γενικά. Έβαλα και την RR μετά από aicp oreo και πάλι δεν ενεργοποιούνται. Τι μπορεί να φτάιει; ότι rom και να βάλω δεν ενεργοποιούνται :(

Κάνε ότι είπα στο φίλο ποιο πάνω σχετικά με φλας full firmware. Βάλε ένα παλιό TWRP και φλασάρουμε μια επίσημη rom 20s να δεις.

Official ROMs αρχική σελίδα..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

'Εχω το le max2 4/64 και χθες εγκατέστησα την "LeMax2_28S_V10_Modded_Rooted_C.B.G", Εδώ και καιρό έχω πρόβλημα με το "σήμα" με αποτέλεσμα να χάνω κλήσεις εκεί που άλλες συσκευές έχουν πολύ καλό σήμα. Το πρόβλημα είναι νομίζω αρκετά γνωστό και ίσως μετά τη χθεσινή εγκατάσταση να επιδεινώθεικε (καθόλου σήμα στη sim 1). Η αλλαγή modem θα βοηθούσε;;; Αν ναι ποιά έκδοση ή ποιές εκδόσεις προτείνετε να δοκιμάσω κι από που να τις βρω; Ευχαριστώ Edited by zupermann
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ηθέλα να ρωτήσω σχετικά με το Viper4android fx και το Dolby Atmos για καλύτερο ήχο (η rom του Ιταλού που έχω 23s τα έχει και τα δύο):

1) Χρησιμοπιείς ή το ένα ή το άλλο ή μπορείς να κάνεις χρήση και των δύο;

2) Επειδή μάλλον η απάντηση είναι ένα από τα δύο (έχω δει ότι στις οδηγίες ο Χρήστος για το viper λέει απενεργοποίηση του Dolby), πως ρυθμίζουμε το Viper που μάλλον είναι πιο πληρες (ισχύει αυτό?); Έχω κατεβάσει τους καταλόγους kernel (*.irs) και profile στον κατάλογο Viper4android. Τι προτείνετε να χρησιμοποιήσω; Έχω επίσης δει την ρυθμιση για Convolver - Dolby prologic II. Τι άλλο ρυθμίζω και πως; Με ενδιαφέρει να έχω καλύτερο ήχο και από το ηχείο και από handsfree ακουστικά και από bluetooth ακουστικό. Υπάρχει κάποιος οδηγός;

Ευχαριστώ.

Edited by gfaf
Link to comment
Share on other sites

Το Miracast dongle έχω εγώ και παίζει μια χαρά 10 ευρώ το είχα πάρει αλλά υπάρχουν και καλύτερα..

 

Οκ. Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ηθέλα να ρωτήσω σχετικά με το Viper4android fx και το Dolby Atmos για καλύτερο ήχο (η rom του Ιταλού που έχω 23s τα έχει και τα δύο):

1) Χρησιμοπιείς ή το ένα ή το άλλο ή μπορείς να κάνεις χρήση και των δύο;

2) Επειδή μάλλον η απάντηση είναι ένα από τα δύο (έχω δει ότι στις οδηγίες ο Χρήστος για το viper λέει απενεργοποίηση του Dolby), πως ρυθμίζουμε το Viper που μάλλον είναι πιο πληρες (ισχύει αυτό?); Έχω κατεβάσει τους καταλόγους kernel (*.irs) και profile στον κατάλογο Viper4android. Τι προτείνετε να χρησιμοποιήσω; Έχω επίσης δει την ρυθμιση για Convolver - Dolby prologic II. Τι άλλο ρυθμίζω και πως; Με ενδιαφέρει να έχω καλύτερο ήχο και από το ηχείο και από handsfree ακουστικά και από bluetooth ακουστικό. Υπάρχει κάποιος οδηγός;

Ευχαριστώ.

 

Κοιτα...δεν υπαρχει καποιος οδηγος μιας και το τι αρεσει στον καθενα και πως (ενταση/μπασα/πριμα/καθαροτητα/surround) ειναι σχετικο. Πρεπει να πειραματιστεις μονος σου, ωστε να βρεις το καλυτερο αποτελεσμα για τα δικα σου αυτια. Οπως ειπες, το V4A ειναι πολυ πιο παραμετροποιησιμο για να "παιξεις" Παντως να ξερεις δουλευουν ταυτοχρονα και τα δυο μαζι αλλα ο παραγομενος ηχος ειναι παρα πολυ δυνατος. Ηδη απο την πρωτη-πρωτη σκαλα του ηχου ξεκουφαινεσαι. (Μπορεις να χαμηλωσεις το gain οσον αφορα το V4A αλλα τοτε χανεις τα οποια benefits σου δινει το app.)

Προτεινω η το ενα, η το αλλο. Τουλαχιστον αυτο κανω εγω.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

'Εχω το le max2 4/64 και χθες εγκατέστησα την "LeMax2_28S_V10_Modded_Rooted_C.B.G", Εδώ και καιρό έχω πρόβλημα με το "σήμα" με αποτέλεσμα να χάνω κλήσεις εκεί που άλλες συσκευές έχουν πολύ καλό σήμα. Το πρόβλημα είναι νομίζω αρκετά γνωστό και ίσως μετά τη χθεσινή εγκατάσταση να επιδεινώθεικε (καθόλου σήμα στη sim 1). Η αλλαγή modem θα βοηθούσε;;; Αν ναι ποιά έκδοση ή ποιές εκδόσεις προτείνετε να δοκιμάσω κι από που να τις βρω; Ευχαριστώ

 

Η Ρομ έχει το τελευταίο firmware ένα από τα καλύτερα σύμφωνα με όλους τους χρήστες. Εχω πάντα 5 τούβλα Wind παντου και φυσικά4G...Άρα ή έχεις χ829 ή κάτι άλλο φταίει. Δοκίμασε με ένα 466D και βλέπεις.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

New project οn air...

AOSiP OREO 8.1 le_x2 LeMax2 x82x

Latest Build 03.02.2018

Changelog:

- Rom compiled with sdclang 4.0 Improved performance and now the rom is smooth like butter

- KCAL apk added to control screen color. It'll ask for root, if someone feels uncomfortable with this I'll remove

Download: https://www.androidfilehost.com/?fid=746010030569951573

 

Δουλεύουν

Wifi

RIL

Mobile data

GPS

Camera

Camcorder

Bluetooth

Volte

Change quick charge

Fingerprint reader

Lights

Sound / vibration

Facelock

 

Γνωστά bugs

QS toggle for torch isn't working, use an app from play store for now

 

Download link Build 02.02.2018

https://www.androidfilehost.com/?fid=962187416754457757

 

GApps (ARM64/nano): https://builds.nezorfla.me/opengapps/arm64/20180202/open_gapps-arm64-8.1-nano-20180202-UNOFFICIAL.zip

 

GCam with portrait mode: https://drive.google.com/folderview?...c6kXbyGYIiuh-v

 

Camera Focus Fixed kernel φλασαρεις μέσα από TWRP επιλογή image boot.image

https://androidfilehost.com/?fid=673956719939817131

 

Έξτρα Torch φακός γιατί ο στοκ δεν δουλεύει

https://play.google.com/store/apps/details?id=kr.caramel.flash_plus

 

XPOSED APK Installer and Xposed zip OREO 8.1ι

https://mega.nz/#!sFdnzAab!iRSfDTmCJhsHK2AoefX7N9URqo1cDdW_3UCpfyY9LTk

 

 

Σχετικό νήμα

https://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/rom-aosip-t3743937

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Η Ρομ έχει το τελευταίο firmware ένα από τα καλύτερα σύμφωνα με όλους τους χρήστες. Εχω πάντα 5 τούβλα Wind παντου και φυσικά4G...Άρα ή έχεις χ829 ή κάτι άλλο φταίει. Δοκίμασε με ένα 466D και βλέπεις.

Ναι και συγγνώμη για τη παράλειψη . Έχω Χ829 αλλά έτσι κι αλλιώς θεώρησα ότι δεν θα ήταν αυτό το πρόβλημα. Για Χ829 λοιπόν ποιά rom να επιλέξω;; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια αυτών που ρώταγα προηγουμένως εάν τελικά χρησιμοποιήσω το Dolby Atmos, το ενεργοποιώ, επιλέγω music ως ρύθμιση, αλλά πρέπει να κάνω και κάτι άλλο; Πρέπει να ενεργοποιήσω και κάτι στον music player; Θέλει κάποιον που να το υποστηρίζει; Χρησιμοποιώ τον PI Music player και δεν βλέπω ρυθμιση για αυτό....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Ειμαι αναμεσα στο Lemax 2 και το Lepro 3 elite.

Αυτο που με απασχολει γενικα στα Leeco ειναι το λογισμικο μιας και δεν ξερω καθολου απο ρομ κλπ.

Θα μπορουσε καποιος που ειναι τελειως ασχετος με τις οδηγιες απο εδω να μην το brickarei ?

Τελος εχω ακουσει για το Lemax 2 οτι εχει θεμα με την μπαταρια του και οτι δεν βγαζει ουτε μια μερα με απλη χρηση και σε καποια σχολια διαβασα οτι ειναι πιο vfm το lepro3elite λογω της μπαταριας του και οτι ερχεται με πιο σταθερη ρομ. Εμενα σαν προτιμηση μου αρεσει περισσοτερο το lemax 2 και αποτι εχω δει εχει και καλυτερη καμερα στην σελφι.Τα φωτα σας παρακαλω :p:D

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια αυτών που ρώταγα προηγουμένως εάν τελικά χρησιμοποιήσω το Dolby Atmos, το ενεργοποιώ, επιλέγω music ως ρύθμιση, αλλά πρέπει να κάνω και κάτι άλλο; Πρέπει να ενεργοποιήσω και κάτι στον music player; Θέλει κάποιον που να το υποστηρίζει; Χρησιμοποιώ τον PI Music player και δεν βλέπω ρυθμιση για αυτό....

 

Δεν εχει καποια ρυθμιση ο player σου σχετικα με το dolby atmos. Eσυ απλα ενεργοποιησε το dolby atmos απο το σχετικο on-off, και μετα βαλε το player σου να παιξει καποιο τργουδι. Οσο ακους το τραγουδι κλεισε και ξαναανοιξε το D.Atmos και θα καταλαβεις. Την προηγουμενη μου απαντηση στο ερωτημα σου τη διαβασες??

 

A....ξεχασα να σου πω, οτι με τα ψηφιακα ακουστικα, τα CDLA, δε παιζει το V4A σε καμμια Rom.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

FM Radio??? Εχει το κινητο FM Radio??

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καποια ρυθμιση ο player σου σχετικα με το dolby atmos. Eσυ απλα ενεργοποιησε το dolby atmos απο το σχετικο on-off, και μετα βαλε το player σου να παιξει καποιο τργουδι. Οσο ακους το τραγουδι κλεισε και ξαναανοιξε το D.Atmos και θα καταλαβεις. Την προηγουμενη μου απαντηση στο ερωτημα σου τη διαβασες??

 

A....ξεχασα να σου πω, οτι με τα ψηφιακα ακουστικα, τα CDLA, δε παιζει το V4A σε καμμια Rom.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

FM Radio??? Εχει το κινητο FM Radio??

 

Με τα CDLA δεν παίζει ούτε το Dolby Atmos? Ραδιόφωνο δεν έχει.

Link to comment
Share on other sites

New project οn air...

AOSiP OREO 8.1 le_x2 LeMax2 x82x

 

Δουλεύουν

Wifi

RIL

Mobile data

GPS

Camera

Camcorder

Bluetooth

Volte

Change quick charge

FMRadio

Fingerprint reader

NFC

Lights

Sound / vibration

Facelock

 

Γνωστά bugs

QS toggle for torch isn't working, use an app from play store for now

 

Download link

https://www.androidfilehost.com/?fid=962187416754457757

 

Σχετικό νήμα

https://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/rom-aosip-t3743937

Την έβαλα αλλά μου κάνει το bug με την εστίαση στην κάμερα. Έχετε καμία ιδέα;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με τα CDLA δεν παίζει ούτε το Dolby Atmos? Ραδιόφωνο δεν έχει.
Το D.Atmos παιζει κανονικα με τα CDLA ακουστικα.

ΠΡΟΣΟΧΗ. Αν σε νεα rom δεν σας παιζει κανενα απο τα δυο, φταιει το app AudioFX που εχει μεσα πιθανως η rom απο μαμα. Αν το παγωσετε η αν το διαγραψετε, η αν το μετονομασετε σε AudioFX.apk.bak, θα δουλευουν μια χαρα τα D.Atmos και V4A. Το AudioFX βρισκεται στη διαδρομη System/Priv-App/ AudioFX/ και για να εχετε προσβαση εκει πρεπει να ειστε Root.

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Τελικά την εγκατέστησα, έπρεπε να κάνω απεγκατασταση της κάμερες και μετά να προχωρήσω στην νέα, ευχαριστώ πολύ Cris

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

φιλε πως το εκανες? Εμενα συνεχεια κρασαρει αυτη που κατεβασα. Πηγα να σβησω και εγω τις αλλες, η μια εσβησε , την αλλη δε μπορω να την σβησω

Link to comment
Share on other sites

Το D.Atmos παιζει κανονικα με τα CDLA ακουστικα.

ΠΡΟΣΟΧΗ. Αν σε νεα rom δεν σας παιζει κανενα απο τα δυο, φταιει το app AudioFX που εχει μεσα πιθανως η rom απο μαμα. Αν το παγωσετε η αν το διαγραψετε, η αν το μετονομασετε σε AudioFX.apk.bak, θα δουλευουν μια χαρα τα D.Atmos και V4A. Το AudioFX βρισκεται στη διαδρομη System/Priv-App/ AudioFX/ και για να εχετε προσβαση εκει πρεπει να ειστε Root.

 

Εγώ τέτοια εφαρμογή δεν έχω. Το Dolby atmos δεν παίζει με τα Cdla σε μένα και όχι μόνο αυτό αλλά εαν τα βάλω και ακούσω μουσική και μετά τα βγάλω, για να παίξει ξανά το Dolby atmos πρέπει να κάνω restart... Τι να πω;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...