Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έπρεπε να την βάλεις την επιλογή! Το lightinthebox έχει αποζημιώσει όσους έχουν πληρώσει τελωνείο και είχαν την συγκεκριμένη επιλογή. Πληρώνεις κάτι παραπάνω αλλά είσαι πιο σίγουρος. Αν μπορείς ακύρωσε την παραγγελία και ξανακάνει την με την επιλογή.

 

την ακυρωσα... θα περιμενω να κανουν full refund και θα ξαναπαραγγειλω σωστα...σ ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρα το καινουριο twrp μεσα απο το υπαρχον που ειχα απο τον φιλο Chrisball και εκανα το fix fingerprint και ενω δεν ειχα κανενα ουσιαστικο προβλημα με το υπαρχον μετα εγινε απλα ακαριαιο.

Φοβερη δουλεια σε ολα.ΜΠραβο στους devs.

Για καποιον που εχει twrp για να περασει το νεο κανεια απλα τα εξης.

 

1.πεταει χυμα στο κινητο το image.

2.Μπαινει στο twrp---->Install----->install image----->επιλεγει το image αρχειο ----->install to recovery

Ετοιμο το καινουριο twrp

Κανει root- unroot με su , fix fingerprint,clear battery-stats κ.α

 

Το διορθωσα.Ζητω συγνωμη για την αναστατωση.

One Plus 8pro 12/256
Link to comment
Share on other sites

καλημερα μετα απο καιρο αποχης λογω βλαβης έβαλα την EUI 28S V8 Release 09122027

 

μπορειτε να μ πειτε πιο ειναι το τελευταιο update αυτης της rom και αν τα παιρνει ολα ota η θελει και χειροκινητα??

 

η μπαταρια επεσε κατα τη διαρκεια της νυχτας απο 100% σε 70% εχω κανει κατι λαθος??

 

επισης δεν βλεπω hdr στη καμερα δε θα επρεπε να εχει??

Edited by naxioths197
mi8
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερες φώτο και βίντεο από την στοκ της 6 και της 8? Το βίντεο θέλει να εστιάσεις ή το το κάνει μόνο του από την αρχή?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πέρασα την κάμερα MGC_5.1.018 all auto και ναι μεν είναι όλα auto αλλά τρώει κόλλημα στην εναλλαγή φωτογραφία βίντεο, επίσης στο βίντεο πρεπει να εστιάσεις.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την κάμερα MGC_5.1.018 all auto και ναι μεν είναι όλα auto αλλά τρώει κόλλημα στην εναλλαγή φωτογραφία βίντεο, επίσης στο βίντεο πρεπει να εστιάσεις.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

θα παραμείνω με την στοκ της oreo για την ώρα τότε μέχρι να βρω κάτι καλύτερο. Ευχαριστώ πάντως.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και εγώ την τελευταία ορεο...και σε μένα κανει μεγάλο drain η μπαταρία... έκλεισα εξ αρχής στη σάρωση και το wifi και το Bluetooth αλλα δεν....μηπως πρεπει να επιλέξω κάτι άλλο; κάποια αλλη επιλογη;
LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι η τελευταία έκδοση aicp έχει προβληματακια με το μόντεμ. Προσπαθώ να συνδεθώ σπίτι wifi και δεν γίνεται. Αλλά drivers modem πάλι τίποτα. Περνάω την προηγούμενη 7-1-2017 και όλα είναι οκ. Βάζω την επόμενη πάλι δεν μπορώ να συνδεθώ. Σε δίκτυα άλλου συνδέομαι άλλου οχι και Αργώ λίγο. Με την παλιά πάλι όλα οκ. Έκανα και clean install την τελευταία έκδοση, τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι η τελευταία έκδοση aicp έχει προβληματακια με το μόντεμ. Προσπαθώ να συνδεθώ σπίτι wifi και δεν γίνεται. Αλλά drivers modem πάλι τίποτα. Περνάω την προηγούμενη 7-1-2017 και όλα είναι οκ. Βάζω την επόμενη πάλι δεν μπορώ να συνδεθώ. Σε δίκτυα άλλου συνδέομαι άλλου οχι και Αργώ λίγο. Με την παλιά πάλι όλα οκ. Έκανα και clean install την τελευταία έκδοση, τίποτα
Τι στο καλό αλλά τηλέφωνα έχουμε? σε μένα σφαίρα πάνε όλα και όταν λέω όλα το ενωω, μάλιστα με την τελευταία aicp 8_1 μου διόρθωσε κατά πολύ την διάρκεια μπαταρίας.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι στο καλό αλλά τηλέφωνα έχουμε? σε μένα σφαίρα πάνε όλα και όταν λέω όλα το ενωω, μάλιστα με την τελευταία aicp 8_1 μου διόρθωσε κατά πολύ την διάρκεια μπαταρίας.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σαν κατανάλωση μου φαίνεται πολύ καλη...αλλα σε αδράνεια το βραδυ εκανε μεγαλο drain...απο 24% περιπου εφτασε 7% σε 6 -6.30 ώρες...την τελευταία έχω

LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και εγώ την τελευταία ορεο...και σε μένα κανει μεγάλο drain η μπαταρία... έκλεισα εξ αρχής στη σάρωση και το wifi και το Bluetooth αλλα δεν....μηπως πρεπει να επιλέξω κάτι άλλο; κάποια αλλη επιλογη;

 

Έχεις κλείσει και την εύρεση gps γιατί δεν έχει κουμπί μπροστά και πας από τις ρυθμίσεις και το κλείνεις. Εγώ είμαι με την έκδοση 3/1 και όλα πάνε καλά. Και σε wifi δουλεύει καλύτερα και από πριν. Κοινώς ήρθε για να μείνει η Oreo.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κλείσει και την εύρεση gps γιατί δεν έχει κουμπί μπροστά και πας από τις ρυθμίσεις και το κλείνεις. Εγώ είμαι με την έκδοση 3/1 και όλα πάνε καλά. Και σε wifi δουλεύει καλύτερα και από πριν. Κοινώς ήρθε για να μείνει η Oreo.

 

εννοεις την ευρεση συσκευης εε? ανοιχτη ηταν αλλα ειχα κλειστη την τοποθεσια οποτε δεν ξερω αν λειτουργουσε...το εκλεισα και θα δω αν εφτιαξε

LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επειδη εκανα κι εγω αναβάθμιση σε Oreo την εκδοση 8/1/2018 ας γραψω την εμπειρια μου με X820 6/64:

 

1. CDLA ακουστικα, για μουσικη δεν ειχα κανενα προβλημα. Στην κληση με ακουγαν πολυ δυνατα κι εγω ακουγα πολυ χαμηλης ποιοτητας ηχο. Mε USB C ανταπτορα δεν εχω δοκιμασει ακουστικα.

2. Camera χρησιμοποιω την 1.4 του Arnova. Παιζουν Motion Photos και Portrait Mode με την κυριως καμερα μονο. Ολα τα υπολοιπα λειτουργουν οπως θα επρεπε. Χρησιμοποιω Pixel 2017 Zsl HDR+ και Pixel 2XL με ενεργοποιημενα τα Portrait Mode και ZSL toggles στα advanced settings.

3. Magisk 15.2 λειτουργει μια χαρα και με το Universal Safetynet fix γινεται pass.

4. Xposed v90 beta παιζει επισης απροβληματιστα στα modules που εχω εγω. ΠΡΟΣΟΧΗ: Οταν εγκατεστησα το LeEco IR Fix δεν μπορουσε μετα να κανει Boot το κινητο. Επρεπε να το σβησω απο aroma file manager για να το ξανακανω boot. Safetynet σε αυτη την περιπτωση το ξεχναμε.

5. SOT εχω περιεργως καλυτερο απο τις official. Με ιδια χρηση. Extensive use μονιμως ανοιχτα data, ανοιχτη οθονη, μηνυματα, social media, φωτογραφιες και μιαμιση ωρα μουσικη κρατησε γεματο 10ωρο.

6. Fingerprint παιζει χωρις κανενα προβλημα.

 

Σημειωση: Ολα αυτα χωρις να επιλεξω καποιο ΑΚΤ προφιλ. Με το configuration που ειχε η ROM απο μονη της.

 

Για οποια αλλη απορια, οποιος θελει ας με ρωτησει. :)

Edited by andreaspj
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι η τελευταία έκδοση aicp έχει προβληματακια με το μόντεμ. Προσπαθώ να συνδεθώ σπίτι wifi και δεν γίνεται. Αλλά drivers modem πάλι τίποτα. Περνάω την προηγούμενη 7-1-2017 και όλα είναι οκ. Βάζω την επόμενη πάλι δεν μπορώ να συνδεθώ. Σε δίκτυα άλλου συνδέομαι άλλου οχι και Αργώ λίγο. Με την παλιά πάλι όλα οκ. Έκανα και clean install την τελευταία έκδοση, τίποτα

 

Το ίδιο ακριβώς και σε μένα με x829. Έβαλα την παλαιότερη έκδοση 06/01/18 και μπαίνω κανονικά στο Wifi.

Link to comment
Share on other sites

Τι στο καλό αλλά τηλέφωνα έχουμε? σε μένα σφαίρα πάνε όλα και όταν λέω όλα το ενωω, μάλιστα με την τελευταία aicp 8_1 μου διόρθωσε κατά πολύ την διάρκεια μπαταρίας.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έτσι ακριβώς. Μέχρι τώρα έχουμε αναγνώσει 4 διαφορετικά hardware στα moden οπότε λογικό. Κι εμένα στο χ822 όλα σφαίρα..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

EUI6

Fingerprint and Lags fixed

IMG_20180110_151307_506.jpg IMG_20180110_151314_584.jpg

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,το παραγγειλα κ εγω σημερα απο το lightinthebox αλλα ξεχασα να κλικαρω την επιλογη "Add duty & tax insurance to your order".. υπαρχει περιπτωση να χρεωθω τελωνειο εδω;; παραγγειλα δυο τεμαχια για εμενα κ εναν φιλο... δεν ξερω αν παιζει ρολο...

 

Τελωνειοοοοο

Ερχεταιιιιιιιι

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επειδη εκανα κι εγω αναβάθμιση σε Oreo την εκδοση 8/1/2018 ας γραψω την εμπειρια μου με X820 6/64:

 

2. Camera χρησιμοποιω την 1.4 του Arnova. Παιζουν Motion Photos και Portrait Mode με την κυριως καμερα μονο. Ολα τα υπολοιπα λειτουργουν οπως θα επρεπε. Χρησιμοποιω Pixel 2017 Zsl HDR+ και Pixel 2XL με ενεργοποιημενα τα Portrait Mode και ZSL toggles στα advanced settings.

 

:)

 

Θεωρείς ότι οι φωτο και τα βιντεο είναι καλύτερης ποιότητας από της στοκ στην oreo γιατί για εμένα η στοκ είναι καλύτερη από την στοκ της 6 που είχα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

EUI6

Fingerprint and Lags fixed

IMG_20180110_151307_506.jpg IMG_20180110_151314_584.jpg

 

όλα τα άλλα λειτουργούν κομπλέ? Αναμένουμε.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θεωρείς ότι οι φωτο και τα βιντεο είναι καλύτερης ποιότητας από της στοκ στην oreo γιατί για εμένα η στοκ είναι καλύτερη από την στοκ της 6 που είχα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

όλα τα άλλα λειτουργούν κομπλέ? Αναμένουμε.

 

Κατα την αποψη μου Oreo>EUI5>EUI6

 

Την 6 τη δοκιμασα κι εγω και ειχε πολλα προβληματα οποτε ειπα να δοκιμασω την Oreo παλι (η δοκιμη της πρωτης version για μενα σκετη απογοητευση)

 

Με την Oreo θα να μεινω, μπορω να πω.

 

Edit:

Επισης να προσθεσω στην Oreo 8/1/2018, η ενδειξη φορτισης στην οθονη δεν λειτουργει αλλα αναβει το led.

Το led για notifications δεν λειτουργει. Δεν τα θυμαμαι ολα αλλα ενα ενα που θυμαμαι μπορω να τα γραφω για οποιον ενδιαφερεται.

Edited by andreaspj
Link to comment
Share on other sites

Κατα την αποψη μου Oreo>EUI5>EUI6

 

Την 6 τη δοκιμασα κι εγω και ειχε πολλα προβληματα οποτε ειπα να δοκιμασω την Oreo παλι (η δοκιμη της πρωτης version για μενα σκετη απογοητευση)

 

Με την Oreo θα να μεινω, μπορω να πω.

 

Edit:

Επισης να προσθεσω στην Oreo 8/1/2018, η ενδειξη φορτισης στην οθονη δεν λειτουργει αλλα αναβει το led.

Το led για notifications δεν λειτουργει. Δεν τα θυμαμαι ολα αλλα ενα ενα που θυμαμαι μπορω να τα γραφω για οποιον ενδιαφερεται.

 

H κάμερα του Arnova είναι καλύτερη από την στοκ της Oreo?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

H κάμερα του Arnova είναι καλύτερη από την στοκ της Oreo?

 

Αν εννοεις την Snapdragon Camera τοτε ξεκαθαρα ναι. Τη χρησιμοποιω μονο για selfie επειδη κανει απο μονη της mirror τις φωτογραφιες απ την front camera.

Link to comment
Share on other sites

OREO 8.1 AICP New Build

Build 10/01/2018

https://drive.google.com/open?id=13SdnN8eH6458oFsS_eR4YX1y0AqHB1u2

Speaker mic working better now.

Headphones are back to my original original fix.

CDLA headphones still cant make phone calls.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κατα την αποψη μου Oreo>EUI5>EUI6

 

Την 6 τη δοκιμασα κι εγω και ειχε πολλα προβληματα οποτε ειπα να δοκιμασω την Oreo παλι (η δοκιμη της πρωτης version για μενα σκετη απογοητευση)

 

Με την Oreo θα να μεινω, μπορω να πω.

 

Edit:

Επισης να προσθεσω στην Oreo 8/1/2018, η ενδειξη φορτισης στην οθονη δεν λειτουργει αλλα αναβει το led.

Το led για notifications δεν λειτουργει. Δεν τα θυμαμαι ολα αλλα ενα ενα που θυμαμαι μπορω να τα γραφω για οποιον ενδιαφερεται.

Αν και τα γράφω όλα στο ποστ καλό είναι ότι άλλο βρίσκετε να το λέτε να το βλέπουμε..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αν και τα γράφω όλα στο ποστ καλό είναι ότι άλλο βρίσκετε να το λέτε να το βλέπουμε..

 

Δεν ξερω αν βοηθαει αλλα με τα CDLA ακουστικα καλο ηχο στις κλησεις ειχα μονο με EUI 5. Σε καμια Nougat (EUI6, CM Based, AOSP Based) αλλα ουτε και στην Oreo 8/1/2018 ειχα καλο ηχο κλησης. Ο ηχος που ακουω εγω σε ολες αυτες ειναι ιδιος, σχετικα χαμηλος και με πολυ noise ενω ο ηχος που ακουει ο συνομιλητης μου, σε Android 7 με ακουγαν με noise και crackles, ενω στην Oreo 8/1/2018 με ακουγαν με καλη ποιοτητα αλλα πολυ δυνατα. Δεν εχω δοκιμασει την 10/1/2018. Αν την περασω απο πανω dirty θα χασω magisk & xposed σωστα?

 

Σημειωση: εννοω τα CDLA ακουστικα και οχι regular ακουστικα με ανταπτορα USB C. Αυτο δεν το εχω τεσταρει.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς. Μέχρι τώρα έχουμε αναγνώσει 4 διαφορετικά hardware στα moden οπότε λογικό. Κι εμένα στο χ822 όλα σφαίρα..

 

Μήπως παίζει κάτι με τις συχνότητες? Δε συμβαίνει σε όλα τα wifi

Link to comment
Share on other sites

le_x2 Latest TWRP 3.2.1-1. Firmware Recovery for LeMax2.. Kernel latest OREO-N-Support. f2fs support, more partitions for backup and restore.

Φλασάρουμε σαν απλό zip μέσα από το υπάρχων TWRP..

Credits to geoanto555

https://drive.google.com/open?id=1T3NQ_QQafWulIxtD9JT-yH0wYXZtK7Ye

SS

https://imgur.com/a/qHJWV

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...