Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί να τα κάνεις μαντάρα βρε??

 

Εγώ το έκανα αν και δεν πολυχρειαζόταν και όλα καλά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα και από μένα,

Έβαλα την AICP και για κάποιο περίεργο λόγο το FP δεν δουλεύει όπως πρέπει. Είναι σα να κοιμάται αλλά δεν ξυπνάει. Αν τώρα ξυπνήσω το κινητό και πατήσω το fingerprint δουλεύει. Δοκίμασα και το fix το οποίο μου ξαναζηταέι να setaro το fingerprint. Αλλά πάλι το ίδιο.

Καμία ιδέα κανείς?

 

σε μένα σε aicp oreo 8 δουλεύει καλύτερα από ποτέ.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ την γνώμη μου από την oreo 8..μιας και έρχομαι από την nougat, αρκετά καλύτερη χωρίς το παραμικρό κόλλημα πουθενά, άψογη λειτουργία του fingerprint αν και εγώ δεν είχα ποτέ πρόβλημα, κάποιος φίλος έγραψε για πρόβλημα στο Bluetooth σε μενα λειτουργεί κανονικά.. κάμερα έχω περάσει την BSG 5.0.018 την τελευταία και προσπαθώ να βρω της κατάλληλες ρυθμίσεις, η μπαταρία τώρα με αρκετές ανοιχτές εφαρμογές λόγω δουλειάς, και λειτουργία 2 καρτών με βγάζει μια μέρα.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω για την ενημερωση ομως κοιταω μονο απο Banggood γιατι ακουω διαφορα για τελωνειο σε ολα τα αλλα μαγαζια και το banggood πιστευω εχει πιο σιγουρη μεθοδο αποστολης ετσι λεω να περιμενω λιγο μπας και ριξουν την τιμη αλλιως θα το παρω απο αλλου. Εσυ απο που το πηρες?

Edited by Pugnator
Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα τη λύση για το fingerprint σε όποιον τη χρειαστεί. Απενεργοποίησα το pin για το screenlock και με ενημέρωσε πως θα μου σβήσει και τα fingerprints. Όταν το ξαναενεργοποίησα μαζί με τα fingerprints μου ζήτησε να τα ξαναπροσθέσω και πλέον δουλέυει απροβλημάτηστα όπως μου δούλευε πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καλη χρονια,αυτο το update μπορει να γινει και στην συσκευη μου που εχω την δικη σου 28s v8??Ευχαριστω.

 

Το έχεις ήδη. Αυτό είναι για όσους δεν έχουν τη Ρομ.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

cris έβαλα το νέο TWRP και δεν ανάβει το τηλέφωνο κάνει επανεκκίνηση και πάει ξανά στο TWRP.

έχω την 28s την δική σου.

ξαναπέρασα την ρομ από πάνω και του πέρασε.

Edited by louis_1
LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την ενημερωση ομως κοιταω μονο απο Banggood γιατι ακουω διαφορα για τελωνειο σε ολα τα αλλα μαγαζια και το banggood πιστευω εχει πιο σιγουρη μεθοδο αποστολης ετσι λεω να περιμενω λιγο μπας και ριξουν την τιμη αλλιως θα το παρω απο αλλου. Εσυ απο που το πηρες?
Δες geekbuying το έχει προσφορά στα 149 ευρώ από Ιταλία σε 3 μερούλες στα χέρια σου θα είναι, και χωρίς άγχος τελωνείου.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

cris έβαλα το νέο TWRP και δεν ανάβει το τηλέφωνο κάνει επανεκκίνηση και πάει ξανά στο TWRP.

έχω την 28s την δική σου.

ξαναπέρασα την ρομ από πάνω και του πέρασε.

Όταν το έκανες install επέλεξες σε boot όπως και γω. Το σωστό είναι να επιλέξουμε recovery.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα τη λύση για το fingerprint σε όποιον τη χρειαστεί. Απενεργοποίησα το pin για το screenlock και με ενημέρωσε πως θα μου σβήσει και τα fingerprints. Όταν το ξαναενεργοποίησα μαζί με τα fingerprints μου ζήτησε να τα ξαναπροσθέσω και πλέον δουλέυει απροβλημάτηστα όπως μου δούλευε πάντα.

 

Τι εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το fingerprint fix. Όπως λένε τα παιδιά, δεν είχα πρόβλημα αλλά τώρα πάει σφαίρα (σχεδόν σαν το Xiaomi της γυναίκας μου).:D

 

Για την κάμερα BSG 5.1.016.174405463 (ναι έχω ξεμείνει σε πιο παλιά αλλά δουλευει μια χαρά) που έχω μπορώ να σου δείξω. Η τελευταια stable που προτείνουν εδώ https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/#rec21 δε χρειάζεται ρυθμίσεις.

https://imgur.com/a/q4et1

 

Καλύτερες φώτο και βίντεο από την στοκ της 6 και της 8? Το βίντεο θέλει να εστιάσεις ή το το κάνει μόνο του από την αρχή?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το update επειδή το πέρασα από πάνω όπως λέμε, θεωρώ ότι διορθώνει κατά πολύ την διάρκεια μπαταρίας σύμφωνα με τα μέχρι τώρα δεδομένα

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη δεν παρακολουθω πλεον το θεμα, ειναι ευκολο καποιος που ασχολειτε και εχει δοκιμασει τις roms να μου προτεινει την πιο σταθερη απο bugs και προβληματα και να ερχονται οι ειδοποιησεις απο εφαρμογες κατευθειαν και οχι μετα απο λεπτα?
Link to comment
Share on other sites

Θα γυρίσω πίσω στην 7.1 που δούλευαν τα bt hands-free. Δεν μπορώ να βρω λύση για τις κλήσεις και επειδή είμαι στο δρόμο συνέχεια δεν μπορώ να μιλάω με το κινητο στο χέρι.

Δυστυχώς ενώ είναι πολύ ωραία και γρήγορη έκδοση αυτό είναι deal breaker.

Ελπίζω να βρεθεί λύση σύντομα για να ξαναγυρισω

Καλησπέρα στην παρέα.

Λοιπον μετά απο format και καθαρή εγκατάσταση της εκδοσης oreo με ημερομηνια 8/1 το BT δουλευει κανονικά στις κλήσεις

Εκανα καθαρή εγκατάσταση με όλα τα wipe που προτείνει ο chris στις οδηγιες.

εβαλα την τελευταία έκδοση και εκλεισα το audio fx.

Τίποτα άλλο.

Όλα λειτουργουν κανονικά και ο ήχος στις κλήσεις με τα BT ειναι υπεροχος.

στη μουσική έτσι και αλλιως δεν ειχα κάποιο θέμα.

Ακομα και τα ακουστικα usb type c της leeco δουλευουν κανονικά και δεν κάνουν τον τσιριχτο ήχο που έκαναν πριν.

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις?

 

Αν δεις στις ρυθμίσεις της ασφάλειας του κινητού στο πως θέλεις να ανοίγει όταν έχεις ρυθμίσει τα fingerprints σου ζητάει και ένα Pin. Επειδή τα fingerprints για κάποιο λόγο δεν δούλευαν ή μάλλον πιο συγκεκριμένα δούλευαν όποτε ήθελαν (σα να κοιμάται το service με άλλα λόγια) πήγα και απενεργοποίησα το pin όπου το κινητό σε ενημερώνει πως θα σβήσει κάθε fingerprint που έχεις ρυθμίσει, εννοώντας αποτύπωμα. Εγώ είχα δύο και το δεύτερο το έσβησα εγώ.

Αφού έβγαλα λοιπόν το pin και σβήστηκαν και τα fingerprints έκανα τη διαδικασία για screen unlock να ξαναεγκαταστήσω νέα αποτυπώματα. Από τότε δουλεύει όπως δούλευε από την πρώτη μέρα που το πήρα. Ακαριαία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,είμαι καινούριος έως πολύ καινούριος στο θέμα του root κτλ.

Αγόρασα πριν λίγο καιρό το le max 2 μεταχειρισμένο rootαρισμενο με rom του chrisbal πανω,(μη με ρωτησετε ποιοα δεν θυμάμαι,αν υπάρχει εύκολος τροπος να το δω και να σας πω πείτε μου).

Αντιμετοπιζω καποια θέματα όπως τις υπέρυθρες δεν δουλευουν, η selfocamera κολαει στο skype και viber,μπαταρία τελειώνει αμεσως,και λογικά θα βρω και αλλά σιγά σιγά.

Το κινητό αυτό το είχα και πριν αλλά μετά απο πέσιμο χάλασε και πηρα το ιδιο αλλά rootαρισμενο όπως είπα. Η ερώτηση μου είναι: πως μπορω να βάλω την εργοστασιακή rom παλι μιας και ήμουν καλυμμένος πριν, η εστω μια που έχετε δοκιμασμένη σωστή.που μπορω να τη βρω μα τη κατεβασω ειτε την stock ειτε αλλη και με ποια διαδικασία γίνεται??, (ξανά λέω δεν ξέρω ΓΡΙ απο τούτα):rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ποιο AKT Profiles εχετε εγκαταστησει στην 8.1 και πως?? Περναω το zip μεσω twrp αλλα μετα στην εκκινηση δεν μπορω να το βρω στις εφαρμογες. Μηπως παει και καθεται πουθενα μεσα στις ρυθμισεις??
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Ποιο AKT Profiles εχετε εγκαταστησει στην 8.1 και πως?? Περναω το zip μεσω twrp αλλα μετα στην εκκινηση δεν μπορω να το βρω στις εφαρμογες. Μηπως παει και καθεται πουθενα μεσα στις ρυθμισεις??

 

Ρυθμίσεις --> Σύστήμα τέρμα κάτω --> Ρυθμίσεις LeEco τέρμα κάτω --> Προφίλ Ακτ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα στην παρέα,είμαι καινούριος έως πολύ καινούριος στο θέμα του root κτλ.

Αγόρασα πριν λίγο καιρό το le max 2 μεταχειρισμένο rootαρισμενο με rom του chrisbal πανω,(μη με ρωτησετε ποιοα δεν θυμάμαι,αν υπάρχει εύκολος τροπος να το δω και να σας πω πείτε μου).

Αντιμετοπιζω καποια θέματα όπως τις υπέρυθρες δεν δουλευουν, η selfocamera κολαει στο skype και viber,μπαταρία τελειώνει αμεσως,και λογικά θα βρω και αλλά σιγά σιγά.

Το κινητό αυτό το είχα και πριν αλλά μετά απο πέσιμο χάλασε και πηρα το ιδιο αλλά rootαρισμενο όπως είπα. Η ερώτηση μου είναι: πως μπορω να βάλω την εργοστασιακή rom παλι μιας και ήμουν καλυμμένος πριν, η εστω μια που έχετε δοκιμασμένη σωστή.που μπορω να τη βρω μα τη κατεβασω ειτε την stock ειτε αλλη και με ποια διαδικασία γίνεται??, (ξανά λέω δεν ξέρω ΓΡΙ απο τούτα):rolleyes:

 

Μπες στις ρυθμίσεις να δεις ποια ρομ καταρχήν φοράει και να μας πεις.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις --> Σύστήμα τέρμα κάτω --> Ρυθμίσεις LeEco τέρμα κάτω --> Προφίλ Ακτ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μπες στις ρυθμίσεις να δεις ποια ρομ καταρχήν φοράει και να μας πεις.

 

Την έκδοση kernel θέλεις? (Στο είπα οτι είμαι άσχετος)

3.18.31-lineage-gd0ed2de

7 Ιουλίου 17

Edited by Gatzoe
Link to comment
Share on other sites

Την έκδοση kernel θέλεις? (Στο είπα οτι είμαι άσχετος)

3.18.31-lineage-gd0ed2de

7 Ιουλίου 17

 

το ποιο πιθανό έχεις καμιά nougat η οποία είναι και ο λόγος που σου τρώει γρήγορα την μπαταρία και πιθανόν έχεις και τα άλλα θέματα. Αν θες ακολουθείς τις οδηγίες της πρώτης σελίδας και μετά περνάς μια από τις πολλές ρομ τoυ Crisbal, tele52, 28s v8 ακόμα και την aicp oreo που βγήκε τώρα για σίγουρα αποτελέσματα χωρίς προβλήματα. Απλώς τσεκάρισε πρώτα αν έχεις το twrp recovery. Δοκίμασε να μπεις αφού κλείσεις το κινητό με πατημένο ταυτόχρονα το power+volume up μέχρι να δεις τη λέξη recovery στην οθόνη.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το έχω το twrp αλλά δεν ξέρω να το δουλεύω. Επίσης για την μαμά Ρομ που μπορω να τη βρω?

Απο την αγγελία λέει ότι φοράει stable rom 7.1.2 του crisbal.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,το παραγγειλα κ εγω σημερα απο το lightinthebox αλλα ξεχασα να κλικαρω την επιλογη "Add duty & tax insurance to your order".. υπαρχει περιπτωση να χρεωθω τελωνειο εδω;; παραγγειλα δυο τεμαχια για εμενα κ εναν φιλο... δεν ξερω αν παιζει ρολο... Edited by geosoho
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,το παραγγειλα κ εγω σημερα απο το lightinthebox αλλα ξεχασα να κλικαρω την επιλογη "Add duty & tax insurance to your order".. υπαρχει περιπτωση να χρεωθω τελωνειο εδω;; παραγγειλα δυο τεμαχια για εμενα κ εναν φιλο... δεν ξερω αν παιζει ρολο...

 

Έπρεπε να την βάλεις την επιλογή! Το lightinthebox έχει αποζημιώσει όσους έχουν πληρώσει τελωνείο και είχαν την συγκεκριμένη επιλογή. Πληρώνεις κάτι παραπάνω αλλά είσαι πιο σίγουρος. Αν μπορείς ακύρωσε την παραγγελία και ξανακάνει την με την επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Καινούργιος κάτοχος και εγώ του le max2 από bangood θα ήθελα να εκφράσω κάποιες απορίες και αν ξέρει κάποιος μου απαντάει. Έχω βάλει την Latest OREO AICP 8.1. Έχω κάποια θεματάκια όπως:

1)το fingrprint το οποίο είναι ασταθές.

2)προσπάθησα να βάλω μια σπασμένη έκδοση sygic αποτυχημένα. Δεν άνοιγε η εφαρμογή (σε ένα cubot X6 που δοκίμασα δουλεύει μια χαρά).

3)ξέρει κάποιος πως μπορώ να απενεργοποιήσω την μία sim γιατί δεν το βρίσκω με τίποτα.

Επίσης την πρώτη φορά που πέρασα την ρομ σε μία επανεκκίνηση δεν έμπαινε με τίποτα. Κόλλησε στο logo της aicp. Tο επανέφερα μέσω twrp με factory reset. Δεν είμαι πολύ σχετικός. Πάντως η εργοστασιακή ρομ που είχε ήταν πολύ πιο σταθερή αν και ήθελε χρόνο προσαρμογής. Η aicp πηγαίνει σφαίρα κατά τ' άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...