Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα!

εχω παραγγειλει το κινητο (χ820) και περιμενω να ερθει απο την κινα...

θα ξεκινησω να διαβαζω για να παρω μια γευση αλλα ειναι πολλες οι σελιδες για να τα δω ολα.

το πρωτο ποστ που ειδα με διαφορα χρησιμα λινκ ειναι ενημερο ή υπαρχουν νεοτερα πραγματα που πρεπει να βρεθουν μεσα στις 1000 σελιδες? ευχαριστω!!

πιστευω για τα λευτα του (115ευρω) οτι ειναι οτι καλυτερο μπορεις να αγορασεις. μενει να το δω στην πραξη, η μπαταρια του με φοβιζει λιγο αλλα ελπιζω να τα παμε καλα μεταξυ μας!

99% η πρώτη σελίδα είναι πάντα ενημερωμένη απο και πέρα οτιδήποτε άλλο χρειαστείς είμαστε πολλοί εδώ διαθέσιμοι να βοηθήσουμε.. Με το καλό να έρθει!.. Edited by Meyas
Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Να αναφερω κι εγω 2 προβληματακια που βρηκα στην 8.1. Κρασαρει το viber αμεσως μετα την ενεροποιηση του με τον 5ψηφιο κωδικο. Η οθονη παραμενει μαυρη. Επισης η οθονη μενει μαυρη αν ενεργοποιησεις τη μαμα καμερα. Θα δοκιμασω τωρα την εξτρα google camera που εχει ο Κρις στο πακετο. Σε Lemax 2 820 6/64

 

Επανερχομαι. Μετα απο ενα restart η μαμα καμερα δουλευει αλλα δεν δουλευει το hdr+. Mε το hdr ενεργοποιημενο δεν "δουλευει" το κουμπι της μηχανης. Η αλλη gcamera που ειναι στο πακετο ειναι επιεικως χαλια.

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Να αναφερω κι εγω 2 προβληματακια που βρηκα στην 8.1. Κρασαρει το viber αμεσως μετα την ενεροποιηση του με τον 5ψηφιο κωδικο. Η οθονη παραμενει μαυρη. Επισης η οθονη μενει μαυρη αν ενεργοποιησεις τη μαμα καμερα. Θα δοκιμασω τωρα την εξτρα google camera που εχει ο Κρις στο πακετο. Σε Lemax 2 820 6/64

 

Επανερχομαι. Μετα απο ενα restart η μαμα καμερα δουλευει αλλα δεν δουλευει το hdr+. Mε το hdr ενεργοποιημενο δεν "δουλευει" το κουμπι της μηχανης. Η αλλη gcamera που ειναι στο πακετο ειναι επιεικως χαλια.

 

Με hdr ενεργοποιημένο μου δουλεύει εμενα το κουμπί. Η άλλη κάμερα όντως είναι μέτρια. Το viber μετα το πρώτο κρασάρισμα δουλεύει τώρα καλά.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Νέο twrp με υποστήριξη android 8.

twrp_lemax2_3.2.1-0_blue

και αυτο με root supersu, unroot, file manager aroma κλπ

twrp_lemax2_3.2.1-1_tools-su.img"]twrp_lemax2_3.2.1-1_blue-tools

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάνει μόνο magik V14 γιατί μου λέει error magik is not installed ενώ έχω κανονικότατα σε πλήρη λειτουργία το 15,2..

Θα βλέπω xda μήπως βγει κάτι άλλο.. Thanks για την προσπάθεια..

 

*edit ξαναδοκίμασα και πέρασε χωρίς errors, ευχαριστώ!

 

Sent From my Awesome pimmed LeMax2 Deep in Space ..... using Tapatalk

 

έβαλα αυτό το safety με magisk 15.2 και δουλεύει μια χαρά.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας σε κατάσταση αναμονής για την oreo. Σε 9 ώρες αναμονή η κατανάλωση ήτανε 22%. Δοκιμάζω σήμερα και κάνα Akt προφίλ και αν δεν αλλάξει κάτι θα πάρω τον δρόμο της επιστροφής. Τόσο battery drain δεν παλεύεται. Κρίμα γιατί γιατί και το fp και η κάμερα είναι πολύ καλά.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας σε κατάσταση αναμονής για την oreo. Σε 9 ώρες αναμονή η κατανάλωση ήτανε 22%. Δοκιμάζω σήμερα και κάνα Akt προφίλ και αν δεν αλλάξει κάτι θα πάρω τον δρόμο της επιστροφής. Τόσο battery drain δεν παλεύεται. Κρίμα γιατί γιατί και το fp και η κάμερα είναι πολύ καλά.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπορεις να δοκιμασεις snapchat, facebook, messenger & instagram αν η καμερα μεσα απο τις ιδιες τις εφαρμογες παιζει? Γιατι σε μια δοκιμη που εκανα το snapchat δεν επαιζε, εδειχνε μαυρη οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Με hdr ενεργοποιημένο μου δουλεύει εμενα το κουμπί. Η άλλη κάμερα όντως είναι μέτρια. Το viber μετα το πρώτο κρασάρισμα δουλεύει τώρα καλά.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επειδή την έχω επάνω την 8.1 είναι άψογη σφαίρα, fp σφαίρα, κάμερα αυτή που πέρασα είναι υποδειγματικη δουλεύουν όλα καλά δεν κρασαρει το hdr δουλεύει άψογα και αυτόματος και μόνιμα ενεργοποίημενο. Τα Bluetooth δοκίμασα Bluetooth ακουστικά λειτουργούν άψογα. Ειδοποίησεις κανονικά fb Viber messenger δεν κόλλησαν ποτέ ούτε κρασαραν την πρώτη φορά. Καθησε πολύ πολύ πολύ καλά αυτή η ρομ. Wifi σφαίρα έχω vdsl 50 τα τερματίζει. 4g παντού. Δεν έχω κανένα αρνητικό σχόλιο. Μπαταρία 11 ώρες.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Επειδή την έχω επάνω την 8.1 είναι άψογη σφαίρα, fp σφαίρα, κάμερα αυτή που πέρασα είναι υποδειγματικη δουλεύουν όλα καλά δεν κρασαρει το hdr δουλεύει άψογα και αυτόματος και μόνιμα ενεργοποίημενο. Τα Bluetooth δοκίμασα Bluetooth ακουστικά λειτουργούν άψογα. Ειδοποίησεις κανονικά fb Viber messenger δεν κόλλησαν ποτέ ούτε κρασαραν την πρώτη φορά. Καθησε πολύ πολύ πολύ καλά αυτή η ρομ. Wifi σφαίρα έχω vdsl 50 τα τερματίζει. 4g παντού. Δεν έχω κανένα αρνητικό σχόλιο. Μπαταρία 11 ώρες.

Σε εσενα Πανο, η καμερα λειτουργει μεσα απο αλλες εφαρμογες οπως messenger, snapchat κλπ?

Link to comment
Share on other sites

LATEST OREO AICP 8.1 by @infrag

 

χαιρετω ολη την ομαδα και καλως σας βρησκω!

ειμαι κατοχος του leeco le max 2 pro (6/64) απο το καλοκαιρι του 2017.

θα ηθελα να περασω την oreo καθως εχω τη μανισια ρομ επανω...

 

ερωτηση: m.

μπορει καποιος αρχαριος να την περασει?

μπορει να γινει ζημια στο κινητο?

υπαρχει καποιος οδηγος?

ευχαριστω εκ τον προτερων...

Edited by CrisBal
Επαναδημοσιευση ποστ

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

Σε εσενα Πανο, η καμερα λειτουργει μεσα απο αλλες εφαρμογες οπως messenger, snapchat κλπ?

 

Ναι όλα άψογα κανένα κρασαρισμα

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω ολη την ομαδα και καλως σας βρησκω!

ειμαι κατοχος του leeco le max 2 pro (6/64) απο το καλοκαιρι του 2017.

θα ηθελα να περασω την oreo καθως εχω τη μανισια ρομ επανω...

 

ερωτηση: m.

μπορει καποιος αρχαριος να την περασει?

μπορει να γινει ζημια στο κινητο?

υπαρχει καποιος οδηγος?

ευχαριστω εκ τον προτερων...

 

Καλό μεσημέρι. Κατά αρχήν θα πας αρχική να δεις πως ελέγχουμε bootloader drivers κλπ. Θα περάσεις εύκολα μετά TWRP θα κάνεις όλα τα wipe Kai internal να έχεις καθαρή εγκατάσταση θα ρίξεις μέσα τη ρομ και θα φλασάρεις με σειρά Ρομ Gapps IR. Τέλος..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι. Κατά αρχήν θα πας αρχική να δεις πως ελέγχουμε bootloader drivers κλπ. Θα περάσεις εύκολα μετά TWRP θα κάνεις όλα τα wipe Kai internal να έχεις καθαρή εγκατάσταση θα ρίξεις μέσα τη ρομ και θα φλασάρεις με σειρά Ρομ Gapps IR. Τέλος..

 

ευχαριστω πολυ!

θα το δοκιμασω και θα επανελθω με εντυπωσεις!

Le max 820 6/64 gold my device

AOSiP 10-Q by CrisBalGreece 10/1/2020 f2fs files TWRP 3.3.1

HERO VIII_6700k 4.3GHz 1.168v_CORSAIR 16G 3.3GHz_280x gaming

Link to comment
Share on other sites

 

Παιρνιέται με dirty flash? Πρέπει να περασω και τίποτα άλλο μετά?

 

Μπορεις να δοκιμασεις snapchat, facebook, messenger & instagram αν η καμερα μεσα απο τις ιδιες τις εφαρμογες παιζει? Γιατι σε μια δοκιμη που εκανα το snapchat δεν επαιζε, εδειχνε μαυρη οθονη.

 

Δεν δουλεύω τίποτα από όλα αυτά. Sorry.

 

Επειδή την έχω επάνω την 8.1 είναι άψογη σφαίρα, fp σφαίρα, κάμερα αυτή που πέρασα είναι υποδειγματικη δουλεύουν όλα καλά δεν κρασαρει το hdr δουλεύει άψογα και αυτόματος και μόνιμα ενεργοποίημενο. Τα Bluetooth δοκίμασα Bluetooth ακουστικά λειτουργούν άψογα. Ειδοποίησεις κανονικά fb Viber messenger δεν κόλλησαν ποτέ ούτε κρασαραν την πρώτη φορά. Καθησε πολύ πολύ πολύ καλά αυτή η ρομ. Wifi σφαίρα έχω vdsl 50 τα τερματίζει. 4g παντού. Δεν έχω κανένα αρνητικό σχόλιο. Μπαταρία 11 ώρες.

 

Ποια κάμερα πέρασες? Battery drain έχεις σε αναμονή? Έχεις βάλεις κάνα Akt?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Είναι κάποιος κάτοχος αντάπτορα usb type c to hdmi και ethernet to type c και να λειτουργεί; Έχω βρει στο aliexpress αλλά κυρίως απευθύνονται σε Mac books κτλ..

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι κάποιος κάτοχος αντάπτορα usb type c to hdmi και ethernet to type c και να λειτουργεί; Έχω βρει στο aliexpress αλλά κυρίως απευθύνονται σε Mac books κτλ..

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εγω δοκιμασα κατι αντιστοιχο απο ebay.δε δουλευε ουτε το hdmi ουτε το ethernet.το μονο που μου εχει δουλεψει ειναι σε usb hub και συνδεσα συσκευες usb οπως ποντικι πληκτρολογιο κλπ

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Είμαι με tele 28s52 έχω βάλει την Gcamera αλλά το hdr δεν δουλεύει.βγαζει αυτήν την φωτό.1b8b98478efd9c35e7367c70d8d60117.jpg

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Παιρνιέται με dirty flash? Πρέπει να περασω και τίποτα άλλο μετά?

 

 

 

Δεν δουλεύω τίποτα από όλα αυτά. Sorry.

 

 

 

Ποια κάμερα πέρασες? Battery drain έχεις σε αναμονή? Έχεις βάλεις κάνα Akt?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε αναμονή όλο το βράδυ από 100% έπεσε 97%

Κάμερα GCamera

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Είμαι με tele 28s52 έχω βάλει την Gcamera αλλά το hdr δεν δουλεύει.βγαζει αυτήν την φωτό.1b8b98478efd9c35e7367c70d8d60117.jpg

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Nαι είναι παλιό συνήθες φαινόμενο. Δεν δουλεύει με hdr ενεργοποιημένο. Σε κάποια κινητά πάντως λέγανε ότι δούλευε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πήρα ένα BlitzWolf® 3A USB Type-C*καλώδιο διαβάζοντας πολλά θετικά για αυτό το καλώδιο. Όταν το συνδέω σε Linux σε USB 3 θύρα δεν μου βγάζει το μενού για επιλογή mtp μεταφοράς και μόνο φορτίζει. Σε USB 2 θύρα όταν επιλέξω mtp μεταφορά δεν κάνει τίποτα και μόνο όταν επιλέξω μεταφορά για media τότε μόνο μπορώ να μεταφέρω φωτογραφίες, βίντεο. Σε windows 10 σε USB 2 δουλεύει μια χαρά, στην USB 3 τα ίδια με παραπάνω. Επεσα σε προβληματικό καλώδιο ή έτσι γίνεται? Με το μανισιο καλώδιο όλα δουλεύουν μια χαρά.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στην φόρτιση πάντως είναι άπαιχτο. Με την 8,1 και αυτό το καλώδιο από 15% ως 100% σε μια ώρα περίπου με μέτρηση στο ampere 3060mAh ενώ με το μανίσιο και την 6άρα έφτανα μέχρι 1600-1700.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

8.1 oreo φωτογραφία με hdr+ ενεργοποίημενο.

 

IMG_20180106_171730.jpg

 

Δεν ξέρω από φωτογραφίες ούτε βγάζω γενικά αλλά έστειλα μια να πείτε την γνώμη σας.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Είμαι με tele 28s52 έχω βάλει την Gcamera αλλά το hdr δεν δουλεύει.βγαζει αυτήν την φωτό.1b8b98478efd9c35e7367c70d8d60117.jpg

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δηλαδή δεν δουλεύει το hdr στην tele 28s52 ή δεν δουλεύει στο δικό μου x820?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Είμαι με tele 28s52 έχω βάλει την Gcamera αλλά το hdr δεν δουλεύει.βγαζει αυτήν την φωτό.[]

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μονο σε auto απλο HDR.. Δεν δουλευει σε ΜΜ το HDR+

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Περασα την νεα 8.1 dirty πανω απ την παλια. Απλα για να ειμαι σιγουρος ξαναπερασα gapps, το 466 modem, Μagisk, και ενα ζιπακι που εχω με V4A & D.Atmos. Η rom ειναι πολυ καλη, γρηγορη και με αρκετες ρυθμισουλες. Αν και πρωιμη εκδοση φαινετα παρα πολυ καλη, καμμια σχεση με τις πρωιμες νουγκατινες. Καμερα πολυ καλη, fingerprint πολυ καλο. Επισης πολυ καλη συνδεσιμοτητα με 4G (LTE), WiFi, Bluetooth. Μονο θεματακι ακομη η μπαταρια. Θα παραμεινω εδω προς το παρον. Μου αρεσει. Μπραβο στους developers!!!

 

Mονο το V4A εχει ενα θεματακι με τον driver αλλα κατι θα κανουμε και μ αυτο.

Για αλλη μια φορα εχω καινουριο τηλεφωνο. Απο τις καλυτερες ever επιλογες μου το Lemax 2!

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

εγω δοκιμασα κατι αντιστοιχο απο ebay.δε δουλευε ουτε το hdmi ουτε το ethernet.το μονο που μου εχει δουλεψει ειναι σε usb hub και συνδεσα συσκευες usb οπως ποντικι πληκτρολογιο κλπ
OTG έχω για usb. Το θέμα είναι αν δουλεύει κάποιος αντάπτορας hdmi ή ethernet που με ενδιαφέρει...

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...