Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγόρασα από το banggood με priority line στις 6/12 και ήρθε χτες χωρίς sim tray και δεν φορτίζει, αναβοσβήνει μόνο το κόκκινο led. Δοκίμασα και με άλλο φορτιστή αλλά και πάλι το ίδιο. Έκανα dispute στο paypal αλλά πρέπει να τους το στείλω πίσω με δικά μου έξοδα να το ελέγξουν κι αν λένε έχω δίκιο τότε θα μου κάνουν refund το ποσό που πλήρωσα για το κινητό και τα έξοδα αποστολής. Ακόμα ένα μήνα περίπου αναμονή για να το πάρουν στο κατάστημα πίσω πόσες μέρες μέχρι να το ελέγξουν και πόσες ακόμα μέρες μέχρι να μου στείλουν τα χρήματα. Ανάθεμα την ώρα και τη στιγμή που έκανα τη παραγγελία.

 

 

Missing_sim_tray.jpg

Edited by DonPitbull
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,ξέρει κάποιος πως μπορούμε να διορθώσουμε την χαμηλή ένταση του ακουστικού;Τελευταία χρειάζεται να πιέζω το τηλέφωνο στο αυτί μου για να ακούσω τι μου λένε, ευχαριστώ προκαταβολικά!
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα από το banggood με priority line στις 6/12 και ήρθε χτες χωρίς sim tray και δεν φορτίζει, αναβοσβήνει μόνο το κόκκινο led. Δοκίμασα και με άλλο φορτιστή αλλά και πάλι το ίδιο. Έκανα dispute στο paypal αλλά πρέπει να τους το στείλω πίσω με δικά μου έξοδα να το ελέγξουν κι αν λένε έχω δίκιο τότε θα μου κάνουν refund το ποσό που πλήρωσα για το κινητό και τα έξοδα αποστολής. Ακόμα ένα μήνα περίπου αναμονή για να το πάρουν στο κατάστημα πίσω πόσες μέρες μέχρι να το ελέγξουν και πόσες ακόμα μέρες μέχρι να μου στείλουν τα χρήματα. Ανάθεμα την ώρα και τη στιγμή που έκανα τη παραγγελία.

 

 

Missing_sim_tray.jpg

 

Εγώ όταν παραλαμβάνω από Κίνα,τραβάω βίντεο unboxing.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,ξέρει κάποιος πως μπορούμε να διορθώσουμε την χαμηλή ένταση του ακουστικού;Τελευταία χρειάζεται να πιέζω το τηλέφωνο στο αυτί μου για να ακούσω τι μου λένε, ευχαριστώ προκαταβολικά!
Αν είναι root μπορείς να το ανεβάσεις.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που έχει αλλάξει οθόνη μπορεί να πει την διαδικασία;λέμε με έναν φίλο να δοκιμάσουμε στο δικό του,η οθόνη μπαίνει με κόλα η με αυτοκόλλητα,και αν ναι πως την ψάχνουμε η τα ψάχνουμε και από που για αγορά;
Link to comment
Share on other sites

Έχεις λινκ?

 

https://pan.baidu.com/s/1kVFyADh

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Η ένταση του ακουστικού από τις ρυθμίσεις εννοείται είναι στο τέρμα αλλά ακούγεται πολύ χαμηλά,νομίζω κάποιος είχε επέμβει σε αρχείο xml αλλά δεν θυμάμαι ποιο!
Link to comment
Share on other sites

Η ένταση του ακουστικού από τις ρυθμίσεις εννοείται είναι στο τέρμα αλλά ακούγεται πολύ χαμηλά,νομίζω κάποιος είχε επέμβει σε αρχείο xml αλλά δεν θυμάμαι ποιο!

 

Καμία φορά το έκανε και εμένα το έκανα επανεκινηση και έστρωνε.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την Gcamera τελευταία έκδοσηHDR+ και θα ησυχάσεις και από αυτά..

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/

Ποια έκδοση πρέπει να κατεβάσουμε; Όσες δοκίμασα, μου λέει ότι το αρχείο είναι κατεστραμμένο.

 

Εφάρμοσα (επιτέλους) τη V10a OTA και είδα πολύ μεγάλη βελτίωση στη χρήση του fingerprint reader.

Edited by MaxH
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που έχει αλλάξει οθόνη μπορεί να πει την διαδικασία;λέμε με έναν φίλο να δοκιμάσουμε στο δικό του,η οθόνη μπαίνει με κόλα η με αυτοκόλλητα,και αν ναι πως την ψάχνουμε η τα ψάχνουμε και από που για αγορά;

 

Αρχική σελίδα για τα πάντα..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση πρέπει να κατεβάσουμε; Όσες δοκίμασα, μου λέει ότι το αρχείο είναι κατεστραμμένο.

 

Εφάρμοσα (επιτέλους) τη V10a OTA και είδα πολύ μεγάλη βελτίωση στη χρήση του fingerprint reader.

 

Αν προσπαθείς σε ΜΜ να βάλεις Ν κάμερα λογικό. Μόνο σε Nougat μπαίνουν..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την aicp_x2_o-13.1-UNOFFICIAL-20171223 από χθες και είμαι ευχαριστημένος. Έχω android 8 oreo, κανένα θέμα με ειδοποιήσεις ρυθμίσεις κτλ, το τηλέφωνο είναι ταχύτατο, η μπαταρία όπως πάντα τελειώνει επίσης γρήγορα. Δεν βλέπω τον λόγο να μείνω σε android 7.

Όταν τελειώσει η άδεια θα επιστρέψω σε ρομ του Χρήστου για να έχω μπαταρία για την δουλειά :)

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την aicp_x2_o-13.1-UNOFFICIAL-20171223 από χθες και είμαι ευχαριστημένος. Έχω android 8 oreo, κανένα θέμα με ειδοποιήσεις ρυθμίσεις κτλ, το τηλέφωνο είναι ταχύτατο, η μπαταρία όπως πάντα τελειώνει επίσης γρήγορα. Δεν βλέπω τον λόγο να μείνω σε android 7.

Όταν τελειώσει η άδεια θα επιστρέψω σε ρομ του Χρήστου για να έχω μπαταρία για την δουλειά :)

Fp και φωτογραφική πως τα πάει?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η ένταση του ακουστικού από τις ρυθμίσεις εννοείται είναι στο τέρμα αλλά ακούγεται πολύ χαμηλά,νομίζω κάποιος είχε επέμβει σε αρχείο xml αλλά δεν θυμάμαι ποιο!

Kυριακο ειναι rooted το κινητο σου??

Aν ειναι πηγαινε στο..System/etc/mixer_paths.xml...και αλλαξε τις τιμες με αυτες εδω.

http://i68.tinypic.com/2mos4rk.jpg

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Kυριακο ειναι rooted το κινητο σου??

Aν ειναι πηγαινε στο..System/etc/mixer_paths.xml...και αλλαξε τις τιμες με αυτες εδω.

http://i68.tinypic.com/2mos4rk.jpg

Δοκίμασε και μέχρι 90 αν θες.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Kυριακο ειναι rooted το κινητο σου??

Aν ειναι πηγαινε στο..System/etc/mixer_paths.xml...και αλλαξε τις τιμες με αυτες εδω.

http://i68.tinypic.com/2mos4rk.jpg

 

Εμένα δεν με ακούνε....έχουμε κάτι για το μικρόφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι βοήθεια.

Έριξα στη συσκευή την Nougat και είμαι πολύ ευχαριστημένος γενικά.

Το πρόβλημα με την εστίαση της κάμερας συνεχίζεται όμως. Αρα θεωρώ οτι είναι θέμα υλικού.

Γνωρίζεται από που να πάρω μια κάμερα για το x820;

Link to comment
Share on other sites

Leeco services login .Εχω προβλημα περασα v8 και δεν με αφηνει να ξεκινησει το τηλεφωνο το πηρα μεταχειρισμενο και τωρα μου ζηταει κοδικους απο τον προηγουμενω λογαριασμο που ειχε ,εγω δεν εχω λογαριασμο και ουτε με αφηνει να κανω σκιπ με η χωρις σιμ.αται γινεται τωρα καναπερναω την v7 και παλι αναβαθμηση σε v8 chris? Edited by andzer
Link to comment
Share on other sites

Leeco services login .Εχω προβλημα περασα v8 και δεν με αφηνει να ξεκινησει το τηλεφωνο το πηρα μεταχειρισμενο και τωρα μου ζηταει κοδικους απο τον προηγουμενω λογαριασμο που ειχε ,εγω δεν εχω λογαριασμο και ουτε με αφηνει να κανω σκιπ με η χωρις σιμ.αται γινεται τωρα καναπερναω την v7 και παλι αναβαθμηση σε v8 chris?
Βάλε την v7 χωρίς τα leeco services και κάνε μετά ota update σε v8.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλη χρονιά, επιβεβαιωνω το πρόβλημα της miui με το roaming στα data.

Εγκατεστησα και εγώ την 8.1 του infrag και όλα καλά. Πρόβλημα στο Focus στην camera και στο δακτυλικό έχω μετά απο μια πτώση άσχημη του κινητού με επιτάχυνση λόγω σφαλιαρας οπότε θα παει έτσι και όσο αντέξει επειδή απο ενα βίντεο που είδα για να ανοιχτεί πρέπει να ξεκολλήσει πρώτα η οθόνη και χοντροτρόμαξα.

Link to comment
Share on other sites

EUI 6 NOUGAT PRE-A-

Ανεπίσημη εκδοση στημένη από εμένα και άλλους devs βασισμένη στο x850 N OS.

26.01.2018 UPDATED BUILD HERE>..EUI6 Test_2 build...Flash Gapps beore first boot.

Rooted by default with Magisk . Safety Net Passes by default..

Micro arm64 7.1 i we test..Some lags only at first time...USB direct installation apks not working and dolby not working from stock tab..You can install Magisk Dollby. We used English as main language without and lags..

Some Qualcomm biometric sensor stop after first reboot. After that all working. We know what causes that and I will fix it at next build. For sure is not ready for daily use..Is a test build..All devs we worked for it..Credits for Fingerprint goes to Apostollik..

 

Link test v2 26.01.2018

https://drive.google.com/uc?id=1zE7pZhq7KOdfcYJJ81_uPTmJcQv5yCuM&export=download

 

DOLBY V2

https://mega.nz/#!pPxWAJKJ!U_b5RPCCudCz-YytGafdANLpaw61Amn-ixfr-2A-BNM

 

Link test v1 31/12/2017

https://drive.google.com/open?id=1pWjSiet7xfr8DpnIOloGFN-mVDiHRFhg

 

Dolby Atmos for V1: Flash through TWRP follow instructions.

https://mega.nz/#!pPxWAJKJ!U_b5RPCCu...mn-ixfr-2A-BNM

 

A-test version

https://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/alpha-eui-6-cbg-team-t3728196

 

 

BUGS

Direct installation through USB

Some lags..

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

 

Μπράβο χρησταρα καλή χρονιά ευχαριστώ πολύ

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Ο Άγιος Βασίλης (Santa Cris) μας έφερε την EUI 6!!!! ΚΑΛΉ ΧΡΟΝΙΆ ΜΕ ΥΓΕΊΑ ΚΑΙ ΑΚΌΜΑ ΈΝΑ ΜΕΓΆΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. Sorry για τα κεφάλαια αλλά ήθελα να τονίσω τις ευχαριστίες μου.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...