Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπολογιστή φωτογραφίες edit σμίκρυνση αλλαγή ανάλυσης.

 

Τοκανα με πολλες αναλυσεις ολες κατω απο 600

μολις βαλω την προβολη στο ζοομ την δειχνη μιση (μαλλον κατι αλλο παιζει)

αλλα ενταξει δεν εγινε και τιποτα. Τοβαλα στο βασικο

 

Η κουρτινα παντως τελεια!!!:up::up::up:

Νασαι καλα και σ ευχαριστουμε για ολα

Βασιλης

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για 28ς

Αν πατήσεις να ανοίξεις πρώτη φορά μια εφαρμογή που χρειάζεται ρουτ για παράδειγμα akt profiles σε ρωτάει αν θέλεις να παραχωρήσεις δικαιώματα υπέρ χρήστη και σου δίνει ένα περιθώριο εφτά δευτερολέπτων για ναι ή όχι αν περάσει ο χρόνος απλά το παίρνει σαν όχι

Τι θέλω τώρα να ρωτήσω,αν για κάποιο λόγο δεν προλάβεις να πατήσεις ναι και το πάρει όχι αυτόματα δεν ξανά ανοίγει η εφαρμογή,πως μπορώ να αλλάξω να δω και να διαχειριστώ τα δικαιώματα υπερχρηστη που έχω παραχωρήσει η αρνηθεί;δεν υπάρχει εγκατεστημένη εφαρμογή σούπερ γιουσερ

Μήπως υπάρχει εφαρμογή Magisk?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για 28ς

Αν πατήσεις να ανοίξεις πρώτη φορά μια εφαρμογή που χρειάζεται ρουτ για παράδειγμα akt profiles σε ρωτάει αν θέλεις να παραχωρήσεις δικαιώματα υπέρ χρήστη και σου δίνει ένα περιθώριο εφτά δευτερολέπτων για ναι ή όχι αν περάσει ο χρόνος απλά το παίρνει σαν όχι

Τι θέλω τώρα να ρωτήσω,αν για κάποιο λόγο δεν προλάβεις να πατήσεις ναι και το πάρει όχι αυτόματα δεν ξανά ανοίγει η εφαρμογή,πως μπορώ να αλλάξω να δω και να διαχειριστώ τα δικαιώματα υπερχρηστη που έχω παραχωρήσει η αρνηθεί;δεν υπάρχει εγκατεστημένη εφαρμογή σούπερ γιουσερ

 

Θα μπεις λοιπόν στον υπερχρήστη μέσα στο SUPERSU or Magisk και θα δεις τι αρνήθηκες ή έδωσες και θα δώσεις δικαιώματα ανάλογα..:p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Θα μπεις λοιπόν στον υπερχρήστη μέσα στο SUPERSU or Magisk και θα δεις τι αρνήθηκες ή έδωσες και θα δώσεις δικαιώματα ανάλογα..:p

 

ευχαριστω και εσενα και τον gun δεν ειχα ιδεα τι ειναι το magisc :P το εβλεπα αλλα δεν το ειχα πατησει καν παω να τσεκαρω μολισ βρω χρονο γιατι τιμαι δουλεια και που βρηκα χρονο να γραψω μηνυμα θαυμα ειναι σημερα :p

supersu δεν υπαρχει θα επρεπε?magisc ναι αλλα πιστευω ειναι το ιδιο ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πράγμα είναι, μπαίνεις στο magisk, πατάς αριστερά επάνω το μενού και επιλέγεις "υπερχρηστης" και από εκεί βλέπεις σε ποιες εφαρμογές έχεις δώσει δικαιώματα και σε ποιες όχι.
Link to comment
Share on other sites

175/5000

Καλημέρα, ήθελα να μάθω αν θα μπορούσα να βάλω την περιοχή της Κίνας ακόμα κι αν δεν ήμουν στην Κίνα.

Επειδή δεν μπορώ να ενημερώσω τα θέματα και να μην διαθέτω τις ταπετσαρίες στην οθόνη κλειδώματος.

Link to comment
Share on other sites

175/5000

Καλημέρα, ήθελα να μάθω αν θα μπορούσα να βάλω την περιοχή της Κίνας ακόμα κι αν δεν ήμουν στην Κίνα.

Επειδή δεν μπορώ να ενημερώσω τα θέματα και να μην διαθέτω τις ταπετσαρίες στην οθόνη κλειδώματος.

 

Έχω βάλει την 28s και οι ταπετσαρίες στην οθόνη κλειδωματος αλλάζουν αυτοματα και στην εφαρμογή ταπετσαρίες υπάρχουν και οι δικτυακές. Το μόνο που δεν έχω είναι τα θέματα. Όλα αυτά με περιοχή Ελλάδα. Σε παλιότερες ρομ μπορούσες κανονικά να έχεις Κίνα και να δουλεύουν όλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει την 28s και οι ταπετσαρίες στην οθόνη κλειδωματος αλλάζουν αυτοματα και στην εφαρμογή ταπετσαρίες υπάρχουν και οι δικτυακές. Το μόνο που δεν έχω είναι τα θέματα. Όλα αυτά με περιοχή Ελλάδα. Σε παλιότερες ρομ μπορούσες κανονικά να έχεις Κίνα και να δουλεύουν όλα.

Tα ΠΆΝΤΑ έχεις ....ταπετσαρίες,θέματα,εγγραφές κλπ κλπ.. απλά δεν έχεις καταλάβει ότι έχω συνδέσει Κίνα κι Ελάδα..Πήγαινε στις γλώσσες περιοχή κοίτα τις ενεργές..;)..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί μου βγάζει να εγκαταστήσω την 14,0 ενώ έχω την 14.3 στο magisk;

]

 

Η μία συστήματος η άλλη εξτρα μήπως?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Η μία συστήματος η άλλη εξτρα μήπως?

Εξωγήινα μου φαίνονται όλα:))) χρόνια είχα να ασχοληθώ με ρουτ, τελικά τι κάνω το αφήνω να το κάνει εγκατάσταση ή δε χρειάζεται

Link to comment
Share on other sites

Tα ΠΆΝΤΑ έχεις ....ταπετσαρίες,θέματα,εγγραφές κλπ κλπ.. απλά δεν έχεις καταλάβει ότι έχω συνδέσει Κίνα κι Ελάδα..Πήγαινε στις γλώσσες περιοχή κοίτα τις ενεργές..;)..

 

Cris, πατημένο το δάχτυλο στην αρχική οθόνη, επιλέγω θέματα και δεν βγάζει τπτ...είναι σαν να πατάω κουμπί χωρίς να υπάρχει τπτ από πίσω... ταπετσαρίες είναι κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει την 28s και οι ταπετσαρίες στην οθόνη κλειδωματος αλλάζουν αυτοματα και στην εφαρμογή ταπετσαρίες υπάρχουν και οι δικτυακές. Το μόνο που δεν έχω είναι τα θέματα. Όλα αυτά με περιοχή Ελλάδα. Σε παλιότερες ρομ μπορούσες κανονικά να έχεις Κίνα και να δουλεύουν όλα.

 

Στην περίπτωσή μου, πιστεύω ότι είναι ακόμη και η τοποθεσία / περιοχή που έβαλα στο κινητό μου τηλέφωνο.

Θα σας δείξω με τις φωτογραφίες / Στιγμιότυπα οθόνης:

 

https://ibb.co/c4Jakw τοποθεσία άλλη

https://ibb.co/jMFAJG τοποθεσία Κίνα

https://ibb.co/kYOQkw τοποθεσία άλλη

https://ibb.co/bRnPdG τοποθεσία Κίνα

https://ibb.co/nLxwsb τοποθεσία άλλη

https://ibb.co/kU5cyG τοποθεσία Κίνα

Edited by Tiago
σφάλμα στην εμφάνιση μηνύματος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μου έρχονται μυνηματα στο whatsapp. Πως ρυθμίζω να έρχονται. Μόνο όταν μπω στην εφαρμογή έρχονται όλα μαζί.

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Cris, πατημένο το δάχτυλο στην αρχική οθόνη, επιλέγω θέματα και δεν βγάζει τπτ...είναι σαν να πατάω κουμπί χωρίς να υπάρχει τπτ από πίσω... ταπετσαρίες είναι κομπλέ.

 

Μόνο αν έχεις κάνειdebloat επειδή χωρίςleeco ,δεν δουλεύουν.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

EUI 28s New Rom...

Καινούρια κάμερα HDR-A

Νέος διαχειριστής τηλεφώνου

Νέο SystemUI

Νέος Launcher με αρκετά πρόσθετα για ρυθμίσεις

Κουρτίνα επάνω για διαχείριση τηλεφώνου -WI-FI Clean apps κλπ

Νέος kernel Οκτωβρίου 2017

Νέα modem firmware -WI-FI module's

Πες μου ότι λειτουργεί το 4G+...:confused:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πες μου ότι λειτουργεί το 4G+...:confused:

 

Καλώς ήρθες και πάλι..;) Φυσικά και όχι.. λες να πλήρωναν τώρα που κλείνουν?:lol::happy:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Emotion RR remixed 7.1.2.Not working: Inside Emotion control the power menu. Working: All others. Recommend GAPPS Open GAPPS BeanGapps nano Pico 7.1 arm62 https://mega.nz/#!9O43xSgD!YH71E4lhiBjOuh78jWj1k39GFXpiTichrY0DsblIBAo

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Emotion RR remixed 7.1.2.Not working: Inside Emotion control the power menu. Working: All others. Recommend GAPPS Open GAPPS BeanGapps nano Pico 7.1 arm62 https://mega.nz/#!9O43xSgD!YH71E4lhiBjOuh78jWj1k39GFXpiTichrY0DsblIBAo

 

all others σημαίνει ότι όλα δουλεύουν μια χαρά ή βλέποντας και κάνοντας? :):)

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Emotion RR remixed 7.1.2.Not working: Inside Emotion control the power menu. Working: All others. Recommend GAPPS Open GAPPS BeanGapps nano Pico 7.1 arm62 https://mega.nz/#!9O43xSgD!YH71E4lhiBjOuh78jWj1k39GFXpiTichrY0DsblIBAo

 

Έχει google camera με hdr+;;

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Έχει google camera με hdr+;;

 

Ναι έχει...Αν θυμάμαι καλά την έβαλα,,,:lol::lol:

GUZGUN:all others σημαίνει ότι όλα δουλεύουν μια χαρά ή βλέποντας και κάνοντας?

Nαι όλα δουλεύουν άψογα..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει...Αν θυμάμαι καλά την έβαλα,,,:lol::lol:

GUZGUN:all others σημαίνει ότι όλα δουλεύουν μια χαρά ή βλέποντας και κάνοντας?

Nαι όλα δουλεύουν άψογα..;)

Βρε μπελάδες που μας έβαλες πάλι!!! Χα χα χα ☺️☺️☺️

 

 

Open gapps ή bean gapps? Στο bean gapps έχει μόνο full και mini. Έτσι?

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη για καποιο περιεργο λογο η google tele 26s.50 μου ετρωγε την μπαταρια με τις υπηρεσιες συστηματος αναγκαστικα να ξαναφλασαρω απο την αρχη ολη την ρομ και τωρα δεν θυμαμαι με ποιο τροπο αλλαζω φωτογραφια οθονη κλειδωματος. Μπορει καποιος να μου θιμισει γτ οταν μπαινω στις φωτογραφιες και παταω σε καποια φωτο ορισμος ως δεν μου βγαζει πουθενα την ταπετσαρια οθονης κλειδωματος. Επισης δεν μπορω να βρω πως απενεργοποιητε το φλας στις εισερχομενες κλησεις Edited by masterone
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει...Αν θυμάμαι καλά την έβαλα,,,:lol::lol:

GUZGUN:all others σημαίνει ότι όλα δουλεύουν μια χαρά ή βλέποντας και κάνοντας?

Nαι όλα δουλεύουν άψογα..;)

 

Καλημέρα! Έχω βάλει την RR EMOTION. Παρατήρησα ότι το ίντερνετ σέρνεται, τόσο μέσω Wi-Fi όσο και μέσω δεδομένων κινητής.

Κάποια πρόταση - λύση;

 

Επιπλέον το playstore έχει κρασάρει...

Ευχαριστώ

Edited by kak13000
Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...