Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιβεβαιώνω το γεγονός ότι φτάνει μέχρι τα 4000mah, με μαμά φορτιστή και καλώδιο έχω φτάσει εώς 4030mah σε QC 3.0, μέχρι 80% μπορείς να απολαύσεις την φανταστικά γρήγορη αυτή φόρτιση, διότι από 80% και μετά, τρέχει με περιπου τα 2/4 της ταχύτητας, ίσως και 2/3... Ούτως ή αλλως το κινητό έχει ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ γρήγορη φόρτιση.. Εξάλλου εμένα με βολεύει, μιας και το σηκώνω πάντα στο 80%-90%... Το κινητό ζεματάει βέβαια, αλλά, φορτίζει ΑΣΤΡΑΠΙΑΙΑ!

Μόνο εμένα φορτίζει στα 1500?? ( Φορτιστής και καλωδια blitzwolf αλλά και με τα μαμά εκεί στα 1500 είμαι.)

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Μόνο εμένα φορτίζει στα 1500?? ( Φορτιστής και καλωδια blitzwolf αλλά και με τα μαμά εκεί στα 1500 είμαι.)

 

εμενα με 3rdpart φορτιστη και και orico καλωδιο φορτιζει στα 1470mah

mi8
Link to comment
Share on other sites

εμενα με 3rdpart φορτιστη και και orico καλωδιο φορτιζει στα 1470mah

 

Πώς φτάνουν άλλοι με μαμά καλώδια/ φορτιστές τα 4.000???? Παίζει ρόλο η ρομ να υποθέσω; Αλλά απ την άλλη......τόση διαφορά ρε παιδί μου;. 2500mA διαφορά;;

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Πώς φτάνουν άλλοι με μαμά καλώδια/ φορτιστές τα 4.000???? Παίζει ρόλο η ρομ να υποθέσω; Αλλά απ την άλλη......τόση διαφορά ρε παιδί μου;. 2500mA διαφορά;;

Πρέπει να παίζει πολύ σημαντικό ρόλο η ρομ. Εμένα με το MIUI δεν πέφτει κάτω από 4200 ποτέ.

Για το λόγο αυτό βέβαια το φορτίζω με άλλο φορτιστή όταν δε βιάζομαι, για να μην πεθάνει η μπαταρία από τη θερμοκρασία.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να παίζει πολύ σημαντικό ρόλο η ρομ. Εμένα με το MIUI δεν πέφτει κάτω από 4200 ποτέ.

Για το λόγο αυτό βέβαια το φορτίζω με άλλο φορτιστή όταν δε βιάζομαι, για να μην πεθάνει η μπαταρία από τη θερμοκρασία.

 

Για να δούμε με την miui9 πόσο θα δείχνει.... ;):p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εμένα φορτίζει στα 1500?? ( Φορτιστής και καλωδια blitzwolf αλλά και με τα μαμά εκεί στα 1500 είμαι.)

 

1500 δεν είναι quick charge 3.0, αλλά κανονική φόρτιση, οπότε έστω και να έχεις qc 3.0 φορτιστή να ξερεις πως φορτίζεις σε κανονικές ταχύτητες..Το κινητό μας είναι λίγο ιδιαίτερο με το quick charge 3.0, και δεν είναι καν εγκεκριμένο από την qualcomm, αν δεν κάνω λάθος, αλλά έστω και να είναι, είναι λίγο ιδιαίτερο ξανά επαναλαμβάνω, περιορισμένο από hardware πλευρα όσο έχει να κάνει με το quick charge 3.0(και έχει και κάποιες ειδικές λειτουργίες της LeEco με τον stock charger) και λειτουργεί με τον stock και με ελάχιστους φορτιστές σωστά, και όχι με την μεγάλη πλειοψηφία, θα έλεγα πως το καλύτερο είναι να το φορτίζεις με τον stock φορτιστή, διότι έχει τις σωστές τάσεις, τάσεις που δεν θα βρεις καθόλου εύκολα σε qc φορτιστή, πόσο μάλλον τα 24w που είναι ο stock... το 99.9% των qc 3.0 φορτιστών είναι εώς 18w, εγώ λέω δοκίμασε τον αυθεντικό φορτιστή, και αν δεν σε βολεύει το καλώδιο, δοκίμασε το blitzwolf μαζί. Πάντως φορτιστής, είναι το κύριο πράγμα που δεν πρέπει να αλλάζεις στο κινητό, διότι, χαλάει η μπαταρία, οι τάσεις κ.τ.λ. και όσο νά'ναι ο stock είναι πειραγμένος για απόδοση για το συγκεκριμένο κινητό που είναι ιδιαίτερο σε αυτό τον τομέα(φόρτισης), οι 3rd party φορτιστές, δεν είναι παιχνίδι, είναι επικίνδυνοι. κάποιος για να φορτίζει το κινητό του με έναν, πρέπει να το έχει ψάξει πολύ, αλλιώς μπορεί να καταντήσει το κινητό του Note 7..

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρέπει να παίζει πολύ σημαντικό ρόλο η ρομ. Εμένα με το MIUI δεν πέφτει κάτω από 4200 ποτέ.

Για το λόγο αυτό βέβαια το φορτίζω με άλλο φορτιστή όταν δε βιάζομαι, για να μην πεθάνει η μπαταρία από τη θερμοκρασία.

 

Μπορείς απλώς να απενεργοποιείς το quick charge, από τις ρυθμίσεις της μπαταρίας :P

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόνο εμένα φορτίζει στα 1500?? ( Φορτιστής και καλωδια blitzwolf αλλά και με τα μαμά εκεί στα 1500 είμαι.)

 

Ίσως να φταίει software, δλδ tele 26; Η οποία είναι full google-based και τα παιδιά, τα έκαναν τα πάντα από την αρχή, μιας και δεν είναι leeco based, δεν έχει τις ιδιαίτερες λειτουργίες LeEco νομίζω, όπως το ιδιαίτερο qc της κ.α. Αυτό μένει από τον chris να το επιβεβαιώσει, εγώ δεν έχω ιδέα, μιας και δεν έχω προλάβει να χρησιμοποιήσω tele26 και έχω στείλει πίσω το κινητό λόγω προβλήματος :P

P.S. Με ποια εφαρμογή το έλενξες;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρέπει να παίζει πολύ σημαντικό ρόλο η ρομ. Εμένα με το MIUI δεν πέφτει κάτω από 4200 ποτέ.

Για το λόγο αυτό βέβαια το φορτίζω με άλλο φορτιστή όταν δε βιάζομαι, για να μην πεθάνει η μπαταρία από τη θερμοκρασία.

 

Από όσο ξέρω, :P περισσότερο κακό κάνει το κρύο στις μπαταρίες από την ζέστη..

Edited by filippos76

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Προσπάθησα να περασω την νεωτερη miui του cris αλλά εχω θέμα με το mi account. Προσπαθώ να κανω login αλλά δεν μου αναγνωρίζει τον κωδικό, ακόμα και στο site της xiaomi που μπήκα και τον αλλαξα δεν καταφερα να κανω login στην συσκευή μου. Μάλιστα φαίνεται να με συνδέει με άλλο λογαριασμό xiaomi. Υπάρχει κανας τρόπος να παρακαμψω το login στην αρχή?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

1) Μπορείς απλώς να απενεργοποιείς το quick charge, από τις ρυθμίσεις της μπαταρίας :P

 

 

2) Από όσο ξέρω, :P περισσότερο κακό κάνει το κρύο στις μπαταρίες από την ζέστη..

 

1) Είναι ενεργοποιημένο μόνιμα ότι επιλογή και να έχεις κάνει. Bug της MIUI. ;)

 

2) Θα σου πρότεινα να ανανεώσεις τις πηγές σου!

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Αφού σου είπα. Και ο μαμά εκεί φορτίζει. Όχι μόνο ο Blitzwolf. ( Ο καλύτερος της αγοράς μακράν) Πάντως ξαναλέω. 1500 με 4200 είναι χαώδης διάφορα στη φορτιση. Με το ampere μετράω. Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο bug της ρομ είναι σίγουρα, που δεν το είχαμε τσεκαρει πριν. Δοκίμασα με το quick charge κλειστό στις ρυθμίσεις της μπαταριας, και φορτίζει το ίδιο. 1490. Μπορεί κάποιος άλλος με tele 26 να μας πει αν έχει δει πάνω από 1500? Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα με dirty install αφού έκανα τα 2 wipe αλλά στο ξεκίνημα της εγκατάστασης μου βγάζει some Symlinks failed. Οπότε το άφησα για την ώρα και βλέπουμε.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

έχει δοκιμάσει να κάνει κανείς dirty install την 5e πάνω από την 5c μόνο με wipe davlic και cache?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται: Πωλείται Leeco Le Max2 (χ820) 4GB RAM / 32GB ROM rose gold (truly οθόνη) σε πολύ καλή κατάσταση με tempered glass. Μαζί δίνονται όλα τα παρελκόμενα του, ένα εξτρά tempred glass και 3 θήκες (2 σιλικόνης και μία μωβ σκληρή). Ποτέ δεν έχει πέσει και πάντα μα πάντα λειτουργεί το fingerprint σε οποιαδήποτε ROM. Μαζί θα δοθεί και type-C USB-OTG. 150 ευρώ. Πληροφορίες με p.m.

 

Πουλήθηκε, ευχαριστώ

Edited by GregoryD
ενημέρωση
Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει να κάνει κανείς dirty install την 5e πάνω από την 5c μόνο με wipe davlic και cache?

 

Ναι το έκανε φίλος και έχει θέματα με PlayStore. Θέλουν χειροκίνητα διαγραφή από τα data./data γιατί χτυπάνε. Καλύτερα clean and restore με titanium backup.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε και να τα χάσεις όλα? Εφαρμογές data κλπ. Δοκίμασε μόνο με τα 2 cache και βλέπεις. Πάρε κι ένα backup να έχεις πάντα. ;)

 

Συγνωμη που ξαναρωταω: δηλαδη τσεκαρω τα 2 cache σερνω τα βελακια δεξια και αυτο ειναι?

Η εχει και κατι αλλο μετα?

 

Βασιλης

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη που ξαναρωταω: δηλαδη τσεκαρω τα 2 cache σερνω τα βελακια δεξια και αυτο ειναι?

Η εχει και κατι αλλο μετα?

 

Βασιλης

Ναι αλλά είπαμε παραπάνω τι θέλει.. Τσέκαρε..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Προσπάθησα να περασω την νεωτερη miui του cris αλλά εχω θέμα με το mi account. Προσπαθώ να κανω login αλλά δεν μου αναγνωρίζει τον κωδικό, ακόμα και στο site της xiaomi που μπήκα και τον αλλαξα δεν καταφερα να κανω login στην συσκευή μου. Μάλιστα φαίνεται να με συνδέει με άλλο λογαριασμό xiaomi. Υπάρχει κανας τρόπος να παρακαμψω το login στην αρχή?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καμιά ιδέα μπας και χαρω την ρομ και εγω?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καμιά ιδέα μπας και χαρω την ρομ και εγω?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δοκίμασε να μπεις με αρχική γλώσσα Αγγλικά και αλλάζεις αφού μπεις στο σύστημα. Πότε δεν είχα πρόβλημα με αυτό αλλά έχει αναφερθεί από χρήστες στο xda. Δοκίμασε και μετά η άλλη λύση είναι να πας μετά την εγκατάσταση σε TWRP και να μετονομασεις το miui account apk σε κατάληξη.com πχ να μπεις και μετά αφού μπεις μετονομασε πάλι σε .apk. Δοκίμασε. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας !

Χτες παρέλαβα ένα lemax 2 (x829) και διαπίστωσα ότι δεν μπορώ να απενοργοποιώ κατά βούληση τις 2 sim. Επειδή μου φαίνεται λίγο σαχλό να μην υπάρχει η δυνατότητα ενεργοποίησης/απενεργοποίησης κάθε μίας sim ξεχωριστά, θεωρώ ότι μάλλον λόγω άγνοιας κάτι δεν καταλαβαίνω σωστά. Το λογισμικό είναι EUI 5.8.016s. Κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη.

Edited by anadromos
Λάθη
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο bug της ρομ είναι σίγουρα, που δεν το είχαμε τσεκαρει πριν. Δοκίμασα με το quick charge κλειστό στις ρυθμίσεις της μπαταριας, και φορτίζει το ίδιο. 1490. Μπορεί κάποιος άλλος με tele 26 να μας πει αν έχει δει πάνω από 1500?
Εμένα φορτίζει σε περίπου μία ώρα, άρα πολύ πάνω από 1490....

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να μπεις με αρχική γλώσσα Αγγλικά και αλλάζεις αφού μπεις στο σύστημα. Πότε δεν είχα πρόβλημα με αυτό αλλά έχει αναφερθεί από χρήστες στο xda. Δοκίμασε και μετά η άλλη λύση είναι να πας μετά την εγκατάσταση σε TWRP και να μετονομασεις το miui account apk σε κατάληξη.com πχ να μπεις και μετά αφού μπεις μετονομασε πάλι σε .apk. Δοκίμασε. ;)
:D

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα φορτίζει σε περίπου μία ώρα, άρα πολύ πάνω από 1490....

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Kι εμενα τοσο κανει. Για μετρα με το ampere.apk οταν το φορτιζεις.
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας !

Χτες παρέλαβα ένα lemax 2 (x829) και διαπίστωσα ότι δεν μπορώ να απενοργοποιώ κατά βούληση τις 2 sim. Επειδή μου φαίνεται λίγο σαχλό να μην υπάρχει η δυνατότητα ενεργοποίησης/απενεργοποίησης κάθε μίας sim ξεχωριστά, θεωρώ ότι μάλλον λόγω άγνοιας κάτι δεν καταλαβαίνω σωστά. Το λογισμικό είναι EUI 5.8.016s. Κάθε συμβουλή ευπρόσδεκτη.

 

Ναι στην 16s δεν γίνεται αυτό. Βάλε άλλη ρομ.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...