Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Σας ήρθε update με τον καινούργιο kernel όσοι φοράτε την tele_26?

 

παιδια γεια σας και καλο φθινοπωρο.

Χρηστο περαστικα..

Οταν περασα το ΟΤΑ ειμουνα με την v5c.

δεν ξερω για ποιον λογο μετα απο 2 μερες

που το κοιταξα εγραφε:

CBG_26S_V6a. εκδοση 20170805.

Εχει περαση ενας μηνας και ακομη γραφει

το ιδιο. Θα ερθει καποιο ΟΤΑ η πρεπει να κανω εγω κατι για να παω στην e???

Επειδη ειμαι αρκετα ασχετος, αν καποιος

θελει να βοηθειση, ζητω την κατανοηση σας.

(δηλαδη η βοηθεια πρεπει νανε λιγο αναλητικη)

Ευχαριστω εκ των πρωτερων..

Lemax x829 ειναι το τηλ http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/dizzy2.gif

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Με screencast , απευθείας σε smart TV η με mirracast αν δεν έχεις smart TV .Αντάπτορα c-type σε HDMI δεν έχω να δοκιμάσω.

 

Δοκίμασα εγώ adaptor USB Type C σε HDMI και δεν λειτούργησε. Φυσικά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν είναι δυνατό. Δοκίμασε με active MHL adaptor. Υπάρχουν αρκετές επιλογές στο AliExpress σε λογικές τιμές. Μια επιλογή είναι αυτή.

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας και καλο φθινοπωρο.

Χρηστο περαστικα..

Οταν περασα το ΟΤΑ ειμουνα με την v5c.

δεν ξερω για ποιον λογο μετα απο 2 μερες

που το κοιταξα εγραφε:

CBG_26S_V6a. εκδοση 20170805.

Εχει περαση ενας μηνας και ακομη γραφει

το ιδιο. Θα ερθει καποιο ΟΤΑ η πρεπει να κανω εγω κατι για να παω στην e???

Επειδη ειμαι αρκετα ασχετος, αν καποιος

θελει να βοηθειση, ζητω την κατανοηση σας.

(δηλαδη η βοηθεια πρεπει νανε λιγο αναλητικη)

Ευχαριστω εκ των πρωτερων..

Lemax x829 ειναι το τηλ http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/dizzy2.gif

Καλημέρα σου το γράφει αυτό γιατί το πέρασες χειροκίνητα και ήταν για αυτή. Θα το κοιτάξω ή αν μπορείς πήγαινε κατευθείαν στην 5e ευχαριστώ.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα εγώ adaptor USB Type C σε HDMI και δεν λειτούργησε. Φυσικά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν είναι δυνατό. Δοκίμασε με active MHL adaptor. Υπάρχουν αρκετές επιλογές στο AliExpress σε λογικές τιμές. Μια επιλογή είναι αυτή.

 

Το ξέρω ότι θέλει MHL active κάτι που δεν έχουν οι EUI. Προσωπικά έχω smart tv και Mira screen για τις παλιές οπότε είναι σούπερ. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλώδιο που μου ήρθε από aliexpress εχτές που δείχνει καλό FONKEN Type-C Cable USB 3.1 Type C Cable 2128AWG 2.4A Fast Charging

http://s.aliexpress.com/ZZ3YbUn2

c3572bb87aae77a519ff30fa70b3ad30.jpg

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Καλώδιο που μου ήρθε από aliexpress εχτές που δείχνει καλό FONKEN Type-C Cable USB 3.1 Type C Cable 2128AWG 2.4A Fast Charging

http://s.aliexpress.com/ZZ3YbUn2 g[/img]

alk

Με αυτό το καλώδιο και μαμά φορτιστή είσαι οκ. Αν πας σε 9v φορτιστή και άλλο καλώδιο μπορείς να δεις μέχρι 4000mAh.;)

Βέβαια δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό αυτό για την μπαταρία με τέτοιο xtream fast charge.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι θέλει MHL active κάτι που δεν έχουν οι EUI. Προσωπικά έχω smart tv και Mira screen για τις παλιές οπότε είναι σούπερ. ;)

Εμένα για κάποιο λόγο δε συνδέεται σωστά με το mira screen του κινητού σε samsung smart tv. Πολλές φορές δε συνδέεται καθόλου και θέλει επανεκκίνηση το κινητό για να συνδεθεί. Και όταν συνδεθεί πρέπει να βάλω το κινητό σε κατάλληλη θέση αλλιώς τρώει κολλήματα. Γνωρίζει κάποιος γιατί συμβαίνει αυτό με την tele 26s;

 

Le X829 4/64 tele23s

Link to comment
Share on other sites

Εμένα για κάποιο λόγο δε συνδέεται σωστά με το mira screen του κινητού σε samsung smart tv. Πολλές φορές δε συνδέεται καθόλου και θέλει επανεκκίνηση το κινητό για να συνδεθεί. Και όταν συνδεθεί πρέπει να βάλω το κινητό σε κατάλληλη θέση αλλιώς τρώει κολλήματα. Γνωρίζει κάποιος γιατί συμβαίνει αυτό με την tele 26s;

 

Le X829 4/64 tele23s

 

Samsung έχω κι εγώ την τελευταια 4Κ Muhd και όχι μόνο συνδέεται αλλά όταν πατάω το watch to TV όταν βλέπω κάτι ακόμα κι αν είναι σβηστή την ενεργοποιεί κι όλας! :D

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπισα για δευτερη φορα σ ενα μηνα προβλημα με battery drain και για να το διορθωσω εκανα επανεκινηση μετα wipe Dalvik cache και στη συνεχεια εβαλα dirty την ρομ (telegram_26.v.49_FullRom) που την ειχα κατεβασμενη απο παλια...το προβλημα με το drain μαλλον διορθωθηκε αλλα τωρα δεν μπορω να μπω ρυθμισεις γιατι μου βγαζει το μηνυμα ΄η εφαρμογή ρυθμίσεις έχει σταματήσει΄...:!::!:
Poco F2 PRO
Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπισα για δευτερη φορα σ ενα μηνα προβλημα με battery drain και για να το διορθωσω εκανα επανεκινηση μετα wipe Dalvik cache και στη συνεχεια εβαλα dirty την ρομ (telegram_26.v.49_FullRom) που την ειχα κατεβασμενη απο παλια...το προβλημα με το drain μαλλον διορθωθηκε αλλα τωρα δεν μπορω να μπω ρυθμισεις γιατι μου βγαζει το μηνυμα ΄η εφαρμογή ρυθμίσεις έχει σταματήσει΄...:!::!:

 

Για αυτό κατέβηκε γιατί είχε πρόβλημα. Λείπει ένα αρχείο μέσα από τα Settings. Αν έχεις την προηγούμενη πήγαινε στο system./ Settings και μέσα θα βρεις ένα φάκελο oat παρτον όπως είναι και ρίξτο στην ίδια διαδρομή στην 49 και θα παίξει. Μην ξεχάσεις τα ίδια δικαιώματα με τον αρχικό φάκελο.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπισα για δευτερη φορα σ ενα μηνα προβλημα με battery drain και για να το διορθωσω εκανα επανεκινηση μετα wipe Dalvik cache και στη συνεχεια εβαλα dirty την ρομ (telegram_26.v.49_FullRom) που την ειχα κατεβασμενη απο παλια...το προβλημα με το drain μαλλον διορθωθηκε αλλα τωρα δεν μπορω να μπω ρυθμισεις γιατι μου βγαζει το μηνυμα ΄η εφαρμογή ρυθμίσεις έχει σταματήσει΄...:!::!:

Για το battery drain η λύση είναι απλή επανεκκίνηση κάθε φορά που το βλέπεις..

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

παδια μια ερωτηση συγνωμη που γραφω σε αυτο το νημα επειδη ειχα παλια leeco συσκευη και εχω να ασχοληθω καιρο γιατι την πουλησα ...ποια ειναι τα τελευταια της μοντελα με τον πιο δυνατο επεξεργαστη σε helio η snapdragon για να αγορασω ενα σε 5.5 ιντσες με μεγαλη αναλυση οθονης....και που να εχει τις επιδοσεις του le max2.....εκτος αν το le max2 θεωρειται ακομα το κορυφαιο μοντελο της....και ποιο μοντελο le max2 εχει και την μπαντα της wind Edited by olympiakos
Link to comment
Share on other sites

παδια μια ερωτηση συγνωμη που γραφω σε αυτο το νημα επειδη ειχα παλια leeco συσκευη και εχω να ασχοληθω καιρο γιατι την πουλησα ...ποια ειναι τα τελευταια της μοντελα με τον πιο δυνατο επεξεργαστη σε helio η snapdragon για να αγορασω ενα σε 5.5 ιντσες με μεγαλη αναλυση οθονης....και που να εχει τις επιδοσεις του le max2.....εκτος αν το le max2 θεωρειται ακομα το κορυφαιο μοντελο της....και ποιο μοντελο le max2 εχει και την μπαντα της wind

 

Καλησπέρα. Πας για Lepro3 x720 με SD821 όλες τις μπάντες και απροβληματιστο fingerprint. Κοίτα ένα νήμα ποιο πάνω να ρωτήσεις τα παιδιά για αγορά και από που.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Νέος Kernel πάντως δεν έχει εμφανιστεί.....

 

Για AOSP κάθε βδομάδα βγαίνει για EUI ο τελευταίος είναι αυτός που χρησιμοποιώ μόνο εγώ στις ρομ μου και τον βρήκα από EUI Developer διαρροή. 26.05.2017 με security patches 01.05.2017.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πας για Lepro3 x720 με SD821 όλες τις μπάντες και απροβληματιστο fingerprint. Κοίτα ένα νήμα ποιο πάνω να ρωτήσεις τα παιδιά για αγορά και από που.
μπραβο crisbal σε παρακολουθω για τις ρομ που βγαζεις ευγε...απλα το μονο αν πεις κακο ειναι οτι το le pro 3 εχει μικροτερη αναλυση οθονης...εχεις ρομ για αυτο ετσι??που να δουλευει απροβληματιστα??εσυ που τα παλευεις τα κινητα ποιο εχει καλυτερο σκορ antutu?? το leeco le max2 ??? η το le pro 3??με αλλα λογια ποιο παει πιο σφαιρα??
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σου το γράφει αυτό γιατί το πέρασες χειροκίνητα και ήταν για αυτή. Θα το κοιτάξω ή αν μπορείς πήγαινε κατευθείαν στην 5e ευχαριστώ.;)

 

Για να παω 5e..

TWRP- wipe-τα τσεκαρω ολα εκτος internal,

reboot to recovery και εγκατασταση? Ετσι???

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Για να παω 5e..

TWRP- wipe-τα τσεκαρω ολα εκτος internal,

reboot to recovery και εγκατασταση? Ετσι???

 

Όχι βρε και να τα χάσεις όλα? Εφαρμογές data κλπ. Δοκίμασε μόνο με τα 2 cache και βλέπεις. Πάρε κι ένα backup να έχεις πάντα. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε και να τα χάσεις όλα? Εφαρμογές data κλπ. Δοκίμασε μόνο με τα 2 cache και βλέπεις. Πάρε κι ένα backup να έχεις πάντα. ;)

 

θα το δοκιμάσω και εγώ αύριο μια που έχω πάρει όλα τα backup που ήθελα. Μπορεί να μου πει όμως κάποιος πως βλέπει το computer το κινητό όταν είμαστε σε recovery mode. πηγαίνω στο mount είναι ενεργοποιημένο το enable mount κάτω δεξιά αλλά τίποτα. Τι άλλο να εγκαταστήσω στο computer?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμάσω και εγώ αύριο μια που έχω πάρει όλα τα backup που ήθελα. Μπορεί να μου πει όμως κάποιος πως βλέπει το computer το κινητό όταν είμαστε σε recovery mode. πηγαίνω στο mount είναι ενεργοποιημένο το enable mount κάτω δεξιά αλλά τίποτα. Τι άλλο να εγκαταστήσω στο computer?

 

Πήγαινε στο ποστ Bootloader να δεις και να βάλεις σωστους drivers. ;)

Αλλά αν δεν έχεις σοβαρά προβλήματα? Γιατί να την αλλάξεις α? Άντε αφού έχεις backup κάνεις ότι θες. Το νου σου αν πήρες μπακαπ με κωδικό ή δακτυλικό θες το clear zip αν επιστρέψεις.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο ποστ Bootloader να δεις και να βάλεις σωστους drivers. ;)

Αλλά αν δεν έχεις σοβαρά προβλήματα? Γιατί να την αλλάξεις α? Άντε αφού έχεις backup κάνεις ότι θες. Το νου σου αν πήρες μπακαπ με κωδικό ή δακτυλικό θες το clear zip αν επιστρέψεις.

θα την βάλω από πάνω έτσι και αλλιώς. Τι κακό να γίνει? όλο και κάτι πιο ενημερωμένο θα έχει η 5e. Με την 5c έτσι και αλλιώς δεν παίρνω κανένα update. το post με τον bootloader το έχω διαβάσει όταν το χρειάστηκα στην αρχή και ελπίζω να έκανα ότι έπρεπε τότε. Θα το ξαναρίξω μια ματιά πάντως.

Clear.zip ποιο εννοείς? Το fingerprint_clear.zip? Πριν ή μετά το restore το εκτελείς?

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε και να τα χάσεις όλα? Εφαρμογές data κλπ. Δοκίμασε μόνο με τα 2 cache και βλέπεις. Πάρε κι ένα backup να έχεις πάντα. ;)

 

Τοψαξα λιγο και μαλλον συνεβη το εξης:

Σου ειχε ζητησει καποιος φιλος που ειχε το χ829 (και του ειχες δωσει αυτο το zip:=FIX_X829_26s-V6aModel.zip)

γιατι φαινοντανε ως χ820: (ιδια περιπτωση με την δικια μου)

Το ειχα δει και το περασα και γω. Μαλλον τοτε εγινε η αλλαγη που μου εμφανιζει στη version.

Υπαρχει περιπτωση αυτο να ισχυει?

Και αν ισχυει πως συνεχιζω? TWRP/wipe/advans wipe/, τικαρω τα 2 cache, και μετα? (αν μπορεις μου λες

και την υπολοιπη διαδρομη, γιατι με τοσα πολλα που ειναι εχω χασει λιγο το μπουσουλα)

 

ΥΓ. για το backup που λες ειχα παρει backup την V5c, πριν περασω το zip: FIX_X829_26s-V6aModel.zip)

αν αυτο σου λεει κατι..?

 

Βασιλης

Edited by vasillis2

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Με αυτό το καλώδιο και μαμά φορτιστή είσαι οκ. Αν πας σε 9v φορτιστή και άλλο καλώδιο μπορείς να δεις μέχρι 4000mAh.;)

Βέβαια δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό αυτό για την μπαταρία με τέτοιο xtream fast charge.

 

Επιβεβαιώνω το γεγονός ότι φτάνει μέχρι τα 4000mah, με μαμά φορτιστή και καλώδιο έχω φτάσει εώς 4030mah σε QC 3.0, μέχρι 80% μπορείς να απολαύσεις την φανταστικά γρήγορη αυτή φόρτιση, διότι από 80% και μετά, τρέχει με περιπου τα 2/4 της ταχύτητας, ίσως και 2/3... Ούτως ή αλλως το κινητό έχει ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ γρήγορη φόρτιση.. Εξάλλου εμένα με βολεύει, μιας και το σηκώνω πάντα στο 80%-90%... Το κινητό ζεματάει βέβαια, αλλά, φορτίζει ΑΣΤΡΑΠΙΑΙΑ!

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε και να τα χάσεις όλα? Εφαρμογές data κλπ. Δοκίμασε μόνο με τα 2 cache και βλέπεις. Πάρε κι ένα backup να έχεις πάντα. ;)
Δοκίμασα με dirty install αφού έκανα τα 2 wipe αλλά στο ξεκίνημα της εγκατάστασης μου βγάζει some Symlinks failed. Οπότε το άφησα για την ώρα και βλέπουμε.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...