Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι δεν τα ανεβαζουμε σε google drive που ειναι πιο αξιοπιστο? Ουτε εγω μπορω να το κατεβασω

Nαι γιατί έφτασε στο όριο δωρεάν λήψεων (1.000+) και ζητάει συνδρομή 60 ευρώ :happy:. Το Google δεν μα ς κάνει για direct αλλά κάτι θα κάνω στις επόμενες μέρες..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Nαι γιατί έφτασε στο όριο δωρεάν λήψεων (1.000+) και ζητάει συνδρομή 60 ευρώ :happy:. Το Google δεν μα ς κάνει για direct αλλά κάτι θα κάνω στις επόμενες μέρες..;)

Για οσους δεν το εχουμε βαλει παιζει να το ανεβασεις καπου?:happy:

Link to comment
Share on other sites

100% είναι στο τελωνείο. Με SG post περνάνε όλα από εκεί. Μόνο με Ευρωπαϊκά post offices μπορεί να την γλυτώσεις. Εμένα με SG ένα τηλέφωνο το κράτησαν την άλλη φορά ενάμιση μήνα μέσα.

 

Σωστό σε βρίσκω, είναι όντως στο τελωνείο, μόνο που δεν εκτελωνίζεται, οι άχρηστοι έστειλαν μερικά δέματα για την Θεσσαλονίκηχωρίς να περάσουν πρώτα τελωνείο Αθήνας, και από ότι φαίνεται το τελωνείο Θεσσαλονίκης δεν θα εκτελωνίσει(δεν ξέρω γτ, ίσως λόγω απεργίας) και μαζεύουν δέματα από κάθε άκρη της Θεσσαλονίκης να τα στείλουν Αθήνα να εκτελωνιστούν, και μετά να ξαναέρθουν πίσω. Το πιο απίστευτο, είναι πως ο άνθρωπος που μιλούσα μου είπε πως αυτή η διαδικασία θα πάρει μέχρι 3 βδομάδες!

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Για οσους δεν το εχουμε βαλει παιζει να το ανεβασεις καπου?:happy:

 

Eδώ κατέβασε και κάντο από TWRP..

https://www.magentacloud.de/api/sharelink/download?id=gZLPrDdp

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, στο X820 που εχω εμφανιστηκε το προβλημα με την πισω καμερα η οποια δεν μπορει πλεον να κανει autofocus με αποτελεσμα ολες οι φωτο να ειναι θολες εκτος απ'αυτες που το αντικειμενο βρισκεται πολυ κοντα στη καμερα....οταν προσπαθεις να κανεις εσυ focus πατωντας το χερι σου επανω ακουγονται καποιοι θορυβοι προφανως γιατι η καμερα προσπαθει αλλα δε μπορει να κανει focus

 

μηπως μπορει να βοηθησει καποιος? ειναι προβλημα software η hardware?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, στο X820 που εχω εμφανιστηκε το προβλημα με την πισω καμερα η οποια δεν μπορει πλεον να κανει autofocus με αποτελεσμα ολες οι φωτο να ειναι θολες εκτος απ'αυτες που το αντικειμενο βρισκεται πολυ κοντα στη καμερα....οταν προσπαθεις να κανεις εσυ focus πατωντας το χερι σου επανω ακουγονται καποιοι θορυβοι προφανως γιατι η καμερα προσπαθει αλλα δε μπορει να κανει focus

 

μηπως μπορει να βοηθησει καποιος? ειναι προβλημα software η hardware?

 

Και εμένα μου έκανε ήχους για να κάνει focus, αλλά εκτός από μερικά όντως μη-επιτυχημένα focus, μπορώ να πω πως πάντα τελικά κατάφερνα να το κάνω να κάνει focus, δοκίμασε να είναι σταθερό το κινητό, επίσης θα βοηθούσε να ξέραμε σε τι προσπαθείς να κάνεις focus, εκτός αν αυτό το πρόβλημα είναι συνεχές, δλδ γίνεται πάντα.

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Eδώ κατέβασε και κάντο από TWRP..

https://www.magentacloud.de/api/sharelink/download?id=gZLPrDdp

 

Το κατεβασα και γω απο εδω και εγινε..

v.5c-Moded by C.B.G

Τις αλλαγες πως τις βλεπουμε?

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Το κατεβασα και γω απο εδω και εγινε..

v.5c-Moded by C.B.G

Τις αλλαγες πως τις βλεπουμε?

Πατάς στις 3 γραμμές επάνω αριστερά από το γρανάζι..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

To FaceUnlock έχει ήδη δωθεί στην tele_26 με update..
Δεν το βρίσκω, στις ρυθμίσεις κωδικών και fingerprint δεν είναι, έχω περάσει όλα τα updates.....

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βρίσκω, στις ρυθμίσεις κωδικών και fingerprint δεν είναι, έχω περάσει όλα τα updates.....

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι το έχουν μήπως σου έφυγε κανένα update?

Έχεις χάσει κάποιο settings σίγουρα..

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Ξαφνικα απο χτες το EUI official rom τα εχει παιξει (χωρις προφανή λογο, δεν εχει πεσει κτλ..), δεν μπορω να δεχτω κλησεις, δεν εχω notifications για μηνύματα, δεν μπορω να κατεβασω google apps.. Σκεφτομαι για αλλαγη rom αλλα πριν προχωρήσω έχετε να μου προτείνετε καμια λυση?

 

Στη περιπτωση αλλαγης ρομ,εχετε να προτεινετε κατι? Θα ηθελα κατι σταθερο εφοσον χρησιμοποιω το κινητό για δουλειες κτλ.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου έκανε ήχους για να κάνει focus, αλλά εκτός από μερικά όντως μη-επιτυχημένα focus, μπορώ να πω πως πάντα τελικά κατάφερνα να το κάνω να κάνει focus, δοκίμασε να είναι σταθερό το κινητό, επίσης θα βοηθούσε να ξέραμε σε τι προσπαθείς να κάνεις focus, εκτός αν αυτό το πρόβλημα είναι συνεχές, δλδ γίνεται πάντα.

το προβλημα ειναι συνεχες η εικονα της καμερας ειναι συνεχεια θολη, αν δεν ειναι θεμα software που μπορω να βρω καμερα γι'αυτο το κινητο και υπαρχει καποιος που μπορει να μου κανει την αντικατασταση?

 

εδω υπαρχει και αναλογο θεμα https://forum.xda-developers.com/le-max-2/help/camera-bug-7-1-2-roms-t3618834 μονο που εγω δεν εχω βαλει ποτε nougat rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

1. Ξαφνικα απο χτες το EUI official rom τα εχει παιξει (χωρις προφανή λογο, δεν εχει πεσει κτλ..), δεν μπορω να δεχτω κλησεις, δεν εχω notifications για μηνύματα, δεν μπορω να κατεβασω google apps.. Σκεφτομαι για αλλαγη rom αλλα πριν προχωρήσω έχετε να μου προτείνετε καμια λυση?

2. Στη περιπτωση αλλαγης ρομ,εχετε να προτεινετε κατι? Θα ηθελα κατι σταθερο εφοσον χρησιμοποιω το κινητό για δουλειες κτλ.

Ευχαριστω

1. Πήγαινε stock tecovery (vol+ & power) και πάτα εκεί που λέει clear. Θα κάνει ουσιαστικά επανφορά στα εργοστασιακά ή κάνε από μεσα από το σύστημα.

2. Rom έχουμε εδώ πολλές... 26s-v.5 με OTA Updates kai v6 pure 26.. 23s remixed, tele_26, και άλλες.. Επίσης και εκεί έξω εχει πάρα πολλές..επιλέγεις.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ειναι συνεχες η εικονα της καμερας ειναι συνεχεια θολη, αν δεν ειναι θεμα software που μπορω να βρω καμερα γι'αυτο το κινητο και υπαρχει καποιος που μπορει να μου κανει την αντικατασταση?

 

εδω υπαρχει και αναλογο θεμα https://forum.xda-developers.com/le-max-2/help/camera-bug-7-1-2-roms-t3618834 μονο που εγω δεν εχω βαλει ποτε nougat rom

 

σε πρώτη φάση θα αλλάξεις ρομ. Θα βάλεις μία EUI custom πχ... Αν δεν παίξει ofiicial EUI με όλα τα wipe.. Αν πάλι δεν παίξει πας για αγορά σε AlliExpress ή EBAY. Εγκατάσταση χλωμό.. Θέλει ψάξιμο ή μόνος σου.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

1. Πήγαινε stock tecovery (vol+ & power) και πάτα εκεί που λέει clear. Θα κάνει ουσιαστικά επανφορά στα εργοστασιακά ή κάνε από μεσα από το σύστημα.

2. Rom έχουμε εδώ πολλές... 26s-v.5 με OTA Updates kai v6 pure 26.. 23s remixed, tele_26, και άλλες.. Επίσης και εκεί έξω εχει πάρα πολλές..επιλέγεις.;)

 

Γεια σου Chris ευχαριστω για την απαντηση. Το Clear θα διαγραψει δεδομενα(φωτος κτλ) απο applications η μονο ρυθμισεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.μετα από 2 μήνες αναμονής παρέλαβα σήμερα επιτέλους το le max 2 820 6/64 και μπορώ να πω ότι είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος μέχρι τώρα.απλα θέλω να σας ρωτήσω σαν γκουρού που είστε τι να κάνω όσον αφορά ρομ.πια είναι πιο σταθερη;ή να μην μπω στην διαδικασία 1 μερας κινητό να το σκαλισω;με εγκατάσταση ρομ θα έχει ακόμα καλύτερες επιδοσεις;και θα φύγουν οι κινεζιες

Το μόνο που είδα ότι κολλάει είναι όταν πατάω επαφές με πετάει έξω.

Αν έχετε την καλοσύνη απαντήστε μου σας παρακαλώ.επισης δεν με αφήνει να επιλέξω 4g δίκτυο της vodafone.η κάρτα είναι καινούργια.σημερα την αλλαξα.

Edited by Pakok83
Link to comment
Share on other sites

Δεν το βρίσκω, στις ρυθμίσεις κωδικών και fingerprint δεν είναι, έχω περάσει όλα τα updates.....

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

+1 κι εγώ το ίδιο, με 26S.49

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Chris ευχαριστω για την απαντηση. Το Clear θα διαγραψει δεδομενα(φωτος κτλ) απο applications η μονο ρυθμισεις?

Νομίζω πως ναι αλλά δεν είμαι και 100% σίγουρος..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.μετα από 2 μήνες αναμονής παρέλαβα σήμερα επιτέλους το le max 2 820 6/64 και μπορώ να πω ότι είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος μέχρι τώρα.απλα θέλω να σας ρωτήσω σαν γκουρού που είστε τι να κάνω όσον αφορά ρομ.πια είναι πιο σταθερη;ή να μην μπω στην διαδικασία 1 μερας κινητό να το σκαλισω;με εγκατάσταση ρομ θα έχει ακόμα καλύτερες επιδοσεις;και θα φύγουν οι κινεζιες

Το μόνο που είδα ότι κολλάει είναι όταν πατάω επαφές με πετάει έξω.

Αν έχετε την καλοσύνη απαντήστε μου σας παρακαλώ.επισης δεν με αφήνει να επιλέξω 4g δίκτυο της vodafone.η κάρτα είναι καινούργια.σημερα την αλλαξα.

 

Κανε και εσύ επαναφορά συστήματος αφού μόλις το πήρες και δεν έχει τίποτα μέσα..:happy:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

+1 κι εγώ το ίδιο, με 26S.49

Κάποιο settings σας λείπει αλλά ποιο? Θα στείλω μνμ στον Τάσσο να δώ τι είχε βάλει μέσα..;)

Bγάλτε μου screenshot από το κωδικοί και δακτυλικά μεσα..

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

FaceUnlock για Aroma CN-26s-v.6

Aπό TWRP χωρίς WIPE.. ;)

 

https://www.androidfilehost.com/?fid=889764386195920645

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πατάς στις 3 γραμμές επάνω αριστερά από το γρανάζι..;)

 

Ξαναεψαξα παλι.

Το γραναζι δεν βρισκω:worry:

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς ιδέα πως αλλάζουμε το pin της sim card σε μανισιο eui.

 

Ευχαριστώ παιδιά...!

 

Πας fingerprint & password και μετά τέρμα κάτω other security options

Link to comment
Share on other sites

Ξαναεψαξα παλι.

Το γραναζι δεν βρισκω:worry:

Παιδια μετα το τελευταιο update, δεν μπορω να βρω αυτο το παραθυρο, που ανεβασε ο Cris

 

Στο τηλ βλεπω μονο αυτο.

Ειναι σε καποια αλλη ρυθμιση, η κατι αλλο συμβαινει? Καποια βοηθεια?c7c1c6627ba5c6b74a44b2e8a82a5fef.jpg523cd5596317025f8c767299ca8c8e55.jpg

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξαναεψαξα παλι.

Το γραναζι δεν βρισκω:worry:

Δεν βρισκω αυτο το παραθυρο που

ανεβασε ο Cris

 

Μου δειχνει μονο αυτο. Δεν βλεπω

καποιο γραναζι50b8b7e7e281cfbb4d6328abfac2cb4b.jpgae5d806488672eb76312f768c056690b.jpg

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...