Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που μπορουμε να βρουμε το ζιπακι για το akt για το κινητο μας?? (μαλλον σβηστηκε απο λαθος) Ενα που βρηκα ψαχνοντας προχειρα στο xda, του κανω εγκατασταση απο twrp αλλα δεν το βρισκω μετα στις εφαρμογες. Επισης οσον αφορα το greenify το εγκαθιστουμε και τελειωσε, η πρεπει να του ορισουμε και με τι εφαρμογες θα δουλευει?? Και κατι τελευταιο...για EUI το καλυτερο modem ειναι το 419d?? Ειμαι με την tele 26 (δεν ξερω ποιο modem φοραει απο μαμα) Kαι ενω εχω φουλ σημα και στις δυο καρτες, (vodaphone-wind) μολις παω να κανω κληση η μπαρα πεφτει στην μια γραμη. Μολις τερματησω την κληση (ποιοτητα κλησης επιοικως χαλια) παλι οι μπαρες στο φουλ!! Λιμνη Πλασηρα ειμαι. Ορεινα Καρδιτσας.

 

Μπορείς να δοκιμάσεις το 419d και αν δεν σου αρέσει να βαλεις όποιο άλλο θέλεις μετά. Το greenify απ'οσο θυμάμαι από παλιά το βάζεις απλώς και τέλος. Περιττό για μένα εδώ και πολύ καιρό. Προσωπική άποψη.

 

leeco le max 2 tele26s v47

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως με την v5 και σφαίρα κλειδώνει και σφαίρα αναγνωρίζει τοποθεσίες με το ίδιο gps conf και μπαταρία μια χαρά χωρίς κανένα προφίλ δοκιμαστικά με πάντα Data 4G ανοιχτά λόγω διακοπών Μακεδονία και Θράκη σε χωριά και Internet - Facebook - instagram - mail κλπ και οθόνη 5 + ώρες. Τώρα θα βάλω και Spectrum να δω και μετά και AKT.

Επιτέλους χαίρομαι κι εγώ μια ρομ πάνω από 2 μέρες....;)

 

Screenshot_2017-07-17-17-26-53_1.jpg Screenshot_2017-07-17-17-27-56_1.jpg

 

Άμα έρθεις Ξάνθη κερνάω καφέ!!!!

26s aroma v5 by CrisBal
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια για την Miui Chris. Απίστευτα γρήγορη και γενικά +1 σε οτιδήποτε από eui.. (άποψη μου).. Ερώτηση.. Τα Miui tweaks για xposed γιατί δεν λειτουργούν.? Επίσης update θα μπορώ να κάνω από official site η μόνο από εσένα μιας και είναι modded?
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δοκιμάσεις το 419d και αν δεν σου αρέσει να βαλεις όποιο άλλο θέλεις μετά. Το greenify απ'οσο θυμάμαι από παλιά το βάζεις απλώς και τέλος. Περιττό για μένα εδώ και πολύ καιρό. Προσωπική άποψη.

 

leeco le max 2 tele26s v47

Στο greenify πρεπει να επιλεξεις ποιες εφαρμογές θες να κλείνει.

 

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Άμα έρθεις Ξάνθη κερνάω καφέ!!!!

 

Δυστυχώς δεν θα φτάσω έως εκεί. Του χρόνου όμως θα ανέβω Δράμα και θα έρθω και από εκεί να τα πούμε κι από κοντά. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια για την Miui Chris. Απίστευτα γρήγορη και γενικά +1 σε οτιδήποτε από eui.. (άποψη μου).. Ερώτηση.. Τα Miui tweaks για xposed γιατί δεν λειτουργούν.? Επίσης update θα μπορώ να κάνω από official site η μόνο από εσένα μιας και είναι modded?

Τα Miui8 tweaks δουλεύουν απλά όχι όλα όπως πάντα. Άλλωστε όλα είναι experimental... Έχει τα προβλήματά της και αυτή πιστεύω να διάβασες το ποστ. Update δεν θα έρθει αν δεν βγει άλλη ρομ από εμάς όπως είναι λογικό. Άλλωστε και στην xiaomi-miui.gr δεν δουλεύει ποια το update από την ενσωματωμένη εφαρμογή για να επιλέγει ο χρήστης αν θέλει ή όχι upgrade. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Που μπορουμε να βρουμε το ζιπακι για το akt για το κινητο μας?? (μαλλον σβηστηκε απο λαθος) Ενα που βρηκα ψαχνοντας προχειρα στο xda, του κανω εγκατασταση απο twrp αλλα δεν το βρισκω μετα στις εφαρμογες. Επισης οσον αφορα το greenify το εγκαθιστουμε και τελειωσε, η πρεπει να του ορισουμε και με τι εφαρμογες θα δουλευει?? Και κατι τελευταιο...για EUI το καλυτερο modem ειναι το 419d?? Ειμαι με την tele 26 (δεν ξερω ποιο modem φοραει απο μαμα) Kαι ενω εχω φουλ σημα και στις δυο καρτες, (vodaphone-wind) μολις παω να κανω κληση η μπαρα πεφτει στην μια γραμη. Μολις τερματησω την κληση (ποιοτητα κλησης επιοικως χαλια) παλι οι μπαρες στο φουλ!! Λιμνη Πλασηρα ειμαι. Ορεινα Καρδιτσας.

 

Όπως και είπε και ο συμφορουμίτης @GUZGUN ( την moded version έχω με τα Magisk settings V4A κλπ)... πήγαινε αρχική στα modem & firmware μπες στο λινκ των modem και ξεκινά από 419 και βλέπεις. Για εμένα αυτό και το 23s από τα καλύτερα.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Στο greenify πρεπει να επιλεξεις ποιες εφαρμογές θες να κλείνει.

 

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Έχεις απόλυτο δίκιο. Έχω πολυυυυυ καιρό να την χρησιμοποιήσω και την ξέχασα.

 

leeco le max 2 tele26s v47

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ζητω προκαταβολικα συγγνωμη για τα κεφαλαια αλλα θελω να εκφρασω τον ενθουσιασμο μου γιατι με την τελευταια 26S του Χρηστου ΠΑΙΖΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟ FP ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΟ!!!!! :cry::cry::cry::cry: Συγκινουμαι!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ζητω προκαταβολικα συγγνωμη για τα κεφαλαια αλλα θελω να εκφρασω τον ενθουσιασμο μου γιατι με την τελευταια 26S του Χρηστου ΠΑΙΖΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟ FP ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΟ!!!!! :cry::cry::cry::cry: Συγκινουμαι!!!!!

 

ποια από όλες τις 26s?

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ την aroma v5 moded και μέχρι στιγμής φαίνεται πολύ σταθερή αλλά έχω μερικά θεματάκια.

 

1)Αφού έβαλα το zip για μεγαλύτερη εικόνα στον dialer δεν δουλεύει η εφαρμογή contacts και πρέπει να πηγαίνω από τον dialer στο contacts...

2)Στον dialer το yellow pages φεύγει?έχω παρατηρήσει φεύγει αν βάλω το region europe αλλά δεν έχω το call recorder μετά...

3)Δεν βρήκα shortcut στο recent apps από την εφαρμογή eye protection ενώ σε άλλη rom υπήρχε...

4)Δεν δουλεύει η εφαρμογή wallpappers, ανοίγει δείχνει τις εικόνες αλλά ζητάει update αμέσως και αν πατήσεις να το κάνει κρασάρει...

αν το απεγκαταστήσω τελείως θα φύγει και από το lock screen?γιατί δεν το θέλω...και γίνεται στο lock screen να βάλουμε τον dialer στη θέση του?

5)Το calendar δεν συγχρονίζει με το facebook...

6)Αν βάλεις γλώσσα τα αγγλικά (us) στις ρυθμίσεις το lecloud το δείχνει ως root settings και το system update ως performance, αλλά αν βάλεις uk φτιάχνεται...

Link to comment
Share on other sites

2:45 σοτ σε lte με chrome, tapatalk, whatsapp και ελάχιστα λεπτα κλησης.

 

Συμφωνα με το παραπάνω, θα με βγάλει κοντα 6 ωρες σοτ.

Εμπειρικα, πανω απο 5 δυσκολα βλεπω. Καθε φορα ειμαι κοντα στις 4μιση. Δε παει αναλογικα δηλαδή.

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ την aroma v5 moded και μέχρι στιγμής φαίνεται πολύ σταθερή αλλά έχω μερικά θεματάκια.

 

1)Αφού έβαλα το zip για μεγαλύτερη εικόνα στον dialer δεν δουλεύει η εφαρμογή contacts και πρέπει να πηγαίνω από τον dialer στο contacts...

2)Στον dialer το yellow pages φεύγει?έχω παρατηρήσει φεύγει αν βάλω το region europe αλλά δεν έχω το call recorder μετά...

3)Δεν βρήκα shortcut στο recent apps από την εφαρμογή eye protection ενώ σε άλλη rom υπήρχε...

4)Δεν δουλεύει η εφαρμογή wallpappers, ανοίγει δείχνει τις εικόνες αλλά ζητάει update αμέσως και αν πατήσεις να το κάνει κρασάρει...

αν το απεγκαταστήσω τελείως θα φύγει και από το lock screen?γιατί δεν το θέλω...και γίνεται στο lock screen να βάλουμε τον dialer στη θέση του?

5)Το calendar δεν συγχρονίζει με το facebook...

6)Αν βάλεις γλώσσα τα αγγλικά (us) στις ρυθμίσεις το lecloud το δείχνει ως root settings και το system update ως performance, αλλά αν βάλεις uk φτιάχνεται...

1. Δεν ξέρω γιατί... Εμένα δούλεψε στις δοκιμές και το ενσωματωσα στη ρομ πριν το φλασάρω και παίζει.

2. Όχι δεν φύγει έτσι είναι μαμά και με Ευρώπη δεν έχεις εγγραφή μόνο με after market apk

3. Πότε δεν το είχα δει ότι υπάρχει εκεί. Άλλωστε ούτε από την μαμά ρομ το βάζουν... Στα Settings το ενεργοποιώ εγώ με ειδικές ρυθμίσεις..

4. Ναι το είδα κι εγώ αλλά δεν με ενδιαφέρει να έχω κινέζικα wallpapers.. Βάζω ότι θέλω από internet. Σε Ευρώπη region δεν εμφανίζεται άλλωστε.

5. Ούτε αυτό γινόταν ποτέ ή δεν το είχα παρατηρήσει ή επειδή είναι το τελευταίο Update που έβγαλε η leeco δεν το κανει.

6. Ναι αυτό γίνεται γιατί είχα κάνει αλλαγές στα συγκεκριμένα tab se άλλες ρομ και δεν τα άλλαξα. Ελληνικά παίζει μια χαρά πάντως.. :lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έκανα Χρήστο δοκιμή την 26s debloated πλήρης καθαρισμό και εγκατάσταση φλασαρα το LeEco services αλλά τίποτα δεν ανοίγουν. Και όταν πάω κάρτες σιμ δίκτυα όταν παταω στην Κινα international κρασαρει και μετά δεν με αφήνει τιποτα να πατήσω. Μετά από λίγο πάλι επανέρχεται κανονικά. Και το launcher μόλις μπαίνω στα προγράμματα και περνω κάποιο εικονίδιο να το μεταφέρω στην επιφάνεια εργασίας κρασαρει όλος ο Launcher και με πεταει έξω.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

1. Δεν ξέρω γιατί... Εμένα δούλεψε στις δοκιμές και το ενσωματωσα στη ρομ πριν το φλασάρω και παίζει.

2. Όχι δεν φύγει έτσι είναι μαμά και με Ευρώπη δεν έχεις εγγραφή μόνο με after market apk

3. Πότε δεν το είχα δει ότι υπάρχει εκεί. Άλλωστε ούτε από την μαμά ρομ το βάζουν... Στα Settings το ενεργοποιώ εγώ με ειδικές ρυθμίσεις..

4. Ναι το είδα κι εγώ αλλά δεν με ενδιαφέρει να έχω κινέζικα wallpapers.. Βάζω ότι θέλω από internet. Σε Ευρώπη region δεν εμφανίζεται άλλωστε.

5. Ούτε αυτό γινόταν ποτέ ή δεν το είχα παρατηρήσει ή επειδή είναι το τελευταίο Update που έβγαλε η leeco δεν το κανει.

6. Ναι αυτό γίνεται γιατί είχα κάνει αλλαγές στα συγκεκριμένα tab se άλλες ρομ και δεν τα άλλαξα. Ελληνικά παίζει μια χαρά πάντως.. :lol:

 

1. Μήπως γίνεται να βάλω το παλιό πάλι?γιατί και από τον dialer να μπω στις επαφές αν πατήσω σε κάποια πάλι λέει contacts has stopped...

2. Εντάξει δεν είναι κάτι τρομερό...:p

3. Ίσως το είχα δει στου aurel τη rom και όχι σε κάποια δικιά σου αν και στην v5 νομίζω το έγραφε στο τι περιέχει η rom "Eye Protection mode with switch in Quick Toggles" ίσως κάνω και λάθος...

4. Έφαγε uninstall (ούτε εγώ το ήθελα) και έφυγε και από το lock screen (γίνεται στο lock screen να βάλουμε άλλο shortcut)?

5. Νομίζω πως όντως δεν γινόταν ποτέ...θα δοκιμάσω με google calendar να δω.

6. Ναι στα ελληνικά είναι μια χαρά!Απλά πάντα βάζω αγγλικά...αλλά με uk παίζει μια χαρά οπότε δεν υπάρχει θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για όποιον χρειαστεί("χτύπα ξύλο"), αντικατέστησα την οθόνη μου με αυτή https://www.aliexpress.com/item/100-tested-working-For-Letv-LeEco-x820-X821-X822-Le-Max-2-LCD-Display-Touch-Screen/32772784644.html και όλα πήγαν μια χαρά!! Στο κινητό έκανε νερά η οθόνη μου και τελικά ήταν hardware το πρόβλημα.

Τώρα θέλω να βάλω άλλη rom είχα κάνει wipe όλα και ήθελα να ρωτήσω αν πρέπει οπωσδήποτε να χρησιμοποιήσω USB OTG ή θα μπορέσω να περάσω την νέα ROM στο κινητό; Πριν το wipe είχα την "CN-26s Official Developer rom Stable by CrisBalGreece". Επίσης ποια rom καλύτερα να επιλέξω τώρα; Κάποιος ανέφερε οτι με την τελευταία rom δουλεύει και το fp, ποια συγκεκριμένα είναι αυτή;

LeEco Χ829(4/64)

EUI 28s New Rom.V10

Meizu pro 6 plus

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εσβησα και ξανακατεβασα το facebook και το messenger και τωρα οταν μου ερχεται μηνυμα στο messenger δεν βγαζει το pop up με το εικονιδιο του χρηστη π μ εστειλε βγαζει μονο το μηνυμα στην περιοχη ειδοποιησεων. Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

1. Μήπως γίνεται να βάλω το παλιό πάλι?γιατί και από τον dialer να μπω στις επαφές αν πατήσω σε κάποια πάλι λέει contacts has stopped....

 

 

Ή το παίρνεις μέσα από την ρομ system /priv-app /Contacts. Apk και το βάζεις με Root file manager στην ίδια διαδρομή μέσα στο κινητό δίνοντας rw-r-r δικαιώματα ή μέσω TWRP με αντιγραφή επικόλληση ή περιμένεις να γυρίσω να φτιάξω ζιπ.. ;)

Βάλε αυτό από TWRP οι στοκ dialer and contacts

https://mega.nz/#!oaoATJQJ!vQkWJYGRmfT_vvMXeHukWFlEeiXNHOa7PSQz9Byvs1s

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έκανα Χρήστο δοκιμή την 26s debloated πλήρης καθαρισμό και εγκατάσταση φλασαρα το LeEco services αλλά τίποτα δεν ανοίγουν. Και όταν πάω κάρτες σιμ δίκτυα όταν παταω στην Κινα international κρασαρει και μετά δεν με αφήνει τιποτα να πατήσω. Μετά από λίγο πάλι επανέρχεται κανονικά. Και το launcher μόλις μπαίνω στα προγράμματα και περνω κάποιο εικονίδιο να το μεταφέρω στην επιφάνεια εργασίας κρασαρει όλος ο Launcher και με πεταει έξω.

 

Βάλε την 26s v5 final moded και κάνε από εκεί στην τελευταια καρτέλα μόνος σου όποιο καθαρισμό θέλεις. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εσβησα και ξανακατεβασα το facebook και το messenger και τωρα οταν μου ερχεται μηνυμα στο messenger δεν βγαζει το pop up με το εικονιδιο του χρηστη π μ εστειλε βγαζει μονο το μηνυμα στην περιοχη ειδοποιησεων. Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει?

 

Κάτι σε δικαιώματα σίγουρα είναι ή τσέκαρε κ μέσα από την ίδια την εφαρμογή..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την 26s v5 final moded και κάνε από εκεί στην τελευταια καρτέλα μόνος σου όποιο καθαρισμό θέλεις. ;)

 

Οκ Chris θα δοκιμάσω

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Εγκατάσταση της 26s v6 aroma με το που κανει boot δεν βγάζει τον οδηγό εκκίνησης και βγαζει fc loop setting has stoped.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εσβησα και ξανακατεβασα το facebook και το messenger και τωρα οταν μου ερχεται μηνυμα στο messenger δεν βγαζει το pop up με το εικονιδιο του χρηστη π μ εστειλε βγαζει μονο το μηνυμα στην περιοχη ειδοποιησεων. Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει?

 

Ανοίγεις το messenger πατάς πάνω δεξιά στη φώτο σου και μετά ενεργοποιείς το "Εικόνες συνομιλητών".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...