Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ελένξτε αυτό εδώ. Εγώ από όσο το είχα δοκιμάσει(γιατί όπως λέω και στην υπογραφή μου, περιμένω το κινητό να έρθει, μιας και τα παλιό X829 είχε προβλήματα υπερθέρμανσης στο charging port) δοκίμασα λειτουργεί αριστότατα και απλά απενεργοποίησα το Dolby Atmos του συστήματος.

 

Μπορει καποιος που ξερει να δωσει ενα link για το Dolby Atmos?? Επισης μπορει να μπει στην πρωτη σελιδα μαζι με το V4A ωστε να μην το ψαχνουμε??? Thanks!!

 

Τσέκαρε εδώ αδερφέ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αδερφέ μου δεν λέω πως το έφτιαξα εγώ προς θεού, αν και δεν είναι και πολύ δύσκολο αλλά εγώ το βρήκα, τουλάχιστον κάνε promote το post μου αντί να προσθέτεις στο δικό σου με edit το link που εγώ βρήκα. lel

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Έχω βρει κάτι ενδιαφέρον(v2.0, LOL), νομίζω. Έχω βρει το link για το για το Dolby Atmos, αλλά το συγκεκριμένο είναι magisk module, που σημαίνει πως θα

μπορείτε να χρησιμοποιείτε εκδόσεις magisk 7.0+ ταυτόχρονα με Dolby Atmos(με το προηγούμενο δεν μπορείτε, επίσης εννοείτε πως χρειάζεστε magisk

installed). Το link αφήνω το εδώ, μπας και το χρειαστεί κανείς. ΠΡΙΝ το χρησιμοποιήσετε βεβαιωθείτε πως έχετε magisk εγκατεστημένο και πως δεν έχετε

κανένα module σχετικά με τον ήχο, αν παρόλα αυτά έχετε, και θέλετε να χρησιμοποιήσετε αυτό το app, καλύτερα να το διαγράψετε.

 

Τώρα αν θέλετε να χρησιμοποιείτε το Viper4Android ταυτόχρονα μπορείτε να δοκιμάσετε αυτό το modded apk. Όπως πάντα πάμε developer settings και ενεργοποιούμε τις άγνωστες πηγές.

_________________________________________________________________________________________________________________________

 

Οδηγίες:

 

Βήμα 1: Το κατεβάζεις.

Βήμα 2: Το φλασάρεις.

Βήμα 3: Έτοιμος!

_________________________________________________________________________________________________________________________

 

Υ.Γ.: Αν για οποιονδήποτε λόγο δεν σας λειτουργεί, δεν σας λειτουργούν τα ηχητικά effects της εφαρμογής, δεν σας επηρεάζει τον ήχο ρε παιδάκι μου, lol, δοκιμάστε να πειράξετε τις ρυθμίσεις των modules σας στο magisk, αν εξακολουθεί, δοκιμάστε να flashάρετε αυτό το zip. Αν συνεχίζει ελένξτε τα permissions

του app. Προσοχή, αν έχετε πρόβλημα με το app(crashάρει κτλ) αυτή δεν είναι η λύση, αυτό το zip το flashάρετε μόνο αν δεν σας λειτουργούν τα ηχητικά

effects του Dolby.

_________________________________________________________________________________________________________________________

 

Source:

https://forum.xda-developers.com/apps/magisk/magisk-dolby-atmos-r6-5-t3554616

Edited by filippos76

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

http://bug.le.com/cn/download/phone/34 εδω πρεπει να ειναι η stable 26s

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα.

 

Νομίζω πως βρήκα κάποιο bug στην Miu8 7.7.7.1.

 

Λοιπόν.. όταν χτυπάει το κινητο σε κλήση ή σε μήνυμα ανάβει το πίσω LED είτε είναι επιλεγμένο να ανάβει είτε όχι!! ¨Οτι και να διαλέξεις δηλαδή αυτό θα ανάβει!! :)

 

Και το δεύτερο είναι που δεν ανάβει καθόλου το χρωματιστό LED των ειδοποιήσεων. Είτε έχεις κλήση,μήνυμα ή οποιαδήποτε ειδοποίηση. Απλά δεν ανάβει.

 

μάλλον το σύστημα το μπερδεύει το LED ειδοποιήσεων με το LED της κάμερας.:confused:

Link to comment
Share on other sites

διαφοροι ελεγαν οτι με tele 26s τα cdla δεν δουλευουν στην κληση. Μπορω να επιβεβαιωσω οτι δουλευουν κανονικοτατα και στην ομιλια. Επισης και το dolby atmos ενεργοποιειται κανονικα με τα cdla. Αντιθετως το v4a δεν...

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

διαφοροι ελεγαν οτι με tele 26s τα cdla δεν δουλευουν στην κληση. Μπορω να επιβεβαιωσω οτι δουλευουν κανονικοτατα και στην ομιλια. Επισης και το dolby atmos ενεργοποιειται κανονικα με τα cdla. Αντιθετως το v4a δεν...

Της leeco τα cdla ή με τον ανταπτορα και καρφι;

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

Της leeco τα cdla ή με τον ανταπτορα και καρφι;
της leeco. με καρφι στον αταπτορα δεν ξερω (και δεν ειναι cdla με τον ανταπτορα για να ξερουμε και τι λεμε)

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Παντως γενικα βγαζει πολλες βλαβες το κινητο μας. Εγω εχω κολλησει,να κανω ενα reboot στο δικο μου η να βαλω αλλη ρομ;και τη ρομ; Το προηγουμενο κινητο μου ηταν το Xiaomi note 2 και ηταν απλα τελειο,χωρις προβληματα. Αυτο εχει αρκετα θεματα παροτι δεν με εχει χαλασει τοσο πολυ. Τι να κανω που να εχω την καμερα του και το remote control του που ειναι πολυ καλα;
Le Max 2 Le X820 EUI 5.8.0195s
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια αγορασα ενα le max 2 που φοραει την mm του crisball την 26s v5 αλλα βλεπω οτι δεν ειναι rooted ti πρεπει να κανω??

 

Εσύ επιλέγεις αν θα το βάλεις με adb Sideload ή με το custom recovery TWRP, εγώ θα πρότεινα custom recovery γιατί αν χρειαστείς οτιδήποτε επιπλέον θα μπορέσεις να το κάνεις σε δευτερόλεπτα, αντί να ψάχνεις τα commands για να (flashάρεις για παράδειγμα) μέσω adb. Το TWRP έχει επίσης καλύτερο ui και είναι περασμένο στο κινητό σου. Tέλος τσέκαρε εδώ για τον οδηγό.

Edited by filippos76

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Παντως γενικα βγαζει πολλες βλαβες το κινητο μας. Εγω εχω κολλησει,να κανω ενα reboot στο δικο μου η να βαλω αλλη ρομ;και τη ρομ; Το προηγουμενο κινητο μου ηταν το Xiaomi note 2 και ηταν απλα τελειο,χωρις προβληματα. Αυτο εχει αρκετα θεματα παροτι δεν με εχει χαλασει τοσο πολυ. Τι να κανω που να εχω την καμερα του και το remote control του που ειναι πολυ καλα;

Ποιο μοντέλο έχεις ποια ρομ φοράει και τι θέματα σου βγάζει? Και στην τελική γιατί άφησες το mi note 2 αφού ήταν απλά τέλειο?

 

leeco le max 2 tele26s v47

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρηση κάποιος πρόβλημα με το wifi στην tele 26 με clean install?νομίζω δεν παίζει σωστά.ειναι αργή η ταχύτητα.μπορει να είναι και η ιδέα μου.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Παντως γενικα βγαζει πολλες βλαβες το κινητο μας. Εγω εχω κολλησει,να κανω ενα reboot στο δικο μου η να βαλω αλλη ρομ;και τη ρομ; Το προηγουμενο κινητο μου ηταν το Xiaomi note 2 και ηταν απλα τελειο,χωρις προβληματα. Αυτο εχει αρκετα θεματα παροτι δεν με εχει χαλασει τοσο πολυ. Τι να κανω που να εχω την καμερα του και το remote control του που ειναι πολυ καλα;

 

Κάνεις ένα πολύ μεγάλο λάθος τίποτα άλλο δεν έχω να πω.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω official eui το fp πάει σφαίρα

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

και η tele 26s απροβληματιστη σε όλα. fp ακαριαίο. μόνο αυτονομία θα ήθελα λίγο περισσότερο. η οθόνη είναι αρκετά ενεργοβόρα

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Κάνα καλό music player έχετε να προτείνετε?

 

leeco le max 2 tele26s v47

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κάνα καλό music player έχετε να προτείνετε?

 

leeco le max 2 tele26s v47

. Άμα βρεις πουθενά σπ@σμενο το jet audio player... Είναι αστέρι, και πολύ παραμετροποιησιμο. Σαν να έχει ένα v4a μεσα.
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Ανάλυση οθόνης μπορώ να μειωσω καπως?

Απο 2Κ να την παω fullhd?

Θα κερδισω σε αυτονομία?

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...