Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην τελευταία 26s Aroma από ότι διάβασα θα έχει επιλογή κατά την εγκατάσταση να γίνει full debloat από leeco εφαρμογές σωστά?
Link to comment
Share on other sites

Πολλές δοκιμές με διάφορα Firmware.

 

Ααα με firmware μπορει να μην ανάβει τοσο ευκολα το κινητο οταν μιλας;;;;;

LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία 26s Aroma από ότι διάβασα θα έχει επιλογή κατά την εγκατάσταση να γίνει full debloat από leeco εφαρμογές σωστά?

 

Ναι πολύ σωστά και η V4 είχε αλλά τώρα έχει ποιο πολλά ακόμα και όλες τις υπηρεσίες και τα Letv Login & account με ότι αυτό συνεπάγεται. Διάβασε στο ποστ της AROMA. Ανέβηκε και είναι On air. Επόμενος σταθμός tele_26. Μετά miui αν όλα πάνε καλά και αναμονή για την Nougat. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρα τον black kernel χωρις wipe οπως λεει το ποστ. Φλασαρα και το magisk στο καπακι. Reboot και εχει μεινει στο animation του RR εδω και κανα 5λεπτο.

 

Αργεί λίγο. Αν θες την γνώμη μου πάντως πήγαινε με MM RR που είναι πολύ σταθερή και δεν έχει να ζηλέψει σε κατι από Nougat. Άλλωστε το θέμα δεν είναι να λέει Nougat αν δεν είναι σταθερή και να δουλεύουν όλα. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρα τον black kernel χωρις wipe οπως λεει το ποστ. Φλασαρα και το magisk στο καπακι. Reboot και εχει μεινει στο animation του RR εδω και κανα 5λεπτο.

 

Και εμένα άργησε λίγο

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Ααα με firmware μπορει να μην ανάβει τοσο ευκολα το κινητο οταν μιλας;;;;;

 

Να μην ανάβει όταν μιλάς? Δλδ? Να μην κάνει το auto Screen on κατά την κλήση λες? Ίσως αν δεν είναι συμβατό αλλά χλωμό..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Να μην ανάβει όταν μιλάς? Δλδ? Να μην κάνει το auto Screen on κατά την κλήση λες? Ίσως αν δεν είναι συμβατό αλλά χλωμό..

 

απλα οταν μιλαω και ο αισθητηρας πιανει οτι το εχω στο αυτι μου το πιανει μονο αν το εχω κολλημενο αν το κρατησω λιγο πιο μακρια αναβει (και παταω με το μαγουλο μου την αναμονη συνηθως)!!γινετα να του βαλω μεγαλυτερη αποσταση που θα αναβει?

LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

απλα οταν μιλαω και ο αισθητηρας πιανει οτι το εχω στο αυτι μου το πιανει μονο αν το εχω κολλημενο αν το κρατησω λιγο πιο μακρια αναβει (και παταω με το μαγουλο μου την αναμονη συνηθως)!!γινετα να του βαλω μεγαλυτερη αποσταση που θα αναβει?

Ίσως να έχει κάπου στις κλήσεις καμία ρύθμιση. Από πότε το έκανε? Σκέψου και πράξε ανάλογα. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να έχει κάπου στις κλήσεις καμία ρύθμιση. Από πότε το έκανε? Σκέψου και πράξε ανάλογα. ;)

νομιζω απο οταν την εβαλα το εκανε

LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

Ναι πολύ σωστά και η V4 είχε αλλά τώρα έχει ποιο πολλά ακόμα και όλες τις υπηρεσίες και τα Letv Login & account με ότι αυτό συνεπάγεται. Διάβασε στο ποστ της AROMA. Ανέβηκε και είναι On air. Επόμενος σταθμός tele_26. Μετά miui αν όλα πάνε καλά και αναμονή για την Nougat. ;)

 

Νομίζω ότι έτσι πρέπει να υπάρχει επιλογή για όσους θέλουν leeco υπηρεσίες και για όσους δεν θέλουν. Προσωπικά φοράω την tele 26s που είχες ανεβάσει λόγο του ότι η 26s aroma μέχρι και την v3 είχε τις υπηρεσίες leeco που δεν χρειάζομαι και θεωρώ ότι έχει και επίπτωση στην μπαταρία. Οπότε αύριο περνάω 26s :p

Link to comment
Share on other sites

νομιζω απο οταν την εβαλα το εκανε

 

Ίσως τότε με το μόντεμ ή κάτι άλλο. Σε μενα δεν έχει τέτοια προβλήματα καθόλου. Δοκίμασε την τελευταια.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ίσως τότε με το μόντεμ ή κάτι άλλο. Σε μενα δεν έχει τέτοια προβλήματα καθόλου. Δοκίμασε την τελευταια.

 

οκ θα την βαλω...με dalvik cache, cache μονο θα ειμαι κομπλε??εχω την ν3

LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

Αργεί λίγο. Αν θες την γνώμη μου πάντως πήγαινε με MM RR που είναι πολύ σταθερή και δεν έχει να ζηλέψει σε κατι από Nougat. Άλλωστε το θέμα δεν είναι να λέει Nougat αν δεν είναι σταθερή και να δουλεύουν όλα. ;)

Λογικά στη mm δε θα παιζουν ΟΛΑ ρολόι σε αντιθεση με την nougat???

 

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

οκ θα την βαλω...με dalvik cache, cache μονο θα ειμαι κομπλε??εχω την ν3

 

Δοκίμασε και βλέπεις. Λογικά καλό θα είναι ενα clean installation γιατί έχει μεγάλες αλλαγές αλλά βάλε και βλέπεις.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Λογικά στη mm δε θα παιζουν ΟΛΑ ρολόι σε αντιθεση με την nougat???

Στην ΜΜ πάιζουν όλα γιατί έχουμε 5 ΜΜ κερνελ. Στην Ν δεν υπάρχει επίσημος κερνελ και όλοι είναι hand made.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αρα παω προς mm...

 

 

Chris, κανα νεο για dt2w υπαρχει???

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Edited by mol
Link to comment
Share on other sites

Αρα παω προς mm...

Chris, κανα νεο για dt2w υπαρχει???

Έχει κάποια θέματα ο @Τάσος τελευταία και δεν έχει προλάβει να ολοκληρώσει τον κερνελ.... Θα δείξει...;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Cris στη v4 kai v5 στις εξειδικευμένες ρυθμίσεις,την αλλαγή φόντου γραμματοσειράς δεν την έβαλες... δυστυχώς.

Μας ήταν πολύ χρήσιμη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι πολύ σωστά και η V4 είχε αλλά τώρα έχει ποιο πολλά ακόμα και όλες τις υπηρεσίες και τα Letv Login & account με ότι αυτό συνεπάγεται. Διάβασε στο ποστ της AROMA. Ανέβηκε και είναι On air. Επόμενος σταθμός tele_26. Μετά miui αν όλα πάνε καλά και αναμονή για την Nougat. ;)
Χρήστο είμαι με την v4 aroma. Υπάρχει κάποια σοβαρή αλλαγή στην final πέρα από τις περισσότερες επιλογές στην εγκατάσταση που να δικαιολογεί να την περάσω; Σε ρωτάω γιατί αν είναι θέλω να πάω για καθαρή εγκατάσταση (Οταν περασα την v4 πάνω από την v3 μονο με cache wipe ειχα θέματα..,. Την πέρασα καθαρη μετα και όλα ok). Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Cris στη v4 kai v5 στις εξειδικευμένες ρυθμίσεις,την αλλαγή φόντου γραμματοσειράς δεν την έβαλες... δυστυχώς.

Μας ήταν πολύ χρήσιμη.

Δεν βγήκε τυχαία έκανε crashes σε μερικές γραμματοσειρές αλλά αν είσαι fan πολύ εύκολα απο TWRP χωρις κανένα wipe.:lol:

https://mega.nz/#!sepwTJia!geAiZ8AGmdW2X2H-aLMGbXkGB0HjrLpPfJOV64Ss9Mk

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο είμαι με την v4 aroma. Υπάρχει κάποια σοβαρή αλλαγή στην final πέρα από τις περισσότερες επιλογές στην εγκατάσταση που να δικαιολογεί να την περάσω; Σε ρωτάω γιατί αν είναι θέλω να πάω για καθαρή εγκατάσταση (Οταν περασα την v4 πάνω από την v3 μονο με cache wipe ειχα θέματα..,. Την πέρασα καθαρη μετα και όλα ok).

Η v4 δεν είχε καμία σχέση σε σύστημε με την v3 γι αυτό. Η v.5 είναι στημένη στην τελευτάια έκδοση συστήματος 26s. Έχει καλύτερες παραμετροποιήσεις, updates σε leeco apks .Νέα gapps login και μπορεί να ρουταριστεί σε αντίθεση με την v4 που παίρνει μόνο magisk. Aν είσαι οκ με ρουτ κλπ μείνε και βλέπεις.;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Η v4 δεν είχε καμία σχέση σε σύστημε με την v3 γι αυτό. Η v.5 είναι στημένη στην τελευτάια έκδοση συστήματος 26s. Έχει καλύτερες παραμετροποιήσεις, updates σε leeco apks .Νέα gapps login και μπορεί να ρουταριστεί σε αντίθεση με την v4 που παίρνει μόνο magisk. Aν είσαι οκ με ρουτ κλπ μείνε και βλέπεις.;)

ok, την περναω τότε. Δηλαδη το viper4a δουλευει και με su τωρα;

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

ok, την περναω τότε. Δηλαδη το viper4a δουλευει και με su τωρα;

Το SuperSU δουλεύει που δεν δούλευε στην v4.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Οοοκ!

Με το fm που ειχες πει θα το κοιτουσες?!

Στον κέρνελ μέσα είναι κι αυτό...;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...