Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση.μολις ερθει με το καλο θα κανω οτι μου ειπες αν κολησω καπου θα σε ενημερωσω αν και δεν πιστευω.σε ευχαριστω και παλι.ελπιζω σε 2 εβδομαδεσ το πολυ να το εχω στα χερια μου
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.θα ηθελα την βοηθεια σας.επειδη διαβαζω τοσες μερες για διαφορα που γραφετε αλλα δεν τα πολυκαταλαβαινω θα ηθελα καποιος αν μπορει να μου δωσει μια συνολικη εικονα οσον αφορα το le max 2.μετα απο μελετη ημερων πηρα την αποφαση και παραγγειλα απο geekbuying το παρακατω μοντελο http://www.geekbuying.com/item/Pack-EU-Version-LeTV-LeEco-Le-Max-2-Pro-X820-6-64GB-Smartphone---Gray-379221.html οταν το παραλαβω τι ακριβως θα πρεπει να κανω?να μπω στην διαδικασια να αλλαξω ρομς?το συγκεκριμενο μοντελο αξιζει?συγγνωμη που σας κανω τετοιες ερωτησεις αλλα εχω μπερδευτει με ολα αυτα. :wacko:

 

Καλορίζικο όταν έρθει με το καλό. Καταρχήν μέχρι να δεις με ηρεμία τι χρειάζεται δες στην αρχική σελίδα που ανέβασα πακέτο που κάνει το σύστημα της ρομ που έρχεται στα Ελληνικά. Δούλεψε το έτσι για λίγο καιρό μην βγάλει κανένα πρόβλημα και χρειαστεί να το στείλεις πίσω και μετά δόξα το Θεό ρομ έχουμε πολλές. Διαλέγεις και παίρνεις. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Η παραπάνω πρόταση τα εξηγεί όλα. Γι αυτό και το κόλλημα και τα crashes στο playstore δεν μπήκε σωστά γιατί δεν έγινε wipe το data. Ναι θα πας στο TWRP θα πατήσεις στο mount να έχει μόνο επιλεγμένα τα data & cache. Μετά θα βγεις θα πατήσεις το Wipe select storage και να είναι στο internal storage όχι στο usb. Μετά θα κάνεις τα Wipe advance wipe ολα εκτος απο internal slide για να γίνουν και reboot to recovery ξανά και θα την φλασαρεις πάλι. Το τηλέφωνο να είναι φορτισμένο πάνω από 80% και κρύο πριν την εγκατάσταση γιατί λόγω γραφικών οθόνης κατά τις επιλογές θερμαίνεται αρκετά. ;)

 

καλησπέρα και παλι. τα εκανα όπως ειπες. στελνω και τα screenshots. Βγαζει παλι error:(

 

1111.jpg

 

2222.jpg

 

33333.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και παλι. τα εκανα όπως ειπες. στελνω και τα screenshotsl]

Καλησπέρα. Τι γράφει η 1η εικόνα? Απλά ότι έχεις επιλέξει και το usb να κάνει wipe και βγαζει ερορ. Έχεις usb να το κάνεις ω Wipe όχι. Τικάρεις αυτά που δείχνει η 2η εικόνα μόνο. Ξετικαρισε το USB δλδ και είσαι οκ. Τα άλλα τα βλέπω σωστά και προχώρα. ;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και παλι. τα εκανα όπως ειπες. στελνω και τα screenshots. Βγαζει παλι error:(

 

1111.jpg

 

2222.jpg

 

33333.jpg

 

 

Μηπως στο wipe δεν πρεπει να επιλεξω το USB OTG? γιατι λες τα επιλεγω ολα εκτοςς internal και επέλεξα και το USB OTG. Δεν το επέλεξα και μου εβγαλε succesful.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μηπως στο wipe δεν πρεπει να επιλεξω το USB OTG? γιατι λες τα επιλεγω ολα εκτοςς internal και επέλεξα και το USB OTG. Δεν το επέλεξα και μου εβγαλε succesful.

 

 

 

:yahoo: Αυτο ηταν!!! τελειωσε η εγκατασταση όλα καλα!!! Δεν επρεπε κατα το wipe να επιλεξω το USB OTG. Ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοηθεια!!!:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Από τότε που πόσταρα περί προβλημάτων με Google Services, έχω δοκιμάσει από wipes και manual update εφαρμογών, μέχρι αλλαγές στα permissions (που είδα σε άλλο site).

Ενώ αρχικά φαίνεται να φτιάχνει, το πρόβλημα ξανά εμφανίζεται (συνήθως την επόμενη μέρα, λες και έχει χρονόμετρο :p).

Είδα και εδώ στο φόρουμ ότι γενικά η 26s έχει τα προβληματάκια της με gapps. Αξίζει να βάλω παλαιότερη rom;

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε κάποιο ΟΤΑ update για την tele 23s ή στο 43 έχει μείνει ακόμα;

 

Έτοιμο είναι OTA v.44 και θα σας έρθει με ΟΤΑ. Αν παρ' όλα αυτά βιάζεσαι το κατεβάζεις από εδώ αλλά θα πρέπει να το ξανακάνεις όταν θα έρθει ξανά για να πάρει τα σωστά στοιχεία το ΟΤΑ και να το εμφανίζει για να κάνεις και τα επόμενα. ;)

Διορθώνει micro-bugs, δημιουργεί καρτέλα led ρυθμίσεις στην προβολή >φωτεινός παλμός>Ρυθμίσεις χρωμάτων led

Διορθώνει το πρόβλημα με την ταπετσαρία κλειδώματος. Επιλέγουμε την συλλογή ανοίγουμε βλεπουμε την εικόνα και πατάμε χρήση ως και επιλέγουμε.

Φλασάρισμα κανονικά χωρίς wipe πριν και μετα από TWRP.

https://mega.nz/#!xA0X3ApS!t2_9__CnHUaaGjn1w3GDYncEj1iXK02GccvqRefWVHU

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο είναι OTA v.44 και θα σας έρθει με ΟΤΑ. Αν παρ' όλα αυτά βιάζεσαι το κατεβάζεις από εδώ αλλά θα πρέπει να το ξανακάνεις όταν θα έρθει ξανά για να πάρει τα σωστά στοιχεία το ΟΤΑ και να το εμφανίζει για να κάνεις και τα επόμενα. ;)

Διορθώνει micro-bugs, δημιουργεί καρτέλα led ρυθμίσεις στην προβολή >φωτεινός παλμός>Ρυθμίσεις χρωμάτων led

Διορθώνει το πρόβλημα με την ταπετσαρία κλειδώματος. Επιλέγουμε την συλλογή ανοίγουμε βλεπουμε την εικόνα και πατάμε χρήση ως και επιλέγουμε.

Φλασάρισμα κανονικά χωρίς wipe πριν και μετα από TWRP.

https://mega.nz/#!xA0X3ApS!t2_9__CnHUaaGjn1w3GDYncEj1iXK02GccvqRefWVHU

 

Πολυ ωραια ευχαριστουμε ειναι κατι που περιμενα καιρο ειδικα αυτο με το lockscreen. το αλλαξα μεσα απο προβολή >φωτεινός παλμός>Ρυθμίσεις χρωμάτων led> μενου ( 3 παυλες) > Live wallpaper

Poco F2 PRO
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο υπάρχει περίπτωση να μπούνε ΟΤΑ updates στη νουγκατίνα;[/

 

Καλημερα,εχω ενα θεματακι με την φορτιση.Καταρχιν πριν 4 μηνες που πηρα το κιν δεν φορτιζε οποτε πηρα καλωδιο οπως λεγατε.ολα διορθωθηκαν.Εδω και ενα μηνα ομως δεν μου δουλευει η quick charge με τιποτα.Για να φορτισει το κινητο φτανει και 5-6 ωρες.Τι γινεται,τι πρεπει να κανω;Ειμαι μαμα ρομ δεν εχω πειραξει τιποτα γιατι ειμαι τοσο ασχετος που φοβαμαι οτι θα κανω πατατα.

Ειμαι 820 με eui 5.8.019S και εχω kernel 3.18.20.Δεν ξερω αν εχει σημασια αυτο αλλα το εγραψα.

Le Max 2 Le X820 EUI 5.8.0195s
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια ευχαριστουμε ειναι κατι που περιμενα καιρο ειδικα αυτο με το lockscreen. το αλλαξα μεσα απο προβολή >φωτεινός παλμός>Ρυθμίσεις χρωμάτων led> μενου ( 3 παυλες) > Live wallpaper

 

Δεν χρειάζεται από κει. Κανονικά από συλλογή μετα το update και επιλέγεις την εικόνα που θες ορισμός ως.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,εχω ενα θεματακι με την φορτιση.Καταρχιν πριν 4 μηνες που πηρα το κιν δεν φορτιζε οποτε πηρα καλωδιο οπως λεγατε.ολα διορθωθηκαν.Εδω και ενα μηνα ομως δεν μου δουλευει η quick charge με τιποτα.Για να φορτισει το κινητο φτανει και 5-6 ωρες.Τι γινεται,τι πρεπει να κανω;Ειμαι μαμα ρομ δεν εχω πειραξει τιποτα γιατι ειμαι τοσο ασχετος που φοβαμαι οτι θα κανω πατατα.

Ειμαι 820 με eui 5.8.019S και εχω kernel 3.18.20.Δεν ξερω αν εχει σημασια αυτο αλλα το εγραψα.

Πήγαινε μπαταρία είναι ενεργό το quick charge ή μήπως κατά λάθος το έκλεισες?;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται από κει. Κανονικά από συλλογή μετα το update και επιλέγεις την εικόνα που θες ορισμός ως.;)

 

Από την συλλογή δεν βγάζει επιλογή για lockscreen.τουλαχιστον σε μένα. Αφού μπορώ κ από εκεί που είπα μου αρκεί:)

Τελικά μετά από δοκιμή αν αλλάξω το wallpaper από τη συλλογή μετά από επανεκκίνηση το wallpaper γίνεται και lockscreen.

Άκυρο τελικά δουλεύει κανονικά και μέσω άλμπουμ όλα καλά . ευχαριστώ

Edited by slouts
Λύθηκε το πρόβλημα
Poco F2 PRO
Link to comment
Share on other sites

Να περιμένεις ένα μήνα να σου έρθει η οθόνη και αυτός που την τοποθέτησε να σπάσει και την καινούργια, για ευχέλαια είμαστε:mad::mad:

https://www.dropbox.com/s/qmcgk00v1egyixn/leeco.jpg?dl=0

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Να περιμένεις ένα μήνα να σου έρθει η οθόνη και αυτός που την τοποθέτησε να σπάσει και την καινούργια, για ευχέλαια είμαστε:mad::mad:

https://www.dropbox.com/s/qmcgk00v1egyixn/leeco.jpg?dl=0

 

Ωρε φίλε λες και την δάγκωσε είναι, καλά πώς τα κατάφερε;

Link to comment
Share on other sites

Ωρε φίλε λες και την δάγκωσε είναι, καλά πώς τα κατάφερε;

αυτη ειναι η παλια, λογικο να γινει ετσι οταν την αφαιρεσε, την νεα την εσπασε πανω ακριβως στο ακουστικο...και τωρα περιμενω αλλο ενα μηνα.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε μπαταρία είναι ενεργό το quick charge ή μήπως κατά λάθος το έκλεισες?;)

 

Οχι Cris ειναι ανοικτο.και δε νομιζω να εχει παλι προβλημα το καλωδιο.οταν συνδεω το καλωδιο στο κινητο χτυπαει μι δονηση και δειχνει να φορτιζει και σε 2 δευτερα κανει παλι δονηση

Le Max 2 Le X820 EUI 5.8.0195s
Link to comment
Share on other sites

Παιδια διαβαζω συνεχεια για σπασμένες οθονες και επειδή ψηνωμαι να το αγορασω να ρωτησω κατι,σπαει τοσο ευκολα η οθονη του ?

Με την θηκη που ερχεται το κινητο και ένα screen protector (απλο όχι γυαλι) δηλ. αν μου πεσει κινδυνευει να σπασει?

Γιατι με το coolpad f1 και με απλη θηκη σιλικόνης και απλο screen protector μετραω στα τρια χρονια σιγουρα τριψηφιο αριθμο πτωσεων ακομη και από υψος 4 μετρων και δεν εχει σπασει ποτε!

Link to comment
Share on other sites

αυτη ειναι η παλια, λογικο να γινει ετσι οταν την αφαιρεσε, την νεα την εσπασε πανω ακριβως στο ακουστικο...και τωρα περιμενω αλλο ενα μηνα.

 

Στην πλήρωσε τουλάχιστον;

Link to comment
Share on other sites

Οχι Cris ειναι ανοικτο.και δε νομιζω να εχει παλι προβλημα το καλωδιο.οταν συνδεω το καλωδιο στο κινητο χτυπαει μι δονηση και δειχνει να φορτιζει και σε 2 δευτερα κανει παλι δονηση

 

Αλλαγη καλωδίου τότε... ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Kατατοπιστικό βίντεο για αλλαγή σπασμένης οθόνης LeMax2 x820/x822/x829

Χάρη στον user @akalefk από το ξαδερφάκι χ620... ;)

 

Βίντεο >>

Κι εδώ για το δικό μας

 

Κόλα οθόνης εδώ>>https://m.banggood.com/T8000-Glue-Epoxy-Resin-Clear-Adhesive-Needle-Type-Phone-Screen-Repair-DIY-Crafts-Jewelry-3-Sizes-p-1168744.html

 

Original Οθόνη εδώ >>https://www.ebay.com/itm/5-7-Original-FOR-LETV-X820-LCD-Display-Leeco-Le-Max-2-Max2-X829-X821-X822-X823/372709854963?hash=item56c73d0ef3:g:45UAAOSwbzpdJv3F

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδια διαβαζω συνεχεια για σπασμένες οθονες και επειδή ψηνωμαι να το αγορασω να ρωτησω κατι,σπαει τοσο ευκολα η οθονη του ?

Με την θηκη που ερχεται το κινητο και ένα screen protector (απλο όχι γυαλι) δηλ. αν μου πεσει κινδυνευει να σπασει?

Γιατι με το coolpad f1 και με απλη θηκη σιλικόνης και απλο screen protector μετραω στα τρια χρονια σιγουρα τριψηφιο αριθμο πτωσεων ακομη και από υψος 4 μετρων και δεν εχει σπασει ποτε!

gorilla glass 3 εχει το κινητό και μάλιστα με κενός αερος απο κατω για να αποροφαει κραδασμους. δεν θα εχεις (εχουμε) προβλημα λογικα. Τωρα σε extreme πεσίματα δεν μας σωζει ουτε γκοτζιλα γκλας. Τωρα βεβαια εγω το χω 4 μερες το κινητο και θα ψηνομουν για ενα tempered glass (το απλο φιλμακι δεν εχει νοημα για μενα) για παραπανω προστασια, αλλα δεν ξερω ποσο εργονομικο θα ειναι μετα το κινητο και η οθονη του. Ας μας πει καποιος συμφορουμητης που εχει βαλει την εμπειρια του Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

gorilla glass 3 εχει το κινητό και μάλιστα με κενός αερος απο κατω για να αποροφαει κραδασμους. δεν θα εχεις (εχουμε) προβλημα λογικα. Τωρα σε extreme πεσίματα δεν μας σωζει ουτε γκοτζιλα γκλας. Τωρα βεβαια εγω το χω 4 μερες το κινητο και θα ψηνομουν για ενα tempered glass (το απλο φιλμακι δεν εχει νοημα για μενα) για παραπανω προστασια, αλλα δεν ξερω ποσο εργονομικο θα ειναι μετα το κινητο και η οθονη του. Ας μας πει καποιος συμφορουμητης που εχει βαλει την εμπειρια του

 

Βάλε tempered glass χωρίς δεύτερη σκέψη. Ακόμη και για το τζάμι του φακού της οπίσθιας κάμερας.

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

gorilla glass 3 εχει το κινητό και μάλιστα με κενός αερος απο κατω για να αποροφαει κραδασμους. δεν θα εχεις (εχουμε) προβλημα λογικα. Τωρα σε extreme πεσίματα δεν μας σωζει ουτε γκοτζιλα γκλας. Τωρα βεβαια εγω το χω 4 μερες το κινητο και θα ψηνομουν για ενα tempered glass (το απλο φιλμακι δεν εχει νοημα για μενα) για παραπανω προστασια, αλλα δεν ξερω ποσο εργονομικο θα ειναι μετα το κινητο και η οθονη του. Ας μας πει καποιος συμφορουμητης που εχει βαλει την εμπειρια του

 

Δεν αναφέρεται πουθενά ότι φοράει GG3 από την Leeco, συζητιόταν το θέμα και 2-3 σελίδες πριν.

 

Όποιος έχει επίσημη απόδειξη για κάτι τέτοιο, ας τη παραθέσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βάλε tempered glass χωρίς δεύτερη σκέψη. Ακόμη και για το τζάμι του φακού της οπίσθιας κάμερας.

 

Δεν επηρεάζει την απόδοση της φωτογραφικής;

 

Άσε που κι αυτά που κυκλοφορούν είναι ημι-πλαστικά (αν όχι πλήρως πλαστικά) κι ως τέτοια πιστεύω θα έχουν περισσότερες πιθανότητες να προκαλούν ιριδισμούς, θολότητα κτλ στη φωτογραφία, συγκριτικά με χωρίς το προστατευτικό τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Δεν επηρεάζει την απόδοση της φωτογραφικής;

 

Άσε που κι αυτά που κυκλοφορούν είναι ημι-πλαστικά (αν όχι πλήρως πλαστικά) κι ως τέτοια πιστεύω θα έχουν περισσότερες πιθανότητες να προκαλούν ιριδισμούς, θολότητα κτλ στη φωτογραφία, συγκριτικά με χωρίς το προστατευτικό τουλάχιστον.

 

Σε ένα κινητό όπως το δικό μας, που ο φακός της κάμερας προεξέχει, συνιστάται η τοποθέτηση προστατευτικού. Εγώ έχω βάλει, αφού είδα πρώτα το τζάμι του φακού φίλου μου να σπάει.

Δεν έχω διαπιστώσει μείωση της ποιότητας στις φωτογραφίες, αλλά ακόμα και να υφίσταται είναι αμελητέα. Από την άλλη, δεν πάω για πούλιτζερ φωτογραφίας, οπότε προσέχω για να έχω.

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...