Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανες καμία επαναφορά στα εργοστασιακά όταν το πήρες? Αν όχι κάποια στιγμή καλό θα είναι.

Οχι δεν εκανα αλλα τωρα που το ψαχνω δεν βρισκω κατι τετοιο στις ρυθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εκανα αλλα τωρα που το ψαχνω δεν βρισκω κατι τετοιο στις ρυθμισεις.

Λογικά είναι στην μέση κάπου. Restore or transfer ή Backup and transfer κάπως έτσι θα στο λέει. Αλλιώς από έξω από recovery clear cache η factory reset. Αν σου κάνει κι άλλα στην πορεία βάλε καμιά άλλη ρομ.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με το rn3 pro χωρίς 800αρα έχω παντού και πάντα 4G. Τώρα και αν θα πάω για κυνήγι στο βουνό και έχω 3G δεν θα πεθάνω. Καλύτερα έχει περισσότερη ώρα μπαταρία. :lol:

Για τη ρομ. Αν έχεις μπακαπ και σου αρέσει να παίζεις δοκίμασε ότι θες.

 

Ματά-ξανά...η ουσία δεν είναι αν βλέπεις το 4G, αλλά τί ταχύτητες πιάνει πρακτικά το κινητό...αν δεν είναι μεγαλύτερες από 3G ποιό το όφελος;

 

...μέσα στη Θεσσαλονίκη (Δελφών-25ης Μαρτίου συγκεκριμένα σε κάπως ανοιχτό χώρο) με το Χ829 είχα μεν 4G αλλά πολύ χαμηλές ταχύτητες...

...η πυκνή δόμηση σε συνδυασμό με τις μεγαλύτερες συχνότητες δεν ευνοεί την επίτευξη ταχυτήτων - στη πράξη - μεγαλύτερων από 3G...

 

που σημαίνει ότι υπάρχει μεγάλο περιθώριο βελτίωσης με την εγκατάσταση κεραίας στα 800mhz...και θα προστεθούν τέτοιες κεραίες σταδιακά, κι η έλλειψη υποστήριξης Β20 στο κινητό, τότε θα αποτελεί θέμα...

...εκεί που υπάρχει κεραία και δεν υποστηρίζεται από το κινητό, υπάρχει ήδη θέμα...και δεν μιλάμε για καμιά απομακρυσμένη βουνοκορφή...

 

...αυτό μπορέι να μην απασχολεί εκείνους που αλλάζουν κινητό κάθε χρόνο ή/και μένουν Αθήνα και κέντρο θεσσαλονίκη ή/και η επαρχία τους βλέπει μόνο σε καμιά ημερήσια εκδρομή.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με το rn3 pro χωρίς 800αρα έχω παντού και πάντα 4G. Τώρα και αν θα πάω για κυνήγι στο βουνό και έχω 3G δεν θα πεθάνω. Καλύτερα έχει περισσότερη ώρα μπαταρία. :lol:

Για τη ρομ. Αν έχεις μπακαπ και σου αρέσει να παίζεις δοκίμασε ότι θες.

Έτσι ακριβώς παιδιά

 

Άσε που οπως και εγώ είπα με 829 και cosmote παντου 4g ακομη και στο κυνήγι που λες και η εσύ χαχα και μικρότερη ταχύτητα που έχω δει με το 4g είναι 30 download και 10 upload

Ενώ συνήθως είναι ναι στα 50-60 down και 15-16 up

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι πακέτο έχετε και κάνετε τόση φασαρία για το 4g εάν κατεβάζει στο φουλ ή όχι; Για σερφαρισμα και youtube μέχρι και το 3g καλό είναι.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι πακέτο έχετε και κάνετε τόση φασαρία για το 4g εάν κατεβάζει στο φουλ ή όχι; Για σερφαρισμα και youtube μέχρι και το 3g καλό είναι.

 

Εννοείται,δεν κάνουμε φασαρία:) ούτε ξέρω αν αυτά που είπα είναι φουλ,απλά συμφώνησα με κάτι που ήταν τα παιδιά,κάτι είπε ο mol συμφώνησε ο Chris , συμφώνησα και εγώ λέγοντας την προσωπική μου εμπειρία, γιατί φασαρία αφού ούτε καν διαφωνήσαμε; :) Κουβέντα να γίνεται θα το λέγα εγώ χεχε

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι τώρα το καλοκαίρι το κινητό ζεσταίνεται με το παραμικρό είτε το χρησιμοποιώ με ανοικτή την οθόνη είτε κατά την φόρτιση που εκεί ανεβαίνει αρκετά η θερμοκρασία με αποτέλεσμα να αργεί να φωτίσει. Μια προσωρινή λύση που βρήκα για την θερμοκρασία κατά την φόρτιση:

Screenshot_2017-06-18-01-26-59.jpg

Αεροψυκτο leeco :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική σελίδα όλοι οι dialers. Είναι οι Google dialer. Ή παίξε με play store dialers. Έχει υπεραρκετούς. Ο μαμά dialer δεν έχει δυνατότητα ενοποίησης με Facebook.
σε ευχαριστώ Χρήστο

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Papadis τι εκανες δε τρελε??? :lol:

Κανε και μια θηκη τυπου βαση λαπτοπ να αερίζεται συνεχεια :p

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι τώρα το καλοκαίρι το κινητό ζεσταίνεται με το παραμικρό είτε το χρησιμοποιώ με ανοικτή την οθόνη είτε κατά την φόρτιση που εκεί ανεβαίνει αρκετά η θερμοκρασία με αποτέλεσμα να αργεί να φωτίσει. Μια προσωρινή λύση που βρήκα για την θερμοκρασία κατά την φόρτιση:

Αεροψυκτο leeco :lol:

 

Πέθανα! Πάρε και ένα φυλλαρακι να τους κάνεις αέρα στα ενδιάμεσα! Ωραιος :D

Edited by CrisBal
Αναδημοσίευση μεγάλης εικόνας.
Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι. Όσοι έχετε X829 με την 16s - FIXNAOP5801607292S

μπορείτε να περάσετε από το TWRP το παρακάτω πακέτο, που θα σας κάνει Ελληνικό το σύστημα με ρυθμίσεις για καλύτερη φωτεινότητα, multiled και με τα ποιο βασικά apks. :D

!ΠΡΟΣΟΧΗ!

FIXNAOP5801607292S rom id

 

Download Link

https://mega.nz/#!ZUVyDb6Y!7fwb1mgcUf3SBOjnOEqZjGZIMpjgeuzCB2_ohHJOdb8

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Από θερμοκρασία είναι κομπλέ δεν ανεβαίνει με Τπτ. Ούτε στο ήλιο ούτε στο αμάξι που βάζω το gps.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

26s official

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Με αυτήν που βλεπεις στην υπογραφη μου(τελε23σ.32) εχω που και που ανεβασμενες θερμοκρασίες. Κυριως στα παιχνίδια ή αν εχω 4g για πλοήγηση.

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7216854#post7216854"

Ανέβηκε στο ανάλογο ποστ

 

Είναι η τελική έκδοση της 26sV3? Οπότε για εμάς που έχουμε την tele κάνουμε clean όλα και περνάμε την 26s? Την internal δεν είναι απαραίτητο να την κάνουμε clean?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να πάρω το gps.config από τις ρομ σου και να το περάσω σε rr 7.1.2;

 

Στο τελευταίο update άρχισε να μην έχει την καλύτερη ακρίβεια το gps

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Με αυτήν που βλεπεις στην υπογραφη μου(τελε23σ.32) εχω που και που ανεβασμενες θερμοκρασίες. Κυριως στα παιχνίδια ή αν εχω 4g για πλοήγηση.

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Εγώ επειδή είναι η δουλειά μου το κινητό δεν σβήνει πάρα πολύ το gps και τα δεδομένα και το wifi ανοικτο πάντα. Δεν έχω παρατηρήσει υπερθέρμανση ποτέ. Ακόμα και στο powerbank που το βάζω φορτίζει quick charge πάλι δεν έχω δει υπερθέρμανση. Μόνο όταν το φορτίζω με το φορτιστή του. Λίγο ζεσταίνεται αλλά περίπου στα 80% μόλις φτάσει είναι Ίδη κρύο. Και η μπαταρια από το βράδυ που το φορτιζω μέχρι τις 12 το βράδυ όταν πάω σπίτι είναι 50 %.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Είναι η τελική έκδοση της 26sV3? Οπότε για εμάς που έχουμε την tele κάνουμε clean όλα και περνάμε την 26s? Την internal δεν είναι απαραίτητο να την κάνουμε clean?

 

Ότι θες κάνεις αλλά θα ανεβάσω αύριο και update tele-23 v43B για multi led & settings.

Επίσης θα δω και το θέμα με την ταπετσαρία να μπαίνει στην οθόνη κλειδώματος.;)

Internal δεν χρειάζεται . Όλα τα υπόλοιπα... για 1η φορά. Μάλλον προς το παρόν δεν θα υπάρξει tele-26 μέχρι να γίνει stable.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κρις ποια eui προτείνεις να περάσω για καλη απόδοση και μπαταρία;

Γίνεται να βάλω magisk έτσι;

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

μπορει κάποιος (για να μην κουραζω τον crisball με συνεχη μηνυματα) να μου εξηγησει πως να περασω στην final aroma που μολις εγκατεστησα ,τον google dialer ως stock dialer? Πηγα βρηκα το zip του google dialer και μεσα απο twrp πατησα install και στην επανvεκινιση μπρικαρα το τηλεφωνο με συνεχη loops. Μπηκα ξανα twrp και τωρα επαναγκαθιστω παλι την aroma ο ταλαιπωρος. Μετα ειδα στην αρχικη οδηγιες γαι εγκατασταση εφαρμογων ως stock αλλα ειναι για μη ρουταρισμενα le max2 και δεν ειναι και σαφεις. Φοβαμαι μην κανω βλακεια παλι.

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

μπορει κάποιος (για να μην κουραζω τον crisball με συνεχη μηνυματα) να μου εξηγησει πως να περασω στην final aroma που μολις εγκατεστησα ,τον google dialer ως stock dialer? Πηγα βρηκα το zip του google dialer και μεσα απο twrp πατησα install και στην επανvεκινιση μπρικαρα το τηλεφωνο με συνεχη loops. Μπηκα ξανα twrp και τωρα επαναγκαθιστω παλι την aroma ο ταλαιπωρος. Μετα ειδα στην αρχικη οδηγιες γαι εγκατασταση εφαρμογων ως stock αλλα ειναι για μη ρουταρισμενα le max2 και δεν ειναι και σαφεις. Φοβαμαι μην κανω βλακεια παλι.

https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-google-dialer-t3557412

 

Κατεβασε φιλε τη τελευταια εκδοση και καντη αγκατασταση ως απλο app, μετα πηγαινε στις ρυθμισεις στις εφαρμογες πατα στο προεπιλεγμενες εφαρμογες κατω αριστερα και στο εφαρμογη κλησεων πατα στο google dialer

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-google-dialer-t3557412

 

Κατεβασε φιλε τη τελευταια εκδοση και καντη αγκατασταση ως απλο app, μετα πηγαινε στις ρυθμισεις στις εφαρμογες πατα στο προεπιλεγμενες εφαρμογες κατω αριστερα και στο εφαρμογη κλησεων πατα στο google dialer

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εισαι θεος. σε ευχαριστω Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει το κινητό, αλλά, αναρωτιέμαι; θα μπορώ να παίζω pokemon go με 26s aroma v3;Η θα πρέπει να πάω στην bugαρισμένη R.R. 7.1.2;

Υ.Γ. Θέλω να είναι rooted, και να λειτουργούν AKT και greenify και exposed μαζί, αλλά αναρωτιέμαι; Θα παίξει και το magisk μαζί, στην 26s aroma v3; Ή τζάμπα παίδεμα;

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας...ψάχνω καινούριο ή μεταχειρισμένο σε άριστη κατάσταση το le max 2 εντός Αττικής για άμεση αγορά... έχετε τπτ στο νου σας? συγνώμη εάν γράφω σε λάθος σελίδα αλλά είμαι λίγο άσχετος...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...