Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να γνωρίζετε ότι το τηλέφωνο X820 έχει την truly οθόνη και όχι την sharp που έχει αναφερθεί και από το Χρήστο στο παρελθόν, για τις διαφορές ανάμεσα σ'αυτό και στο X829 μιλάω για τα υπόλοιπα πρέπει να το τσεκάρουμε με τα υπόλοιπα παιδιά!!!

 

η ΄΄καλή΄΄ οθόνη δεν είναι αυτή του Χ820 ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Να γνωρίζετε ότι το τηλέφωνο X820 έχει την truly οθόνη και όχι την sharp που έχει αναφερθεί και από το Χρήστο στο παρελθόν, για τις διαφορές ανάμεσα σ'αυτό και στο X829 μιλάω για τα υπόλοιπα πρέπει να το τσεκάρουμε με τα υπόλοιπα παιδιά!!!

 

Έχω χ829 truly γράφει

Link to comment
Share on other sites

Έχω και το x829 και το χ820 από Banggood και στο χ820 έχει καλύτερο άσπρο παρόλο που στο aida λέει ότι έχουν ίδιες οθόνες. Στο χ829 κιτρινίζει λίγο το άσπρο.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

Με Χ820 4/32 πλεον δεν ειμαι και πολυ ευχαριστημενος με τη φωτογραφικη μου. Εχω το κινητο 7,5 μηνες περιπου, μεχρι τωρα ελεγα τα καλυτερα, μαλλον γιατι δεν ειχα συγκρινει το κινητο με άλλα χειροτερα (στα specs) ή ισοδυναμα. Το συνεκρινα μονο με S7 και αντιστοιχα, οπου ειναι φυσιολογικο να ειχε χειροτερη καμερα το δικο μου.

Ακομα και το αλμπουμ που ανεβασε ενας φιλος παραπανω εχει καποιες φωτο που η φωτεινοτητα ειναι χαμηλη σε συνθηκες που κινητα με υποδεεστερα specs θα ειχαν καλυτερη αποδοση.

Τις προαλλες που καταλαθος ειδα την εικονα μεσα απο ενα Xiaomi Redmi Note 3 οταν ταυτοχρονα βγαζαμε την ιδια φωτογραφια, επαθα μεγαλη ηττα. Δεν το πιστευα.

Θα συγκρινω την καμερα με καποια Χ820 6/64 που μολις παρεληφθησαν, με ιδια ακριβως rom με τη δικη μου και θα σας πω. Δυσκολο παντως να εχει προβλημα ο φακος. Πολυ τραβηγμενο ακουγεται.

Η tele 26s απο οτι βλεπω εγινε stable, την εχει δοκιμασει κανεις να πει εντυπωσεις και πιθανα bugs;

Edited by Christian27
~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Να γνωρίζετε ότι το τηλέφωνο X820 έχει την truly οθόνη και όχι την sharp που έχει αναφερθεί και από το Χρήστο στο παρελθόν, για τις διαφορές ανάμεσα σ'αυτό και στο X829 μιλάω για τα υπόλοιπα πρέπει να το τσεκάρουμε με τα υπόλοιπα παιδιά!!!

 

Ναι στα τελε κομμάτια και μόνο! Λόγω ξεπουλήματος! Βλέπε τιμές και μην ξεχνάς (ίσως να μην το ξέρεις βέβαια) ότι και στα Χ800 όταν ξεπουλούσαν και πήραν το C E 0560 έβαλαν μέχρι και άλλο hardware με αποτέλεσμα να μην παίρνει ούτε τις ρομ του Χ800! ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Με Χ820 4/32 πλεον δεν ειμαι και πολυ ευχαριστημενος με τη φωτογραφικη μου. Εχω το κινητο 7,5 μηνες περιπου, μεχρι τωρα ελεγα τα καλυτερα, μαλλον γιατι δεν ειχα συγκρινει το κινητο με άλλα χειροτερα (στα specs) ή ισοδυναμα. Το συνεκρινα μονο με S7 και αντιστοιχα, οπου ειναι φυσιολογικο να ειχε χειροτερη καμερα το δικο μου.

Ακομα και το αλμπουμ που ανεβασε ενας φιλος παραπανω εχει καποιες φωτο που η φωτεινοτητα ειναι χαμηλη σε συνθηκες που κινητα με υποδεεστερα specs θα ειχαν καλυτερη αποδοση.

Τις προαλλες που καταλαθος ειδα την εικονα μεσα απο ενα Xiaomi Redmi Note 3 οταν ταυτοχρονα βγαζαμε την ιδια φωτογραφια, επαθα μεγαλη ηττα. Δεν το πιστευα.

Θα συγκρινω την καμερα με καποια Χ820 6/64 που μολις παρεληφθησαν, με ιδια ακριβως rom με τη δικη μου και θα σας πω. Δυσκολο παντως να εχει προβλημα ο φακος. Πολυ τραβηγμενο ακουγεται.

Η tele 26s απο οτι βλεπω εγινε stable, την εχει δοκιμασει κανεις να πει εντυπωσεις και πιθανα bugs;

Μην συγκρίνεις φώτο από την οθόνη 1280 Χ 720 του Xiaomi και από την δική σου με ανάλυση 1440 Χ 2560. Βγάλε φωτογραφίες και κοίτα τες από τον υπολογιστή. Έχω και το Pro3 και το max2. Είναι πολύ καλύτερες σε όλους τους τομείς. Βέβαια έχει να κάνει και η ρύθμιση και το περιβάλλον. Πάντα συγκρίνουμε φωτογραφίες όταν βγαίνουν την ίδια στιγμή κάτω από τις ίδιες συνθήκες.

Ή tele 26 είναι η επίσημη 26s με τις γνωστές διορθώσεις και αλλαγές που κάνουμε. Κατά την άποψή μου δεν έχει να ζηλέψει κάτι από την 23s. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κανένα καλό μαγαζί για το ΓΚΡΙ x820 με τιμή εώς 220 ευρώ; Σας παρακαλώ πολύ, το χρειάζομαι, σήμερα μου έδωσαν το refund(1 μέρα μετά που το banggood σταμάτησε να έχει σε stock το ΓΚΡΙ x820 και έχει μόνο το χρυσό, ενώ ήξεραν πως σχεδιάζα να πάρω το x820 που αυτοί δεν είχαν) μου επιτέλους μετά από ~1 μήνα οι κερατάδες του gearbest, μετά από πολύ κόπο, υπομονή και επιμονή! Ασχέτως που με έκλεψαν για 5 ευρώ οι άχρηστοι, γιατί για άχρηστους πρόκεται, για να χάνουν πελάτες για 7 ευρώ(Το αγόρασα 185ευρώ, και αυτό μου επέστρεψαν 178).

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μήπως δεν την φλάσαρες σωστά; Έκανες wipe και το internal storage στο twrp ?? BB

 

 

Με το tip του filippos76, ξαναέκανα φλας και όλα είναι οκ.

Σε περίπτωση που κάποιος το χρειαστεί και επειδή ξέχασα να αναφέρω ένα ακόμη σημείο:

Εγκατέστησα twrp έκανα wipe τα πάντα αλλά όχι την sd card και αφού έβαλα την 19s δεν δούλευε το wifi αλλά επίσης δεν έβλεπε καθόλου το τηλέφωνο το internal storage (έβγαζε ένα μήνυμα για insufficient rights αλλά ουσιαστικά δεν το έβλεπε από ότι κατάλαβα).

Οπότε ξανά twrp, φλας τα πάντα συν την sd card και μετά επειδή προφανώς καθάρισα κα τη ρομ που είχα βάλει εκεί για να φλασαρω σύνδεσα το τηλέφωνο στο PC (θα πρέπει να έχουν περαστεί εκεί οι drivers του τηλεφώνου) και με MTP έβαλα πάλι μέσα την ρομ που ήθελα (Indian 19s).

Φλάσαρα και όλα είναι σωστά.

 

Ευχαριστώ και πάλι :)

Edited by barbolis
forgot to quote
Link to comment
Share on other sites

ναι φιλος σε μενα δεν εχει panel id ...... εχει ολες τις αλλες κατηγοριες

Δες στο antutu αν γράφει κατι

παρήγγειλα κι εγώ παιδιά.... μόλις είδα το 6/64GB στα 195 ευρώ στο Geekbuing δεν άντεξα...

Καλοριζικο! Εγω πηρα το χ829 στα 260 περιπου το 6/128 ομως

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, υπάρχει splitter από USB type c male σε 2x USB type c female?

Για να γίνεται ταυτόχρονα φόρτιση και μουσική.

 

@CrisBal Γίνεται να μπουν τα recent apps και το notification drawer της RR πάνω στην EUI?

 

Γίνεται να αποτρέψουμε μια εφαρμογή να ανοίγει στο παρασκηνιο αν δεν είναι ανοιχτή στα recent apps?

Το messenger και το Facebook συγκεκριμένα καταντούν κουραστικά.

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

1. Γίνεται να αποτρέψουμε μια εφαρμογή να ανοίγει στο παρασκηνιο αν δεν είναι ανοιχτή στα recent apps?

Το messenger και το Facebook συγκεκριμένα καταντούν κουραστικά.

Ναι από διαχειριστή τηλεφώνου και δικαιώματα.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να αποτρέψουμε μια εφαρμογή να ανοίγει στο παρασκηνιο αν δεν είναι ανοιχτή στα recent apps?

Το messenger και το Facebook συγκεκριμένα καταντούν κουραστικά.

Αν αναφέρεσαι σε EUI (που δε νομίζω αν κρίνω από την υπογραφή σου) ψάξε τις ρυθμίσεις του Phone Manager. Σε άλλη rom, μια λύση είναι το greenify. Και δε νομίζω να υπάρχει άλλος.

Μην συγκρίνεις φώτο από την οθόνη 1280 Χ 720 του Xiaomi και από την δική σου με ανάλυση 1440 Χ 2560. Βγάλε φωτογραφίες και κοίτα τες από τον υπολογιστή. Έχω και το Pro3 και το max2. Είναι πολύ καλύτερες σε όλους τους τομείς. Βέβαια έχει να κάνει και η ρύθμιση και το περιβάλλον. Πάντα συγκρίνουμε φωτογραφίες όταν βγαίνουν την ίδια στιγμή κάτω από τις ίδιες συνθήκες.

Χρηστάρα συμφωνώ ότι πρέπει να τις βάλεις σε υπολογιστή για να κρίνεις, αλλά όταν η διαφορά είναι χαοτική φαίνεται. Default ρυθμίσεις και τα δύο, δίπλα δίπλα και εκεί που το Max 2 είχε σκιές το Note 3 είχε μέρα. Δεν το πίστευα.

Η οθόνη του Note 3 είναι FHD μην την υποβαθμίζεις έτσι :p

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Χρηστάρα συμφωνώ ότι πρέπει να τις βάλεις σε υπολογιστή για να κρίνεις, αλλά όταν η διαφορά είναι χαοτική φαίνεται. Default ρυθμίσεις και τα δύο, δίπλα δίπλα και εκεί που το Max 2 είχε σκιές το Note 3 είχε μέρα. Δεν το πίστευα.

Η οθόνη του Note 3 είναι FHD μην την υποβαθμίζεις έτσι :p

Βρε εννοείται αλλά μάλλον δεν έχεις βάλει tele_23 με ρυθμίσεις Samsung & HTC & Miui camera. Εγώ με αυτές είδα μεγάλη διαφορά. Τώρα βέβαια σου είπα, έχει να κάνει και πότε που πως, θήκη, τρόπος...

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω να κάνετε Clean installation χωρίς internal με πρώτα Wipe από TWRP και μετά το Installation για την 1η φορά, για να έχουμε την σωστή λειτουργία της ρομ . Αν έχετε ήδη 26s μόνο Dalvik cache and cache. Aν έχετε άλλη EUI FACORY RESET.

ή μέσα από τον Αroma Installer και τα 2 wipe.

Έχω ενσωματώσει τον τελευταίο AROMA installer όπου θα διαβάσετε θα δείτε και θα προσαρμόσετε την ρομ στις ανάγκες σας.

Ουσιαστικά είναι 3 ρομ σε 1.

Οι V.5, εκδόσεις είναι μονταρισμένες με την 23s και είναι ποιο σταθερές. Οι V6 καθαρά με την 26s . Rooted-Xposed Full Settings.

Πηγαίνετε στις επιλογές προσαρμογής και επιλέξτε να γίνει η εγκατάσταση με τα format που εσείς θέλετε ;) Μην διακόψετε την εγκατάσταση για κανένα λόγο και ας φαίνεται ότι δεν προχωράει. Mόλις τελειώσει πατάτε επανεκκίνηση. Αν κολήσει πατάτε πολλές φορές στο κάτω δεξί μέρος της οθόνης και θα ξεκινήσει μόνο του...

Γενικά το νέο AROMA είναι λίγο σύνθετο θέμα με προγραμματισμό και το ψάχνω ακόμα..;)

 

 

Όπως πάντα η συμβουλή μου¨Δεν αλλάζουμε την rom στο κινητό μας αν είμαστε ευχαριστημένοι από αυτή"

 

ΕΓΚΑΤΆΣΤΑΣΗ

 

Προτείνεται από Ν rom : TWRP - Τοποθέτηση της rom στο κινητό - Advance wipe >Dalvik cache & system & data & cache Εγκατάσταση (INSTALL) - Ακολουθούμε τις οδηγίες του Aroma Installer.

Kατά την εγκατάσταση θα διαβάσετε σχετικά με τη ρομ στο Changelog & Agreement, ενώ θα δείτε όλες τις αλλαγές εγιναν στο σύστημα και θα κάνετε τις δικές σας επιλογές. Προτείνω το 1ο install όλα τα Wipe στο TWRP εκτός Internal. Εγκατάσταση με προσωπικές επιλογές του καθενός από AROMA installer.

 

EXTRA TIPS

Για έξτρα καταγραφή κλήσεων Region China ρυθμίσεις dialer ενεργοποιηση.

 

Kernel Audiotor updated εδω >> https://github.com/yoinx/kernel_adiutor/raw/master/download/app/app-release.apk

 

VIPER 4A SafetyNetPass περιλαμβάνεται. Επιλέξτε το στην εγκατάσταση μαζί με το Magisk SU μόνο. Υπάρχει σχετική καρτέλα. Διαβάστε προσεκτικά και επιλέξτε να εγκατασταθεί ότι εσείς θέλετε. SUPERSU επίσης υπάρχει με AKT Profiles. Αν επιλεχθεί το Magisk το AKT συνεργάζεται κανονικά.

 

Μην ξεχάσετε να επιλέξετε το μοντέλο του κινητού σας στην αντίστοιχη καρτέλα που έχει ο Aroma installer.

 

Για τυχόν συγχρονισμού Gmail προβλήματα θα βρείτε (μόνο για V0) στηγν sd-card χύμα το playservices apk και το βάζετε κανονικά σαν apk μέσα από το σύστημα αν δείτε προβλήματα Gmail με g.m.s.services.

 

Υπάρχουν ενσωματωμένες και Cloud & Υπηρεσίες Leeco Account .Με την 1η εκκίνηση στο των Leeco account θα πατήσετε μια πίσω το βελάκι και μετά ψάχνει κανονικά τον λογαριασμό σας να κάνετε unbinding. Μεταφορά από άλλο leeco backups restore όλα δουλεύουν.

Εγγραφή σε υπηρεσίες Leeco εδώ >> https://sso.le.com/user/emailreg?next_action=https%3A%2F%2Fbbs.le.com%2Fzt%2Feui%2Fle_pro1.html

 

Stock Internet explorer . Μπορείτε να τον απεγκαταστησετε κατά την εγκατάσταση στην τελευταία καρτέλα. Επίσης και πολλές άλλες άχρηστες για μένα εφαρμογές. Επιλέξτε ότι νομίζετε. Αν το ξεχάσετε... Ρυθμίσεις > εξειδικευμένες ρυθμίσεις > πάγωμα εφαρμογών αν δεν τον θέλετε.

Απεγκατάσταση εφαρμογών συστήματος. Ρυθμίσεις >εξειδικευμένες ρυθμίσεις Απεγκαταστατης εφαρμογών. Για Letv καιρό, ΟΤΑ Update κλπ. Ότι ξέρετε ότι μπορεί να φύγει και δεν το θέλετε δλδ. Πάντα μετά επανεκκίνηση.

Φυσικά κάνει κανονικά ΟΤΑ Updates και backups restored . LeEco cloud ΔΕΝ δουλεύει. Όλοι οι LeEcoservers είναι εκτός.

 

Εφαρμογές και μνήμη. Ότι δεν θέλουμε να τρέχει να τραβάει μνήμη πάμε recent screen apps τραβάμε να φύγει τό λουκέτο και φεύγει από το κλείδωμα άρα δεν τρέχει πάλι. Επίσης δικαιώματα αυτόματη έναρξη και τέλος Διαχειριστής τηλεφώνου προστασία εφαρμογών. Πιθανό να μην έρχονται όλες οι ειδοποιήσεις αν το κάνετε αυτό. Διαχειριστείτε το σωστά .

 

Για απεγκατασταση εφαρμογών συστήματος στην ίδια καρτέλα απεγκατάστατης εφαρμογών.

 

Στις οδηγίες στον Aroma Installer λέω να μην διακόψετε την εγκατάσταση αν σας φαίνεται σαν να έχει κολήσει. Φυσικά αν δείτε πάνω απο 2 λεπτά σε ένα σημείο κάνετε Force Rebbot to recovery .Στο μόνο σημείο(α) που φαίνεται να κολλάει είναι στα root. Πουθενά αλλού. Προσέξτε με τα wipe και τα mount για να μην έχετε θέματα.

 

Για Miui8 camera κατεβάζετε και περνάει σαν κανονικό apk. Την έχει μέσα ο AROMA installer επιλέξτε την. Αν το ξεχάσετε εδώ σαν apk κανονικό.

https://mega.nz/#!JpJ3nAKT!htRWKlFc47kC4WAl_E1vDZH6lgcVVVEXtZa-dpREfpg

 

Pass SafetyNet είναι ενσωματωμένο αλλά αν δεν το βάλετε για όλες τίς EUI Lemax2

Εδώ by CrisBalGreece >> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7275918#post7275918

 

 

Screenshot

Screenshot_2017-06-11-17-14-16.jpg Screenshot_2017-05-09-21-35-51.jpg Screenshot_2017-05-30-14-21-20.jpg Screenshot_2017-06-03-08-01-24.jpg IMG_20170609_223919.jpg

 

V.1 - V.2 - V.3- V4 - V5a,b - V6,a,b,c - V7,8,9 - Editions Διεγράφηκαν

 

> 3 καινούργιες κάμερες (OP, Z2, HTC,) για να δοκιμάσετε αν σας αρέσουν.

Κανονικά από TWRP χωρίς Wipe πριν και μετά. https://www.androidfilehost.com/?fid=817550096634789180

 

CN-26s-v.5f-Aroma_Moded-C.B.G_FulRom 29092017

Τελική έκδοση. OTA. Νέος kernel, security patches, νέα Gapps, προσθηκη scripts Aroma.

Έβαλα τα μαμά Gapps για αποφυγή όλων των θεμάτων. Δεν υπάρχει θέμα playstore FC, Gmail, συγχρονισμού κλπ.

Νέα settings, επιλογή για αλλαγή ανάλυσης και DPI, GPS fix, Magisk 14.0 Safety Net Pass & V4A σε ένα φλας! XPOSED 87.3 και Magisk 14 θα τα βρείτε στην sd-card για εγκατάσταση μετά την 1η είσοδο στο κινητό. Όλα τα wipe ( cache, ARTcache,Data) γίνονται κανονικά μέσα από τον Aroma installer εκτός από full wipe. ΑΚΤ 1.6.3. που δουλεύει και με Magisk.

Includes all v5 Editions stable for daily use. Επιλογή και για full wipe μέσα από τον ArOMA.

Aν δεν κάνατε root στην αρχική εγκατάσταση και μετά το μετανιώσατε και βάλατε Magisk αλλά δεν βλέπετε όλες τις έξτρα εφαρμογές και τις έξτρα ρυθμίσεις πηγαίνετε εδώ και φλασάρετε> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7340909#post7340909

4Rom-σε-1

Stock Unrooted > Settings stock

Stock Rooted > Settings Rooted

Midi Debloat Rooted/Unrooted > Settings Stock or Rooted

Full Debloat Rooted/Unrooted > Settings for Debloat (Χωρίς ThemeStore) δεν δουλεύει χωρίς Leeco Login.

V5F

GoogleDrive

>> DOWNLOAD_1

>> DOWNLOAD_2

 

[Screenshot_2017-08-29-22-37-00.jpg Screenshot_2017-08-28-13-43-52.jpg

TIP Μην ενημερώσετε τον Leeco browser γιατί δεν βγαίνει από προεπιλογή μετά.

 

New 26s/rom-V10-FinalEdition-PureAroma_C.B.G_FulRom 29092017

Τελική έκδοση. OTA. Νέος kernel, security patches, νέα Gapps, προσθηκη scripts Aroma.

Έβαλα και τα τελευταία Gapps για αποφυγή όλων των θεμάτων συγχρονισμού με Gmail που θα τα βρείτε χύμα στον αποθ.χώρο να τα εγκαταστήσετε αν χρειαστεί. Δεν υπάρχει θέμα πια playstore FC, Gmail, συγχρονισμός κλπ.

Νέα settings, επιλογή για αλλαγή ανάλυσης και DPI, GPS fix, Magisk 14.0 Safety Net Pass & V4A σε ένα φλας! XPOSED 87.3 και Magisk 14 θα τα βρείτε στην sd-card για εγκατάσταση μετά την 1η είσοδο στο κινητό. Πρώτα θα πάτε TWRP να βάλετε το Magisk 14.0 και μετά την είσοδο στο σύστημα ξαναπάτε όποτε θέλετε να βάλετε το xposed.Όλα τα wipe ( cache, ARTcache,Data) γίνονται κανονικά μέσα από τον Aroma installer εκτός από full wipe. ΑΚΤ 1.6.3. που δουλεύει και με Magisk.

Includes all v1,2,3,4,6,7,8,9 Editions stable for daily use. Επιλογή και για full wipe μέσα από τον ArOMA.

Αλλαγές μέσα στη ρομ . Νεο safetyfix διακόπτης 2G/3G/4G Magisk 5.3.0-13.3 αναβαθμίστε σε 14. Full debloat tab μέσα στο Aroma.

4Rom-σε-1

Stock Unrooted > Settings stock

Stock Rooted > Settings Rooted

Midi Debloat Rooted/Unrooted > Settings Stock or Rooted

Full Debloat Rooted/Unrooted > Settings for Debloat (Χωρίς ThemeStore) δεν δουλεύει χωρίς Leeco Login.

V10

GoogleDrive

>> DOWNLOAD_1

>> DOWNLOAD_2

Όσοι είσαστε στην V10a και στο OTA Updater δεν δείχνει τίποτα πατώντας ανανέωση ή βγάζει Null φλασάρετε αυτό από TWRP χωρίς WIPE..

https://www.magentacloud.de/api/sharelink/download?id=ZkrvrEMR

 

Stock_Small-Icon_Dialer_C.B.G._V.x_Roms

Flash με TWRP χωρίς wipe..

https://mega.nz/#!QLhXQYQS!_677KaRnLr0U9A10wcHDwsbL0Z425Z1WQT5GQzG1cEw

 

Αν θέλετε να καταργήσετε τις υπηρεσίες Leeco φλασάρετε αυτό από TWRP

https://www.androidfilehost.com/?fid=889764386195922410

 

Αν θέλετε πίσω τις υπηρεσίες Leeco ή έχετε επιλέξει να μην μπουν στην εγκατάσταση, φλασάρετε αυτό από TWRP

https://www.androidfilehost.com/?fid=673368273298986052

 

Χειροκίνητο Band Chooser 2G/3G/4G for V9_26S_Roms

https://www.androidfilehost.com/?fid=745425885120762288

Δοκιμάστε αν θέλετε...

 

Ας έχετε και το stock zip μέσα στο κινητό για παν ενδεχόμενο.

https://www.androidfilehost.com/?fid=889764386195929723

 

ΜΟΝΟ για V10...

Από TWRP χωρίς wipe... :D

 

 

CN-26s C.B.G.

Status Bar Activity Disable v5-v6-v7-v8 -v9

Από TWRP χωρίς Wipe πριν και μετά. ;)

https://www.androidfilehost.com/?fid=889764386195925223

 

Status Bar Activity Enable v5-v6-v7-v8 -v9

Από TWRP χωρίς Wipe πριν και μετά. ;)

https://www.androidfilehost.com/?fid=961840155545592348

 

Ενεργοποίηση Εικονικών Κουμπιών

Εικονικά κουμπιά (Virtual - Soft Keys)

Soft Keys (VIRTUAL) Enable > Through TWRP > https://www.androidfilehost.com/?fid=673368273298977087

Soft Keys (VIRTUAL) Disable > Through TWRP > https://www.androidfilehost.com/?fid=673368273298977086

 

 

Firmware Update V.1-V.4

MEGA>> https://mega.nz/#!wF8GwRbD!0H5a9Pn_1b_l1ImTZNokXdrHT3_Trw4tA10IGrt-Wp4

AndroidFileHost

> v.1-v.4 https://www.androidfilehost.com/?fid=745425885120744711

> v.5 - v.6 https://www.androidfilehost.com/?fid=817550096634782155

Edited by CrisBal
Ενημέρωση

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τις προαλλες που καταλαθος ειδα την εικονα μεσα απο ενα Xiaomi Redmi Note 3 οταν ταυτοχρονα βγαζαμε την ιδια φωτογραφια, επαθα μεγαλη ηττα. Δεν το πιστευα.

Θα συγκρινω την καμερα με καποια Χ820 6/64 που μολις παρεληφθησαν, με ιδια ακριβως rom με τη δικη μου και θα σας πω. Δυσκολο παντως να εχει προβλημα ο φακος. Πολυ τραβηγμενο ακουγεται.

;

 

Κι εγω ειδα την ιδια φωτο τραβηγμενη απο το δικο μου και απο το samsung A5 ενος φιλου που ημασταν εκεινη την ωρα μαζι. Επαθα μεγαλη ηττα.

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Βρε εννοείται αλλά μάλλον δεν έχεις βάλει tele_23 με ρυθμίσεις Samsung & HTC & Miui camera. Εγώ με αυτές είδα μεγάλη διαφορά. Τώρα βέβαια σου είπα, έχει να κάνει και πότε που πως, θήκη, τρόπος...

Είναι κάποιες extra ρυθμίσεις που πρέπει να κάνω; Δεν έχω πειράξει κάτι, ότι είχε η rom από το zip. Κατέβασα Miui camera και με ένα γρήγορο τεστ δε μου φάνηκε καλύτερη από την stock. Να μου χάλασαν οι ρυθμίσεις ή η εφαρμογή της κάμερας λόγω του dirty install του v.43;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Έχω δει πως βγάζουν τα samsung και συγνώμη που θα το πω αλλά χάλια οι φωτογραφίες τους. Τσαμπα λεφτά. Οι περισσότεροι φίλοι μου μετανιωσαν που πήραν samsung και σε επιδόσεις δεν είναι καλά αλλά και σε ποιότητα.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει πως βγάζουν τα samsung και συγνώμη που θα το πω αλλά χάλια οι φωτογραφίες τους. Τσαμπα λεφτά. Οι περισσότεροι φίλοι μου μετανιωσαν που πήραν samsung και σε επιδόσεις δεν είναι καλά αλλά και σε ποιότητα.

 

Oχι βρε εγώ δεν συμφωνώ.. Τα Samsung γεν έχουν καλύτερο φακό - διάφραγμα και βγάζουν καθαρότερες φωτογραφίες και ποιο φωτεινές. Βέβαια ανάλογα την συσκευή και τα λεφτά αγοράς της.. :p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...