Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρήστο για το fp έχει σημασία αυτό να είναι ανοιχτό ή κλειστό; με την αγορά δούλεψε 3 μέρες και μετά απότομα νεκρό!!!!

 

Τα περισσότερα με προβλήματα κάπου εκεί σταματανε, άντε μέχρι 10 μερες. Το θέμα είναι ότι πολλά παιδιά άλλαζαν κατευθείαν ρομ και νόμιζαν ότι έφταιγε αυτό.... Τέλος πάντων. Δοκίμασε να παίξεις με Firmware Update 419D 466D 23s Μήπως και δεις φως και βάλε για δοκιμή την 26s debloated που έχω φτιάξει με τελευταίες ρυθμίσεις Fingerprint μήπως και παίξει αλλιώς κάνε και μια προσπάθεια με την RR&N Nougat όπου κι εκεί τις έχω βάλεις στις τιμές framework-res.apk για Fingerprint. ! ;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα με προβλήματα κάπου εκεί σταματανε, άντε μέχρι 10 μερες. Το θέμα είναι ότι πολλά παιδιά άλλαζαν κατευθείαν ρομ και νόμιζαν ότι έφταιγε αυτό.... Τέλος πάντων. Δοκίμασε να παίξεις με Firmware Update 419D 466D 23s Μήπως και δεις φως και βάλε για δοκιμή την 26s debloated που έχω φτιάξει με τελευταίες ρυθμίσεις Fingerprint μήπως και δεις φως! ;)

 

Και μενα γρηγορα τα εφτυσε δυστηχως. Anyway δεν με απασχολει και ιδιαιτερα το fp, ετσι και αλλιως το βρισκω αβολο.

 

Υπαρχει περιπτωση να δουλεψει καπως tab to wake up σε επιπεδο kernel? Ειχα βρει ενα add on στο xposed που υποτιθετε το ενεργοποιει, αλλα θελει να ειναι ενεργο και σε επιπεδο kernel.

 

Και κατι τελευταιο, στην δικια σου 7.1 το otg δουλευει?

Link to comment
Share on other sites

Και μενα γρηγορα τα εφτυσε δυστηχως. Anyway δεν με απασχολει και ιδιαιτερα το fp, ετσι και αλλιως το βρισκω αβολο.

 

Υπαρχει περιπτωση να δουλεψει καπως tab to wake up σε επιπεδο kernel? Ειχα βρει ενα add on στο xposed που υποτιθετε το ενεργοποιει, αλλα θελει να ειναι ενεργο και σε επιπεδο kernel.

 

Και κατι τελευταιο, στην δικια σου 7.1 το otg δουλευει?

 

To dt2wp dt2s το έχει σχεδόν έτοιμο ο Τάσος αλλά κάνει κάτι κόλπα ο κερνελ που και που και κάνει αλλαγές να δει τι φταίει..

Ναι το OTG δουλεύει και στις 2 Nougat κανονικά. Από εκεί κάνω τα πάντα με 2 Flash disk 128 GB! ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μία χαζή ερώτηση. Όταν μεταφέρουμε από το κινητό στο computer και το ανάποδο και έχουμε επιλέξει mtp αφήνουμε και το usb debugging ενεργό ή το κλείνουμε?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

To dt2wp dt2s το έχει σχεδόν έτοιμο ο Τάσος αλλά κάνει κάτι κόλπα ο κερνελ που και που και κάνει αλλαγές να δει τι φταίει..

Ναι το OTG δουλεύει και στις 2 Nougat κανονικά. Από εκεί κάνω τα πάντα με 2 Flash disk 128 GB! ;)

 

Καλη φαση, μακαρι να δουλεψει ειναι κατι που μου λειπει. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.στο ξαφνικό μου εμφανίζει "οι υπηρεσίες google play σταμάτησαν να λειτουργούν.παρολαυτα το play store,google και όλα δουλεύουν ρολόι.πως το ξεφορτώνομαι αυτό το μύνημα?
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά πόσες φορές πρέπει να το πω δλδ? Έλεος.... ΔΕΝ κρασάρει καθόλου.. Πατάτε κάτω στο επόμενο και όχι επάνω και μπαίνει κανονικά στην καταχώρηση... :wacko::D

 

Δεν είπα ότι δεν μπορω να βάλω δακτυλικό...

Απλά είναι ένα μικρό bug που καλό θα ήταν να διορθωθεί :ρ

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μία χαζή ερώτηση. Όταν μεταφέρουμε από το κινητό στο computer και το ανάποδο και έχουμε επιλέξει mtp αφήνουμε και το usb debugging ενεργό ή το κλείνουμε?

 

Άμα θες μόνο μεταφορά αρχείων δεν σε απασχολεί είτε είναι κλειστό είτε ανοιχτό το USB debugging.

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

καμία λυση Χρήστο για την ανοιχτή ακροαση; Δεν με ακούνε όταν έιναι ενεργή

 

Όχι δεν το ξέρω καθόλου. Δοκίμασε να βάλεις το σημερινό Update μήπως στρώσει.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Την δοκίμασα και στη φωτογραφική μηχανή στις φωτό δεν μου έχει την επιλογή για πανόραμα, όταν πατάω βίντεο κρασάρει και όταν πάω να εγκαταστήσω το PR_N_OTA.zip, στις εξειδικευμένες ρυθμίσεις-διάφορα-ενημερώσεις κρασάρει και δεν μπορώ να το κάνω. Γενικά φαίνεται γαμάτο, αλλά μου πετάει συχνά το μήνυμα ότι η εφαρμογή διακόπηκε Edited by Johnny_Spec
Link to comment
Share on other sites

Την ξαναέκανα εγκατάσταση και πάλι τα ίδια. Δακτυλικό, βίντεο, ενημερώσεις και κατά καιρούς σε αλλα που δεν θυμάμαι μου βγάζει ειδοποίηση ότι η εφαρμογή διακόπηκε και με πετάει
Link to comment
Share on other sites

Την ξαναέκανα εγκατάσταση και πάλι τα ίδια. Δακτυλικό, βίντεο, ενημερώσεις και κατά καιρούς σε αλλα που δεν θυμάμαι μου βγάζει ειδοποίηση ότι η εφαρμογή διακόπηκε και με πετάει

Καλημέρα. Δεν έχεις κάνει σωστή εγκατάσταση άρα.... Κατέβασε αυτή και φλάσαρε με full wipe.

https://drive.google.com/open?id=0B-2l1xmYBAzsMFNjd0w5X0RmUnM

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Στο ΟΤΑ εχουμε καινουρια ρομ;

εχω RR v1.5.8.3-20170523

 

Μου γραφει οτι η συσκευη ειναι ενημερωμενη.

One Plus 8pro 12/256
Link to comment
Share on other sites

Καλημερες! Χρηστο μπορεις να φτιαξεις zip για τη τελευταια 26s τα leeco services;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο ΟΤΑ εχουμε καινουρια ρομ;

εχω RR v1.5.8.3-20170523

 

Μου γραφει οτι η συσκευη ειναι ενημερωμενη.

 

Ειναι η official RR φιλε στο ota ,απ οτι ειπε χθες ο Χρηστος στη τελευταια δουλευουν ολα αλλα ενα dirty που εκανα πανω απο του Χρηστου μου εβγαλε τη μια καμερα και δεν δουλευε παλι η αλλαγη σε 16/9,οπως αλλαζει και ο βασικος browser

Edited by mythos01
26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

Να μην το κανω δηλαδη;

 

Προσωπικα δεν υπαρχει λογος...και αν θες γνωμη μου να τη περασεις απο την αρχη,για μενα καλυτερη του Χρηστου

26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7181196#post7181196 πρεπει ομως να εχεις ενεργοποιησει πρωτα στο τηλεφωνο τις επιλογες για προγραμματιστες και να εχεις τικαρει το usb debugging

 

Δοκίμασε μέσα από TWRP να είσαι συνδεδεμένος αλλιώς με ενεργά usb bebugin και επιλεγμένο το mtp files transfer.

 

Άρα δεν έχεις σωστους drivers πήγαινε να δεις πως το βλέπει. Αν το βλέπει σαν Samsung ή Google η άλλη συσκευή δεν είναι σωστό. Να λέει μόνο Android MTP Device

 

Έχω βάλει τους σωστούς adb drivers, πιστεύω, με όλα τα mtp, usb debugging.

Εμενα μου το βλεπει σαν ετσι

http://i68.tinypic.com/27xq9w5.jpg

Και όταν πάω να κάνω αντιγραφή μου βγάζει στο τέλος ένα permission denied

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει τους σωστούς adb drivers, πιστεύω, με όλα τα mtp, usb debugging.

Εμενα μου το βλεπει σαν ετσι

http://i68.tinypic.com/27xq9w5.jpg

Και όταν πάω να κάνω αντιγραφή μου βγάζει στο τέλος ένα permission denied

 

Φιλε μου βγαλε το κινητο απο τον υπολογιστη και πηγαινε στο τηλεφωνο στις ρυθμισεις στις επιλογες για προγραμματιστες και κανε ανακληση εξουσιοδοτησεων εντοπισμου σφαλματων usb να σβησει ολες τις εξουσιοδοτησεις και μετα συνδεσε το παλι στο pc ως mtp ,με ανοιχτο τηλεφωνο κανονικα θα σου βγαλει λογικα ενα πινακιδακι για να εξουσιοδοτησεις παλι το τηλεφωνο στο pc.Αν δεν στο βγαλει ανοιξε εντολες μεσα στον adb φακελο και γραψε adb devices και πατα enter θα στο βγαλει

Edited by mythos01
26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερες

1. ! Χρηστο μπορεις να φτιαξεις zip για τη τελευταια 26s τα leeco services;

2. Ειναι η official RR φιλε στο ota ,απ οτι ειπε χθες ο Χρηστος στη τελευταια δουλευουν ολα αλλα ενα dirty που εκανα πανω απο του Χρηστου μου εβγαλε τη μια καμερα και δεν δουλευε παλι η αλλαγη σε 16/9,οπως αλλαζει και ο βασικος browser

1. Καλημέρα. Εννοείς για την Full debloated? Αν ναι θέλεις και λογαριασμό για τα THEMES και clouddrive?

2. Ναι η επίσημη είναι με το 23s Update. Αν την βάλετε έφτιαξα ζιπ με όλα τα καλά που είχα στην δική μου να τα έχετε πίσω.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου βγαλε το κινητο απο τον υπολογιστη και πηγαινε στο τηλεφωνο στις ρυθμισεις στις επιλογες για προγραμματιστες και κανε ανακληση εξουσιοδοτησεων εντοπισμου σφαλματων usb να σβησει ολες τις εξουσιοδοτησεις και μετα συνδεσε το παλι στο pc ως mtp ,με ανοιχτο τηλεφωνο κανονικα θα σου βγαλει λογικα ενα πινακιδακι για να εξουσιοδοτησεις παλι το τηλεφωνο στο pc.Αν δεν στο βγαλει ανοιξε εντολες μεσα στον adb φακελο και γραψε adb devices και πατα enter θα στο βγαλει

 

Το έκανα αυτό που είπες και βγάζει παλι τα ίδια

http://i68.tinypic.com/qx056s.jpg

 

Εχει αντιγράψει κατι αρχεία αλλά στο τηλέφωνο ειναι 9,85Gb ενω στον υπολοστή είναι 2,94Gb

Μάλλον πρέπει να σβήσω ολους του drivers που εχει ο Η/Υ και ξανά απο την άρχη

Edited by leonpap
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δεν έχεις κάνει σωστή εγκατάσταση άρα.... Κατέβασε αυτή και φλάσαρε με full wipe.

https://drive.google.com/open?id=0B-2l1xmYBAzsMFNjd0w5X0RmUnM

Την αριστερή μονο έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να πάρω power bank για να φορτιζω το συγκεκριμένο κινητό. Ποιο απο τα δυο προτείνεται ή αν εχετε καποιο αλλο στειλτε μ λινκ https://m.banggood.com/Original-XIAOMI-5_1V-2_1A-10000mAh-Power-Bank-For-Smartphone-p-977406.html?rmmds=search. https://m.banggood.com/Qualcomm-Certified-BlitzWolf-BW-P3-9000mAh-18W-QC3_0-Dual-USB-Port-Power-Bank-With-Power3S-Tech-p-1062286.html?rmmds=search και αν μπορειτε να μου προτεινετε και ενα καλωδιο usb type c
Link to comment
Share on other sites

Crisbal Γεια σας, έχω εγκαταστήσει την τελευταία RR rom σας και ενημερώσεις ΟΤΑ, αλλά μεταξύ του app δεν εμφανίζεται. Πώς να ενεργοποιήσετε ενημερώσεις OTA;
Link to comment
Share on other sites

Έκανα wipe τα πάντα σβήστηκε ό,τι είχα στο κινητό, και εν τέλει η nougat rom που περάστηκε έχει αγγλικά και πάλι κάνει τα ίδια με το βίντεο, το fingerprint κλπ έκανα install μόνο την αριστερή τελικά. Ο Ορισμός της αποτυχίας είμαι :P Edited by Johnny_Spec
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Έχω την Tele 23 με όλες τις ενημερώσεις και με βάση τις ανάγκες μου είμαι ευχαριστημένος... Θα κερδίσω κάτι αν πάω στις νουγκατ του Χρήστου (πχ. μπαταρία, ή καλύτερη απόδοση σε κάποιο τομέα (ήχος, φωτός, γρήγορη απόκριση, κλπ ) ) ;;;; ...

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...