Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά με 419d φαινεται να συμπεριφέρεται καλυτερα ο fp sensor. (Παράλληλα όμως απενεργοποιησα και το ακτ προφιλ)

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με 419d φαινεται να συμπεριφέρεται καλυτερα ο fp sensor. (Παράλληλα όμως απενεργοποιησα και το ακτ προφιλ)

 

 

Σε εμένα το AKT profile δεν προκαλεί πρόβλημα, πειραματίζομαι από χθες με τα Modem. Για το x829 το καλύτερο είναι το 419D όπως φαίνεται στην πράξη. Δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το FP sensor απλά χρειαζόταν μεγαλύτερη πίεση στην επαφή πριν αλλάξω modem αλλά 9/10 άνοιγε πάντα. Τώρα σχεδόν έχει κανονική απόκριση (το σχεδόν πάει σε σχέση με τα άλλα κινητά :p ) με το 419D.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να έχεις θέμα με το Modem Firmware αν και είναι wifi λες. Δοκίμασε με clear data and cache Στο apk.

Ποιο apk Χρήστο;

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιο apk Χρήστο;lk

Του wifi και μέσα από τις ρυθμίσεις του. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με 419d φαινεται να συμπεριφέρεται καλυτερα ο fp sensor. (Παράλληλα όμως απενεργοποιησα και το ακτ προφιλ)k!

Πέρα από το Firmware παίζει ρόλο και το υλικό. Εμένα από την; η μέρα και μετά από 500και πλέον φλασαρισματα δουλεύει σφεντόνα με ή χωρίς ΑΚΤ. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από το Firmware παίζει ρόλο και το υλικό. Εμένα από την; η μέρα και μετά από 500και πλέον φλασαρισματα δουλεύει σφεντόνα με ή χωρίς ΑΚΤ. ;)

 

Σε απόκριση δεν πιάνει σοβαρές συσκευές μην είμαστε υπερβολικοί. Στα χέρια μου ήρθαν πλέον όλα τα μοντέλα σε όλες τις χωρητικότητες. Οπότε δεν γίνεται μόνο σε εσένα να έκατσε το καλό μοντέλο :lol: Είναι γενικά θέμα της συσκευής. (το πιο πιθανόν software αλλά αποτελεί θέμα γενικό σε όλες τις εκδόσεις)

 

Είχες σε καθημερινή χρήση άλλο κινητό με καλό FP κινητό πριν από αυτό; Ίσως για αυτό σου φαίνεται κανονική η ταχύτητα του.

Edited by Billator

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

ItΛίγα λόγια για τη rom . Η rom είναι Stable, αποτέλεσμα επεξεργασίας και βασίζεται στην στην 7.1.2 Nougat Google rom, με διορθώσεις και αλλαγές στον framework, system, settings,κλπ. Έγινε προσθήκη Ελληνικών και πρόσθετων υπηρεσιών χρήστη, βασισμένες στα settings και στο σύστημα. Φυσικά την επεξεργάστηκα εγώ κάνοντας tweaks για μπαταρία CPU,GPU,RAM κλπ και όπως πάντα, με πολλά script modes για ταχύτητα, διαχείριση ενέργειας, απόκριση CPU, φυσικά ΔΕΝ είναι rooted. Μπορεί βέβαια από τον κάθε χρήστη να γίνει βελτίωση με νέο custom kernel.

Την δοκιμάζω μια εβδομάδα και ως τώρα όλα καλά. Εκτός από τα παρακάτω bugs. Ξαναλέω είναι τεστ BETA Rom.. Περάστε αν ξέρετε από BACKUP Restore κλπ.

Όπως πάντα η συμβουλή μου¨Δεν αλλάζουμε την rom στο κινητό μας αν είμαστε ευχαριστημένοι από αυτή"

 

ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

Με custom TWRP recovery

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

1.Έχουμε εγκατεστημένη μία rom, με την οποία ήρθε το κινητό, official ή όχι Αν έχετε Indian Stock ή Μiui δείτε τα 8 & 8b ή και τα 8c , 8d.. Έχουμε μπαταρία πάνω από 80% και φυσικά έχουμε TWRP αν όχι εδώ πως http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6950610#post6950610g

 

2.Βάζουμε την rom χύμα στο κινητό (όχι σε φάκελο)

 

3. Ή σε USB/OTG

 

4. Απενεργοποιούμε το τηλέφωνό μας μέσα από το σύστημα ή πατώντας συνέχεια το δεξί κουμπί (on/off).

 

5.Στο κινητό μας πατάμε ταυτόχρονα για λίγη ώρα τα κουμπιά volume up (+)& on/off μέχρι να γράψει LeEco Recovery και μετά τα αφήνουμε.

 

6.Μπαίνουμε στο TWRP recovery και κανουμε μόνο factory reset η πατάμε το Wipe> advance wipe και επιλέγουμε (Data & Cache & ART DALVIC/cache ) το γνωστό factory reset . Κάνουμε slide δεξιά για να γίνει. Ή απλά σέρνουμε το slide κάτω προς τα δεξιά για να γίνει μόνο του. Αν θέλουμε clean installation δείτε στα 8c - 8d κάνουμε όλα τα wipes και εγκαθιστούμε.

 

7.Γυρνάμε στην αρχική πατάμε INSTALL και βρίσκουμε την rom την επιλέγουμε και κάνουμε slide δεξιά για να γίνει η εγκατάσταση. Μόλις τελειώσει η εγκατάσταση ΔΕΝ ΚΑΝΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ το κινητό θα επανεκκινήσει μόνο του στο σύστημα και θα κάνει τα απαραίτητα wipes ΜΟΝΟ ΤΟΥ. Εδώ τελειώνουν τα βήματα για την εγκατάσταση αν είχατε την ρομ που ήρθε το κινητό και τώρα πάτε στο Νο 9.

 

8. Μόνο από Ιndian Aν είστε με Indian ήδη full wipe & Internal Storage επανεκκίνηση πάντα στο recovery και μετά την ρομ στο κινητό μέσω TWRP ή από USB-OTG και φλασάρισμα.

8.b Αν είστε με άλλη rom πχ CM, Miui, Mokee κλπ, Advance wipe και τα επιλέγετε όλα ΕΚΤΟΣ Internal Storage.

8c. Αν θέλετε σωστή καθαρή (δεν είναι απαραίτητο) η κάντε ΟΛΑ τα wipe εκτός Internal και επανεκκίνηση πάντα στο recovery μετά από το wipe.

8d. Αν θέλετε καθαρή εγκατάσταση κάντε ΟΛΑ τα wipe και Internal και επανεκκίνηση πάντα στο recovery μετά από το wipe και μετά την ρομ στο κινητό μέσω TWRP ή από USB-OTG και φλασάρισμα..

 

9. Η εγκατάσταση στο TWRP διαρκεί περίπου 2 λεπτά. Στην πρώτη εκκίνηση θα αργήσει το κινητό να ξεκινήσει 3λεπτά & 15 δευτερόλεπτα .!!.

Η rom έχει προεπιλογή γλώσσας τα Ελληνικά στην έναρξη και προχωράτε.

 

10. Επίσης η θερμοκρασία μπαταρίας δουλεύει σωστά. Επίσης η ταχύτητα Internet εμφανίζεται και στο WiFi & Data.

 

11. Επίσης στο Σχετικά με το τηλέφωνο, θα βρείτε το CrisBalGreece logo, που αν πατήσετε επάνω του, θα σας φέρνει πάντα εδώ για να βλέπετε ότι νέο υπάρχει σχετικά με το τηλέφωνό μας!

 

12. Θα σας αναρτήσω μεθαύριο και μερικούς Kernel για βελτίωση μπαταρίας ή και για Balanced performance να δοκιμάσετε από TWRP.

Black Kernel για καλύτερη διάρκεια μπαταρίας και βελτιώσεις φωτογραφιών. Την 1η έκδοση μόνο!

https://drive.google.com/file/d/0B4k5OpXTXcS9YXBoZDJzdmVGOFU

Kernel latest moded RR

https://drive.google.com/drive/mobile/folders/0B-2l1xmYBAzsMFNjd0w5X0RmUnM/0B-2l1xmYBAzsMHdOQ2ViNzV1Qmc?sort

Όλα τα Kernel μετά την ρομ setup και Flash από TWRP χωρίς Wipe πριν και μετά.

Φυσικά πρώτα βάζετε Rashr από playstore για να κάνετε BACKUP το επίσημο Lineage..

2η κάμερα μονταρισμένη από μένα για εναλλακτική της στοκ. Κανονικά μέσα από το σύστημα σαν απλό apk.

https://mega.nz/#!ldNhXIYT!gx2IdMy982r46bdnFhgRU-Phur6gEPeu5V83YK6cF6o

 

13. Χαρείτε την νέα σας rom.....Τέλος!

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΑΛΛΑΓΕΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ

 

 

Προσθήκη καταστήματος θεμάτων & ταπεςτσαριών με Ελληνικά (όπου ήταν δυνατόν).

Αλλαγές-Βελτιώσεις στο boot.img και στον kernel.

Βελτίωση των εφαρμογών για καλύτερη απόκριση και

Προσθήκη Ελληνικών με 20.000 σειρές μεταφράσεις, όπου ήταν δυνατόν 99% περίπου

Προσθήκη όλων των tweaks \ πρόσθετων ρυθμίσεων για Root χρήστες

Προσθήκη gps.config για Ελλάδα-Ευρώπη. Κλείδωμα σε 5δευτερ 24 δορυφόρων με 9 feet απόκλιση!

Προσθήκη φόντων για Ελληνική γραμματοσειρά.

Προσθήκη MultiGapps.

Προσθήκη με ενσωμάτωση στο σύστημα του V4A μετά βάζετε τα προφίλ και Kernel που θέλετε.

Βελτιώσεις για μπαταρία και καλύτερο sot.

Προσθήκη νέων ήχων.

Προσθήκη του Νέου FileManager με cloud drives & pc remote

Προσθήκη όλων των APN για Ελληνικούς παρόχους κινητής.

Προσθήκη δυνατότητας adb,mtp shell χωρίς περιορισμούς, με αλλαγή στον kernel

Ρύθμιση στο build.prop για υποστήριξη cam2API για LiveVideo, LteBands.

Έβαλα πρόσθετες ρυθμίσεις για LeEco και εξειδικευμενους χρήστες για τα πάντα σχεδόν.

To αποτύπωμα δουλεύει σφαίρα! (σε εμένα τουλάχιστον)...

Φυσικά όποιος θέλει να την ρουτάρει για να βάλει xposed, modules κλπ κατεβάζει αυτό > https://mega.nz/#!0NNWEKJb!_6aAA0lqsN6YCXI3WXB0EXOYsd6-qHhievsBk8StSj0 που είναι ο τελευταίος stable SU και το περνάει κανονικά από το TWRP. Ή τον τελευταίο sr3 http://download.chainfire.eu/1021/SuperSU/SR3-SuperSU-v2.79-SR3-20170114223742.zip

Ή εναλλακτικά το Magisk SU και φλασάρισμα από TWRP. https://forum.xda-developers.com/apps/magisk/official-magisk-v7-universal-systemless Εμένα το SUPERSU δουλεύει πιο στρωτά πάντως.

Επίσης μπορείτε να βάλετε και xposed apk και να το τρέξετε από το σύστημα...

Όποιος θέλει να έχει από 6~7 ώρες SOT!!! Μετά Το Root ρυθμίζει το ΑΚΤ από τις Leeco ρυθμίσεις του δίνει δικαιώματα και επιλέγει τα προφίλ προφίλ performance - burnout με 5+ωρες SOT και επιδόσεις ή το xanna battery extreme για 7+ ώρες SOT. FairPark & Fusion κλπ.

Γνωστά bugs. Δεν δουλεύει το panorama στην στοκ κάμερα. Κατανάλωση 1% ανά ώρα στοκ. Αν βρείτε αλλά μου λέτε. Η ρομ είναι σε Test stage ακόμα οπότε καλό είναι να ξέρετε τι κάνετε και φυσικά να κρατήσετε Full backup. Το V4A σκοτώνει στον ήχο τελικά..

 

ScreenShots

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7195511#post7195511

 

 

Download rom Link

V.2 - 22_05_2017 με διορθώσεις και αλλαγές σε κάμερα....Προσθήκη DOLBY ATMOS κλπ διορθώσεις..

https://mega.nz/#!JNsUBRxA!K2X7gzMHUbGWrcg8xdXgm_RvVOwoIW8_v35VIbiySek

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να δεις παραπάνω ώρες χωρίς Root απενεργοποιησε το underground resources από τον dialer. Βέβαια μάλλον θα χάνεις ειδοποιήσεις μετά γιατί έχω κάνει Mode να διαβάζει όλα τα Google apk's απευθείας όπως στο S7 και να τα κρατάει στην μνήμη ενεργά χωρίς να πέφτουν σε Deep sleep .. ;)

btw το Fingerprint πως πάει? Τον Browser τον έβγαλες?

 

Ο browser είναι σβησμένος από twrp

Το fingerprint δεν το χρησιμοποιω, αν και δουλεύει.

Τα underground resources είναι απενεργοποιημένα εξ αρχής.

Σκέφτομαι να περάσω την nougat.

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Λίγα λόγια για τη rom . Η rom είναι Stable, αποτέλεσμα επεξεργασίας και βασίζεται στην στην 7.1.2 Nougat Google rom,

 

Ευχαριστουμε πολυ, Χρηστο, σε λιγο τα νεοτερα αφου ολοι ειμαστε ροοτ και οι εφαρμογες οι καλες θελουν ροοτ να δουλεψουν γιατι δεν ,........... Λιγοι εχουν νοβα και οτε γκο και υπαρχει λυση για αυτους. Λεω τωρα , ξερω οτι προσπαθεις να τους βολεψεις ολους. Μια σκεψη ηταν.

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο, ρουτ μπορουμε να την κανουμε?!

Βρε παιδιά γιατί με στεναχωρείτε? Αφού το έγραψα καθαρά. Μπορείτε να βάλετε και SUPERSU & ΜAgisk SU ότι θέλετε γι αυτό δεν τα έκανα προεγκατεστημένα για να επιλέξετε εσείς αυτό που σας αρέσει. Εννοείται ότι θα βάλετε ρουτ γιατί όλες οι έξτρα ρυθμίσεις θα το χρειαστούν. AKT, DOZE, RESOLUTION & DPI κλπ κλπ.. :lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ο browser είναι σβησμένος από twrp

Το fingerprint δεν το χρησιμοποιω, αν και δουλεύει.

Τα underground resources είναι απενεργοποιημένα εξ αρχής.

Σκέφτομαι να περάσω την nougat.

 

Αφού όλα δουλεύουν είσαι οκ. Μην πειράζεις κάτι που δουλεύει. Τα underground resources αφού τα έβγαλες δεν έχεις κλειδωμένες εφαρμογές για ειδοποιήσεις εκτός κι αν είσαι οκ κι έτσι. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά γιατί με στεναχωρείτε? Αφού το έγραψα καθαρά. Μπορείτε να βάλετε και SUPERSU & ΜAgisk SU ότι θέλετε γι αυτό δεν τα έκανα προεγκατεστημένα για να επιλέξετε εσείς αυτό που σας αρέσει. Εννοείται ότι θα βάλετε ρουτ γιατί όλες οι έξτρα ρυθμίσεις θα το χρειαστούν. AKT, DOZE, RESOLUTION & DPI κλπ κλπ.. :lol:

Σορρυ χρηστο, το διαβασα πολυ γρήγορα :)

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Αφού όλα δουλεύουν είσαι οκ. Μην πειράζεις κάτι που δουλεύει. Τα underground resources αφού τα έβγαλες δεν έχεις κλειδωμένες εφαρμογές για ειδοποιήσεις εκτός κι αν είσαι οκ κι έτσι. ;)

Κατεβάζω την καινούρια nougat.

 

Το magisk su το κατεβάζουμε από το δικό του site;

Δεν χρειάζεται κάποια συγκεκριμένη έκδοση για το κινητο ετσι;

 

Το black kernel το φλασαρω μετά την ρομ;

Μπορώ να φλασάρω και 419d ταυτόχρονα με όλα τα παραπάνω ή είναι μόνο για eui; (μην δαγκώσεις πλιζ >.<)

(έχω το x829 και δεν έχω πιάσει ποτέ 4g+ ούτε με vodafone ούτε με cosmote, να κάνω κανα πειραμα να δω αν αλλάξει κάτι ;ρ)

Edited by Xx4m0uR4sS

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω την καινούρια nougat.

 

Το magisk su το κατεβάζουμε από το δικό του site;

Δεν χρειάζεται κάποια συγκεκριμένη έκδοση για το κινητο ετσι;

 

Το black kernel το φλασαρω μετά την ρομ;

Μπορώ να φλασάρω και 419d ταυτόχρονα με όλα τα παραπάνω ή είναι μόνο για eui; (μην δαγκώσεις πλιζ >.<)

(έχω το x829 και δεν έχω πιάσει ποτέ 4g+ ούτε με vodafone ούτε με cosmote, να κάνω κανα πειραμα να δω αν αλλάξει κάτι ;ρ)

Ναι από το επίσημο MAGISK Link.

Αν εχεις ήδη επάνω το 419D με αυτό θα μείνεις. Έχει προβλεφθεί αυτό.. :lol::p

Το 4G+ φυσικά και θα το δεις αν ο παροχος σου στο δίνει. Εδώ Ελλάδα μόνο Αθήνα και Θεσσαλονίκη και σε σπάνια σημεία θα δεις B20+B20 Aggregation ή και Β3+Β3 για να γράψει 4G+.;)

Όλα τα Kernel μετά την ρομ setup και Flash από TWRP χωρίς Wipe πριν και μετά.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και αν δεν έχεις αλλαγή μείνε με το 419D που έχει καλύτερο σήμα. Επίσης μπορείς να ξαναβάλεις το 19s ανά πάσα στιγμή. ;)

 

το full ή το 0050?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

το full ή το 0050?

 

Ξεκινά με το σκέτο wifi Modem και πας για το φουλ Firmware.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να έχεις θέμα με το Modem Firmware αν και είναι wifi λες. Δοκίμασε με clear data and cache Στο apk.

Sorry Χρήστο επειδή είμαι και λίγο άσχετος..που θα βρω το apk του Wi-Fi?

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι από το επίσημο MAGISK Link.

Αν εχεις ήδη επάνω το 419D με αυτό θα μείνεις. Έχει προβλεφθεί αυτό.. :lol::p

Το 4G+ φυσικά και θα το δεις αν ο παροχος σου στο δίνει. Εδώ Ελλάδα μόνο Αθήνα και Θεσσαλονίκη και σε σπάνια σημεία θα δεις B20+B20 Aggregation ή και Β3+Β3 για να γράψει 4G+.;)

Όλα τα Kernel μετά την ρομ setup και Flash από TWRP χωρίς Wipe πριν και μετά.

 

Οκ τα κατάφερα ;ρ

Έχω πλεον root και pokemon go ταυτόχρονα!! Καιρός ηταν

Όσο για την μπαταρία θα χρειαστώ λίγους κύκλους για να δω αποτελέσματα των akt profiles ετσι;

 

Η καλύτερη επιλογή μου να έρθω σε συσκευή όπου το community ασχολείται :D

Chris respect!

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Οκ τα κατάφερα ;ρ

Έχω πλεον root και pokemon go ταυτόχρονα!! Καιρός ηταν

Όσο για την μπαταρία θα χρειαστώ λίγους κύκλους για να δω αποτελέσματα των akt profiles ετσι;

 

Η καλύτερη επιλογή μου να έρθω σε συσκευή όπου το community ασχολείται :D

Chris respect!

 

Σε ποια ρομ όλα αυτά παρακαλώ? :lol:

Με την Nougat? Παίζει μια χαρά...;)

Screenshot_20170520-202659.png

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια ρομ όλα αυτά παρακαλώ? :lol:

Με την Nougat? Παίζει μια χαρά...;)

Screenshot_20170520-202659.png

 

Με την nougat ναι, μόνο 2 πραγματικά μου έμειναν

-Μπορω να βάλω τον stock music player του eui;

-Πως μπορώ να απενεργοποιήσω μια sim;

-Το LED δεν το δοκίμασα, να περάσω Light Flow;

Edited by Xx4m0uR4sS

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Xρηστο, ολα πηγαιναν καλα μετα το φλασαρισμα της ρομ τα ειχα ολα ρυθμισει ροοτ εφαρμογες κ.τ.λ.

και μετα ειπα να φλασαρω τα 2 κερνελ

το κινητο μετα το 1ο φλασαρισμα κολησε στο google που γυρναει με φωτισμο και δεν μπαινει πουθενα τι κανουμε τωρα?

 

το εκλεισα αλλα στην επανεκινηση τα ιδια μπηκα twrp τι προτεινεις να κανω?

Edited by tasosguru

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Xρηστο, ολα πηγαιναν καλα μετα το φλασαρισμα της ρομ τα ειχα ολα ρυθμισει ροοτ εφαρμογες κ.τ.λ.

και μετα ειπα να φλασαρω τα 2 κερνελ

το κινητο μετα το 1ο φλασαρισμα κολησε στο google που γυρναει με φωτισμο και δεν μπαινει πουθενα τι κανουμε τωρα?

 

Και εμένα είχε κολλήσει και ξαναπέρασα ρομ + ροοτ μετά από clear data + cache χωρίς κερνελ

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Xρηστο, ολα πηγαιναν καλα μετα το φλασαρισμα της ρομ τα ειχα ολα ρυθμισει ροοτ εφαρμογες κ.τ.λ.

και μετα ειπα να φλασαρω τα 2 κερνελ

το κινητο μετα το 1ο φλασαρισμα κολησε στο google που γυρναει με φωτισμο και δεν μπαινει πουθενα τι κανουμε τωρα?

 

το εκλεισα αλλα στην επανεκινηση τα ιδια μπηκα twrp τι προτεινεις να κανω?

 

Τον black Kernel τον πέρασα μία χαρά. Τον άλλον όχι βγήκε προχθές. Δεν ξέρω πως το βάλατε και τι κάνατε. Εμένα έπαιζε. Θα δοκιμάσω πάλι τώρα.

Γιατί δεν βάλατε καπάκι πίσω τον μαμά?

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τον black Kernel τον πέρασα μία χαρά. Τον άλλον όχι βγήκε προχθές. Δεν ξέρω πως το βάλατε και τι κάνατε. Εμένα έπαιζε. Θα δοκιμάσω πάλι τώρα.

 

Με τον black kernel μπήκε εμένα σε bootloop

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...