Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε μιση ωρα αντε να πιασεις κανενα 60%, αποκλειεται πιο πανω. Γενικα καπου στην μια ωρα και κατι με quick charge και δικο του φορτιστη. Χωρις quick charge και δικο του φορτιστη, πρεπει 1h.30'

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Οταν τα ελεγα εγω? :P Γενικα δεν πιστευω οτι αξιζουν τα battery profiles, παρακοβουν απο την αποδοση του κινητου και τα notifications. Xωρια τα θεματακια που δημιουργουν σε fingerprint. Καλυτερα κατι σε balanced θαρρω.

Όντως δεν αξίζουν τα battery profiles

Παίρνεις ένα κινητό για τις ά επιδόσεις,αν είχε ναι να το πας σε επιδόσεις μια δυο κλάσεις κάτω γιατί να μην αγοράσεις ένα κινητό με χειρότερο επεξεργαστή cpu gpu αλλά με ίδια μπαταρία να κάνεις και οικονομία στα λεφτά

Link to comment
Share on other sites

Γιατι μπορει να μην χρειαζεσαι συνεχως τις επιδοσεις ;)

 

Οι περισσότεροι δεν μπορούν να καταλάβουν ότι ένα καλό κινητό δεν έχει μόνο καλό επεξεργαστή :lol: Μειώνοντας της αχρείαστες επιδόσεις (γιατί αχρείαστες είναι για το 95% των χρηστών) αποκτάς καλύτερη αυτονομία μαζί με όλα τα άλλα θετικά που έχουν τέτοιες συσκευές.

 

Εγώ χαίρομαι πραγματικά για την συσκευή γιατί υπάρχει τρομερή υποστήριξη και σχεδόν καθημερινά βλέπουμε άλλες rom/kernels οπότε μπορεί να προσαρμοστεί στα γούστα του καθενός.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν αξίζουν τα battery profiles

Παίρνεις ένα κινητό για τις ά επιδόσεις,αν είχε ναι να το πας σε επιδόσεις μια δυο κλάσεις κάτω γιατί να μην αγοράσεις ένα κινητό με χειρότερο επεξεργαστή cpu gpu αλλά με ίδια μπαταρία να κάνεις και οικονομία στα λεφτά

 

Προσωπικά σκοτίστηκα για τις επιδόσεις καθαυτές του επεξεργαστή...

 

...με νοιάζει ιεραρχικά

- η Φωτογραφική, που δεν έχει ισάξιο σε αυτά τα χρήματα,

- ο αποθηκευτικός χώρος και η ταχύτητά του

- ο ήχος (που δεν είναι σπουδαίος, αλλα καλός συγκριτικά)

- η οθόνη, ως απεικόνιση, χωρίς ωστόσο να μου αρέσει τόσο το μέγεθός της.

- η μπαταρία, στην υποστήριξη 2 SIM ταυτόχρονα...κι ενω το κινητό μας δεν έχει σπουδαία διάρκεια μπαταρίας, η δεύτερη ΣΙΜ την επιβαρύνει ελάχιστα, σε αντιθεση με άλλα κινητά.

 

Ωστόσο σαφώς είναι χρήσιμος ο Χ820 για την υποστήριξη μιας τέτοιας οθόνης και των γραφικών της (στο Lenovo Z2 από αυτή την άποψη είναι άχρηστος)...αν όμως μπορεί να γίνει πιο "έξυπνη" χρήση των δυνατοτήτων του, αυξάνοντας την διάρκεια της μπαταρίας, ακόμη καλύτερα.

 

Ιδανικά για μένα θα έβγαινε στις 5.2"-5.5" ίντσες με τα ίδια λοιπά χαρακτηριστικά

Link to comment
Share on other sites

I see... Περιμενω..:worry:

Εδώ είσαι https://mega.nz/#F!LYplWKLA!JC7WuyK2wV8TdJPzF7tq8Q

Download as zip, το ξεζιπάρεις μόλις κατέβει, το αντιγράφεις στον φάκελο Internal Storage\TWRP\BACKUPS\xxxxxxxx\, μπαίνεις recovery και αφού κάνεις backup πατάς Restore και πρέπει να σου βγάζει τον φάκελο που αντέγραψες. Πατάς τον φάκελο και επιλέγεις τι θες να κάνεις restore.

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.chris έχω την 23s cn πιο xposed βάζω? μπορείς να μου δώσεις το link?και το apk αν γίνεται... ευχαριστώ..

 

Εδώ κατεβάζεις και το uninstaller και φλάσαρε από TWRP. ;)

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3034811

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι https://mega.nz/#F!LYplWKLA!JC7WuyK2wV8TdJPzF7tq8Q

Download as zip, το ξεζιπάρεις μόλις κατέβει, το αντιγράφεις στον φάκελο Internal Storage\TWRP\BACKUPS\xxxxxxxx\, μπαίνεις recovery και αφού κάνεις backup πατάς Restore και πρέπει να σου βγάζει τον φάκελο που αντέγραψες. Πατάς τον φάκελο και επιλέγεις τι θες να κάνεις restore.

 

Καλησπέρα. Αυτή ποια είναι? Η stock που σου ήρθε από bangood για το χ820? Αν ναι ελπίζω να μην έχει και το EFS partition γιατί θα γίνουν λίγο σαλάτα τα άλλα κινητά με τα ίδια IMEI.:lol:

Αν έχεις μέσα και αυτό γράψε στις οδηγίες να ΜΗΝ το τικάρουν στο Restore. ;)

EDIT Εντάξει το ανοιξα δεν το έχει μέσα άρα είσαι μια χαρά!;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω τα ακουστικα! Εχω μεινει μ...... με το στόμα ανοιχτο!!!

 

Πιο δυνατα δεν παίζουν????????

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αυτή ποια είναι? Η stock που σου ήρθε από bangood για το χ820? Αν ναι ελπίζω να μην έχει και το EFS partition γιατί θα γίνουν λίγο σαλάτα τα άλλα κινητά με τα ίδια IMEI.:lol:

Αν έχεις μέσα και αυτό γράψε στις οδηγίες να ΜΗΝ το τικάρουν στο Restore. ;)

EDIT Εντάξει το ανοιξα δεν το έχει μέσα άρα είσαι μια χαρά!;)

Καλησπέρα! Ναι αυτή που είχε το x820 6/64 όταν ήρθε από banggood. Χαχαχαχα δεν την πάτησα αυτή την φορά, το ξετίκαρα το EFS όταν έκανα backup :p

Ο Τάσος που χάθηκε έχουμε καιρό να τον δούμε στο forum.

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

Το ανοίγεις πατάς επάνω αριστερά στον τίτλο και σου βγάζει default. Το fairpark είναι τελικά Best & Fusion μετά.. ;)

Screenshot_20170519-144302.png Screenshot_20170519-144308.png Screenshot_20170519-144315.png Screenshot_20170519-125920.png Screenshot_20170519-144808.png Screenshot_20170519-144817.png Screenshot_20170516-171254.png Screenshot_20170517-181641.png Screenshot_20170517-182819.png Screenshot_20170519-145653.png Screenshot_20170519-150005.png

 

Χρήστο μία στιγμή γιατί μάλλον μπερδεύτηκαμε. Παλιά μας έλεγες fusion balansed. O συμφορουμιτης πιο πάνω κατέληξε σε hawkpepper balanced. Τώρα μας λες Fair Park. Τελικά? :P

 

Ελπίζω ο λόγος να γίνεται πάντα για τελευταία Google ROM (23.43s)

Link to comment
Share on other sites

Γιατι μπορει να μην χρειαζεσαι συνεχως τις επιδοσεις ;)

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Σωστό όπως όμως επίσης είναι σωστό το ότι δίνει επεξεργαστική ισχυ σε μια εφαρμογή όσο αυτή την ζητάει,αν μια εφαρμογή ζητάει και άλλη παράδειγμα ένα παιχνίδι ζηταει να τρέξει ο cpu στο 2,1 και εσύ το κόβεις τότε έχεις μειομενη απόδοση, αντίθετα αν ένα παιχνίδι αποδίδει στο μάξιμουμ και με 1,8 δεν πρόκειται ποτέ ο επεξεργαστής να δουλέψει στα 2,1 χωρίς να χρειάζεται οπότε έτσι και αλλιώς θα κάνει οικονομία,

Όταν δουλεύει στο φουλ απλά το χρειάζεται,ίσως να μην το καταλάβεις αλλά πέφτει η απόδοση οπότε αν είναι να είσαι με κάτι που δούλευει για παράδειγμα θα πάρω πάλι τον επεξεργαστή αντί για 2,1 αλλά 1,8 γιατί να μήν πάρεις κάτι που να έχει 1,8 επεξεργαστή μανισιο να κάνεις και οικονομία,

Δεν το λέω με κακό ούτε θέλω να πω εξυπνάδα αλήθεια

Απλά είναι καλό και για την τσέπη να πάρεις μια μικρότερης επεξεργαστικής ισχύς συσκευή που θα κρατάει παραπάνω από το να πληρώσεις το τέρας και μετά να του βάζεις φρένο

Εδώ οι περισσότεροι γράφετε πότε θα βγει για παράδειγμα το Μαξ 3 να το πάρετε που στην πράξη θα δεις απειροελάχιστη διαφορά στην απόδοση και για αυτή την απειροελάχιστη είμαστε διαθετιμενη να τα σκάσουμε και αφού τα σκάσουμε μετά τι;μετά θα ψάχνουμε να την ψαλιδωσουμε;

Εγώ προσωπικά δε συμφωνώ αλλά οκ ο κάθε ένας όπως βολεύεται, σίγουρα για να υπάρχουν και αυτά τα προγράμματα σε κάποιους είναι χρήσιμα

Link to comment
Share on other sites

Το ανοίγεις πατάς επάνω αριστερά στον τίτλο και σου βγάζει default. Το fairpark είναι τελικά Best & Fusion μετά.. ;)

Screenshot_20170519-144302.png Screenshot_20170519-144308.png Screenshot_20170519-144315.png Screenshot_20170519-125920.png Screenshot_20170519-144808.png Screenshot_20170519-144817.png Screenshot_20170516-171254.png Screenshot_20170517-181641.png Screenshot_20170517-182819.png Screenshot_20170519-145653.png Screenshot_20170519-150005.png

Γιατί δεν τα βλέπω όλα αυτά τα προφίλ εγώ; Κανα 4-5 σε κάθε κατηγορία έχω.

 

Le X829 4/64 tele23s

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν τα βλέπω όλα αυτά τα προφίλ εγώ; Κανα 4-5 σε κάθε κατηγορία έχω.

 

Le X829 4/64 tele23s

 

Γιατί πολύ απλά αν δεις τις εικόνες είναι από την νέα Google Nougat που στήνω και δοκιμάζω.. :lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ναι αυτή που είχε το x820 6/64 όταν ήρθε από banggood. Χαχαχαχα δεν την πάτησα αυτή την φορά, το ξετίκαρα το EFS όταν έκανα backup :p

Ο Τάσος που χάθηκε έχουμε καιρό να τον δούμε στο forum.

 

Διακοπές 15 μέρες. Θα γυρίσει θέλει δεν θέλει. Έχει ετοιμάσει τον Kernel με dt2wp dt2s και πρέπει να μας τον δώσει! :p:D BTW μπηκε στην αρχική σελίδα.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Chris αυτά τα είχα βρει.αλλα με μπέρδεψε κάτι αρχεία asc που έχει μαζί με το zip του framework... Το κατεβάζω και αυτό?

 

Για ποιο μιλάς? Για το xposed?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

1. Χρήστο μία στιγμή γιατί μάλλον μπερδεύτηκαμε. Παλιά μας έλεγες fusion balansed. O συμφορουμιτης πιο πάνω κατέληξε σε hawkpepper balanced. Τώρα μας λες Fair Park. Τελικά? :P

2. Ελπίζω ο λόγος να γίνεται πάντα για τελευταία Google ROM (23.43s)

1. Και τα 3 αυτά προφίλ είναι τα καλύτερα γιατί ενώ κρατάνε τις επιδόσεις του επεξεργαστή και στο μικρό & μεγάλο cluster έχουν και εξοικονόμηση μπαταρίας. Ανάλογα τον χρήστη πάντα.

2. Ισχύει για όλα τα AKT profile για όλες τις ρομ. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι.για το xposed.εχει στο download ένα αρχείο arm64 .zip και ακριβώς από κάτω άλλο ένα ίδιο arm64 zip.asc.το κατεβάζω και αυτό?και ποια έκδοση?έχει από 76 έως 87.. Edited by Popplaros
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα,

 

παρέλαβα σήμερα το δικό μου X820 και δείχνει φανταστικό!

Ήρθε με ROM EUI 5.8.019S (Stable). Αυτό που θέλω να ρωτήσω, κατά τη γνώμη σας, αξίζει να περάσω κάποια custom ROM; Τι θα κερδίσω και τι θα χάσω;

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο..στο ειχα ξαναζητησει...για το προηγουμενο κινητο. Μπορεις σε παρακαλω να μου πεις τι θα πειραξω ωστε να δυναμωσει λιγο ο ηχος στο ακουστικο κατα τη διαρκεια της συνομιλιας??? Εψαξα αλλα δεν το βρισκω. (πρεπει να κανουμε κατι, να τα μαζεψουμε ολα αυτα μαζι, να μη χανομαστε μεσα στις πολλες σελιδες του νηματος)
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Χρηστο..στο ειχα ξαναζητησει...για το προηγουμενο κινητο. Μπορεις σε παρακαλω να μου πεις τι θα πειραξω ωστε να δυναμωσει λιγο ο ηχος στο ακουστικο κατα τη διαρκεια της συνομιλιας??? Εψαξα αλλα δεν το βρισκω. (πρεπει να κανουμε κατι, να τα μαζεψουμε ολα αυτα μαζι, να μη χανομαστε μεσα στις πολλες σελιδες του νηματος)

 

Γενι΄κα αυτό γίνεται, οι σύνδεσμοι έχουν συγκεντρωθεί για τα σημαντικά στη πρώτη σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα!! Παρελαβα κι εγω σημερα το x820 6/64 απο Bangood. Ηρθε με την 19s. Xωρις τζαμακι οθονης, και χωρις ακουστικα, αλλα με διαφανη θηκη. Ηρθε ομως με εναν φορτιστη...σκετο πλανταμι. https://ibb.co/ifEbXa Εχει να προτεινει κανεις κανα καλο γρηγορο φορτιστη απο εδω, η καποιο adaptor αν υπαρχει?? Δεν ειναι τωρα να περιμενουμε φορτιστη απο Κινα.

Και γω μια απο τα ίδια. Ο fp Άλλες φορές δουλεύει άμεσα Άλλες θέλει 2-3-4 φορές για να ανοίξει η οθόνη. Κατ'αλλα είναι νωρίς για οτιδήποτε αλλο.

 

lg g3 d855 Zoe Xceed

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και γω μια απο τα ίδια. Ο fp Άλλες φορές δουλεύει άμεσα Άλλες θέλει 2-3-4 φορές για να ανοίξει η οθόνη. Κατ'αλλα είναι νωρίς για οτιδήποτε αλλο.

 

lg g3 d855 Zoe Xceed

Του φλασαρα αμεσως την tele 23s.40. Mια χαρα ολα. Δουλευουν ολα ρολοι. Μονο που εξαφανιστηκε το TWRP του Xρηστου και εχει το 31.0.0 μεσα τωρα...το οποιο και ζηταει και κωδικο. Χρηστο πως ξαναπερναμε την δικια σου twrp??

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...