Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι επίσημες Ινδικές ΡΟΜ τί διαφορές έχουν από τις Κινέζικες;

Υπάρχουν δλδ γενικότεροι λόγοι να προτιμήσει κανείς τη μια έναντι της άλλης ή είναι οι ίδιες ΡΟΜ αλλά πχ με Google Play;

Link to comment
Share on other sites

1) Μετα το περασμα και της tele v40 και μετα της v41 εγκατασταθηκαν ως system apps οι περισσοτερες Google εφαρμογες. Εμεις που δεν τις θελουμε μπορουμε να τις σβησουμε ή θα πεσουμε σε κανα bootloop και θα τρεχουμε;;

2) Η καμερα που φοραμε οσοι εχουμε φτασει στο v43 ειναι η τελευταια της LeEco ή ειναι η πειραγμενη απο τον Τασο; Παρεπιπτοντως εχει τσεκαρει κανεις ποια ειναι η καλυτερη;

3) Εχει διει κανεις οτι μεσα στις επιλογες προγραμματιστη εχει επιλογη για πολλαπλα παραθυρα; Να ειναι αυτο που φανταζομαι;;

Γνωρίζει κάποιος;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Πήγα πριν λίγο να κάνω update την εφαρμογή από play store (που είναι στα advanced settings εφαρμογή συστήματος καλή ώρα) και μου βγάζει error.

 

Παρ'αυτα,το battery calibration φαίνεται να το έκανε κανονικά, οπότε και η εφαρμογή αυτούσια στην έκδοση της δουλευει.

Απλά στο update,τουλάχιστον από play store, υπάρχει θέμα.

 

Το παρατήρησε άλλος μηπως?

Link to comment
Share on other sites

Αν και νομίζω τα ξαναειπαμε πήγαινε αρχική και κατέβασε την στο κινητό .Βγαλτην έξω από το φάκελο download χύμα στην sd card πήγαινε TWRP και φλασαρε.

Και για να το δώσεις τελείως στοκ πήγαινε μετά τη ρομ κατέβασε το μαμά recovery βάλτο κι αυτό χύμα μέσα πατά το img στο TWRP και δώστους το τελείως μαμά..;)

Πως τα flashάρω αυτά?!?!? Αυτό δεν είναι ROM, πάντως με TWRP που το flashαρα βγάζει errors και δεν λειτουργεί.

 

P.S. H ROM είναι η αυθεντική x829, και την πήρα από αυτό το άρθρο.

 

Εικόνα 1

Εικόνα 2

Edited by filippos76

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ρε παίδες μια ερώτηση για να δω αν κατάλαβα καλά. Τοx820 έχει άλλη οθόνη από το x829? Και δε ρωτάω αν είναι2K η όχι.
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση 25/06/2017.

Λίγα λόγια για τη rom . Η rom είναι Stable_Edition, αποτέλεσμα επεξεργασίας και βασίζεται στην στην επίσημη developer 05.9.26s, με διορθώσεις και αλλαγές στον framework, system, settings,κλπ. Έγινε προσθήκη Ελληνικών και πρόσθετων υπηρεσιών χρήστη, βασισμένες στα settings και στο σύστημα της 26s για letvaccount & letv cloud που απουσίαζαν για επαναφορά συγχρονισμό κλπ. Φυσικά την επεξεργάστηκα εγώ κάνοντας tweaks για μπαταρία CPU,GPU,RAM κλπ και όπως πάντα, με πολλά script modes για ταχύτητα, διαχείριση ενέργειας, απόκριση CPU, φυσικά ΔΕΝ είναι rooted. Ουσιαστικά είναι μία 23s βελτιωμένη με νέο custom kernel.

Όπως πάντα η συμβουλή μου¨Δεν αλλάζουμε την rom στο κινητό μας αν είμαστε ευχαριστημένοι από αυτή"

 

ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

Με custom TWRP recovery

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

1.Έχουμε εγκατεστημένη μία rom, με την οποία ήρθε το κινητό, official ή όχι Αν έχετε Indian Stock ή Μiui δείτε τα 8 & 8b ή και τα 8c , 8d.. Έχουμε μπαταρία πάνω από 80% και φυσικά έχουμε TWRP αν όχι εδώ πως http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6950610#post6950610g

 

2.Βάζουμε την rom χύμα στο κινητό (όχι σε φάκελο)

 

3. Ή σε USB/OTG

 

4. Απενεργοποιούμε το τηλέφωνό μας μέσα από το σύστημα ή πατώντας συνέχεια το δεξί κουμπί (on/off).

 

5.Στο κινητό μας πατάμε ταυτόχρονα για λίγη ώρα τα κουμπιά volume up (+)& on/off μέχρι να γράψει LeEco Recovery και μετά τα αφήνουμε.

 

6.Μπαίνουμε στο TWRP recovery και κανουμε μόνο factory reset η πατάμε το Wipe> advance wipe και επιλέγουμε (Data & Cache & ART DALVIC/cache ) το γνωστό factory reset . Κάνουμε slide δεξιά για να γίνει. Ή απλά σέρνουμε το slide κάτω προς τα δεξιά για να γίνει μόνο του. Αν θέλουμε clean installation δείτε στα 8c - 8d κάνουμε όλα τα wipes και εγκαθιστούμε.

 

7.Γυρνάμε στην αρχική πατάμε INSTALL και βρίσκουμε την rom την επιλέγουμε και κάνουμε slide δεξιά για να γίνει η εγκατάσταση. Μόλις τελειώσει η εγκατάσταση ΔΕΝ ΚΑΝΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ το κινητό θα επανεκκινήσει μόνο του στο σύστημα και θα κάνει τα απαραίτητα wipes ΜΟΝΟ ΤΟΥ. Εδώ τελειώνουν τα βήματα για την εγκατάσταση αν είχατε την ρομ που ήρθε το κινητό και τώρα πάτε στο Νο 9.

 

8. Μόνο από Ιndian Aν είστε με Indian ήδη full wipe & Internal Storage επανεκκίνηση πάντα στο recovery και μετά την ρομ στο κινητό μέσω TWRP ή από USB-OTG και φλασάρισμα.

8.b Αν είστε με άλλη rom πχ CM, Miui, Mokee κλπ, Advance wipe και τα επιλέγετε όλα ΕΚΤΟΣ Internal Storage.

8c. Αν θέλετε σωστή καθαρή (δεν είναι απαραίτητο) η κάντε ΟΛΑ τα wipe εκτός Internal και επανεκκίνηση πάντα στο recovery μετά από το wipe.

8d. Αν θέλετε καθαρή εγκατάσταση κάντε ΟΛΑ τα wipe και Internal και επανεκκίνηση πάντα στο recovery μετά από το wipe και μετά την ρομ στο κινητό μέσω TWRP ή από USB-OTG και φλασάρισμα..

 

9. Η εγκατάσταση στο TWRP διαρκεί περίπου 2 λεπτά. Στην πρώτη εκκίνηση θα αργήσει το κινητό να ξεκινήσει 3λεπτά & 15 δευτερόλεπτα .!!.

Η rom έχει προεπιλογή γλώσσας τα Ελληνικά στην έναρξη και προχωράτε. Μπορείτε να πατήσετε SKIP στον λογαριασμό LeEco αν δεν έχετε ή δεν θέλετε. Αφήστε ως χώρα Europe, για να έχετε όλες τις extra επιλογές ενεργές Οπως πάντα, μόλις μπείτε στο σύστημα και τελειώσετε τις ρυθμίσεις σας, πηγαίνετε στις Ρυθμίσεις - πληροφορίες τηλεφώνου - πατήστε 7 φορές συνεχόμενα στο αριθμός έκδοσης - (έτσι γίνεστε προγραμματιστές) μετά πάτε πίσω - Επιλογές για προγραμματιστές - και μέσα τικαρετε τα : Εντοπισμός σφαλμάτων USB και ποιο κάτω εκεί που λέει (3 μαζεμένα είναι) Κλίμακα κίνησης παραθύρου, Κλίμακα κίνησης μετάβασης, Κλίμακα διάρκειας Animator, μπαίνετε μέσα σε αυτά και επιλέγετε παντού σαν νούμερα το 0,25! Σε κάθε επανεκκίνηση χρειάζεται.

 

10. H θερμοκρασία μπαταρίας δουλεύει σωστά. Επίσης η ταχύτητα Internet εμφανίζεται και στο WiFi & Data. Με λίγα λόγια δουλεύουν τα πάντα!

 

11. Στην καρτέλα Προσβασιμότητα επίσης, θα βρείτε ένα υπέροχο προγραμματάκι (και επιφ. εργασίας) το CLONEit που σας μεταφέρει, αντιγράφει, restore&backup ΟΛΑ τα αρχεία που έχετε σε άλλο κινητό στο δικό σας. Επίσης στο Σχετικά με το τηλέφωνο, θα βρείτε το CrisBalGreece logo, που αν πατήσετε επάνω του, θα σας φέρνει πάντα εδώ για να βλέπετε ότι νέο υπάρχει σχετικά με το τηλέφωνό μας!

 

12. Δεν ενσωμάτωσα το firmware update για να το βάλει όποιος θέλει ξεχωριστά (βλ. link στο τέλος). Μετα την 1η είσοδο στο σύστημα ενημερώνουμε τις υπηρεσίες play και κάνουμε επανεκκίνηση.

 

13. Χαρείτε την νέα σας rom.....Τέλος!

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΑΛΛΑΓΕΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ

Debloat όλως των κινέζικων εφαρμογών πλην των αναγκαίων.

Προσθήκη multi-led,, time pulse, και επιλογή χρωμάτων ανά εφαρμογή στην καρτέλα προβολή.

Προσθήκη διάγνωWinrar, Sσης ram στις ρυθμίσεις.

Προσθήκη καταστήματος θεμάτων & ταπεςτσαριών με Ελληνικά (όπου ήταν δυνατόν).

Αλλαγές-Βελτιώσεις στο boot.img και στον kernel.

Βελτίωση των εφαρμογών για καλύτερη απόκριση και

Προσθήκη Ελληνικών με 20.000 σειρές μεταφράσεις, όπου ήταν δυνατόν 99% περίπου

Προσθήκη όλων των tweaks \

Προσθήκη λειτουργίας ενός χεριού mipop

Προσθήκη Sqlite & init.d support με scripts για μέγιστη απόδοση.

Προσθήκη gps.config για Ελλάδα-Ευρώπη. Κλείδωμα σε 5δευτερ 24 δορυφόρων με 9 feet απόκλιση!

Προσθήκη φόντων για Ελληνική γραμματοσειρά.

Αλλαγές στον νέο launcher-απομάκρυνση της εφαρμογής LIVE βάζετε ότι θέλετε.... ,,Προσθήκη Ελληνικών.

Προσθήκη επιλογής νέου drawer launcher Nova type με εφέ κίνησης Multi-window στις ρυθμίσεις κλπ

Προσθήκη MultiGapps.

Βελτιώσεις για μπαταρία και καλύτερο sot.

Προσθήκη ,Chrome, Clonit, Office κλπ. Φυσικά όποιο θέλετε μπορείτε να το απεγκαταστήσετε σαν εφαρμογή χρήστη.

Προσθήκη νέων ήχων.

Προσθήκη του LeuiFileManager και να ξέρετε ότι δουλεύουν κανονικά οι υπηρεσίες cloud -LeEco- και ο συγχρονισμός, Μαε εξτρα γραφικά αλλά δουλεύουν σωστά και συγχρονίζουν και ας μην φαίνεται ο διακόπτης on..

Προσθήκη όλων των APN για Ελληνικούς παρόχους κινητής.

Προσθήκη δυνατότητας adb,mtp shell χωρίς περιορισμούς, με αλλαγή στον kernel

Ρύθμιση στο build.prop για υποστήριξη cam2API για LiveVideo, LteBands.

 

 

 

 

ScreenShots

Screenshot_2017-05-30-14-17-25.jpg Screenshot_2017-05-30-14-20-11.jpg Screenshot_2017-05-30-14-21-20.jpg Screenshot_2017-06-11-17-14-16.jpg Screenshot_2017-05-09-21-35-51.jpg Screenshot_2017-05-30-14-21-20.jpg Screenshot_2017-06-03-08-01-24.jpg IMG_20170609_223919.jpg Screenshot_2017-06-26-17-28-17.jpg Screenshot_2017-06-26-17-29-57.jpg Screenshot_2017-06-26-17-30-06.jpg Screenshot_2017-06-26-17-30-14.jpg Screenshot_2017-06-26-17-30-20.jpg Screenshot_2017-06-26-17-30-32.jpg

 

Download Final v.9 Aroma Stable rom 26062017

AndroidFileHost >>

https://www.androidfilehost.com/?fid=673368273298982284

 

Firmware update

https://mega.nz/#!wF8GwRbD!0H5a9Pn_1b_l1ImTZNokXdrHT3_Trw4tA10IGrt-Wp4

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αν και νομίζω τα ξαναειπαμε πήγαινε αρχική και κατέβασε την στο κινητό .Βγαλτην έξω από το φάκελο download χύμα στην sd card πήγαινε TWRP και φλασαρε.

Και για να το δώσεις τελείως στοκ πήγαινε μετά τη ρομ κατέβασε το μαμά recovery βάλτο κι αυτό χύμα μέσα πατά το img στο TWRP και δώστους το τελείως μαμά..;)

 

@Chrisbal Η ROM για X829 είναι για fastboot. Την έτρεξα μετά από πολύ κόπο με fastboot, όλα ΟΚ. Έδειξε πως τα πάντα εγκαταστήθηκαν. ΑΛΛΑ, δεν λειτουργεί. Τι εννοώ; ΔΕΝ παίζει να είναι καν ROM. Δεν ξέρω, έλενξε την αν μπορείς σε παρακαλώ, γιατί πρέπει να επιστρέψω το κινητό, και δεν μου απομένουν, παρά μόνο 1 μέρα. Δηλαδή αύριο μέχρι τις 2 το μεσημέρι που κλείνουν τα ΕΛΤΑ. To TWRP όταν την κάνω install βγάζει error πως είναι corrupted, και με το fastboot δείχνουν όλα οκ και πως εγκαταστείονται, αλλά το κινητό, απλώς κάνει boot loop.

P.S. Δεν είμαι και pro στα θέματα software και μπορώ να πω πως δεν ξέρω τα πάντα. Οποιαδήποτε διόρθωση/βοήθεια ευσπρόσδεκτη.

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

@Chrisbal Η ROM για X829 είναι για fastboot. Την έτρεξα μετά από πολύ κόπο με fastboot, όλα ΟΚ. Έδειξε πως τα πάντα εγκαταστήθηκαν. ΑΛΛΑ, δεν λειτουργεί. Τι εννοώ; ΔΕΝ παίζει να είναι καν ROM. Δεν ξέρω, έλενξε την αν μπορείς σε παρακαλώ, γιατί πρέπει να επιστρέψω το κινητό, και δεν μου απομένουν, παρά μόνο 1 μέρα. Δηλαδή αύριο μέχρι τις 2 το μεσημέρι που κλείνουν τα ΕΛΤΑ. To TWRP όταν την κάνω install βγάζει error πως είναι corrupted, και με το fastboot δείχνουν όλα οκ και πως εγκαταστείονται, αλλά το κινητό, απλώς κάνει boot loop.

P.S. Δεν είμαι και pro στα θέματα software και μπορώ να πω πως δεν ξέρω τα πάντα. Οποιαδήποτε διόρθωση/βοήθεια ευσπρόσδεκτη.

 

Δυστυχώς δεν μπορώ. Δοκίμασε τις άλλες που έχει 2-3 αν δεν κάνω λάθος..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπορώ. Δοκίμασε τις άλλες που έχει 2-3 αν δεν κάνω λάθος..

 

Τις δοκίμασα όλες :( . Όλες είναι για fastboot!(Είναι ουσιαστικά το ίδιο πράγμα uploaded ξανά).

Τσέκαρε http://prntscr.com/f68c8n

Edited by filippos76

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Τις δοκίμασα όλες :( . Όλες είναι για fastboot!(Είναι ουσιαστικά το ίδιο πράγμα uploaded ξανά).

Τσέκαρε http://prntscr.com/f68c8n

 

Κάτσε αν την βρω έχω ποστάρει μια κανονική κάπου...

Κάνε αναζήτηση με το x829 rom κάπου θα είναι δεν την βρίσκω τώρα και είχα και σελιδοδείκτη

Την βρήκα αλλά την έσβησαν http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7116470#post7116470

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε αν την βρω έχω ποστάρει μια κανονική κάπου...

Εδώ ζιπ ρομ https://mega.nz/#!ZG4G1YiS!FHW2u7EAwzVkXr1djEJlAaoZxa2AvjkZlakCRuLLmZw

 

Αυτό εδώ είναι που κατέβασα, βρήκα άκρη όμως, μέσα στα images ήταν χωμένο το boot.img και το system.img! Τα έκανα install με fastboot, και λειτουργεί μια χαρά! Σας ευχαριστώ πολύ παίδες! Πραγματικά δεν ξέρω τι θα έκανα χωρίς εσάς να μας δίνετε unbloated Ελληνικές ROM να έχουμε να flashάρουμε, να περνάει και ο χρόνος μας ;). Σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ, ΜΕ ΣΩΣΑΤΕ, πραγματικά με σώσατε, αν πειράξω την ROM το Gearbest δεν το δέχεται πίσω το κιν, ένα κιν! Θα έμενα με χαλασμένο κιν, για ΠΑΝΤΑ!

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ είναι που κατέβασα, βρήκα άκρη όμως, μέσα στα images ήταν χωμένο το boot.img και το system.img! Τα έκανα install με fastboot, και λειτουργεί μια χαρά! Σας ευχαριστώ πολύ παίδες! Πραγματικά δεν ξέρω τι θα έκανα χωρίς εσάς να μας δίνετε unbloated Ελληνικές ROM να έχουμε να flashάρουμε, να περνάει και ο χρόνος μας ;). Σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ, ΜΕ ΣΩΣΑΤΕ, πραγματικά με σώσατε, αν πειράξω την ROM το Gearbest δεν το δέχεται πίσω το κιν, ένα κιν! Θα έμενα με χαλασμένο κιν, για ΠΑΝΤΑ!

Εμενα ρε φιλε 2 φορες που την κατεβασα, στο unzip μου την βγαζει corrupted??

Εσενα εκανε κανονικα το unzip???

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε και χειροκίνητα να φλασαρετε τα αρχεία όλα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7178007#post7178007

CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ρε φιλε 2 φορες που την κατεβασα, στο unzip μου την βγαζει corrupted??

Εσενα εκανε κανονικα το unzip???

 

Με winrar κάνεις unzip; Εμένα με winrar μου λειτούργησε κανονικότατα.

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

μολις μπηκε η νεα ρομ διεγραψε το twrp και ξαναγυρισε στο μανησιο της leeco

οποτε δεν μπορω να την ρουταρω προς το παρον αυριο τα νεοτερα.

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα και εγώ σήμερα το τερατάκι από tinydeal. Το X829 4GB RAM 64GB ROM πήρα γιατί το Χ820 το έβρισκα μόνο σε ροζ (για ευρωπαϊκή αποθήκη).

Πρώτη φορά αγοράζω από το συγκεκριμένο κατάστημα και ελπίζω να πάνε όλα καλά.

 

Εάν δω ότι δεν με βολεύει θα το πάρει η γυναίκα που έχει λιγότερες απαιτήσεις. :D:D

Link to comment
Share on other sites

μολις μπηκε η νεα ρομ διεγραψε το twrp και ξαναγυρισε στο μανησιο της leeco

οποτε δεν μπορω να την ρουταρω προς το παρον αυριο τα νεοτερα.

 

Έβαλες και το Firmware Update? Ή δεν πρόλαβες? ;)

Έλα ένα κουμπί exe είναι να μπει το TWRP πάλι... ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Με winrar κάνεις unzip; Εμένα με winrar μου λειτούργησε κανονικότατα.

Με Winrar... Το fp σου δούλεψε ή δεν ειχες θέμα πριν??

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Χρηστο, φλασαρα την 26s περασα παλι το twrp 3.1.0.1 αλλα δε μπορω να περασω το firmware update, βγαζει error 6 στο recovery Edited by mythos01
26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

Έβαλες και το Firmware Update? Ή δεν πρόλαβες? ;)

Έλα ένα κουμπί exe είναι να μπει το TWRP πάλι... ;)

 

Δεν πρόλαβα οχι δεν έχω drivers twrp εδώ στο pc τα έχω αλλού που ξέρω ότι δουλεύουν

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Χρηστο, φλασαρα την 26s περασα παλι το twrp 3.1.0.1 αλλα δε μπορω να περασω το firmware update, βγαζει error στο recovery

 

Οκ. Μου το είπαν στους xda γι αυτό ρώτησα. Τελικά όντως έκλεισε το Pc στο ανέβασμα και το έβγαλε Corrupted μάλλον. Το ξαναανεβαζω...

 

Δοκίμασε σε παρακαλώ αυτό να μου πεις >> https://mega.nz/#!wF8GwRbD!0H5a9Pn_1b_l1ImTZNokXdrHT3_Trw4tA10IGrt-Wp4

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Μου το είπαν στους xda γι αυτό ρώτησα. Τελικά όντως έκλεισε το Pc στο ανέβασμα και το έβγαλε Corrupted μάλλον. Το ξαναανεβαζω...

 

Δοκίμασε σε παρακαλώ αυτό να μου πεις >> https://mega.nz/#!wF8GwRbD!0H5a9Pn_1b_l1ImTZNokXdrHT3_Trw4tA10IGrt-Wp4

 

Το φλασαρα Χρήστο όλα καλά ,δε βλέπω καμιά διαφορα ακόμα ως προς ταχύτητα ή στο σήμα, έχει άλλο κερνελ η ρομ; Θα δουλέψει και double tap;

26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου δώσει ένα link της μαμάς recovery για το x829;

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...