Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι έχει κάποιο θέμα το doze, κάποια ασυμβατότητα ίσως με τις ρυθμίσεις doze του greenify.

 

Ενεργοποίησε της ρυθμίσεις μέσα στο greenify για το doze θα δεις διαφορά. Εμένα είχε κρασάρει κ έτρεχε συνέχεια στο background η εφαρμογή του mail κ δεν σταματούσε καθόλου τις ενημερώσεις για νέα emails. Αποτέλεσμα να μου φάει το 30% της μπαταρίας μέσα σε 1 ώρα.

 

Το greenify για όποιον έχει την RR είναι μονόδρομος μιας κ δεν έχει κάποιον σοβαρό manager η RR για να μην τρέχουν τα πάντα. Αν υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή εξίσου καλή ας πέσει στο τραπέζι να την δοκιμάσουμε γιατί το greenify να βρίσκει δύσκολα με το whatsapp και κάποιες εφαρμογές συστήματος.

 

Για το doze το λέει πειραματικό,απλως τοψενεργοποιησα...τώρα παριμενουμε να δουμε

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@Crisbal

 

Μια ερώτηση,με την CN-23s την δική σου,αν βάλω την στοκ recovery που εχεις στην αρχή του post,θα λαμβάνω ενημερωσεις?

Leeco Le Pro 3 Elite X722 CN 20s
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανοιγει το λινκ

Αν μπορείς να δωσεις το item number να το ψαξω.

Ευχαριστώ

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση: Στο splash image μπορούμε να απενεργοποιήσουμε την δόνηση όταν ξεκινάει το τηλέφωνο;
CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Δεν ανοιγει το λινκ

Αν μπορείς να δωσεις το item number να το ψαξω.

Ευχαριστώ

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

κάνε search στο αλι crazy horse leather case le max 2. (δεν έχει μαγνητάκι για να σφραγίζει)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μετά από διάφορες δοκιμές έκανα επαναφορά στο backup που είχα από telegram. Δεν μου αναγνωρίζει το screen pattern (το ξεκλείδωμα με τις κουκίδες) ως σωστό. Υπάρχει τρόπος να το διαγράψω ή να κάνω κανένα reset? Ξεκλειδώνει με το δακτυλικό μια χαρά για την ώρα αλλά δεν βολεύει πάντα αυτό.
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και το lucky patcher.....όλο και κάτι θα γίνει...

Αν το δοκίμασες, μπορείς να μου πεις για το Lucky Patcher; Είναι ασφαλές; Κάνει δουλειά;

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Cris, με την miui το σήμα της κινητής (wind) δείχνει μόνο τις μπάρες χωρίς κάποιο γράμμα, πχ G, 3G, 4G, H, H+. Έτσι είναι στην rom αυτή ή κάτι άλλο μου συμβαίνει. Έχω Χ829.

LeEco LeTV Le Max 2 x829 (6/128) - ROM: DerpFest-10-Community-x2-20200319 ROOTED
Link to comment
Share on other sites

Mπορει καποιος να δωσει ενα link για τους drivers που χρειαζονται να βαλω για να βλεπει το pc μου το κινητο οταν ειναι σε recovery?? με αυτους εδω Minimal ADB and Fastboot που πηρα απτην πρωτη σελιδα και περασα δεν το βλεπω!! (Win 10 x64)
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μετά από διάφορες δοκιμές έκανα επαναφορά στο backup που είχα από telegram. Δεν μου αναγνωρίζει το screen pattern (το ξεκλείδωμα με τις κουκίδες) ως σωστό. Υπάρχει τρόπος να το διαγράψω ή να κάνω κανένα reset? Ξεκλειδώνει με το δακτυλικό μια χαρά για την ώρα αλλά δεν βολεύει πάντα αυτό.

 

Τόλμησα κι έβσησα 2 αρχεία με όνομα σχετικό με passwd κτλ από τον φάκελο system κι άνοιξε χωρίς να ζητήσει κωδικό. Ξαναέβαλα τον κωδικό μου κι όλα καλά.

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Εχει μια εξτρα διαδικασια για τα win10. Την Εκανες?

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Extra?? Εγώ με windows 10 παιδιά ούτε τους adb δεν χρειάστηκε να περάσω το βλέπει το κινητό, ούτε είχα περάσει ποτέ άλλους driver για άλλο κινητό μιας και είμαι πρόσφατα από φορμάτ

Link to comment
Share on other sites

Ποστ 1961.

Στο 1) καπου γραφει: προσοχή σε εκδοσεις 8, 8.1, 10 πρεπει να....

 

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Καθαρισμός fingerprint & Passwords μετά από restore rom

 

Φλασάρουμε από TWRP χωρίς Wipe πριν και μετά.

https://mega.nz/#!ZU0GmC4T!QDi68gW4CQvTxGex2M5S9bUVkJGtkwdEMr07nm74WXk

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αν το δοκίμασες, μπορείς να μου πεις για το Lucky Patcher; Είναι ασφαλές; Κάνει δουλειά;

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Cris, με την miui το σήμα της κινητής (wind) δείχνει μόνο τις μπάρες χωρίς κάποιο γράμμα, πχ G, 3G, 4G, H, H+. Έτσι είναι στην rom αυτή ή κάτι άλλο μου συμβαίνει. Έχω Χ829.

 

Θέλει να βάλεις χειροκίνητα τα APN με τις ρυθμίσεις. Νέο APN κλπ..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Cris έχει βγάλει αναβάθμιση αλλά την βγάζει corrupt

 

Ναι μόλις φτιάξαμε τα multiled & dtpower to camera.& screen pinned & one hand function. Κάτσε να δω γιατί.. ;)Τωρα το κοιτάει ο Τάσος του έκαναν γκέλα με τον server πάλι

Λοιπόν. To διόρθωσε. Το ξαναανεβαζει. Πρέπει να σβήσετε το αρχείο μέσα από το ΟΤΑ app και να το ξανά κατεβάσετε.

223032724_524627.jpg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Hello again.Ολα οκ cris τελικά βρήκα με τη βοήθεια σου πως αλλάζω τον launcher στην 23s remixed.μηπως μπορούμε να κάνουμε κάτι με την διαχείριση μπαταρίας; τελειώνει γρηγορότερα σε σχέση με τη ρομ της tele.ςγω προτιμώ να κρατήσω την δικιά σου 23s remixed.μου ταιριάζει καλύτερα και έχει νομίζω καλύτερη κάμερα από της tele.Υπαρχει κάποιο πρόγραμμα να κάνουμε καλύτερη την μπαταρία;ευχαριστωωωωωω
Link to comment
Share on other sites

Hello again.Ολα οκ cris τελικά βρήκα με τη βοήθεια σου πως αλλάζω τον launcher στην 23s remixed.μηπως μπορούμε να κάνουμε κάτι με την διαχείριση μπαταρίας; τελειώνει γρηγορότερα σε σχέση με τη ρομ της tele.ςγω προτιμώ να κρατήσω την δικιά σου 23s remixed.μου ταιριάζει καλύτερα και έχει νομίζω καλύτερη κάμερα από της tele.Υπαρχει κάποιο πρόγραμμα να κάνουμε καλύτερη την μπαταρία;ευχαριστωωωωωω

 

Συμφωνώ μαζί σου, πολύ stable δεν μου έχει κρασαρει τίποτα, μόνο το SoT είναι πρόβλημα μιας και με το ζόρι 4 ώρες βγάζει

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου, πολύ stable δεν μου έχει κρασαρει τίποτα, μόνο το SoT είναι πρόβλημα μιας και με το ζόρι 4 ώρες βγάζει

 

Root booster.apk

Akt profile.apk

 

Τα δοκιμάζετε και τα δύο (ενα ενα) μετά από εφαρμογή και επανεκκινηση και κρατάτε δύο με τρεις μέρες κάθε προφίλ για να βγάλετε συμπέρασμα πιο από όλα σας κάνει καλυτερα. Νομίζω θέλουν ρουτ. Χωρίς να είμαι σιγουρος

CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Cris το multiled από που ενεργοποιείται;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από τις ρυθμίσεις προβολή ενεργοποίηση του Αλλά και η κάθε εφαρμογή ανάβει μέ τό δικό της χρώμα . Ή κατεβάζεις το Lighflow από playstore καί βάζεις 100 χρώματα με άλλο χρόνο καθυστερήσεις κλπ σε κάθε εφαρμογή.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Hello again.Ολα οκ cris τελικά βρήκα με τη βοήθεια σου πως αλλάζω τον launcher στην 23s remixed.μηπως μπορούμε να κάνουμε κάτι με την διαχείριση μπαταρίας; τελειώνει γρηγορότερα σε σχέση με τη ρομ της tele.ςγω προτιμώ να κρατήσω την δικιά σου 23s remixed.μου ταιριάζει καλύτερα και έχει νομίζω καλύτερη κάμερα από της tele.Υπαρχει κάποιο πρόγραμμα να κάνουμε καλύτερη την μπαταρία;ευχαριστωωωωωω

 

Ρουταρεις καί βάζεις ΑΚΤ και παίζεις με profile. Ίδια σεταρίσματαστα υπόλοιπα έχει σχεδόν ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πώς ρουταρω;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Sorry πως ρουταρω και που βρίσκω το akt profile?ty

Link to comment
Share on other sites

Ρουταρεις καί βάζεις ΑΚΤ και παίζεις με profile. Ίδια σεταρίσματαστα υπόλοιπα έχει σχεδόν ;)

 

Χωρίς ροοτ γίνεται τίποτα;

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...