Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερωτηση θελω να κανω.Εχω το Le Max 2 Le x820 με 32gb μνημη και χρησιμοποιει περιπου 12gb.Αν αλλαξω τι ρομ που εχει θα το ελευθερωσω λιγο απο μερικα χαζα που εχει;;;; Π Χ απο το Le View, το Live, Feedback, My Le Eco, Le cloud, Browser, Personalize. Καποια δεν τα χρησιμοποιω καθολου και καποια δε με νοιαζουν καθολου.Μπορω να το κανω στα δικα μου μετρα;;;;

 

Αν θες να μείνεις με αυτή τη ρομ θα πρέπει να περάσεις TWRP να ρουταρεις και μετά κάνεις ότι θες από απεγκαταστασεις έως παγωματα εφαρμογών. Προσοχή μόνο μην διαγράψεις κανένα apk system. ;)

Τώρα αν θες να αλλάξεις ρομ έχουμε πολλές επιλογές.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πήγα στα APNs, πάτησα New APN και έγραψα τις ρυθμίσεις για Vodafone από το ίδιο σαιτ που μου έστειλες.

Μετά το επέλεξα να είναι το ενεργοποιημένο και έκανα επανεκκίνηση.

 

Πολύ σωστά.. Πάντα όταν έχουμε θέματα με APN δημιουργούμε νέο και το επιλέγουμε ως κύριο. Δεν τροποποιούμε το παλιό.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Θέλω να αγοράσω το συγκεκριμένο τηλέφωνο (Χ820) και η αλήθεια είναι ότι έχω διαβάσει μερικά πράγματα που γράφετε και θα ήθελα να κάνω 2 ερωτήσεις:

Το 4GB 64GB το coolicool το έχει 206€

Το 4GB 32GB το honorbuy το έχει 193€

και το geekbuying το 4GB 32GB το έχει 220€

Εννοείται ότι το 4GB 64GB του coolicool είναι το πιο δελεαστικό αλλά μου ξεφεύγει κάτι; Πχ δεν αναφέρει την Β20 μπάντα ενώ είναι το 820.

 

Και δεύτερον OTG δουλεύει με όλα τα στικάκια;

Link to comment
Share on other sites

Πήγα στα APNs, πάτησα New APN και έγραψα τις ρυθμίσεις για Vodafone από το ίδιο σαιτ που μου έστειλες.

Μετά το επέλεξα να είναι το ενεργοποιημένο και έκανα επανεκκίνηση.

 

Το δοκίμασα, δυστυχώς ούτε αυτό δούλεψε στη περίπτωσή μου...ίσως είναι θέμα της περιοχής...

 

...το έχω όμως ακόμη στη ζελατίνα το τηλέφωνο και δεν έχω αποφασίσει αν θα το κρατήσω, οπότε δεν θέλω να το βγάλω κι από το σπίτι για να δοκιμάσω αλλού (και στο μπαλκόνι το ίδιο συμβαίνει πάντως)...

 

Πολύ σωστά.. Πάντα όταν έχουμε θέματα με APN δημιουργούμε νέο και το επιλέγουμε ως κύριο. Δεν τροποποιούμε το παλιό.. ;)

 

Δεν τροποποίησα το παλιό, το άφησα ως είχε...το όνομα δεν το θεώρησα σημαντικό για να το αλλάξω, όταν όλες οι άλλες ρυθμίσεις ήταν ίδιες...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Θέλω να αγοράσω το συγκεκριμένο τηλέφωνο (Χ820) και η αλήθεια είναι ότι έχω διαβάσει μερικά πράγματα που γράφετε και θα ήθελα να κάνω 2 ερωτήσεις:

Το 4GB 64GB το coolicool το έχει 206€

Το 4GB 32GB το honorbuy το έχει 193€

και το geekbuying το 4GB 32GB το έχει 220€

Εννοείται ότι το 4GB 64GB του coolicool είναι το πιο δελεαστικό αλλά μου ξεφεύγει κάτι; Πχ δεν αναφέρει την Β20 μπάντα ενώ είναι το 820.

 

Και δεύτερον OTG δουλεύει με όλα τα στικάκια;

 

Το πρωτο που δειχνεις ειναι το X829 δλδ αμερικανικη εκδοση, οποτε δεν εχει την Β20. Φαινεται στην φωτο με την πισω πλευρα του κινητου. Επιπλεον το καταλαβαινεις και απο το οτι περιλαμβανει και τα cdla ακουστικα.

 

Αν σε ενδιαφερει αποκλειστικα το Χ820 τοτε το banggood το εχει στα 210 περιπου.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος την είχε ζητήσει.

Από TWRP χωρίς Wipe πριν και μετά. Αν δεν παίζει διαγραφή με Root Explorer.

https://drive.google.com/open?id=0B-2l1xmYBAzsdDQySzFKZXlKNlk

 

Εγώ το είχα ζητήσει, σε ευχαριστώ πολύ. Δε σε φτάνω αλλά με daily driver αλλάζω ρομ ανα 2 μέρες :p:p

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανεις πρλοβλημα με την φορτιση;

Κάνει 2μιση ωρες να φορτίσει από power bank xiaomi 10k

Δεν έχω δοκιμασει ακομα απο πρίζα

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο που δειχνεις ειναι το X829 δλδ αμερικανικη εκδοση, οποτε δεν εχει την Β20. Φαινεται στην φωτο με την πισω πλευρα του κινητου. Επιπλεον το καταλαβαινεις και απο το οτι περιλαμβανει και τα cdla ακουστικα.

 

Αν σε ενδιαφερει αποκλειστικα το Χ820 τοτε το banggood το εχει στα 210 περιπου.

 

Οι φωτογραφίες όντως δείχνουν το Χ829 αλλά η περιγραφή και ο επεξεργασίες λέει ότι είναι ο Χ820.

 

http://i68.tinypic.com/2n6d6io.jpg

http://i68.tinypic.com/20zpbf8.jpg

 

Θα τους στείλω μαιλ να δω για ποιο τηλέφωνο τελικά πρόκειται

 

Από το banggood και Vickmall αγοράζω αλλά τωρα με το τελωνείο θα βγει ο κούκος αηδόνι γι αυτό κοιτάζω από Ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφίες όντως δείχνουν το Χ829 αλλά η περιγραφή και ο επεξεργασίες λέει ότι είναι ο Χ820.

Θα τους στείλω μαιλ να δω για ποιο τηλέφωνο τελικά πρόκειται

η.

 

Καλησπέρα και με το καλό. Μην μπερδεύεσαι. Αυτά που μαρκάρεις είναι ο επεξεργαστής SD820. Φυσικά και είναι ο ίδιος. Στα μοντέλα να κοιτάς αν λέει χ820 χ822 χ829 κλπ. ;)

Από τις μπάντες και τις φωτογραφίες βλέπω να είναι και αυτό χ829. Λογικό με αυτή την τιμή στο 6/64.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι και εγώ για τη αγορα του x820 6/64 κυρίως λόγο του δικαρτου. Υποθέτω ότι το κιν ειναι οκ με.6 gb Ram. Με ενδιαφέρει λοιπόν η χρήση εφαρμογών συνέχεια και σχεδόν ολες ταυτόχρονα. Όπως viber, skype, what's app, 2 εφαρμογές email, χάρτες, dropbox, office. Δεν με ενδιαφέρει σε πρώτη φάση να ασχοληθώ με κάποια rom. Η official είναι οκ? Google play μπορώ να περάσω ή να το ζητήσω από τον κινέζο; ποιά είναι η γνώμη σας; αξίζει η αγορά;

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανεις πρλοβλημα με την φορτιση;

Κάνει 2μιση ωρες να φορτίσει από power bank xiaomi 10k

Δεν έχω δοκιμασει ακομα απο πρίζα

Με qc ή το απλο?

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Με qc ή το απλο?

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

To power bank έχει output 5.1V/2.1A και στις ρυθμίσεις του κινητου ειναι ενεργοποιημένη το QC

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που κάνετε είναι να αποσυμπίεσετε το rar και στον κατάλογο θα δείτε ένα script.bat αρχείο. Βάζετε το κινητό σε fastboot mode....Με σβηστό το τηλ πατάτε power+vol down, συνδέσετε με τον υπολογιστή( εννοείται περασμένοι οι adb driver+minimal ) και κάνετε δεξί κλικ /άνοιγμα ως διαχειριστής πάνω στο script.bat όλα τα υπόλοιπα θα τα κάνει μόνο του.

 

Αυτά για όσους θέλουν να γυρίσουν το τηλ τους στην αρχική κατάσταση με την αρχική rom+firmware. Πάντα μόνο για το μοντέλο χ829. Καλό σας βραδυ

 

https://mega.nz/#!ZG4G1YiS!FHW2u7EAwzVkXr1djEJlAaoZxa2AvjkZlakCRuLLmZw

 

https://drive.google.com/file/d/0B9KXxWUKQWYBaml4aEhFeFV5N2M/view

 

Αν δεν σας δουλέψει το σκριπτακι πάτε χειροκίνητα και φλασαρετε τα αρχεία από fastboot

 

1. Αποσυμπιεζεις με το αρχείο rar στο c:

 

2. Εγκαθιστούμε τους adb driver + minimal fastboot

 

3. Κάνουμε έλεγχο για ξεκλειδώσουμε bootloader

 

4. Βάζουμε το κινητό σε fastboot mode ( power+volume down) και συνδέουμε με το καλώδιο usb στο PC.

 

5. Μπαίνουμε στον φάκελο που αποσυμπίεση με και μπαίνουμε στο φάκελο tools. Μέσα στο παράθυρο shift+δεξί κλικ και άνοιγμα παραθυρου εντολών εδώ.

 

6. Πληκτρολογούμε fastboot devices για να δούμε αν βλέπει το τηλ μας. Θα δούμε τον σειριακό αριθμό του.

 

7. Κλείνουμε το παράθυρο εντολών και πάμε μια πίσω στο φάκελο ώστε να βλέπουμε τους υποφακελους images και tools.

 

8. Πατάμε πάλι μέσα στο παράθυρο shift+δεξί κλικ και άνοιγμα παραθύρου εντολών εδώ.

 

9.Πληκτρολογουμε scripts.bat και enter. Περιμένουμε να τελειώσει η διαδικασία.

 

10. Αν για κάποιον λόγο δεν μπορέσουμε με το σκριπτακι μεταφέρουμε όλα τα αρχεία του φακελου images μέσα στον φάκελο tools και μέσα πατάμε shift+δεξί κλικ και άνοιγμα παραθύρου εντολών εδώ.

 

11. Τέλος πληκτρολογούμε όλο εκείνο το κατεβάστε με τις εντολές και τα αρχεία για φλασαρισμα

 

fastboot flash ddr ddr.mbn

fastboot flash dsp adspso.bin

fastboot flash boot boot.img

fastboot flash bluetooth BTFM.bin

fastboot flash cmnlib cmnlib.mbn

fastboot flash cmnlibbak cmnlib.mbn

fastboot flash cmnlib64 cmnlib64.mbn

fastboot flash cmnlib64bak cmnlib64.mbn

fastboot flash devcfg devcfg.mbn

fastboot flash devinfo devinfo.bin

fastboot flash aboot emmc_appsboot.mbn

fastboot flash abootbak emmc_appsboot.mbn

fastboot flash hyp hyp.mbn

fastboot flash hypbak hyp.mbn

fastboot flash keymaster keymaster.mbn

fastboot flash keymasterbak keymaster.mbn

fastboot flash modem NON-HLOS.bin

fastboot flash pmic pmic.elf

fastboot flash pmicbak pmic.elf

fastboot flash rpm rpm.mbn

fastboot flash rpmbak rpm.mbn

fastboot flash splash splash.img

fastboot flash system system.img

fastboot flash tz tz.mbn

fastboot flash tzbak tz.mbn

fastboot flash xbl xbl.elf

fastboot flash xblbak xbl.elf

fastboot reboot

Edited by CrisBal
Ενημέρωση οδηγού
CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Θέλοντας να εξάρω την πολύ καλή αυτονομία της τελευταίας MIUI ROM του φίλου μας του Χρήστου, αναρτώ αυτές τις 2 φώτο για του λόγου το αληθές.

 

Παράλληλα θα ήθελα να ρωτήσω εάν κάποιος από εσάς κατάφερε να πάρει με επιτυχία backup της RR και να το δοκιμάσει στην Επανεγκατάσταση. Εγώ προσωπικά όσες φορές πήγα να κάνω Restore σε backup της RR, απέτυχα παταγωδώς... b71f118eebf9a28d5f6885016afd23b1.jpgfcdc05c9379fd148b5fe0d348a465532.jpg

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης ήθελα να συμπληρώσω την παραπάνω ερώτησή μου με αυτό:

Εφόσον κάποιος από εσάς έκανε με επιτυχία Restore από backup της RR, να μας αναφέρει με ποια έκδοση του TWRP πήρε το backup αυτό.

 

Le Max 2 X829 6/128

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες ότι το ξαναπέρασες, πώς το έκανες αυτό;

 

Κι εγώ ακολούθησα τις ρυθμίσεις που είπε ο Crisbal, ;έκανα και επανεκκίνηση, αλλά συνεχίζει - με COSMOTE - να πιάνει μόνο H/H+

 

Οι ρυθμίσεις που έχει για APN είναι αυτές, μόνο που λέει "Cosmote Wireless Internet" ως name κι όχι σκέτο "cosmote"

https://www.apnsettings.org/greece/cosmote-apn-settings/

 

Και έσκασα 10€ σε νέο αριθμό Cosmote μόνο για να βεβαιωθώ ότι δεν φταίει η Wind...κι εγώ Θεσσαλονίκη (ανάληψη, κέντρο τυπικά)

 

H wind μου έλεγε 4G αλλά συνδεόταν με ταχύτητα 3G, τουλάχιστον η cosmote είναι πιο ακριβής...και με τις δύο Download μέγιστο στα 3.3mpbs, Upload 1.2mbps

 

Για την κοσμοτε πρέπει να ζητήσεις ενεργοποίηση 4g από την εταιρεία λίγες σελίδες πριν γράφω που στέλνεις μήνυμα για ενεργοποίηση, είμαι στο δρόμο τώρα και δεν μπορώ να ψάχνω τις σελίδες

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξαναπέρασα APN και έστρωσε, νασαι καλα.

Λογαριασμό στην εταιρία πως φτιάχνουμε; Από την επίσημη που μου ήρθε έβγαζε unknown error και τώρα ζητάει τηλέφωνο αλλά ελλάδα δεν έχει κάπου να επιλέξεις.

Εγώ τον λογαριασμό τον έκανα κατεβάζοντας μια εφαρμογή από Google play η οποία με δύο ευρώ σου έδινε αριθμό Αμερικής για λίγες μέρες και έτσι έκανα εγγραφή

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι και εγώ για τη αγορα του x820 6/64 κυρίως λόγο του δικαρτου. Υποθέτω ότι το κιν ειναι οκ με.6 gb Ram. Με ενδιαφέρει λοιπόν η χρήση εφαρμογών συνέχεια και σχεδόν ολες ταυτόχρονα. Όπως viber, skype, what's app, 2 εφαρμογές email, χάρτες, dropbox, office. Δεν με ενδιαφέρει σε πρώτη φάση να ασχοληθώ με κάποια rom. Η official είναι οκ? Google play μπορώ να περάσω ή να το ζητήσω από τον κινέζο; ποιά είναι η γνώμη σας; αξίζει η αγορά;

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καπνός χωρίς φωτιά δεν υπάρχει..... Μεσα σε ένα τοπικ με κοντά 9000 αναρτήσεις και το ρωτάς; :D

 

Και βέβαια αξίζει και θα τα κάνει με ευκολία όλα αυτά που θέλεις με την μαμά ρομ.

CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Για την κοσμοτε πρέπει να ζητήσεις ενεργοποίηση 4g από την εταιρεία λίγες σελίδες πριν γράφω που στέλνεις μήνυμα για ενεργοποίηση, είμαι στο δρόμο τώρα και δεν μπορώ να ψάχνω τις σελίδες

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ τον λογαριασμό τον έκανα κατεβάζοντας μια εφαρμογή από Google play η οποία με δύο ευρώ σου έδινε αριθμό Αμερικής για λίγες μέρες και έτσι έκανα εγγραφή

Για την κοσμοτε στελνεις 4G στο 1330 ή1333

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Full Firmware Updates για LeMax x8xx MONO για EUI roms

Για τυχόν προβλήματα FP & modem

Flashable Zip από TWRP. Εγκατάσταση χωρίς WIPE πριν και μετά με επανεκκίνηση στο σύστημα μετά το τέλος.

 

419D full firmware

https://mega.nz/#!gH41yAZJ!oaVQPB9EdBNJKWcA_PGVtMGhAOaRI7qCbSOhq_K5Ajg

 

466D Full firmware

https://mega.nz/#!JUkH3IhI!QUZnqVAzf1Zy6dZnjMSPHll93FZgeBqy15Zi9-5vC54

 

20s China full firmware

https://mega.nz/#!VbB0mRqJ...KTzXMaa4KbQBaE

 

23s China full firmware

https://mega.nz/#!0cUg3DKT!CfcdCo8fVDwKm3Zutey7vwsz8kTme0LjMb46MXg1FO0

 

16s indian full firmware

https://mega.nz/#!QWRylLxZ!GpR0QUq6Z8rAZ5U3bgCfI9GFFx5cp2C3KpsWJqdvxzs

 

19s indian full firmware

https://mega.nz/#!YCRB2BRJ!LXkljo8BP6OHx8U12wmk8LJAGRmI6nyKUgi7sWTf3Xo

 

x829 5.8.016s usa full firmware update

https://mega.nz/#!4SYXmQaa!gi2RLyuNhZ4PnoUWPq3BWaE0dR5veJahjCZWC5XTY8w

Σε miui δεν φλασαρουμε σωστα??

 

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Εγώ τον λογαριασμό τον έκανα κατεβάζοντας μια εφαρμογή από Google play η οποία με δύο ευρώ σου έδινε αριθμό Αμερικής για λίγες μέρες και έτσι έκανα εγγραφή

 

Τελικά έκανα εγγραφή μόνο με mail από το αγγλικό σάιτ της Leeco (leeco.com)

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με συνέχεια του review μου για τα profiles του ΑΚΤ.

Το fusion του performance tab δεν το προτείνω, καθώς φαίνεται να έχει την ίδια απόδοση με το hawkpepper του balanced.

Εκτός των άλλων κάθε δεύτερη φόρτιση για κάποιο λόγο το κινητό τρελαινόταν και πάθαινε ένα αδικαιολόγητο drain σε σημείο να μηδενίζει σε χρόνο dt. Χθες το άφησα με 52% περίπου στις 02:30 τη νύχτα, ξύπνησα στις 8 και το κινητό είχε σβήσει!

Δοκιμάζω τώρα το burnout 3..

============

Να παραθέσω και κάτι που συνέβη όταν πήγα να ανοίξω το κινητό. Μου ζήτησε κάποιο κωδικό για είσοδο στο Android, πράγμα που ποτέ εγώ δεν είχα βάλει.

Το έσβησα ξανά και το άνοιξα και μπούταρε κανονικά.

Νομίζω ότι έχει αναφερθεί ξανά.

Είμαι με tell v37

 

 

Thanks για το update. Άρα:

 

1. Ποιο προφίλ θα προτεινες ως τώρα? Κάποιο από τα battery ή από τα performance?

 

2. Greenify θα πρότεινες?

 

Μιλάμε πάντα για tele_23.41s (και χ829)

Link to comment
Share on other sites

Φωτεινότητα στα πληκτρααφης χαμηλωνει με καποιον τρόπο?

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Να χαμηλώσει; Εγώ το αντίθετο αναρωτιέμαι, εμένα ψωφια είναι πιο έντονα δεν γίνονται;

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και συγχαρητήρια για το καταπληκτικό forum και για την φοβερή δουλειά του chris..έχω την 21s του chris και θέλω να ρωτήσω πιο απ'ολα αυτά τα firmware θα πρέπει να διαλέξω για να κάνω update..
Link to comment
Share on other sites

Για την κοσμοτε πρέπει να ζητήσεις ενεργοποίηση 4g από την εταιρεία λίγες σελίδες πριν γράφω που στέλνεις μήνυμα για ενεργοποίηση, είμαι στο δρόμο τώρα και δεν μπορώ να ψάχνω τις σελίδες

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ τον λογαριασμό τον έκανα κατεβάζοντας μια εφαρμογή από Google play η οποία με δύο ευρώ σου έδινε αριθμό Αμερικής για λίγες μέρες και έτσι έκανα εγγραφή

 

Για την κοσμοτε στελνεις 4G στο 1330 ή1333

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Ενεργοποιήθηκε λοιπόν και το 4G, ΑΛΛΑ οι ταχύτητες παρέμειναν πρακτικά 3G...το upload ανέβηκε σε ΜΙΑ από τις δοκιμές, αλλά το upload έπιασε πάτο...ενώ και τα δύο ήταν πολύ λιγότερο σταθερά σε 4G

...πρακτικά δηλαδή και η 4G ακόμα και κέντρο Θεσσαλονίκης (ανάμεσα σε πολυκατοικίες, τόσο σε Wind όσο και σε Cosmote, υποφέρει χωρίς υποστήριξη Β20...

 

Άντε να αποφασίσω τώρα τί θα κάνω...γιατί

1) το 4G μπορεί να μην είναι στις απόλυτες προτεραιότητές μου, αλλά να παίρνεις τώρα νέα συσκευή με περιορισμένη υποστήριξη είναι κάπως

2) ωστόσο με ενδιέφερε περισσότερο η καλύτερη κάμερα και το πήρα

3) αλλά το μέγεθος μου φαίνεται αρκετά άβολο..

4) και η μπαταρία δεν είναι ιδανική για το μέγεθος της οθόνης

5) όμως δεν θα βρω ισάξια ή καλύτερη κάμερα σε παρόμοια τιμή, πέρα ίσως από κανά τυχόν Black Friday, αναλογικά έστω.

(το 950XL στα 200€ ήταν τέτοια λύση, αλλά δεν χωνευόταν η MS στο κινητό για λειτουργικό, με τις ελλείψεις σε εφαρμογές)

 

....είμαι σε δίλημμα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...