Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φοβερή rom με προεγκατεστημένα πολλά πράγματα EUI 6.0 face

Σε λίγο θα την ανεβάσω και στο google drive που είναι πολύ πιο σταθερό

 

http://revolutionlemax2.blogspot.gr/2016/12/revolution-59-466-dev.html?m=1

 

https://drive.google.com/file/d/0B9KXxWUKQWYBWDZ0M3VNSmwtNnc/view?usp=drivesdk

 

-All chinese apps erased.

- Play store installed.

- Contact and calendar syncronization with Google account.

- Google APP y Voice Search installed.

- Google Pixel Launcher for those dont like EUI Launcher.

- New EUI Launcher version, with option to a aplication drawer (at last).

- New multiapp design.

- Multiview enabled, and works very fine.

- Camera2api working.

- SELinux Permissive.

- Rooted.

- Busybox.

- Su.d support for optimization scripts.

- Google Pixel backgrounds and animated wallpapers.

- Root Explorer installed.

 

Very smooth, very fast, very stable. Useful for all days.

 

Και εδώ η 23s revolution stable 26/4/2017 φρέσκο πραγμα

http://revolutionlemax2.blogspot.gr/2017/04/revolution-23s-final-stable.html?m=1

Edited by hunters1977
CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Το κινητό μου σήμερα άρχισε να υπερθερμαίνεται πάρα πολύ κάτω, στο charging port. Λειτουργεί, αλλά η όλη αυτή η υπερθέρμανση το καθιστά άχρηστο. Πριν 10 λεπτά πήγα και έπλυνα τα χέρια μου, και το έπιασα, χωρίς να τα σκουπίσω, μήπως μπήκε καμιά σταγόνα στην θύρα και υπερθερμαίνεται έτσι; (Πριν λίγο πήγα και αγόρασα ρύζι και το έβαλα μέσα σε ένα μπολ μπας και το ρύζι ρουφήξει την υγρασία :P) Μήπως έχει αντιμετωπίσει κανείς αυτό το πρόβλημα; ΛΙΓΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ; Τελειώνουν οι μέρες! Είμαι στις 41 και στις 45 δεν το δέχεται πίσω το gearbest! ΠΟΣΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΘΕΕ ΜΟΥ! Σας παρακαλώ βοηθήστε με, έχω κάνει εδω πέρα διάφορα ποστ, και δεν έχω πάρει ούτε μία ουσιαστική απάντηση!

ROM: Είμαι στην 23CN του Χρήστου.

MODEL: X829

Ευχαριστώ πολύ!

 

 

Όταν φορτίζεις σε fast charge είναι λογικό να ζεστενεται η θερμοκρασία έχει ανέβει αρκετά ......Όπως είπε και ο Χρήστος σε προηγούμενο ποστ είναι πιο ασφαλές να φορτίζουμε το βράδυ με φορτιστή με λίγα αμπέρ πχ 1-2 Α

Edited by voskaroudaki
Link to comment
Share on other sites

Το ρολόι στο lockscreen πως το απενεργοποιούμε; Ή πως του αλλάζουμε τα settings; Επαναλαμβάνω το ρολόι στο lockscreen μόνο.
OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

Για το ρολόι ρωτάω και εγώ αδελφέ.. δεν έχει απαντήσει κανείς ακόμα .. έχω φάει τα συκωτια μου.. ψάχνω για το lockscreen λύση το μόνο π βρίσκω είναι thirdparty lockscreen π να τρέχει συνέχεια.. αν το κλείσεις σε πετάει στο παλιό με το μισό ρολόι...

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ώρες sot και με τι χρηση???

 

Sent from my Le X829 using Tapatalk

4 ώρες οθόνη αλλά πολλά μηνύματα viber, sms και κλήσεις με κακό σήμα.

Άλλαξα camera app και δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα σε αυτόν τον τομέα. Γενικά όμως το κινητό πήγαινε λίγο αργά για τα specs, καταλάβαινα lag χωρίς να κάνω κάτι απαιτητικό.

Συγνώμη για την αργοπορημένη απάντηση.

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η ρομ 5.9.026s security patche 1 January

Baseband version η ίδια μια τρύπα στο νερό

 

https://drive.google.com/file/d/0BxPg20xeuX4JekZEcjNKWEpCcEk/view

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες οθόνη αλλά πολλά μηνύματα viber, sms και κλήσεις με κακό σήμα.

Άλλαξα camera app και δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα σε αυτόν τον τομέα. Γενικά όμως το κινητό πήγαινε λίγο αργά για τα specs, καταλάβαινα lag χωρίς να κάνω κάτι απαιτητικό.

Συγνώμη για την αργοπορημένη απάντηση.

Ευχαριστώ

Λίγες ωρες.

Προσπαθω να βρω ρύθμιση για 5-6 ωρες οθονης.

Δε με πειραζει να πέσει λιγο σε επιδόσεις

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να το πιραξε το νερό. Δοκίμασε να το απενεργοποίησης να κρυώσει εντελώς και πες μας αν θα ξαναζεσταθει

 

Ευχαριστώ για την συμβουλή φίλε μου, αλλά το δοκίμασα ήδη. Τίποτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν φορτίζεις σε fast charge είναι λογικό να ζεστενεται η θερμοκρασία έχει ανέβει αρκετά ......Όπως είπε και ο Χρήστος σε προηγούμενο ποστ είναι πιο ασφαλές να φορτίζουμε το βράδυ με φορτιστή με λίγα αμπέρ πχ 1-2 Α

Εννοείται πως στην φόρτιση θα ζεσταίνεται, άλλωστε, όσο πιο ζεστή είναι η μπαταρία, τόσο πιο γρήγορα φορτίζει. Εγώ δεν μιλάω για φόρτιση. Σε κανονική χρήση :( . Δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω πλέον, μου έχει γίνει άχρηστο. (Το κινητό λειτουργεί, αλλά είναι πολύ ζεστό και δεν γίνεται καν να το ακουμπήσω :( .)

Edited by filippos76

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω γυρίσει στη ρομ με την οποία ήρθε το κινητό, όταν το ανοίγω δείχνει το logo της telegram... Πως αλλάζει τώρα αυτό;

 

Περνώντας πρώτα μία official και μετά αυτήν που θες

CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ

Λίγες ωρες.

Προσπαθω να βρω ρύθμιση για 5-6 ωρες οθονης.

Δε με πειραζει να πέσει λιγο σε επιδόσεις

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

 

Εγώ σε balanced, project z.h.a.n.a. από ότι θυμάμαι, με την βοήθεια των εκπληκτικών Greenify και Amplify, πιάνω πάντα 5 ώρες και πάνω SOT. Πολλές φορές και έξι.

(Όλο αυτό αναφέρεται σε εμπειρίες προ-10 ημερών γιατί όπως αναφέρω και παραπάνω, το κινητό έχει ένα πρόβλημα που το έχει καταστήσει άχρηστο.)

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Φοβερή rom με προεγκατεστημένα πολλά πράγματα EUI 6.0 face

Σε λίγο θα την ανεβάσω και στο google drive που είναι πολύ πιο σταθερό

 

http://revolutionlemax2.blogspot.gr/2016/12/revolution-59-466-dev.html?m=1

 

-All chinese apps erased.

- Play store installed.

- Contact and calendar syncronization with Google account.

- Google APP y Voice Search installed.

- Google Pixel Launcher for those dont like EUI Launcher.

- New EUI Launcher version, with option to a aplication drawer (at last).

- New multiapp design.

- Multiview enabled, and works very fine.

- Camera2api working.

- SELinux Permissive.

- Rooted.

- Busybox.

- Su.d support for optimization scripts.

- Google Pixel backgrounds and animated wallpapers.

- Root Explorer installed.

 

Very smooth, very fast, very stable. Useful for all days.

 

Και εδώ η 23s revolution stable 26/4/2017 φρέσκο πραγμα

http://revolutionlemax2.blogspot.gr/2017/04/revolution-23s-final-stable.html?m=1

 

Παλιές είναι και οι δύο. Την 466Dμε 566D modes την έχουμε και εδώ. Την 23s δε σε πολλές Version και ανεβάζω και μια απόψε Remixed με Stable edition. Unrooted. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Περνώντας πρώτα μία official και μετά αυτήν που θες

 

Όχι για να έχετε το Official πίσω βάζετε αυτό μόνο από TWRP χωρίς κανένα Wipe.

https://mega.nz/#!0BsUlbaK!FtzCr0cw3PsOrSdLzC-pdxwVFrIzbl9Qzs6SwepO6C8

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ για την συμβουλή φίλε μου, αλλά το δοκίμασα ήδη. Τίποτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εννοείται πως στην φόρτιση θα ζεσταίνεται, άλλωστε, όσο πιο ζεστή είναι η μπαταρία, τόσο πιο γρήγορα φορτίζει. Εγώ δεν μιλάω για φόρτιση. Σε κανονική χρήση :( . Δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω πλέον, μου έχει γίνει άχρηστο. (Το κινητό λειτουργεί, αλλά είναι πολύ ζεστό και δεν γίνεται καν να το ακουμπήσω :( .)

Αν έπεσε νερό σε ρύζι 24 ώρες και μετά φόρτιση. Άναψε μετά και τσέκαρε και αν κάνει τα ίδια (βραχυκύκλωμα) στείλτο πίσω αν προλαβαίνεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για το ρολόι ρωτάω και εγώ αδελφέ.. δεν έχει απαντήσει κανείς ακόμα .. έχω φάει τα συκωτια μου.. ψάχνω για το lockscreen λύση το μόνο π βρίσκω είναι thirdparty lockscreen π να τρέχει συνέχεια.. αν το κλείσεις σε πετάει στο παλιό με το μισό ρολόι...

Τι πάθατε βρε παιδιά με τα ρολόγια? :wacko:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Τι πάθατε βρε παιδιά με τα ρολόγια? :wacko:

Στο lockscreen δείχνει ΤΕΡΑΣΤΙΟ και μόνο το μισό.

OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

------Νέα REMIXED CN23S - TELEGRAM - KERNEL- LIGHTFLOW Enabled (Multiled)-----

Δοκιμάστε όσοι θέλετε σταθερή unrooted μαμα rom. Δεν έχει root xposed κλπ.

Λίγα λόγια για τη rom . Η rom είναι Stable_Edition, αποτέλεσμα επεξεργασίας και βασίζεται στην επίσημη 05.9.23s CN, με διορθώσεις και αλλαγές στον framework, system, settings.. H rom έχει καθαριστεί πλήρως από όλες τις κινεζοεφαρμογές καi έχει όλες τις LeEco βασικές υπηρεσίες, που απαιτούνται γοα σταθερή λειτουργία.

Όπως πάντα η συμβουλή μου¨Δεν αλλάζουμε την rom στο κινητό μας αν είμαστε ευχαριστημένοι από αυτή"

 

 

ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

Με custom TWRP recovery

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

1.Έχουμε εγκατεστημένη μία rom, με την οποία ήρθε το κινητό, official ή όχι Αν έχετε Indian Stock ή Μiui δείτε τα 8 & 8b ή και τα 8c , 8d.. Έχουμε μπαταρία πάνω από 80% και φυσικά έχουμε TWRP αν όχι εδώ πως http://www.myphone.gr/foru...10#post6950610 και το επίσημο img εδώ https://dl.twrp.me/x2/twrp-3.0.2-1-x2.img

 

2.Βάζουμε την rom χύμα στο κινητό (όχι σε φάκελο) ή σε USB/OTG

 

4. Απενεργοποιούμε το τηλέφωνό μας μέσα από το σύστημα ή πατώντας συνέχεια το δεξί κουμπί (on/off).

 

5.Στο κινητό μας πατάμε ταυτόχρονα για λίγη ώρα τα κουμπιά volume up (+)& on/off μέχρι να γράψει LeEco Recovery και μετά τα αφήνουμε.

 

6.Μπαίνουμε στο TWRP recovery και πατάμε το Wipe> advance wipe και επιλέγουμε (Data & Cache & ART DALVIC/cache ) το γνωστό factory reset . Κάνουμε slide δεξιά για να γίνει. Ή απλά σέρνουμε το slide κάτω προς τα δεξιά για να γίνει μόνο του. Αν θέλουμε clean installation δείτε στα 8c - 8d κάνουμε όλα τα wipes και εγκαθιστούμε.

 

7.Γυρνάμε στην αρχική πατάμε INSTALL και βρίσκουμε την rom την επιλέγουμε και κάνουμε slide δεξιά για να γίνει η εγκατάσταση. Μόλις τελειώσει η εγκατάσταση ΔΕΝ ΚΑΝΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ το κινητό θα επανεκκινήσει μόνο του στο σύστημα και θα κάνει τα απαραίτητα wipes ΜΟΝΟ ΤΟΥ. Εδώ τελειώνουν τα βήματα για την εγκατάσταση αν είχατε την ρομ που ήρθε το κινητό και τώρα πάτε στο Νο 9.

 

8. Μόνο από Ιndian Aν είστε με Indian ήδη full wipe & Internal Storage επανεκκίνηση πάντα στο recovery και μετά την ρομ στο κινητό μέσω TWRP ή από USB-OTG και φλασάρισμα.

8.b Αν είστε με άλλη rom πχ CM, Miui, Mokee κλπ, Advance wipe και τα επιλέγετε όλα ΕΚΤΟΣ Internal Storage.

8c. Αν θέλετε σωστή εγκατάσταση κάντε ΟΛΑ τα wipe εκτός Internal και επανεκκίνηση πάντα στο recovery μετά από το wipe.

8d. Αν θέλετε καθαρή εγκατάσταση κάντε ΟΛΑ τα wipe και Internal και επανεκκίνηση πάντα στο recovery μετά από το wipe και μετά την ρομ στο κινητό μέσω TWRP ή από USB-OTG και φλασάρισμα..

 

9. Η εγκατάσταση στο TWRP διαρκεί περίπου 2 λεπτά. Στην πρώτη εκκίνηση θα αργήσει το κινητό να ξεκινήσει 3λεπτά & 15 δευτερόλεπτα .!!.

Η rom έχει προεπιλογή γλώσσας τα Ελληνικά στην έναρξη και προχωράτε. Αφήστε ως χώρα το Ευρώπη-Ελλάδα. Για να έχετε όλες τις extra επιλογές ενεργές . Οπως πάντα, μόλις μπείτε στο σύστημα και τελειώσετε τις ρυθμίσεις σας, πηγαίνετε στις Ρυθμίσεις - πληροφορίες τηλεφώνου - πατήστε 7 φορές συνεχόμενα στο αριθμός έκδοσης - (έτσι γίνεστε προγραμματιστές) μετά πάτε πίσω - Επιλογές για προγραμματιστές - και μέσα τικαρετε τα : Εντοπισμός σφαλμάτων USB και ποιο κάτω εκεί που λέει (3 μαζεμένα είναι) Κλίμακα κίνησης παραθύρου, Κλίμακα κίνησης μετάβασης, Κλίμακα διάρκειας Animator, μπαίνετε μέσα σε αυτά και επιλέγετε παντού σαν νούμερα το 0,25! Σε κάθε επανεκκίνηση το κάνετε γιατί από την 20s και μετά τα γυρνάει αυτόματα το σύστημα.

 

10. Φυσικά δουλεύει το ScanQrCode γιατί άφησα τον stock browser και έβαλα και τον Chrome. Επίσης η θερμοκρασία μπαταρίας δουλεύει σωστά. Επίσης η ταχύτητα Internet εμφανίζεται και στο WiFi & Data. Με λίγα λόγια δουλεύουν τα πάντα!

 

11. Επίσης στο Σχετικά με το τηλέφωνο, θα βρείτε το CrisBalGreece logo, που αν πατήσετε επάνω του, θα σας φέρνει πάντα εδώ για να βλέπετε ότι νέο υπάρχει σχετικά με το τηλέφωνό μας!

 

12. Χαρείτε την νέα σας rom.....Τέλος!

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΑΛΛΑΓΕΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ

 

Αλλαγές-Βελτιώσεις στο boot.img και στον kernel.

Βελτίωση των εφαρμογών για καλύτερη απόκριση και Full Debloat.

Προσθήκη Ελληνικών με 20.000 σειρές μεταφράσεις, όπου ήταν δυνατόν 99% περίπου

Προσθήκη gps.config για Ελλάδα-Ευρώπη. Κλείδωμα σε 5δευτερ 24 δορυφόρων με 9 feet απόκλιση!

Προσθήκη φόντων για Ελληνική γραμματοσειρά.

Αλλαγές με νέο launcher-απομάκρυνση της εφαρμογής LIVE. Επίσης έχει πολλές ρυθμίσεις αυτός ο Launcher σαν τον NOVA με εφέ κινήσεις και δύο Interface με παράθυρα και καρτέλες. Πατάτε συνεχόμενα και εμφανίζει κάτω το αντίστοιχο μενού. Προσθήκη Ελληνικών.

Προσθήκη MultiGapps .

Προσθήκη SwiftKey,Chrome.

Προσθήκη νέων ήχων και την καινούργια camera apk .

Άφησα τον LeuiFileManager για να δουλεύει ο καθαρισμός μεγάλων αρχείων και τα music,calendar, clock κλπ

Προσθήκη όλων των APN για Ελληνικούς παρόχους κινητής.

Προσθήκη δυνατότητας adb,mtp shell χωρίς περιορισμούς, με αλλαγή στον kernel

 

Download Link

https://mega.nz/#!YFFRwBiR!oUmUgmlk3XUhsgcKl5jkIjIztHPBzXlIi-dOEvt0dyc

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω γυρίσει στη ρομ με την οποία ήρθε το κινητό, όταν το ανοίγω δείχνει το logo της telegram... Πως αλλάζει τώρα αυτό;

 

Βαζωντας οποιαδηποτε οριτζιναλ ρομ απο twrp αν πατησεις στο twrp το μονο για αναγνωση και κανεις καθαρη εγκατασταση οποιαδηποτε ρομ θα σου εγκαταστησει και το original recovery αντι του twrp,δεν ξερω αν αυτο ειναι που θελεις,αλλα πιθανων ναι,με αυτον τον τροπο το κινητο γινεται καινουργιο

Edited by revyien
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε balanced, project z.h.a.n.a. από ότι θυμάμαι, με την βοήθεια των εκπληκτικών Greenify και Amplify, πιάνω πάντα 5 ώρες και πάνω SOT. Πολλές φορές και έξι.

(Όλο αυτό αναφέρεται σε εμπειρίες προ-10 ημερών γιατί όπως αναφέρω και παραπάνω, το κινητό έχει ένα πρόβλημα που το έχει καταστήσει άχρηστο.)

Εγώ είχα μόνο ressurection rom χωρίς κανένα βοηθητικό πρόγραμμα για την μπαταρία. Χωρίς ιδιαίτερη προσοχή στην χρήση. Αλλά πολλοί χρήστες στο xda αναφέρουν μειωμένες επιδόσεις και πολλά μικρά bugs. To ΣΚ θα δοκιμάσω την νεότερη έκδοση ressurection rom της 26/04/2017. Αλλά λόγω επαγγελματικής χρήσης μάλλον θα γυρίσω σε eui by ChrisBal

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορα που επιλεγω ακτ, πρέπει να κανω επανεκκίνηση για να επιλεγεί?

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

 

Ναι,

Και μετα 3 πληρεις φορτισεις θα δεις το αποτελεσμα

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Oook. Thanks

 

Κάτι αλλο, πως εμφανιζω την ταχύτητα σύνδεσης στην στατους μπαρ???

Το ειχα βρει νωρίτερα. Τωρα ψαχνω και δεν....

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Oook. Thanks

 

Κάτι αλλο, πως εμφανιζω την ταχύτητα σύνδεσης στην στατους μπαρ???

Το ειχα βρει νωρίτερα. Τωρα ψαχνω και δεν....

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

3746947fe4e99f0548b92a74c935d65f.jpgf073f3c9540802dcb3f6f73847e40642.jpgece4e7697fc3d654da8abed1c79e294b.jpgfc8f981768b4ade485e363125b32969a.jpg

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, ειμαι καινουργιος στην παρέα, εχω στα χερια μου το x820 με περασμενη την rom 23s του chrisbal, το θεμα ειναι οτι δεν δουλευει το root..... παω εκει που γραφει δικαίωμα root το παταω κ τιποτα δεν συμβαίνει, καμια ιδεα για το τι φταίει? η εγκατάσταση έγινε απο φλασακι συμφωνα με τις οδηγίες για clean install
Leeco Le Pro 3 Elite X722 CN 20s
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα wallpaper.Η εικόνα στο lockscreen μου δείχνει κανονικά. Οι αριθμοί του ρολογιού είναι τεράστιοι.Αυτό μόνο στο lockscreen.Στην οθόνη αναμονής το ρολόι δείχνει κανονικά.

 

Το ίδιο θέμα ακριβώς και εγώ. Καμιά ιδέα ίσως? Δοκίμασα και έβαλα άλλο lockscreen 1440x2560 που προτάθηκε, μπας και φτιάξει, αλλά το ίδιο θέμα πάλι....

Για να ακριβολογούμε και λίγο Χρήστο, όλα αυτά όταν βάλαμε ανάλυση 1440χ2560 και DPI 640 από resolution_changer.apk που μας είχες υποδείξει μερικές σελίδες πίσω ( 23.41s και x829)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι,

Και μετα 3 πληρεις φορτισεις θα δεις το αποτελεσμα

 

πρέπει να γίνει και πλήρης αποφόρτιση παράλληλα 3 φορές δηλαδή?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1) Ολα καταλληλα ειναι. Το Χ829 λιγο λιγοτερο λογω ελειψης της 800αρας μπαντας που χρησιμοποιει κυριως η Wind.

3) Τα παντα ολα υπαρχουν και επιπλεον καμια 7457 Roms για να διαλεξεις

Παρακ....

 

===================================================

Θειε :lol::D @CrisBal ευχαριστω για την απαντηση τις προαλλες, αλλα ακομα δεν εχω προλαβει να περασω τιποτα πανω. Ουτε v40, ουτε τη νεα καμερα. Αργω και κανα 2 μερες μα τσεκαρω το φορουμ και μπαινω και βλεπω 15 νεες σελιδες!! :X:ninja:

Ετσι οπως με βλεπω, θα βγουν νεοι Kernels, Μαντολατο Rom και τοτε θα αξιωθω! :lol:

===================================================

Σχετικα με το ΑΚΤ θελω να αναφερω, εχοντας δοκιμασει ΟΛΑ τα profiles του balanced και του battery, αυτο με το οποιο εχει καλυτερη μπαταρια και συμπεριφερεται καλυτερα το κινητο ειναι το Hawkpepper στο balanced tab. Καλυτερη αποκριση και μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας απο ολα.

Στο performance tab εχω δοκιμασει για λιγο το fusion, το οποιο φαινεται να τα πηγαινει εξισου καλα, αλλα δεν εχω ακομα ασφαλες συμπερασμα. Θα ενημερωσω τις επομενες ημερες αν ενδιαφερεται κανεις. ;)

 

+1 και από μένα και σημειωτέον για τα balanced, μακάρι να είναι το καλύτερο. Περιμένoυμε και νεότερο update.

Edited by nikolaos8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, ειμαι καινουργιος στην παρέα, εχω στα χερια μου το x820 με περασμενη την rom 23s του chrisbal, το θεμα ειναι οτι δεν δουλευει το root..... παω εκει που γραφει δικαίωμα root το παταω κ τιποτα δεν συμβαίνει, καμια ιδεα για το τι φταίει? η εγκατάσταση έγινε απο φλασακι συμφωνα με τις οδηγίες για clean install

 

Καλημέρα. Τι εννοείς ακριβώς όταν λές¨παω εκει που γραφει δικαίωμα root το παταω κ τιποτα¨:confused:

Το SU εννοείς?

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ίδιο θέμα ακριβώς και εγώ. Καμιά ιδέα ίσως? Δοκίμασα και έβαλα άλλο lockscreen 1440x2560 που προτάθηκε, μπας και φτιάξει, αλλά το ίδιο θέμα πάλι....

Για να ακριβολογούμε και λίγο Χρήστο, όλα αυτά όταν βάλαμε ανάλυση 1440χ2560 και DPI 640 από resolution_changer.apk που μας είχες υποδείξει μερικές σελίδες πίσω ( 23.41s και x829)

.

Δοκιμάσατε με άλλο DPI? 580, 560 κλπ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ρολόι στο lockscreen πως το απενεργοποιούμε; Ή πως του αλλάζουμε τα settings; Επαναλαμβάνω το ρολόι στο lockscreen μόνο.

Απο το σύστημα ΔΕΝ μπορείς. Μόνο με xposed modules...;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Λύσα κακία με τα ρολόγια. Κρατήστε τα μεγάλα για μελλοντική χρήση σε περίπτωση πρεσβυωπειας. :D

Πέρα από την πλάκα, ανεβαστε κάποιος ένα screenshot για να καταλάβουν τα παιδιά τι εννοειτε. Θα το είχα κάνει αλλά δυστυχώς δεν την φοράω πια

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απενεργοποιήστε από την εφαρμογή το enable και πάνω δεξιά πατήστε reset settings και καπάκι fix navigation bar και τα ρολόγια σας θα φτιάξουν.

 

Με κάνατε πρωί πρωί και εγκατεστησα το προγράμματα κι :D

CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...