Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παίδες, το δικό μου δεν δείχνει 4g+, αλλά για παράδειγμα στην περιοχή του Σταθμού Λαρίσης που το μέτρησα το download έγραψε σχεδόν 78 Mbps ...

 

υποθέτω ότι μια τέτοια ταχύτητα ανήκει στην σφαίρα του 4g+ , ασχέτως αν βγαίνει ή όχι η ένδειξη στο τηλέφωνο ... δεν είναι έτσι ;;;;

 

έχω πάνω την τελε 41....

Πρέπει να βγει ένδειξη 4g+.

Μάλλον σε απλο 4g ήταν τα 78mbps ιδίως αν έχεις κοσμοτε, ειναι χαμηλό για 4g+στην Αθήνα, Σταθμό Λαρίσης έχει 4g+ η κοσμοτε.

Πριν κάνα μήνα με το pro3 με στοκ eui, δεν θυμάμαι περιοχή στην Αθήνα. http://i.imgur.com/LfSbkyM.jpg

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Θα μας τρελανουν!! Κι εγω ειχα δει οτι ελεγε οτι περιλαμβανονται τα ακουστικα και τωρα γραφουν οτι δεν περιλαμβανονται. Μιλαω για την προσφορα απο Banggood.:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Θα μας τρελανουν!! Κι εγω ειχα δει οτι ελεγε οτι περιλαμβανονται τα ακουστικα και τωρα γραφουν οτι δεν περιλαμβανονται. Μιλαω για την προσφορα απο Banggood.:wacko:

 

Μήπως η διαφορά είναι ανάμεσα στο Χ820 και το Χ829 μοντέλο;

 

Είχα πάρει το 3-32 Χ820 μοντέλο στα 221€ στις αρχές της ακαδημαϊκής/σχολικής χρονιάς και δεν είχε μέσα ακουστικά.

 

Χθες παρέλαβα το Χ829 σε ένα πολυτελές, μεγάλο πακέτο, που περιείχε και ακουστικά...

 

...καθότι το Χ829 είναι η έκδοση για ΗΠΑ μήπως απλώς δείχνουν προνομιακή συμπεριφορά προς την αμερικανικη αγορά; (δεν είναι και οι μόνοι)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως η διαφορά είναι ανάμεσα στο Χ820 και το Χ829 μοντέλο;

 

Είχα πάρει το 3-32 Χ820 μοντέλο στα 221€ στις αρχές της ακαδημαϊκής/σχολικής χρονιάς και δεν είχε μέσα ακουστικά.

 

Χθες παρέλαβα το Χ829 σε ένα πολυτελές, μεγάλο πακέτο, που περιείχε και ακουστικά...

 

...καθότι το Χ829 είναι η έκδοση για ΗΠΑ μήπως απλώς δείχνουν προνομιακή συμπεριφορά προς την αμερικανικη αγορά; (δεν είναι και οι μόνοι)

 

Μονο το χ829 δεν εχει ακουστικα στη συσκευασια?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Το listing οταν αγορασα το κινητο εγραφε οτι περιλαμβανει ακουστικα και υπεθεσα οτι ειναι νεο batch που στη συσκευασια περιλαμβανονται, μιας και ηταν preorder!! Αλλα τελικα μαλλον ηταν τυπογραφικο....:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Μονο το χ829 δεν εχει ακουστικα στη συσκευασια?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Το Χ829 4-64γίγα που μόλις παρέλαβα έχει.

 

Το Χ820 3-32γίγα ΔΕΝ είχε, πριν από μήνες τουλάχιστον

Το listing οταν αγορασα το κινητο εγραφε οτι περιλαμβανει ακουστικα και υπεθεσα οτι ειναι νεο batch που στη συσκευασια περιλαμβανονται, μιας και ηταν preorder!! Αλλα τελικα μαλλον ηταν τυπογραφικο....:wacko:

 

Δεν είπες (ή δεν είδα) ποιά έκδοση είχες παραγγείλει εσύ, την Χ820 ή την Χ829 και με τί μνήμη/αποθηκευτικό;

Link to comment
Share on other sites

Το Χ829 4-64γίγα που μόλις παρέλαβα έχει.

Δεν είπες (ή δεν είδα) ποιά έκδοση είχες παραγγείλει εσύ, την Χ820 ή την Χ829 και με τί μνήμη/αποθηκευτικό;

x820 6-64...

Link to comment
Share on other sites

Το Χ829 4-64γίγα που μόλις παρέλαβα έχει.

 

Το Χ820 3-32γίγα ΔΕΝ είχε, πριν από μήνες τουλάχιστον

 

 

Δεν είπες (ή δεν είδα) ποιά έκδοση είχες παραγγείλει εσύ, την Χ820 ή την Χ829 και με τί μνήμη/αποθηκευτικό;

X829 6/128 ειχε ακουστικα(δε τα δοκιμασα, ακομη σφραγισμένα τα εχω)

Απ οσο ειδα, κοστίζουν κανα 30αρι, σωστα?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

X829 6/128 ειχε ακουστικα(δε τα δοκιμασα, ακομη σφραγισμένα τα εχω)

Απ οσο ειδα, κοστίζουν κανα 30αρι, σωστα?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

24 ευρω εχουν..

Link to comment
Share on other sites

Εστω 24!

 

 

Λοιπόν, πηρα αυτην την θήκη, που εχει παραθυρακι.

Καποιος τροπος να βλεπω ειδοποιησεις/ωρα σε εκεινο το σημειο υπαρχει?

 

http://i65.tinypic.com/2ailt80.jpg

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ξέχασα να ενσωματώσω και τις ρυθμίσεις αλλαγής DPI & Screen Resolution κατεβάζετε το παρακάτω zip, φλασάρετε κανονικά από TWRP χωρίς wipe πριν και μετά, επανεκκινείτε πηγαίνετε στις LeEco ρυθμίσεις, βρίσκετε την καρτέλα με τις ρυθμίσεις ανάλυσης και DPI, πατάτε - ανοίγει, δίνετε root δικαιώματα και αλλάζετε ανάλυση και dpi έως και 4k!:p

 

Link

https://mega.nz/#!RJ0AzYiK!Oi-txQugQgnTKrlPSYcQKQx7382SZbJSZJbII-vcq6M

 

Crisbal ξερεις αν επηρεαζεται η μπαταρια θετικα η αρνητικα, αν κανουμε το dpi της οθονης 1920χ1080 ή αν την κανουμε 4k ?

to zip με το viper 4 το φλασαρουμε και αυτο απο twrp?

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Χρήστο έβαλα εθχες το βράδυ την καινούργια σου MIUI. Σήμερα διαπίστωσα ότι δε έχω δεδομένα κινητής τηλεφωνίας. Ενω τα έχω ενεργοποιημένα. Τι κάνουμε;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Χρήστο έβαλα εθχες το βράδυ την καινούργια σου MIUI. Σήμερα διαπίστωσα ότι δε έχω δεδομένα κινητής τηλεφωνίας. Ενω τα έχω ενεργοποιημένα. Τι κάνουμε;;;

 

εχει διαφορα απο την eui και σε μενα ετσι ηταν χθες

δες την εταιρεια κινητης σου τις apn ρυθμισεις και βαλτες σε νεο apn (+)

κουγκλαρισε το βαλε τις νεες ρυθμισεις και θα φτιαξει

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Το Χ829 4-64γίγα που μόλις παρέλαβα έχει.

 

Το Χ820 3-32γίγα ΔΕΝ είχε, πριν από μήνες τουλάχιστον

 

 

Δεν είπες (ή δεν είδα) ποιά έκδοση είχες παραγγείλει εσύ, την Χ820 ή την Χ829 και με τί μνήμη/αποθηκευτικό;

Ακομη χειροτερα. Τωρα μολις προσεξα οτι συγκεκριμενα το 6/64 820 απο Banggood ουτε το ανταπτορακι για να κουμπωσεις συμβατικα ακουστικα δεν εχει μεσα..... :(

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο, κατα την εγκατασταση της miui 8 7.4.24 μου έβγαλε στο twrp μόλις ξεκίνησε να την εγκαθιστά το εξής μήνυμα

mount: failed to mount /dev/block/bootdevice/by-name/system at /system: device or resource busy

Η εγκατάσταση ολοκληρώθηκε χωρίς πρόβλημα και το κινητό τρέχει κανονικά. Θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα αργότερα?

 

Για όσους πέρασαν την καινούργια miui rom του Χρήστου και δεν έχουν δεδομένα στο κινητό διαβάστε στις οδηγίες της rom το λέει ξεκάθαρα ότι πρέπει να περάσετε χειροκίνητα τις ρυθμίσεις apn του παρόχου σας για να δουλέψουν τα δεδομένα. Συγκεκριμένα σε εμένα στην κάρτα vodafone που έχω δεν χρειάστηκε να κάνω κάτι αλλά στην κάρτα cosmote έπρεπε να πειράξω λίγο τις ρυθμίσεις και όλα τώρα λειτουργούν κανονικά.

Edited by P_papadis
Link to comment
Share on other sites

Ακομη χειροτερα. Τωρα μολις προσεξα οτι συγκεκριμενα το 6/64 820 απο Banggood ουτε το ανταπτορακι για να κουμπωσεις συμβατικα ακουστικα δεν εχει μεσα..... :(

 

Που το διαπίστωσες ακριβώς?

Στο description το έχει.

 

Capture.png

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο, κατα την εγκατασταση της miui 8 7.4.24 μου έβγαλε στο twrp μόλις ξεκίνησε να την εγκαθιστά το εξής μήνυμα

 

Η εγκατάσταση ολοκληρώθηκε χωρίς πρόβλημα και το κινητό τρέχει κανονικά. Θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα αργότερα?

 

Για όσους πέρασαν την καινούργια miui rom του Χρήστου και δεν έχουν δεδομένα στο κινητό διαβάστε στις οδηγίες της rom το λέει ξεκάθαρα ότι πρέπει να περάσετε χειροκίνητα τις ρυθμίσεις apn του παρόχου σας για να δουλέψουν τα δεδομένα. Συγκεκριμένα σε εμένα στην κάρτα vodafone που έχω δεν χρειάστηκε να κάνω κάτι αλλά στην κάρτα cosmote έπρεπε να πειράξω λίγο τις ρυθμίσεις και όλα τώρα λειτουργούν κανονικά.

 

δεν θα εχεις προβλημα και εμενα ετσι ελεγε χθες αλλα ολα πηγαν καλα ;)

και οταν περνουσα το δακτυλικο (μονο 3 εχει τελικα) μου ελεγε error και report αλλα ολα λειτουργουσαν αψογα

μην τα δινεις σημασια

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

εχει διαφορα απο την eui και σε μενα ετσι ηταν χθες

δες την εταιρεια κινητης σου τις apn ρυθμισεις και βαλτες σε νεο apn (+)

κουγκλαρισε το βαλε τις νεες ρυθμισεις και θα φτιαξει

Φίλε μου σε ευχαριστώ το έκανα και έστρωσε.

Link to comment
Share on other sites

Crisbal ξερεις αν επηρεαζεται η μπαταρια θετικα η αρνητικα, αν κανουμε το dpi της οθονης 1920χ1080 ή αν την κανουμε 4k ?

to zip με το viper 4 το φλασαρουμε και αυτο απο twrp?

Σίγουρα όλο και κάτι θα κόβει αλλά δεν ξέρω ακριβώς πόσο. Πάντως εγώ το έχω 2560*1440 και 640DPI και είναι super!;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ακομη χειροτερα. Τωρα μολις προσεξα οτι συγκεκριμενα το 6/64 820 απο Banggood ουτε το ανταπτορακι για να κουμπωσεις συμβατικα ακουστικα δεν εχει μεσα..... :(

 

Όχι αυτό το έχει το αναφέρει, τα ακουστικά δεv βλέπω,τι να κάνουμε να το ακυρώσουμε; +24ε είναι το κουπόνι που σου δίνει περίπου δώρο υποτίθεται, τι να κάνουμε πιστεύω ότι δεν έχουμε κάπου καλύτερη προσφορά τι λέτε;

 

Διορθώνω έχει δίκιο ο φίλος πριν έχει Σημείωση: Αυτό το τηλέφωνο δεν περιλαμβάνει το βύσμα του προσαρμογέα.

Edited by pyrgoslyvios
X820 6/64 Indian από bangood!!!
Link to comment
Share on other sites

x820 6-64...

 

Όντως, στην Χ820 (ας πούμε διεθνή ή ευρωπαϊκή έκδοση) δεν έχει ακουστικά μέσα, όπως συνέβαινε και στην 3-32γίγα έκδοση του ίδιου κινητού που είχα πάρει εγώ.

https://www.banggood.com/LeTV-LeEco-Le-Max-2-X820-5_7-inch-6GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-820-Quad-core-4G-Smartphone-p-1138020.html

 

...οπότε είναι θέμα προνομιακής μεταχείρισης της ΗΠΑνικής αγοράς...η leeco θέλει να παρουσιάσει ένα κάπως πολυτελές πακέτο, με την ίδια τη συσκευασία να παραπέμπει σε ναυαρχίδα, και πολλά καλούδια.

 

Πάντως αυξάνει κατά πολύ το VFM ειδικά της 4-64γίγα έκδοσης, που πωλείται πολύ φθηνά, μεταξύ 170-180€ ( - 24€ για τα ακουστικά)

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσαμε να ανοιξουμε κανα ticket παραπόνων και να ζητήσουμε αντιστοιχης αξιας αξεσουαρ.

 

Μπορούμε να το κάνουμε αυτό με τα ίδια τα ακουστικά γιατί κάτι άλλο;αφού το είχε στην αρχή μέσα τι λέτε;

Edited by pyrgoslyvios
X820 6/64 Indian από bangood!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...