Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχεις ενα δικιο..δεν εχει κολλησει στο ελαχιστο, απλα κανω ερωτησεις ετσι ωστε να δω τι παιζει γενικοτερα

Καλημέρα. Ετσι πληροφοριακά...Όλα τα ΟS eui έχουν διαχείριση ram με μεγάλη cache ώστε ανα πάσα στιγμή να διατίθεται αυτή στον χρήστη ανάλογα με τις ανάγκες του. Οπότε μην κοιτάς την διαθέσιμη ram και μην την συγκρίνεις με τυχόν άλλα λειτουργικά (πχ SAMSUNG, HUAWEI, LENOVO) κλπ γιατί είναι τελείως διαφορετικά OS.;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Απο αυριο θα δω και τι bugs/ελλειψεις παιζουν, αλλα γενικα μαλλον, μεχρι να στρωσει η 14 και να γυρισει σε official, με βλεπω να μενω εδω. :)

Tα μόνα bugs είναι στην διάρκεια της μπαταρίας (μικρό sot) όχι πολύ -1-1,5 ώρες και κάποια crashes στην camera-video κατά την πορεία.Μια χαρά είναι...;) Επίσης είπες την μαγική κουβέντα( χ829= modem firmware 419D & 466D) :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

CrisBal μήπως σου είναι εύκολο να μου στείλεις το link από το ebay για το USB-C 3-3.1 ανταπτοράκι και για το καλώδιο?

Tempered glass για την κάμερα χρειάζεται τελικά επειδή προεξέχει?

Καλημέρα... :)

Αντάπτορας >>. http://www.ebay.com/itm/371778933195?_trksid=p2060353.m1438.l2649&var=640751068159&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Καλώδιο>>> http://www.ebay.com/itm/USB-C-3-1-Type-C-Male-to-USB-3-0-Cable-OTG-Data-Sync-Charging-Cable-For-Macbook/292081780937?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D2220072%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D2%26asc%3D40130%26meid%3De5534548039f4942968389c3cd2e4207%26pid%3D100005%26rk%3D1%26rkt%3D6%26sd%3D371778933195

Κάμερα... Αν έχεις καλή (χοντρή) θήκη που το καλύπτει δεν νομίζω. Αν όχι κακό δεν είναι να πάρεις.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δεν ξέρω τι παίζει, αλλά το δίκτυο μου δεν ανανεώνεται, π.χ., αν σε μία φάση πάω στο υπόγειο, για παράδειγμα, και πιάσω 2G, και μετά ανέβω πάνω(όπου πιάνει 4G) όση ώρα και να περιμένω, το κινητό θα παραμείνει σταθερά να τρέχει 2G. Καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει; (Έχω flashάρει πολλές ROM και δεν είδα καμία διαφορά, το πρόβλημα εξακολουθεί να υπάρχει!) Το θέμα είναι hardware; Να το επιστρέψω πίσω στο Gearbest; Ευχαριστώ. Αυτή την στιγμή είμαι στην CN-23s του Χρίστου, φανταστική ROM. Το πρόβλημα μου όμως παραμένει :( . Edited by filippos76

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Το έχω το κινητό από την Τρίτη το software απροβλημάτιστο δεν είχα θέματα με την international rom όπως ήρθε,βέβαια από τι κατάλαβα δεν θα παίρνω updates :p Λίγο πιο γρήγορο δακτυλικό αποτύπωμα θα ήθελα,και λίγο καλύτερο software της κάμερας,γενικά τίμια αγορά νομίζω.Είχε και θηκούλα μέσα και περασμένο tempered glass.
Link to comment
Share on other sites

CrisBal, εδώ έχουμε Iconpack που μπορούμε να βρούμε εύκολα ή θέμα της miui?? 4887290cd88bb6429ea1db664b73d386.jpg

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Το έχω το κινητό από την Τρίτη το software απροβλημάτιστο δεν είχα θέματα με την international rom όπως ήρθε,βέβαια από τι κατάλαβα δεν θα παίρνω updates :p Λίγο πιο γρήγορο δακτυλικό αποτύπωμα θα ήθελα,και λίγο καλύτερο software της κάμερας,γενικά τίμια αγορά νομίζω.Είχε και θηκούλα μέσα και περασμένο tempered glass.

 

Η International δεν παίρνει eui ota updates?

 

Tα μόνα bugs είναι στην διάρκεια της μπαταρίας (μικρό sot) όχι πολύ -1-1,5 ώρες και κάποια crashes στην camera-video κατά την πορεία.Μια χαρά είναι...;) Επίσης είπες την μαγική κουβέντα( χ829= modem firmware 419D & 466D) :lol:

.

 

Τι να το κάνεις το καλό μόντεμ αν δεν εχεις b20?

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Την βοηθεια σας σε ενα θεματακι που εχω παρακαλω. Τραβηξα σημερα βιντεο την κορη που χορευε στο μπαλετο της. Συνολικα περιπου 7 GB βιντεο, χωρισμενο σε 3 αρχεια. (Σταματαει μονο του την εγγραφη στα 3,53 GB, δεν ξερω γιατι) Παω να αντιγραψω η να μεταφερω τα αρχεια στο πισι και μου βγαζει error 0x80070141"the device is unreachable". Δεν μπορω να παρω τα αρχεια μου. Το κουμπωσα - ξεκουμπωσα καμμια 10αρια φορες (αυτη τη λυση βρηκα στο google) αλλα τιποτα. Εχω windows 10 x64, δεν ξερω αν παιζει ρολο, αλλα παντως δεν μου εχει ξανατυχει αυτο, μεχρι σημερα επαιρνα τα διαφορα αρχεια απο μεσα κανονικοτατα. Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν ρωτάς τον θείο? :lol::):p:D

Κατεβάζεις.... Βάζεις..... Παίζεις....

https://mega.nz/#!0VNhkDIZ!oO35m255MUyN64faRixdLfdc0GIZdx30lJS5HenXqrU

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

1.Ευχαριστώ Θείο :lol: αλλά τρώω πόρτα μετά από το download και το rally course

 

Screenshot_20170423-120709.jpg

 

2. αυτή η κινέζικη 5.9.023S που ανέβηκε 20170412 στο official έχει διαφορές από την [02/03/2017] LeMax2_CN-23s_CrisBalGreece στην κάμερα και στο fingerprint ?

Edited by dark_master
Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Η International δεν παίρνει eui ota updates?

 

 

 

Τι να το κάνεις το καλό μόντεμ αν δεν εχεις b20?

οχι δε παίρνει updates

 

 

 

Sent from my Le X829 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οχι δε παίρνει updates

 

 

 

Sent from my Le X829 using Tapatalk

 

Άλλο και τούτο, και ποιο είναι το τελευταίο stock security patch level & baseband που φοραει?

Link to comment
Share on other sites

Καμιά καλή θήκη έχετε να προτείνετε; Είδα μία της nillkin από αμαζόν αλλά βγαίνει κάνα 20αρι€

http://img.banggood.com/thumb/view/oaupload/banggood/images/52/24/c0650e78-fdc1-4a3f-9de7-9ab12b7f2481.jpg

http://www.banggood.com/Simple-Fall-resistant-Shockproof-Silicone-Back-Case-For-LeTV-LeEco-Le-Max-2-p-1130211.html

US$4.99

Edited by dark_master
Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Μία απορία που έχω ...Αυτό το firmware που συζητιέται με τι έχει να κάνει;Με το μόντεμ για το δίκτυο cosmote,wind κτλ μόνο ;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Άλλο και τούτο, και ποιο είναι το τελευταίο stock security patch level & baseband που φοραει?

αν σε βοηθαει

 

http://i64.tinypic.com/2e4hri1.jpg

 

Sent from my Le X829 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν ελληνικά με μανισια Ρομ κατεβάστε την εφαρμογή morelocal2 από το playstore η κάποια παρόμοια από αυτές που έχει

 

Αν δεν κάνω λάθος δεν στην μεταφράζει πλήρως την rom στα ελληνικά(χωρίς να'μαι σίγουρος)Την πέρασες εσύ την εφαρμογή?Αν ναι για πες μου στα settings είναι όλα πλήρως μεταφρασμένα?

Link to comment
Share on other sites

Την βοηθεια σας σε ενα θεματακι που εχω παρακαλω. Τραβηξα σημερα βιντεο την κορη που χορευε στο μπαλετο της. Συνολικα περιπου 7 GB βιντεο, χωρισμενο σε 3 αρχεια. (Σταματαει μονο του την εγγραφη στα 3,53 GB, δεν ξερω γιατι) Παω να αντιγραψω η να μεταφερω τα αρχεια στο πισι και μου βγαζει error 0x80070141"the device is unreachable". Δεν μπορω να παρω τα αρχεια μου. Το κουμπωσα - ξεκουμπωσα καμμια 10αρια φορες (αυτη τη λυση βρηκα στο google) αλλα τιποτα. Εχω windows 10 x64, δεν ξερω αν παιζει ρολο, αλλα παντως δεν μου εχει ξανατυχει αυτο, μεχρι σημερα επαιρνα τα διαφορα αρχεια απο μεσα κανονικοτατα.

 

Νίκο αυτό έχει σχέση με τη κωδικοποίηση του σκληρού σου. είναι σε fat32 ενώ για να αντιγραφεί ενιαία αρχείο πάνω από 4 gb θες ntfs.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκίμασε να το συμπιέσεις σε κομάτια το αρχείο με winrar ή 7zip να τα αντιγράψεις στο σκληρό και να τα αποσυμπιέσεις μετά

Link to comment
Share on other sites

Μία απορία που έχω ...Αυτό το firmware που συζητιέται με τι έχει να κάνει;Με το μόντεμ για το δίκτυο cosmote,wind κτλ μόνο ;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι αλλά επίσης περιλαμβάνει και τον οδηγό του fingerprint scanner. Στο δικό μου με την αλλαγή έφτιαξε το θέμα που σταματούσε να δουλεύει στο deepsleep.

Link to comment
Share on other sites

αν σε βοηθαει

 

http://i64.tinypic.com/2e4hri1.jpg

 

Sent from my Le X829 using Tapatalk

 

Α έχει καλό Baseband, έχεις δει 4g+ σηματακι στο δίκτυο κινητής?

Link to comment
Share on other sites

οχι 4g δε θυμαμαι να ειδα. θα το τσεκαρω ομως και θα σε πω

χρησιμοποιω cosmote whats up(πηρα νεα σιμ προχθες)

 

Sent from my Le X829 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος χ829 εδώ και τρείς μέρες...του έβγαλα την κινεζορομ που μου ήρθε και του πέρασα την official stock india 19s.Το πρόβλημα που παρατήρησα είναι ότι δεν φτάνει ποτέ στο 100% η φόρτιση.....σταμάταει στο 99% :O κι όλο το βράδυ να το αφήσω.Τι μπορεί να φταίει?Δεν δικαιολογείτε να'ναι η μπαταρία "χάλια" για τον λόγο ότι είναι τριών ημερών κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος χ829 εδώ και τρείς μέρες...του έβγαλα την κινεζορομ που μου ήρθε και του πέρασα την official stock india 19s.Το πρόβλημα που παρατήρησα είναι ότι δεν φτάνει ποτέ στο 100% η φόρτιση.....σταμάταει στο 99% :O κι όλο το βράδυ να το αφήσω.Τι μπορεί να φταίει?Δεν δικαιολογείτε να'ναι η μπαταρία "χάλια" για τον λόγο ότι είναι τριών ημερών κινητό.

 

Κανε ενα reboot και η φορτιση θα φτασει στο 100% οταν το ξαναβαλεις ρευμα.

Link to comment
Share on other sites

Κανε ενα reboot και η φορτιση θα φτασει στο 100% οταν το ξαναβαλεις ρευμα.

 

Οκ!Σ'ευχαριστώ :) Αν κι έχω τώρα 89% μπαταρία....δεν μπορώ "τρώγομαι" και θα το δοκιμάσω τώρα :p

Link to comment
Share on other sites

οχι 4g δε θυμαμαι να ειδα. θα το τσεκαρω ομως και θα σε πω

χρησιμοποιω cosmote whats up(πηρα νεα σιμ προχθες)

 

Sent from my Le X829 using Tapatalk

 

Πρέπει να στείλεις σμσ για να ενεργοποιηθεί το 4g της κοσμοτε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...