Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι φλασ ζιπ αντικατάσταση rename υπάρχουσας Root Browser επικόλληση δοκιμή επιστροφή στην προηγούμενη.

 

Το interface είναι ίδιο αλλά αλλάζουν οι ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Σταθερή ρομ χωρίς ρούτ που να παίζει ΤΑ ΠΑΝΤΑ δεν θα βρεις εδώ μέσα με τίποτα...και όλα τ' αλλα είναι λόγια να αγαπιόμαστε!

Βάζεις τον Asus Launcher επιπλέον και είσαι ΟΚ! Χιλιάδες ποστ έχουν γραφτεί εδώ μέσα συνεχώς διορθώνουν τα λάθη επι λαθών.. Δεν θέλω να κάνω αντιπαραθέσεις αλλά λέω απλά την γνώμη μου (8 μηνών) ! Όλα τα υπόλοιπα (κινέζικα apps) κρύβονται σε έναν φάκελο και ησυχάζεις μια για πάντα και με force stop! Είμαι εναντίον του άχρηστου ρουτ που σχεδόν καταστρέφει την μπαταρία και την

συσκευή!

 

Ο καθένας μπορεί να λέει την άποψη του ελεύθερα και να παραθέτει τις εμπειρίες του, αυτό εννοείται. Όσο αφορά το Root δεν ισχύει απόλυτα αυτό που λες αν ξέρεις πως το δουλεύεις και επιπλέον με τα Tweaks που υπάρχουν και το AKT αυτό σχεδόν εκμηδενίζεται. Τώρα όσο αφορά τα chinese app's μόνο με Root μπορούν να παγώσουν ή ακόμα και να διαγραφούν τελείως αλλιώς σε μια επανεκκίνηση τρέχουν σε αγώνα ταχύτητας. Τέλος όσο αφορά rom unrooted απλά αναφέρω ότι έχουμε και την 21s Remixed που είναι με βάση την 19s Indian με την άριστη διαχείριση μπαταρίας και τα καλά της 21s.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σημερα, επιτελους, αφου περιμενα την dhl να ανοιξει απο την πεμπτη που ηρθε το κινητο Ελλαδα.

 

Πρωτες εντυπωσεις θετικες, πολυ καλη συσκευη εκ πρώτης oψεως.

 

Εχω περασει ειδη twrp και την google rom tele23s του CrisBal (πολυ καλη δουλεια πραγματικα), εκανα και update στην εκδοση 40 μεσω OTA. :)

 

Γενικα δουλευει πολυ καλα οσο το δουλεψα και εχει απειρες επιλογες.

 

Μιας και ερχομαι απο lg προτιμαω χιλιες φορες το double tap to unlock απο τα δακτυλικο αποτυπωμα, αλλα καποιες ρυθμισεις που εχει στο μενου δεν φαινονται να δουλευουν, οπως επισης η free εκδοση του nova δεν φαινετε να κανει lock με double tap, υπαρχει καποιος αξιοπιστος τροπος να δουλευει double tap to unlock/lock σε αυτη την συσκευη;

 

Το δακτυλικο αποτυπωμα παντως δουλευει πολυ γρηγορα, αλλα εχει περιεργη συμπεριφορα, ενα με την ακριβεια που πρεπει να βαζεις το δακτυλο οσο το δυνατον πιο ακριβως με την θεση που ειχε στο σκαναρισμα και δευτερον παρατηρησα οταν η συσκευη μπαινει σε deepsleep μετα απο λιγα λεπτα δεν πιανει απευθειας το δακτυλικο αποτυπωμα, πρεπει να πατησεις το κουμπακι και μετα δουλευει κανονικα.

 

Και τελος τα κουμπια αφης ειναι απειρως ενοχλητικα, απορω γιατι τα βαζουν ακομα, υπαρχει καποιος τροπος να τα απενεργοποιησουμε και να γυρισουμε σε softbuttons στο κατω μερος της οθονης;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα την miuiκαι νομιζω πως έχω ένα θέματακι με τον fingerprint sensor καθώς όταν η οθόνη είναι κλειστή δεν λειτουργεί και λειτουργεί μόνο αφού πατήσω τον power button .Τα έχω στήσει όλα όπως θέλω ,μπορώ να κάνω backup κάπως και να ξανακάνω flash μπας και φτιάξει ή δεν έχει νόημα ?
Νέα ARoMA-CN-28s-Rooted- και Debloated
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σημερα, επιτελους, αφου περιμενα την dhl να ανοιξει απο την πεμπτη που ηρθε το κινητο Ελλαδα.

 

Πρωτες εντυπωσεις θετικες, πολυ καλη συσκευη εκ πρώτης oψεως.

 

Εχω περασει ειδη twrp και την google rom tele23s του CrisBal (πολυ καλη δουλεια πραγματικα), εκανα και update στην εκδοση 40 μεσω OTA. :)

 

Γενικα δουλευει πολυ καλα οσο το δουλεψα και εχει απειρες επιλογες.

 

1. Μιας και ερχομαι απο lg προτιμαω χιλιες φορες το double tap to unlock απο τα δακτυλικο αποτυπωμα, αλλα καποιες ρυθμισεις που εχει στο μενου δεν φαινονται να δουλευουν, οπως επισης η free εκδοση του nova δεν φαινετε να κανει lock με double tap, υπαρχει καποιος αξιοπιστος τροπος να δουλευει double tap to unlock/lock σε αυτη την συσκευη;

 

2. Το δακτυλικο αποτυπωμα παντως δουλευει πολυ γρηγορα, αλλα εχει περιεργη συμπεριφορα, ενα με την ακριβεια που πρεπει να βαζεις το δακτυλο οσο το δυνατον πιο ακριβως με την θεση που ειχε στο σκαναρισμα και δευτερον παρατηρησα οταν η συσκευη μπαινει σε deepsleep μετα απο λιγα λεπτα δεν πιανει απευθειας το δακτυλικο αποτυπωμα, πρεπει να πατησεις το κουμπακι και μετα δουλευει κανονικα.

 

3. Και τελος τα κουμπια αφης ειναι απειρως ενοχλητικα, απορω γιατι τα βαζουν ακομα, υπαρχει καποιος τροπος να τα απενεργοποιησουμε και να γυρισουμε σε softbuttons στο κατω μερος της οθονης;

Καταρχήν καλορίζικο..

1. Μερικές επιλογές είναι σε ανάπτυξη όπως έχουμε πει άπειρες φορές. Μπορείς να βάλεις Prime και tesla unread και να τα έχεις όλα. Ψάξε λίγο στο Google και θα βρεις πως..

2. Έπρεπε στην εγγραφή του αποτυπώματος να κουνάς το δάχτυλο σε διάφορες κατευθύνσεις DeepSleep επίσης υπάρχει εφαρμογή στο playstore και δοκίμασε και τον dialer *#*#46360000#*#* απενεργοποιήση το underground resources. Και στον διαχειριστή τηλεφώνου κλείσε το μεγάλη αναμονή κατά την διάρκεια του ύπνου.

3. Όχι προς το παρόν δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα αλλά καλή ιδέα αν και δεν με βόλεψε ποτέ σε άλλα κινητά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά έβαλα την miuiκαι νομιζω πως έχω ένα θέματακι με τον fingerprint sensor καθώς όταν η οθόνη είναι κλειστή δεν λειτουργεί και λειτουργεί μόνο αφού πατήσω τον power button .Τα έχω στήσει όλα όπως θέλω ,μπορώ να κάνω backup κάπως και να ξανακάνω flash μπας και φτιάξει ή δεν έχει νόημα ?

 

Θα πας στο κέντρο ασφαλείας να απενεργοποιήσεις την διάρκεια ύπνου και εξοικονόμηση μπαταρίας. Επίσης μπορείς να παίξεις με After market apk τέτοιου τύπου. https://market.android.com/details?id=eu.thedarken.wl

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

50 φωτο φτάνουν γιατί δεν θα ξέρουμε τι να διαλέξουμε στο τέλος

 

https://mega.nz/#!1CYTzaBL!qPQYFpGKflXqqEvsVfJtJuUj-FgGqmxKmym7vl0l-1w

CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Πω ρε π@@@@ μου, μας πέθαναν εκεί στη Leeco, που να το φανταστώ ότι θα παει τόσο φθηνά το τηλεφωνακι και με B20.... Καλά και τα 6 gb φιγούρα. Κριμα. Τυχεροί όσοι παραγγείλετε τώρα με τα 199.

Άσε και εγώ δεν το παρήγγειλα για εμένα για ένα φίλο. Πείρα το X829 ένα μήνα πριν, αν το ήξερα ότι με ένα 10ρικο παραπάνω θα έπερνα τώρα 6gb + 800αρα θα περίμενα :p

 

 

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ για φίλο θα το παραγγείλω. Θα του προτείνω αν θέλει να πάρει το δικό μου για 160 φράγκα :D
CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πρόβλημα και που έβαλες NOVA launcher. Το γυρνάς οπότε θες από προεπιλογες.

Είναι Root όταν θα βάζεις εφαρμογή που ζητάει Root θα ανοίγει παράθυρο θα πατάς επάνω θα πηγαίνει στις άδειες Root και απλά θα δίνεις. ;)

 

Cris, ευχαριστώ. Πες μου επίσης, το ΑΚΤ γιατί δεν κάνει τίποτε; Ενώ ανοίγει (του έδωσα και άδεια root) καμμία επιλογή-ρύθμιση δεν ενεργοποιείται. Τι μπορεί να φταίει;

LeEco LeTV Le Max 2 x829 (6/128) - ROM: DerpFest-10-Community-x2-20200319 ROOTED
Link to comment
Share on other sites

Cris, ευχαριστώ. Πες μου επίσης, το ΑΚΤ γιατί δεν κάνει τίποτε; Ενώ ανοίγει (του έδωσα και άδεια root) καμμία επιλογή-ρύθμιση δεν ενεργοποιείται. Τι μπορεί να φταίει;

 

Από που το συμπεραίνεις αυτό? Βάλε την επιλογή σου και τσέκαρε μετά στο μενού αριστερά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

50 φωτο φτάνουν γιατί δεν θα ξέρουμε τι να διαλέξουμε στο τέλος

 

https://mega.nz/#!1CYTzaBL!qPQYFpGKflXqqEvsVfJtJuUj-FgGqmxKmym7vl0l-1w

 

Ναι για αρχή καλά είναι. :lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Διάβαζα σε ξένο φόρουμ ότι όλα τα Μαξ 2 έχουν πρόβλημα με screen flickering τουλάχιστον τα περισσότερα απλά σε κάποια είναι ελαφρύ και δεν το καταλαβαίνεις και λέγαν ότι για τσεκαρισμα να κατεβάσετε το dark meadow the pact με το ξεκίνημα του παιχνιδιού κάνει φλικερινκ η οθόνη,και ναι εμένα κάνει... Άσχετο παιχνιδαρα το συγκεκριμένο
Link to comment
Share on other sites

Σταθερή ρομ χωρίς ρούτ που να παίζει ΤΑ ΠΑΝΤΑ δεν θα βρεις εδώ μέσα με τίποτα...και όλα τ' αλλα είναι λόγια να αγαπιόμαστε!

Βάζεις τον Asus Launcher επιπλέον και είσαι ΟΚ! Χιλιάδες ποστ έχουν γραφτεί εδώ μέσα συνεχώς διορθώνουν τα λάθη επι λαθών.. Δεν θέλω να κάνω αντιπαραθέσεις αλλά λέω απλά την γνώμη μου (8 μηνών χρήσης κινητού) ! Όλα τα υπόλοιπα (κινέζικα apps) κρύβονται σε έναν φάκελο και ησυχάζεις μια για πάντα κανοντας χρήση και του force stop! Είμαι εναντίον του άχρηστου ρουτ που σχεδόν καταστρέφει την μπαταρία και την συσκευή!

(Η συσκευή είναι Χ822 - Σουηδία)

λυπάμαι, αλλά αυτά που λες περί ροοτ δείχνουν ότι δεν έχεις ιδέα. Προσωπική μου γνώμη φυσικά.

 

Κάτσε με την Original LeEco αφού είσαι τόσο ενθουσιασμένος αλλά σε παρακαλώ διάβασε λίγο στο ιντερνέτ / βικιπαίδεια τη ακριβώς είναι το ροοτ, τη δυνατότητές σου δίνει και γιατί πολλοί Provider και κατασκευαστές δεν το θέλουν και μετά ξαναμιλαμε.

Edited by tassos_ger
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλορίζικο..

1. Μερικές επιλογές είναι σε ανάπτυξη όπως έχουμε πει άπειρες φορές. Μπορείς να βάλεις Prime και tesla unread και να τα έχεις όλα. Ψάξε λίγο στο Google και θα βρεις πως..

2. Έπρεπε στην εγγραφή του αποτυπώματος να κουνάς το δάχτυλο σε διάφορες κατευθύνσεις DeepSleep επίσης υπάρχει εφαρμογή στο playstore και δοκίμασε και τον dialer *#*#46360000#*#* απενεργοποιήση το underground resources. Και στον διαχειριστή τηλεφώνου κλείσε το μεγάλη αναμονή κατά την διάρκεια του ύπνου.

3. Όχι προς το παρόν δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα αλλά καλή ιδέα αν και δεν με βόλεψε ποτέ σε άλλα κινητά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Θα πας στο κέντρο ασφαλείας να απενεργοποιήσεις την διάρκεια ύπνου και εξοικονόμηση μπαταρίας. Επίσης μπορείς να παίξεις με After market apk τέτοιου τύπου. https://market.android.com/details?id=eu.thedarken.wl

 

Σε ευχαριστω και ευχαριστω και για την αμεση απαντηση.

 

1)Το double tap to lock το εκανα να δουλεψει με τον prime.

 

2)Το αποτυπωμα το εκανα οπως ειπες και φαινεται να δουλευει καλυτερα.

 

3)Τα capacitive buttons εχω χρονια να τα δουλεψω και τα ξεσυνηθισα, νομιζω τα on screen ειναι πολυ πιο βολικα, αλλαζουν σειρα, εχεις ενα μεγαλο σημειο που αν παει το δακτυλο θα πιασει, ενω με τα capasitive θελει να πατησεις σε συγκεκριμενο σημειο, τουλαχιστον στο x820 δεν πιανουν με το παραμικρο οπως πιανεις το κινητο απο κατω ή απο διπλα, πιανουν στην μεση.

 

Και κατι καινουριο, εχω κανει φυλλο και φτερο τις ρυθμισεις δεν μπορω να βρω πως ρυθμισουμε background στην lock screen, δεν φαινεται να εχει πουθενα ρυθμισεις για την lock screen, εκτος και αν ειμαι τυφλος. Δεν μπορεσα ουτε μεσα απο τις φωτογραφιες να ορισω απευθειας μια φωτο ως φοντο στην lock screen.

 

Δοκιμασα να βαλω αλλο locker, ξεκλειδωνω βγαινει και ο default locker απο πισω και θελει να ξαναξεκλειδωσεις. :(

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στο κέντρο ασφαλείας να απενεργοποιήσεις την διάρκεια ύπνου και εξοικονόμηση μπαταρίας. Επίσης μπορείς να παίξεις με After market apk τέτοιου τύπου. https://market.android.com...u.thedarken.wl

 

Cris που βρίσκεται. Το κέντρο ασφαλείας;

Νέα ARoMA-CN-28s-Rooted- και Debloated
Link to comment
Share on other sites

Διάβαζα σε ξένο φόρουμ ότι όλα τα Μαξ 2 έχουν πρόβλημα με screen flickering τουλάχιστον τα περισσότερα απλά σε κάποια είναι ελαφρύ και δεν το καταλαβαίνεις και λέγαν ότι για τσεκαρισμα να κατεβάσετε το dark meadow the pact με το ξεκίνημα του παιχνιδιού κάνει φλικερινκ η οθόνη,και ναι εμένα κάνει... Άσχετο παιχνιδαρα το συγκεκριμένο

 

Επιβεβαιώνω και εγώ κατέβασα να το δοκιμάσω και όντως κάνει.Έκλεισα και akt και έκανα επανεκκίνηση για να σιγουρευτώ. Σαν μικρά παράσιτα είναι που εμφανίζονται σπασμωδικά. Τουλάχιστον για τώρα αλλού δεν το παρατήρησα,όπως και σε κάτι VRapps που δοκίμασα και με ενδιαφέρουν. Μάλλον επειδή ειναι βαρύ και χρησιμοποιεί συγκεκριμένο hardware του κινητού το οποίο και έχει θέμα? Ή απλά λανθασμένα developer options?

 

Νταξει,μεταξυ μας τέτοια τιμή και τέτοιο κινητό, πάντα κάποιο λάκο έχει η φάβα. Να λες καλά που δεν είσαι με fingerprint θέμα που έχουν αλλοι.Δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει καμια παραμετροποίηση από software κιόλας. Αν μιλάς για XDA, το νήμα είναι εδώ

https://forum.xda-developers.com/le-max-2/help/max-2-screen-flickering-problem-t3431637

 

Καποιοι ισχυριζονται ότι εφόσον δεν είναι γενικό θέμα, μάλλον είναι software. Κάτι με GPU και CPU rendering. Δεν ξέρω αν η εταιρεία βγάλει fix με τη Nougat ή απλά είναι κάποιο θέμα από τα developer options.

 

Καμία ιδέα κάποιος? Σε άλλον το κάνει ίσως?

 

Ιδού το πρόβλημα, το ανέβασα:

 

Edited by nikolaos8
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει notification bar nugat μέχρι να φτιάξουν τα παιδιά το eui modder κατεβάστε απ το blackmart η το Google το meterial notification bar pro , την κάνει ίδια με της rr και κατανάλωση μπαταρίας 0.4 σε ένα κύκλο φόρτισης..
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται για όλους!

https://www.kimovil.com/to/special/tPhxUZ

 

Φίλε μου Cris χρόνια Πολλά καταρχήν και Χριστός ανέστη, αυτή η έκδοση του Le Max2 φοράει την sharp οθόνη; γιατί εδώ:https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-leeco-letv-le-max-2-6gb-64gb λέει πως είναι απλή lcd ips ευχαριστώ!!!

X820 6/64 Indian από bangood!!!
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλορίζικο..

1. Μερικές επιλογές είναι σε ανάπτυξη όπως έχουμε πει άπειρες φορές. Μπορείς να βάλεις Prime και tesla unread και να τα έχεις όλα. Ψάξε λίγο στο Google και θα βρεις πως..

2. Έπρεπε στην εγγραφή του αποτυπώματος να κουνάς το δάχτυλο σε διάφορες κατευθύνσεις DeepSleep επίσης υπάρχει εφαρμογή στο playstore και δοκίμασε και τον dialer *#*#46360000#*#* απενεργοποιήση το underground resources. Και στον διαχειριστή τηλεφώνου κλείσε το μεγάλη αναμονή κατά την διάρκεια του ύπνου.

3. Όχι προς το παρόν δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα αλλά καλή ιδέα αν και δεν με βόλεψε ποτέ σε άλλα κινητά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Θα πας στο κέντρο ασφαλείας να απενεργοποιήσεις την διάρκεια ύπνου και εξοικονόμηση μπαταρίας. Επίσης μπορείς να παίξεις με After market apk τέτοιου τύπου. https://market.android.com/details?id=eu.thedarken.wl

 

δεν βρισκων την απενεργοποιηση της διαρκειας υπνου.επισης στο dialer αμα πατησω *#*#46360000#*#* δεν μου βγαζει το μενου που εβγαζε πριν την βαλω την ρομ

Νέα ARoMA-CN-28s-Rooted- και Debloated
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.εχω ρωτήσει και παλιότερα αλλά δεν είδα καμιά απάντηση σχετικά με το bluetooth του αυτοκινήτου.το πρόβλημα μου είναι ότι δεν συνδέεται το κινητό σαν τηλέφωνο για να μιλάω και να δέχομαι κλήσεις από το αυτοκίνητο.εχει κάποιος άλλως το ίδιο πρόβλημα;Είναι θέμα rom;Μήπως κάποια ρύθμιση; Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ κατέβασα να το δοκιμάσω και όντως κάνει.Έκλεισα και akt και έκανα επανεκκίνηση για να σιγουρευτώ. Σαν μικρά παράσιτα είναι που εμφανίζονται σπασμωδικά. Τουλάχιστον για τώρα αλλού δεν το παρατήρησα,όπως και σε κάτι VRapps που δοκίμασα και με ενδιαφέρουν. Μάλλον επειδή ειναι βαρύ και χρησιμοποιεί συγκεκριμένο hardware του κινητού το οποίο και έχει θέμα? Ή απλά λανθασμένα developer options?

 

Νταξει,μεταξυ μας τέτοια τιμή και τέτοιο κινητό, πάντα κάποιο λάκο έχει η φάβα. Να λες καλά που δεν είσαι με fingerprint θέμα που έχουν αλλοι.Δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει καμια παραμετροποίηση από software κιόλας. Αν μιλάς για XDA, το νήμα είναι εδώ

https://forum.xda-developers.com/le-max-2/help/max-2-screen-flickering-problem-t3431637

 

Καποιοι ισχυριζονται ότι εφόσον δεν είναι γενικό θέμα, μάλλον είναι software. Κάτι με GPU και CPU rendering. Δεν ξέρω αν η εταιρεία βγάλει fix με τη Nougat ή απλά είναι κάποιο θέμα από τα developer options.

 

Καμία ιδέα κάποιος? Σε άλλον το κάνει ίσως?

 

Ιδού το πρόβλημα, το ανέβασα:

 

Finger print θέμα είχα με όλες τις ρομαντικές μόνο με χ829 μου δουλεύει αέρα

Εμένα μου το έκανε δύο τρεις φορές ακόμη μία στην αρχική οθόνη πριν μέρες αλλά σε όλη τον οθόνη ταυτόχρονα έβλεπα μόνο flickering για ένα δευτερόλεπτο και άλλες δύο μία youtube και μία σε ένα παιχνίδι πάλι μικρή διάρκεια ενός δευτερολέπτου,για αυτό το έψαξα δεν ήμουν πολύ σίγουρος τι είναι και βρήκα τα σχόλια που είπα παραπάνω στο ιντερνετ και κατέβασα το συγκεκριμένο παιχνίδι να επαληθευτω,

Όπως επίσης βρήκα δυο βιντεάκια είναι για iphone και ipode που έχουν το ίδιο πρόβλημα και δείχνει ότι δεν είναι πρόβλημα οθόνης,απλά εκεί που συνδέεται η οθόνη με το κινητό στην υποδοχή πέρναγε παραπάνω ρεύμα και το δημιουργούσε,ο τύπος το έλυσε βάζοντας μία ειδική ηλεκτρική ταινία,σαν κίτρινο ζελοτειπ φαντάσου το

Link to comment
Share on other sites

δεν βρισκων την απενεργοποιηση της διαρκειας υπνου.επισης στο dialer αμα πατησω *#*#46360000#*#* δεν μου βγαζει το μενου που εβγαζε πριν την βαλω την ρομ

 

Οι miui rom δεν έχουν αυτό το μενού. Δοκίμασε να δεις από το κέντρο ασφαλείας αν είναι τσεκαρισμενο το καθαρισμός cache σε ύπνο και παίξε και με playstore εφαρμογές. Έχω τώρα την καινούργια επάνω χωρίς doze και δεν έχω τέτοια θέματα με το Fingerprint και δουλεύει σωστά. Υπομονή λίγο να την τελειώσω και ανεβαίνει και την βάζεις. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα.εχω ρωτήσει και παλιότερα αλλά δεν είδα καμιά απάντηση σχετικά με το bluetooth του αυτοκινήτου.το πρόβλημα μου είναι ότι δεν συνδέεται το κινητό σαν τηλέφωνο για να μιλάω και να δέχομαι κλήσεις από το αυτοκίνητο.εχει κάποιος άλλως το ίδιο πρόβλημα;Είναι θέμα rom;Μήπως κάποια ρύθμιση; Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τσεκαρες όλες τις ρυθμίσεις? Τι σου εμφανίζει κατά την σύνδεση? Με Nokia & Sony που έχω παίζει οκ. Τι μάρκα είναι το BT του αυτοκινήτου?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Οι miui rom δεν έχουν αυτό το μενού. Δοκίμασε να δεις από το κέντρο ασφαλείας αν είναι τσεκαρισμενο το καθαρισμός cache σε ύπνο και παίξε και με playstore εφαρμογές. Έχω τώρα την καινούργια επάνω χωρίς doze και δεν έχω τέτοια θέματα με το Fingerprint και δουλεύει σωστά. Υπομονή λίγο να την τελειώσω και ανεβαίνει και την βάζεις. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τσεκαρες όλες τις ρυθμίσεις? Τι σου εμφανίζει κατά την σύνδεση? Με Nokia & Sony που έχω παίζει οκ. Τι μάρκα είναι το BT του αυτοκινήτου?

ef6c27515a27f10253705b692bc3def0.jpg

 

 

Ρυθμίσεις δεν έχω πειράξει κάτι αφού με άλλο κινητό δουλεύει.επισης έχω ένα handsfree bluetooth κινεζικό , που και εκεί δουλεύει.μονο στο αυτοκίνητο έχω θέμα.σαν συσκευή πολυμέσων μόνο λειτουργεί.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ρυθμίσεις δεν έχω πειράξει κάτι αφού με άλλο κινητό δουλεύει.επισης έχω ένα handsfree bluetooth κινεζικό , που και εκεί δουλεύει.μονο στο αυτοκίνητο έχω θέμα.σαν συσκευή πολυμέσων μόνο λειτουργεί.

 

Ναι βρε στο τηλέφωνο λέω να δεις στις ρυθμίσεις BT επάνω στην συσκευή που λέει σύνδεση ως συσκευή πολυμέσων, χρήση τηλεφώνου, μεταφορά αρχείων κλπ..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε στο τηλέφωνο λέω να δεις στις ρυθμίσεις BT επάνω στην συσκευή που λέει σύνδεση ως συσκευή πολυμέσων, χρήση τηλεφώνου, μεταφορά αρχείων κλπ..

1bbe941382adfd460005d54fb0e4dbf2.jpg

 

 

Όλα τσεκαρισμενα είναι.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου Cris χρόνια Πολλά καταρχήν και Χριστός ανέστη, αυτή η έκδοση του Le Max2 φοράει την sharp οθόνη; γιατί εδώ:https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-leeco-letv-le-max-2-6gb-64gb λέει πως είναι απλή lcd ips ευχαριστώ!!!

 

Καλημέρα λάθος μου δεν το είχα τσεκάρει σε όλες τις εκδόσεις γράφει το ίδιο τύπο οθόνης, μένουμε σ'αυτό που μας είχες αναφέρει από παλιά πολλές φορές, με το καλό να έρθει σ'ολους μας είναι καλή προσφορά!!!!!

X820 6/64 Indian από bangood!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...