Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Cris δεν βλέπω κανένα ζιπ για να κατεβάσω. Κάποιο λινκ ίσως; Αυτό που μου έγραψες, δεν το ανοίγει.

Σε ευχαριστώ.

https://mega.nz/#!I8QVSK6Z!Aecgv3G1sAV7vzMJB5-Ar5mEN_dNy6Cg9MeJRTOASQw

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

Τελικά λύθηκε το πρόβλημα με το playstore ευχαριστώ:) και θα την κρατήσω την Ρομ

Απλά θα ρωτήσω ξανά παιδιά μου εμφανίζει σαν διαθέσιμη ενημέρωση τελε 32s αλλά ήδη έχω αυτήν και εκεί που είναι για λήψη μου λέει md5 49,5 mb το κατεβαζω; Τι ακριβώς είναι το md5; Δε θέλω να βάλω κάτι που θα πειράζει το κερνελ γιατί από όσο ξέρω το κερνελ αν πειραχτει δεν αλλάζει ούτε με μανησια Ρομ μετά,διορθωστε με αν είμαι λάθος

 

Όχι βρε μην φοβάσαι το κερνελ δεν το πειράζουν τα Update προς το παρόν είναι καθαρά για το σύστημα. Αλλά μου κάνει εντύπωση που σου εμφανίζει την 32. Υποτίθεται ότι είμαστε στην 37.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά θα γυρίσω σε μαμά Ρομ μάλλον αυτή την 829 γιατί έχω θεματακια

Κρασαρουν κάποιες εφαρμογές στην τελε αλλά το χειρότερο είναι στο playstore

Όταν κατεβάσω μεγάλο αρχείο π.χ celtic heroes προς το τέλος του download πριν την εγκατάσταση crashari το playstore και άντε ξανά από την αρχή download

Επίσης αν και με εφαρμογές leeco η μαμά εχθές μου εδεινε απανωτά 142-145.000 antutu ενώ με τελε maximum 141

Πολύ καλή προσπάθεια πάντως συνεχίστε την καλή δουλειά

δώσε rights στο PlayStore

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω ειδικά με sms απο τράπεζες δεν μου ρχεται τίποτα. Δεν έχω βρει λύση ακόμα

Άλλο ρώτησα εγώ..

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Καλησπερα TheBigWerewolf. Ειναι ευκολο να μου ανεβασεις ενα αντιγραφο ασφαλειας του τηλεφωνου σου απο twrp χωρις να περιεχει το system και system image και data που στην ουσια αυτα ειναι τα τεραστια. Τα υπολλοιπα πιανουν λιγο χωρο και δεν τα εχω για επαναφορα. Η τελευταια μου ελπιδα ειναι αυτη:cry:

Χρειαζομαι τα αντιγραφα

cashe

boot

recovery

splash

misc

efs

modem firmware

 

 

Η οποιο αλλο ατομο μπορει να το κανει?

Edited by hunters1977
CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε μην φοβάσαι το κερνελ δεν το πειράζουν τα Update προς το παρόν είναι καθαρά για το σύστημα. Αλλά μου κάνει εντύπωση που σου εμφανίζει την 32. Υποτίθεται ότι είμαστε στην 37.

 

Αυτό είναι το screenshot cris αυτό μου εμφανίζει

Μπα άκυρο δεν μπορώ να το ανεβάσω ενώ παίρνω screenshot που λέει ,200-300 kb όταν το ανεβάζω εδώ λέει πως πέρασε το όριο του 1mb μάλλον είναι μεγαλύτερα σε μέγεθος από ότι μου λέει ο διαχειριστής αρχείων

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://imgur.com/a/ujogh

Edited by revyien
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα TheBigWerewolf. Ειναι ευκολο να μου ανεβασεις ενα αντιγραφο ασφαλειας του τηλεφωνου σου απο twrp χωρις να περιεχει το system και system image και data που στην ουσια αυτα ειναι τα τεραστια. Τα υπολλοιπα πιανουν λιγο χωρο και δεν τα εχω για επαναφορα. Η τελευταια μου ελπιδα ειναι αυτη:cry:

Χρειαζομαι τα αντιγραφα

cashe

boot

recovery

splash

misc

efs

modem firmware

 

 

Η οποιο αλλο ατομο μπορει να το κανει?

 

Το boot image είναι άχρηστο είναι το TWRP το EFS είναι τα ΙΜΕΙ του κάθε τηλεφώνου με τα Id άχρηστα και αυτά, το misc είναι στο exe του TWRP το έχω μέσα τα cache είναι μνήμες ταχείας αποθήκευσης άρα άχρηστες και αυτές, άρα αν θες το Firmware μόνο τα έχουμε όλα σε Zip. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό είναι το screenshot cris αυτό μου εμφανίζει

Μπα άκυρο δεν μπορώ να το ανεβάσω ενώ παίρνω screenshot που λέει ,200-300 kb όταν το ανεβάζω εδώ λέει πως πέρασε το όριο του 1mb μάλλον είναι μεγαλύτερα σε μέγεθος από ότι μου λέει ο διαχειριστής αρχείων

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://imgur.com/a/ujogh

 

Πήγαινε εδώ και ανέβασε χύμα ότι θες ή φτιάξε και λογαριασμό δωρεάν να το έχεις. https://postimage.io Στο myphone.gr δεν ανεβαίνει ποτέ φώτο ή αν έχεις στείλε κατευθείαν από Tapatalk ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

cris το splash τι ειναι? οποτε τα εχω δοκιμασει ολα, το παιρνω αποφαση, δεν στρωνει. Θα παει στα παιδια για παιχνιδομηχανη και θα παρω ενα αλλο:lol:
CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά σήμερα παρέλαβα το χ829 6 gb ram 128. Είναι με την 5.8.016s. Αυτή είναι σαν γκλομπαλ και καλά; Εγώ δεν σκαμπαζω από φλασαρισματα κλπ αλλά έχω τον κολλητό που είναι τζιμανι σ αυτά και τα περνά αυτός όλα. Να περάσουμε official κινεζική η να το αφήσω ως έχει; Έχει διάφορες σε ταχύτητα; Είναι σταθερή αυτή που φορά τώρα; Edited by tomass
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά σήμερα παρέλαβα το χ829 6 gb ram 128. Είναι με την 5.8.016s. Αυτή είναι σαν γκλομπαλ και καλά; Εγώ δεν σκαμπαζω από φλασαρισματα κλπ αλλά έχω τον κολλητό που είναι τζιμανι σ αυτά και τα περνά αυτός όλα. Να περάσουμε official κινεζική η να το αφήσω ως έχει; Έχει διάφορες σε ταχύτητα; Είναι σταθερή αυτή που φορά τώρα;

 

Καταρχάς...Δοκίμασε αν δουλεύει το fingerprint σου και πόσο γρήγορα...

Αν δουλεύει.. και το χρησιμοποιείς μείνε όπως είσαι...( Μέχρι να βάλλουν τουλάχιστον το double tap ο Τάσος και ο Χρήστος) Αλλιώς έχεις μεγάλες πιθανότητες να χάσει την λειτουργικότητα του.

 

Αν δεν σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο...Και είσαι έτοιμος να πειραματιστείς... Τότε κάνε FULL BACKUP και περνά την Telegram 23s...

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει κομπλέ και γρήγορα το δαχτυλικο αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν πέρνει αναβαθμίσεις μ αυτή τη ρομ ..από ότι έχω καταλάβει την περνάν τα κινεζομαγαζα δεν είναι οφισιαλ... Τα λέω καλά η κάνω λάθος;
Link to comment
Share on other sites

cris το splash τι ειναι? οποτε τα εχω δοκιμασει ολα, το παιρνω αποφαση, δεν στρωνει. Θα παει στα παιδια για παιχνιδομηχανη και θα παρω ενα αλλο:lol:

 

Unbrick qfil έκανες?Αν όχι είναι η τελευταία σου ευκαιρία..:lol::p

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

cris το splash τι ειναι? οποτε τα εχω δοκιμασει ολα, το παιρνω αποφαση, δεν στρωνει. Θα παει στα παιδια για παιχνιδομηχανη και θα παρω ενα αλλο:lol:

 

Τίποτα ιδιαίτερο. Εικονίδια και έναρξη είναι ...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει κομπλέ και γρήγορα το δαχτυλικο αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν πέρνει αναβαθμίσεις μ αυτή τη ρομ ..από ότι έχω καταλάβει την περνάν τα κινεζομαγαζα δεν είναι οφισιαλ... Τα λέω καλά η κάνω λάθος;

 

Πάνω κάτω έτσι είναι...Οι περισσότεροι εδώ έχουμε την Telegram για να ξέρεις με πολύ συχνά update από τα παιδιά..

Για να είσαι αρκετά καλυμμένος, ξεκινά να διαβάζεις από την ~~395 σελίδα και μετά...Θα μάθεις πολλά...

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

1) υπάρχει τρόπος να γράφουμε μήνυμα και αντί γιά 50 χαρακτήρες να μας δίνει 160;;;

2) μάλλον το είπατε ήδη αλλά δεν μπορώ να το βρω,πως κάνω εγγραφή την κλήση;

3)και για κάποιο λόγο δεν μου ανοίγει κανένα txt αρχείο μου γράφει απέτυχε το άνοιγμα του αρχείου

Edited by revyien
Link to comment
Share on other sites

1) υπάρχει τρόπος να γράφουμε μήνυμα και αντί γιά 50 χαρακτήρες να μας δίνει 160;;;

2) μάλλον το είπατε ήδη αλλά δεν μπορώ να το βρω,πως κάνω εγγραφή την κλήση;

3)και για κάποιο λόγο δεν μου ανοίγει κανένα txt αρχείο μου γράφει απέτυχε το άνοιγμα του αρχείου

 

Καλά που μου το θύμισες στο επόμενο Update

2. Ρυθμίσεις εφαρμογές κλήσεις επαφές ενεργοποίηση εγγράφων

3. Κατέβασε text reader της επιλογής σου ή μέσω Root Browser rb-text Reader

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλά που μου το θύμισες στο επόμενο Update

2. Ρυθμίσεις εφαρμογές κλήσεις επαφές ενεργοποίηση εγγράφων

3. Κατέβασε text reader της επιλογής σου ή μέσω Root Browser rb-text Reader

 

Να τα πάρουμε ένα ενα; Μπαίνω εφαρμογές, πατάω κλήσεις ή επαφές αλλά πουθενά δεν έχει ενεργοποίηση εγγραφών, έχει μόνο τα κλασικά χωρηγηση αδειών εκαθαρηση δεδομένων και τα λοιπά

Edited by revyien
Link to comment
Share on other sites

Να τα πάρουμε ένα ενα; Μπαίνω εφαρμογές, πατάω κλήσεις ή επαφές αλλά πουθενά δεν έχει ενεργοποίηση εγγραφών, έχει μόνο τα κλασικά χωρηγηση αδειών εκαθαρηση δεδομένων και τα λοιπά

Περιοχή έχεις βάλει Ευρώπη-Ελλάδα ;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

Chris κατέβασα την miuiv8.3.27 να την ψάξω, παίζει να έχεις σε ζιπ ελληνικό πακ?

 

Καλημέρα την εχω δει καιρό και την είχα ξεκινήσει αλλά....έχει πολλά bugs σύμφωνα με πολλά sites εξωτερικού οπότε προς το παρός την αφήνουμε και αν βρω χρόνο θα φτιάξω κάτι καινούργιο από xiaomi-miui.gr ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Περιοχή έχεις βάλει Ευρώπη-Ελλάδα ;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ναι εχω βαλει δεν ηξερα οτι παιζει ρολο αλλα εχω βαλει,παντως δεν υπαρχει ακομη εγγραφη κλησης διαθεσιμη,και απο τις ρυθμισεις αν παω στις εφαρμογες κ επιλεξω επαφες κληση η τηλεφωνο που ειπε ο chris δεν βρισκω επιλογη που να λεει να ενεργοποιησω την εγγραφη,εχει τα κλασικα οπως σε καθε εφαρμογη,καθαρισμο χωρου,απεγκατασταση ,και αδειες,ουτε μεσα στις αδειες εχει το κοιταξα

Link to comment
Share on other sites

Unbrick qfil έκανες?Αν όχι είναι η τελευταία σου ευκαιρία..:lol::p

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τίποτα ιδιαίτερο. Εικονίδια και έναρξη είναι ...

 

Όχι δεν το δοκίμασα αυτό. Είναι η προτελευταία λύση. Η τελευταία θα είναι ξεκοιλιασμα και πάτημα του τσιπ wifi στην μητρική με θερμό αερα

CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Σε όλες τις ρομ αν έχεις το σωστό καλώδιο ή ανταπτορακι.

 

 

Εχεις την καλοσυνη να με βοηθησεις λιγο σε αυτο το θεμα?

Πρεπει να κανω καποια ρυθμιση στο τηλεφωνο η παιζει κατευθειαν μολις κουμπωσω?

Εχω δοκιμασει ηδη 2 ανταπτορες (usb c male to micro usb female) και δεν αναγνωριζει καμια εξωτερικη συσκευη (πχ δοκιμασα memory stick, tivizen pico τηλεοραση). Αντιθετα, με τον ιδιο ανταπτορα, ο υπολογιστης βλεπει το τηλεφωνο κανονικα.

Τι μπορει να συμβαινει?

Φοραει EUI 5.8.016S (Stable), οπως μου ηρθε απο το κινεζομαγαζο.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ναι εχω βαλει δεν ηξερα οτι παιζει ρολο αλλα εχω βαλει,παντως δεν υπαρχει ακομη εγγραφη κλησης διαθεσιμη,και απο τις ρυθμισεις αν παω στις εφαρμογες κ επιλεξω επαφες κληση η τηλεφωνο που ειπε ο chris δεν βρισκω επιλογη που να λεει να ενεργοποιησω την εγγραφη,εχει τα κλασικα οπως σε καθε εφαρμογη,καθαρισμο χωρου,απεγκατασταση ,και αδειες,ουτε μεσα στις αδειες εχει το κοιταξα

 

ενταξει ειμαι και τυφλος,βρηκα τι λεει ο chris απο τις ρυθμισεις κατω αριστερα εχει καρτελα ρυθμισεις εφαρμογων εγω εμπαινα στις εφαρμογες κατευθειαν :lol:

το δοκιμασα ανοιξα την εγγραφη αλλα παλι δεν λεπω εικονιδιο οταν κανω κληση για να επιλεξω για ηχογραφηση

και κατι ακομα οτι και να καλεσω μου βγαζει σαν χρονο ενα τρελο νουμερο στην κληση 4444.000 η κατι τετοιο

Link to comment
Share on other sites

For @revyien και όποιον άλλον τα θέλει.....

 

ALL DIALERS FOR EUI (Google & Stock)

 

 

Βάλε από το ζιπ του Τάσου (τα έχει όλα) τον stock dialer με μεγάλη εικόνα που έχει την εγγραφή κατευθείαν σε κουμπί στην στιγμή της κλήσης.

https://mega.nz/#!I8QVSK6Z!Aecgv3G1sAV7vzMJB5-Ar5mEN_dNy6Cg9MeJRTOASQw

 

 

FULL 3.0.2-1 TWRP BACKUP X829 OFFICIAL ROM

 

Ευγενική χορηγία @Τάσος για άλλη μια φορά.

Αποσυμπίεση τοποθέτηση σε USB ή εσωτερικά στο φάκελο του TWRP και πατάμε restore.

ΜΗΝ επιλέξετε μόνο το EFS θα σας αλλάξει τα ΙΜΕΙ & Id Όλα τα άλλα.. ;)

Link >> https://mega.nz/#!VtgBBaoK!QQGRX08RP1YQFLl2Ji4mPSjZQDdfQg6BeO0_KH1B3fY

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...