Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά είμαι με LeMax2_CN-23s_CrisBalGreece, το theme store σε εσάς δουλεύει ? εμένα ανοίγει μπορώ και τα βλέπω αλλά δεν κατεβάζει, :confused:
Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

TWRP τελικά καλύτερα 3.1.0.0 ή 3.0.2-1? Γενικά ποια να προτιμήσουμε? Κατι αναφέρθηκε ενα θεματακι με 3.1.00 ή κανω λάθος? Eίμαι με ότι έρχεται από banggood (x829 πάντα) Edited by nikolaos8
Link to comment
Share on other sites

Γενικά όπως είπε ο crisbal όταν έχουμε μια ρομ μου μας ικανοποιει δεν την πειράζουμε. Μέχρι τώρα από τον 1 χρόνο που έχω το x820 είμαι απόλυτα ευχαριστημένος το κινητο ειναι premium και το πήρα μόλις βγήκε έχω την τελευταία Official ota 23s όπου είναι τέλεια ρομ δακτυλικο αποτύπωμα σφαίρα μπαταρία χαλαρά 24 ώρες σήμα 4g Full vodafone παντού και μέσα στο σπίτι.Να πω ότι ούτε η κοσμοτε ούτε η wind δεν πιάνουν 4g σήμα μέσα στο σπίτι μου. Μένω επαρχία. Η 800αρα μπάντα είναι σημαντική εδώ γιατί πιάνω παντου σήμα ακόμα και με το αυτοκίνητο που γίνονται εναλλαγές στις κεραίες δεν υπάρχει καμία αποσύνδεση η υποβιβασμός σε 3g. Όλα λειτουργούν τέλεια δεν έχει πάθει Τπτ το κινητο ούτε κόλλησε ποτέ. Είναι ένα από καλύτερα τηλέφωνα που πέρασαν από τα χέρια μου. Χωρίς πρόβληματα. Ποιότητα κλήσεων φανταστική και με με τα ακουστικά που είναι φανταστικά μιλάμε για επαγγελματική ποιότητα που ούτε τα Sony που έχω δεν την φτάνουν. Έβλεπα κάτι άλλες γνωστές εταιρείες σκετικα με την φωτεινότητα της οθόνης στον ήλιο που δεν έβλεπαν Τπτ ενώ έβλεπα αξιοπρεπεστατα. Το μόνο που με χαλάει είναι η υποστήριξη από την ίδια την εταιρεία. Και είναι κρίμα γιατί το κινητό τα σπάει σε όλους τους τομείς. Καλά από gps δεν το συζητώ μέσα στο σπίτι και κλειδώνει σφαίρα. Θα το κρατήσω αυτό το κινητο.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

OFFICIAL ROM X829-5.8.016S USA 1st edition

https://mega.nz/#!ZG4G1YiS!FHW2u7EAwzVkXr1djEJlAaoZxa2AvjkZlakCRuLLmZw

 

5.8.020S - FIXNAOP5802011301S x820/x825/x829

North America official EUI

https://drive.google.com/file/d/1MR8c6WAhuZsyTHUSH3a_OHwclO6q9d-R/view

 

adb + fastboot: https://mega.nz/#!CdZREKrC!QrNjQ_54gUehymGHkAkTpAQsvclG45Sv_w64Yt_YBlA

 

και εδω αλλο ενα λινκ να ειναι μαζεμενα

Edited by CrisBal
CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!!!

Ξέρουμε πως επαναλειτουργούμε το call recording στην telegraph? Και αν δεν γίνεται από την rom υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να δουλεύει αντίστοιχα χωρίς διαφημίσεις και να κάνει recording όποτε θέλει ο χρήστης?

Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχω στα sms ρώτα πρώτα δε στέλνει με τίποτα. Στέλνει μόνο αν επιλέξω από τις ρυθμίσεις ποιον πάροχο θέλω. Διορθώνεται κάπως αυτό;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πας ρυθμισεις-ρυθμισειςεφαρμογων-τηλ επαφες-ρυθμισειςηχων εγγραφής το κάνεις on είσαι ετοιμος

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν έχω στα sms ρώτα πρώτα δε στέλνει με τίποτα. Στέλνει μόνο αν επιλέξω από τις ρυθμίσεις ποιον πάροχο θέλω. Διορθώνεται κάπως αυτό;

 

Εάν βάλεις κάποια email εφαρμογή πχ typeapp από το μαγαζί μπορείς να δώσεις προτεραιότητα σε όποιο email επιθυμείς.Δουλευω με 4 email δεν είχα ποτέ αυτό το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

έχω την τελευταία Official ota 23s όπου είναι τέλεια ρομ δακτυλικο .

 

Καλημέρα! Έχεις λινκ από επίσημη OTA 23s?... γιατί η μόνη 23s που έχει βγει είναι η BETA developer που είναι και η βάση της tele_23. Επίσημη Κίνας είναι η 20s και Ινδίας η 19s.

Ευχαριστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρες!!!

Ξέρουμε πως επαναλειτουργούμε το call recording στην telegraph? Και αν δεν γίνεται από την rom υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να δουλεύει αντίστοιχα χωρίς διαφημίσεις και να κάνει recording όποτε θέλει ο χρήστης?

Ευχαριστω!!!

 

Βάζεις έξτρα App είχα πει πιο πίσω για το recorder Pro που ήταν δωρεάν ή βάζεις τον μαμά dialer με την μεγαλύτερη φωτογραφία που το έχει Default. Ή πας εφαρμογές κλήσεις και επαφές πατάς στις ρυθμίσεις της και ορίζεις αυτόματη εγγραφή και γράφει συνέχεια.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχεις λινκ από επίσημη OTA 23s?... γιατί η μόνη 23s που έχει βγει είναι η BETA developer που είναι και η βάση της tele_23. Επίσημη Κίνας είναι η 20s και Ινδίας η 19s.

Ευχαριστώ.

 

Όχι δεν υπάρχει cris συνήθως την ανεβάσουν στο Official site αλλά μέχρι τώρα που μπαίνω να δώ δεν την ανέβασαν έψαξα παντού. Περιμένω να την ανεβάσουν.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σκοπεύω να το παραγγείλω για να αντικαταστήσω το LG G4 που έχω τώρα. Η αμερικανική έκδοση γιατί είναι πιο οικονομική? Παίζει Ελλάδα? Κοίταξα τη πρώτη σελίδα αλλά δε βρήκα τις διαφορές. Να επιλέξω την έκδοση 6 - 128 που από chinavasion έχει 250€ μαζί με έξοδα αποστολής ή να επιλέξω την 4-64 που από Banggood έχει 177€ ???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι με LeMax2_CN-23s_CrisBalGreece, το theme store σε εσάς δουλεύει ? εμένα ανοίγει μπορώ και τα βλέπω αλλά δεν κατεβάζει, :confused:

 

Χρήστο? καμιά ιδέα ? (Το έχω China mainland γυρισμένο)

Edited by dark_master
Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ήδη μέσα το εξής:

[com.ota.updates]

uid=55

access=1

Θα το αλλάξουμε ή θα προσθέσουμε και το:

[com.ota.updates]

uid=50

access=1

Κάποια απάντηση;

LeEco LeTV Le Max 2 x829 (6/128) - ROM: DerpFest-10-Community-x2-20200319 ROOTED
Link to comment
Share on other sites

Στο Χ829(4gb/64) που έχω με stock recovery έχω κατεβάσει την 19s Indian θα την περάσω ή θα έχω θέμα;

Γιατί αυτή την στιγμή δεν έχω υπολογιστή .

Τώρα έχω αυτή Eui 5.8.016s stable(ξέρω είναι onfficial)

Samsung Ace,Samsung core ,Samsung Galaxy S Advance,Samsung Galaxy Pocket,Samsung Galaxy S,Samsung Galaxy S 2,Samsung Galaxy S 3,Samsung Galaxy S 4,Xiaomi Redmi 3,Xiaomi Redmi Note 3(MTK),Xiaomi Redmi Note 4(MTK),leeco le max 2(x829)
Link to comment
Share on other sites

Αν είστε σταθεροί με την official μη τα πειράζετε καθολου. Δεν θα δείτε και την τρελλή διάφορα. Κάνω κάτι τώρα και αν πετύχει..... Έχω κάνει backup ultimate όλα τα λογισμικά τηλεφώνου και συστήματος από την τελε 23. Μου τα κάνει όλα apk. 1,2gb όλα. Εγκατέστησα σε άλλο τηλ μερικά να δω αν παίζουν και όλα οκ. Οπότε σκέφτηκα να βάλω την official και να εγκαταστήσω όλα τα καλά της tele Edited by hunters1977
CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι με LeMax2_CN-23s_CrisBalGreece, το theme store σε εσάς δουλεύει ? εμένα ανοίγει μπορώ και τα βλέπω αλλά δεν κατεβάζει, :confused:

Πήγαινε εφαρμογές και δώσε δικαιώματα γιατί είναι το έξτρα πακέτο. Το έβαλες το leeco services σωστά? Αν όχι βάλτο...;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

OFFICIAL ROM X829-5.8.016S

 

https://mega.nz/#!ZG4G1YiS!FHW2u7EAwzVkXr1djEJlAaoZxa2AvjkZlakCRuLLmZw

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

και εδω αλλο ενα λινκ να ειναι μαζεμενα

 

Όταν πάω να εγκαταστήσω την rom από twrp μου βγάζει κατεστραμένο zip. Πρέπει να την βάλω κάπως αλλιώς;

Link to comment
Share on other sites

 

Καλημέρα. Αυτό μάλλον είναι το χ829. Ρωτήστε καλύτερα για σιγουριά..;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν πάω να εγκαταστήσω την rom από twrp μου βγάζει κατεστραμένο zip. Πρέπει να την βάλω κάπως αλλιώς;

 

Μήπως είναι fastboot rom? Αν ναι κοίτα στο ποστ με τον bootloader νομίζω γράφω την διαδικασία εκεί ή αν έχω ξεχωριστό ποστ..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αυτό μάλλον είναι το χ829. Ρωτήστε καλύτερα για σιγουριά..;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στα σχόλια κάτω έχει ρωτήσει κάποιος και του απάντησαν πως υποστηρίζει την Β20, από κει και πέρα δεν ξέρω. Το μόνο σίγουρο είναι πως πιθανόν να μας δουλεύει το tinydeal γιατί μέχρι χθες έλεγε ότι θα σταλούν μετά τις 10/4 και σήμερα το άλλαξαν σε 20/4. Έχω γράψει ήδη σχόλιο για το πότε θα είναι διαθέσιμο σε ευρωπαϊκή αποθήκη και αναμένω απάντηση.

LeEco Le Max 2 CrisBal_Rom GreekEdition - LeMax2-Miui8 v.6 7.4.24
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αυτό μάλλον είναι το χ829. Ρωτήστε καλύτερα για σιγουριά..;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μήπως είναι fastboot rom? Αν ναι κοίτα στο ποστ με τον bootloader νομίζω γράφω την διαδικασία εκεί ή αν έχω ξεχωριστό ποστ..;)

 

Ναι είναι fastboot rom, απλά δεν ήξερα ότι πρέπει να μπεί οπωσδήποτε​ από fastboot. Anyways, θα το δοκιμάσω και θα σας πω αποτελέσματα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια υπαρχει κάποιος που να έχει εγκαταστήσει την 16s που δόθηκε; Εμάνα από fastboot μου βγαζει ότι δεν υπαρχει το android-info.txt και το android-product.txt

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αυτό μάλλον είναι το χ829. Ρωτήστε καλύτερα για σιγουριά..;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στα σχόλια κάτω έχει ρωτήσει κάποιος και του απάντησαν πως υποστηρίζει την Β20, από κει και πέρα δεν ξέρω. Το μόνο σίγουρο είναι πως πιθανόν να μας δουλεύει το tinydeal γιατί μέχρι χθες έλεγε ότι θα σταλούν μετά τις 10/4 και σήμερα το άλλαξαν σε 20/4. Έχω γράψει ήδη σχόλιο για το πότε θα είναι διαθέσιμο σε ευρωπαϊκή αποθήκη και αναμένω απάντηση.

 

Εγώ στο λέω γιατί οι Κινέζοι είναι μεγάλοι ψεύτες . Κοιτα προσεκτικά στις εικόνες που το γράφει στο πίσω καπάκι καθαρά χ829 . Προσέχουμε για να έχουμε..;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι είναι fastboot rom, απλά δεν ήξερα ότι πρέπει να μπεί οπωσδήποτε​ από fastboot. Anyways, θα το δοκιμάσω και θα σας πω αποτελέσματα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια υπαρχει κάποιος που να έχει εγκαταστήσει την 16s που δόθηκε; Εμάνα από fastboot μου βγαζει ότι δεν υπαρχει το android-info.txt και το android-product.txt

 

Κοίτα εδώ τις εντολές >>>>>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7048821#post7048821 έχω και εδώ κάποιες Ρομ . Δοκίμασε και δες και το βίντεο..

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Η stock rom για το x829 που κυκλοφορησε ειναι για fastboot. Έχει μέσα στο φάκελο tools ενα script που τα κάνει ολα μονο του. Το δοκίμασα ετρεξε κανονικά αλλά πέρασε το κινητό σε recovery loop. Δεν κατάφερα να το περάσω για να δοκιμάσω. Recovery ειχα το twrp και δεν άλλαξε μετα το script. Ισως να έπαιξε ρόλο και αυτό. Αν το καταφερει κανείς και το περάσει να μας πει το τρόπο και αν δούλεψε το fp. Το δικό μου fp είναι ακόμα νεκρό.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Εάν περάσουμε την official rom με τα καλούδια της tele γίνεται να έχουμε και ota update εγκαθιστοντας για παράδειγμα αυτο;

 

https://mega.nz/#!9C5jAYYY!MTikcvSB7WuZomIJYDfbdHvRp11D_TJDS2MmXI2ch4U

CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Εάν περάσουμε την official rom με τα καλούδια της tele γίνεται να έχουμε και ota update εγκαθιστοντας για παράδειγμα αυτο;

 

https://mega.nz/#!9C5jAYYY!MTikcvSB7WuZomIJYDfbdHvRp11D_TJDS2MmXI2ch4U

 

Όχι δεν έχει σχέση.. Δεν είναι μόνο το apk είναι και άλλα πολλά. Βάλε Official αν έχεις θέμα με Fingerprint να δεις ( μόνο μέσω fastboot εάν και εφόσον) και μετά κάνεις Dirty την tele_23 και βλέπεις.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αν το καταφερει κανείς και το περάσει να μας πει το τρόπο και αν δούλεψε το fp. Το δικό μου fp είναι ακόμα νεκρό.

 

1.Κάνεις unzip το δέυτερο zip (adb drivers + fastboot) που κατέβασες και το αρχείο adb.rar και αντιγράφεις τον φάκελο adb στο C:\ .

2.Κάνεις εγκατάσταση το exe που βρίσκετε στο zip (minimal_adb_fastboot_v1.4_setup.exe)

3.Κάνεις αντιγραφή τα αρχεία boot.img και system.img από το φάκελο images που βρίσκεται μέσα στο rar της rom που κατέβασες και τα κάνεις επικόλληση στο φάκελο C:\adb.

4.Μετά πας στο φάεκλο C:\adb και πατάς shift + δεξί κλικ και επιλέγεις Open command window here. Βάζεις το κινητό σε fastboot mode (power off button + volume down).

5.Μόλις μπεις σε fastboot γράφεις στο cmd που έχει ανοίξει fastboot devices και πρέπει να σου βγάλει το κινητό. Μετά γράφεις fastboot flash system system.img .

6.Όταν τελειώσει γράφεις στο cmd fastboot flash boot boot.img .

7.Αφού τελειώσει και αυτό γράφεις fastboot reboot και τελείωσες.

 

Εγκατέστησα την ρομ χτες και το fingerprint είναι αστραπιαίο.

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...