Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Truly, μουλι, κλπ...

Ειναι καλη η οθονη? Βγαζει προβληματα?

Γενικά απ οτι βλεπω, οι περισσότεροι το χ820 εχετε ε?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος έχει το πρόβλημα με το αποτύπωμα ας βάλει 6 ψηφία κωδικό μέχρι να το δούμε και να το φτιάξουμε στο επόμενο update!;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τάσο και Χρήστο σας ευχαριστώ για την πολύτιμη βοήθεια σας.Αποχαιρετώ την ομάδα μιας και αποφάσισα να προπαραγγείλω το s8.

Αν κάποιος ενδιαφέρεται για το Χ829 6/128 ας μου στείλει προσωπικό μήνυμα.

Καλή συνέχεια και καλό Πάσχα σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Να το θεσω διαφορετικα. Πως θα εγκαταστησω τον wifi driver στο χ829?α

 

Ο wifi driver δουλεύει όπως έρχεται και το χ829 .Αν θες να αλλάξεις δοκίμασε καλύτερα ένα από τα CN modem firmware.

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τάσο και Χρήστο σας ευχαριστώ για την πολύτιμη βοήθεια σας.Αποχαιρετώ την ομάδα μιας και αποφάσισα να προπαραγγείλω το s8.

Αν κάποιος ενδιαφέρεται για το Χ829 6/128 ας μου στείλει προσωπικό μήνυμα.

Καλή συνέχεια και καλό Πάσχα σε όλους.

 

Να είσαι καλά και καλές γιορτές και σε σένα. Πόσο το μαλί αν επιτρέπεται?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Crisbal υπάρχει τρόπος να τρέξουμε εφαρμογές που κάνουν root detection κ δεν ανοίγουν όπως winbank,otetv κλπ (κυρίως με καίει μια εταιρική εφαρμογή που πρέπει να δουλέψω)

 

Δεν αναφέρομαι για λύσεις οπως rootcloak,xposed,suhide κλπ τπτ από αυτά δεν πιάνει. Αναφέρομαι για την CN Crisbal 23s που παίζω τώρα. Βάζοντας το system από κάποιες άλλες ROM κάνουν bypass τον έλεγχο για root και force closed των εφαρμογών κ δεν θέλουν περαιτέρω πείραγμα για να λειτουργήσεις τέτοιες εφαρμογές.

 

Έχω κάνει κάποιες αλλαγές για τα μέτρα μου κ είναι το μόνο που δεν μπορώ να καταφέρω.

Ο μόνος τρόπος αν σου χτυπάει είναι να βάλεις μία από τις unrooted που έχω φτιάξει. Θα κοιτάξω να ανεβάσω και μία στοκ με τα καλά της tele-23.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Truly, μουλι, κλπ...

Ειναι καλη η οθονη? Βγαζει προβληματα?

Γενικά απ οτι βλεπω, οι περισσότεροι το χ820 εχετε ε?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Φυσικά καλή είναι η οθόνη...Όχι δεν έχω ακούσει για προβλήματα.

Το χ829 λανσαρίστηκε τον Δεκέμβριο...

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Truly, μουλι, κλπ...

Ειναι καλη η οθονη? Βγαζει προβληματα?

Γενικά απ οτι βλεπω, οι περισσότεροι το χ820 εχετε ε?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Δέν έχει κανένα πρόβλημα η οθόνη και να σου πω ότι έχει ποιο ζεστά και φωτεινά χρώματα.Μονο στο λευκό διαφέρει.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά γιατί να έχει μόνο αυτός πρόβλημα;Αν είναι πρόβλημα με τους WiFi drivers δε θα έπρεπε να έχουν και όλοι οι άλλοι;

Μπορεί να άλλαξε Κερνελ η να έκανε κάποιο φλασ ζιπ του αυρελ. Αυτό το κάνανε μερικοί στο γερμανικό φόρουμ και δεν είχανε ιντερνέτ. Άλλη εκδοχή ειναι εάν κάποιος βάζει έναν 21 η 22 Κερνελ, τότε δεν έχει 1000% WiFi.

 

Μιλάω πάντα για το χ820.

Edited by tassos_ger
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι νορμάλ. Κάνε φλασ τον original Google dialer και πες μας εάν το πρόβλημα παραμένει

Αγαπητέ Τάσο, αν ήξερα πώς γίνεται θα ήταν ευχής έργο.

 

Τάσο, έκανα wipe (Data & Cache &Dalvic) και ξαναπέρασα την tele 23s. ΔΙΟΡΘΩΘΗΚΕ. Ευτυχώς είχα με Titanium κρατημένα backups. Ευχαριστώ πολύ.

Edited by ionaps
LeEco LeTV Le Max 2 x829 (6/128) - ROM: DerpFest-10-Community-x2-20200319 ROOTED
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω τις τελευταιες σελιδες στο νημα και διαπιστωνω πολλα προβληματα σε fp wifi κλησεις χωρις να αναβει η οθονη κλπ. Χωρις να θελω να θιξω τα παιδια που προφανως κανουν τρομερη δουλει και ειναι γνωστες και εχουν συνεχως διαθεση να απαντουν και να λυνουν διαρκως προβληματα που παρουσιαζονται θα ηθελα να ρωτησω οι ρομ που ερχεται το κινητο ειναι τοσο κακες που τις αλλαζετε ολοι? Δλδ τα παραπανω προβληματα υπαρχουν και στις ρομ που ερχονται?
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω τις τελευταιες σελιδες στο νημα και διαπιστωνω πολλα προβληματα σε fp wifi κλησεις χωρις να αναβει η οθονη κλπ. Χωρις να θελω να θιξω τα παιδια που προφανως κανουν τρομερη δουλει και ειναι γνωστες και εχουν συνεχως διαθεση να απαντουν και να λυνουν διαρκως προβληματα που παρουσιαζονται θα ηθελα να ρωτησω οι ρομ που ερχεται το κινητο ειναι τοσο κακες που τις αλλαζετε ολοι? Δλδ τα παραπανω προβληματα υπαρχουν και στις ρομ που ερχονται?

 

Πολλά προβλήματα τα δημιουργούμε και εμείς που τεσταρουμε , τις ρομ, επειδή δεν γνωρίζουμε..Flash στο flash κλπ. Έπειτα κατ εμέ δεν ενδείκνυται ένα topic σε ένα φόρουμ για όλο αυτό...Αλλά τι να κάνουμε. Θεωρώ πως το μοναδικό hardware πρόβλημα στο κινητό αν τελικά είναι hardware..Είναι το fp. Το μαμά software έχεις πολλές κινεζιες...Είναι καλύτερα με custom...Κάνουν τρομερή δουλειά τα παιδιά. Υπάρχουν ρομ που μπορείς να τρέξεις και να είσαι ήσυχος αλλά δεν θα έχουν τόση υποστήριξη όσο η τελε ας πούμε που έχει κάνει 4-5 ΟΤΑ σε μισό μήνα...Με ενδιαφερουσες αλλαγές και έπονται πολύ σημαντικές...

 

Η ταχύτητα του κινητού...Ειδικά με την τελευταία Rom(tele)

Η διάρκεια της μπαταρίας σε 23s Crisbal και tele

Οι δυνατότητες παραμετροποίησης...

Είναι πολλά τα +++

 

Παρεπιπτόντως,

Θα ήταν πολύ βολικό να είχαμε την δικη μας σελίδα/forum.

Και είμαι διατεθειμένος αν θέλουν ο Τάσος και ο Χρήστος να σηκώσω μία ...Για να κάνουμε την δουλειά μας.

Εκτός αν γνωρίζει κάποιος από τους 2. Κάτι είχα ακούσει για blog και μου φάνηκε πολύ φτωχή ιδέα.

Edited by EnDmOsT

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να άλλαξε Κερνελ η να έκανε κάποιο φλασ ζιπ του αυρελ. Αυτό το κάνανε μερικοί στο γερμανικό φόρουμ και δεν είχανε ιντερνέτ. Άλλη εκδοχή ειναι εάν κάποιος βάζει έναν 21 η 22 Κερνελ, τότε δεν έχει 1000% WiFi.

 

Μιλάω πάντα για το χ820.

 

Και πώς αλλάζει αυτό; :)

CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Τάσο, αν ήξερα πώς γίνεται θα ήταν ευχής έργο.

 

Έχεις TWRP? Αν ναι από εκεί σαν φλας ζιπ.

https://mega.nz/#!hB8CXTIA!OcuTI-FQtrtppeP9wZNkk0CmGSu9LCdxvLSL3Cj1g28

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρεπιπτόντως,

Θα ήταν πολύ βολικό να είχαμε την δικη μας σελίδα/forum.

Και είμαι διατεθειμένος αν θέλουν ο Τάσος και ο Χρήστος να σηκώσω μία ...Για να κάνουμε την δουλειά μας.

Εκτός αν γνωρίζει κάποιος από τους 2. Κάτι είχα ακούσει για blog και μου φάνηκε πολύ φτωχή ιδέα.

 

Ευχαριστούμε για την πρόταση και υπάρχει κι άλλος τρόπος μέσω telwgram live forum αλλά θα χανόμαστε στα 100αδες ποστ. Θά το πω και στον Τάσο να δούμε. Έλεγαν φτιάξω το blog έχω ήδη 3 για να έχουμε λίγο μαζεμένα τα πράγματα σε κάθε σελίδα αυτά πού πρέπει και 1 για τις ερωτήσεις απαντήσεις. Καλή ιδέα και ευχαριστούμε.;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και πώς αλλάζει αυτό; :)

 

Βάζοντας μία επίσημη πχ 20s με clean installation .

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα παιδιά!

 

Σήμερα παρέλαβα το x829 μου 4/64, για όσους φίλους θέλουν να ρωτήσουν, το πήρα από geekbuying 6/3, ήρθε με SG post, πέρασε τελωνείο από ΥΕΔ Θεσσαλονίκης και το παρέλαβα σήμερα. Πλήρωσα 56€.

 

Ήρθε με την 16s μέσα, αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι τι επιλογές έχω σε rom σε official και τι μου προτείνετε από τις δικές σας; (Διαβάζω το thread εδώ και τρεις εβδομάδες) Θέλω να είναι όσο πιο stable γίνεται. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις TWRP? Αν ναι από εκεί σαν φλας ζιπ.

https://mega.nz/#!hB8CXTIA!OcuTI-FQtrtppeP9wZNkk0CmGSu9LCdxvLSL3Cj1g28

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ευχαριστούμε για την πρόταση και υπάρχει κι άλλος τρόπος μέσω telwgram live forum αλλά θα χανόμαστε στα 100αδες ποστ. Θά το πω και στον Τάσο να δούμε. Έλεγαν φτιάξω το blog έχω ήδη 3 για να έχουμε λίγο μαζεμένα τα πράγματα σε κάθε σελίδα αυτά πού πρέπει και 1 για τις ερωτήσεις απαντήσεις. Καλή ιδέα και ευχαριστούμε.;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Βάζοντας μία επίσημη πχ 20s με clean installation .

 

Είμαι στην ομάδα στο τελεγκραμ αλλά δεν ενδείκνυται πιστεύω. Στο φόρουμ θα κάνουμε ότι θέλουμε. Θα ορίσετε admins εσύ και ο Τάσος και θα κάνουμε καλό team. Σκέψου του είναι μία μέρα υπόθεση. Και φυσικά δεν μιλάμε για χρήματα ούτε για αστείο. (Το θεωρώ δεδομένο αλλά το αναφέρω)

Αλλά επειδή υπάρχει και μεγάλο γερμανικό team θα έχει και language section. Είμαι ψημένος. Ένα απόγευμα δουλειά είναι​. Σκεφτείτε το και πείτε μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα και από εμένα παιδιά!

 

Σήμερα παρέλαβα το x829 μου 4/64, για όσους φίλους θέλουν να ρωτήσουν, το πήρα από geekbuying 6/3, ήρθε με SG post, πέρασε τελωνείο από ΥΕΔ Θεσσαλονίκης και το παρέλαβα σήμερα. Πλήρωσα 56€.

 

Ήρθε με την 16s μέσα, αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι τι επιλογές έχω σε rom σε official και τι μου προτείνετε από τις δικές σας; (Διαβάζω το thread εδώ και τρεις εβδομάδες) Θέλω να είναι όσο πιο stable γίνεται. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Καταρχάς ΚΡΑΤΑ full backup της τωρινής (μαμάς) ρομ

Άποψη μου την τελε...Και stable και updatable!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχεις TWRP? Αν ναι από εκεί σαν φλας ζιπ.

https://mega.nz/#!hB8CXTIA!OcuTI-FQtrtppeP9wZNkk0CmGSu9LCdxvLSL3Cj1g28

 

Χρήστο, εγώ δεν έχω πειράξει τον dialer από τότε που έβαλα την τελε. Δεν έχω θέμα με τις κλήσεις αλλά δεν έχω και εγώ το εικονίδιο. Χρειάζεται να τον φλασαρω; Η όχι...Ποιον έχω by default?

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις TWRP? Αν ναι από εκεί σαν φλας ζιπ.

https://mega.nz/#!hB8CXTIA!OcuTI-FQtrtppeP9wZNkk0CmGSu9LCdxvLSL3Cj1g28

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ευχαριστούμε για την πρόταση και υπάρχει κι άλλος τρόπος μέσω telwgram live forum αλλά θα χανόμαστε στα 100αδες ποστ. Θά το πω και στον Τάσο να δούμε. Έλεγαν φτιάξω το blog έχω ήδη 3 για να έχουμε λίγο μαζεμένα τα πράγματα σε κάθε σελίδα αυτά πού πρέπει και 1 για τις ερωτήσεις απαντήσεις. Καλή ιδέα και ευχαριστούμε.;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Βάζοντας μία επίσημη πχ 20s με clean installation .

Δεν διορθώθηκε Τάσο ούτε με τον Google dialer. Να περάσω λέω μια άλλη ROM...

LeEco LeTV Le Max 2 x829 (6/128) - ROM: DerpFest-10-Community-x2-20200319 ROOTED
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην ομάδα στο τελεγκραμ αλλά δεν ενδείκνυται πιστεύω. 1. Στο φόρουμ θα κάνουμε ότι θέλουμε. Θα ορίσετε admins εσύ και ο Τάσος και θα κάνουμε καλό team. Σκέψου του είναι μία μέρα υπόθεση. Και φυσικά δεν μιλάμε για χρήματα ούτε για αστείο. (Το θεωρώ δεδομένο αλλά το αναφέρω)

Αλλά επειδή υπάρχει και μεγάλο γερμανικό team θα έχει και language section. Είμαι ψημένος. Ένα απόγευμα δουλειά είναι​. Σκεφτείτε το και πείτε μου.

 

2. Χρήστο, εγώ δεν έχω πειράξει τον dialer από τότε που έβαλα την τελε. Δεν έχω θέμα με τις κλήσεις αλλά δεν έχω και εγώ το εικονίδιο. Χρειάζεται να τον φλασαρω; Η όχι...Ποιον έχω by default?

1. Ευχαριστούμε πολύ. Ήδη το είπα και θα τα πούμε και σε πμ.

2. Όχι αυτό είναι καθαρά για dialers problem το lockscreen icon είναι άλλο και το κοιτάμε τώρα με τον Τάσο. Λείπει ένα permission γιατί έχουμε πετάξει όλα τα leeco και αφήσαμε μόνο Google.:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν διορθώθηκε Τάσο ούτε με τον Google dialer. Να περάσω λέω μια άλλη ROM...

 

Δοκίμασε ότι κανείς με clean installation.

Βάλε αυτή καί παίξε λίγο καιρό.Ειναι οκ

https://drive.google.com/open?id=0B-2l1xmYBAzsTzVsd3h6VHA5ODA

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ τό πήρα σήμερα και έχω αυτά(Χ829)

[ATTACH]66686[/ATTACH]

Edited by PANOSPAOK
Samsung Ace,Samsung core ,Samsung Galaxy S Advance,Samsung Galaxy Pocket,Samsung Galaxy S,Samsung Galaxy S 2,Samsung Galaxy S 3,Samsung Galaxy S 4,Xiaomi Redmi 3,Xiaomi Redmi Note 3(MTK),Xiaomi Redmi Note 4(MTK),leeco le max 2(x829)
Link to comment
Share on other sites

Τάσο υπάρχει εικονίδιο για το lockscreen γιατί πάλι δεν το έχω.ειμαι στην v37

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Έχω φτιάξει καινούρια splash screens που αντικαθιστούν τις default εικόνες για την εκκίνηση, το recovery, τη φόρτιση μπαταρίας όταν είναι κλειστό το κινητό και το fastboot. Γίνεται flash μέσα από TWRP χωρίς wipe.

 

https://mega.nz/#!schBGLgC!kvN1XacCFhv1mdqTDuE2kvZWI4E547T58uIcQW5A6wM

 

battery.png fastboot.png logo1.png recovery.png

Link to comment
Share on other sites

Τάσο υπάρχει εικονίδιο για το lockscreen γιατί πάλι δεν το έχω.ειμαι στην v37

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έκανα ένα λάθος. Ανεβάζω ένα μικρό φλασ ζιπ στο Mega. Αύριο το δίνω και ΟΤΑ

 

https://mega.nz/#!opYUAA6S!D4PryX8l73imVmK9jeOLDx0F0-s0ukBkB7GpyZx8aRU

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους φίλους του le max 2,μια ερώτηση για τον crisbal ποιο είναι πιο καλύτερο από τα δυο το 4/32 ή το 6/64 για χ820,γιατί βλέπουμε στο kimovil ότι το 4/32 είναι πιο γρήγορο ισχύει;ευχαριστώ!!!
X820 6/64 Indian από bangood!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω φτιάξει καινούρια splash screens που αντικαθιστούν τις default εικόνες για την εκκίνηση, το recovery, τη φόρτιση μπαταρίας όταν είναι κλειστό το κινητό και το fastboot. Γίνεται flash μέσα από TWRP χωρίς wipe.

 

https://mega.nz/#!schBGLgC!kvN1XacCFhv1mdqTDuE2kvZWI4E547T58uIcQW5A6wM

 

battery.png fastboot.png logo1.png recovery.png

 

Ωραίος! Μπορείς να αλλάξεις και την φωτιά; Σε ένα παρόμοιο μοτίβο; Αλλά να υπάρχουν τα ονόματα Χρήστος - Τάσος.

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Το κουλο είναι ότι αν κάνω μία δυο επανεκκινήσεις και πέρνοντας με twrp τους 466 driver σύνδεεται μετά. Αλλά όταν κάνω επανεκκίνηση πάλι μετά από update ή οτιδήποτε το ξανακανει
CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...