Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεχρι στιγμης εχω φλασαρει 3 διαφορετικες ρομ με φουλ wipe αλλα τιποτα. μεχρι και πληρη φορματ εκανα και τα περασα ολα απο την αρχη. εκει εχει μουλαρωσει το wifi και με το που το αναβω κλεινει. κανω και ενα restore στην 5.8.16 που ηρθε το τηλ να δουμε.

 

Mηπως υπαρχει κανενας driver για το wifi?

CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Έβαλες την 36? Έβαλες Region Ελλάδα?

 

Cris, ούτε εγώ έχω το εικονίδιο.

Επανέρχομαι στο πρόβλημά μου: Όταν με καλούν δεν ανοίγει η οθόνη, μόνο να ακούω τον ήχο της κλήσης μπορώ. Οποιοδήποτε κουμπί πατήσω, τερματίζει η κλήση.

Εγκατέστησα την 23s ξανά. Έκανα ξανά και όλες τις αναβαθμίσεις (OTA 36), και το firmware επίσης. Τίποτα δεν κατάφερα.

LeEco LeTV Le Max 2 x829 (6/128) - ROM: DerpFest-10-Community-x2-20200319 ROOTED
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης εχω φλασαρει 3 διαφορετικες ρομ με φουλ wipe αλλα τιποτα. μεχρι και πληρη φορματ εκανα και τα περασα ολα απο την αρχη. εκει εχει μουλαρωσει το wifi και με το που το αναβω κλεινει. κανω και ενα restore στην 5.8.16 που ηρθε το τηλ να δουμε.

 

Mηπως υπαρχει κανενας driver για το wifi?

 

Το modem firmware πρέπει να βάλεις...Αυτό δεν μπαίνει με αλλαγή ρομ... Σου στέλνω ένα λινκ με όλα τα modem firmware που βρήκα..

Και ήθελα να σε ρωτήσω ποίο κινητό έχεις και από που το πήρες;;

Αν είναι από efox x829 θα ήθελα το backup σου αν μπορείς...

 

Εδώ είσαι... https://yadi.sk/d/5v2p3F7o3GJBxn

Φυσικά και υπάρχουν και τα firmware του Χρήστου

Edited by EnDmOsT

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Τα led νομίζω δεν είναι ακόμα έτοιμα.σε αργότερο update.,chris το εικονίδιο για το lockscreen δεν το έχουμε.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

To ξέρω γιατί λείπει κάτι. Έρχεται με καινούριο ΟΤΑ

Link to comment
Share on other sites

Cris, ούτε εγώ έχω το εικονίδιο.

Επανέρχομαι στο πρόβλημά μου: Όταν με καλούν δεν ανοίγει η οθόνη, μόνο να ακούω τον ήχο της κλήσης μπορώ. Οποιοδήποτε κουμπί πατήσω, τερματίζει η κλήση.

Εγκατέστησα την 23s ξανά. Έκανα ξανά και όλες τις αναβαθμίσεις (OTA 36), και το firmware επίσης. Τίποτα δεν κατάφερα.

Αυτό δεν είναι νορμάλ. Κάνε φλασ τον original Google dialer και πες μας εάν το πρόβλημα παραμένει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες, εχω το x829 και μετα απο full wipe εκτος της εσωτερικης μνημης περασα τη tele και update μεχρι τη 35 αλλα στη συσκευη μου εχει αλλαξει μοντελο μου βγαζει x820 ,υπαρχει τροπος να περαστει το σωστο; Η συσκευη δουλευει μια χαρα
26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες, εχω το x829 και μετα απο full wipe εκτος της εσωτερικης μνημης περασα τη tele και update μεχρι τη 35 αλλα στη συσκευη μου εχει αλλαξει μοντελο μου βγαζει x820 ,υπαρχει τροπος να περαστει το σωστο; Η συσκευη δουλευει μια χαρα

 

Σε όλους έτσι γράφει δεν είναι θέμα..

Επίσης υπάρχει και ΟΤΑ 36.. να ξέρεις..

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Το modem firmware πρέπει να βάλεις...Αυτό δεν μπαίνει με αλλαγή ρομ... Σου στέλνω ένα λινκ με όλα τα modem firmware που βρήκα..

Και ήθελα να σε ρωτήσω ποίο κινητό έχεις και από που το πήρες;;

Αν είναι από efox x829 θα ήθελα το backup σου αν μπορείς...

 

Εδώ είσαι... https://yadi.sk/d/5v2p3F7o3GJBxn

Φυσικά και υπάρχουν και τα firmware του Χρήστου

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση !

 

Από την γερμανική αποθήκη του efox το πήρα, αλλά δυστυχώς δεν κράτησα back up ... αμέσως πέρασα την τελε 23 των παιδιών ... γενικά το κάνω αυτό, να μην παίρνω μπακ-απ, καθώς είμαι τυχερός και δεν έχω αντιμετωπίσει προβλήματα, τόσα χρόνια .... είναι λάθος μου και το ξέρω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το έβαλα, χωρίς wipe cache & dalvik

 

μήπως έπρεπε να κάνω το wipe ?

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση !

 

Από την γερμανική αποθήκη του efox το πήρα, αλλά δυστυχώς δεν κράτησα back up ... αμέσως πέρασα την τελε 23 των παιδιών ... γενικά το κάνω αυτό, να μην παίρνω μπακ-απ, καθώς είμαι τυχερός και δεν έχω αντιμετωπίσει προβλήματα, τόσα χρόνια .... είναι λάθος μου και το ξέρω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το έβαλα, χωρίς wipe cache & dalvik

 

μήπως έπρεπε να κάνω το wipe ?

 

Εγώ σε κάθε δοκιμή τα έκανα και τα 2...

Το τι είναι σωστό και τι λάθος ...Το ξέρουν ο Χρήστος και ο Κώστας...

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Εκανα restore backup αλλα μου κλειδωσε η συσκευη με τετραψηφιο κωδικο ενω δεν ειχα βαλει. χαχαχαχα τελος παντων εβαλα απο πανω την τελε με wipe εκτος internal ....τιποτα. εγκαθιστω τους modem οδηγους usa 16s και τσουπ ανοιγει το wifi. κανω επανεκκινηση και το χανει παλι. χαχαχαχα δεν εχω ξαναδει κατι πιο κουφο. Αν καποιος μπορει να βοηθησει γιατι απο το πρωι ειμαι πανω απο το μαραφετι και μου ρχεται να το σπασω. Ολα ξεκινησαν απο χθες που εβαλα τους 466 driver για να ξυπναει το fp. Το πρωινο σημερα που κατεβηκε το οτα 36 και εκανε επανεκκινηση παπαλα. Logika den eftaige to ota 36 αλλα το πρωτο restart που εγινε μετα τους 466 οδηγους.

 

Αληθεια ποιους να περασω για το x829 να παιξει το ρημαδι

Edited by hunters1977
CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να δω την έκδοση baseband που φοράω? Παλιά το έβλεπα στις ρυθμίσεις σχετικά με το τηλέφωνο και τώρα δεν βλέπω κάτι. Είμαι με την tele 23.36
Link to comment
Share on other sites

Εκανα restore backup αλλα μου κλειδωσε η συσκευη με τετραψηφιο κωδικο ενω δεν ειχα βαλει. χαχαχαχα τελος παντων εβαλα απο πανω την τελε με wipe εκτος internal ....τιποτα. εγκαθιστω τους modem οδηγους usa 16s και τσουπ ανοιγει το wifi. κανω επανεκκινηση και το χανει παλι. χαχαχαχα δεν εχω ξαναδει κατι πιο κουφο. Αν καποιος μπορει να βοηθησει γιατι απο το πρωι ειμαι πανω απο το μαραφετι και μου ρχεται να το σπασω. Ολα ξεκινησαν απο χθες που εβαλα τους 466 driver για να ξυπναει το fp. Το πρωινο σημερα που κατεβηκε το οτα 36 και εκανε επανεκκινηση παπαλα. Logika den eftaige to ota 36 αλλα το πρωτο restart που εγινε μετα τους 466 οδηγους.

 

Αληθεια ποιους να περασω για το x829 να παιξει το ρημαδι

 

Αν κανείς ότι έκανες με την 16s ...Αλλά μπες σε άλλο δίκτυο... Μην προσπαθείς μόνο σε ένα...

 

Εγώ κάτι άλλο δεν ξέρω...

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Αν κανείς ότι έκανες με την 16s ...Αλλά μπες σε άλλο δίκτυο... Μην προσπαθείς μόνο σε ένα...

 

Εγώ κάτι άλλο δεν ξέρω...

 

Οχι δεν ανοιγει καν το wifi . Με το που ανοιγει κλεινει μονο του

CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ανοιγει καν το wifi . Με το που ανοιγει κλεινει μονο του

 

Εγω θα ελεγα να βαλεις την Official Ινδικη LE_X2_X820-OS-OP-FGXOSOP5801910121S οπως εισαι απο TWRP να δεις αν παιζουν ολα σωστα.. Μετα παρτο απο την αρχη , ξαναβαλε TWRP γιατι θα το χασεις μιας και θα βαλει το Official και συνεχισε ...

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το τσεκαρα...Ήμουν συνέχεια με data.

Δεν έχω κάποιο θέμα...

Και γενικά να πω ότι βρήκα ένα σαϊτ με όλα τα modem και δοκίμασα να τα βάλω....Στην προσπάθεια να φτιάξω το fp όπως έλεγε και σε ένα topic στο XDA.

Παράδοξος με το USA modem 16s (!!!) Πιάνω 4g (!!!!!) Σε μέρη που δεν είχα σχεδόν σήμα με το χ829...

Τι να πω...

 

Το fp "φυσικά" δεν το έφτιαξα... Περιμένω την μαγική λύση...Μιας και το hardware δείχνει να δουλεύει αν κρίνω από το πόσο γρήγορα και με επιτυχία 110% ( :D ) σε κάθε touch βγάζει τις φωτογραφίες...

 

Αυτό που έγραψες για το 4G με το Us modem 16s. Είσαι βεβαιος ότι συμβαίνει; Είναι πολύ σπουδαίο αν ισχύει. Τι εταιρία κινητής χρησιμοποιείς;

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

To ξέρω γιατί λείπει κάτι. Έρχεται με καινούριο ΟΤΑ

Τάσο αν γίνεται το λαμπάκι να έχει και πιο έντονο φως.

Link to comment
Share on other sites

λογικό, γιατί από την 23s μπήκανε καινούργια WiFi driver

 

Και τι κανω σε αυτην την περιπτωση? Κατεβαζω τωρα την ινδικη 5.8.19ς

 

Ακυρο και με την ινδικη. Βοηθεια παιδες. Που βρισκω την 5.8.16 για το χ829

Edited by hunters1977
CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Το ota της telegram σας κατεβαίνει κανονικά; Εγώ προσπαθώ εδώ και πόσες ώρες και μια κολλάει στα 8mb μια στα 14 και κατεβάζει πολύ αργά. Μάλλον όταν σβήνει η οθόνη το κάνει pause και αντε πάλι από την αρχή.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tryf3
Link to comment
Share on other sites

Στο τελευταίο update όταν πάω να ορίσω κλείδωμα με 4 ψηφίο κωδικό ζητάει 555 νουμερα

 

Εμενα μου ζηταει 550 :p

Link to comment
Share on other sites

Αν έχετε θέμα με deep sleep δοκιμάστε και το Firmware της 419D. Κάποιοι λένε στους xda ότι λύθηκε μετά από αυτό.

 

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αν έχετε θέμα με deep sleep δοκιμάστε και το Firmware της 419D. Κάποιοι λένε στους xda ότι λύθηκε μετά από αυτό.

 

Πού μπορούμε να το βρούμε αυτό το firmware;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση που μπορει να εχει απαντηθει αλλα ειναι πολλες οι σελιδες. Εχω του cris την 23s αμα περασω dirty την tele 23 θα εχω θεμα γιατι ειναι ζορικο να ξαναπερνω αρχεια και εφαρμογες.... Με backup και titanium δεν το εχω οποτε αν το εχει κανει καποιος να μου πει... Ευχαριστω.

 

Οσον αφορα το fp σε x829 4/64 περασα σημερα σε ενα φιλο την tele 23 και μας εκανε νερα. Μετα περασα το firmware του cris και δουλευει σφαιρα, τωρα ο καιρος θα δειξει για ποσο. Βεβαια ηταν clean install χωρις ουτε μια εφαρμογη επανω απο 16s κινεζομαγαζου.

Edited by Kone
leeco max2 x820 4/32 Miui8 v.6 7.4.24 by C.B.G.
Link to comment
Share on other sites

Πού μπορούμε να το βρούμε αυτό το firmware;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έδωσα εδώ όλα τα λινκ για τα modem... Είναι και το 419D.

 

Εμένα προσωπικά δεν με βοήθησε το 419D...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7142601#

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό που έγραψες για το 4G με το Us modem 16s. Είσαι βεβαιος ότι συμβαίνει; Είναι πολύ σπουδαίο αν ισχύει. Τι εταιρία κινητής χρησιμοποιείς;

 

Δεν έχω λόγο να σου πω ψέματα. Θεσσαλονίκη είμαι, βόρεια με την χειρότερη κινητή στον πλανήτη (wind) και σε σημείο που βρίσκομαι κάθε πρωί που σχεδόν δεν έχω σήμα...Σήμερα έπιαναν 4g... Και γενικότερα τα data μου ήταν αστραπιαία σήμερα..

Αν δεν ανακοίνωσε κάποια τρομερή αλλαγή ή wind τοτε είναι του modem firmware.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμενα μου ζηταει 550 :p

 

550 και εμένα.... :D

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...