Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το quick charge δε δουλεύει στην tele;

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν ξέρω...... :lol::p

Skitch.png

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πας εφαρμογές σέρνεις προς τα αριστερά να ανοίξεις τα Settings τους πατάς στο επαφές και μέσα στις ρυθμίσεις εμφανίζει το εγγραφή κλήσεων κοίτα μερικές σελίδες πίσω έχει και screenshot.

 

Δεν το βρήκα Χρήστο μόνο ρυθμίσεις για Black List Call blocking.. Etc call recording δεν εχει.. Και πιο πίσω σελίδες βρήκα μόνο μια που προτείνεις εξωτερικό spk

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Cris φοβερή δουλειά.αλλαζεις και region επιτέλους.Η οθόνη κλειδώματος δεν βρήκα που αλλάζει.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος άμα βαλεις region Ευρώπη να μην συμπτήσει τις ειδοποιήσεις στο status bar σε ένα εικονίδιο;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κρις φοράω την miui την τελευταία και είπα σήμερα να βάλω την τελε μπήκαν Όλα τα απντειτ άψογα , εξαιρετική δουλειά πραγματικά..όμως τα χρώματα που αποδίδει η μιυι είναι για μένα αξεπέραστα και η κάμερα η μπροστινή χωρίς να ξέρω τον λόγο βγάζει πολύ καλύτερες ληψεις από τις ευι..θα περιμένουμε προς τα εκεί κανένα απντειντ η είναι θέμα της κοινωτητας miui.gr να βγάλει καινούργια έκδοση κ να την πάρεις να την προσαρτησεις μετά...Επίσης αν πρόσεξες απ' Όταν την φορούσες τον λόγο που βγάζει καλύτερες φωτο θα ήθελα να μου τον εξηγήσεις από απλή περιέργεια..
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα;; 0;; Καθόλου δεν δουλεύει;;;

Ούτε από την αρχή δεν δούλευε;

Εμένα από τις αλλαγές των Rom χάλασε...Χωρίς να χρεώνω στα παιδιά το πρόβλημα. Θεωρώ πως είναι software...

Το fp είναι εντελώς νεκρό δε μιλάω για lag η άλλο πρόβλημα. Πιστεύω είναι θέμα hardware

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βρήκα Χρήστο μόνο ρυθμίσεις για Black List Call blocking.. Etc call recording δεν εχει.. Και πιο πίσω σελίδες βρήκα μόνο μια που προτείνεις εξωτερικό spk

Ποια ρομ έχεις? Αν έχεις tele_.36 βάλε region Ευρώπη_Ελλάδα και θα τα δεις όλα. Aν έχεις άλλη ρομ βάλε region China γιατί μόνο σε κινέζους παίζει!:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κρις φοράω την miui την τελευταία και είπα σήμερα να βάλω την τελε μπήκαν Όλα τα απντειτ άψογα , εξαιρετική δουλειά πραγματικά..όμως τα χρώματα που αποδίδει η μιυι είναι για μένα αξεπέραστα και η κάμερα η μπροστινή χωρίς να ξέρω τον λόγο βγάζει πολύ καλύτερες ληψεις από τις ευι..θα περιμένουμε προς τα εκεί κανένα απντειντ η είναι θέμα της κοινωτητας miui.gr να βγάλει καινούργια έκδοση κ να την πάρεις να την προσαρτησεις μετά...Επίσης αν πρόσεξες απ' Όταν την φορούσες τον λόγο που βγάζει καλύτερες φωτο θα ήθελα να μου τον εξηγήσεις από απλή περιέργεια..

 

Χρώματα: Στο επόμενο update tele θα έχει ενσωματωμένο ρυθμίστη απόδοσης χρωμάτων& φωτός που θα πάθετε πλάκα. Αν και η διαφόρα είναι στο dpi & density που το αλλάζεις και χειροκίνητα από το build.prop. Στo κομμάτι φωτογραφικής πάλι είναι λόγω dpi και σου φαίνονται καλύτερες.;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Cris φοβερή δουλειά.αλλαζεις και region επιτέλους.Η οθόνη κλειδώματος δεν βρήκα που αλλάζει.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου

photo_2017-04-07_06-21-20.jpg photo_2017-04-07_06-21-33.jpg photo_2017-04-07_06-21-47.jpg photo_2017-04-07_06-21-55.jpg photo_2017-04-07_06-27-12.jpg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Chris αυτό το εικονίδιο δεν το έχω.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έβαλες την 36? Έβαλες Region Ελλάδα?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι με 36 είμαι.δεν επέλεξα Ελλάδα.το είχε επιλέξει μόνο του.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με την τελευταία αναβάθμιση. Ανοίγω το wifi και αμέσως κλείνει. Έκανα επανεκκίνηση αλλά τιποτε
CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω αυτό το εικονίδιο Cris

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλημέρα σας...

Τάσο σήμερα δοκίμασα κάτι άλλο....

Φωτογραφίες με το fp και δουλεύει πιο γρήγορα από αστραπιαία... Και σε απανωτά πατήματα..

Θα σκάσω...Είναι λογικό μόνο να έχει πρόβλημα στο ξεκλείδωμα;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ούτε εγώ έχω αυτό το εικονίδιο Cris

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ούτε εγώ..

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Ναι με 36 είμαι.δεν επέλεξα Ελλάδα.το είχε επιλέξει μόνο του.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα ούτε σε μένα υπάρχει το εικονίδιο.Επισης μου βγάζει δύο φορές το εικονίδιο με τις ενημερώσεις.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς προβλήματα με το fast charge? Δουλεύει κανονικά όσο το τηλέφωνο είναι ανοιχτό, εχθές το βράδυ το άφησα στο φορτιστή στο 75% και έπειτα το έκλεισα σήμερα το πρωί είχε πάει 99% περίμενα κάνα πεντάλεπτο ακόμη εκεί,μόλις άνοιξα το τηλέφωνο σε ένα λεπτό πήγε στο 100, είναι σαν να μην δουλεύει η γρήγορη φόρτιση αν απενεργοποιήσεις το τηλέφωνο...
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς προβλήματα με το fast charge? Δουλεύει κανονικά όσο το τηλέφωνο είναι ανοιχτό, εχθές το βράδυ το άφησα στο φορτιστή στο 75% και έπειτα το έκλεισα σήμερα το πρωί είχε πάει 99% περίμενα κάνα πεντάλεπτο ακόμη εκεί,μόλις άνοιξα το τηλέφωνο σε ένα λεπτό πήγε στο 100, είναι σαν να μην δουλεύει η γρήγορη φόρτιση αν απενεργοποιήσεις το τηλέφωνο...

Νομίζω ότι έτσι δουλεύει.και εμένα το κάνει αυτό αλλά το θεωρώ λογικό.

 

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με την τελευταία αναβάθμιση. Ανοίγω το wifi και αμέσως κλείνει. Έκανα επανεκκίνηση αλλά τιποτε

 

Δεν το έχει συναντήσει κανεις;

CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι έτσι δουλεύει.και εμένα το κάνει αυτό αλλά το θεωρώ λογικό.

 

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λογικό δεν είναι απλά δεν είναι και τραγικό νομίζω, στο προηγούμενο που είχα Δούλευε με απενεργοποιημένο ίσα ίσα φορτιζε και πιο γρήγορα

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχει συναντήσει κανεις;

Μόλις το τσεκαρα...Ήμουν συνέχεια με data.

Δεν έχω κάποιο θέμα...

Και γενικά να πω ότι βρήκα ένα σαϊτ με όλα τα modem και δοκίμασα να τα βάλω....Στην προσπάθεια να φτιάξω το fp όπως έλεγε και σε ένα topic στο XDA.

Παράδοξος με το USA modem 16s (!!!) Πιάνω 4g (!!!!!) Σε μέρη που δεν είχα σχεδόν σήμα με το χ829...

Τι να πω...

 

Το fp "φυσικά" δεν το έφτιαξα... Περιμένω την μαγική λύση...Μιας και το hardware δείχνει να δουλεύει αν κρίνω από το πόσο γρήγορα και με επιτυχία 110% ( :D ) σε κάθε touch βγάζει τις φωτογραφίες...

Edited by EnDmOsT

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Τάσο σήμερα δοκίμασα κάτι άλλο....

Φωτογραφίες με το fp και δουλεύει πιο γρήγορα από αστραπιαία... Και σε απανωτά πατήματα..

Θα σκάσω...Είναι λογικό μόνο να έχει πρόβλημα στο ξεκλείδωμα;;;

Στις φωτος δουλευει με την απλη αφη φιλαρα... δοκομασε να κανεις ξανα register το αποτυπωμα..

Link to comment
Share on other sites

Στις φωτος δουλευει με την απλη αφη

 

Μάλλον αυτό είναι....

Αλλά με τρώει το φτιάξουμε...

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βάλω τον google launcher και δεν μπορώ με τίποτα. Γνωρίζει κάποιος πώς γίνεται;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το λαμπάκι δεν αλλάζει χρώματα και δεν είναι έντονο να φαίνεται ευκο

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το λαμπάκι δεν αλλάζει χρώματα και δεν είναι εντονος ο φωτισμός του να φαίνεται εύκολα,στην tele.μπορει να γίνει κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το τσεκαρα...Ήμουν συνέχεια με data.

Δεν έχω κάποιο θέμα...

Και γενικά να πω ότι βρήκα ένα σαϊτ με όλα τα modem και δοκίμασα να τα βάλω....Στην προσπάθεια να φτιάξω το fp όπως έλεγε και σε ένα topic στο XDA.

Παράδοξος με το USA modem 16s (!!!) Πιάνω 4g (!!!!!) Σε μέρη που δεν είχα σχεδόν σήμα με το χ829...

Τι να πω...

 

Το fp "φυσικά" δεν το έφτιαξα... Περιμένω την μαγική λύση...Μιας και το hardware δείχνει να δουλεύει αν κρίνω από το πόσο γρήγορα και με επιτυχία 110% ( :D ) σε κάθε touch βγάζει τις φωτογραφίες...

 

καλημέρα,

 

Έχεις κάποιο λινκ για αυτό το usa modem 16s ; Κινούμαι στην ΒΑ Αττική σε μέρη που το σήμα της βόνταφον είναι χάλια και θα εκτιμούσα κάποια δυνατότητα βελτίωσης ... επίσης, είναι ζιπάκι που απλά φλασάρουμε με twrp ;;;;

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Το λαμπάκι δεν αλλάζει χρώματα και δεν είναι έντονο να φαίνεται ευκο

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το λαμπάκι δεν αλλάζει χρώματα και δεν είναι εντονος ο φωτισμός του να φαίνεται εύκολα,στην tele.μπορει να γίνει κάτι?

Τα led νομίζω δεν είναι ακόμα έτοιμα.σε αργότερο update.,chris το εικονίδιο για το lockscreen δεν το έχουμε.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...