Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι γιατί πας από τα miui Settings. Είπα στο ποστ στα eui Settings σύστημα πρώτο tab. Απενεργοποιείς τα auto από τα miui και πας στην χειροκινητη επιλογής στα Leui. Ή δοκίμασε να πας κατευθείαν στα eui και να επιλέξεις.

 

Χρηστο , εχω το x829 και ενω εχω κανει ολα αυτα και εχω τηλεφωνια κανονικα δεν εχω Mobile data σε αυτη την miui rom ... λιγο πριν φλασαρα την RR και επεζαν κανονικα τα δεδομενα ... ειναι λιγο περιεργο ...

Εχεις γραψει " προεπιλογή 800άρας 4G-Lte ως default" μηπως κατι παιζει με αυτο γιατι δεν υπαρχει στο χ829

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Cris το ξέρω ότι έχει απαντηθεί αλλά πια έκδοση του eui modder module δουλεύει στην 23s γιατί έβαλα την 1.1 και είχα τα γνωστά προβλήματα στην έναρξη του ui.
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα επιτελούς παρέλαβα , πέρασα την Miui8 v.5 7.3.19 by CrisBalGreece αλλά είχε παπάδες μέσα και την έβγαλα. Πέρασα LeMax2_CN-23s_CrisBalGreece. Ποιο βατά πράγματα :). Το fingerprint φαίνεται νια δουλεύει μια χαρά με το fix (by hall2001). Έχω αρχίσει και το φορτώνω και δείχνουν να δουλεύουν όλα καλά. 3 ερωτησούλες .

1. Η gallery δεν μου παιζει video. Θυμάμαι ποιο πίσω έναν άλλο φίλο είχε το ίδιο πρόβλημα αλλα δεν βρίσκω το post , έχει κανένας fix;

2. Δεν δουλεύουν καλά τα notificatins tags η μου φαίνεται ;

3. Διάβασα Χρήστο ότι συστηνεις ΑΤΚ profile balanced fusion ,όταν ανοίγω το ΑΤΚ κολλάει, τι κάνω λάθος;

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Από εδώ https://devs-lab.com/download-letv-official-stock-rom.html. Σκρολαρε προς τα κάτω και βρες το Le Max 2.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πήγαινε στις εφαρμογές και καντου clear data & cache. Επανεκινηση Δοκίμασε..

Το έκανα και δε στρώνει με τίποτα. Δεν πειράζει. Και το SwiftKey καλούτσικο είναι!

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Cris το ξέρω ότι έχει απαντηθεί αλλά πια έκδοση του eui modder module δουλεύει στην 23s γιατί έβαλα την 1.1 και είχα τα γνωστά προβλήματα στην έναρξη του ui.

 

Έχουμε πει πολλές φορές. Όλα τα tab παίζουν εκτός του 1ου.Θελει άλλο UI. Υπομονή θα το φτιάξουμε κι αυτό στον καιρό του. Ο Τάσος παλεύει 15 μέρες τώρα με τον server που πληρώνει και του σβήνουν τα αρχεία. Όλα στην ώρα τους.

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η τελευταία ΟΤΑ είναι η telegram 23s.33 η έχει βγει και άλλη;

 

Πριν από λίγο η 34..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να δοκιμάσει αυτή είναι η τελευταία που έχει βγει σαν Full rom.

Όσοι την έχετε ΔΕΝ κάνετε τίποτα. Την ξανάδινω γι αυτούς που πήραν τώρα το κινητό και δεν υπάρχει στην 1η σελίδα αλλά έχει μέσα τα σωστά scripts for OTA updater. Όσοι είσαστε με αυτή ξέρετε ότι έχετε την ΟΤΑ. 33.

 

DOWNLOAD Link

 

https://mega.nz/#!1kJFkQqa!KOHiL9P5IoI150Iv1Eur3QcsF114w92D9BirUAhm1dQ

 

Συγχαρητήρια για την δουλειά καταρχάς,

Θα ήθελα να ρωτησω απλά την παίρνω την πετάω στο κινητό με μετονομασία και από το recovery του κινητού την κάνω install όπως θα έκανα και την official? σήμερα μου ήρθε το κινητό με τον από το μαγαζί που το πήρα και δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με αλλαγή ρομ

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πώς απενεργοποιειται το φλας όταν έρχεται κλήση ή μήνυμα;

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα πας ρυθμίσεις/εξειδικευμένες ρυθμίσεις/φλας

 

Στάλθηκε από το unknown μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχουμε πει πολλές φορές. Όλα τα tab παίζουν εκτός του 1ου.Θελει άλλο UI. Υπομονή θα το φτιάξουμε κι αυτό στον καιρό του. Ο Τάσος παλεύει 15 μέρες τώρα με τον server που πληρώνει και του σβήνουν τα αρχεία. Όλα στην ώρα τους.

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πριν από λίγο η 34..

 

Chris δεν μου την βγάζει την 34.

 

Στάλθηκε από το unknown μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πώς απενεργοποιειται το φλας όταν έρχεται κλήση ή μήνυμα;

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πας ρυθμίσεις ->εξειδικευμένες ρυθμίσεις ->φλας κλήσεων μηνυμάτων και τα απενεργοποιείς.

LeEco Le Max 2 x829 6/128 RevengeOS-2.2-Pasta-OFFICIAL-x2-20190304
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα επιτελούς παρέλαβα ,

0πέρασα την Miui8 v.5 7.3.19 by CrisBalGreece αλλά είχε παπάδες μέσα και την έβγαλα. Πέρασα LeMax2_CN-23s_CrisBalGreece. Ποιο βατά πράγματα :). Το fingerprint φαίνεται νια δουλεύει μια χαρά με το fix (by hall2001). Έχω αρχίσει και το φορτώνω και δείχνουν να δουλεύουν όλα καλά. 3 ερωτησούλες .

1. Η gallery δεν μου παιζει video. Θυμάμαι ποιο πίσω έναν άλλο φίλο είχε το ίδιο πρόβλημα αλλα δεν βρίσκω το post , έχει κανένας fix;

2. Δεν δουλεύουν καλά τα notificatins tags η μου φαίνεται ;

3. Διάβασα Χρήστο ότι συστηνεις ΑΤΚ profile balanced fusion ,όταν ανοίγω το ΑΤΚ κολλάει, τι κάνω λάθος;

0. Παπάδες? Μήπως είδες και τον Πατριάρχη πουθενά? :lol: Εχει ακριβώς όσα πρέπει για να δουλέψει και να μην κρασάρει. Αλλά αν δεν έχεις συνηθίσει σε miui είναι λογικό.

1. Λείπουν οι υπηρεσίες Leeco και πρέπει να βάλεις το έξτρα ζιπ και να δώσεις δικαιώματα

2. Σε καμία στοκ εκτός από κάποιες σε αυτήν με απενεργοποιήση του underground resources dialer *#*#46360000#*#* disable το κάτω κάτω. Επίσης μόνο στην tele_23 όπου έχουμε κάνει ειδικές ρυθμίσεις.

3. Θέλει δικαιώματα Root ανοίγεις τον su και αμέσως τρέχεις το AKT να πάρει δικαιώματα. Προτείνω Balanced Fusion profile

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμίσεις ->εξειδικευμένες ρυθμίσεις ->φλας κλήσεων μηνυμάτων και τα απενεργοποιείς.

Μου φαίνεται είναι λίγο διαφορετικό το δικό μου μενού. Μετά από ρυθμίσεις έχει ρυθμίσεις για προχωρημένους και εκεί μέσα έχει εξειδικευμένες ρυθμίσεις root αλλά πουθενά για φλας..

0a1a298bdc6c04ff6e6da13dc1fb66d8.jpg

fe56137b5eb7f9edd60f6e6278ec58d5.jpg

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται είναι λίγο διαφορετικό το δικό atalk

 

Θα βάλεις Region China επανεκκίνηση θα πας dialer θα πατήσεις το κάτω αριστερά εικονικό κουμπί θα βρεις στην πίεση Led Flash θα μπεις disable. Έχεις την 1η έκδοση. Κάνε ΟΤΑ

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

ΟΔΗΓΊΕΣ

Για αυτούς που λένε ότι το ΟΤΑ δεν κανει αυτόματα Install.

 

Πάμε με Root file manager - browser Στο /data/data/eui.chainfire.supersu/files/supersu.cfg και προσθέτουμε τα παρακάτω :

 

[com.ota.updates]

uid=50

access=1

Υπάρχει ήδη μέσα το εξής:

[com.ota.updates]

uid=55

access=1

Θα το αλλάξουμε ή θα προσθέσουμε και το:

[com.ota.updates]

uid=50

access=1

LeEco LeTV Le Max 2 x829 (6/128) - ROM: DerpFest-10-Community-x2-20200319 ROOTED
Link to comment
Share on other sites

Θα βάλεις Region China επανεκκίνηση θα πας dialer θα πατήσεις το κάτω αριστερά εικονικό κουμπί θα βρεις στην πίεση Led Flash θα μπεις disable. Έχεις την 1η έκδοση. Κάνε ΟΤΑ

Το έβαλα mainland China αλλά στον dialer δε βλέπω κανένα εικονικό κουμπι

63ab37f0d6d2e14096150d7367a1a34f.jpg

d5c56c5fc1d5246bc7593156f72ffc46.jpg

 

Στο update επίσης ενώ έχω την 32 μου βγάζει συνέχεια την ίδια. Κάνω update και δεν αλλάζει κάτι.

ab73eba95c1802e0f9a9591552cbddfd.jpg

 

ΟΚ τελικά τα βρήκα όλα! Σε ευχαριστώ πολύ Crisbal!

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tryf3
Link to comment
Share on other sites

0. Παπάδες? Μήπως είδες και τον Πατριάρχη πουθενά? :lol: Εχει ακριβώς όσα πρέπει για να δουλέψει και να μην κρασάρει. Αλλά αν δεν έχεις συνηθίσει σε miui είναι λογικό.

1. Λείπουν οι υπηρεσίες Leeco και πρέπει να βάλεις το έξτρα ζιπ και να δώσεις δικαιώματα

2. Σε καμία στοκ εκτός από κάποιες σε αυτήν με απενεργοποιήση του underground resources dialer *#*#46360000#*#* disable το κάτω κάτω. Επίσης μόνο στην tele_23 όπου έχουμε κάνει ειδικές ρυθμίσεις.

3. Θέλει δικαιώματα Root ανοίγεις τον su και αμέσως τρέχεις το AKT να πάρει δικαιώματα. Προτείνω Balanced Fusion profile

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια Χρήστο:)

Έπαιξαν τα video αφού εγκατέστησα το google photos και έδωσα δικαιώματα δούλεψε το gallery

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τα πάντα! Το έσβησα από το σύστημα, το ξαναπέρασα με apk αλλά αυτό τίποτα. Αρνείται να γράψει ελληνικά. Τελικά πέρασα το SwiftKey και μπορώ και ξαναγράφω. Επειδή όμως προτιμώ το gboard θα παρακαλούσα αν γνωρίζει κάποιος αν μου πει πως θα το κάνω να γράφει ελληνικά και όχι αγγλικά.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχω το ίδιο θέμα.. Δεν ξέρω γιατί.. Το απέκτησα μετά που flashαρα την Tele πάνω στην 20s για να φτιάξω το Fp. Έψαξα πολύ... Αυτό που βρήκα είναι ότι όταν πάω στο Playstore δεν το δείχνει εγκατεστημένο... Και όταν το εγκαθιστώ δεν το κάνει install...

Επίσης αν πάω να αλλάξω τα settings του τρώω crash σε όλες τις επιλογές εκτός από την εισαγωγή γλώσσας.

 

Επίσης δεν διορθώθηκε το fp.. Εκτός αν έκανα κάτι λάθος...

Edited by EnDmOsT

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω συντομα να ειμαι στην παρεα σας!

Με το 6+128 απο efox, μαζι με γκλας και θηκη, στα 263€

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απαλευτο μετά απο 4ωρες!!!!

Είχα από κινεζομαγαζο ρομ,σταμάτησε να δουλευει μετά από μια εβδομάδα το αποτύπωμα,σημερα πέρασα official με εργοστασιακές,τίποτα...πέρασα την tele23 αν την γράφω καλα,τίποτα ξανα,πέρασα την miui,πάλι τίποτα!!!Και τώρα το τηλ γράφει αντί μοντέλο x829 x820 kκαι μου σκάει μήνυμα απο google οτι το κινητό leEco le 2 Pro συνδέθηκε!!!

26s aroma v5 by CrisBal
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να απεγκαταστήσει κάποια Google system apps με το Uninstaller; Υπάρχει κάποιο που η απεγκατάσταση του να κράσαρε το όλο σύστημα;;
~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να απεγκαταστήσει κάποια Google system apps με το Uninstaller; Υπάρχει κάποιο που η απεγκατάσταση του να κράσαρε το όλο σύστημα;;

Εγω.. δεν θυμαμαι ποιες.. αλλα κρασαρε σιγουρα ;)

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

παιδες σορρυ να ρωτησω κατι χαζο... στο πισι δεν επρεπε να το βλεπει σαν usb 3...? και να πιανει και transfer rate για usb 3...εμενα το βλεπει σαν συσκευη usb 2 σε port usb 3.:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...