Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν, επί της χαι-φιντελιστικής πλευράς του θέματος, το τηλέφωνο είναι και σε αυτό τον τομέα αξεπέραστο με τα δικά του ακουστικά, τα οποία αγγίζουν απίστευτα ποσοστά καθαρότητας, προσφέροντας μια εξαιρετική ακουστική εμπειρία .... λίγο υστερούν στην έκταση του μπάσου, που όμως είναι πεντακάθαρο και στακάτο ... κατά τα λοιπά, σχίζουν, τα συνέκρινα με 2-3 πολύ ακριβά ακουστικά που έχω στην κατοχή μου, μέσω του παρεχομένου αντάπτορα και όλα έχασαν πανηγυρικά ... το cdla κυριολεκτικά αφαιρεί 2 και 3 πέπλα από την αναπαραγωγή ... εύγε και σε αυτό το σημείο για το χ829 !

 

κάπου ο Χρήστος είπε και για κάτι μονταρίσματα στο viper για ακόμη καλύτερα αποτελέσματα, πλην μου φάνηκε πολύ πολύπλοκο ... υπάρχει κάποιος πλεόν απλοϊκός οδηγός για dummies ;;;

 

Εδώ είναι κι ότι θες μας λες. ;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7109549#post7109549

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως βγήκε το συμπέρασμα ότι δεν έχει sharp οθόνη;

 

Κοίτα εδώ τα στοιχεία σύγκρισης

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7032217#post7032217

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7101869#post7101869

 

1. Χ825 & Χ829. Λείπει η 20band(800άρα) & διαφορετικά modem +wifi firmware για US bands. Δεν πάει να πει ότι δεν δουλεύει.. Σαν τα xiaomi που δεν έχουν την 800αρα. US Editions οθόνες true IPS FHD 59MHZ- fing 1st gen.

2. Χ820, China telecom, 800αρα οθόνη SHARP IPS FHD 60ΜΗΖ, ultrasonic fing. 2nd gen (best edition)

3. Χ822 - (Χ821 με ινδική ρομ India netcom) -, Χ822 China whole netcom 800αρα (international edition) οθόνες true IPS FHD 59MHZ- fing 1st gen.

 

------------------------------------------------

 

Ευχαριστώ..... δεν το έβρισκα τόση ώρα που είχα πει ότι είναι σαν τα xiaomi που ΔΕΝ έχουν την 800αρα. Αλλά κατά τα άλλα θα δουλέψει μια χαρά. Να είσαι καλά. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7101869#post7101869

 

1. Χ825 & Χ829. Λείπει η 20band(800άρα) & διαφορετικά modem +wifi firmware για US bands. Δεν πάει να πει ότι δεν δουλεύει.. Σαν τα xiaomi που δεν έχουν την 800αρα. US Editions οθόνες true IPS FHD 59MHZ- fing 1st gen.

2. Χ820, China telecom, 800αρα οθόνη SHARP IPS FHD 60ΜΗΖ, ultrasonic fing. 2nd gen (best edition)

3. Χ822 - (Χ821 με ινδική ρομ India netcom) -, Χ822 China whole netcom 800αρα (international edition) οθόνες true IPS FHD 59MHZ- fing 1st gen.

 

------------------------------------------------

 

Οπότε μόνο το x820 έχει sharp οθόνη κ utrasonin fing 2nd gen, όλες οι άλλες εκδόσεις είναι με IPS FHD και fing 1st...

Σε γκρί βγαίνει το x820? :P

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

από ποιό μαγαζί το πήρες αν επιτρέπεται φίλε μου?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

To XDA παρεμπιπτόντως έχει πολύ πράγμα γύρω από το τηλέφωνο και πολλά νήματα, πέραν των όσων αναφέρονται εδώ. Ιδού και το λινκ:

 

https://forum.xda-developers.com/le-max-2

 

Απο το banggood το πήρα, απλα δεν θελω να μπαίνω σε διαδικασία να το στέλνω πισω και να περιμένω. Το τηλέφωνο πάντως είναι τούμπανο!

Edited by kostas123pao
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οπότε μόνο το x820 έχει sharp οθόνη κ utrasonin fing 2nd gen, όλες οι άλλες εκδόσεις είναι με IPS FHD και fing 1st...

Σε γκρί βγαίνει το x820? :P

 

Ναι βγαίνει κοίτα κάνα 4-5 σελίδες πίσω έχω ποσταρει το χ820 4/64 στα 215€ αν θυμάμαι καλά.

Όσο αφορά το Fingerprint δεν είναι απόλυτα σίγουρο πια γιατί τελευταία τεστ έδειξαν σε αρκετά 829 822 το ίδιο Id με τα χ820 οπότε μπορεί να είναι και ίδια. Σίγουρα όμως σε band κεραία και οθόνη διαφέρουν αρκετά με τα χ820 σε σχέση με τα χ829). Επίσης αν δεν κάνω λάθος ή οθόνη στο χ829 είναι LCD.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα ρε Chris, συνέχισε την καλή δουλειά.

 

Η αλήθεια είναι ότι το xda έχει πολλαπλά νήματα για το κινητό και ειδικά για την 800αρα μπάντα, όλοι ψάχνουν να βρουν άκρη εδώ:

 

https://forum.xda-developers.com/le-max-2/how-to/guide-unlock-bands-leeco-le-max-2-fix-t3439154/page13

 

Εν συντομία, το συμπέρασμα είναι ότι δεν τα κατάφεραν ακόμα και χρειάζονται περαιτέρω developers. Περαιτέρω ψάξιμο με άλλα λόγια. Και πάλι με το ''αν'' και το ''εφόσον''. Οπότε λαμβάνεις ό,τι παίρνεις, άλλα μην μειώνουμε και το x829 προς θεού. Απλά όσοι δεν είστε σε Αθήνα ή Θεσσαλονική να κινείστε κάθε μέρα, εε σκεφτείτε το διπλά και ιεραρχήστε τις ανάγκες σας. Δεν είναι πια ότι τα δεδομένα (MB) μοιράζονται σα καραμέλες στην Ελλάδα και είναι και τόσα πολλά να πεις ''θα ξοδεύσω'', εν αντιθέσει με άλλες χώρες. Αλλά δείτε το ρε παιδιά ο καθένας με τις ανάγκες του ας πράξει υπεύθυνα.

 

----------------------

 

Κάτι άλλο τώρα πολύ σημαντικό. Ντάξει βγαίνουν οι ρομ κάθε τόσο, βελτιώνεται και το τηλέφωνο σαν οντότητα.Νομίζω με τις τελευταίες rom και λογική χρήση, ένα 6h++ SOT ( Screen On Time) το πιάνει (ελπίζω?)

 

Θέλω να εμμείνω λίγο στη μπαταρία όμως , γιατί είδα αυτό νήμα στο xda και τρόμαξα:

 

http://forum.le.com/in/index.php?threads/lemax-2-battery.16684/

και το βίντεο,η λογική μάλλον παραπλήσια και στο τηλέφωνο μας.

 

Το συμπέρασμα είναι πως είναι πολύ επικίνδυνο και δεν συμφέρει αλλαγή μπαταρίας καθοποιoνδήποτε τρόπο ,κάτι που προσωπικά κάνω σε όλα μου τα τηλεφωνα όταν χτυπήσουν 2ετία και είναι ακόμα κραταιά και λειτουργικά. χμμμ

 

Το θέμα μπαταρία σίγουρα επεξεργάζεται ακόμα και σε μελλοντικές ρομ. Πως όμως μεγιστοποιώ τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας σε αυτά τα τηλέφωνα που το υποστηρίζουν? Απλά με το να μην χρησιμοποιείς quickcharge? Καμιά ιδέα παιδιά? Πάντως ξέρω ότι άπαξ και αρχίσεις με το quickcharge, δεν σταματάς μετά, συνήθεια :P

Edited by nikolaos8
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια παρελαβα το le max 2 χ829 εβαλα του cris ball την miui σαν fun αλλα δεν μου δουλευει το fingerprint scaner καμια βοηθεια?

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα παιδια παρελαβα το le max 2 χ829 εβαλα του cris ball την miui σαν fun αλλα δεν μου δουλευει το fingerprint scaner καμια βοηθεια?

 

δουλευει μονο αν ανοιξω την οθονη με το πλαινο κουμπι απο κλειστο τιποτα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια παρελαβα το le max 2 χ829 εβαλα του cris ball την miui σαν fun αλλα δεν μου δουλευει το fingerprint scaner καμια βοηθεια?

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

δουλευει μονο αν ανοιξω την οθονη με το πλαινο κουμπι απο κλειστο τιποτα

 

Και εγω το ιδιο θεμα εχω με το FP. Εκανα οτι μου ειπαν και τελικα το απενεργοποιησα...

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Ναι βγαίνει κοίτα κάνα 4-5 σελίδες πίσω έχω ποσταρει το χ820 4/64 στα 215€ αν θυμάμαι καλά.

Όσο αφορά το Fingerprint δεν είναι απόλυτα σίγουρο πια γιατί τελευταία τεστ έδειξαν σε αρκετά 829 822 το ίδιο Id με τα χ820 οπότε μπορεί να είναι και ίδια. Σίγουρα όμως σε band κεραία και οθόνη διαφέρουν αρκετά με τα χ820 σε σχέση με τα χ829). Επίσης αν δεν κάνω λάθος ή οθόνη στο χ829 είναι LCD.

 

Crisbal τελικα που εριξα μια ματια στα Q&A δηλωνουν οτι δεν ειναι ουτε το Χ820 ουτε το Χ829 αλλα υποστηριζει την 800 αρα.Θεωρω λοιπον οτι προκειται για το Χ822 ΙΝΤ VERSION με Truly οθονη και πρωτης γενιας δαχτυλικο σκανερ.:(

Link to comment
Share on other sites

εβαλα τελευτεα mui και δεν ανοιγουν τα δεδομενα... δεν μπορω να απενεργοποιησω underground sources γιατι πολυ απλα καλωντας τον κωδικο εξαφανιζοντε τα παντα και βρισκομαι στις προσφατες κλησεις μου..καμια ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

Crisbal τελικα που εριξα μια ματια στα Q&A δηλωνουν οτι δεν ειναι ουτε το Χ820 ουτε το Χ829 αλλα υποστηριζει την 800 αρα.Θεωρω λοιπον οτι προκειται για το Χ822 ΙΝΤ VERSION με Truly οθονη και πρωτης γενιας δαχτυλικο σκανερ.:(

 

Από ότι θυμάμαι έγραφε καθαρά χ820 γι αυτό στο είπα. Οσο αφορά το Fingerprint είπα παραπάνω ότι μάλλον τελικά είναι τα ίδια σε όλα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εβαλα τελευτεα mui και δεν ανοιγουν τα δεδομενα... δεν μπορω να απενεργοποιησω underground sources γιατι πολυ απλα καλωντας τον κωδικο εξαφανιζοντε τα παντα και βρισκομαι στις προσφατες κλησεις μου..καμια ιδεα;

 

Κάνε σούπερ clean installation και με internal. Δεν υπάρχει αυτό το πρόβλημα αλλού άρα κάτι που έχει μείνει πίσω χτυπάει. Η miui ΔΕΝ έχει underground resources γι αυτό και δεν το βρίσκεις. Δίνεις δικαιώματα από τα permissions για ειδοποιήσεις εφαρμογές κλπ. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Chris νομίζω το zip για τον stock launcher δεν δουλεύει...Το εγκατέστησαν αλλά μαύρη οθόνη βγάζει.για την 23 google μιλάμε.
Link to comment
Share on other sites

Chris νομίζω το zip για τον stock launcher δεν δουλεύει...Το εγκατέστησαν αλλά μαύρη οθόνη βγάζει.για την 23 google μιλάμε.

 

Μισό να το δω και επιστρέφω.. ;)

Λοιπόν πάτε με τον Root Browser file manager Εδώ system./priv-app/Launcher3

25_2017_92736_._._EET.jpg

Μετά μπαίνετε μέσα στο φάκελο που έχει αυτά

25_2017_92757_._._EET.jpg

Μετονομαζετε τον ΝOVA να είναι έτσι η κατάληξη του

25_2017_92912_._._EET.jpg

Μετά κάνετε αντιγραφή επικόλληση τον Launcher 3 που έχω στο ζιπάκι που κατεβάσατε και τον βάζετε στον ίδιο φάκελο που είναι ο NOVA δίνοντας του δικαιώματα να είναι έτσι

25_2017_93735_._._EET.jpg

Κάνετε επανεκκίνηση και είστε έτοιμοι. Αν νομίζετε ότι δεν μπορείτε μην τα πειράξετε καλύτερα. Αν κάνετε κανένα λάθος και δεν ξεκινάει πηγαίνετε μέσω του TWRP πατάτε πρώτα στο mount το system για να το βλέπει πηγαίνετε στον ίδιο φάκελο system/priv-app/Launcher3 /και σβήνετε την κατάληξη χχχ που δώσατε πριν στον NOVA να τελειώνει πάλι σε apk ξαναπάμε στο mount ξετικαρουμε το system και κάνετε επανεκκίνηση κανονικά.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναστελνω......

Χρηστάρααααα ΣΟΣ.....

1. Έχω πρόβλημα με το wifi.....

Ενώ βλέπει όλα τα δίκτυα.... Ακόμα και αυτά που δεν έπιανα με το προηγούμενο μου κινητο.... Κάνει να συνδεθεί αλλά κόβει αμέσως.... Έχω δοκιμάσει και τα δύο modem firmware.... Του Χρήστου για την 23s και την νέα από το τελευταίο update της tele που αναρτήθηκε πριν από λίγο καιρό.....

Με λίγα λόγια.... Τα βλέπει όλα τα δίκτυα.... Κάνει να συνδεθεί αλλά κόβει αμέσως... Δοκιμασμένο σε 5 διαφορετικές συνδέσεις και ρούτερ.... Τι μπορώ να κάνω;

Έχω χαλάσει το data του κινητού σε 2 μέρες....2 GB

2. Έχω κοσμοτε και δεν πιάνω 4G..... Ειμαι Αθηνα και περιχωρα.... (Περιστερι Ασπτοπυργο Χαϊδαρι) Στις ρυθμίσεις το έχω τσεκαρισμενο για προτίμηση στο 4G

SIM πήρα καινούργια για να μπεί στο κινητό. Οπότε δεν φταίει η sim.... Καμμία ιδέα;

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Έχω τη tele φλασαρισμενη

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναστελνω......

Χρηστάρααααα ΣΟΣ.....

1. Έχω πρόβλημα με το wifi.....

Ενώ βλέπει όλα τα δίκτυα.... Ακόμα και αυτά που δεν έπιανα με το προηγούμενο μου κινητο.... Κάνει να συνδεθεί αλλά κόβει αμέσως.... Έχω δοκιμάσει και τα δύο modem firmware.... Του Χρήστου για την 23s και την νέα από το τελευταίο update της tele που αναρτήθηκε πριν από λίγο καιρό.....

Με λίγα λόγια.... Τα βλέπει όλα τα δίκτυα.... Κάνει να συνδεθεί αλλά κόβει αμέσως... Δοκιμασμένο σε 5 διαφορετικές συνδέσεις και ρούτερ.... Τι μπορώ να κάνω;

Έχω χαλάσει το data του κινητού σε 2 μέρες....2 GB

2. Έχω κοσμοτε και δεν πιάνω 4G..... Ειμαι Αθηνα και περιχωρα.... (Περιστερι Ασπτοπυργο Χαϊδαρι) Στις ρυθμίσεις το έχω τσεκαρισμενο για προτίμηση στο 4G

SIM πήρα καινούργια για να μπεί στο κινητό. Οπότε δεν φταίει η sim.... Καμμία ιδέα;

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Έχω τη tele φλασαρισμενη

Επειδή δεν μπορώ να σκεφτώ αυτή τη στιγμή τι ακριβώς μπορεί να φταίει κάνε το εξής γιατί κάτι ίσως έχει "χτυπησει" στα Modem Firmware. Πήγαινε στην αρχική σελίδα στις China roms και κατέβασε την επίσημη 20s και Φλασαρε με με όλα τα Wipe εκτός Internal και δοκίμασε αν έχεις Data και wifi. Αν όλα είναι εντάξει κάνε σκέτο FACTORY reset και βάλε όποια ρομ θες. Δοκίμασε και τα λέμε γιατί δεν θέλω να πιστεύω ότι είναι hardware πρόβλημα.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εδώ.

Με ψήνει πολύ να αγοράσω το χ829 και θα ήθελα να μαθω διάφορες στις οθόνες.

 

Κάποιος που να έχει δει και τα 2 (χ820 χ829) μπορεί να μου πει

 

Αν η οθόνη του 829 είναι "κατώτερη" σε ποιότητα χρωμάτων κλπ

 

Αν το 1st και 2nd gen fingerprint έχει διάφορα (αν δηλαδή είναι πιο γρήγορο, ακριβές κλπ)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εδώ.

Με ψήνει πολύ να αγοράσω το χ829 και θα ήθελα να μαθω διάφορες στις οθόνες.

 

Κάποιος που να έχει δει και τα 2 (χ820 χ829) μπορεί να μου πει

 

Αν η οθόνη του 829 είναι "κατώτερη" σε ποιότητα χρωμάτων κλπ

 

Αν το 1st και 2nd gen fingerprint έχει διάφορα (αν δηλαδή είναι πιο γρήγορο, ακριβές κλπ)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Όσο αφορά την οθόνη έχει διαφορά από το χ820 δες εδώ χ820 χ822 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7032217#post7032217

Fingerprint μπορεί να είναι και το ίδιο. Επίσης μην ξεχνάς την έλλειψη της 800αρας αν μένεις επαρχία ή αν έχεις WIND.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Από ότι θυμάμαι έγραφε καθαρά χ820 γι αυτό στο είπα. Οσο αφορά το Fingerprint είπα παραπάνω ότι μάλλον τελικά είναι τα ίδια σε όλα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κάνε σούπερ clean installation και με internal. Δεν υπάρχει αυτό το πρόβλημα αλλού άρα κάτι που έχει μείνει πίσω χτυπάει. Η miui ΔΕΝ έχει underground resources γι αυτό και δεν το βρίσκεις. Δίνεις δικαιώματα από τα permissions για ειδοποιήσεις εφαρμογές κλπ. ;)

 

εκανα clean αλλα τιποτα..γυρισα παλι στην προηγουμενη mui δεν ειδα τρελες αλλαγες παντως στην καινουρια..τι εχει που αξιζει;

Link to comment
Share on other sites

Χ829 είναι το 820 που βλέπεις είναι ο επεξεργαστής που φοράει ο Snapdragon 820..

Cris σχετικά με την έκδοση του Le Max 2, είπαμε χθες ότι είναι Χ829, όπως το έγραφε: Αριθμός μοντέλου Le X829. Αυτό με την χθεσινή ROM 16s.

Σήμερα πέρασα την Telegram Google ROM (5.9.023S επίσημη) και πηγαίνοντας πάλι στις Ρυθμίσεις->Σχετικά με το τηλέφωνο μου δείχνει: Αριθμός μοντέλου Le X820 (!!!!!).

Το ίδιο μου λέει και το TWRP όταν κάνω connection με USB. Τι ισχύει τελικά; Είναι Χ829 που έλεγε η αρχική ROM ή Χ820 που λέει η δική σας ROM;

Η συσκευασία πάντως γράφει Le X829. Μήπως παίζει κάτι με τη Google ROM;

LeEco LeTV Le Max 2 x829 (6/128) - ROM: DerpFest-10-Community-x2-20200319 ROOTED
Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά την οθόνη έχει διαφορά από το χ820 δες εδώ χ820 χ822 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7032217#post7032217

Fingerprint μπορεί να είναι και το ίδιο. Επίσης μην ξεχνάς την έλλειψη της 800αρας αν μένεις επαρχία ή αν έχεις WIND.

Μεγάλη διαφορά στην οθόνη που με βάζει σε σκέψεις... Ευχαριστώ πάντως!

See you on another ROM :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλοφόρετο. Σιγουρεψε ότι δν είναι Firmware πρόβλημα και τελικά αν είναι κάνε screencust στείλε βίντεο και άνοιξε Dispute για επιστροφή χρημάτων ή αλλαγή κινητού.

 

Ευχαριστώ. Λογικά δεν είναι πρόβλημα firmware απ σο εχω διαβασει στο xda. Ηδη εχω στείλει μνμ στο κατάστημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το xposed στην tele23 τι είναι και ποιο κάνουμε install;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν υπαρχει λυση για το fingeprint σε miui θα περεπει να ανοιγω την οθονη και μετα να βαζω το δαχτυλο?

 

Αυτό αποτελεί και bug σε κάποιες εκδόσεις/κινητά της xiaomi, ανάλογα από που έγινε το Port της rom. Ίσως ο CrisΒal ξέρει κάτι περισσότερο αλλά νομίζω ότι δεν διορθώνεται.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το xposed στην tele23 τι είναι και ποιο κάνουμε install;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν δεν ξέρεις τι είναι, δεν το χρειάζεσαι, και καλύτερα αγνόησε το.

Link to comment
Share on other sites

σε σχέση με τη sharp και τη truly οθόνη.....επειδή έχω και τις 2 κάθε μία έχει τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματά της....η sharp έχει πιο "καθαρό" λευκό αλλά η truly έχει καλύτερα και πιο ζεστά και φυσικά χρώματα....τραβώντας την ίδια φωτογραφία για παράδειγμα και στα 2 μοντέλα στη truly την δείχνει πιο "ζωντανή" απ'τη sharp....η sharp δείχνει πιο φωτεινή όταν και οι 2 εχουν το ρυθμιστικό φωτεινότητας στο ίδιο επίπεδο....τα βίντεο όμως προτιμώ να τα βλέπω στη truly καθώς η εικόνα της είναι πιο φυσική και πιο "γλυκιά" απ'τη sharp....και τέλος η truly κουράζει λιγότερο τα μάτια
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...