Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι εφαρμογές για internet banking (Εθνικής,Πειραιώς κλπ) δουλεύουν σε rooted phones?

 

Εγώ που φόρεσα την 23s, όταν προσπάθησα να σεταρω την Εθνική (nbg) δεν δούλευε...Εγκατέστησα λοιπόν το xposed και μετά το module rootcloak, άνοιγμα το module, πρόσθεση του nbg στις εφαρμογές στις οποίες αποκρύπτεται το root και οκ. Προσοχή σε κάθε περίπτωση και στον αριθμό των κινητών συσκευών που μπορείς να έχεις συνδέσει με τον λογαριασμό, καθώς μετά από κάθε φλασαρισμα νοείται νέα συσκευή...Για διαγραφή παλιών συσκευών από το desktop site του web banking...

Link to comment
Share on other sites

1. Επίσης.. 2. Εμένα όπως βλέπεις έρχονται. Τσεκάρετε τα παραπάνω και στον διαχειριστή τηλεφώνου απενεργοποιήση το μεγάλη αναμονή κατά την διάρκεια του ύπνου.

3. Βάλε το Firmware update που έχω στην 23s που είναι το δικό της (εγώ αυτό έχω) ή βάλε όποιο σου δούλεψε καλύτερα.

25_2017_80705_._._EET.jpg

]

1. Έχει δύο εκδόσεις εκεί.. Ψάξε αλλιώς αγόρασε το όπως κι εγώ ή βάλε άλλο Launcher πχ Asus ZenUI

2. Αυτή η εφαρμογή σου φέρνει τις ειδοποιήσεις στον NOVA Πήγαινε playstore και κατέβασε το.

Αν μπορείς δίνεις το filmware σε κάποιο ζιπακι;Και όσον αφορά την απενεργοποίηση του ,resource θυμάσαι ψτον κωδικό; Ευχαριστώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου

Link to comment
Share on other sites

1. Αν μπορείς δίνεις το filmware σε κάποιο ζιπακι;Και όσον αφορά την απενεργοποίηση του ,2. resource θυμάσαι ψτον κωδικό; Ευχαριστώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου

 

1. Είπα στο ποστ της 23s https://mega.nz/#!0cUg3DKT!CfcdCo8fVDwKm3Zutey7vwsz8kTme0LjMb46MXg1FO0

2. 3ποστ ποιο πάνω! :lol::p *#*#46360000#*#*

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Cris γίνεται να αλλάξουμε την ανάλυση της οθόνης στην tele όπως είχε η MIUI γιατί δεν το βρίσκω

Αν θυμάμαι καλά όχι στην eui αλλά καλή ιδέα να το βάλουμε.

Μέχρι τότε κατέβασε από playstore to build.editor και άλλαξε εκεί που λέει Screen dpi & density πχ στο 560 από 540 για 2κ.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που φόρεσα την 23s, όταν προσπάθησα να σεταρω την Εθνική (nbg) δεν δούλευε...Εγκατέστησα λοιπόν το xposed και μετά το module rootcloak, άνοιγμα το module, πρόσθεση του nbg στις εφαρμογές στις οποίες αποκρύπτεται το root και οκ. Προσοχή σε κάθε περίπτωση και στον αριθμό των κινητών συσκευών που μπορείς να έχεις συνδέσει με τον λογαριασμό, καθώς μετά από κάθε φλασαρισμα νοείται νέα συσκευή...Για διαγραφή παλιών συσκευών από το desktop site του web banking...

 

Καλημέρα.Ποιο xposed από όλα εγκατεστησες;

Έχει πολλές επιλογές.

One Plus 8pro 12/256
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Υπάρχει τρόπος να σβήνω τις κλήσεις εισερχόμενες/εξερχόμενες.???

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Χρήστο , Τάσσο ευχαριστούμε πολύ για την τρομερή δουλεία!!! Νοιώθω ότι ένα donate θα ήταν δίκαιο και για μας που σας ζαλίζουμε συνέχεια. Δεν έιναι κακό όλος ο πλανήτης έτσι λειτουργεί, χωρίς εσάς δεν θα έπερνα το κινητό και εγώ και άλλοι πολλοί εδώ είμαι σίγουρος. Πάμε στα άλλα,

Έχω δύο απορίες (πέρασα την 23 τελεγραμ, πριν είχα τη δική σου 23s)

1. Πως κλειδώνει η status bar πάνω που δίχνει το σημα, wifi μπαταρία κτλ. είναι συνέχεια σε αυτόματη απόκρυψη.

2. Πως αλλάζω την εικόνα κλειδώματος της οθόνης; Όλα τα προγράμματα δίνουν επιλογές για ορισμό μονο σαν background.

3.Είναι δυνατόν να απεγκατασταθεί ο nova launcher;

 

Να πω και γω στα παιδια που έχουν προβλήματα ανάγνωσης με το fp (κάνει 5 -6 φορές να αναγνωρίσει- είχα δοκιμάσει force restart, wipe κτλ χωρις μεγάλη βελτίωση) ότι με την 23 telegram έχει πολύ μεγάλη διαφορά και δουλέυει πολύ καλύτερα (πέσαμε στη 1-2 φπρές για αναγνώριση) -μπορεί να έτυχε

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι λοιπόν και με το καλό να έρθει. ;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7123965#post7123965

 

Πάντως εφόσον - όπως είπα νωρίτερα ο Crisbal - οι επιπλέον μπάντες ξεκλειδώνονται με ένα modem firmware update, υπάρχουν περισσότερες επιλογές.

 

Είναι όμως δοκιμασμένο ότι δουλεύει πρακτικά ή ενεργοποιούνται στο software;

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποίησες το underground resources? Dialer *#*#46360000# *#*. Έχεις NOVA prime? Εβαλες Tesla Unread? Τις Έκανες προστατευόμενες εφαρμογές.?(δεν χρειάζεται τις έχουμε κάνει από Default). :lol::lol: Ενεργοποίησε ότι βλέπεις παρακάτω.. Πήγαινε blackmart...

25_2017_72829_._._EET.jpg 25_2017_74145_._._EET.jpg25_2017_73047_._._EET.jpg 25_2017_73125_._._EET.jpg

 

Έλα Χρηστο, κομπλε. Το έκανα. Σε ευχαριστώ.

(Βρήκα το prime.apk "σπασμένο" στην τελευταία έκδοση και όλο καλά.)

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα.Ποιο xposed από όλα εγκατεστησες;

Έχει πολλές επιλογές.

 

Θα ήθελα να μάθω και εγω, διότι έχω θέμα με Πειραιώς...

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Α- Χρήστο , Τάσσο ευχαριστούμε πολύ για την τρομερή δουλεία!!! Νοιώθω ότι ένα donate θα ήταν δίκαιο και για μας που σας ζαλίζουμε συνέχεια. Δεν έιναι κακό όλος ο πλανήτης έτσι λειτουργεί, χωρίς εσάς δεν θα έπερνα το κινητό και εγώ και άλλοι πολλοί εδώ είμαι σίγουρος.

1. Πως κλειδώνει η status bar πάνω που δίχνει το σημα, wifi μπαταρία κτλ. είναι συνέχεια σε αυτόματη απόκρυψη.

2. Πως αλλάζω την εικόνα κλειδώματος της οθόνης; Όλα τα προγράμματα δίνουν επιλογές για ορισμό μονο σαν background.

3.Είναι δυνατόν να απεγκατασταθεί ο nova launcher;ε

Α- Ξεχάστε το. Άλλοι το κάνουν για τα λεφτά... Εμείς γιατί το αγαπάμε και μας αρέσει.

1. Ξεκλειδωτη είναι. Δεν θα έπρεπε να κρύβεται. Έχεις xposed module μήπως? Κάποια άλλη ρύθμιση έκανες? Κάνε ένα clear cache & data sto SystemUI μέσα όλα τα app's

2. Δεν γίνεται γιατί λείπει το EUI Screen lock wallpaper χειροκινητα μονο. Το έχουμε στο μυαλό μας στα επόμενα 1 2 Update.

3. Βέβαια έχεις στα επιλογές για προχ χρήστες τον απεγκαταστάτη εφαρμογών συστήματος

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως εφόσον - όπως είπα νωρίτερα ο Crisbal - οι επιπλέον μπάντες ξεκλειδώνονται με ένα modem firmware update, υπάρχουν περισσότερες επιλογές.

 

Είναι όμως δοκιμασμένο ότι δουλεύει πρακτικά ή ενεργοποιούνται στο software;

 

ΔΕΝ είπε κανείς ότι με τα Modem Firmware update ενεργοποιουνται Οι μπάντες. Τα Modem receiver αλλάζουν ανάλογα με την Region. Η αλλαγή - ενεργοποίηση στις radio bands είναι άλλο θέμα και περισσότερο hardware.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσον αφορα την μπάρα που έχει απόκρυψη όλων ψάξτε λίγο στις ρυθμίσεις του nova κάποια στιγμή είχε γίνει και σε εμένα αλλά δεν θυμάμαι ποια ρύθμιση είναι.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου

Link to comment
Share on other sites

ChrisBal εδώ έγραψες το ακόλουθο

 

Καλώς ήρθες. Υποστηρίζει Data και στις δύο κάρτες. Θα βάλεις την Ελληνική μας ρομ και το Update Firmware για τα Modem και θα έχεις ότι έχει και το χ820 χ822 κανονικά. ;)

 

και σε ξαναρώτησα παραπάνω, αν το επιβεβαιώνεις και είπες ναι...

 

Τί άλλο θα μπορούσε να σημαίνει το "θα έχεις ότι έχει και το χ820 χ822 κανονικά" όταν αναφέρεσαι στο Modem;

 

Κι εγώ έτσι ήξερα, ότι είναι θέμα hardware, αλλά θεώρησα βάσει των παραπάνω ότι στη συγκεκριμένη περίπτωση ήταν απλώς software περιορισμός που άλλαζε με επαναπρογραμματισμό.

 

...την παραγγελία μου την έριξα τελικά μόλις πριν λίγο...

 

Επίσης να δηλώσω ότι ρώτησα στο Banggood ποιό ταχυδρομείο χρησιμοποιούν για την αποστολή των πακέτων και μου είπαν "Dutch Green Register"..

...κάποιο Ολλανδικό ταχυδρομείο δλδ, δεν το έχω ξανακουσει όμως...

Link to comment
Share on other sites

ChrisBal εδώ έγραψες το ακόλουθο

 

 

 

και σε ξαναρώτησα παραπάνω, αν το επιβεβαιώνεις και είπες ναι...

 

Τί άλλο θα μπορούσε να σημαίνει το "θα έχεις ότι έχει και το χ820 χ822 κανονικά" όταν αναφέρεσαι στο Modem;

 

Κι εγώ έτσι ήξερα, ότι είναι θέμα hardware, αλλά θεώρησα βάσει των παραπάνω ότι στη συγκεκριμένη περίπτωση ήταν απλώς software περιορισμός που άλλαζε με επαναπρογραμματισμό.

 

...την παραγγελία μου την έριξα τελικά μόλις πριν λίγο...

 

Επίσης να δηλώσω ότι ρώτησα στο Banggood ποιό ταχυδρομείο χρησιμοποιούν για την αποστολή των πακέτων και μου είπαν "Dutch Green Register"..

...κάποιο Ολλανδικό ταχυδρομείο δλδ, δεν το έχω ξανακουσει όμως...

 

Δεν μίλησε πουθενά για μπάντες όμως :/

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Όσοι δεν θέλουν τον NOVA και θέλουν να έχουν τον τελευταίο στοκ με ρυθμίσεις σαν του NOVA Κατεβάζουν τον τελευταίο Ελληνικό moded στοκ Launcher και τον φλασαρουν κανονικά από TWRP χωρίς Wipe πριν και μετά.

 

DOWNLOAD Link

 

https://mega.nz/#!5VUSXaRA!PBA9XvhEZGZ6sP2Nmy7vTm6FdA38DvcF1WJAyUwOk4M

 

ΟΔΗΓΙΕΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΕΔΩ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7125709#post7125709

 

EUI Camera Fix

 

Η εφαρμογή για την κάμερα είναι της τελευταίας επίσημης 23s. Σε αυτό θα βρούμε το τελευταίο OIS που καθαρίζει το αποτέλεσμα με άλλα φίλτρα και τα μαύρα στίγματα από τα λευκά φόντα μπαίνει και σκέτο από TWRP χωρίς Wipe πριν και μετά για tele_23 και για άλλες ρομ. Όσοι δεν το έχετε καλό είναι να το βάλετε.

 

LINK

https://mega.nz/#!FQlEQaoC!DRYg_4tpmtHp8c58ZkAoeYx-i_NEKc8_KjOD_bAom7I

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δεν μίλησε πουθενά για μπάντες όμως :/

 

όταν λέει κάποιος ότι με το προτεινόμενο modem firmware θα έχεις Ό,ΤΙ έχεις και με τα Χ820, Χ822, και ΚΑΘΟΤΙ η κύρια διαφορά μεταξύ των μοντέλων είναι η 800άρα μπάντα ως προς το μόντεμ, τί άλλο θα μπορούσε να συμπεράνει κανείς;

 

Και είπες επιπροσθέτως ότι μόνο στον Όλυμπο δεν θα έχεις σήμα 4G με την αναβάθμιση του modem firmware...

 

Και σε άλλο μήνυμα λες πως "δεν είναι όπως στα Xiaomi που δεν έχουν την 800άρα"

 

θες να μου πεις ότι 1+1 = 0 ;

 

Βάσει αυτών θεώρησα ότι ο περιορισμός είναι στο λογισμικό κι όχι στο υλικό...γι αυτό σου ζήτησα επιβεβαίωση παραπάνω, γιατί μου φάνηκε τόσο παράξενο

...αλλά με τόσες αλληλοσυμπληρούμενες δηλώσεις και βάσει των γνώσεών σου, το θεώρησα σίγουρο, δεν το θεώρησα σκόπιμο να σε αμφισβητίσω και δεν το σκάλισα παραπάνω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όσοι δεν θέλουν τον NOVA και θέλουν να έχουν τον τελευταίο στοκ με ρυθμίσεις σαν του NOVA Κατεβάζουν τον τελευταίο Ελληνικό moded στοκ Launcher και τον φλασαρουν κανονικά από TWRP χωρίς Wipe πριν και μετά.

 

DOWNLOAD Link

 

https://mega.nz/#!5VUSXaRA!PBA9XvhEZGZ6sP2Nmy7vTm6FdA38DvcF1WJAyUwOk4M

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αυτο που ρώτησες και τίποτα παραπάνω. " Data και στις 2 sim" :lol::p:wacko:

 

Καθόλου δεν ρώτησα για δεδομένα για τις δύο sim, ξανακοίτα παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Χρηστάρααααα Τασοοοοοο ΣΟΣ.....

1. Έχω πρόβλημα με το wifi.....

Ενώ βλέπει όλα τα δίκτυα.... Ακόμα και αυτά που δεν έπιανα με το προηγούμενο μου κινητο.... Κάνει να συνδεθεί αλλά κόβει αμέσως.... Έχω δοκιμάσει και τα δύο modem firmware.... Του Χρήστου για την 23s και την νέα από το τελευταίο update της tele που αναρτήθηκε πριν από λίγο καιρό.....

Με λίγα λόγια.... Τα βλέπει όλα τα δίκτυα.... Κάνει να συνδεθεί αλλά κόβει αμέσως... Δοκιμασμένο σε 5 διαφορετικές συνδέσεις και ρούτερ.... Τι μπορώ να κάνω;

Έχω χαλάσει το data του κινητού σε 2 μέρες....2 GB

2. Έχω κοσμοτε και δεν πιάνω 4G..... Ειμαι Αθηνα και περιχωρα.... (Περιστερι Ασπτοπυργο Χαϊδαρι) Στις ρυθμίσεις το έχω τσεκαρισμενο για προτίμηση στο 4G

SIM πήρα καινούργια για να μπεί στο κινητό. Οπότε δεν φταίει η sim.... Καμμία ιδέα;

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Έχω τη tele φλασαρισμενη

Edited by geomar100
Link to comment
Share on other sites

όταν λέει κάποιος ότι με το προτεινόμενο modem firmware θα έχεις Ό,ΤΙ έχεις και με τα Χ820, Χ822, και ΚΑΘΟΤΙ η κύρια διαφορά μεταξύ των μοντέλων είναι η 800άρα μπάντα ως προς το μόντεμ, τί άλλο θα μπορούσε να συμπεράνει κανείς;

 

Και είπες επιπροσθέτως ότι μόνο στον Όλυμπο δεν θα έχεις σήμα 4G με την αναβάθμιση του modem firmware...

 

Και σε άλλο μήνυμα λες πως "δεν είναι όπως στα Xiaomi που δεν έχουν την 800άρα"

 

θες να μου πεις ότι 1+1 = 0 ;

 

Βάσει αυτών θεώρησα ότι ο περιορισμός είναι στο λογισμικό κι όχι στο υλικό...γι αυτό σου ζήτησα επιβεβαίωση παραπάνω, γιατί μου φάνηκε τόσο παράξενο

...αλλά με τόσες αλληλοσυμπληρούμενες δηλώσεις και βάσει των γνώσεών σου, το θεώρησα σίγουρο, δεν το θεώρησα σκόπιμο να σε αμφισβητίσω και δεν το σκάλισα παραπάνω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Καθόλου δεν ρώτησα για δεδομένα για τις δύο sim, ξανακοίτα παραπάνω...

 

Αν δεν κάνω λάθος που έψαξα τα μηνύματα σας πιο πίσω, πρέπει να ρωτουσες για τα data στην δεύτερη sim λόγο ότι μετακινήσε στο εξωτερικό.Η απαντηση είναι για την ερώτηση των data, οχι για μπαντες. Επειδή και εμένα η με ενδιαφέρε η ερώτηση η σου,, γι'αυτό η και απανταω. Δεν είμαι δικηγόρος του Χρήστου αλλά ξαναδεστο λίγο...

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ο πεινασμένος κυριολεκτικά καρβέλια ονειρεύεται,για να το κάνουμε και λίγο πιο ''λιανά'' παιδιά, η πιθανότητα για μπάντα 800 στο χ829 είναι τελικά μικρή ή μηδαμινή? Υπάρχει το ενδεχόμενο τελικά? Και ρωτάω με τη σειρά μου επειδή υπήρξε υπόνοια επ'αυτού και από άλλα ποστ τον τελευταίο μήνα τουλάχιστον Edited by nikolaos8
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος που έψαξα τα μηνύματα σας πιο πίσω, πρέπει να ρωτουσες για τα data στην δεύτερη sim λόγο ότι μετακινήσε στο εξωτερικό.Η απαντηση είναι για την ερώτηση των data, οχι για μπαντες. Επειδή και εμένα η με ενδιαφέρε η ερώτηση η σου,, γι'αυτό η και απανταω. Δεν είμαι δικηγόρος του Χρήστου αλλά ξαναδεστο λίγο...

 

Εσύ ξαναδέστο, γιατί αρκεί να δεις Ποιός ρωτούσε και Τί...μπερδεύεις τα username υποθέτω ή δεν τα πρόσεξες.

 

...έπειτα δεν ήταν ΜΙΑ παρεξηγήσιμη πρόταση, ήταν αλλεπάλληλες προτάσεις που συνέκλιναν σ' αυτό που λέω...τις εξέθεσα παραπάνω, αν θες σου δίνω και τους ακριβείς συνδέσμους για κάθε μία

 

Δεν κατηγορώ κανέναν, αλλά καλό είναι να μετράει κανείς καλύτερα τα λόγια του, γιατί δεν ήταν μία πρόταση που παρεξήγησα εγώ, ήταν πολλές προτάσεις που εξέφραζαν παρόμοιο παρεξηγήσιμο νόημα...

 

...κι εφόσον δεν ισχύει, δεν καταλαβαίνω το νόημά τους τελικά...τί νόημα έχει να λέει κανείς:

- "δεν είναι σαν τα Xiaomi που δεν έχουν 800άρα"

- "μόνο στον Όλυμπο δεν θα έχεις σήμα/4G"

- "θα έχεις ό,τι έχεις και στα x820, x822"

αν σε κάθε περίπτωση, δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί η 800άρα...ποιά είναι η αντίστιξη και η σύγκριση ή παρομοίωση δηλαδή;

 

ενιγουέη

Link to comment
Share on other sites

Εσύ ξαναδέστο, γιατί αρκεί να δεις Ποιός ρωτούσε και Τί...μπερδεύεις τα username υποθέτω ή δεν τα πρόσεξες.

 

...έπειτα δεν ήταν ΜΙΑ παρεξηγήσιμη πρόταση, ήταν αλλεπάλληλες προτάσεις που συνέκλιναν σ' αυτό που λέω...τις εξέθεσα παραπάνω, αν θες σου δίνω και τους ακριβείς συνδέσμους για κάθε μία

 

Δεν κατηγορώ κανέναν, αλλά καλό είναι να μετράει κανείς καλύτερα τα λόγια του, γιατί δεν ήταν μία πρόταση που παρεξήγησα εγώ, ήταν πολλές προτάσεις που εξέφραζαν παρόμοιο παρεξηγήσιμο νόημα...

 

...κι εφόσον δεν ισχύει, δεν καταλαβαίνω το νόημά τους τελικά...τί νόημα έχει να λέει κανείς:

- "δεν είναι σαν τα Xiaomi που δεν έχουν 800άρα"

- "μόνο στον Όλυμπο δεν θα έχεις σήμα/4G"

- "θα έχεις ό,τι έχεις και στα x820, x822"

αν σε κάθε περίπτωση, δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί η 800άρα...ποιά είναι η αντίστιξη και η σύγκριση ή παρομοίωση δηλαδή;

 

ενιγουέη

1. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7106849#post7106849

2.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7101869#post7101869

 

3. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7111587#post7111587

 

4. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7117390#post7117390

 

6. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7082951#post7082951

 

7. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7087556#post7087556

 

8. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7087762#post7087762

 

9. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7088669#post7088669

 

10. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7098962#post7098962

 

>>>. Παράθεση από ljut <<<<

Γεια σε όλους.

Σκέφτομαι να αγοράσω κ εγώ το X829,

Θέλω να χρησιμοποιήσω στο εξωτερικό με 2η simcard (μάλλον μόνο data)

Διάβασα κάπου ότι η 2η sim του X829 δεν υποστηρίζει data.

Οπότε, μπορεί να μου απαντήσει κάποιος ειδήμων κάτοχος αν βάλω την ελληνική στη θέση της 2ης sim κ την (ξένη) data sim στην 1η θα έχω κανονικά κ δεδομένα κ κλήσεις από Ελλάδα ταυτόχρονα;

 

Επίσης θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω σαν Hotspot για να συνδέω ένα τάμπλετ κ σε τι ταχύτητες πάνω κάτω;

 

Κ με το 4G της Wind τι παίζει;

Πολλά ρωτάω για πρώτο μήνυμα, ε;

Απάντηση >>> Καλώς ήρθες. Υποστηρίζει Data και στις δύο κάρτες. Θα βάλεις την Ελληνική μας ρομ και το Update Firmware για τα Modem και θα έχεις ότι έχει και το χ820 χ822 κανονικά.

 

Αύριο που θα έχω περισσότερο χρόνο θα βρω και καμιά 200αρια ακόμα απαντήσεις όπου πουθενά δεν λέω ότι έχει την 800αρα και την απάντηση μου που υποτίθεται ότι είπα ότι ΔΕΝ θα είναι σαν τα xiaomi που λεω: ΘΑ ΕΊΝΑΙ σαν τα xiaomi που δεν έχουν την 800αρα!

Χρόνια πολλά σε όλους.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, χθες παρέλαβα το le max 2 x829 και μου εμφάνισε ενα πρόβλημα. Σε τυχαίες στιγμές η οθόνη εμφανίζει flickering για μισο δευτερόλεπτο. Μου το έχει κάνει μεχρι στιγμης 3 φορες. Έχει αναφερθει και απο κάποιους χρήστες στο xda και κανείς δεν το έχει λύσει.

https://forum.xda-developers.com/le-max-2/help/max-2-screen-flickering-problem-t3431637

 

Να και ένα βίντεο που βρήκα απο κάποιον αλλον χρήστη.

 

Ειχε καποιος αλλος αυτό το θέμα? Τι μου προτείνεται να κάνω να το γυρίσω πίσω?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, χθες παρέλαβα το le max 2 x829 και μου εμφάνισε ενα πρόβλημα. Σε τυχαίες στιγμές η οθόνη εμφανίζει flickering για μισο δευτερόλεπτο. Μου το έχει κάνει μεχρι στιγμης 3 φορες. Έχει αναφερθει και απο κάποιους χρήστες στο xda και κανείς δεν το έχει λύσει.

https://forum.xda-developers.com/le-max-2/help/max-2-screen-flickering-problem-t3431637

 

Να και ένα βίντεο που βρήκα απο κάποιον αλλον χρήστη.

 

Ειχε καποιος αλλος αυτό το θέμα? Τι μου προτείνεται να κάνω να το γυρίσω πίσω?

Καλοφόρετο. Σιγουρεψε ότι δν είναι Firmware πρόβλημα και τελικά αν είναι κάνε screencust στείλε βίντεο και άνοιξε Dispute για επιστροφή χρημάτων ή αλλαγή κινητού.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το μπέρδεμα είναι εδώ: 1)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7098951#post7098951 ->Κανονικά έχει και 4G /3G /2G και στις δύο κάρτες.

Και όπως είπαμε ξανά στο non hlos.bin είναι διαφορετικά modem profile.

Τα οποία τα κοιτάει ο @tasos_ger για να τα κάνει να παίζει η 800αρα!

10/3/17

 

2) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7098962#post7098962 -> Με το καλό ... Απλά να ξέρετε ότι μετά από εξονυχιστικούς ελέγχους και προσπάθειες μαζί με άλλους devs καταλήξαμε ότι η 800άρα ΔΕΝ παίζει στο χ829 γιατί λείπει antena-hardware. Κατά τα άλλα θα είναι όπως τα χ822.

3/3/17

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Εν τέλει για να μην μακρηγορούμε, στην οποία περίπτωση καταφέρει να παίξει η 800αρα στο x829, σίγουρα θα μας ενημερώσετε γιατί είναι και κάτι που εσείς ψάχνετε.

Από κει και πέρα το κινητό είναι ίδιο με x800 (εξαιρουμένης sharp οθόνης και λίγου καλύτερου finger prin όπως αναφέρθηκε)

 

Καλησπερα, χθες παρέλαβα το le max 2 x829 και μου εμφάνισε ενα πρόβλημα. Σε τυχαίες στιγμές η οθόνη εμφανίζει flickering για μισο δευτερόλεπτο. Μου το έχει κάνει μεχρι στιγμης 3 φορες. Έχει αναφερθει και απο κάποιους χρήστες στο xda και κανείς δεν το έχει λύσει.

https://forum.xda-developers.com/le-max-2/help/max-2-screen-flickering-problem-t3431637

 

Να και ένα βίντεο που βρήκα απο κάποιον αλλον χρήστη.

 

Ειχε καποιος αλλος αυτό το θέμα? Τι μου προτείνεται να κάνω να το γυρίσω πίσω?

 

από ποιό μαγαζί το πήρες αν επιτρέπεται φίλε μου?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

To XDA παρεμπιπτόντως έχει πολύ πράγμα γύρω από το τηλέφωνο και πολλά νήματα, πέραν των όσων αναφέρονται εδώ. Ιδού και το λινκ:

 

https://forum.xda-developers.com/le-max-2

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, επί της χαι-φιντελιστικής πλευράς του θέματος, το τηλέφωνο είναι και σε αυτό τον τομέα αξεπέραστο με τα δικά του ακουστικά, τα οποία αγγίζουν απίστευτα ποσοστά καθαρότητας, προσφέροντας μια εξαιρετική ακουστική εμπειρία .... λίγο υστερούν στην έκταση του μπάσου, που όμως είναι πεντακάθαρο και στακάτο ... κατά τα λοιπά, σχίζουν, τα συνέκρινα με 2-3 πολύ ακριβά ακουστικά που έχω στην κατοχή μου, μέσω του παρεχομένου αντάπτορα και όλα έχασαν πανηγυρικά ... το cdla κυριολεκτικά αφαιρεί 2 και 3 πέπλα από την αναπαραγωγή ... εύγε και σε αυτό το σημείο για το χ829 !

 

κάπου ο Χρήστος είπε και για κάτι μονταρίσματα στο viper για ακόμη καλύτερα αποτελέσματα, πλην μου φάνηκε πολύ πολύπλοκο ... υπάρχει κάποιος πλεόν απλοϊκός οδηγός για dummies ;;;

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Από κει και πέρα το κινητό είναι ίδιο με x800 (εξαιρουμένης sharp οθόνης και λίγου καλύτερου finger prin όπως αναφέρθηκε)

 

Πως βγήκε το συμπέρασμα ότι δεν έχει sharp οθόνη;

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Πως βγήκε το συμπέρασμα ότι δεν έχει sharp οθόνη;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7101869#post7101869

 

1. Χ825 & Χ829. Λείπει η 20band(800άρα) & διαφορετικά modem +wifi firmware για US bands. Δεν πάει να πει ότι δεν δουλεύει.. Σαν τα xiaomi που δεν έχουν την 800αρα. US Editions οθόνες true IPS FHD 59MHZ- fing 1st gen.

2. Χ820, China telecom, 800αρα οθόνη SHARP IPS FHD 60ΜΗΖ, ultrasonic fing. 2nd gen (best edition)

3. Χ822 - (Χ821 με ινδική ρομ India netcom) -, Χ822 China whole netcom 800αρα (international edition) οθόνες true IPS FHD 59MHZ- fing 1st gen.

 

------------------------------------------------

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...