Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι πολύ σωστά. Από εδώ και πέρα όλες οι καινούριες Version θα δίνονται έτσι με απευθείας αναβάθμιση μέσα από το κινητό! ;)

 

Ναι, αλλά για την 23 ή για την google? Ή και για τις δύο;

Link to comment
Share on other sites

Είσαι ωραίος είσαι ωραίος ναι ναι ναι!!! :D :D

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ανέβαινει MEGA. Ρίξε ματιά το πρωί αύριο. :rolleyes:

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν μπορώ να βρω την φωτογραφία που έχει την οθόνη από το χ820 και το χ822

 

Εδώ είσαι.... >>>>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7032217#post7032217

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι, αλλά για την 23 ή για την google? Ή και για τις δύο;

 

Μόνο για τις Pure Google Moded η Google άλλωστε είναι η συνέχεια της 23s Stable. Ξεκινήσαμε από αυτή να αφαιρούμε άχρηστα και φτάσαμε τώρα στην Google 23s

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

εγώ πήρα αυτή στα 9,72 ευρώ παραδοτέα ... είναι η επίσημη, της leeco : http://www.oppomart.com/letv/max2/official-smart-flip-leather-stand-case-for-le-max-2.html

 

Tempered glass της remax από ebay και θήκη αυτή.MOFI Luxury Steel Plate Inside Flip Leather Case For Letv Le Max 2 X820 (5.7"inch

Αυτά έχω και είναι πάρα πολύ καλα

 

Ευχαριστω και τους δυο για τις απαντησεις!

 

Αν ειχε και τζαμακι μπροστα στο κατω μερος για να βλεπεις τις ειδοποιησεις καποια απο τις δυο θα ηταν τελεια..

Link to comment
Share on other sites

Από efox Κίνας υπάρχει περίπτωση να σταματήσει τελωνείο; επίσης κάτι 5€ κουπόνια που έχει στο kimovil πως τα βάζουμε στην παραγγελία ;

 

Κανείς βρε παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

Κανείς βρε παιδιά;

 

Αν δεις σε προηγούμενα post....

Αν αγοράσεις από Hong Kong αποθήκη απλά ζήτα να στο στείλουν με NLpost κανοντας ένα comment κατα την αγορά, αλλιώς αν το πάρεις από ευρωπαϊκη δεν έχεις κανένα θέμα ...

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις σε προηγούμενα post....

Αν αγοράσεις από Hong Kong αποθήκη απλά ζήτα να στο στείλουν με NLpost κανοντας ένα comment κατα την αγορά, αλλιώς αν το πάρεις από ευρωπαϊκη δεν έχεις κανένα θέμα ...

 

Σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω και τους δυο για τις απαντησεις!

 

Αν ειχε και τζαμακι μπροστα στο κατω μερος για να βλεπεις τις ειδοποιησεις καποια απο τις δυο θα ηταν τελεια..

 

Να αποφύγεις καλύτερα τις θήκες με τζαμακι..Γρατζουνιεται εύκολα και δείχνει άσχημα μετά..Ένα απλό ανασηκωμα αν κάνεις στο καπάκι βλέπεις ποιος παίρνει και αν έχεις κάποια ειδοποίηση.

Κάποια παιδιά για άλλο κινητό είχαν κάνει μοντάζ, αφαιρώντας το πλαστικό τζάκι και βάζοντας tempered glass

Link to comment
Share on other sites

Ανέβαινει MEGA. Ρίξε ματιά το πρωί αύριο. :rolleyes:

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εδώ είσαι.... >>>>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7032217#post7032217

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Μόνο για τις Pure Google Moded η Google άλλωστε είναι η συνέχεια της 23s Stable. Ξεκινήσαμε από αυτή να αφαιρούμε άχρηστα και φτάσαμε τώρα στην Google 23s

 

Ευχαριστώ Χρήστο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Χρήστο και Τάσο. Θέλω να σας πω ότι πέρασα τη νέα ΡΟΜ που ανεβάσατε. Αυτό που έχω να παρατηρήσω ως τώρα(με ελάχιστη τριβή μαζί της ως ακόμη), είναι ότι δεν μπορώ να ρυθμίσω τα διαφορετικού χρώματος led . Δεν αποθηκεύει τις ρυθμίσεις που του υπαγορεύω.

Κάποια βοήθεια σχετικά;

 

Ευχαριστώ

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι.Εχω το Χ829 6/128 με 16s μαμα TWRP kai root.Στις επιλογες για dual sim δεν μου αφηνει να επιλεξω ποια απο τις 2 καρτες που εχω να ορισω για Data ενω απο κατω στην φωνη μου δινει την επιλογη.Ειναι γκριζαρισμενο και μου εχει παντα σαν επιλογη οποια καρτα ειναι στο sim slot 1.Ετσι ειναι η εχω καποιο θεμα?

Join Playstation 3 underground :cool:

Wifi SDIO για mio A701 και Windows mobile 5

Πρωτα χαθηκε το happy hardcore-Υστερα ο life fm

Μετα η AMIGA-Tωρα η Siemens Mobile

Eνταξει το επομενο θα ειναι το τελος του κοσμου!

Link to comment
Share on other sites

Λίγα λόγια για τη rom

 

Η MIUI8 v.3 7.3.19 είναι αποτέλεσμα miui-patch-rom, από sources: miui.com - miui.gr -mi.code.nian(China & xiaomi-miui.gr) και έχει σαν βάση την τελευταία CN 20s, με GitHub sources by Nian. H rom απευθύνεται σε xiaomi - advance users και πρέπει να διαβάσετε τις οδηγίες μέχρι το τέλος πριν ξεκινήσετε την εγκατάσταση! Η rom περιλαμβάνει ενσωματωμένο root άρα είναι pre-rooted με απευθείας δικαιώματα στις ενσωματωμένες άδειες root.

Καλό θα είναι να φτιάξετε ένα λογαριασμό miui. https://account.xiaomi.com/pass/register από πριν να τον έχετε, όταν θα σας ζητηθεί στην πρώτη έναρξη. Επίσης να θυμάστε ότι αν μπείτε με λογαριασμό και ενεργοποιήσετε το Mi voice & Find my phone , στέλνει μήνυμα το σύστημα για ενεργοποίηση με κόστος 0,50€. Εγώ τα απενεργοποιώ στο πρώτο setup.

Eχει προεγκατεστημένα τα Google Apps (GAPPS) στις τελευταίες εκδόσεις τους . Φυσικά σε όλες τις εφαρμογές έχει Ελληνικό μενού αλλά και άλλες 86 γλώσσες.

 

Όπως πάντα η συμβουλή μου: Όταν φοράμε μία rom που είμαστε ευχαριστημένοι δεν την αλλάζουμε!

 

ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

Με custom TWRP recovery

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1.Έχουμε εγκατεστημένη μία rom, με την οποία ήρθε το κινητό, official ή όχι Αν έχετε Indian Stock ή mokee δείτε τα 6b & 6c.. Έχουμε μπαταρία πάνω από 80% και φυσικά έχουμε TWRP.

 

2.Βάζουμε την rom χύμα στο κινητό (όχι σε φάκελο) ή σε USB/OTG

 

4. Απενεργοποιούμε το τηλέφωνό μας μέσα από το σύστημα ή πατώντας συνέχεια το δεξί κουμπί (on/off).

 

5.Στο κινητό μας πατάμε ταυτόχρονα για λίγη ώρα τα κουμπιά volume up (+)& on/off μέχρι να γράψει LeEco Recovery και μετά τα αφήνουμε.

 

6.Μπαίνουμε στο TWRP recovery και αν έχετε την προηγούμενη 19s ή την 20GRs , 20s, 566D, 22s, 23s την δική μου, ή και άλλη stock, πατάτε το Wipe> advance wipe και επιλέγετε (System, Data, Cache & ART/DALVIC cache ). Κάνουμε slide δεξιά για να γίνει. Έτσι θα σβηστεί το σύστημα EUI, αλλά οι φακέλοι, φωτογραφίες, έγγραφα κλπ θα μείνουν στη θέση τους. Αν θέλετε να κάνετε καθαρή εγκατάσταση, επιλέξτε και InternalStorage....

 

6b. Μόνο από Ιndian stock Aν είστε με Indian ήδη full wipe & Internal Storage και μετά την ρομ στο κινητό μέσω TWRP και φλασάρισμα.

 

6c.b Αν είστε με άλλη rom πχ CM, Miui, Mokee κλπ, Advance wipe και τα επιλέγετε όλα ΕΚΤΟΣ Internal Storage.

 

7.Γυρνάμε στην αρχική πατάμε INSTALL και βρίσκουμε την rom την επιλέγουμε και κάνουμε slide δεξιά για να γίνει η εγκατάσταση. Μην βιαστείτε, αφήστε να ολοκληρωθεί η εγκατάσταση μέχρι να βγάλει rom installed. Μόλις τελειώσει η εγκατάσταση θα κάνει μόνο του reboot to system. Δεν κάνετε τίποτα.

 

8. H εγκατάσταση στο TWRP διαρκεί 2 λεπτά και στην 1η έναρξη στο λογότυπο LeEco άλλα 1 και 30 λεπτά ενώ μετά θα δείτε το λογότυπο Miui.

 

9. Στην πρώτη εκκίνηση θα αργήσει το κινητό να ξεκινήσει περίπου (Miui logo) σε σύνολο 4λεπτά & 18 δευτερόλεπτα!!.

 

10. Μόλις μπείτε στο σύστημα θα δείτε ότι έχει προεπιλεγμένη γλώσσα τα Ελληνικά, και κάνετε Log in miui.com κλπ . Αφού μπεί επιφάνεια Launcer, και αφού τελειώσετε τις ρυθμίσεις σας, πηγαίνετε στις Ρυθμίσεις - πληροφορίες τηλεφώνου - πατήστε 7 φορές συνεχόμενα στο Miui αριθμός έκδοσης - (έτσι γίνεστε προγραμματιστές) και ενεργοποιήστε το usb debugin. Δεν χρειάζεται να τικάρετε πια τα (3 μαζεμένα είναι) Κλίμακα κίνησης παραθύρου, Κλίμακα κίνησης μετάβασης, Κλίμακα διάρκειας Animator, τα έχω προεπιλέξει παντού σαν νούμερα 0,5, για να πηγαίνει πιο σφαίρα από ποτέ (ισχύει για όλες τις Android συσκευές)!

 

11. Έχω ενσωματωμένα τα Google Apps στις τελευταίες εκδόσεις μαζί με auto updater και απλά πάτε στις ρυθμίσεις>λογαριασμούς και κάνετε το log-in στο Google Account σας.

 

12. Όποιος θέλει να βάλει xposed το ενσωμάτωσα στην ρομ και απλά τρέχετε το apk επίλεγοντας το miui xposed v87-sdk23-arm64-MIUI-edition κάνετε install root rights, reboot και είστε έτοιμοι.

 

13. Όπως όλες οι custom rom’s έτσι και αυτή, επειδή είναι αποτέλεσμα διαφόρων rom’s miui, έχει υποστεί αρκετό ξεκαθάρισμα κινέζικων εφαρμογών και λείπουν κάποιες miui εφαρμογές που απευθύνονται στην Κινέζικη αγορά.

 

14. Χρήση APN >> πάμε settings=>sim cards & mobile networks διαλέγουμε κάρτα sim=>access point names=>χαμηλά το + (new APN). Δείτε στα site των παρόχων για τις ρυθμίσεις, αν πρέπει να ενεργοποιήσετε το roaming.

Screen mirroring παίζει κανονικά. ΒΤ μετάδοση ήχου σε HiFi radio επίσης.Ενσωμάτωσα φυσικά και το ΑΤΚ profile

 

15. Στις ρυθμίσεις Eργαλεία EUI θα βρείτε μέσα πολλές πρόσθετες ρυθμίσεις για : Extra tab Leeco Settings for apks brightness, freezing apps, system settings , color settings, manual carrier network picker, performance settings, reboot settings, battery calibration settings, app energy notifications settings, spam block, system Apps uninstaller, Permission apk settings, Apk freezer settings, Battery management settings, and the video EUI settings, κλπ. Μπορεί να χρειαστεί να εγκαταστήσετε και το SU από recovery αν κάποιες εξτρα εφαρμογες δεν παίρνουν δικαιώματα απο το on-board root >> https://mega.nz/#!0NNWEKJb!_6aAA0lqsN6YCXI3WXB0EXOYsd6-qHhievsBk8StSj0

 

15.Είστε έτοιμοι!.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

-Τροποποιήσεις στο boot.img (kernel) για patch miui.prop, και ενσωμάτωση init.d, αλλαγές σε default.prop κλπ.

-Aπομάκρυνση όλων των miui-China εφαρμογών.

-Βελτίωση των εφαρμογών για καλύτερη απόκριση.

-Προεπιλεγμένο Location Greece.

-Fix στα φόντα –γραμματοσειρές για να είναι συμβατά με την Ελληνική γλώσσα.

-Ενεργοποίηση ήχων σε προσθήκη-αφαίρεση φορτιστή κλπ. Προσθήκη νέων ήχων στα alarms, notifications, sms, e-mails κλπ.

-Προσθήκη προεπιλεγμένου πληκτρολογίου του Google keyboard αντί του miui-CN. -Προσθήκη Ελληνικών με μεταφράσεις, όπου ήταν δυνατόν.

-Προσθήκη όσων πρέπει tweaks στο build.prop για μπαταρία, από 90% στο 40% περίπου 5ώρες sot με καλύτερη απόκριση CPU-GPU, γρήγορο σήμα κινητής, άμεση κλήση, προεπιλογή 800άρας 4G-Lte ως default, GPS config σεταρισμένο για Ελληνικούς δορυφόρους με κλείδωμα στα 10δευτερ. , default location Greece κλπ!

- Προσθήκη του stock Remote Control Leui & Camera στα Ελληνικά!

-Ενσωμάτωση πολλών εφαρμογών για root χρήστες από τους XDA , AddAway για μπλοκάρισμα όλων των διαφημίσεων στο INTERNET, root-FileManager ,για να αλλάζετε ότι θέλετε στους φακέλους του συστήματος, πρόγραμμα QuickBoot, NumberFixer GooglePlayer&VideoPlayer και FlashPlayer!.

Εννοείτε ότι όποιο δεν θέλετε, μπορείτε να το απεγκαταστήσετε κανονικά σαν εφαρμογή χρήστη.

- Double tap to screen off στην επάνω μπάρα.

- Χειροκινητη αναζητηση δικτύου από τα EUI ρυθμίσεις > Σύστημα

- Έχει ενσωματωμένο DOLBY ATMOS με εμφάνιση της σουίτας για ρυθμίσεις από τον χρήστη ενώ κατεβάζοντας το AnyCut από το PlayStore μπορείτε να δημιουργήσετε συντόμευση στην επιφ. εργασίας DOLBY ATMOS αλλά και για κάθε εφαρμογή.

- Εχει πρόσθετες ρυθμίσεις ανάλυσης οθόνηs και ευαισθησίας αγγιγμάτων. dpi & density (με προσοχή οι αλλαγές).

- Έχει ενσωματωμένο DOLBY ATMOS με εμφάνιση της σουίτας για ρυθμίσεις από τον χρήστη.

-Έχει επίσης και το V4A το μόνο που θα κάνετε αφού πάρει δικαιώματα root (Μπορει να θέλει εξτρα SUPERSU από twrp >> https://mega.nz/#!0NNWEKJb!_6aAA0lqsN6YCXI3WXB0EXOYsd6-qHhievsBk8StSj0 ) είναι να του κάνετε update σαν εφαρμογή από τα settings του και δουλεύει κανονικά με τέλειο ήχο.

- Έχει και την κάμερα της EUI αλλά και της Miui8 που έχει πολλά φίλτρα και βελτιώσεις.

- Επιλογή χρήσης ακουστικών CDLA ένω έβαλα πάρα πολλές ν'εες ρυθμισεις στα leeco settings και για χειροκίντη αναζ δικτύων. Ενσωματωσα επίσης Facebook & Watsup για να έρχονται οι ειδοποιήσεις σωστά.

-Προσθήκη δυνατότητας adb,mtp, shell χωρίς περιορισμούς, με αλλαγή στον kernel

-Ρύθμιση στην camera για υποστήριξη cam2API για LiveVideo, προ-ρυθμισμένο Location Greece, DNS Google, TimeZones κλπ.

-Η rom είναι πλέον σταθερή για καθημερινή χρήση.

 

FAST CHANGELOG

Kernel supporting init.d

Build.prop tweaks και scripts

Ram optimization scripts

Battery optimization scripts

3way Power menu ( reboot - reboot to recovery - reboot to bootloader )

Gps.conf tweaks

Sysctl tweaks

Μερικα Smiui tweaked binaries

Sqlite optimizer

Apps zipalign at boot

Disabled HW acceleration

 

ScreenShots

Screenshot_2017_03_17_16_05_38_670_com_miui_home.png Screenshot_2017_03_17_16_05_59_162_com_miui_home.png Screenshot_2017_03_18_19_17_18_818_com_miui_home.png

 

 

 

 

Download lINK

 

https://mega.nz/#!ZVdQ3DiL!N0eNN999KcxxUozDLsAM3_90rDc1MewIEiIXkrvIfVI

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τετοια ανάλυση δεν έχω συναντήσει ποτέ σε κανένα forum. Μπράβο σου.

 

lg g3 d855 32gb 3gb

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ανέβαινει MEGA. Ρίξε ματιά το πρωί αύριο. :rolleyes:

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εδώ είσαι.... >>>>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7032217#post7032217

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μόνο για τις Pure Google Moded η Google άλλωστε είναι η συνέχεια της 23s Stable. Ξεκινήσαμε από αυτή να αφαιρούμε άχρηστα και φτάσαμε τώρα στην Google 23s

 

Καλημέρα στην εντυπωσιακή ομάδα ,ενα μεγαλο ευχαριστω απο εμενα για το απιστευτο development της συσκευης μας Χρήστο (CrisBal) και Τάσο απο Γερμανία....

Χρειάζομαι μετα απο καιρό βοήθεια σχετικα με την google Rom...

Έχω το τηλ σχεδόν 7 μηνες τώρα και σαν λάτρης της Aosp απο την πρωτη μέρα έχω φλασαρει οτι cyanogen or lineage based ROM υπάρχει...χωρίς κανένα πρόβλημα ποτέ!!!!

Έχοντας διαβάσει απο την πρωτη σελιδα αναλυτικά μέχρι σήμερα τα παντα και βλέποντας την φανταστική υποστήριξη της συσκευής μας απο τα 2 τυπακια (Χρήστος-τασος) που πετάνε σε οτι κάνουν είπα να δοκιμασω την Google ROM or 23s telegram...

Το πρόβλημα είναι οτι ενω κανει την εγκατάσταση clean & internal χωρίς κανένα πρόβλημα αφού κανει επανεκκίνηση το τηλ και βγάλει το logo του Eui αμέσως μετα βγάζει μια οθόνη στα γερμανικά με ενα κείμενο και δεν αφήνει να γίνει τίποτα άλλο...μονο reboot...

Υπάρχει περίπτωση να χρειάζεται να κατεβασω το αρχείο ξανά μήπως δεν είναι οκ ή κάτι άλλο τρέχει?

Προσπάθησα 3 φορες με το ίδιο αποτέλεσμα....

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την οποία βοήθεια και πολλά μπράβο για την άμεση απάντηση σε όλους!!!

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι οτι ενω κανει την εγκατάσταση clean & internal χωρίς κανένα πρόβλημα αφού κανει επανεκκίνηση το τηλ και βγάλει το logo του Eui αμέσως μετα βγάζει μια οθόνη στα γερμανικά με ενα κείμενο και δεν αφήνει να γίνει τίποτα άλλο...μονο reboot...

Υπάρχει περίπτωση να χρειάζεται να κατεβασω το αρχείο ξανά μήπως δεν είναι οκ ή κάτι άλλο τρέχει?

Προσπάθησα 3 φορες με το ίδιο αποτέλεσμα....

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την οποία βοήθεια και πολλά μπράβο για την άμεση απάντηση σε όλους!!!

 

Καλημέρα. Κάνε clean installation έχοντας κάνει πρώτα όλα τα wipe kai internal εκτος usb και μετά φλάσαρε.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Chris καλημέρα πέρασα την νέα miui και μου βγάζει τα εξής μήνυματα και μάλιστα συνέχεια https://cloud.tapatalk.com/s/58cf8bc92632f/Screenshot_2017-03-20-09-45-00-123_com.android.phone.png?

https://cloud.tapatalk.com/s/58cf8be487163/Screenshot_2017-03-20-09-45-32-853_com.android.phone.png?

https://cloud.tapatalk.com/s/58cf8b89f0d66/Screenshot_2017-03-20-09-45-50-725_com.android.phone.png?

Και στην χειροκίνητη αναζήτηση δικτύου το πρόβλημα επιμένει όπως βλέπεις και στο screen

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Chris καλημέρα πέρασα την νέα miui και μου βγάζει τα εξής μήνυματα k

 

Ναι γιατί πας από τα miui Settings. Είπα στο ποστ στα eui Settings σύστημα πρώτο tab. Απενεργοποιείς τα auto από τα miui και πας στην χειροκινητη επιλογής στα Leui. Ή δοκίμασε να πας κατευθείαν στα eui και να επιλέξεις.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την Google Rom και όπως είδα στο twrp δεν έχει το modem update της 23s. Επειδή η διαχείριση σήματος είναι χάλια, ψάχνω εδώ και ώρα στην προηγούμενες σελίδες το zipακι για να το περάσω το οποίο είχα στην 23s και δεν είχα τέτοια θέματα. Μπορεί κάποιος να το βάλει?
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την Google Rom και όπως είδα στο twrp δεν έχει το modem update της 23s. Επειδή η διαχείριση σήματος είναι χάλια, ψάχνω εδώ και ώρα στην προηγούμενες σελίδες το zipακι για να το περάσω το οποίο είχα στην 23s και δεν είχα τέτοια θέματα. Μπορεί κάποιος να το βάλει?

στην αρχικη σελιδα δεν το εχει?

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατί πας από τα miui Settings. Είπα στο ποστ στα eui Settings σύστημα πρώτο tab. Απενεργοποιείς τα auto από τα miui και πας στην χειροκινητη επιλογής στα Leui. Ή δοκίμασε να πας κατευθείαν στα eui και να επιλέξεις.

Όλα οκ πετάει η rom.. Το καλό για μένα με την miui είναι ότι έχω λογαριασμό mi και όλα τα καλουδια που εχω έρχονται από μόνα τους μόλις συνχρονιση :) :)

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι.Εχω το Χ829 6/128 με 16s μαμα TWRP kai root.Στις επιλογες για dual sim δεν μου αφηνει να επιλεξω ποια απο τις 2 καρτες που εχω να ορισω για Data ενω απο κατω στην φωνη μου δινει την επιλογη.Ειναι γκριζαρισμενο και μου εχει παντα σαν επιλογη οποια καρτα ειναι στο sim slot 1.Ετσι ειναι η εχω καποιο θεμα?

 

παιδια συγνωμη για το bump αλλα μηπως μπορει καποιος με x829 να με βοηθησει σχεικα με το εαν σας δινει την δινατοτητα να επιλεγετε ποια καρτα θελετε για data,γιατι εμενα επιλεγει μονο οτι ειναι στην sim1 και ειναι γκρι δεν με αφηνει να επιλεξω.Ευχαριστω!!!!

Join Playstation 3 underground :cool:

Wifi SDIO για mio A701 και Windows mobile 5

Πρωτα χαθηκε το happy hardcore-Υστερα ο life fm

Μετα η AMIGA-Tωρα η Siemens Mobile

Eνταξει το επομενο θα ειναι το τελος του κοσμου!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λετε απο την ευρωπαικη αποθηκη του εφοξ ειναι στα 270€ ή καποιο άλλο?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την Google Rom και όπως είδα στο twrp δεν έχει το modem update της 23s. Επειδή η διαχείριση σήματος είναι χάλια, ψάχνω εδώ και ώρα στην προηγούμενες σελίδες το zipακι για να το περάσω το οποίο είχα στην 23s και δεν είχα τέτοια θέματα. Μπορεί κάποιος να το βάλει?

Αν το είχες περάσει με την προηγούμενη ρομ το έχεις ήδη ως Default. Αν περάσεις άλλο μόνο θα αλλάξει.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά!!μόλις παρέλαβα κι εγώ το ένα από τα δυο μου x820 από sunsky με τριγωνική (NL POST) χωρίς τελωνείο(τους είχα στείλει email να γράψουν χαμηλότερο κόστος , 20 ευρό, δεν ξέρω αν επεξε ρόλο).Στο δέμα έξω 20 ευρό έγραφε.

έχει την 19s stable οπότε πάω για την 23s του chris.

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...