Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην ομάδα και καλώς σας βρήκα.

Είμαι παντελώς άσχετος (αρχάριος) με το θέμα των μετατροπών custom-αρίσματος κτλ των κινητών.

Μέχρι τώρα είχα ένα υπέροχο LG G3 3/32gb με Lolipop 5.0.1 εντελώς απροβλημάτιστο.

Λόγω ότι έπρεπε να έχω και δεύτερο τηλ. αριθμό αποφάσισα να αναβαθμιστώ και να πάρω ένα dualSIM κινητό.

Μετά από έρευνα κι επειδή δεν μπορούσα να ξοδέψω πολλά λεφτά αποφάσισα ν' αγοράσω το LE max 2 από Ιταλία, νομίζοντας ότι έχει Ελληνικό μενού και θα είμαι σένιος. Σήμερα το πρωί (Σαββάτο βράδυ το παράγγειλα) παρέλαβα το πακέτο με DHL και απογοητεύτηκα. Μπήκα στο ίντερνετ έψαξα, διάβασα και σας ανακάλυψα. Έχω πάνω από 6 ώρες που διαβάζω, έχω γίνει κουρκούτι :wacko: και πλέον νομίζω ότι είμαι πιο χαζός από πριν ξεκινήσω.

 

Λοιπόν έχουμε και λέμε. Παρέλαβα το LE MΑΧ2 4/32gb

CPU : Snapdragon 820

model: Le X820

android: 6.0.1

EUI version : 5.9.020S (Stable)

Baseband version : MPSS.TH.2.0.c1.9-00033-M8996FAAAANAZM-1

Kernel version :

3.18.20-perf-gec5449e

letv@pcnbj-cp018 #1

Thu Dec 15 21:10:55 CST 2016

Build : FEXCNFN5902012151S release-keys

 

Διάβασα προσεκτικά τις οδηγίες αλλά άκρη δεν έβγαλα. Ποια rom πρέπει να διαλέξω; Δεν θέλω ν' ασχολούμαι όλη την ώρα και να έχω προβλήματα. Απλά να φύγουν οι κινεζιές και να έχει ωραία ελληνικά. Μπορώ να ζήσω και χωρίς το αποτύπωμα αν αυτό είναι τόσο δύσκολο, αλλά η φωτογραφική μηχανή μ' ενδιαφέρει να δουλεύει σωστά.

Παρότι διάβασα πολλές φορές τις οδηγίες εγκατάστασης, δεν έχω καταλάβει ακόμα τι είναι το TWRP το stock official recovery κτλ και που τα βρίσκω όλα αυτά.

Έψαξα και στο youtube μπας και βρω κανένα αναλυτικό tutorial step by step και βγάλω άκρη (όπως με το KODI που πλέον τα καταφέρνω καλά) αλλά δεν βρήκα τίποτα. Όποιος κάνει ένα τέτοιο βιντεάκι θα βοηθήσει πολύ κόσμο.

Ή τουλάχιστον αναλυτικές οδηγίες step by step με φωτογραφίες. Για αρχάριους.

Υπάρχει κάπου που μπορώ προς το παρόν να πάω το τηλέφωνο να μου το "φτιάξουν" μέχρι να μάθω να το κάνω μόνος μου;

Και ποια rom προτείνετε που κουμπώνει πιο απροβλημάτιστα στο κινητό μου;

 

Συγχαρητήρια για την πολύ καλή δουλειά. Ιδιαίτερα στον CrisBal που απ' ότι κατάλαβα είναι ο αρχιχακεράς και κάνει την περισσότερη δουλειά!

Ευχαριστώ πολύ για την υπομονή σας και συγγνώμη για την κατάχρηση του χώρου. (κατεβατό)

Link to comment
Share on other sites

Dearest LeEco Customer:

 

Good day!

 

Thank you for contacting LeEco USA Customer Service Center and we are glad to assist you today.

 

We really do apologize for the inconvenience you have faced.

 

We can definitely assist you with this.

 

Rest assured, that we will do our best to help you.

 

However, you've reached Lemall United States and we have limited tools for country Greece.

 

We only have the Le S3 and Le Pro3 ecophones officially to date that are being sold on our website http://www.lemall.com/us/.

 

It is best to contact your seller to know more about the "LeEco x820" service and support coverage or warranty, specially with account issues because you directly purchased this item from them.

 

We hope they can quickly take care of your situation.

 

For further assistance, kindly contact us again.

 

Sincerely,

Schwaby

LeEco USA Customer Service Center

Website: http://www.lemall.com/us

Help: http://www.lemall.com/us/user/support.html

Email: lecare@le.com

Forum: http://forum.le.com/us/

Lemall Customer Support: +1 (855)3436688

(Available Mon-Fri: 6am-8pm PDT & Sat-Sun: 8am-8pm PDT)

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Η απάντηση της leeco για άνοιγμα λογαριασμου

Link to comment
Share on other sites

cris

υπάρχει περίπτωση αν ξαναπεράσω την 22s απο την αρχή να φτιαξει το fingerpint?

 

Πήγαινε στο ποστ για Unbrick και βάλε την fastboot 16s που είναι η μαμά ρομ όπως βγήκε από το εργοστάσιο. Αν γίνει κάτι μόνο έτσι. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Dearest LeEco Customer:

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Η απάντηση της leeco για άνοιγμα λογαριασμου

 

Σωστά σου είπαν. Είπαμε μόνο στο επίσημο China site tab to contact us Και στειλε email.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και ποια rom προτείνετε που κουμπώνει πιο απροβλημάτιστα στο κινητό μου;

 

Συγχαρητήρια για την πολύ καλή δουλειά. Ιδιαίτερα στον CrisBal που απ' ότι κατάλαβα είναι ο αρχιχακεράς και κάνει την περισσότερη δουλειά!

Ευχαριστώ πολύ για την υπομονή σας και συγγνώμη για την κατάχρηση του χώρου. (κατεβατό)

 

Καλορίζικο. Όλα γίνονται εύκολα αρκεί να ακολουθήσεις προσεκτικά τις οδηγίες. DRIVERS Έλεγχος Bootloader πέρασμα TWRP πέρασμα ρομ. Σταθερή 21s 20s stable 22s miui 7.2.20

Λύση 2 έρχεσαι Περιστέρι το αφήνεις και το παίρνεις την επόμενη με ρομ της επιλογής σου.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

παιδια απτη καμερα ειστε ευχαριστημενοι γενικα??

 

θελω να το παρω δωρο για τη κοπελα μου και την ενδιαφερει πολυ το θεμα της καμερας.

 

το τελευταιο της κινητο ηταν το lg g3 που τραβαγε πολυ καλες φωτος.

Link to comment
Share on other sites

παιδια απτη καμερα ειστε ευχαριστημενοι γενικα??

 

θελω να το παρω δωρο για τη κοπελα μου και την ενδιαφερει πολυ το θεμα της καμερας.

 

το τελευταιο της κινητο ηταν το lg g3 που τραβαγε πολυ καλες φωτος.

Για να πάρεις μια ιδέα έχω κάνει ένα άλμπουμ..

https://flic.kr/s/aHskS1gcZw

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Για να πάρεις μια ιδέα έχω κάνει ένα άλμπουμ..

https://flic.kr/s/aHskS1gcZw

Ολες αυτες οι υπεροχες φωτο ειναι στο auto η παιζεις με iso, φωτεινοτητες, εκθεσεις, ισσοροπιες, αντιθεσεις?? Γιατι αμα ειναι το δευτερο.....δεν προκειτε να δουμε τετοιες φωτο εμεις!

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Πιο auto δεν πάει.. Μην σου πω κάποιες αν θυμάμαι είναι και στην μέτρια επιλογής ποιότητα pixel. Η κάμερα μας μέρα είναι καλή βέβαια βράδυ υστερεί... Πιο σημαντικό λόγο παίζει ο φωτισμός. Δεν είναι Ι phone αλλά ούτε Samsung, βέβαια ούτε καν πλησιάζουν οι τιμές..

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Ωραιες φωτογραφιες και κανουν και λιγο αρτιστικες -το κινητο μας σιγουρα δεν εχει την καλυτερη καμερα ,αλλα στεκεται αξιοπρεπως και ιδιαιτερα σε σχεση με την τιμη του.
OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο ποστ για Unbrick και βάλε την fastboot 16s που είναι η μαμά ρομ όπως βγήκε από το εργοστάσιο. Αν γίνει κάτι μόνο έτσι. ;)

 

την περνάω όπως όλες τις ρομ?

Να κάνω full wipe?

αν ναι εκτός απο φωτο, μουσική τι άλλο πρεπει να κάνω backup?

τα 2 zip τα rar και είναι οκ?

Edited by marios479
Link to comment
Share on other sites

Λίγα λόγια για τη rom . Η rom είναι Stable_Edition, αποτέλεσμα επεξεργασίας και βασίζεται στην επίσημη 05.9.23s CN, με διορθώσεις και αλλαγές στον framework, system, settings.. Έγινε προσθήκη Ελληνικών και πρόσθετων υπηρεσιών χρήστη για ρυθμίσεις root και επιδόσεων. Έχουν προστεθεί 150 tweaks για μπαταρία CPU,GPU,RAM κλπ και όπως πάντα, με πολλά script modes για ταχύτητα, διαχείριση ενέργειας, απόκριση CPU, και φυσικά είναι rooted ενώ έχει και το τελευταίο xposed.apk με αρκετές επιλογές για official xposed & SystemLess. Eχει καινούργιο Kernel με καλύτερη διαχείριση ενέργειας και CPU /GPU και την τελευταία έκδοση security patch. H rom έχει καθαριστεί πλήρως από όλες τις κινεζοεφαρμογές και από όλες τις LeEco πρόσθετες υπηρεσίες, που σημαίνει ότι ΔΕΝ θα δείτε ή θα χρειαστείτε LeEco account για την πρώτη έναρξη, άρα είναι όσο ποιο κοντά σε pure system γίνεται αλλά μπορείτε να τις περάσετε με ένα έξτρα flash.zip που έχω φτιάξει (δείτε στο τέλος), αν θέλετε τα cloud services κλπ από το TWRP κανονικά χωρίς wipe πριν και μετά ενώ μόλις μπείτε σύστημα θα πάτε σε όλες τις εφαρμογές Le να δώσετε παντού άδειες για να δουλέψουν σωστά. Επίσης εδώ θα βρείτε και το τελευταίο modem-firmware update για εγκατάσταση (μετά την ρομ) από TWRP κανονικά χωρίς wipe-πρίν&μετά).>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7092004#post7092004 επίσης για xposed το καλύτερο EUI Module εδώ >> https://drive.google.com/open?id=0B3mgk_YZVwLEcWJ4b29EeWItYmc που κάνει ουσιαστικά τη ρομ AOSP.

 

Όπως πάντα η συμβουλή μου¨Δεν αλλάζουμε την rom στο κινητό μας αν είμαστε ευχαριστημένοι από αυτή"

 

 

ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

Με custom TWRP recovery

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

1.Έχουμε εγκατεστημένη μία rom, με την οποία ήρθε το κινητό, official ή όχι Αν έχετε Indian Stock ή Μiui δείτε τα 8 & 8b ή και τα 8c , 8d.. Έχουμε μπαταρία πάνω από 80% και φυσικά έχουμε TWRP αν όχι εδώ πως http://www.myphone.gr/foru...10#post6950610 και το επίσημο img εδώ https://dl.twrp.me/x2/twrp-3.0.2-1-x2.img

 

2.Βάζουμε την rom χύμα στο κινητό (όχι σε φάκελο) ή σε USB/OTG

 

4. Απενεργοποιούμε το τηλέφωνό μας μέσα από το σύστημα ή πατώντας συνέχεια το δεξί κουμπί (on/off).

 

5.Στο κινητό μας πατάμε ταυτόχρονα για λίγη ώρα τα κουμπιά volume up (+)& on/off μέχρι να γράψει LeEco Recovery και μετά τα αφήνουμε.

 

6.Μπαίνουμε στο TWRP recovery και πατάμε το Wipe> advance wipe και επιλέγουμε (Data & Cache & ART DALVIC/cache ) το γνωστό factory reset . Κάνουμε slide δεξιά για να γίνει. Ή απλά σέρνουμε το slide κάτω προς τα δεξιά για να γίνει μόνο του. Αν θέλουμε clean installation δείτε στα 8c - 8d κάνουμε όλα τα wipes και εγκαθιστούμε.

 

7.Γυρνάμε στην αρχική πατάμε INSTALL και βρίσκουμε την rom την επιλέγουμε και κάνουμε slide δεξιά για να γίνει η εγκατάσταση. Μόλις τελειώσει η εγκατάσταση ΔΕΝ ΚΑΝΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ το κινητό θα επανεκκινήσει μόνο του στο σύστημα και θα κάνει τα απαραίτητα wipes ΜΟΝΟ ΤΟΥ. Εδώ τελειώνουν τα βήματα για την εγκατάσταση αν είχατε την ρομ που ήρθε το κινητό και τώρα πάτε στο Νο 9.

 

8. Μόνο από Ιndian Aν είστε με Indian ήδη full wipe & Internal Storage επανεκκίνηση πάντα στο recovery και μετά την ρομ στο κινητό μέσω TWRP ή από USB-OTG και φλασάρισμα.

8.b Αν είστε με άλλη rom πχ CM, Miui, Mokee κλπ, Advance wipe και τα επιλέγετε όλα ΕΚΤΟΣ Internal Storage.

8c. Αν θέλετε σωστή εγκατάσταση κάντε ΟΛΑ τα wipe εκτός Internal και επανεκκίνηση πάντα στο recovery μετά από το wipe.

8d. Αν θέλετε καθαρή εγκατάσταση κάντε ΟΛΑ τα wipe και Internal και επανεκκίνηση πάντα στο recovery μετά από το wipe και μετά την ρομ στο κινητό μέσω TWRP ή από USB-OTG και φλασάρισμα..

 

9. Η εγκατάσταση στο TWRP διαρκεί περίπου 2 λεπτά. Στην πρώτη εκκίνηση θα αργήσει το κινητό να ξεκινήσει 3λεπτά & 15 δευτερόλεπτα .!!.

Η rom έχει προεπιλογή γλώσσας τα Ελληνικά στην έναρξη και προχωράτε. Αφήστε ως χώρα το άλλες χώρες και περιοχές. Για να έχετε όλες τις extra επιλογές ενεργές αλλά θα βλέπετε που και που κινέζικα promotions, ορίστε ώς χώρα το mainland china. ( Το αλλάζετε όποτε θέλετε απο την καρτέλα Γλώσσες). Οπως πάντα, μόλις μπείτε στο σύστημα και τελειώσετε τις ρυθμίσεις σας, πηγαίνετε στις Ρυθμίσεις - πληροφορίες τηλεφώνου - πατήστε 7 φορές συνεχόμενα στο αριθμός έκδοσης - (έτσι γίνεστε προγραμματιστές) μετά πάτε πίσω - Επιλογές για προγραμματιστές - και μέσα τικαρετε τα : Εντοπισμός σφαλμάτων USB και ποιο κάτω εκεί που λέει (3 μαζεμένα είναι) Κλίμακα κίνησης παραθύρου, Κλίμακα κίνησης μετάβασης, Κλίμακα διάρκειας Animator, μπαίνετε μέσα σε αυτά και επιλέγετε παντού σαν νούμερα το 0,5! Σε κάθε επανεκκίνηση το κάνετε γιατί από την 20s και μετά τα γυρνάει αυτόματα το σύστημα.

 

10. Φυσικά δουλεύει το ScanQrCode γιατί άφησα τον stock browser και έβαλα και τον Chrome. Επίσης η θερμοκρασία μπαταρίας δουλεύει σωστά. Επίσης η ταχύτητα Internet εμφανίζεται και στο WiFi & Data. Με λίγα λόγια δουλεύουν τα πάντα!

 

11. Στην καρτέλα Προσβασιμότητα επίσης, θα βρείτε ένα υπέροχο προγραμματάκι (και επιφ. εργασίας) το CLONEit που σας μεταφέρει, αντιγράφει, restore&backup ΟΛΑ τα αρχεία που έχετε σε άλλο κινητό στο δικό σας. Στις ρυθμίσεις θα βρείτε εξτρα tabs για root & CPU/GPU performance. Πηγαίνετε στο root και πατήστε να ολοκληρώσει τις εργασίες ο SU πριν να δώσετε δικαιώματα. Επίσης στο Σχετικά με το τηλέφωνο, θα βρείτε το CrisBalGreece logo, που αν πατήσετε επάνω του, θα σας φέρνει πάντα εδώ για να βλέπετε ότι νέο υπάρχει σχετικά με το τηλέφωνό μας!

 

12. Αν θέλετε να αλλάξετε στον νέο EUI drawer launcher εδώ>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7125164#post7125164

 

13. Χαρείτε την νέα σας rom.....Τέλος!

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΑΛΛΑΓΕΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ

 

Αλλαγές-Βελτιώσεις στο boot.img και στον kernel.

Βελτίωση των εφαρμογών για καλύτερη απόκριση και Full Debloat.

Προσθήκη Ελληνικών με 20.000 σειρές μεταφράσεις, όπου ήταν δυνατόν 99% περίπου

Προσθήκη όλων των tweaks για πάνω από 5 ώρες SOT.

Προσθήκη gps.config για Ελλάδα-Ευρώπη. Κλείδωμα σε 5δευτερ 24 δορυφόρων με 9 feet απόκλιση!

Προσθήκη φόντων για Ελληνική γραμματοσειρά.

Αλλαγές με νέο launcher-απομάκρυνση της εφαρμογής LIVE προσθήκη Google,Προσθήκη Ελληνικών.

Προσθήκη MultiGapps και stock theme S7 .

Βελτιώσεις για μπαταρία και καλύτερο sot.

Προσθήκη Winrar, SwiftKey,Chrome, ClonIt, Office,Viper4A, QuickRebooter, AKT κλπ. Φυσικά όποιο θέλετε μπορείτε να το απεγκαταστήσετε σαν εφαρμογή χρήστη.

Προσθήκη νέων ήχων και beauty camera fix.

Άφησα τον LeuiFileManager για να δουλεύει ο καθαρισμός μεγάλων αρχείων και τα music,calendar, clock κλπ ενώ έχω και google dialer & contacts .

Προσθήκη όλων των APN για Ελληνικούς παρόχους κινητής.

Προσθήκη δυνατότητας adb,mtp shell χωρίς περιορισμούς, με αλλαγή στον kernel

Ρύθμιση στο build.prop για υποστήριξη cam2API για LiveVideo, LteBands.

Φυσικά όποιος θέλει να βάλει xposed, modules το ανοίγει και πατάει στο αντοίστοιχο tab ή official v87-sdk23-arm64 ή systemless για πρόσθετα modules κάνει /install/root permissions/reboot to system/active-download modules κλπ.

Επίσης θα βρείτε και το AKT profiles για διαχείριση μπαταρίας αλλά και το kernel audiotor για cpu/gpu performance.

 

ScreenShots

 

Screenshot_2017_03_01_08_52_21.jpg Screenshot_2017_03_01_08_57_14.jpg Screenshot_2017_03_01_08_57_33.jpg Screenshot_2017_03_01_08_57_43.jpg Screenshot_2017_03_01_08_57_54.jpg Screenshot_2017_03_01_08_58_36.jpg Screenshot_2017_03_01_09_12_29.jpg Screenshot_2017_03_01_09_12_35.jpg Screenshot_2017_03_01_09_24_29.jpg

 

DOWNLOAD ROM

https://mega.nz/#!wAtGkD5Z!yjAJktfUtl2wLSLrcFV7GZicwILf5LK4RUcXwHNShdA

 

DOWNLOAD LeEco Services Flash.zip

https://mega.nz/#!8AcViD5Z!H0JXEFZ3DUq8bnTvLFoGjp5CqigOjzreJN6suNXWaaU

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Χρήστο! Ευχαριστούμε για τη νέα ΡΟΜ. Υπάρχει δυνατότητα αλλαγής των χρωμάτων του led σε αυτήν, όπως γίνεται στην RR;

(καθένας με τον πόνο του :P )

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

crisbal καλημερα,

 

Πήγα να κάνω τη διαδικασία με το FlashOne και να περάσω την fastboot 16s αλλα οπως ξεζιπάρει τη ρομ βγάζει μήνυμα οτι δεν υπάρχει το manifest.xml και δεν προχωράει για φλασάρισμα. Τι κάνω? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορουμε να αντικαταστησουμε καποιο απ τα "μονιμα" προγραματα που ειναι κατω κατω στην οθονη, και μενουν σταθερα ακομη κι οταν αλλαζουμε σελιδα?? Θελω να αντικαταστησω το youtube. Επισης...με το ANYCUT εφτιαξα μια συντομευση για το locations ωστε να μην χρειαζεται να μπαινω καθε λιγο στις ρυθμισεις. Η συντομευση αυτη εχει το στανταρ icon των settings. Μπορω να το αλλαξω με καποιο τροπο?? Eυχαριστω!!
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα CrisBal, περασα την 23S σε εναν φιλο, περασα και το Zip Leeco services, ανοιγω το LeCloud να πατησω login και δειχνει το σημα που φορτωνει αλλα δεν βγαζει να πατησω τα στοιχεια μου ειναι σε loop δηλαδη..

 

Και στην 22S μετα απο full wipes, και install την Rom το θεμα με την φωτεινοτητα δεν εφτιαξε δυστυχως.. Προβλημα hardware δεν ειναι γιατι στην 23 δεν το εκανε αυτο. Απλα ειχαμε Infinity loop στο Login του Leeco Account

 

Ευχαριστω πολυ!

Edited by AbyssD
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα CrisBal, περασα την 23S σε εναν φιλο, περασα και το Zip Leeco services, ανοιγω το LeCloud να πατησω login και δειχνει το σημα που φορτωνει αλλα δεν βγαζει να πατησω τα στοιχεια μου ειναι σε loop δηλαδη..

 

Εμένα έγινε κανονικά χωρίς πρόβλημα. Κάνε μια επανεκκίνηση και κάνε και μία αλλαγή δικτύου απο wifi se data ή συνδέσου σε αλλο wifi να δεις.;)

Mπήκες σε λογαριασμούς>προσθήκη Le account? άδειες?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1. Πως μπορουμε να αντικαταστησουμε καποιο απ τα "μονιμα" προγραματα που ειναι κατω κατω στην οθονη, και μενουν σταθερα ακομη κι οταν αλλαζουμε σελιδα?? 2. Θελω να αντικαταστησω το youtube. 3. Επισης...με το ANYCUT εφτιαξα μια συντομευση για το locations ωστε να μην χρειαζεται να μπαινω καθε λιγο στις ρυθμισεις. Η συντομευση αυτη εχει το στανταρ icon των settings. Μπορω να το αλλαξω με καποιο τροπο?? Eυχαριστω!!

1. Δεν γίνεται απλά - μόνο με xposed. Βάλε αλλο launcher γι αυτό έχω μέσα κι αλλους

2. Δεν γίνεται. Βάλε αλλο launcher γι αυτό έχω μέσα κι αλλους

3. μόνο με xposed

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

crisbal καλημερα,

 

Πήγα να κάνω τη διαδικασία με το FlashOne και να περάσω την fastboot 16s αλλα οπως ξεζιπάρει τη ρομ βγάζει μήνυμα οτι δεν υπάρχει το manifest.xml και δεν προχωράει για φλασάρισμα. Τι κάνω? Ευχαριστώ

Ψάξε χειροκίνητα να το βρείς που είναι....Τσέκαρε.....Βάλε άλλη...

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έγινε κανονικά χωρίς πρόβλημα. Κάνε μια επανεκκίνηση και κάνε και μία αλλαγή δικτύου απο wifi se data ή συνδέσου σε αλλο wifi να δεις.;)

Mπήκες σε λογαριασμούς>προσθήκη Le account?

 

Πηγα πρωτα απευθειας απο την ρυθμιση Le Cloud η οπως λεγοταν, και μετα δοκιμασα και απο λογαριασμους δεν αλλαξε κατι οπως και με την επανακκινηση, μονο δικτυο δεν αλλαξα.. Την αλλαξα την Rom και του εβαλα την 22S παλι, απλα το ανεφερα σε περιπτωση που ηταν bug. Σε ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Απο εδω http://en.efox-shop.com/versandkostenfrei-aus-de-leeco-letv-le-max-2-6gb-ram-128gb-rom-qualcomm-snapdragon-820-215ghz-quad-g-306970 το παραγγειλα εγω

μεσω Ευρωπης.... 20 € διαφορα απο του Hong Kong

Link to comment
Share on other sites

Ρε Chris θα τρελαθώ. Περνάω 23 με όλα τα wipes, βάζω χανα εχτρεμε και 0 λαγκ. Γιατί;;

Πήρε δικαιώματα root? Τσέκαρε...

Μόλις το έβαλα ξανά το XANA Extreme και ήδη λαγκαρει το SwiftKey.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αντε Αντε περιμένουμε και την νέα miui αυτήν που το καλό πράγμα αργεί να γίνει σύμφωνα με τα λεγόμενα σου Cris

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

 

Πες μου εσύ αν κάνω κάτι λάθος

 

ΌΧΙ! Μια χαρά τα έχεις!!:confused: Δεν ξέρω..εμένα δεν γράφει έτσι το swiftkey ούτε χωρίς xana profil!:lol::lol::p

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αντε Αντε περιμένουμε και την νέα miui αυτήν που το καλό πράγμα αργεί να γίνει σύμφωνα με τα λεγόμενα σου Cris

Υπομονή...και μην ποστάρεις ΟΛΟ το ποστ της ρομ...κάνε αλλαγή και σβήσε όλο το ποστ μην γεμίζουμε σελίδες τσάμπα.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...